Keresés

Részletes keresés

pljeskavica Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19998

"Ez egy dolog, megnézted, nem ültél be sehova, de szerintem Budvai városfal mellé se, meg Avala teraszára se, mert.....a sétányon van ami olcsó."

Valami sértő volt, abban, amit írtam? Mert a te hozzászólásod egy kicsit szurkálódósra sikeredett. Engedd meg, hogy reagáljak:

Információkat gyűjtök a két említett országról, többek közt az árakról. Ehhez elengedhetetlen, hogy ilyen-olyan szinten elfogyasszak valamit.

Idén volt szerencsém pár órát a Splendid épületében járni (nem észjátszás, túl csóró vagyok én ahhoz, hogy ott szálljak meg, csak megnéztem az épületet belülről). Csak egy kávét ittam meg... de az annyi volt, mint amennyit Dubrovnikban fizettem egy vasszéken ülve.

A Splendidről sem azért írtam, mert valami felsőbbrendűségi "komplexus" gyötör. Azért érdekes, mert az egyetlenegy 5 csillagos szálloda Montenegróban, így unikum és a munkám szempontjából információértéke van. Áruld el nekem, miért kellett volna nekem (vagy bárki másnak) az Avala teraszára "felmászni", hogy ott bármit elfogyasszak? "Avalákból" több is van Montenegróban, így nincs információértéke számomra. Szép a kilátás, 4 csillagos, ennyit tudok az Avaláról... nameg immár azt, hogy te elmondtad magadról, hogy ott voltál, én meg nem... mégpedig azért nem, "mert... a sétányon van, ami olcsó" :-)


A fal melletti résznél tényleg nem voltam, mert az este folyamán amikor akartunk, nem volt hely (!) még a kipakolt állóhelyeknél sem (ez biztos azért volt, mert szerinted olyan extrémdrága)... de van onnan is itallapom. Viszont a templom és citadella feljárata között voltam. És itt jön a nagy kérdés: Ez olyan nagy dolog? És akkor mi van ha voltam?! Mi van, ha felmentem volna az Avala teraszára? Most akkor - a te logikád mentén - több vagyok én és te több vagy bárki másnál, aki nem volt egyik helyen sem, "mert......a sétányon van, ami olcsó"? (hogy tőled idézzek)

A sétány menti vendéglők közül többen is voltam, és -igazad van - tényleg ott van, ami igazán olcsó (ami a kaját illeti). Így azok a vendéglők is információértékűek azok számára (magyar átlagemberek), akiket te a hozzászólásoddal burkoltan lenézel. Megjegyzem, az ital ezekben a vendéglőkben is csak kicsit olcsóbb, vagy pont annyi egy ital, mint az általad exluzívnak vélt városfal-menti rész.

Az alapján, amit mondtál jó indulattal azt mondanám, hogy te Dubrovnikot igen régen láthattad.... vagy - hogy viszonozzam kicsit a te sztereopiákkal megtűzdelt, lenéző stílusodat - soha, vagy csak az út mellől....

1:1

Előzmény: Amaribp (19993)
halacs Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19997

Nos, ugy nez ki, gyoz a hoseg es a lustasag, minel kevesebb idot akarunk elt0lteni a tengertol tavol, ugyhogy megis csak a szokasos utvonalon (Tirana, Shkodra, Ulcinj) utvonalon megyunk Herceg Noviba. Szmajli.

Es koszonjuk a jokivansagot, remekul erezzuk magunkat. 

Előzmény: szervezkedő (19979)
H_G Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19996

Itt vann egy:

 

 

Előzmény: Muity Mijo (19995)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19995

Nem tudnád ezt olyan térképpel illusztrálni, ahol a szárazföldi és vízi határ egyaránt látható?

 

Előzmény: The_Rible (19987)
Ephedrin Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19994

Igen, igazad van!!! Emlékszem rá!!!

Előzmény: The_Rible (19987)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19993

Ez egy dolog, megnézted, nem ültél be sehova, de szerintem Budvai városfal mellé se, meg Avala teraszára se, mert.....a sétányon van ami olcsó.

Előzmény: pljeskavica (19992)
pljeskavica Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19992

Valóban nem érdemes összehasonlítani. Dubrovnik gyönyörű, de mégis Budvára fogok visszamenni. Dubrovnik immár olyan szinten pénzorientált számomra, ami már-már elcsúfítja a várost. Mellbevágott a parkolási számla (is), amit a 6 óra 10 percért fizettünk (cirka 4000Ft) kétmillió lépcsőnyire az óvárostól.

Kicsit elszálltak, és ezt jól tükrözi a kép, ami idén elénk tárult. Iszonyatos tömeg, de gyakorlatilag üres vendéglők, üres asztalokkal. Ránéztem egy étlapokra és elsírtam magam. Velence lényegesen olcsóbb, pedig a Szent Márk tér sem egy gettó.

Előzmény: Amaribp (19990)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19991

Montenegróban az a jó,hogy kis távolságokon belül, jöhetsz-mehetsz-láthatsz, akár kocsival, akár mással, ha akarsz. Választhatod  a drágább szállodákat, saját medencével, svédasztallal, elvisznek szokásos turista helyekre, találsz olcsóbb szálláshelyeket, bevásárolhatsz, főzhetsz( ha nem vittél magaddal.)

De ha többre vágysz, mint egy tengeri pancsi, és látni vágysz más dolgokat, az is meg van. Csak előtte információkat kell gyűjteni.

Amaribp Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19990

No, látszik, az, hogy mért olcsóbb, Budvát, azért nem hasonlitanám Dubrovnikhoz.

Előzmény: stevie-w (19975)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19989

És azt is mondták, hogy jönnek jövőre is? Mert, ha nem, akkor csak udvariasak voltak,esetleg...

Előzmény: szervezkedő (19977)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19988

Igen, szeptemberre olyan lelakott minden :(

Előzmény: kapiksz (19986)
The_Rible Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19987

Még ez sem teljesen igaz, mert Neumnál konkrétan még van egy Boszniához tarotzó félsziget, ami eltakarja Peljesacot.  De hogy még zavarosabb legyen a dolog, pont Neummal szemben van rajta egy hatalmas kőből kirakott horvát címer.

Előzmény: Ephedrin (19966)
kapiksz Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19986

Én a június közepének a híve vagyok ( rögtön a suli vége után ), mivel még nincs kánikula, minden friss, kipihentek az emberek, várják a szezont és nincs lelakva a szállás sem.

Amaribp Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19985

Mire hazaértek, reméljük itt is hűvösebb lesz, meg végre esik az eső, mert kiszáradt, porzik minden.

Előzmény: potika (19982)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19984

Hát igen, ha nyár, akkor túlnyomó részt júliusban, augusztusban utaznak az emberek, a családosok (iskola, óvoda)a fiatalok, hogy benne legyenek a sűrűjében, szeptemberben a nyugdíjasok :D

A sör meg csak addig hűt, míg magára önti az ember, de ha magába....onnantól az is fűt :)

Előzmény: vargamarcs (19983)
vargamarcs Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19983

mondjuk ilyennel?? /kaja nem érdekes!!:)/

 

mondjuk itt??

 

2008-ban augusztus közepén voltunk hosszabb időre errefelé, akkor a szállásadónk azt mondta, ha igazán kellemesen akarjuk érezni magunka, akkor szeptember közepe-végén próbáljuk meg egyszer, akkor a tömeg is kisebb, és a hőség is elviselhetőbb:)) /nem mintha akkor nem éreztük volna magunkat jól de, öléggé meleg volt:)/

 

Előzmény: Muity Mijo (19981)
potika Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19982

Ezt megerősítem, még mindig nagy a forróság. Tegnapelőtt éjjel volt egy 2 perces eső, de csak párásabb lett a levegő, reggelre a nyoma se látszott. Tegnap este feltámadt a szél, de a hőmérséklet nem csökkent, mára is 34 fokot mondanak. Én már vágyom egy kis hűvösre, nem nekem való ez az állandó kánikula.A tenger már 28 fokos, szinte hihetetlen, simán bele lehet gyalogolni, forró testtel is. Még soha nem volt ilyen időnk, mindig volt 1-2 esős, viharos nap. Sajnos holnap megyünk haza :-(.

 

Előzmény: szervezkedő (19980)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19981

Nincs az a forróság, amit megfelelő módon hűtött sörrel, fröccsel ne lehetne kompenzálni.

Előzmény: szervezkedő (19980)
szervezkedő Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19980
...es ha vannak akik azon hezitalnak lemenjenek e meg igy a nyar vegen a tengere, nezzek meg a www.meteo.co.me oldalon a vizhofokot! 27-28fok! A levego 30-34fok!

Botranyosan jo az ido!!!
szervezkedő Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19979
Huuu! Ti azert feladjatok a lecket rendesen! Elo kell vennem a terkepet hogy kovetni tudjalak benneteket, mert fejben nem latom merre van az arra!

Jo nyaralast!
Előzmény: halacs (19944)
szervezkedő Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19978
Istvan! Jok a kepek!
Előzmény: Ephedrin (19947)
szervezkedő Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19977
Egy hosszu ideje Horvatorszagba evek ota visszatero, iden eloszor nalunk nyaralo csalad azt mondta:
Ennyi kalandban, ennyi elmenyben reg nem volt reszuk es ennyi penzuk se maradt a nyaralas vegere!
Előzmény: stevie-w (19975)
Vén Halász Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19976

Akkor még egy utolsó off.

 

Csak az általános iskolát végeztem Baján. Baja számomra ma már egy nosztalgikus emlék. Most nyudíjas koromban, csak évente egyszer a temetőt látogatom sajnos. 

 

További jó tervezést és nyaralást a Montenegróba utazóknak.

Előzmény: Muity Mijo (19973)
stevie-w Creative Commons License 2011.09.06 0 0 19975

Kis előny, talán olcsóbb, ezt nem tudom pontosan, mert itt már Euro van nem tudom hogyan csinálták, nem is uniós ország, míg Horvátország az unió kapujában van és ott még Kuna van.

 

 

Hogy hogyan csinálták, azt H_G topiktárs már jól összefoglalta. A lényeg: Miló Djukanovic egyoldalúan vezette be a német márkát, hogy a montenegrói gazdaságot mentesítse az akkor épp hiperinflációt átélő jugoszláv dínártól.

 

Montenegró nem "talán olcsóbb" Horvátországnál, hanem sokkal. Nyilván az almát almához, a körtét körtéhez hasonlítva. (Tehát Budvát Dubrovnikhoz, a kisebb nyaraló településeket egymáshoz.)

Előzmény: Vén Halász (19969)
Tristan60 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 19974

Én innen vettem az infót.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Kanyon

Előzmény: Ephedrin (19967)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.09.06 0 0 19973

Miért is lenne off az, ha számtalan semmitmondó csacsogás között jóravaló földik összefutnak.

Persze már az összefogottságod miatt is gyaníthattam volna, hogy te is bajai vagy. :)

Üdv a fedélzeten!

 

 

Előzmény: Vén Halász (19971)
H_G Creative Commons License 2011.09.06 0 0 19972

Egyoldalúan vezették be, az EU hivatalosan lagymatagon ellenezte, a színfalak mögött enyhén bátorította őket, mert akkor éppen tetszett nekik a szerbeket ezzel is bosszantani. (A kiindulás, akár Bosznia esetében, hogy a gyakorlatban már régóta német márkával fizettek sok mindenért a megbízhatatlan értékállóságú dinár helyett.) A vicces oldal, hogy verni eurót azért továbbra sem merészel az ország, így nagy hiány van apróból, minnden árat kerekíteni kell egész eurókra.

 

 

Előzmény: Vén Halász (19969)
Vén Halász Creative Commons License 2011.09.06 0 0 19971

Bocs az off-ért de én meg a Flórián utcai általános iskola padjait koptattam, csak már nagyon régen volt, és sokat eveztem kis kátrányozott ladikban Rezétbe, meg a Móricra és Tür emlékmű volt a célirány, hogy a Sugovicát ne tévesszem el.

Előzmény: Muity Mijo (19960)
Vén Halász Creative Commons License 2011.09.06 0 0 19970

Gyakorlatilag csak Szerbiának nincs tengerpartja. Amikor 2006-ban Montenegró kivált Jugoszláviából, a szerbek akkor maradtak hoppon.

Előzmény: Amaribp (19954)
Vén Halász Creative Commons License 2011.09.06 0 0 19969

Több oka is volt. Horvátországba többször jártunk, azonkívül Montenegró még délebbre van, talán még melegebb az idő és a tenger, meg kicsit egzotikusabbnak véltem. Februárban már teljesen lefoglatuk a szállásokat (Hotel Plitvice és Sun Resort Herceg Novi), előfoglalási kedvezménnyel.

 

Nagyon jó benyomásaim voltak, kultúrált, idegenforgalmi szempontból jó infrastruktúrával, ajánlott ország. Kis előny, talán olcsóbb, ezt nem tudom pontosan, mert itt már Euro van nem tudom hogyan csinálták, nem is uniós ország, míg Horvátország az unió kapujában van és ott még Kuna van.

Előzmény: Amaribp (19955)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!