Keresés

Részletes keresés

szkati Creative Commons License 2014.04.11 0 0 3955

Autóbérlésnél arra kérdezz rá, hogy mennyi kauciót zárolnak és meddig. Érhetik az embert meglepetések, sajnos.

Előzmény: contra55 (3954)
contra55 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 3954

Köszi szépen, akkor a kompozás kimarad.

abdul2 Creative Commons License 2014.04.09 0 0 3953

Mostanában mindkét komptársaságnál 90 EUR körül van a szemelyjegy oda-vissza. Kabin egy útra 100 EUR körül van, tehát 200 EUR oda-vissza (2-4 ágyas). Gépjármű meg méret és akció függő... Sajnos nagyon elszálltak az árak. Olcsóbban kijön a repülés plusz autóbérlés, és gyorsabb is. Bár nagyon hangulatos a kompozás.

Előzmény: contra55 (3950)
GYA Creative Commons License 2014.04.09 0 0 3952

Sorry, elírtam 225 Euro volt

Előzmény: GYA (3951)
GYA Creative Commons License 2014.04.09 0 0 3951

A komp ára elég széles sávban mozog időponttól, helytől függően.

Én októberben 120 Eurót fizettem egy autó + 2 fő.

 

Csinálj próba foglalást itt:

http://www.mobylines.com/

 

Előzmény: contra55 (3950)
contra55 Creative Commons License 2014.04.09 0 0 3950

Kedves Attila! Nagyon köszönöm a fotókat, sok-sok olyan hasonló kedvencemet viszontlátom a képeken, amelyeket más országban megcsodáltam. Ilyenek például a pálmafák, a murvafürt, a sziklák,  az épületek színének hasonló árnyalatai... és folytathatnám. Kompárakat tud valaki esetleg?

Előzmény: GYA (3949)
GYA Creative Commons License 2014.04.09 0 0 3949

Egy kis kedvcsináló, Alghero és környéke, valamint az északi parton Olbiáig.

A képek melletti térképen látható, hogy hol készültek:

 

https://picasaweb.google.com/104191639998551088637/Szardinia?authuser=0&feat=directlink

 

Előzmény: contra55 (3948)
contra55 Creative Commons License 2014.04.09 0 0 3948

Sziasztok! Mindenkinek aki próbál segíteni, igazán köszönöm szépen! Nagyon jó ötleteket adtatok!

Előzmény: szofi762 (3947)
szofi762 Creative Commons License 2014.04.09 0 0 3947

Osztom az előttem szólók véleményét, egyébként meg ezen a szigeten bárhol találsz szép részeket!

Kezdésnek javaslom az alábbi útvonalat: Alghero és környéke (ez a ryanair járat miatt is kedvező kiindulópont ) . Innen 2-3 éjszaka után tovább Castelsardo az északi parton, onnan Costa Paradiso, Capo Testa / St. T. Gallura, majd Olbia alatti részen pár nap strandolással zárni. Nekünk volt szállásunk Porto San Paoloban és San Theodoroban is, mindkettő nagyon jó helyen fekszik. Rengeteg csodálatos part a közelben. Innen egy napos kirándulásra el lehet menni Orogosolo környékére meg a Cala Gonone környéki hajókirándulásokra is vagy még közelebb van a Madaléna szigetek.

Ha csak nem debreceniek vagy pécsiek vagytok akkor a pozsonyi járat nagyon jó, mi is mentünk vele. Van egy olcsó parkoló a reptér mellett ingyen transzferrel, ott lehet hagyni az autót. Számomra az  is a ryanair mellett szól hogy az ő kézi poggyászuk az a méret amibe egy 7-10 napos nyaralásra simán be leeht pakolni így megúszod a csomagfeladás díját is.

Esetleg érdemes megnézned egy Bp.-Róma-Alghero útvonalat is, bár az már átszállás. Illetve Róma melletti Civittavecchiából megy a szigetre komp Olbiába.

Előzmény: contra55 (3944)
abdul2 Creative Commons License 2014.04.09 0 0 3946

Szia, elvileg megy Bécsből is közvetlen fapados. Mi most úgy megyünk, hog Bp-Milano (Wizzair) esti utolsó gép, repéri hotel alvás, reggeli első gép Olbia (Easyjet). Ez oda-vissza (bőröndök nélkül), és 2 éj szállással 40ezer volt. Fapados esetén vigyázni kell az átszállásokkal, ezért iktatjuk be a plusz éjszakákat.

tengerpart esetén nehéz a választás, rengeteg gyönyörű partszakasz van, kérdés, hogy mit preferáltok. Nekem a személyes kedvenceim a Cala Gononei öböl partok (csak hajóval elérhetőek), Santa Teresa di Gallura városi homokos öble és Olbiától pár km-re lévő karibi öböl Murta Maria-nál. De a legjobb ha minden nap más partszakaszt kerestek fel.

Előzmény: contra55 (3940)
'szti Creative Commons License 2014.04.09 0 0 3945

én jópár évvel ezelőtt cagliari alatt voltam (Santa Margherita di Pula) és idén olbia környéke van tervben.

ha minden igaz bp-milánó-olbia útvonalon wizz-easy kombinációban

Előzmény: contra55 (3940)
contra55 Creative Commons License 2014.04.09 0 0 3944

Rendben, köszönöm Neked is az információt. Természetesen visszaolvasok majd, ahogy időm engedi. Most már könnyebb, hisz ugye a repülőtársaságokkal is "bajban voltam", de most így kicsit egyszerűbb már.

Előzmény: szkati (3943)
szkati Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3943

Hát tudod ez olyan kérdés, hogy mit szeretsz jobban, az almát, vagy a körtét:))

Mindegyik más miatt nagyon szép. Mi Olbiával kezdtük, ill. a környékével és imádtuk. Mindenfele jártunk és mi Villasimiust is nagyon-nagyon jónak találtuk. De persze az messze van.

Ha van egy kis időd, akkor nézz meg 1-2 útleírást, hátha abból rájössz arra, hogy neked melyik tetszik jobban.

Jó tervezgetést és persze jó utat kívánok!

Előzmény: contra55 (3940)
contra55 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3942

Köszönöm szépen a válaszodat!

Előzmény: suirebit (3941)
suirebit Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3941

BTS FR AHO

Szóval Pozsony -Ryanair-Alghero, egy lehetőség átszállás nélkül

Előzmény: contra55 (3940)
contra55 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3940

Sziasztok! Én is tervezgetem az üdülésünket. Elolvastam pár hozzászólást itt, és majd folytatom is. Kérlek, segítsetek, melyik rész szebb? Cagliari vagy Olbia vagy Alghero? Valaki, aki sűrűbben utazik tudna valamilyen tanácsot adni, erre felé melyik légitársasággal volna a legolcsóbb? Párat megnéztem, de több átszállással lehetséges csak. Várom soraitokat, és köszönöm előre is.

abdul2 Creative Commons License 2014.01.18 0 0 3939

És ha valaki motorozás kapcsán látogat ki a szigetre, talál pár hasznos infot a honlapomon: 

http://www.szardinia-motorozas.hu 

abdul2 Creative Commons License 2014.01.18 0 0 3938

Szia, ha biztos jó időt szeretnél, akkor június legyen. Én általában májusban szoktam kint lenni, akkor még nagyon változékony az idő, esőnek nagy az esélye a tapasztalatok alapján.     De a mostani, nem szokványos időjárási viszonyok kapcsán nagyon nehéz jósolni, pl. tavaly május végén olyan idő volt kint, mint most januárban, 15-18 fok között. 

Ha javasolhatok, akkor esküvőt akár úgy is lehet tartani, hogy a család kivesz egy szép tengerparti/tengerre néző villát és ott tartja a szertartást is (Pl. rena Bianca strandnál). Nekünk így volt Dél-Olaszországban Az esküvőnk. 

Előzmény: Gofur1 (3936)
GYA Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3937
Előzmény: Gofur1 (3936)
Gofur1 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3936

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy májusban, júniusban milyen időjárásra lehet számítani Szardínián? Esetleg tudja valaki, hogy lehet-e ott tartani tengerparti esküvőt? Tudnátok jó hotelt ajánlani?

Előre is köszi

balatoni1 Creative Commons License 2013.11.21 0 0 3935

Nagyo jó, tetszett.

Előzmény: A püspök inasa (3933)
bonnita Creative Commons License 2013.11.20 0 0 3934

Minden sorát élveztem az írásodnak, már korábban feltűnt milyen kis okos vagy, és mennyire jól írsz :)

Előzmény: A püspök inasa (3933)
A püspök inasa Creative Commons License 2013.11.15 0 1 3933

Ha valakit érdekel, összegyűjtöttem egy kis csokrot szardíniai érdekességekről (Casu Marzu-luxus-nuraghe kultúra-kaja-vérbosszú, effélék...), itt található:

 

http://www.ongo.hu/elmenybeszamolok/6563

itn1ptx Creative Commons License 2013.11.15 0 0 3932
CarolusT Creative Commons License 2013.11.13 0 0 3931

Szia!

Sajnos én is megvettem a kompjegyeket még márciusban. Ha nem sietek ennyire, elég szép összeget spórolhattam volna.(3775 ös hozzászólás)

Persze az nem biztos, hogy mindegyik kikötőből olcsóbb lett volna.

Előzmény: jadrolinija (3927)
jadrolinija Creative Commons License 2013.11.06 0 0 3930

Köszönöm! Rendben megfogadom a tanäcsod! Visszaolvasok!

 

Godolom ez idö täjt Korzikän ugyanez a helyzet.. de sztem az egesz mediterräneumban, nem igaz? Lehet akkor ätszervezzük magunkat szeptemberre. Az är a kisebbik gond, de idén Mallorcän akkora tömeg volt, hogy szabäly szerint hazavägytam a 4 fal köze neha.

 

Mèg a görög szigeteken gondolkodunk, de az csak repisen jön szoba es gondoltam jövöre sporoljunk kicsit, ne räzzuk ugy a rongyot. Es hät ha autoval megy a 4 fö, az komoly ärkülönbseg....

 

Sajnos csak karacsonyi szünetben fogok tudni olvasgatni, remelem nem leszek kesön... mindegy, max 2015... azert köszi meg1x!

Előzmény: szkati (3928)
lali.hu Creative Commons License 2013.11.06 0 0 3929

Augusztusban nyugodt, csendes helyet találni Szardínián szinte esélytelen, Korzikán is csak a nyugati parton. Sok helyet, strandot, természeti szépséget bejártunk. Abban az időpontban kizárólag egy Korzikai nyugati parti, mondjuk egy szép Portói kempingből minden napra juthat egy jó program. 

Előzmény: jadrolinija (3927)
szkati Creative Commons License 2013.11.05 0 0 3928

Mindkét helyen jártunk és egy nyaraláson belül, aztán még 2x csak Szardinián. Mindkét hely nagyon jó a  maga módján. Korzika inkább a természeti szépségeitől, natúrságától, Szardinia a szárdok élénkségétől,  tengerpartjától, csodás öböljeitől.

Ami a kisgyerekeket illeti, nyilvánvalóan Szardinia a jobb, de semmiféleképpen nem augusztusban, mert minden olyan van ott akkor, amit nem szeretnél. Tömeg, ricsaj, és mérhetetlen drágaság.

Nagy kár, hogy nem akarsz visszaolvasni,( azért egy 3-4 évet visszamehetnél), mert itt sok kis és nagygyerekes megjárta az elmúlt pár évben Szardiniát és igazi képet csak akkor látnál, ha elolasnád a sok ember benyomását. Ráadásul választ is kapnál az összes kérdésedre, mint komp, szállások, időpontok stb.

 

Előzmény: jadrolinija (3927)
jadrolinija Creative Commons License 2013.11.05 0 0 3927

Sziasztok!

Uj vagyok itt, a jövö evi nyaraläsunk kezd a fejemben fel alä järni, igy tevedtem ide. 

Nagy älmom Korzika volt mär evek ota, de most hogy valora välhatna mégis valahogy Szardinia gondolata fogott meg. 

Szeretnem kerdezni van-e köztetek, aki mär järt itt is ott is az utobbi idöben? (Az utobi evek hsz-ei közt nem talältam összehaosnitäst.) Egy 4fös fiatal, kisgyerekes csalädnak melyik szigetet ajänlanätok?

 

Még nem döntöttünk hogy is legyen az egesz, ket teljes hetünk van, aug közepsö ket heteben  vagyunk kenytelen menni. Szeretnenk kerülni a  tömeget, a ricsajt illetve jo lenne kempingezni is meg azert valamennyit apartmanban is lenni, esetleg hotelban. De lehetöleg a program spär verziojät feltölteni.

Komppal - sajät autoval megyünk. Gondolom ide is Livorno-Genova a föbb kiinduläsi helyek mint Korzikära. 

 

Jol sejtem, hogy lassan foglalgatnom kene a szälläsokat (beleertve a kempinges sätorhelyet?) 

A kompra mikor vegyek jegyet? Nekem ugye eleg fix mikor mennék, nemigen tudok välogatni. 

 

Köszönöm elöre is a segitseget! Sajnos nincs idöm az egesz forumot vegigolvasni. 

GYA Creative Commons License 2013.10.12 0 0 3926

Még friss.

Napnyugta Algheroban:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!