Keresés

Részletes keresés

IEC-ATA Creative Commons License 2016.11.05 0 0 8024

Egy kicsit bonyolódott a dolog, mert amit bevertem kódot az assemblerbe azt nem akarta felismerni!

A com. egyesületi lapban megjelent hardverek a Newline termékei voltak nagyrészt a 85-86-ban, ezért gondoltam, hogy a cég által forgalmazott assemblerbe töltöm be a kódot. És megette, végre. de valami nem jó, mert hiába fordítja le a programot, monitorban nem tudom listázni amit lefordított. Mit rontok el?

 

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2016.11.05 0 0 8023

Feltettem ide a lapokat. Ez a 2. kiadás. Jó szórakozást! Engem halálra idegesítene, hogy nem csak a válaszokat, de a kérdéseket is nekem kell kitalálnom, és még bugos is a játék. A szerzők megérdemeltek volna egy kiadós verést. ;)

Előzmény: Csabo/LOD (8016)
IEC-ATA Creative Commons License 2016.11.05 0 0 8022

Yape-ban próbálgattam és az assembler+4.prg-t töltöttem be. Most már működik, csak hiányzott az elejéről a

"0 SYS28608 és 1 .OPT P,00" így már lefordul pont mint a képen.

Előzmény: Törölt nick (8021)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.05 0 0 8021

Szerintem ő az ass16-ra kért linket, bár az meg itt van fent millió változatban, lehet kisérletezni velük:

 

http://plus4world.powweb.com/software/Assembler

 

 

Esetleg nem az a baj, hogy félretöltöd, nem ",1"-el  töltöd be, mint itt kérdezi valaki?

 

http://plus4world.powweb.com/forum/19625

 

Én először emulátorban próbálnám, ha már az a perverziója valakinek, hogy eredeti gépen(?) ennyire retro assemblerben programoz, "belőni" azért célszerű PC-n.

Ez az OUT OF memory nagyon olyannak tűnik, mint amikor töltés után nincsenek beállítva a basic kezdet-vég mutatók.

 

 

Előzmény: IEC-ATA (8020)
IEC-ATA Creative Commons License 2016.11.05 0 0 8020

Szia! linket nem tudok a programhoz, mert nem találom a MUSKÁTLIN a "Gépi kódú programozás kezdőknek és haladóknak" c. könyvet, pedig emlékszem, hogy onnan töltöttem le és printeltem ki, majd kötöttem újra könyvé.

Ilyen séma szerint szeretném beadni a programot.

Előzmény: tanárnéni kedvence (8017)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2016.11.04 0 0 8019

Talán C16 megvan. Holnap megnézhetem.

Előzmény: Csabo/LOD (8016)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2016.11.04 0 0 8018

Ja, úgy látom, már tárgytalan. Lehetne már törlés ezen a fórumon.

Előzmény: tanárnéni kedvence (8017)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2016.11.04 0 0 8017

Adsz linket a programhoz?

Előzmény: IEC-ATA (8012)
Csabo/LOD Creative Commons License 2016.11.04 0 0 8016

Akkor most konkrétan megkérnék mindenkit, hogy ha tudtok segítsetek egy kicsit.

 

A Hetedhét Commodore a könyvcím, de abból van három is: C64-es (az is három részes...), C16-os és Plus/4-es. (Ez az utóbbi kettõ rekordja fent van a Plus/4 World-ön, de sajnos nincs se PDF, se scan-ek. Elképzelhetõ, hogy nekem megvan valamelyik, vagy mindkettõ, de szégyen gyalázat nem tudom hol vannak a régi könyveim.)

 

Szóval, ha valakinek megvan a könyv, ki kellene nézni a megfelelõ betûket. (Amúgy ez az eredeti szöveg a játékból: "egy könyvcím rakható ki a / jutalmul kapott betûkbõl / a számpárok mindegyike / elvezet a könyvben egy / újabb betûhöz".) A számpárok: [3 32], [1 3], [24 1], [3 9], [10 2], [20 9], [14 1], [1 2], [10 4], [10 1], [7 4], [15 1], [9 4], [9 3], [12 5], [0 0] Valószínû olyasmi lesz, hogy 3-ik oldal, 32-edik betû, stb. (Ezt eljátszottam a C64-es könyvvel, a scan-ek fent vannak, de nem jött ki belõle semmi értelmes.)

Előzmény: Csabo/LOD (8009)
Csabo/LOD Creative Commons License 2016.11.04 0 0 8015

Beírtam oda (az "Instructions"-hoz) egy pár javítást (28608 sajnos el volt írva) meg egy rövid példaprogramot, remélem így még világosabb.

Előzmény: ergoGnomik (8014)
ergoGnomik Creative Commons License 2016.11.04 0 0 8014

Egy kis korrekció: az első kötetben van a JCL leírás, ami fent van az oldalon, de érdekes módon a CoV-ok között, a végén.

Előzmény: ergoGnomik (8013)
ergoGnomik Creative Commons License 2016.11.04 0 0 8013

A Plus4World szerint így. Igaz, én ezt sosem próbáltam, csak a JCL Assemblert használtam fiatal koromban. Annak volt rendes leírása valamelyik 100 +4 könyvben. Érdekes módon ezeket (100 +4 1-2-3.) nem látom Sheme gyűjteményében.

Előzmény: IEC-ATA (8012)
IEC-ATA Creative Commons License 2016.11.04 0 0 8012

Valaki elmagyarázná, hogy kell az Assembler Aka ASS-16-ot használni? Ha rögtön elindítom az elején a +4-es verziót $6FC0-val akkor csak OUT OF MEMORY ERROR bármit beírok utána. Ha meg az elején beírom a kódot és utána indítom akkor meg monitorba ugrik. Van ez a könyvem és ebben hivatkoznak az ASS-16-ra. Köszi!

Csabo/LOD Creative Commons License 2016.11.04 0 0 8011

Ok, de amúgy érdekel a dolog? Szívesen elmagyarázom, ha valami nem világos. ;-)

Előzmény: tanárnéni kedvence (8010)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2016.11.03 0 0 8010

Kösz, de ez nekem még mindig nagyon zavaros, hiába vagyok született fordított gépész. :)

Előzmény: Csabo/LOD (8009)
Csabo/LOD Creative Commons License 2016.11.03 0 0 8009

Ah, nem olyan egyáltalán (Sierra játékokra mondom). Nyugodtan lehet darabonként próbálkozni vele. Tudom, hogy sok még csak elolvasni is ami már ott van, de nagyon a vége felé járunk - és mondom, én ilyen jól már rég szórakoztam valamin :-) Szóval pl. a második városba bemenni az <1 perc, ezekkel infókkal (csak az A1-et és a K3-at kell kinyitni).

 

Mindenesetre asszem most jön a neheze. Itt van, ahogy most áll a dolog, illetve mit kellene még megfejteni:

 

- Most este jöttem rá végre ennyi kílódás után, hogy mi van az I5-össel. Az van, hogy amit elõször beírsz, az lesz a helyes kód utána. Szóval gyakrolatilag úgy nyílik, hogy kétszer be kell írni ugyanazt a kódot (ami bármi lehet). Na most ez azért fontos, mert ez azt jelenti, hogy az összes többi ajtó (ami most ??? vagy --- jellel van feltüntetve) is lehet hogy nyílik. Végig kéne nézni õket megint. Az van amúgy, hogy az 5x5-ös képet amit kapunk, már összeraktam (ezt kiszedni a charsetbõl könnyû volt), de jelenleg vagy csak 21-22 ajtó kódja van meg. Tehát kell még legyen egy pár, illetve lehet valamit kapunk a 25-ödik kinyitásakor van az után.

 

- Mindkét képírásos szöveg meg lett fejtve. Ezeket jelentik:

"a titkosirás kulcsszava
egy a versidézetekhez
kapcsolódó szinész neve
" Ugye Ady versek vannak... hogy milyen színész kapcsolódik ehhez, illetve hol van a titkosírás?...

"a beküldendõ szám hat
számjegybõl áll
egy szó értéke egyenlõ
betûi értékeinek
összegével
" Na ez már nagyon érdekes. Ki kéne okoskodni, hogy mit jelent. (Ja, a beküldendõ kód pedig biztos 123456 volt.)

 

- A második városban ezeket kapjuk: [C D], [D E], [E E], [É H], [H M], [M O], [O O], [R T], [T] --- [3 32], [1 3], [24 1], [3 9], [10 2], [20 9], [14 1], [1 2], [10 4], [10 1], [7 4], [15 1], [9 4], [9 3], [12 5], [0 0] A betûkbõl egy könyv címe kellene kijöjjön. Tudna valaki segíteni? Magyar anagrammás progit csak ezt találtam: http://regiszotar.sztaki.hu/docs/anagramma/ De ez nem boldogult vele.

 

Fú ez nem igaz, most néztem meg a jegyzeteimet és ebben a pillanatban rájöttem: "HETEDHÉT COMMODORE". Basszus, ezért nem jött ki annak semmi (a commodore miatt, mind ilyeneket rakott ki hogy "mérce ott edd eh homo".) Akkor most itt abba is hagyom, megyek tovább bogarászni. Ha valaki be akar szállni, szóljon :-)

Előzmény: tanárnéni kedvence (7978)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.01 0 0 8008

Fordítva, 1dl+1tabi =1%...... akkor 3x annyi viz csak 0.33% és nem 33%!

 

Itt a beoldódás ami probléma házilag, nagyon forró vízben, nagyon lassan egy gyenge kb 8-10%os oldathoz elég tabit lehet oldani, de több már egyszerűen egyre lassabban és lassabban oldódik, ahogy kezd az oldat telítődni..

 

Ennek a deformálódós problémának nincs köze a vegyszerekhez, lefedve kiteszel valamit a déli napra egy szubtrópusi égövön, nagyon hamar 60-80 fokos is lehet akár.

 

C= kütyük nem jellemzően olvadnak forrásban lévő vízben sem, (de a mágneslemezek puha tokja pl igen, elkezd nyúlni), csomó más műanyag már deformálódik 80fok körül sajnos.

 

Egy atarit én is tönkretettem egyszerű mosás+szárítással, hullámos lett a space a fürdőszobai melegítőtől, tanultam az esetből.

 

 

Előzmény: IEC-ATA (8007)
IEC-ATA Creative Commons License 2016.11.01 0 0 8007

Eső googlera 100db-os hyperol tablettát találtam 1495Ft-ért. 1dl vízhez 1db. tabletta 1%-os oldat. 3dl. vízhez adva 33%-os lesz. Ne kövezzetek meg ha nem így van! :-D Fodrászkellékesben vásároltam a feneketlen tónál 1L 30% hidrogénperoxidot 495Ft-ért. A hyperol tabletta tárolása a veszélytelenebb.

Előzmény: Blaskowitz (8006)
Blaskowitz Creative Commons License 2016.11.01 0 0 8006

Ha a hő tette, márpedig a kép alapján ezek a gombok megolvadtak, akkor a hidrogén-peroxidnak csak részben van köze hozzá. A peroxid bomlása további hőt termelhetett a napfény hője mellett. A napfény, a nagy, érdes szilárd felület (mint a gomb) mind katalizálja a H2O2 bomlását - vizes oldatban amúgy sem túl stabil. De ott volt maga a Nap is, mint hőforrás.

Tanulság: gondoskodni kell valahogy a hőelvonásról, vagy legalábbis szabad utat hagyni neki. 

 

Hidrogén-peroxid egyébként Hyperol tablettával is előállítható - patikában szabadon kapható készítmény. Azt nem tudom, melyik az olcsóbb, a Hyperol-e vagy a vegyszerbolti tömény oldat-e, de a 30%-os, vagy annál töményebb hidrogén-peroxid oldatok robbanásveszélyesek, míg a Hyperol nem az. Esetleg érdemes ezt is megfontolni.

Előzmény: IEC-ATA (8005)
IEC-ATA Creative Commons License 2016.11.01 0 0 8005

Igen megette a gombokat a hő. Állítólag 33%ról hígította vissza 17%-ra. Oxival is keverte. Belerakta a gombokat kis tálkába és lefedte folpakkal, aztán ki a napra. Ez lett belőle.

 

Előzmény: Törölt nick (8004)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.31 0 0 8004

Azt meg hogyan? A gombot is megette, nemhogy a feliratot ?:-O

 

Előzmény: IEC-ATA (8003)
IEC-ATA Creative Commons License 2016.10.31 0 0 8003

Csak óvatosan majd a friss szerrel. Nemrég láttam képet, hogy vki ergonomikus billentyűzet gombokat csinált 17%-os h2o2-vel. :-/

Előzmény: Törölt nick (8002)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.31 0 0 8002

Kössz, olvastam ezt is.

 

Nem is azt vártam, hogy csiribí-csiribá 2mp alatt habfehér, csak mondjuk 3-4 óra alatt a bika germicid csőtől centikre, alaposan átkenve+fólia egy kis csíkot látok valami "mintha már" halvány nyomot, hogy na elkezdődött. Pezsgést, reakciót, habot, bármit. Semmi.

 

Most jobban átgondoltam, mégis mi lehet, elolvastam a fél wikit erről, aztán rátettem egy cseppet az alkaromra.....

Ahogy vártam is. Semmi.  Nemhogy nem fehéredik és marja a bőrt, semmit nem érezni, egyszerűen rászárad.

A H2O2 önmagában is bomlik, ez a cucc döglött. Gondolom ott van a boltban évek óta kint a polcon (nincs rajta lejárat, semmi ilyesmi)

 

Köszi mégegyszer mindenkinek, kinyit szerdán a vegyszerbolt, veszek nomrális h2o2-t és újabb próba lesz.

 

Előzmény: IEC-ATA (8001)
IEC-ATA Creative Commons License 2016.10.31 0 0 8001

H2O2

Tudom, tudom, ezer fórumon és weboldalon beszéltek már erről a témáról. Mielőtt megkíséreltem az első burkolatfehérítésemet én is elolvastam mindent, amit be tudtam gyűjteni. Ami, lerágott csont volta ellenére sem tartalmaz túl sok információt. Azonban úgy gondolom, hogy[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

Ezt tessék elolvasni! :-) A nagyon sárga műanyag több hét mire kifehéredik! :-)

Előzmény: Törölt nick (8000)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.31 0 0 8000

Kössz a választ, többeknek fény és wanish nélkül is működött, ld:

 

Besárgult retro gépek fehérítése

Pár hete a retronom.hu-n láttam egy hirdetést, melyen egy Sportron nevű magyar (vagy inkább magyar feliratokkal ellátott) pong játékkonzolt kínáltak 3500 Ft-ért. Ez volt az első, a 70-es évek végén magyar kereskedelmi forgalomban kapható TV játék! A sráctól már vettem tavaly[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

 

 

Eszerint a pofa szerint mindegy van-e benne vagy nincs oxi, de én azért tettem.

 

 

 

Valószínű gyenge kamu a peroxid, hiába van rajta a 12% és miába másztam el direkt a profi "etalonként" emlegetett baross utcai fodrászkellék boltba, ...francba.

Az azúr vegyszer meg persze nincs nyitva a körúton a 4napos hosszúhétvégén.

 

 

 

Előzmény: ergoGnomik (7999)
ergoGnomik Creative Commons License 2016.10.31 0 0 7999

Csak egy villámkeresés és felszínes olvasás alapján ennek idő kell. 6-8 órát mondanak, de erős sárgulásra 1-2 napot is említenek az AmiBay vonatkozó témájának elején. Csak a peroxid kevés, kell hozzá katalizátor is, ami a Vanishben levő TAED nevű vegyület. Esetleg kontaktold meg BSZ-t, ő szerintem már csinált ilyet (vagy legalábbis mintha olvastam volna a hup.hu-s blogjában hasonlót).

Előzmény: Törölt nick (7998)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.31 0 0 7998

Urak, most nekem kellene egy kis segítség!

használt már valaki retrobright kamunéven elterjedt hidrogénperoxidot sárgulás megszüntetésére?

 

Most úgydöntöttem, belevágok.

Van egy nagyon sárga billentyűzet, szinte ittott sötétbarna szerencsétlen, gondoltam rendbehozom, nem lesz nagy ügy.

Egy germicid csöves epromtörlőm van, modern epromot 3 perc(!!) alatt törli, általában azért 5-re hagyom benne.

 

Nosza, bekenve fodrászbolti 12% peroxiddal, kis decis flakonnal vettem, nem ilyen kilósat, vékonyan felkenve jó lesz az.

Hát, nem lett jó.

Negyedik órája nem történik az UV alatt semmi. Szószerint semi, sehol. Vékonyan kenve, lefolpackozva (nem szárad ki)

Mit rontok el?

 

Most már por wanish-t is adtam hozzá, az sűríti is, hátha a folyékony oxi eksön amiből kapott pár cseppet nagyon meghigitotta és lefolyt meg nem volt elég tömény. 

Már az sem érdekel ,ha foltos lesz vagy nem tökéletes, csak történjen már VALAMI.

 

Nem "jó" az UV fény? Azt tudom, a pozitiv 20 erre a csőre egyátalán nem reagál, órák alatt sem hívódik, mintha töksötétben lenne.

És lebarnulni sem lehet alatta.

De ionizáló sugárzás, mert mi más törölné az epromot, ide meg az kell..(?) nem hiszem, hogy a bróm+hidrogén reakció ennyire hullámhossz érzékeny, nincs ötletem mi a baj.

 

 

 

 

-Aramir- Creative Commons License 2016.10.29 0 0 7997

Oh, akkor van egy "extremely rare" cuccom :D

Előzmény: szalai56 (7996)
szalai56 Creative Commons License 2016.10.29 0 0 7996

Csak ez az 1 db készült belőle. Ezt kaptad meg, mert nekem nem kellett. (átálltam teljesen a floppyra)

Előzmény: -Aramir- (7995)
-Aramir- Creative Commons License 2016.10.27 0 0 7995

Sok készült belőle, vagy csak nekem van egyetlen ilyen példányom a világon? :D

Előzmény: szalai56 (7989)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!