Keresés

Részletes keresés

steelhaand Creative Commons License 2011.09.12 0 0 8207

Csináltam egyet, ha ez így jó. Elvileg a csoport email tulaja is fel tudja venni.

Előzmény: BoBoYSA (8205)
steelhaand Creative Commons License 2011.09.12 0 0 8206

Valahogy így gondoltam. A csoportmailban lehetne vagy googledocs-ként felrakni és csak a meghívottak láthatják, így ha valaki nem szeretne fent lenni a csoportmélben, akkor a gdocs-on megtekintheti a belépési kódjával (bármilyen emailcímével)

Előzmény: BoBoYSA (8205)
BoBoYSA Creative Commons License 2011.09.12 0 0 8205

Hogy kellene ezt csinálni?

Vállalja fel valaki, aki a legtöbb embert fejben tudja tartani (a titkár), hogy csinál egy táblázatot.

Én megpróbálom a láncra feltenni a kép kisebb méretű verzióját, és néhány nevet akik fejtörés nélkül most eszembe jutnak.

Előzmény: steelhaand (8195)
krulis Creative Commons License 2011.09.12 0 0 8204

A világosra emlékszem már, jól van, megnyugodtam!:) Még beszéltük is, hogy a Muntons és az S-05 között nem éreztél olyan nagy különbséget. Jó kis sör volt az is, a feketére és a konzerves IPA-ra viszont továbbra sem emlékszem.:)

Előzmény: WriE01 (8203)
WriE01 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 8203

Én emlékszem :) Kóstoltad bizony. Vittem az S-05-tel erjesztett világosból. Nevet nem adtam neki, mert tiszavirág életű minden söröm. Ha esetleg újra főzöm megkapja a megfelelőt. Talán ezért is nem emlékszel rá. Ezen kívűl vittem a feketémből, aminél megállapítottuk, hogy egy pár napos hűtést követően elveszíti a mellékízét amit én immár az élesztőnek tulajdonítok.

Ittál még szerintem a konzervesekből is (azt hiszem Te csak az IPA-ból ittál, a búzából nem), bár az tényleg nem egy maradandó emlék. Sajnos nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeimet, miszerint egy jó alternatíva ha nincs az embernek ideje egy hosszú főzésre. LEGYEN! :)

Szóval nem a kóstolás maradt ki, hanem az emlékezetet :DDD Nem veszem zokon. Legközelebbre olyat viszek amit nem tudsz elfeledni ... :D

 

Előzmény: krulis (8200)
steelhaand Creative Commons License 2011.09.12 0 0 8202

A testes sörök miatt. Az emelkedés meg elkerülhetetlen. De legalább a testes sörök ne legyenek drágábbak.

Előzmény: WriE01 (8199)
barbon1 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 8201

Akkor itt vannak az általam készített képek:

 

http://video.artifact.hu/

 

Arra kérek mindenkit,hogy csak az Esztergom_2011_09.rar-t töltse le.A másik az sem titkos,az egyik görög ismerősnek tettem fel.Azt inkább ne.

krulis Creative Commons License 2011.09.12 0 0 8200

Én is ezen agyalok, hogy miért jobb így nekünk. Gyártanak majd testesebb söröket is?

 

Más.: Te Krisztián, kóstoltam én a sörödet, nem emlékszel? Basszus, szégyen és gyalázat, de lehet, hogy kimaradt? Étolajos sörére sem emlékszem, hogy ittam volna... 

Előzmény: WriE01 (8199)
WriE01 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 8199

Mértis nem mindegy? A végeredmény úgyis emelkedés lesz. Mindegy hogy az elszámolás alapját mi képezi.

Előzmény: steelhaand (8198)
steelhaand Creative Commons License 2011.09.12 0 0 8198

Viszont van egy jó része is, Ballingról alkoholfokra vonatkoztatják a sör jövedéki alapját. Végre nem a drága extraktot adóztatják meg, hanem a tényleges alkoholt! Azért ez nagyon nem mindegy.

Előzmény: BoBoYSA (8197)
BoBoYSA Creative Commons License 2011.09.12 0 0 8197

Ne ijedjen meg senki a mai jövedéki hírektől (legalábbis egyesületi szinten :-))

Betelefonáltam riadtan a Nemzetgazdasági Minisztériumba ahhoz, aki az ügyintézője az ügynek (kapcsoltak!), hogy nem vagyunk benne a jogszabályban, csak mindenféle adóemelések.

Nagyon kedvesen elmagyarázta, hogy ez még csak egy ad hoc módosítás, de lesz egy nagy, általános egy-két héten belül. És majd ott....

 

B

 

krulis Creative Commons License 2011.09.12 0 0 8196

Sörökről:

 

Nagy megtiszteltetés számomra,  hogy megkóstolhattam az ország első női kezek által készített all-grain sörét! :)

 

A paradicsomos-erős paprikást közönségdíjra javaslom, jó poén volt, pár tojást még ütöttem volna bele!:)

 

Nagyon ízlett még víztamás különleges eljárással készült  savanyú söre! Annak mi is a története? Ott maradt félig leszűrve a cefre két napig? Valami ilyesmire emlékszem...

 

Tibeer sour-ale -je brutális volt, arra még edzeni kell.:) Az orval és a dühös nagyon ott volt, mint mindig, végre volt szerencsén Kölsch-t inni, viszont a Hoegardenről sajnos lemaradtam,  így járnak a késők...

 

PBarát meggyese meghódította a női szíveket, én egy kicsit kevésbé édesen szeretem, de hát nem az én szívem meghódítása a cél... :)) Szerintem a legjobb meggyes volt!

 

Feketében Krisz csokisa vitte a pálmát szerintem, sanchezé is nagyon ott volt, főleg hogy az első söre! El is indultam gratulálni neki, de arra már nem emlékszem, hogy eljutottam-e odáig.:)  Daninak a versenysöre volt nagyon ütős, és a bodzás! meg a félbarna, meg a ...

 

HPGE, nagyon király volt KESER, szerintem veri a Grabancot, remélem megmaradt a recept! A fekete nem volt annyira brutál kávés mint mondtad, ilyennek kell lennie, talán kicsit erősebb lehetett volna, de amikor azt kóstoltam, már nem voltam a józan ítőléképesség birtokában. A megsavanyodott búzáról lemaradtam.

 

A teljesség igénye nélkül: Esztergomi Pale Ale, barbon konzerves triplája, olaszházi, ezek mind nagyon ízlettek! Biztos kihagytam valakit vagy valamit, de leírni sem egyszerű ennyi sört, nemhogy végigkóstolni.

 

Történt egy vicces dolog, akkor már javában töltögettünk. Egyszerre öntötte barbon a poharamba a sörét, én pedig az Ő poharába az én sörömet, és amikor megkóstoltam olyan fura volt, csodálkoztam, hogy mi a fene történhetet. Az agyam összekeverte melyik pohárban melyik van, úgyhogy a fentiek lehet, hogy nem is igazak, mert lehet nem is Kriszé volt csokis, nem is Danié volt a bodzás stb... stb...:)

 

steelhaand Creative Commons License 2011.09.12 0 0 8195

Na jó, ezt a xart innen bentől nem tudom felcsapatni, akkor majd este.

Viszont pár kép itt van amiket csináltam a talin.

http://www.mediafire.com/file/08b04g786c304gd/BeerFest.rar

Inenne le tudjátok tölteni.

A számozott csapatképre úgy gondolom, hogy összeszedhetnénk, hogy ki ki rajta, mondjuk a nickekkel vagy keresztnevekkel. Ki hogy szeretné. Sajnos én kb 4-5 embernek a nickjét tudtam a rövid idő miatt megjegyezni. ;( A névmemóriám ritka tré.

Tibeer, feleségedet elvileg megjelöltem az FB-n, de nem biztos, hogy őt sikerült. ;) Szólj majd neki, hogy esetleg ha nem nyert, akkor keressen ő meg. Köszi.

 

steelhaand Creative Commons License 2011.09.12 0 0 8194

;)

nem biztos, hogy sikerül

sajnos a kibaszott belső jogrendszer szopatja rendesen ezeket a fostalicska, flash alapú feltöltőket, amit ráadásul le sem programoznak rendesen, mert a gyík nem ért hozzá...

próbálom újra

Előzmény: WriE01 (8193)
WriE01 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 8193

Na még egyszer :)

Előzmény: steelhaand (8192)
steelhaand Creative Commons License 2011.09.12 0 0 8192

[img]Beerfest.jpg[/img]

WriE01 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 8191

Nem legenda.

És nem is az a baj, hogy elkért xxx Forintot, hanem, hogy összevissza hasraütésszerűen számolt mindenkinek. És mellesleg tényleg pofátlanúl sokat kért azoktól akik csak beugrottak. Ismerősöm bejött volna egy órára, tőlül pl. 2000Ft. ot kért /fő. Nem is jöttek be...

Előzmény: krulis (8190)
krulis Creative Commons License 2011.09.12 0 0 8190

Legyen 19-e, az közelebb van!:)

 

Krisz, akkor az csak "városi legenda", hogy pár óra ottlétért elkért 3000 forintot? Valami ilyesmire emlékeztem, nem találkoztam az illetővel de minrtha valaki mondta volna, hogy hallotta...:)

Előzmény: KRISZ2007. (8187)
WriE01 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 8189

Látod ilyenek ezek. Hálátlanok! Mindig többet akarnak. De sebaj, kielégítjük öket is és mindenki boldog lesz :). Időpontot nem tudok ígérni, mert jó lenne, ha még az elkövetkező pár napban akinek eszébe jut az megírja, és egyszerre lehet akkor megint intézni a rendelést.

Egyébként meg lehet, hogy le tudom juttatni hozzád a hónap végén a pólót, de ezt majd meglátjuk még.

Előzmény: KRISZ2007. (8188)
KRISZ2007. Creative Commons License 2011.09.12 0 0 8188

Gerillás L-eset szeretnék majd. Ráér. Hú, hogy le lettem szúrva, hogy "csak" elsősöröst kértem! Mer' nézd meg, hogy az is milyen jól néz ki. Én meg örültem, hogy még ezt is sikerült, hogy ilyen későn szóltam. Na, mindegy. Mégegyszer KŐSZÍ!

Előzmény: WriE01 (8183)
KRISZ2007. Creative Commons License 2011.09.12 0 0 8187

Remélem, hogy még a héten el tudjuk dönteni, hogy mikor legyenek a jövő évi rendezvények. Páran beszéltük már a helyszínen, hogy nem szeretnénk a helyszínen változtatni, mert már az elejétől ide járunk, jobb ha mindenki megszokja, és nem kell mindíg keresgélni, hogy akkor most hova is, meg hogy jutunk oda. Legalább ez fix, pont elég lesz az időpontot összehangolni, hogy mindenkinek jó legyen.

Az ár most így jobban belegondolva nem is annyira pofátlan. Csak gondoljatok bele, hogy azok akik ott aludtak sátorba, azok sem kaptak többet 2m2 földnél, aztán a dupláját fizették azoknak, akik nem maradtak éjszakára. Sajnos ez van, máshol sem lenne olcsóbb, legalábbis nem annyival, hogy leessen az állunk.

Ja, és aki kihasználta az mehetett a medencébe strandolni. Sajnos ez elég későn jutott az eszünkbe. :/ Szóval, ha így nézzük egy strandbelépő sem lett volna olcsóbb, sőt!

Előzmény: steelhaand (8182)
BoBoYSA Creative Commons License 2011.09.12 0 0 8186

Ok

Nagyon nehezen sikerül ezt idelinkelnem, mindig eltűnik. Írjatok elé a http-t

 

://index.hu/video/2011/09/11/laborparti_-_sor_es_palinka_labor/

 

És tényleg nem volt fejfájás. Pedig nekem még haza kellett érnem, és volt útközben is...

 

Pólóügyben hívlak egy órán belül.

 

 

Előzmény: WriE01 (8185)
WriE01 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 8185
Látjátok, viszik mint a cukrot. :-).
Tied a gerillas.
Előzmény: BoBoYSA (8184)
BoBoYSA Creative Commons License 2011.09.11 0 0 8184

 

SZia

Már aludtam, de álmomban eszebe jutott, hogy az az egy gerillás feltétlenül kell nekem.

Örömel látom, hogy még nem foglalta le senki.

Legkésőbb péntekig meg kellne kapnom(egy gerilla heveromat lepem meg).

Elfelejtettem, hogy hol is laksz?

Mindegy is majd holnap megbeszéljük, most csak foglalok.

B

Előzmény: WriE01 (8183)
WriE01 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 8183

Nem tudom pontosan hol csúszott be a hiba. De több nehézség is volt ebben a rendelésben. Egyrészt kezdetben ~5 polóról beszéltünk, és erre én mondtam, hogy szivesen segítek, mert biztosan meg tudom oldani nettó 3000-nél olcsóbban, mert a cégünk egyik grafikusa sok pólót csináltatottmár, és azt ígérte annál a cégnél meg tudunk egyezni.

Ezután hirtelen megindultak a rendelések, és már az elején mondtam, hogy tegyük bele egy táblázatba, mert el fogunk csúszni. Ez nagyjából sikerült is.

De aztán a cég akihez mentem végül nem tudta vállalni péntekig a megszaporodtott darabszámot, így innen versenyt futottam az idővel, mert nem akartam cserben hagyni a csapatot. Nagy szerencsémre egy másik ismerősöm még nagyobb tételben rendeli a pólókat, így az ő segítségével végül elválalta egy cég a melót.

Aztán innen volt némi kavar. Eküldtem a táblázatot a mintákkal és az én kérésemre hozzátettek még két logós XL-es pólót, mert sejtettem, hogy lesz aki még ihletet kap a helyszínen. De a nagy kapkodásban arra nem gondoltam, hogy mindenki aki utána kért még, az inkább L-es pólót akart.

Ezen kívűl ha jól sejtem valaki elcserélte a megrendelését, mert én a gerillás pólómat benne hagytam a többi között, ami XL-es volt, és végül nekem XXL-es méret maradt. Így most a "raktár készleten" az ényémet is feltüntettem.

Summa summárium:

Alapvetően a kapkodásból keletkezett a többlet, amit nem is annyira bánok, mint azt, hogy volt akinek a kérését már nem tudtam megoldani (lásd gyerek méret és egy-két L es póló). Szóval köszönöm a felajánlásokat, de bízom benne, hogy lesz igény a megmaradt pólókra előbb utóbb. Akinek meg megígértem azoknak hozok kisebb méretet (Tibeer-t felírtam, de a Krisz-re nem emlékszem milyenből kéne még egy - küldd el légyszíves!).

 

 

Előzmény: krulis (8178)
steelhaand Creative Commons License 2011.09.11 0 0 8182

Ha lefixáljátok az időpontot, akkor befoglalom ;) Remélem a kolléganőm jövő évi esküvője nem ekkor lesz ;)

Amúgy ha helyszín kell, akkor abban tudok segíteni, elég sok helyen tudok ilyesmi összeg körüli szálláshoz/kempinghez kapcsolatokat.

per/sanchez Creative Commons License 2011.09.11 0 0 8181

Ha így lenne, akkor dobjuk szét az összeget. A pólók úgyis elmennek előbb utóbb..

Előzmény: krulis (8178)
per/sanchez Creative Commons License 2011.09.11 0 0 8180

úúú egy élmény volt, örülök, hogy ott lehettem, mégha csak kis időre is. Így is rohannom kellett a buszhoz, amit épphogy elértem. Persze légkondi nem volt, a vesém meg porzott... ááá

 

remélem a legközelebbin már tovább maradok!

krulis Creative Commons License 2011.09.11 0 0 8179

És ugye ahogy beszéltünk róla, a helyszínen is gondolkodjunk, mert a kempinges ember idén pofátlan összegeket kért azoktól, akik nem is aludtak ott.... Eddig ingyen beengedte a nem ottalvókat, bár most elég sok ilyen volt. 

 

Na ezzel kellene foglalkoznia a fegyelmi bizottságnak Wrie, nem a felelős pozíciót betöltő személyeket kellene fenyegetni!:))

Előzmény: KRISZ2007. (8176)
krulis Creative Commons License 2011.09.11 0 0 8178

 

Krisztián, a pólók azért maradtak meg, mert valaki rendelt és visszavonta, vagy kaptunk gratist? Nem lenne jó, ha rajtad maradna 7-8 ezer forintnyi cucc. 

Előzmény: WriE01 (8172)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!