Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

KezdőDisco Creative Commons License 2014.01.07 0 0 38095

Én még nem voltam, úgyhogy éppen ideje. Hova, mikorra?

 

Előzmény: pinguru (38092)
élijen Creative Commons License 2014.01.07 0 0 38094

Én is megyek.

Előzmény: pinguru (38092)
pinguru Creative Commons License 2014.01.07 0 0 38092

Sziasztok

 

Holnap ki ér rá jönni szektázni?

fejes.i Creative Commons License 2014.01.07 0 0 38091

Nagy dolog. Az enyimnek teteje sincs. Mondjuk, arra nem menek. ;-)

Előzmény: Törölt nick (38088)
futi_disco Creative Commons License 2014.01.07 0 0 38090

És a ködlámpáimtol is meg fogok válni vadítás okán.

Szóval eladó egy pár első ködlámpa P38-bol. Kifogástalanul működik.

Tel: harminc-916-negyvenhárom-87

 

futi_disco Creative Commons License 2014.01.07 0 0 38089

Nos akkor mostmár képekkel:

 

Eladó egy pár La Prealpina tetőcsomagtartó, állítható lábakkal, esőcsatornás autóra.

Én a Disco 1-esemen használtam, de Disco2-re, Range Classic-ra is jó. Minimális teherbírása: 1 méter magasságban pakolt sörpad teljes szélességben.

Tel: harminc-916-negyvenhárom-87

pooh.aki.pooh.volt.a.reg Creative Commons License 2014.01.06 0 0 38087

holnap majd nézek valami festéket. szeretném lefesteni mert egy-két napig még meleg lesz (10-12 fok is akár), aztán ki tudja milyen hideg megint és a garázsomnak nincs ajtaja :-)

Előzmény: turbo2 (38086)
turbo2 Creative Commons License 2014.01.06 0 0 38086

Az előnytelen színű :))) autódhoz nagyon hasonló Hammerite kapható.

Az elejére csak akkor kell ilyen magas oldalfal ha sok cuccot pakolsz és megcsúszhat a rakomány, vagy ha lámpákat szerelsz rá.

ahogy nézem 20x20-as zártszelvényből csináltad. Ebben a méretben az elég erős.

Előzmény: pooh.aki.pooh.volt.a.reg (38074)
Tie Creative Commons License 2014.01.06 0 0 38085

Na gyerekek, a ledcsíkjaitokkal elmehettek a sunyiba. :-D

 

Van egy csoport a fácsén, a Land Rover Owners, az ember nem győzi nézni, gyakorlatilag napi többszáz képet tolnak fel a fijúg a világ minden tájáról (van egy abdul alhajri nevű fazon, valahol Qatar-ban lakik, az rakosgat fel időnként a hosszú 6 ajtós Range-éről, meg a Monteverdijéről, meg ahogy azokkal csapatnak, meg a 6x6-ról, a sivatagban táborozósat, burnuszban, az beszarás).

 

Na erre beesik egy vadállat ezzel:

 

Felső csík 500Watt. :-D

 

 

pinguru Creative Commons License 2014.01.06 0 0 38084

Van valakinek ötlete szektagyűlés helyszínnel kapcsolatban. A zabálási lehetőség fontos, párszor volt a fehérvári úton egy bólingterem, ott lehetett kajálni, pizzázni, ökörködni, gyorsulgatni a gázas VM Rangel. Ha valami jó ötlet van, akkor dobjátopk be, az is jó, ha megyünk a Texas-ba?

élijen Creative Commons License 2014.01.06 0 0 38083

Béláim!  Ismerősnek kéne: 300 tádé ótómatához a váltónak az a fém hűtőcsöve, ami a váltótól megy előre, mégpedig a felső. Ha van valahol elfekvőben szóljatok, köszi. 

Tie Creative Commons License 2014.01.06 0 0 38080

Tatrának is van 10x10-e, csak ők nem így csinálják. :)

 

Előzmény: fish70 (38079)
fish70 Creative Commons License 2014.01.06 0 0 38079

Sztok!

 

4x4 van sok, 6x6 is kad még, de 10x10???

Nesztek egy tákolmány:

f

pinguru Creative Commons License 2014.01.06 0 0 38077

Aludnék én éjszaka, de ha menni kell, akkor menni kell :)

 

 

A rugótémát találjuk ki, kell egy pár közepesen erős Defire előre illetve gátló, ami legalább procomp ES9000. Szerintem ez van neked. Hátsó vidéket nem abajgatom, ott rendbe vannak a dolgok, szerintem emelt rugók vannak old emu gátlókkal, ezért áll ilyen bólogatóan a járgány.

 

Hol legyen a Szektázás, a Mekiben, vagy esetleg van valami jobb hely?

Előzmény: Törölt nick (38072)
pooh.aki.pooh.volt.a.reg Creative Commons License 2014.01.06 0 0 38076

kösz :-)

 

Előzmény: Törölt nick (38075)
pooh.aki.pooh.volt.a.reg Creative Commons License 2014.01.06 0 0 38074

ilyen lett a csomagtartóm:

 

 

 

igazából valószínűleg nem gyakran fogom használni. ennek két fő oka van. az egyik, hogy ha fenn van, akkor nem férek be a garázsba. a másik, hogy igazából most hogy benne a gáz (96 literes tartály a pótkerék helyén), a pótkerék a csomagtartóban van. normális esetben nem gond, de ha nagyobb dolgot akarok berakni, vagy megyek valahova es telipakolom a csomagtartót, vagy ha olyan helyre megyek ahol előfordul nagyobb zötykölődés, magas állásszög, akkor sem akarok pótkerék nélkül elindulni sehova, és ilyenkor jól jön hogy szilárdan lehet rögzíteni, és még más dolgok is elférnek mellé.

a méretei 1140x1230x140 mm bruttó, 20x20 profil, 2mm falvastagság. a súlya 17,5 kg.

az oldalfalakat azért akartam, hogy hozzájuk szilárdan lehet rögzíteni mindenféle cuccot, de aztán gondolkodtam, hogy elég lenne csak oldalt, sőt lehet hogy egyáltalán nem is kéne, de aztán mire megálltam a sógoromnál, ő már összeállította a végeit, és már nem volt szivem szétvágatni vele. (mindenesetre utólag még mindig egyszerűbb levágni, mint ráhegeszteni, csak ne tudja meg :-)) )

a csavar pedig az eredeti pótkeréktartó csavar. bár az enyémet valszeg pont kidobták a gáz szerelésekor, úgyhogy kellett egyet szereznem. így nem kell össze-vissza kötözgetnem a pótkereket, és egyszerű lesz leszedni is.

 

mivel ez egy low-cost project (az eddigi költség 23euro), és a funkció is fontosabb a kinézetnél, asszem nem küldöm el galvanizáltatni, de valami ócska festéket sem akarok rá ami az első húzáskor-csúszáskor lepereg. epoxidos festékkel van valakinek tapasztalata?

PalmBela Creative Commons License 2014.01.06 0 0 38073

Na akkor majd a következő körben! Már leadtam Jhonnynak a rendelést. Ráadásul bekerült egy plussz tétel is, ugyhogy a mostani kereteibe már nem fér belé!

Köszi Jhonny!

Előzmény: pinguru (38071)
pinguru Creative Commons License 2014.01.06 0 0 38071
Szia. Nagyon jol vilagitanak, egyik legertelmesebb befektetesem volt, orom vele ejszaka vezetni.
Előzmény: PalmBela (38070)
PalmBela Creative Commons License 2014.01.06 0 0 38070

BUÉK Mindenkinek!

 

Pinguru! Te lecserélted a lámpáidat, ilyen Crystal Halogen izére, ha jól tudom.

 

Mi a tapasztalat? Észerevétel? Érdemes vagy nem sok különbség van? Merha akkor, rendelem is!

 

Jhonny! Hamarosan jelentkezem!

Quadramorgó Creative Commons License 2014.01.05 0 0 38069

Szia Johnny!

Küdtem mail-t.

Drukkolok, hogy januárban ideérjen, mert február elején vizsgázik a Nemesfém.:)

A kipufógó pedig már nem az.

Előzmény: Johnny_Disco (38050)
fish70 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 38067

Javaslom a túlnyomásos kabint, akkor nem érdekes, mi van kint és jönne be! :-)

Anno olyanokat mondtak, hogy nem mindegy pl a kipufogó végének állása/iranya, az is okozhat ilyen visszaszivárgást az óriási vákuum miatt, ami a kocsi mögött kialakul(hat). Hogy ez itt mennyire lehetséges ok, nem tudom.

Az a rezgéstompító nem jó, ha ereszt, elvileg fémtisztának kellene lennie. D1-ben ez ilyen volt, ott nem is volt ezzel gond.

f

Előzmény: pinguru (38060)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.05 0 0 38066

Az elso az tuti jo, nekem is hasonlo van!

Előzmény: pooh.aki.pooh.volt.a.reg (38057)
pooh.aki.pooh.volt.a.reg Creative Commons License 2014.01.04 0 0 38065

amikor piko-t olvastam aszittem oszcilloszkóp, de aztán láttam hogy az pico lenne ... :-)

Előzmény: Törölt nick (38063)
pooh.aki.pooh.volt.a.reg Creative Commons License 2014.01.04 0 0 38064

nincs véletlenül valakinek vatera hozzáférése, hogy kapcsolatba lehessen lépni az eladóval? valahogy semmi kedvem csak azért regisztrálni, meg amúgy aszt mongya a vatera hogy hibás adatokat akarok beadni neki ...

Előzmény: pooh.aki.pooh.volt.a.reg (38061)
pooh.aki.pooh.volt.a.reg Creative Commons License 2014.01.04 0 0 38061

köszönöm a választ.

szóval az első megfelelő - a weboldalon azt írják, hogy különböző hosszúságú keresztrúddal változik az ár is. mekkora a mérete a keresztrúdnak? le lehet viszonylag egyszerően berhelni róla?

 

a második nagyon tetszik, főleg hogy a terhelhetősége 100 kg. itt külön kell megvenni a keresztrudat, de nekem az úgyis  van, biztosan bele lehetne szabni. viszont ahogy megnéztem a talp felfogatását, a tiéd külső részének a talpa magasabban van, mint a belső rész alja. ez okés, mert a tartórész egy kis fejreállított L profil, és a belső-teherviselő talp az L függőleges szára mellé kerül. a másodiknál viszont úgy néz ki, mintha egy régi, hagyományos L alakú esőcsatornába ülne bele a teherviselő szár amit kívülről és alulról körbefog és tart a külső rész. ez viszont lehet hogy nem passzolna a P38-hoz?

de lehuztam az adatlapját, és mintha lehetne rajta állítani - ha igen akkor ez is megfelelő.

 

mindenesetre az elso link amit idekopiztam , a vateras, az mintha ötvözné mindkét verzió jó oldalát. igaz hogy lejárt már, de a képeket még meg lehet nézni - jól láttam, hogy a lába hasonlít ahhoz, amit elsőre linkeltél be? itt van még egyszer:

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/kulso_autofelszereles/tetocsomagtarto_box/thule_tetocsomagtarto_tetoperemes_1841269844.html

 

 

Előzmény: futi_disco (38059)
pinguru Creative Commons License 2014.01.04 0 0 38060

Most azzal vergődök, hogy jön be a kipufogógáz az utastérbe, de fogalmam sincs hol. Elvileg a tűzfal egyben van, a kipufogó rendszer látszólag egyben van. Amit láttam, a turbó után van egy rezgésszigetelő acélrácsos elem, ami a motortér rezgését választja le a kipugogó csőről. Az egy kicsit kormos. Az szokott durván átereszteni?

futi_disco Creative Commons License 2014.01.04 0 0 38059

Nekem ez van:

http://www.csomagtartoszerviz.hu/Gombos-termekek/egy-csavaros-csomagtarto/Reszletes-termeklap.html

Tegnap hazahozott két lapraszerelt szekrényt, szóval működik.

 

Amiket linkeltél azok nagyon mások, nem hiszem hogy jók lennének.

 

Lehet hogy ez is jó:

http://www.thulearuhaz.hu/product/show/csomagtarto-tetotarto-esocsatorna/63/951-thule-autos-csomagtarto-talp-esocsatornas-tetotarto-rud-nelkul.html

 

csak először le kell mérni hogy a talp nem szélesebb-e mint a neki való hely a tetőn abban a nútban.

Előzmény: pooh.aki.pooh.volt.a.reg (38057)
pinguru Creative Commons License 2014.01.04 0 0 38058

A reptéren az a helyzet, hogy a takarítónéni is tudja, hogy mikor jön a Antonov, illetve a 747-es óriásJumbo hol szokott megállni, és mennyit tankol. Ez ilyen, ragad ránk ez massza :) 

 

Most látom, hogy a Hungarocontrol árulja. Még nem láttam ezt a gépet, nemrég a Brekivel voltam arrafelé, úgy néztek rám a portások, mintha valamilyen időutazó lennék valamilyen nagyon távoli múltból, vagy párhuzamos világból. Most VW Amarokkal nyomulnak, egészségükre. Érdemes megpróbválni egy fele összeget beajánlani nekik, hátha beveszik.

 

A reptéren volt pár 90-es Defi, véletlenül rendelték őket, eredetileg Disco-rol tárgyaltak, de a beszerző véletlenül Defit írt a megrendelésre és konokul ragaszkodott hozzá. Aztán amikor kipróbálták őket, akkor kitört a botrány, Disco-t próbáltak ki, ami kényelmes, helyette kaptak Defit télen, minimális extrával. Folyamatos munkára (pálya felügyelet) kellett volna, azt nem nagy öröm egésznap abban abszolválni, így elkerült a polgári védelemhez, majd eladták, valamilyen rejtéjes módon. Megpróbáltam kinyomozni, hogy mennyiért ment el, de nem merték elárulni, félnek attól, hogy nagyra nyitom a pofámat :)

 

Biztos kevesebb lenne a szívás, de főként az átírással szívtam, a javításokat aránylag hamar abszolváltam, illetve van sok apróság, ami várólistás. Hideg van, nem szívesen babrálok a szabadban. Ahogy nézem a fényszoró helyből cserés, a csörlő hiányzik, gumi is cserés valamilyen búgóss MT-re, szóval el lehet ezekkel matatni. 

pooh.aki.pooh.volt.a.reg Creative Commons License 2014.01.04 0 0 38057

l8ma vagyok, segítség kéne.

 

csináltam egy tetőcsomagartót, mivel sikerült szereznem lábakat. most kipróbáltam, és nagyon nem tetszenek a lábak, tehát repülnek ( olyan ..., izék .., n, szóval nem kell ). most viszont lábak kellenének, estleg összekötő rúddal, de ha tudok rá eszkábálni, akkor nem feltétel.

 

melyik jó a P38-ra? én valahogy nem bírom felfogni ezeket a lábakat, látnom kéne, kezembe fogni, és felrakni, de addig valahogy nem megy.

 

ezek közül valamelyik megfelelő?

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/kulso_autofelszereles/tetocsomagtarto_box/thule_tetocsomagtarto_tetoperemes_1841269844.html

 

http://auto.bazos.sk/inzerat/32797216/stresne-nosice.php

 

http://auto.bazos.sk/inzerat/32510210/predam-stresne-nosice.php

 

http://auto.bazos.sk/inzerat/32885689/stresny-nosic-renault-laguna-1.php

 

 

 

fish70 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 38056

Akik a reptér közelében dolgoznak, azok mind járatosak a repülésben, vagy mégsem?!

Gondolod, ugyan annyit szívnál vele, mint a mostanival?

f

Előzmény: pinguru (38055)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!