Keresés

Részletes keresés

MZ/Y Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1495

Nálunk van parapet-vas (vagy mi), de azért le tudott repedni.

 

De a fő gond a hajszálrepedések, azokat kellene eltüntetni hosszú időre. A konyha nemrég lett festve, ott a kívülre való narancssárga háló lett felrakva - a festő szerint azt szokták használni - de az most készült el, nyárra nem lesz hosszú távú tapasztalat. Ráadásul nagy része lecsempézve, konyhabútorral lakarva, ha fél év alatt reped, akkor sem látjuk.

Előzmény: nagy ivó (1494)
nagy ivó Creative Commons License 2012.02.15 -1 0 1494

Ha kimaradtak a falból a megfelelő vasalások, ami csökkenti a repedés veszélyét, egy üvegszövet háló nem lesz örökös megoldás

Talán a kenhető tapéta?

Előzmény: MZ/Y (1493)
MZ/Y Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1493

De akkor mi oldja meg? :o)

 

Nyáron nekünk is festeni kellene, egyúttal repedést eltüntetni, lehetőleg nem 3-4 évre, mert nem lesz olcsó móka.

Előzmény: nagy ivó (1492)
nagy ivó Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1492

Egy esetleg szakszerűtlen kivitelezést a háló nem oldja meg

Előzmény: Ata123 (1491)
Ata123 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1491

Sziasztok 4éve lakunk ytong házban nálunk is vannak repedések szép számmal az a terv ,hogy ragasztóba ágyaznánk dryvit hálot lényegében ugyan azzal az eljárással ahogy a hőszigetelésnél szokták a gond csak az hogy a házon belűl ez a falazat kb 80%-át érinti igy nem kis munka kivül nincs gond, mert ott takarja a hőszigetelés a kérdésem az lenne hogy ez vajon végleges megoldást jelenthet -e a repedésekre mert régebben próbáltuk vékony üvegszövettel helyileg kezelni a repedést de az idővel átrepedt csinált -e már valaki hasonlót ,hogy egy falat telibe hálózott és az megoldotta -e a problémát.

NeomatiK Creative Commons License 2011.11.03 0 0 1490

Habarcs került szóba. Nekem erről automatikusan a falazóhabarcs ugrik be.

Előzmény: nagy ivó (1484)
nagy ivó Creative Commons License 2011.11.02 0 0 1489

Ha egyszerre vitték fel a 2 cm vastagságot, attól megrepedhet .

Előzmény: MZ/Y (1488)
MZ/Y Creative Commons License 2011.11.02 0 0 1488

Szerintem 2 cm körüli a vastagság, Baumit, de többre nem emlékszem. Ez is csoda. :o)

Előzmény: nagy ivó (1487)
nagy ivó Creative Commons License 2011.11.01 0 0 1487

Ez igaz, ott ahol megrepedt, milyen vastag a vakolat?

A gyors vízvesztéstől általában a beton reped, a vakolatra kevésbé ( nem) jellemző, de a repedésmentes vakolás elengedhetetlen feltétele a megfelelő vakolat minősége, ez a hagyományos habarcsra is igaz.

Előzmény: MZ/Y (1485)
MZ/Y Creative Commons License 2011.11.01 0 0 1486

akadályozbatna = ~ja vagy ~ná.

Előzmény: MZ/Y (1485)
MZ/Y Creative Commons License 2011.11.01 0 0 1485

Saját vékonyágyazatú (vagy milyen) ragasztóval falazva és gépi vakolattal vakolva, szóval nem ez a gond.

 

A beton  váz a pókhálós repedést szerintem nem akadályozbatna meg. Az Ytong leírásában benne van, hogy a falat elő KELL nedvesíteni, különben a száraz Ytong kirántja a nedvességet a vakolatból és jön a repedés.

Előzmény: nagy ivó (1481)
nagy ivó Creative Commons License 2011.11.01 0 0 1484

Vakolásról volt szó, nem falazásról.

Előzmény: NeomatiK (1482)
NeomatiK Creative Commons License 2011.11.01 0 0 1483

Ha jó az alapfelület, akkor, nem szabad repedni.

 

De válaszoljanak olyanok, akiknek több tapasztalatuk van. Nekem belül még nincs glett/vakolat. Kívül meg EPS-en van a glett.

 

 

Felmerült bennem, hogy a háló csak húzó igénybevétel ellen van ott. De mi van, ha nyomófeszültség van a falban illetve a glettrétegben?

Előzmény: MZ/Y (1480)
NeomatiK Creative Commons License 2011.11.01 0 0 1482

Furcsálnám, ha olyan habarcssal falazták vaolna az Ytongot. Van annak saját habarcsa.

Előzmény: nagy ivó (1481)
nagy ivó Creative Commons License 2011.10.31 0 0 1481

A repedés többnyire az agyagos homokból kevert kövér habarcstól van

Ott ahol betonvázban van az ytong a beton miatt sosem nedvesítettük, és sosem repedt a vakolat.

Előzmény: MZ/Y (1480)
MZ/Y Creative Commons License 2011.10.31 0 0 1480

Nem, kívül-belül. Belül egyáltalán nem nedvesítették a falat, kívül ímmel-ámmal.

 

És akkor ennek a glettnek nem szabad repednie? Lentebb írta egy kolléga, hogy pár év után viszzajött a repedés.

Előzmény: NeomatiK (1479)
NeomatiK Creative Commons License 2011.10.31 0 0 1479

Most akkor nem kívül látszik a repedés?

 

Ahogy kívül van glett+háló, úgy belül is lehet. 1350Ft/25kg áron van, felhordási mennyiség 3-5kg/m2. Az üvegszövetháló 125Ft/m2 áron van kb.

Ezt a glettet fel lehet hordani 5mm vastagságban, vastagabban meg fölösleges.

 

Egyébként gipszes vakolatot ajánlanak vakolaterősítő hálóval. Ez más mint ami kívülre kell, általában kék színű és nagyobb a lyukosztása, 7*7mm - ha jól emlékszem.

 

Annak ellenére, hogy ez utóbbi az ajánlás, én nyugodtan felkenném bentre a kívülre való glettet. Árban is jobb lenne, mert a gipszes vakolat (Rigips Rimano 3-6) árban kb 2-2,5-szerese a glettnek.

Előzmény: MZ/Y (1478)
MZ/Y Creative Commons License 2011.10.31 0 0 1478

Az nem fog menni, éppen az Ytong miatt... A minimális vastagság 7 cm lenne, amit a fal igényelne (de persze inkább több ajánlott), annyi pénz meg a világon nincs. Na jó, a világon van, nekünk nincs. :o) Jó lenne valami vékony-olcsó lap, amit fel lehetne tenni, de nemigen van ilyen.

 

A festést belülre tervezem, üvegszövethálóra gondoltam. A festő szerint csemperagasztó, mert a glettet nem lehet vastagon kenni, szerintem meg a csemperagasztó reped, az nem nyerő. Én eddig úgy gondoltam, hogy a glettel kell "felragasztani" a hálót (kevés glett, háló, aztán újabb glett réteggel összedolgozni), de most elbizonytalanodtam.

Előzmény: NeomatiK (1477)
NeomatiK Creative Commons License 2011.10.31 0 0 1477

Tegyél rá hőszig rendszert. Majd kívül a gletteléskor üvegszövethálót (ajánlás a min.145g/m2 - szerintem gyöngébbet nem is lehet kapni) kell tenni.

Előzmény: MZ/Y (1476)
MZ/Y Creative Commons License 2011.10.30 0 0 1476

Nálunk nem tudtam meggyőzni a vakolókat, hogy elő van írva a fal nedvesítése vakolás előtt, az eredmény, hogy csupa pókháló-repedés az egész ház.

 

Plusz vannak szerkezeti repedések is, szerencsére nem vészes (statikailag), cserébe ritka ronda. Jövőre kellene eltüntetni őket + festeni, de ahogy olvasom lentebb, nem egyértelmű, milyen hálóval és hogyan kellene, hogy biztosan jó legyen...

Előzmény: macskacache (1473)
nagy ivó Creative Commons License 2011.09.02 0 0 1475

A 10 cm vtg még erősítő pillérekkel sem biztonságos tűzfalnak, de ha sok a szabadidőd az újrafalazáshoz,,,,,,,,

Van még egy tétel: a kártalanítás, ha ki-be dől

Előzmény: superpotyi (1474)
superpotyi Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1474

Szevasztok kérdeznék tőletek a tűzfalat szeretném Yitong téglából megcsinálni .

Mivan aban az esetben ha nemkerűlne vakolat néhány évig vagy esetleg végleg.

Válaszfal elemre gondoltam 600x200x100 .

Tűzfal magasága 3M szélessége 10M

macskacache Creative Commons License 2011.08.15 0 0 1473

Sziasztok,

 

Tanácsot szeretnék kérni ytong fal külső vakolásához. Egy dupla garázs, 10-es ytongból felrakva. Mivel maradt néhány zsák vékonyágyazatú ragasztóm, arra gondoltam, a falat először átcsiszolom, a maradék ragasztóval beágyazok hálót, majd arra mehet a külső vakolat réteg.

 

Kell-e vmire figyelnem, esetleg nedvesíteni az ytongot..stb? Illetve milyen fedő vakolatot ajánlotok?

 

köszi

Zoli

NeomatiK Creative Commons License 2011.07.09 0 0 1472

Nem akarod hőszigetelni? Mert akkor felesleges a hőszigetelő habarcsot használni.

 

3-4 sornál többet falazni egy nap nem ajánlanak.

 

A legalsó sort rendes falazóhabarcsba kell rakni. Ezt frankón beállítani vízszintbe. Az első napon érdemes csak ezt az első sort falazni.

 

Előzmény: koko_3gt (1471)
koko_3gt Creative Commons License 2011.07.07 0 0 1471

Köszi!

És milyen gyorsan lehet építeni, azaz mennyi időt kell hagyni a "tégla"sorok között?  Mivel nem nagy az egész, elvileg 1 délelőtt fel lehetne húzni az egészet... (megjegyzés: nem vékonyágyazatúval lesz rakva, hanem (min. 5mm-esen) hőszigetelő habarccsal)

 

Üdv: koko

Előzmény: NeomatiK (1469)
Pompiere Creative Commons License 2011.07.07 0 0 1470

Nem tudom, hogy nálad akkor mi lehet a baj mert nálam egyetlen egy repedés sem jött elő.

Előzmény: inotech (1467)
NeomatiK Creative Commons License 2011.07.03 0 0 1469

Építhető így, de jól söpörd le ezt az oldalát, mert "porlik".

Rá egy betonkoszorú megynugtatóbb megoldás lenne.

Előzmény: koko_3gt (1468)
koko_3gt Creative Commons License 2011.07.03 0 0 1468

Sziasztok!

Egy családiház  kb. 1,7m*3m alapterületű teraszát szeretném beépíteni Ytonggal. (előszoba céljából, tulajdonképpen hozzátoldás a főépülethez). A falazóanyag adott: 60*20*30-as Ytong, de "élére raknám", azaz 20cm-es falvastagság lenne. Van valami "kivetnivaló" ebben a megoldásban?

Koszorú gyanánt 10*10-es fenyőgerenda körbe, a teteje az egésznek könnyű lenne (kívülről befelé): bitumenes zsindely, osb, 20cm gyapot, párazáró fólia, gipszkarton.

 

Köszi!

 

Üdv: koko

inotech Creative Commons License 2011.06.27 0 0 1467

De nekem pont ez a glettelés nem jött be!

Egyszer már 2007-novemberében megcsináltam, és pár hónap múlva minden repedés előjött!

Akkor úgy csináltam, hogy a felület letisztítása után tettem a repedés mentén 58mm széles üvegszövet csíkot (egyik fele ragacsos, tekercsben kapható), amit 40-50 cm szélesen elgletteltem, aztán erre a festék. Mivel a glett totálisan nem rugalmas, így a legkisebb továbbmozgásra is újra megjelenik a régi repedés! Pont ez a bajom. Ezért gondolkodom valami üvegfátyolban vagy üvegszálas tapétában. Tehát olyan anyagban, amit nem kell glettelni, ill, amit felrakás után már csak festeni kell!

Előzmény: Pompiere (1466)
Pompiere Creative Commons License 2011.06.25 0 0 1466

Annál bővebben már nem tudom leírni a repedések eltüntetésének a menetét mint ahogyan a 1462-ben is írtam. A szilózást azért nem javaslom mert a hajszálrepedésekbe úgysem tudod bejuttatni. Én is kipróbáltam még anno egy repedésen, de továbbra is előjött, sőt, a festék alatt még látszik egy kicsit a szétkent sziló is. Ezért szerintem ezt a megoldást el kell felejteni.

 

Az üvegszövet hálót, amit javasoltam a gipszkartonosok után használják a festők. Kb. 4 cm széles guriga 1x1 mm-es lyukakkal és az egyik fele ragadós. Pormentes felületen klasszul ragad. Ezt kell a glettanyaggal rögzíteni.

 

Az üvegfátyol fólia nekem nem vált be. Ezen nincsenek lyukak.

Előzmény: inotech (1465)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!