Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.07 0 0 3269

Meg tudod venni e - könyvben is.

Nálam is találgattak, hogy fibro meg Sm vagy kezdődő ALS, utána találtam a www.lymebeteg.hu oldalt, ahol fel volt sorolva az össze tünetem! Ekkor már gyanús volt nagyon a dolog. A könyv után mentem el egy megbízható lyme kór szűrésre és kiderült, hogy tényleg az. Nem vagyok még jól, ma különösen rosszul egyébként, de legalább tudom, mi a bajom.

Előzmény: Törölt nick (3268)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.07 0 0 3268

Koszonom szépen Nektek! És egyébként te mit olvasol a tuneteim alapján? Fibromyalgia?mert azt is kihozták a dologbol. Megveszem a konyvet, csak én épp Londonban vagyok és nem tudok gyorsan hozzá jutni.

Előzmény: Törölt nick (3267)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.06 0 0 3267

Hasonló tünetekről írnak ebben a könyvben:

Nekem nagyon sokat segített!

 

http://konyvaruhaz.info/hu_HU/karikazza-be-ahol-faj

Előzmény: Törölt nick (3260)
DeX85 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 3266

Sziasztok!

 

Van valaki aki probálta már LDN-t és als a diagnózisa?

valerya Creative Commons License 2014.10.05 0 0 3265

Jó szívvel ajánlom neked Dr. Molnár Mária Judit prof. asszonyt a Semmelweis Egyetemen, a Ritka Betegségek Intézetében. Háziorvosi beutaló elég hozzá. Bár több hónapos a várólista. 

Előzmény: Törölt nick (3264)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.04 0 0 3264

Szent Margit Rendelointézetben, de magánrendelésen. Az elso ENG-t pedig a Debreceni Nagyerdei Klinikán

Előzmény: valerya (3263)
valerya Creative Commons License 2014.10.04 0 0 3263

arra értettem, hogy melyik klinikán?

Előzmény: Törölt nick (3262)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.04 0 0 3262

Mármint melyiken? ENG EMG-n Dr. Perényi Jozsefnél. Aki kullancsra nézett annak már nem emlékszem a nevére, de pesti volt

Előzmény: valerya (3261)
valerya Creative Commons License 2014.10.04 0 0 3261

Hol voltál vizsgálaton?

Előzmény: Törölt nick (3260)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.04 0 0 3260

Sziasztok!

 

Én egy 28éves lány vagyok és a segitségeteket szeretném kérni. Nekem tavaly novemberben kezdodtek a tuneteim, jobb oldali derék, csipo, lábfájással. Akkor egy kezdodo sérvet állapitottak meg, de semmilyen kezelésre nem javultam, és már bal lábam is fájt. Kozolték ezt nem sérv okozza, hanem v.mi más, kivizsgálások sora kovetkezett, és megállapitottak szintén jobb oldalon a keresztcsontál egy gyulladást, de azt mondták az szintén nem csinálhat lábfájást. Februárban már izomrángások is jelentkeztek, fenekemben, késobb lábaimon, karjaimon, szoval mindenhol. ENG vizsgálattal kezdodo sensoros neuropátia gyanuja merult fel, illetve akkor már egy ritka betegségekkel foglalkozo professzorhoz kerultem, aki kozolte, ez lehet egy orokletes izomsorvadásos betegség. De ezt csak ideg biopsziával tudják kiszurni.

Erre nem mertem vállalkozni. Késobb ujabb ENG készult, ami már nem mutatott semmilyen eltérést, viszont az EMG, amit néztek mutatott egy kis eltérést a sipcsonti izomban, kar izomban semmit. Kozolték tegyem le a betegséget, mert ez pszichés, és szedjek antidepresszánst. Ez igy is tortént, de tuneteim nem multak. Fájdalmaim valamit csokkentek, de a rángások, és néha a gyengeség a lábaimban nem. Ujabb EMG vizsgálat szintén kis eltéréseket mutatott sipcsonti és vádli izomban. Szedjem tovább az antidepit. Most ott tartok, hogy már teljesen kivagyok mert minden nap sok helyen van rángásom, lábamban az izmok terhelésre megfájdulnak, sokszor egy séta is problémát jelent, vagy egy vásárlás. Szoval azt szeretném kérdezni toletek, szerintetek ez lehet ALS? Lassan 1éve hogy szenvedek. Néztek kullancsra 2helyen, negativ lett.

boxerkutya Creative Commons License 2014.10.01 0 0 3259

Ha van + jel, vagy szám a leleten akkor igen.

Előzmény: mondane (3258)
mondane Creative Commons License 2014.09.30 0 0 3258

"Sajnos" a WB. eredménye negatív lett, most tanácstalan vagyok menjünk-e Esztó doktornőhöz. Te a negatív eredménnyel mentél E. doktornőhöz? Üdv: mondane

Előzmény: Törölt nick (3257)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.21 0 0 3257

Kedves Mondane. Sajnos a vérvizsgálat annyira azért nem árul el sokat, mert negatív lelettel is lehet valaki lyme-os. Az ok az, hogy a szervezet már nem termel több ellenanyagot, és ezért a western blot ezt nem tudja kimutatni. Viszont az orvossal való konzultáció során a tünetekből is meg lehet állapítani, merrefelé érdemes elindulni. Simán lehet a párodnak lyme betegsége. Nekem negatív lett a leletem, de hasonló tüneteim voltak, mint neki, és azt hittem, als, most lyme kúrán vagyok, az AB felénél járok, és szinte minden tünetem elmúlott, pedig nagyon durva izomrángásaim, tikkeléseim voltak, a kezem is remegett kis terhelésre is. Mindez már nincs. Mielőbbi gyógyulást kívánok párodnak, nem lesz semmi baj.

Előzmény: mondane (3249)
Úgy félek! Creative Commons License 2014.09.20 0 0 3256

nem nem nem...

 

 

Előzmény: ajbolit (3255)
ajbolit Creative Commons License 2014.09.18 0 0 3255

Kedves Úgy félek!

3245-ös hozzászólásodban még ajánlottad őket?! Előbb-utóbb nekem is szükségem lehet egy ilyen intézményre, én is helyet keresek. Most igen, vagy inkább nem?

Előzmény: Úgy félek! (3254)
Úgy félek! Creative Commons License 2014.09.18 0 0 3254

ODA NEEEEEEEEEEEEEE HAZUGOK

Előzmény: Szamoca2014 (3253)
Szamoca2014 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 3253

Szia!

 

Szia TothZ!

 

Én márciusban nagyon sok kört futottam, hogy méltó és szakszerű ellátást, számomra még megfizethető otthont találjak az Édesanyám számára. Az Estikék-re esett a választás, az intézmény vezetője maximálisan meggyőző volt a szakértelmet és emberséget illetően, elmondása szerint már több ALS-es beteggel volt dolga......sajnos mire oda került volna Anyukám, legyőzte ez a szörnyű betegség :(

 

Előzmény: Törölt nick (3244)
DeX85 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 3252

Szia!

 

Dr.Molnár Mária nagyon jó neurologus, rengeteget tud a ritka betegségekröl, mindenképpen ajánlom, de ha van lehetöségetek akkor a ritka betegségek intézetében is megtaláljátok őt.

Istenhegyiröl anyi a véleményem hogy eddig aki oda ment mindenki lyme-osnak lett mondva, hogy ez valóságban menyire igaz nem tudom, western blot vizsgálat menyire jo nem tudom nekem eddig elisa volt és elispot ltt-re készülök az elvileg legjobb.

Előzmény: mondane (3249)
ajbolit Creative Commons License 2014.09.14 0 0 3251

Köszönöm a válaszodat, a cikkeket is.

Ne legyen igazam, de most, hogy igen komoly összeghez jutott az als alapítvány, nagy számban kerülnek elő majd a további kutatásra és persze támogatásra méltó eredmények.

Legyen igaz minden, ami a cikkben szerepel, de én elég öreg vagyok ahhoz, hogy szkeptikus is legyek. (Talán ha a rabbi nem kezdett volna újra járni...)

Előzmény: Elkor Enkor (3250)
Elkor Enkor Creative Commons License 2014.09.12 0 0 3250

Szia!

Igen. Kifejlesztettek egy őssejtterápiás megoldást, amely ideiglenese javulást eredményezett a páciensnél, de sajnos végleges gyógyulást nem tud hozni. Angolul itt lehet olvasni róla bővebben:

http://www.thetower.org/0111-deal-reached-israeli-breakthrough-als-treatment-goes-clinical-trial-us-2/

Viszont most dolgoznak egy génterápián, amely reményeik szerint képes lesz teljesen megállítani az állapotrosszabbodást. 2015 őszére várható:

http://www.bostonglobe.com/lifestyle/health-wellness/2014/08/31/will-million-raised-from-ice-bucket-challenge-yield-cure-for-als/2KBDb2gfG2PfEKbDjtS5OO/story.html

Sajnos az ilyen kísérleti terápiákat a rendes gyógyászatba rendkívül hosszú idő bevezetni, és ha be is vezetik őket, akkor is külföldre kell értük utazni még jó pár évig, mire meghonosítják.

Előzmény: ajbolit (3233)
mondane Creative Commons License 2014.09.12 0 0 3249

Tisztelt Fórumozó Társak!

 

A segítségeteket szeretném kérni! Párommal, (ő a beteg ) 09.15-én Lyme vérvizsgálatra megyünk az Istenhegyi Klinika mellé a Zalatnai utca 2 sz. alá. A kérdésem az lenne, hogy (mivel páromnál motoneuton," de nem ALS" betegséget diagnosztizáltak)- korábban kb.10 éve csípte meg kullancs de különösebb tünetet nem produkált, most azonban különösen a karjaiban állandó izomtikkelés, izomrángás és izomgörcs, finom mozgás az ujjaiban már nincs- szóval tényleg meg tudják -e állapítani a vérből teljes biztonsággal a kullancs, vagy egyéb fertőzést. 10.06-ra kaptunk időpontot Eszto doktornőhöz. Dr Molnár Máriához a "Budai Egészségközpontba"  11.hó 05-re van időpontunk. Mi Budapesttől 350 km-re lakunk, sok szakembernél jártunk, de nem túl sok sikerrel. Bízom benne, hogy novemberig a párom teljesen nem bénul le. Kérlek benneteket írjátok meg a tapasztalatokat akik jártatok a fenti szakembereknél. Minden tanácsot, észrevételt  szívesen veszek. Az email címem publikus.

Üdvözlettel. 

 

Rhiannon21 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 3248

írtam emailt

Előzmény: Törölt nick (3246)
Úgy félek! Creative Commons License 2014.09.08 0 0 3247

nehééz írnom. facén van zárt csop,

Előzmény: Törölt nick (3246)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.06 0 0 3246

Köszönöm!

Ha nem túl tolakodó a kérés lenne 1-2 kérdésem mint lakóhoz, esetleg emailbe felvehetnénk a kapcsolatot (email címem publikus)?

Ha nem semmi gond, köszönöm így is, hogy megadtad a helyet, csak (bár tudom magyaroszágon ez szinte lehetetlen) olyan helyre szeretném beadni, ahol

legalább nem lesz felfevése, eddig nem volt, holott kb. 3 éve gyakorlatilag csak ül... (és a nyálfolyással is tudnak valamit kezdeni)

Szóval keresek, tudom nehéz lesz megtalálni a "legjobb" helyet egy ilyen betegségben:(

Előzmény: Úgy félek! (3245)
Úgy félek! Creative Commons License 2014.09.06 0 0 3245

http://www.estikek.hu

 

én itt vagyok..

Előzmény: Törölt nick (3244)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.06 0 0 3244

Sziasztok!

 

Bocs a zavarásért egy tanácsot szeretnék kérni.

Kb. 3 éve ápolom ALS-es édesanyám (1 éve teljesen egyedül) és eljutottam arra a pontra sajnos, hogy már nem megy.

Ő most 57 éves és teljesen béna, már csak a szemét tudja mozgatni és kicsit a fejét. Egész nap űl, pelenkacserére fekszik csak le meg este.

Ismerve a magyar egészségügyi helyzetet, keresnék OTTHONT vagy helyet ahol tudnánk segíteni.

Nyílván anyagiak fejében!

Ha tudnátok olyan EMBERI otthont javasolni, ahol az ALS beteget nem embertelen körülmények közt kezelik, azt nagyon megköszönném.

Bárhol az országon belűl érdekelne ilyen hely, fizetnék csak emberi elbánást kapjon (gyomorszondás, a nyálát törlöm, bár valószínűleg hamarosan elszívó kellesz).

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Úgy félek! Creative Commons License 2014.09.05 0 0 3243
Úgy félek! Creative Commons License 2014.09.05 0 0 3242
DeX85 Creative Commons License 2014.08.31 0 0 3241

Szia!

 

Én tapasztalatból mondom, rám már akkor rám eröltették peroneus emelőt amikor jó volt a lábam és gyakorlatilag most nélküle olyan gyenge a bokám hogy nem tudok megállni. Toe off emelőt ugy támogatja a tb hogy darabjáért 12500ft-ot kell fizetni, és pesten LBT-nél csinálják ezt. Egy jó neurológus aki ért hozzá az fel tudja irni.

Előzmény: ajbolit (3240)
ajbolit Creative Commons License 2014.08.30 0 0 3240

Köszönöm, akárkisenki, DeX85!

Ha jól értelek, amíg bírom, ne használjak segédeszközt. Ugyanakkor egy tanulmányban ezt olvasom:

"Az időben, a kontraktúrák kialakulása előtt megkezdett ortézis kezelés jó effektussal megelőzi a
bénult láb rokkanttá válását." Egyelőre állok a lábamon, a bokám is tart, de mint tudjuk, mindennek eljő az ideje.

A Toe off ortézist, ha jól látom, nem támogatja a TB. Így mennyibe kerülnek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!