Keresés

Részletes keresés

csigaszar Creative Commons License 2007.05.02 0 0 447

Pont most kérdeztem a dokimat, hogy mikor nézünk T3, T4-et és azt mondta, hogy jó TSH mellett ez nem szükséges. Ezek szerint mégis? Én is időnként fáradtabb vagyok mint máskor, de nem tudom, hogy mikor mit fogjak a PM-re és mit az időjárásra vagy épp a gyerekekre :) Ti honnan tudjátok biztosra, hogy egy adott probléma, mint a fáradékonyság is a Pm hatása?

 

"Vajon nem lesz hosszú távon drágább egy leromlott állapotú pajzsmirigyest esetleg kórházban kezelni, mint rendszeres ambuláns vizitkor gondozni őt???? "

 

Hmmm, de igen. Nekem 2 elhalt rerhességem volt és csak a második után néztek TSH-t, mondván van már egy egészséges gyereke semmi baja. Akkor derült ki, hogy alacsonyan működök. Vajon nem lett volna olcsóbb egy vérvétel, mint 1 abortusz?????? És ha alapból minden terhes nőnél nézik, mert szerintem indokolt lenne, hisz ez is már népbetegség, akkor 2 abortuszt is megspóroltunk volna. Az egyéb hatásokról nem is baszélve. És pont a szülés hozta elő nálam az autoimmun betegséget, és a gyerekre hivatkozva nem nézték a pajzsmirigyet, pedig indokolt lett volna, azóta sokat olvastam utána. Szóval egészségügyileg még nagyon gyerekcipőben járunk. Ja és nekem még szerencsém volt, mert legrosszabb esetben kretén gyerek is születhetett volna a kezeletlen pm-em miatt, ha nem hal el a terhesség és az aztán az államnak és a szülőnek is több pénz stb. Na ne is menjünk ebbe bele.

 

 

Előzmény: Zitka (446)
Zitka Creative Commons License 2007.05.01 0 0 446

Hát ez tényleg "gyönyörű"! :-(((((((((((((((((((((((((((((((

Ugyan nem olyan régen (kb. két és fél éve) diagnosztizáltak, de azóta már temérdek tapasztalatra tettem szert.  Hiába jó a TSH, egyszerűen érzem, mikor nem stimmel valami. Tünetek, fáradékonyság, stb. És utólag be is bizonyosodott, hogy a T3 v. T4 igencsak kilógott a ref.tartományból. Normál(nak látszó) tsh mellett (!!!)

 

Azt sajnos tudom, hogy háziorvos csak a TSH-t írhatja rá a laborbeutalóra.

 

Azért futok majd még egy kört, és beszámolok. Ez lenne számunkra a "reform"? :-(((

Vajon nem lesz hosszú távon drágább egy leromlott állapotú pajzsmirigyest esetleg kórházban kezelni, mint rendszeres ambuláns vizitkor gondozni őt????

Áhhh....! :-(

Előzmény: csotrog (445)
csotrog Creative Commons License 2007.04.30 0 0 445
Decemberben voltam utoljára.
Nem kaptam időpontot, mondván, hogy ezentúl a háziorvos kezel.
Az Ő laborbeutalójára viszont "nem lehet kérni részletes leletet"... mondta márciusban...
- a laborban is azt mondták: ha normál értékek közé esik, nem vizsgálják tovább...

A jelek szerint vagy maradunk ahogy vagyunk, vagy keresünk magánrendelést - márha megengedheted magadnak...
Előzmény: Zitka (443)
csigaszar Creative Commons License 2007.04.30 0 0 444

köszi, ezt nem tudtam, megint okosabb lettem :)

 

Nekem Hashimoto-thyreoiditisem van kb 8000 anti TPO-val. egyenlőre havonta járok vérvételre, már kb 2 éve, mert mikor rájöttek a beállítás miatt, aztán a terhesség miatt most meg a szoptatás miatt. Ti mennyi időnként jártok kontrollra és akkor miket néznek, milyen vizsgálatból áll?  Csak azért érdekel, mert nekem eleinte néztek T3, T4-et és az elején 2x is az Anti TPO-t, de már több mint 1 éve csak TSH-t és vizsgálat ennyiben kifújt. Én kicsit keveslem, de végülis a TSH-m mindig a ref. határok között mozog.

A dokim nekem is megszűnik nyártól, mert a Szabolcs utcai kórházat megszüntetik és helyileg már nem oda fogok tartozni, ahová a dokim. Bár nagyon jó szakember, úgy gondolom egy vérvétel eredmény megtekintéséhez nem megyek maszekban utána vagy más után, mert annyit nem ér, amíg minden rendben van. Majd kinézem a kórházat ahová tartozom, aztán jövök megkérdezni, hátha onnan tudtok ajánlani valakit.

Előzmény: könyvmoly (441)
Zitka Creative Commons License 2007.04.30 0 0 443

Te jó ég! Tényleg megszűnt a szakorvosi kezelés? :-((((

Épp most készülök oda, mert utoljára tavaly aug-ban voltam, akkor néztek részletesebben T3+ T4-et és anti tpo-t.  Sajnos a nagyon jó szakorvosom elmegy szülni - már nem tart ambuláns rendelést. :-(

 

Lehet, hogy nem is lesz kihez menni? :-O

Vagy ha akarok, mehetek privátorvoshoz? :-((

 

(szintén hashimotos, legutóbb 2e körüli anti tpo-val)

Előzmény: csotrog (442)
csotrog Creative Commons License 2007.04.30 0 0 442
Pár éve alulműködő "beteg"-ként mondom el észrevételeimet, kételyeimet, az 'érvényben levő kezelési irányelvekkel' kapcsolatban...

Kb 1 év telt el, mire diagnosztizáltak...
4e feletti antititel - az euth. szedés(?) után, 2 évre 1,5e-re csökkent... azóta nem foglalkoznak vele...
Az utolsó, decemberi HTSH-m a "normál" értékbe esik, igy további vizsgálatot nem végeznek el...

A diagnózis idején, nyakamon levő, sok apró "vadhús", mostanra eltűnt...
Ezt az azóta 100-s euth. szedésének tulajdonítom...
/szak, és háziorvosi véleményt nem sikerült kibeszéltetnem.../

Az apátiám, depresszióm kb felére csökkent...
... borderlines "barátomnak" köszönhetően... aki szó szerint kézenfogva elvitt p.áterhez, ...
... aki szerint szükséges az alapbetegség mellett az antidepresszánsos kezelés...
- csak Ő mondta - sem a szak, és háziorvos nem javasolta... 8(...
Az általa felírt szerekkel tudok naponta kb 2x 6 órát "normálisan" működni...
2-3 órás napközi alvásokkal áthidalva...

Diabéteszes lettem... Inkontinens... Rohamosan ritkul a gerincemben a csont...
- nyaki meszesedésem viszont - kezelések nélkül - megállt a bal kéz 2 ujjának használhatatlanságánál...
Sztem az alulműködés mellékhatásaként...
Szak és háziorvos szerint nem függ össze...

Hajam alig van, de az is folyamatosan ritkul...
- fogam 6 éve 1 sem...
... szelíd birkaként vegetálok...
Igaz, a felszedett 15 kg-ból 10 lement... ez az 1, amit rendszeresen megkérdeznek... ha orvos elé kerülök...
- magamat még ellátom... néhány napot dolgozni is tudok egy héten...

Szal...
Szakorvos már nem kezel - decemberben leadott a háziorvosnak... mondván, megszűnt a szakkezelés...
... szerinte ez már kortünet...
- 60 vagyok...

Mi a véleménye?
KOR tünetek?
KOR állapot?
Ez a kezelési irányelv ebben a dg-ben?
Előzmény: Leon-1 (433)
könyvmoly Creative Commons License 2007.04.29 0 0 441
Szia!
Az emlegetett cikket nem olvastam, de ha kimoderálták, nem is kár érte...
Mindenesetre nem csak a túlműködés miatt szoktak műteni: az alulműködő, kezeletlen pajzsmirigy (néha, vagy mindig? ezt nem tudom) a méret növekedésével reagál, így próbál többet termelni. Mire eljut a kezelésig az ember, néha egész hatalmasra megnőhet, nyomhatja a légcsövet, terjeszkedhet a tüdő felé, és ezt bizony műtéttel szokták orvosolni, ami után persze jöhet az életre szóló tiroxin.
Előzmény: csigaszar (439)
fracturedpictures Creative Commons License 2007.04.26 0 0 440

Köszönöm Leon a válaszát! Megpróbálom Önt elérni telefonon, bár van egy olyan sejtésem, hogy nem lesz ez annyira egyszerű vállalkozás!

Előzmény: Leon-1 (428)
csigaszar Creative Commons License 2007.04.24 0 0 439

szisztok!

Nekem autoimmun PM alulműködésem van. Csak benéztem, hogy olvasgassak egy kicsit, de ez a link elég gáz.

Még hogy a pm betegségeknél a kezelés:  "bonyolultabb a pajzsmirigy alulműködésnél, történhet gyógyszeresen, de igényelhet műtétet is."

basszus ez nem igaz. Nem vagyok orvos, de miért lenne bonyolultabb valamihez hozzáadni, amiből kevés van, mint egy szervezetből elvonni, amiből túl sokat termel. És nem túlműködésnél van esetleges műtét? Na ennyit a cikkről, inkább ne olvassátok.

Előzmény: Törölt nick (437)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2007.04.22 0 0 438

Nem szeretjük itt a gerillamarketinget - jobb, ha tudod....

 

A konzilium oldalánál jobb és szakértőbb infó nincs - szerintem.

Előzmény: Törölt nick (437)
Leon-1 Creative Commons License 2007.04.21 0 0 436

Kedves Icuspanda!

E vitamint szedhet, a többit majd akkor, ha jön a rendelésre.

Előzmény: icuspanda (435)
icuspanda Creative Commons License 2007.04.20 0 0 435

Kedves Leon-1

 

Köszönöm szépen a választ. 

 

A jövő héten bejelentkezem pajszmirigy rendelésre ahol  majd megnézetik az FT4-et is , mert a tüneteimből ugy érzem , hogy rosszabodott a pajzsmirigytultengésem.

 

Szeretném megkérdezni, hogy  a pajzsmirigytúltengésben szenvedő beteg  E vitamint szedhet -e,?

 

Irja, hogy  ha az az anti -TPO  pozitiv  akkor   a pajzsmirigy müködés zavar mögött inmunfolyamat is állhat? Ezen lehet segiteni?

 

Köszönetettel  várom  válaszát.

 

 

Icus

 

maestus Creative Commons License 2007.04.20 0 0 434
Köszönöm szépen a választ! Az egy év gyógyszeres "ráhúzást" azért gondoltam, mert a konzíliumon olvastam, hogy kiújulás esetén az újabb gyógyszerezésnél 2-3 év tünetmentes időszak esetén lehet újra megpróbálni a gyógyszer elhagyását, de akkor biztos félreértettem.
Előzmény: Leon-1 (431)
Leon-1 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 433

Kedves Icuspanda!

Ha a TSH normális, akkor általában FT4, FT3 vizsgálat felesleges. Utóbbi két vizsgálatot csak szakorvos kérheti. Mindazonáltal pajzsmirigy elleni gyógyszeres kezelés  esetén a monitorozásra a TSH egymagában nem elég informatív, a gyógyszer közvetlen hatását a hormonképzésra inkább az FT4 tükrözi. Utalok itt az érvényben lévő kezelési irányelvekre.

Az anti -TPO abszolút értékének a változása klinikailag nem döntő fontosságú, bizonyos kezelés fajtákra az érték csökkenhet. Ha az anti-TPO pozitív, mint Önnél is, ez azt jelenti, hogy a pajzsmirigy működészavar hátterében immunfolyamat is sejthető.

Előzmény: icuspanda (432)
icuspanda Creative Commons License 2007.04.19 0 0 432

Kedves Leon-1

 

 

Tanácsát szeretném kérni.

 

Pajzsmirigytúltengéses beteg vagyok, Napi 1 propycilt kell szednem.

 

A háziorvosom  kérte  TSH és  a T3 és a T4 vizsgálatot a labortól mert ugy éreztem , hogy ismét  előjött a túltengés , állandóan melegem volt,  nagyon feszült és ideges voltam,  valamint szapora pulzus és magas vérnyomásos tüneteim is  előjöttek..

 

A labor csak a TSH- vizsgálta  aminek az eredménye 1,19 lett és ezért  A T3 T 4- nem is vizsgálta. , mondván , hogy ezt csak akkor vizsgálják ha rossz  a TSH.

 

Mit csináljak?

 

Szeretném azt is megkérdezni, hogy  a régebbi leleteimen Thyreoidea-perox. / anti-TPO/ értékem 479,00IU/ml volt ., elötte pedig 741.00 volt.

 

Mit jelent ez , mert az orvosom nem magyarázta meg ., és igy a beteg csak rosszra gondolhat

 

 

Jelenleg 6-8 hete a szemem csunyán bevérzett  , jelenleg is a klinikán kezelik de még nem javult. Inhártyagyulladással kezelnek

.

Várom tanácsát és segitségét

 

Icus

Leon-1 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 431

maestus:

Ha Basedow-kórban az UH nem mutat göbös elváltozást, a scintigraphia felesleges.

Ez a betegség visszatérésre meglehetősen hajlamos. A visszatérés valószinűsége nem függ össze szorosan a gyógykezelés időtartalmával. Évekig tartó gyógyszeres kezelést ma már nem végzünk, izotop terápia indokolt. Sem az izotop, sem a műtét nem szünteti meg a betegség okát. Ezért elvileg a kiújulás ezen kezelés formák után is lehetséges. Az izotop annyival kedvezőbb, hogy semmilyen rizikót nem jelent és lehet ismételni. A műtétet viszont ismételgetni nem tanácsos, mert a megismételt műtéteknél a szövődmények egy nagyságrenddel nőnek. Az izotop terápiától való félelem teljesen indokolatlanés tudományosan is alaptalan. Izotop terápia után 1 év múlva terhesség vállalható.

Előzmény: maestus (430)
maestus Creative Commons License 2007.04.17 0 0 430

Kedves Leon!

Sajnos most én is letámadom kérdéseimmel. :(

2003 óta ismert és kezelt a pajzsmirigy túlműködésem. Csak vérvétel és ultrahang vizsgálat történt, szcintigráfia nem. Ez alapján teljesen biztos, hogy autoimmun eredetű Basedow túlműködésem van?

Először Metothyrint kaptam, de váltani kellett kb.  1 hónap után Propicylre fehérvérsejtszám-csökkenés miatt. A Propycilt szedtem kb. 2 évig, aztán elhagyhattam. kb. 3-4 hónap múlva kiújult a túlműködésem :( Most hamarabb sikerült a hormonszintet egyensúlyba hozni, és kb. 1 éve szedem a gyógyszert napi 2x0,5 tabl. adagban. Kezelőorvosom szerint megpróbálhatom júniusban elhagyni ismét a gyógyszert, ha akkor is jó lesz az eredményem.

Én nagyon, de nagyon nem szeretném, ha megműtenének, ezért meg szeretném kérdezni, nem korai-e elhagyni a gyógyszert? Ha esetleg tovább szedném, pl. ráhúznék még egy évet, nem csökkenne a kiújulás esélye?

Maximum az izotópos kezelést tudnám elképzelni, de pánikbeteg lévén még lehet, hogy azt is nehezen tolerálnám. Annyit még magamról, hogy 30 éves nő vagyok, és még nem szültem. :(

Volt már rá példa, hogy valakinek a kiújult túlműködése másodszori gyógyszeres kezelésre elmúlt? (Most szeretnék pozitívabban hozzáállni, mint az első gyógyszerelhagyáshoz, mert akkor valahogy úgy éreztem, nekem ki fog újulni...)

 

A válaszát előre is köszönöm!

 

Mindenkinek kitartást!

Üdv

 

Maestus

Leon-1 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 429

Suni11:

Ha beutalót kért hozzám, akkor nyilván tudja, hogy ki vagyok. Hívjon fel telefonon reggel 8 körül, hivatkozzon Nickname-jére, megpróbálok valamit tenni.

Előzmény: Suni11 (426)
Leon-1 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 428

fracturedpictures:

A hajhullás lehet pajzsmirigy eredetű, a betegség aktív szakában akár túlműködésről, akár csökkent működésről van szó, de meg kell azt is jegyeznem, hogy a hajhullás eredete 90%-ban góc (fog, orrmelléküreg stb.). A bőrelváltozás nem tartozik a pajzsmirigybetegség tünetei közé. más endokrin területen kell keresni az okát (androgén háztartás). Ez részletesebb endokrin kivizsgálást igényel. A jelenlegi pajzsmirigy működés állapotához ill. kezeléséhez ennyi adat alapján nem tudok hozzászólni, talán próbáljon meg telefonkapcsolatot teremteni.

Előzmény: fracturedpictures (427)
fracturedpictures Creative Commons License 2007.04.16 0 0 427

Jó estét kedves Leon! Örül a szívem, hogy ebben a mai kutya világban található ilyen orvos, aki a munkaidején kívüli kevés idejének egy részét is a betegek tájékoztatására szánja. A nevéről is az egyik kedvenc filmem jut eszembe: Leon, a profi. Ez nem lehet véletlen! (Nem akarok szemtelennek tűnni, távol álljon tőlem.) Azért "udvarlom" ennyire körbe, mert annyi kérdésem van és most érkezett el az idő, hogy nem elég a szakrendelésen kapott információ. Itt a fórumon még nem jelentkeztem be (sziasztok sorstársak!), de folyamatosan olvastam-olvasom. Sok információt megtudtam, az első szakrendelésre már úgy mentem, hogy amit az orvos mondott, az nem volt "kínai". De azt is tudom, hogy ahány beteg annyi "szokás". Azt elfogadom, hogy gyógyszert kell szednem, nem hiszem, hogy ez olyan nagy áldozat lenne, ha az ember meg szeretne gyógyulni. De! A mellékhatások lehangolóak és egy idő után már elege van az embernek az egészből. Én most azt szeretném megtudni, hogy a hajhullás megállítható-e valamivel. Nagyon elkeserítő a helyzet és ha az ember dolgozni jár, ahol ügyfélforgalom is van, már előre "cidrizik" a sajnálkozó tekintetektől. Az, hogy a bőröm olyan, mint egy rinocéroszé, már nem is érdekel. Márciusban lecsökkentették a Metothyrin adagomat napi 3-ról 2 szemre (csak a TSH értékem rossz, ill. az Anti-TPO), de csak négy hónap múlva kell a következő vérvételre mennem . Nekem ez egy kicsit túl távolinak tűnik, bár én tényleg laikus vagyok és nem akarom az orvos szaktudását kétségbe vonni. Az is érdekes, hogy az anyagcserém egyálalán nem gyorsabb, sőt! Akkor most mi a helyzet?

 

Ha, kérhetem, akkor oszlasson egy kis ködöt a fejemben, nagyon köszönöm! Most hirtelen ennyi, azt viszont nem ígérem, hogy többet nem fogom zaklatni a kérdéseimmel!:-)

 

 

Előzmény: Leon-1 (425)
Suni11 Creative Commons License 2007.04.16 0 0 426

Kedves "Leon"!

 

Én épp mostanság kértem beutalót Önhöz. Egyrészt mert földrajzilag is közel van (DK-n lakom), másrészt mert több jó barátom is Önt ajánlotta, akiket Ön kezelt.

 

A héten megyek is időpontot kérni, azonban még mielőtt ezt megtenném, lenne kedves a mail címemre megírni, hogy van-e privát rendelője? Azért kérdezem, mert nekem már nagyon sürgősen orvoshoz kellene jutnom. A János kórházban voltam, de ott nem adott az orvos gyógyszert, pedig nagyon borzasztó lett a leletem (TRAK: 40 és egyebek). Ezután döntöttem arról, hogy Önhöz fordulok.

 

 

Köszönettel,

Süni.

Előzmény: Leon-1 (425)
Leon-1 Creative Commons License 2007.04.16 0 0 425

Szomorúan olvastam a levelezők problémáit. Ezeken próbálok segíteni, a kapacitásom határáig.

Belgyógyász-endocrinológus és izotóp szakorvos vagyok, tudományos minősítéssel, az egyik legforgalmasabb endocrin szakambulancia vezetője. A Konzíliumi oldalak egynémelyikét valóban én írtam.

Sokszor nincs idő arra, hogy a betegnek elmagyarázzam részletesen a lényeget és a perspektívákat, ill. a teendőket. Az is igaz, hogy "érdesebb vagyok", ha a beteg magának árt, mert nem szedi a gyógyszerét. "Saléva" ezt  máshogyan fogalmazta meg.

Kiemelten foglalkozom a pajzsmirigy túlműködés kezelésmódjaival / beleértve az izotópos kezelést, amelyből több mint 8ooo-t végeztem el/, az alulműködéses állapotokkal, pajzsmirigy gyulladásokkal, a terhesség és a pajzsmirigybetegségek kapcsolatával, a psjzsmirigydaganatok kezelésével /radiojód stb./.

E levelezőprogram keretén belül szívesen segítek, ha tehetem.

Ha a nevemre kattintanának a Google keresőprogramban, több mint 9 oldalt találnának. Dehát a nevemet így nem adhatom ki, hisz a fentieket sem reklámnak szántam. Ha valaki nagyon keres, úgyis megtalál. Jó keresést kíván: Leon-1.

Előzmény: Saléva (396)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.10 0 0 424

Üdv. mindenkinek, tudja esetleg valaki, hogyan fokozható / befolyásolható a jódkiürülés?

kocoska007 Creative Commons License 2007.03.15 0 0 423

Sziasztok!

 

Párommal elmentünk Dr Solymosihoz!

Úgy gondolom egyszer 7500 Ftot mindenkinek meg fog érni! 

Szimpatikus, türelmes de azt hiszem ha elmész hozzá az magáért fog beszélni!!

Csak ajánlani tudom. Kérdeztünk, mutatott, magyarátott!

Ja és megnyugtatott!

 

 

 

Üdv. Sanyi

 

HOL? - részletekért kattintson a város nevére

BEJELENTKEZÉS 

Budapest, Bartók B. út 16.
hétfő 13:00-18:00


Telefon: 06-30-2584541

E-mail: mosolyis@t-online.hu

Gyöngyös, kórház SZTK épület I. emelet
péntek 14:00-17:00

Jászberény, Szabadság téri gondozóház I. emelet
szerda: 14:30-17:30

Salgótarján, a kórház rendelőintézetének II. emelet 222. szoba
csütörtök 9:00-14:00 (kivéve a hónap 1. csütörtökét)

likuty2 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 422
Közben a táblázatból, amit belinkeltél, kikerestem a leletadataimat. Engem reproduktív endokrinológiával kezelnek és erre is vizsgálódnak, pedig még nagyon nem akarok gyereket. A TS3, TS4 pedig a másik fajta endokrinológiánál van. Azt hiszem, itt lesz a probléma forrása. Belgyógyász-endokrinológust kell keresnem, nem nőgyógyászosat. (Ide irányítottak legelőször és itt is ragadtam. Nekik ezek szerint nem tűnt fel, hogy nem jó helyen keresgélnek.) Nem is kell olyan nagy adagot szedned, és milyen hamar beállt neked a jó értékre, gratulálok és csak így tovább:)
Előzmény: Zitka (421)
Zitka Creative Commons License 2007.02.23 0 0 421

A prolaktin zavarról sajnos semmit nem tudok. Ugyanúgy endokrinológiai probléma, de azt nem tudom, összefügg-e a pajzsmirigy alulműködéseddel. ezt tényleg csak egy endokrinológus tudná megmondani. Nekem a ciklus akkor állt vissza normálisra, mikor már pár hónapja szedtem a gyógyszert. Pedig 40++ ;-) vagyok, tehát lassan már a menopauza felé közeledem.

 

L-Thyroxint szedek, 100 microgrammosat 1 db-ot/nap. most kéne kontrollra mennem, mert már fél éve nem voltam. 

Előzmény: likuty2 (420)
likuty2 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 420
Most megnéztem, elméletileg mire jó a Bromocriptin. Megnövekedett prolaktin szintre adják. Az én leletemről lehagyták a referenciatartományokat, egyébként ezt is úgy kellett kiimádkoznom a dokitól. A táblázatot köszi, nagyon jó. T3-t és T4-t a leletem szerint nem nézünk. Fogyni sajna nem fogyok, pedig nagyon jó lenne. Egyébként azt sem tudom, az mennyire egészséges, hogy a havi vérzést az injekcióval teljesen leállítottuk már több, mint egy éve. A doki szerint nem gond, de szerintem egy 26 éves nőnél ez nem túl egészséges. (A kiinduló panasz az volt, hogy állandóan megvolt és nem tudtam fogyni se, csak híztam.) Akkor a TSH értékem már jónak tűnik, már csak a Bromocriptin rejtélyét kell megfejtenem:) Milyen gyógyszert kell szedned rá, és milyen gyakran jársz most kontrollra?
Előzmény: Zitka (419)
Zitka Creative Commons License 2007.02.23 0 0 419

A Bromocriptin tkp. mire jó? Még sosem hallottam erről, pedig jó pár pm. beteget ismerek...

A TSH értéked nem tűnik rossznak. Egyébként minden leleten ott van a referencia tartomány is, abból meg tudod állapítani, hogy kb. milyen a te értéked.

 

Egyébként itt egy nagyon jó kis táblázat, minden laboreredmény referenciaértékével:

http://www.kbmpi.hu/diagnosztika/vizsgalatok/reftart2.html

 

A pajzsmirigyre vonatkozó leggyakoribb három érték:

 

sTSH:              0,3-4,2 mU/L    
T3 szabad frakció: 2,4-6,3 pmol/L    
T4 szabad frakció:  12-22 pmol/L

 

Én is 15 körülről indultam, most legutóbb 2,4 körül volt - és jól érzem magam. :-)

Valójában azonban a TSH csak az agyalapi mirigy funkcióját jelzi, időnként nem árt megnézetni a T3 és T4 értéket is - így kaphatsz teljes képet arról, hogyan termel hormont a pajzsmirigyed.

A fáradtság mindenképpen rendellenességre, ill. nem jól beállított gyógyszerre utalhat. De a túl nagy adag sem jó, mert akkor kvázi-túlműködő leszel, és kiugrik a szíved a helyéből. :-((((( Plusz előjöhetnek a túlműködéses tünetek: izzadás, fogyás, stb.  Sajnos nagyon nehéz beállítani a pont jó adagolást, és ha sikerül is, nem tekinthető egyszer s mindenkorra megoldottnak. ezért kell 3-6 havonta kontrollra járni.

 

Előzmény: likuty2 (418)
likuty2 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 418
kocoska007: köszönöm a linket, nekem is nagyon szimpatikusnak tűnik, főleg a gyors kivizsgálási módszere. Ha lejár a Depo-Proverám, akkor valószínű, hogy meglátogatom.

Zitka: szerintem nincs jól beállítva a gyógyszeradagolás. Bromocriptint is szednem kell, mikor először kértem, hülyének nézte a patikus a felíró orvost. A neurológus, akihez a gyakori és erős fejfájások miatt mentem, azt kérdezte, hogy ezt minek kell szednem, mert nagyon erős fejfájást okozhat. A TSH adatok nekem nem mondanak sokat, mert nincs megadva hozzá semmilyen határérték, de ideírom, hátha neked többet mond: 2004-ben a kezdőérték 14,5 volt; 2005. októberben volt 2,25; 2006. májusában felment 7,54-re (ekkor emeltünk az L-Thyroxin adagon), majd decemberben megint 2,28 lett.

Hárpia: az álmosság most kezd egyre inkább kritikus mértéket ölteni. Főleg akkor nagyon ciki, mikor beülök szemináriumra vagy előadásra az egyetemen (persze előre kell ülnöm, mert nem látom rendesen a kivetítőt), és elalszom az órán. Nincs semmi praktikám már, hogy fennmaradjak, pedig sok mindent kipróbáltam. Jegyzetelés közben is elalszom, csak arra riadok fel, hogy kifutott a toll a kezemből és érdekes mintákat hagyott a papíron. Egyelőre a gyógyszernek egyre inkább csak a hátrányait érzem. Az elején tényleg hozott javulást, most meg egyre rosszabb hatásai vannak. Egyébként 150 mg L-Thyroxint, egy fél Bromocriptint szedek, meg három havonta kapok egy Depo-Provera injekciót.

Hú, ez kicsit hosszú lett, bocsi!
Hárpia Creative Commons License 2007.02.21 0 0 417

Szió,

én is alulműködő vagyok, és anno, mikor elkezdtem rá gyógyszert szedni, kb. 5 hónap után önfejűen abbahagytam, hogy lássam, mi változik. Ne próbáld ki... Ellenben tényleg fontos volna tudni, hogy biztosan jól beállították a napi adagodat? Euthyroxot kell szedned? A másik dolog, ami eszembe jutott, hogy én manapság is nagyon álmos vagyok, és ha leteszem a fejem, vagy sokszor ülve is, de azonnal el tudok aludni. Igaz, teszek érte sokmindent, és nem alapjáraton élek, kevés a hétköznapokra eső alvásom, de emlékszem, hogy a betegség előtt azért ez másként volt. Olvastam és mondják is, hogy olyanok, mint előtte, talán sosem leszünk...

A magánendokrinologóus jó gondolat! És azért akármit mondanak, szerintem az ember hajlamos mindig hinni abban, hogy én leszek majd a kivétel..

Minden jót Neked!

 

Gabi

Előzmény: likuty2 (413)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!