Keresés

Részletes keresés

arwen2008 Creative Commons License 2013.05.25 0 0 8150

Szia!

Én mosódió-t használok,mivel azzal is mosok kéznél van.4 napja fújtam le vele a paradicsomot és a paprikat és kinyifant az összes tetű.

Előzmény: Tarka Barka (8141)
m-s-m Creative Commons License 2013.05.24 0 0 8149

Meg kell figyelni hogy a szagos növényeken soha nincs levéltetű.

 

Zsályán mintha láttam volna. Zelleren tuti.

Előzmény: gergerg (8144)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.24 0 0 8148

Egy kis ízelítő!

 

Megmostam, beletettem egy műanyag vödörbe.

 

Majd felöntöttem a mennyiségéhez megfelelő liter vízzel

 

Másnap pedig körülbelül fél órát főztem.

 

 

Most pedig van 6 liter zsurló permetem, ami egy ideig elég!

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.24 0 0 8147

Igen, például a körömvirág egy nagyon jó társ a paradicsomok mellett, ezért ültettem én is. És teának meg lehet csinálni a virágait (folyamatosan újak nőnek helyette)... tehát ez is egy haszon növény, ha abból a szempontból nézzük, hogy tea. Bőrtisztító hatása van.

 

Bár ha a levendula gondot okoz, akkor helyette lehet fehér ürmöt szedni. Jellegzetes illata van, össze sem lehet keverni. Olyan mint a citromos vaj, ha van ilyen :) 

 

Én tegnap és ma is készítettem ebből forrázatot. Meglátom, hogyan szolgál, és ha jó, akkor javaslom. A Fügénken megjelentek a tetvek és hangyák. Ma azt is bepermeteztem vele, és megtudjuk, hogy hatásos volt-e! 

Előzmény: gergerg (8144)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.24 0 0 8146

Javaslom, hogy keverd zsurlóval. Azt főzni kell!

Először azt is áztatod, és utána 30 percig főzöd!

 

Ezt a kettőt keverd, mert a csalán eleve jó gombák, és tetvek ellen is, de a zsurló különösen a gombák ellen, penész, rothadás ellen is. Nem tudom merre laksz, erre felém ha jobban körülnézek, akkor rengeteget lehet találni töltésoldalon. Plusz, hogy a zsurló bevontatot is képez!

Hát igen, beetee, ahogy mondja, ezért elég sűrűn kell permetezni ilyen sajűt bio szerekkel. Hosszútávon, de már hamarabb is meglátod az eredményt. Szerintem a cukkinidre különösen jó hatással lenne a zsurló forrázat! persze ezt is kihűtve!

Előzmény: Tarka Barka (8141)
gergerg Creative Commons License 2013.05.24 0 0 8145

Ja, a titkos összetevő meg önmagában is befullasztja a tetveket. :-) Hátrány viszont hogy mindenhol fednie kell. Azt is hozzáteszem hogy paradicsomnál még sosem jelentettek gondot a tetvek, a fákat meg nehéz lenne teljesen fedni, így maradnak a felszívó szerek, illetve a tetvek.

Előzmény: beetee (8143)
gergerg Creative Commons License 2013.05.24 0 0 8144

Én ha használni akarnék valami bio szert, akkor nem is permeteznék, inkább növénytársítással próbálkoznék. Meg kell figyelni hogy a szagos növényeken soha nincs levéltetű. De ha permeteznék, akkor valami büdössel tenném mint pl a levendula.

Előzmény: beetee (8143)
beetee Creative Commons License 2013.05.24 0 0 8143

A csalánlé a tetvek ellen tényleg csak egy naposan jó, később már elbomlik a növény kis csillóiban termelt (hangya)sav az oldatban. Illetve van még egy titkos összetevője a tetűirtó csalánlének. Ez a kenőszappan.

Előzmény: Tarka Barka (8141)
gergerg Creative Commons License 2013.05.24 0 0 8142

A kérdés nem helyes úgy hogy mi okozza, hanem úgy hogy minek a hiánya. És így már válaszolni is lehet rá, a foszfor hiánya.

Előzmény: Feek (8140)
Tarka Barka Creative Commons License 2013.05.24 0 0 8141

Szia! Pont ezt tervezem éppen - bár a környékemen ez nem is olyan egyszerű. A paradicsomon egyébként még nem aggasztó, szóval amiatt nem aggódom (még), de a cukkinin már sajnos sokkal látványosabb a támadásuk - itt mindenképpen kénytelen leszek beavatkozni- nem vagyok feltétlenül vegyszerellenes, de ha a csalán is működik jobban örülnék. Egy próbát megér. Ha nem, akkor marad a vegyszer. Persze egy másik fajta levéltetű megtámadta már a rózsát, illetve megint egy másik a trombitafolyondárt is. Meg úgy tűnik, hogy a rebarbaránál is kezdődik. Szóval bőven lesz min tesztelni, hogy működik-e.

Előzmény: Törölt nick (8138)
Feek Creative Commons License 2013.05.24 0 0 8140

Évente kb. 30 saját nevelésű paradicsompalántát szoktam ültetni. Az idén valahogy több magot ültettem, és megmaradt jónéhány palánta (nem ültethettem ki helyhiány miatt). Gondoltam majd valakinek odaajándékozom a maradékot, viszont a tűzdelőedényben elkezdtek színesedni a palánták, és ma már szinte sötétlila szinűek. Bár azt mondták, ha kiültetném őket visszanyerik zöld színüket, de mégis megkérdezném: Mi okozza ezt az elszíneződést? Durván sötétlilák a palánták.

gergerg Creative Commons License 2013.05.24 0 0 8139

Nem is!

Előzmény: baby-lon (8134)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.24 0 0 8138

Szia!

Nekem is ilyenek jelentek meg a palántáimon. Igen, ez levéltetű, ha nagyon zavarnak javaslom hogy menj el egyet túrázni parkos részekbe, rétekre, és nézz csalánt. Áztasd le 24 óráig (10 dkg friss csalánhoz 1 liter víz), majd szűrd le és permetezd meg minden nap, amíg csak el nem tűnnek ezek a szívó kis élőlények. Nekem bevált, ezért javaslom.

Előzmény: Tarka Barka (8137)
Tarka Barka Creative Commons License 2013.05.24 0 0 8137

Köszönöm mindkettőtöknek! Akkor egyenlőre nyugton maradok.

Előzmény: CBNora (8136)
CBNora Creative Commons License 2013.05.24 0 0 8136

Levéltetű, de tényleg nem kell foglalkozni velük.

Előzmény: Törölt nick (8133)
phrone Creative Commons License 2013.05.24 0 0 8135

Azért figyelek, mert anélkül nehezebb lenne pánikolni:))

Előzmény: gergerg (8126)
baby-lon Creative Commons License 2013.05.24 0 0 8134

Most komolyan, eszméletlen vagy...

Előzmény: gergerg (8128)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.24 0 0 8133

Szia,

ezek ún. levélbolhák, ne foglalkozz velük, vegyszerrel végképp ne. Majd nyár közepére maguktól eltűnnek...

Üdv

Előzmény: Tarka Barka (8132)
Tarka Barka Creative Commons License 2013.05.24 0 0 8132

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Idén kezdtem bele én is (csak hobbiként) a paradicsom termesztésbe (ezen kívül van még pár tő cukkini is mellettük). Összesesen 25 tövet ültettem ki, mindegyik saját nevelésű palánta, eddig semmilyen  vegyszert nem láttak. Tegnap a cukkiniken valamilyen élősködőt fedeztem fel (ezzel kapcsolatban a Növényvédelem topic lakóit kérdezem éppen), úgyhogy átnéztem a paradicsomokat is. Azokon is találtam kis fekete szárnyas élőlényeket, mind a levelek fonákján, mind pedig a tetején.  Mik ezek? Mivel védekezzek ellenük? Felfedezésük előtt Wuxal Supert szerettem volna adni a paradicsomoknak, hogy erősödjenek kicsit, de most valószínűleg inkább a szárnyas rovarok kiírtására kellene koncentrálnom. Minden ötletet és javaslatot szívesen fogadok. Remélem belefér a tűréshatárotokba még egy kezdő. :) Az eddigi hozzászólásaitokból egyébként sokat tanultam, igyekszem belőlük amit tudok a magam szerény módján alkalmazni is.

natsumien Creative Commons License 2013.05.24 0 0 8131

Hát erre tényleg nem gondoltam :D "Csak még egy kérdés..." :)

Köszi a segítséget még egyszer mindenkinek.

Előzmény: gergerg (8128)
Jani71 Creative Commons License 2013.05.24 0 0 8130

Szia!

Nekem ugyan van, de sajnos nem tudok (még) érdemben válaszolni, mert még csak az első virágoknál tart a növény.

Viszont az alábbi videóban 1:45-től elhangzik, hogy "ha jól érzi magát a növény...".

Nem lehet, hogy nálad valahogy menet közben változás történt a tápanyag felvehetősége, felhasználhatósága kapcsán? Csak a videóból merítettem a gondolatot, nem értek hozzá annyira. Hátha segít.

http://www.youtube.com/watch?v=abte5GWl9dE

Előzmény: TINTUS (8107)
wilona Creative Commons License 2013.05.23 0 0 8129

Egy kevés segítség kérdéseidhez:http://www.kertvarazsmagazin.hu/index.php/bio-elet/584-tul-draga-a-tapoldat-keszitsen-sajatot-kertjebe és még számos okosságot találhatsz rajta

Előzmény: Törölt nick (8118)
gergerg Creative Commons License 2013.05.23 0 0 8128

:-) Nem, de lehet hogy virágba akarta borítani a szomszéd a muskátlikat, ezért jól beöntözte substrállal, de persze a virágföldön gyorsan átszalad a víz, az meg ugye lefelé csöpög, a szél meg fújja, egyenesen a paradicsomjaid levelére, amin a tömény táp ilyen égési foltokat okoz. Ugye hogy Colombo kutya fa... hozzám képest? :-)

Előzmény: natsumien (8127)
natsumien Creative Commons License 2013.05.23 0 0 8127

de van! kinyírja a muskátli?

Előzmény: gergerg (8125)
gergerg Creative Commons License 2013.05.23 0 0 8126

:-) Ugye mennyivel jobb a boldog tudatlanság? :-)

Előzmény: phrone (8124)
gergerg Creative Commons License 2013.05.23 0 0 8125

Szerintem nem napégés, de nem is gomba vagy vírus. Nincs a terasz felett másik terasz muskátlival?

Előzmény: natsumien (8122)
phrone Creative Commons License 2013.05.23 0 0 8124

Én most már szépen csöndben pánikolok a paradicsomjaim miatt, amióta szakszerűen próbálok tekinteni rájuk, hirtelen egy csomó bajuk támad, kezdve az apró fekete bogaraktól a levéllógásig. De mostmár fatalista vagyok, ha lesz belőlük valami, jó, ha nem, hát az nem annyira, de talán kibírjuk:)

 

De hogy ilyen fájdalmasan jól régen szórakoztam, az egészen biztos.
Köszönöm:)



 

Vebber Creative Commons License 2013.05.23 0 0 8123

Megégette a nap.

 

Előzmény: natsumien (8113)
natsumien Creative Commons License 2013.05.23 0 0 8122

Még nem tápoldatoztam, de köszönöm a tippet

Előzmény: gergerg (8120)
gergerg Creative Commons License 2013.05.23 0 0 8121

A friss trágy éget, ne használd. Ha hozzájutsz, tedd kupacba, jó lesz őszre. Ősszel friss trágyát is áshatsz be.

A csalánlé mindig jó. Nem kell precízkedni vele, én egy hordót szoktam jó félig rakni levéllel, majd teletöltöm vízzel. Ha már büdös, akkor szétosztom a palántáknak töményen.

  Hogy mik azok a fehér pöttyök a tetején? Hát rácsepegett a tejföl! :-))

Előzmény: Törölt nick (8117)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!