Keresés

Részletes keresés

mágus67 Creative Commons License 2011.06.18 0 0 12453

üdv  ja  ja igaz de most mennyünk furni.      jószerencsét.

Előzmény: ja nyugi (12452)
ja nyugi Creative Commons License 2011.06.18 0 0 12452

tisztelt Lalibátyó!

 

elnézést kérek, de ellent kell mondanom.

Ezek az emberek, egyszerüen átlettek verve.

Még mutatóba sem láttak külföldi fizető eszközt, a svájci frank, csak, mint viszonyítási alapként szerepelt.

A bankokon keresztül, a magyar ellenes állam, egy biztosan vesztes fogadást ajánlott a polgárainak, hogy könyebben megfossza öket hazájuktól.

 

Üdv:

Józsi

Előzmény: Törölt nick (12451)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.17 0 0 12451

Üdv Mágus

Most is forintban fizeti az adósságát. Ne érts félre nem kívánom senkinek ezt a kiábrándító helyzetet de az emberek devizában vették fel a hitelt amit forintban kaptak meg ( ez a törvényes fizető eszköz jelenleg és még egy darabig biztosan az is marad) és ezt devizában kell törleszteni de a devizát forintból lehet megvenni. Ezt tudta mindenki amikor szerződött. A pech az hogy anno 160 HUF volt egy frank most meg 220. Tehát ha felvett 10 ezer frankot kapott 1,6 millát de ezt a 10 ezret most 2,2 millából tudná megvenni hogy visszaadja. Közben a 4 milláért megvett kocsijának az értéke amortizálódott és jó estben ér 1,5 millát, a törlesztő részletek amit befizetett meg takarták a kamatokat meg az árfolyam emelkedés egy részét így még mindig tartozik 8 ezer frankkal ami forintban több mint amit  kapott 4-5 éve. De mivel hiteles a kocsi kell rá casco meg márkaszervízben lehet csak javítani stb ami plusz pénz, így elég szar érzés 1,5 milla értékű autó fenntartására egy halom pénzt elfizetni plusz a jelenlegi értékének a kétszeresét kiizetni érte úgy hogy mire kifizeti ócskavas lesz a járgány.  

- Amúgy a banknak nincs pénze, az egy pénzintézet. Betéteket gyűjt és abból hiteleket ad. (most abba ne menyjünk bele hogy mekkora haszonnal) de én a magam részéről baromira nem örülnék ha a bank benyögné hogy a betétem kamatait (ne adj Isten a tőke egy részét) megvonja mert visszamenőleges engedményt adott a deviza hiteleseknek. Gondolom rajtam kívül más betétes sem lenne boldog, és Te sem.

No de ezt hagyjuk inkább fúrjunk :)

 

Előzmény: mágus67 (12449)
Potip Creative Commons License 2011.06.17 0 0 12450

Tisztelt Kútfúrók!

Egy olyan kérdéssel fordulnék Önökhöz, hogy milyen szűrőt tudnak ajánlani kútvíz vastalanítására. Szivattyúzáskor a víz kristálytiszta, majd egy napra rá már teljesen bebarnul, meglehetősen visszataszító látványt nyújt. 

Üdvözlettel: Potip

 

mágus67 Creative Commons License 2011.06.17 0 0 12449

Sziasztok szerintem meglehetne ezt a kérdést oldani. Csak nem  az emberekre kéne tolni a  + dolgokat. A kormánynak kéne azt mondani,hogy a kölcsönszerződés kötésekor forinton kell fizetni az adósoknak az adóságot a banknak ha nem tetszik ellehet menni fogadok akkor is maradna.   csak ehez nem elég tökösek a vezetők.

Előzmény: Törölt nick (12448)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.17 0 0 12448

Hello True75

 

Látom egy húron pendülünk :)

Pár pávás sztorit én is tudnék a közvetlen környezetemből is.

-Elég hülyén nézne ki ha úgy reklámoznák hogy akar ön autót lakást LCD tévét és még a jó ég tudja mit 50-200% -al drágábban venni és mindezt úgy hogy 5-10 évig izgulhat is közben hogy mik az árfolyamok, ráadásul kössön is biztosítást minden veszély ellen ami az elmúlt 100 évben megtörtént :) Pedig a kemény valóság ez csak tudni kell olvasni a sorok közt.   Csak hát aki elhiszi hogy a Calgontól nem megy tönkre a mosógép és a liposzómától 20 évet fiatalodik, és a Vpowertől jobban megy az autó és ha valami csodaport szedsz akkor 70 évesen is átugrálod a padokat a parkben az elhiszi az idilli családképet is.

Az a baj hogy még mindig azt hiszik emberek hogy ha valami hülyeséget csinálnak akkor ők áldozatok és az állambácsi jön segíteni.

Csak hát miből a nincsből ?

-Most a legújabb buli emelt díjas telefonon hitelért folyamodni :) Nem kell semmi se munkahely se jövedelem se kezes se közjegyző semmi csak hívj egy számot. Meg a jól fizető külföldi munka nyelvtudás és szakképzettség nélkül. - És hívják bakker :)

 

Nem véletlen a közmondás :  Addíg nyújtózkodj amíg a takaród ér ! 

A másik kedvencem    Nem mind arany ami fénylik !  -gyengébbek kedvéért : nem kell mindent elhinni amit a TV ben látsz a rádióban hallasz és az újságban olvasol.

Előzmény: true75 (12447)
true75 Creative Commons License 2011.06.17 0 0 12447

ez pontosan így van

ismerősöm rajtam röhögött, hogy használt twingot vettem kp-ra, mert arra volt pénzem

páváskodott az új suzukiba 120 havi hitelre 0 indulóval

2 évig fizette, majd vitte az autót a bank

pénzügyileg nézve még tartozik az autó teljes árával a banknak

ergo: se kocsi, se pénz, se páváskodás.............viszont van egy jó kis tartozása

 

 

erre jók a kereskedelmi tv-k

1 reklámblokkban 7 bank akar hitelt adni miközben az idilli család képét mutatva azt súlykolja, hogy így kell élni, mert ez az elfogadott

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (12446)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.17 0 0 12446

Üdv !

Az első felvetésedre azt mondom mindig is szerettem a zenéjüket.  

A másodikra azt hogy senkinek sem nyomták a pisztolyt a fejéhez hogy frankhitele vagy jenhitele legyen. Az okosabbak tudták mit kell felvenni és mit és mire nem szabad. Csak hát nehéz úgy ellenállni a csábításnak hogy minden szomszédnak új kocsija van nekünk meg a használtan vett van még mindig.

-Anno lelkesen hencegtek is a kicsi törlesztő részleteikkel  a forintban eladósodóknak a valutában hitelt felvevők csak most visszanyalt a fagyi.  Én nem vagyok egy mai csibe és engem még arra tanítottak hogy azt a pénzt szabad csak elkölteni amit megkerestél. Mindemellett sajnálom a többségét azoknak akik bekapták a cumit (lottót vettek és nem nyertek) , de nem szívesen fizetnék mások hülyesége miatt. Ki mit főzött egye is meg.

Neked holnaptól az is "szerencsétlen" lesz aki a játékgépbe dobálja be a család pénzét, vagy elpókerezi ?

Nőjjünk már fel ! Ne legyünk pénzügyi analfabéták ! 

 

Előzmény: lulu betyár (12445)
lulu betyár Creative Commons License 2011.06.16 0 0 12445

Üdv!Kissé meglep az üzeneted,ami már nem az első tőled!Nem tudom,hogy a "220-felett"a kedvenc számod,vagy amit nehéz elhinni , netán azon honfitársaid nyomorúságán gúnyolódsz,akiket pár pénzes zsák,a "honatyák" segítségével "törvényesen"kirabol!??Mert ha az utóbbi,akkor elég csúnya dolog!!!De remélem csak az első változatról van szó,mert mások baján élcelődni ,nem biztos,hogy humoros!Jószerencsét!

 

Előzmény: Törölt nick (12444)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.16 0 0 12444

A frankhiteleseknek lenne egy hírem ha még nem tudnák

 

 

Helem Creative Commons License 2011.06.16 0 0 12443

Sziasztok!

 

Van valakinek valamilyen információja Fót Kussuth köz. környékéről, hogy milyen mélységűek a fúrt kutak?

 

Köszönöm elöre is.

gamate Creative Commons License 2011.06.15 0 0 12442

Tomka18!

 

Szerintem nem alkalmas kútfúráshoz, mert ez egy fogaskerékszivattyú.

 

Az iszap tuti, hogy pár perc alatt tönkrevágná...

Meg nyomásban sem lehet túl erős, az meg ugye nem árt a mennyiség mellett.

 

gamate

Előzmény: Tomka18 (12439)
kezi125 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 12441

Sziasztok! Tökrement a Pedrollo JSWm/2BM típusú szivattyúnk. A mostani Pedrollo kínálatból mi az ami nagyjából megfelel ugyanennek a típusnak?

Zapod Creative Commons License 2011.06.15 0 0 12440

Hali.

 

Ha enyi víz neked elég, kavicsold le az alját és ne használj ruszki rezgős szivattyút, mert káros az egészségre (szívre hat). Sok kutat tett már tönkre. Persze vannak olyan kutak is ahol vígan üzemel. Nekem már néhány százat sikerült kihalászni a kutakból.

Persze a tökéletes megoldás fenékig kitakarítani a kutat. Sajna ez nem olcsó mulatság.

Ha gondolod keres magánba. De lehet mi már beszéltünk telefonon?

 

Üdv Zapod.

Ásott kút trutytalanító.

Minden ami ásott kút.

06 20 9 444 898

info@favagok.hu

Előzmény: tclar (12426)
Tomka18 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 12439

Kedves Fórumtársak!

 

Egy ilyen szivattyúval lehetne kutat fúrni? :D

Van több része is a videónak. Vizet, olajat, még zsírt is lehet vele szivattyúzni lábszelep nélkül.

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.06.15 0 0 12438

igen lehetséges, de az is lehetséges, hogy nincs második, vagy ki tudja hanyadik réteg. 25m nem olyan nagy mélység ám. Hol van ez helyileg?

Előzmény: Vili11 (12436)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.06.15 0 0 12437

Értem én, hogy gőzgép,de mi hajtja? :))

Előzmény: Törölt nick (12435)
Vili11 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 12436

Azt szeretném kérdezni, hogy ha egy 25 m-es, 125-ös csővel készült kútban a nyugvó szint megegyezik a talajvíz szintjével, az normális, vagy nem jó a rétegzárás? Egyáltalán hogyan lehet azt ellenőrizni, hogy a rétegzárás működik-e?

 

Köszi:Vili

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.14 0 0 12435

Üdv Che !

Az Office kezeli a mail-emet aminek a beállítása internet szolgáltató függő. Már pedig ha egy másik szolgáltató adja a netet akkor a kimenő levelek beállítását át kellene állítanom hogy elküldje őket, de mivel nincs kedvem a setup-ot buherálni így addig nem küldök levelet amíg másik szolgáltató adja a netet. Persze web-ről is küldhetnék de azt+ utálom.

Röviden ennyi a sztori :)

Előzmény: Törölt nick (12434)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.14 0 0 12434

Nem röhög ! - tényleg így van.

Előzmény: köszörűs XXI Che (12433)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.06.14 0 0 12433

most csak olvasni tudok :)))

Előzmény: Törölt nick (12424)
jaccso Creative Commons License 2011.06.14 0 0 12432

írtam neki, köszi!

Előzmény: lulu betyár (12430)
jaccso Creative Commons License 2011.06.14 0 0 12431

ja ásatni, igazad van :)

Előzmény: lulu betyár (12429)
lulu betyár Creative Commons License 2011.06.14 0 0 12430

Üdv!Zopod fórumtársat próbáld elérni,ő az ásott kút trutytalanító!Jószerencsét!

 

Előzmény: tclar (12426)
lulu betyár Creative Commons License 2011.06.14 0 0 12429

Üdv!Az kút ásás amit szeretnél!Keresd Zapod fórumtársat,a gyűrűskút az ő szakterülete!Jószerencsét!

Előzmény: jaccso (12425)
nikolas70 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 12428

Üdv!

 

Én már dolgoztam több helyen Délegyházán, 8 méterest fúrtam a Galla tanyán, arról működik a tulaj háza. Fix áron tudom vállalni, küldj egy tel. számot és felhívlak a részletekért.

 

Üdv!

Előzmény: blkhfc (12427)
blkhfc Creative Commons License 2011.06.14 0 0 12427

Helló!

 

Délegyháza, Galla-tanyán szeretnék kutat fúratni, max. 500 m3/év, locsolásra leginkább. Elvileg 5-8 méteren van a víz.

Lenne aki ügyintézéssel (bejelentés, engedélyezés) el tudja vállalni? Kb. mennyibe kerülne?

 

Előre is köszönöm!

 

üdv: BL

tclar Creative Commons License 2011.06.14 0 0 12426

Sziasztok.Nekem maradt bekapcsolva a vacak 300W-os membrános szivattyú a 6 méter mély gyűrűs kutamban. Másfél méter homokos agyagot hozott fel ez a nyavajás szivattyú, alig tudtuk kihuzni, vizzel kellett kimosatni hogy kimozduljon, 5 méter mélyen volt. A viz most 2 méteren van és állandó téli talajviz van az 1,8 m-es pincénkben. Mit tegyek? Hogyan lehetni visszaállitani a 6 m-es mélységet? Vagy hagyjam a fenébe és engedjem le 3 méterre a szivattyut? Köszi

jaccso Creative Commons License 2011.06.14 0 0 12425

Sziasztok!

 

Kutat akarok fúratni. Gyűrűs kútra gondoltam, mert homokos a terület. 

A szomszédok elmondása alapján 15m-en van víz, egy mészkő réteg van ami komolyabb ellenállás.

 

Van pár telefonszámom a feladatra, de kíváncsi volnék szerintetek mennyi a métere a fúrásnak.

Számlás megoldás jöhet szóba csak..

 

Köszi : Jaccso

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.14 0 0 12424

Köszi, este tudok válaszolni technikai okok miatt, (most csak olvasni tudok) ha sűrgős küldjél telefonszámot és felhívlak.

Üdv

Előzmény: Combat (12423)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!