Keresés

Részletes keresés

oys... Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36502

"Az én részem ebben az lett volna, hogy kiválasszam (vele együtt) azt az acélt (akár damasztot, akár mást), azt a fát, amit én szeretnék. A forma végső kialakítására rámondjam az áment. ... A felület kidolgozása: hol vannak tükörpolírozott részek, hol szálra húzottak? Egyáltalán, melyik felület állna a legjobban a késnek? Hány szegecs legyen, milyen díszítés, stb.?  Számtalan tisztázatlan pont van, amit többször át kell beszélni. Egy ilyen megrendelés több hétig, esetleg hónapig tartana. Biztos nem állnék ott a háta mögött"

 

Az a slusszpoén az egészben, hogy ez végképp nem lehetetlen!

Az én esetem a következő volt:

Elmondtam, hogy milyen formájú egyedi papírvágó kést szeretnék csináltatni, amit követően kaptam a mestertől egy skiccet.

Megbeszéltük a méreteket.

Utána az anyagokat. A díszítés módját.

És már csak várakoznom kellett, néha leveleztünk egyet-kettőt. Oszt meglett. Örültem.

Azóta meg büszke vagyok rá.

 

Most meg mindenki úgy adja elő, mintha ez egy járhatatlan út lenne...

Előzmény: ronin s8 (36483)
python 357 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36501

Köszi,-teljesen hibátlan a meglátásod a d.húzóval kapcsolatban!:)))))

Nemrég szereztem egy  Mikov svájci klónt ami a rövid pengés kis Victorinox szakasztott mása,-és imádom!

Nagyon masszív acél baknik mindkét végen, és egy remek kis dugóhúzó figyel a hátoldalon az ár mellett!

Az agancsberakás azért műanyagból van!:)

Előzmény: Csigabiga 1 (36499)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36500

Hehe.. :-))  Akkor nézzük sorjában ezt az "önkifejezési gondot":

 

 

""a) - szeretnél egy egyedi, magyar készítésű francia bicskát

b) - egy készítővel beszéltél, nem volt referencia, sokalltad az árát

c) - ettől az összes magyar késkészítő elvágta magát, nincs bizalmad irántuk

d) - már úgysem tudnák megcsinálni az idő rövidsége miatt, bár ha te felügyelnéd a munkát, biztos meglenne egy nap alatt

e) - besértődsz, amikor az egyik készítő rávilágít, hogy az egyedi megrendelés biza drágább, mint a széria munka

f) - egy rakás diszlexiás debillel vagy körülvéve

 

g) Szerinted egy francia késkészítő mit szólna, ha beállítanál hozzá, pödörintenél egyet a bajszodon, aztán mondanád, hogy neked egy maskara kéne holnapra, de 50 eurónál ne legyen ám drágább?""

 

 

a)  igen  (de nem. párszor leírtam már, hogy letettem róla)

b)  igen, igen, nem (ezen azért gyúrjál még, mit is írtam pontosan)

c)  nem. attól, hogy sehol sem láttam elég jót. az egész procedúrához nem volt már bizodalmam, plusz az idő rövidsége miatt sem. ennek csak egy része a készítőkkel szembeni bizalmatlanság.

d) baromságot írsz

e) nem azon sértődtem meg, hanem a feltételezésen, hogy nincs rá pénzem. egyébként magától értetődik, hogy drágább.

  jelenleg egy közel 60 ezres bicska tűnik befutónak, és nem az árán fog múlni...

f) te mondtad...

 

g) hülyén teszed fel a kérdést. se a feltételek, se az ár nem stimmel. 

egyébként elhajtana a fenébe. a francia nem a másolásról híres, mint a magyar...

 

Remélem, most már jobban érted, mi veri nálam a biztit?

 

 

 

 

 

 

Előzmény: algreg78 (36496)
Csigabiga 1 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36499

Szerintem az eleinknél nem volt jellemző a ledugózott borospalack használata, azért nem alakult ki a dugóhúzós bicska igénye, készítése, hagyománya.
Errefelé inkább a hordóból egyből kancsóba fejtették a bort, vagy kulacsba. A palackozott italokat meg meghagyták a külföldi borkereskedőknek, a dugóhúzós bicskáikkal együtt! :o)
De ez csak az én szerény véleményem...





Előzmény: python 357 (36491)
prs Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36498

"- egy rakás diszlexiás debillel vagy körülvéve"

 

Mindig ez a baj a fórumokkal... :-D

Előzmény: algreg78 (36496)
pendleton Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36497

Üdv! Egy kicsit más téma. Hallott valaki mostanában Tóth Pál késkészítőről?Egy éve jártunk nála ,akkor azt mondta befejezi a vadászkéseket, pedig a munkái remekművek voltak!A gravírozott késre én raktam diófa nyelet, a mestert ne szidjátok miatta. Az acélok 'mellesleg D2!!!

algreg78 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36496

Ha senki sem érti meg, amit mondasz, akkor lehet, hogy az önkifejezéssel van gond, és nem a hallgatósággal.

 

Nekem a következők jöttek le:

 

- szeretnél egy egyedi, magyar készítésű francia bicskát

- egy készítővel beszéltél, nem volt referencia, sokalltad az árát

- ettől az összes magyar késkészítő elvágta magát, nincs bizalmad irántuk

- már úgysem tudnák megcsinálni az idő rövidsége miatt, bár ha te felügyelnéd a munkát, biztos meglenne egy nap alatt

- besértődsz, amikor az egyik készítő rávilágít, hogy az egyedi megrendelés biza drágább, mint a széria munka

- egy rakás diszlexiás debillel vagy körülvéve

 

Szerinted egy francia késkészítő mit szólna, ha beállítanál hozzá, pödörintenél egyet a bajszodon, aztán mondanád, hogy neked egy maskara kéne holnapra, de 50 eurónál ne legyen ám drágább?

 

Előzmény: ronin s8 (36486)
python 357 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36495

Én is a vevői oldalon volnék!:)))

És nálam nem sok igényesebb krapek van a halpiacon!;-)........ Lásd a bemutatkozásom!!!:-D

Előzmény: ronin s8 (36493)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36494

Ez így van! :-)) Most már csak azt kell mindannyiunknak megérteni, ki is téved ebben a történetben?

Előzmény: Fekete Tibor (36492)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36493

Végül is én lettem volna a megrendelő. Vagy mi...? :-))

 

De nincs gond, Srácok, elvagytok Ti szerintem, és biztos van elég megrendelésetek, így nem is kell foglalkoznotok a magamfajta igényesebb vevővel. Én meg majd veszek valami külföldit. Mindenki jól jár...

Előzmény: python 357 (36488)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36492
Nekem ez a velemenyem: Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare ( Bármely ember tévedhet; egyedül az ostoba tart ki tévedése mellett )
Előzmény: ronin s8 (36487)
python 357 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36491

Nem tudok a felvetéseddel vitába szállni!!!!!

Tényleg,-mi az oka annak,-hogy az egyedi dugóhúzós kések oly ritkák,-hogy szinte nincs is???

 Pedig a Svájciakon alap funkció egy jó minőségű d.húzó!!! A spirál külső oldalán egy rés fut végig az anyagon!!!:))))

Nem véletlenűl!....:)

Előzmény: oys... (36484)
ace22 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36490

Ide kell egy mérnöki iroda, CAD, egy végtelenül empatikus mérnökkel, aki képésről-lépésre végigmegy a t. megrendelővel a kívánt bicska összes lehetséges paraméterén, a végeredményt modelljét 3D nyomtatóval kinyomtatja, a kezébe adja, és ha tetszik, a megmunkálóközpont a terv alapján legyártja.

 

Van az a pénz.

 

Sőt, a Guiness Book of Records is érdeklődni fog a "Világ Legdrágább Bicskája" kategória esélyese iránt. :-)

Előzmény: oys... (36484)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36489
Baratom tokre igazad vana,velos es pontos jo meghatarozasa a dolgoknak.
Koszonom!
Előzmény: GPF (36480)
python 357 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36488

:))))))))) Tetszik,-ahogy így szembemész a többiekkel!!!! Véded az álláspontodat körömszakadtáig!:-D:-D:-D

 

Előzmény: ronin s8 (36487)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36487

És biza, ezért kell a szűk póráz a bicskakészítőhöz...

Előzmény: ronin s8 (36486)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36486

De haragudj, de nem fejlődött semmit. Egyszerűen képtelenek vagytok értelmezni a leírt szöveget :-((

Előzmény: algreg78 (36485)
algreg78 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36485

Én úgy érzem, az elsődleges problémája a magyar bicskákkal/bicskásokkal nem a dugóhúzó hiánya volt. :)

 

Az igény pontos kifejtése sokat finomodott az első hozzászólásai óta, amikből, bevallom, nekem is hasonlók jöttek le, mint többeknek.

Előzmény: oys... (36484)
oys... Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36484

"Olyan elérhetetlenül magas az igényességgel szemben támasztott követelményed,-hogy egyetlen magyar késkészítő sem felel meg az elvárásaidnak??????......"

 

Most ezen mit van mit csodálkozni??

Mutassatok már egy magyar hagyományos késkészítő mestert, akinek jó dugóhúzós bicskái vannak!!!

 

Ha ilyen fazon nem csinálnak, óhatatlanul is egyedi igényt kell ennek során kielégíteni.

Előzmény: python 357 (36479)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36483

Végre egy hsz, amivel én is egyet tudok érteni! :-)

Nem arra gondoltam, hogy én mondom meg, melyik acélt hogyan eddze, hogyan köszörüljön, hogyan reszeljen, hogyan fenjen. Ez az ő dolga. 

Az én részem ebben az lett volna, hogy kiválasszam (vele együtt) azt az acélt (akár damasztot, akár mást), azt a fát, amit én szeretnék. A forma végső kialakítására rámondjam az áment. /Te is tudod, egy lályol kés is lehet ilyen-olyan. Számít a hossza is./ A felület kidolgozása: hol vannak tükörpolírozott részek, hol szálra húzottak? Egyáltalán, melyik felület állna a legjobban a késnek? Hány szegecs legyen, milyen díszítés, stb.?  Számtalan tisztázatlan pont van, amit többször át kell beszélni. Egy ilyen megrendelés több hétig, esetleg hónapig tartana. Biztos nem állnék ott a háta mögött (hiába kötött bele néhány éltárs, félreértve ezt). Ide-oda mennének a fotók, esetleg telefon, skype. 

Én ezt így képzelem. Ettől még az adott mester alkotása marad a kés!

 

A pékes példával egyet kell, hogy értsek. Sőt ki is lehetne terjeszteni mindenre szinte...

Előzmény: GPF (36480)
florg Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36482

Nem, pont nem kezdem. Én egy teljesen custom hangszert rendeltem. Én mondtam meg mindent. Az a hab a tortán volt, hogy azokról a részekről kaptam képet, amit később már nem lehet majd látni. De nem azért kaptam, hogy megvitassuk, hanem mert érdekes. Ha nem kaptam volna, ugyanaz a helyzet.

És egy bicskáról minek is kérnék: leadom a terveket, elhozom a kész eszközt. Nincsenek belső titkok, egy késen minden látszik.

Előzmény: ronin s8 (36478)
python 357 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36481

:))))) Nagy kő esett le a késes szakma szívéről!!!!:-D:-D:-D

Előzmény: ronin s8 (36478)
GPF Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36480

Érdekes kérdést feszegetsz és némileg egyet is tudok érteni vele. De!

 

Én már túl vagyok azon, hogy azt higgyem, hogy jobban értek a főzéshez, mint az étterem szakácsa, így nem én akarom megmondani, hogy mit főzzön, hanem választok az étlapról.

Nem én akarom megmondani az asztalosnak, hogy hogyan csapolja össze a szekrény oldalát, sőt szeretnék olyan asztalost (vagy iparművészt?), akinek megmondom a helyet és oda készít az ő tudásának, ízlésének megfelelő bútort.

 

A késekhez sem értek annyira, hogy pengeformát, anyagvastagságot, edzési fokot én döntsek el. Elhiszem, hogy a magyar késmívesek ezerszer jobban értenek hozzá. A késesek helyében, azt hiszem, egy kicsit lenézésnek érezném a hozzáállásodat. Beesel valahonnan és te akarod megmondani, hogy mi a jó? Vagy hogy? Te olyat dolgozol, hogy ezt veled meg lehet csinálni?

 

A pékes példa nem volt jó, mert ma a pékek nagy része nem tud kenyeret sütni. Megtanulják a nagyipari technológiákat, valószínűleg kétségbe esnek, ha sk. kell jó kenyeret csinálniuk tisztességes alapanyagokból.

Előzmény: ronin s8 (36478)
python 357 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36479

Azt írtad az egyik hsz-edben,-hogy nem bízol a magyar mesterekben!.......????

Most akkor hova tegyünk Téged?????

Olyan elérhetetlenül magas az igényességgel szemben támasztott követelményed,-hogy egyetlen magyar késkészítő sem felel meg az elvárásaidnak??????......

Csak kérdezem,-mert nem tudom hova tenni az okfejtésedet!!!!!!:))))))

 

Előzmény: ronin s8 (36474)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36478

Látom, kezded kapizsgálni. ;-)

Ez máshogy nem megy. Nem egy mester saját modelljéről van szó, amit ő talált ki. 

A félig reszelt szegecsekre nem vagyok kíváncsi, de egy kinagyolt, és még bőven alakítható penge,-ill. nyélformára igen. Olyan nehéz ezt megérteni, mi több elfogadni? vagy mindenki az űrből jött, és légüres térben dolgozik, elvárások nélkül...?

 

Az egész csak elméleti vita. Nem rendelek bicskát senkitől.

Előzmény: florg (36476)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36477

Az ugye világos, hogy semmi ilyet nem írtam...?  Csak feltételes módban volt, és az időre vonatkozott.

Előzmény: Fekete Tibor (36475)
florg Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36476

" A közbülső fázisokat is szeretném látni, mert csak így lenne olyan, amilyet én elképzelek. "

Pontosan ez a mondat csapta ki a biztosítékot. Ez ugyanis azt jelenti, hogy a félig reszelt szegecset is meg akarod nézni.

 

Gitárt készíttettem így, hogy van fotóm a belső részéről is, mert a mester küldött néha képet, hogy hol tart. De nem ettől lett olyan, amilyet én elképzelek, csak jópofa, hogy tudom, mi van ott, ahova csak baltával tudnék benézni. De bicskánál ilyesmi nem merülhet föl, ami ott van, azt látod.

Előzmény: ronin s8 (36474)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36475

Rendben, de azt azonban továbbra is felejtsd el, hogy valaki is odaengedne a háta mögé, a készítés során, Feri jól írta " a pékségbe sem engednek be" ,én sem engednék be senkit a műhelyembe, ha munka van, a készterméket lehet meózni!

Előzmény: ronin s8 (36474)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36474

Ezt írtam:

"Egy ilyen megrendelés az én elképzelésemben szinte egy közös munka. Együtt kigondoljuk, felvázoljuk, anyagkiválasztás, nagyolás, nyers alakítás. A közbülső fázisokat is szeretném látni, mert csak így lenne olyan, amilyet én elképzelek. Természetesen a mester adja a keze munkáját, a tudását, végül is az ő terméke, ha úgy tetszik alkotása lenne."

 

Úgy gondolom, ebben nincs semmi sértő, vagy lehetetlennek tűnő elvárás, viszont ez sajnos a minimum ahhoz, amit én egy ilyesfajta munkáról gondolok. 

 

Az anyagi részéről pedig olyan vonatkozásban beszélni, hogy :"van-e rá pénzed?" nálam már kivágta a biztosítékot. Nagyon rossz megközelítése a kérdésnek. Mondhatnám, aki ezt felteszi, az fordítva ül a lovon...

 

 

Elnézést kérek, ha valakit megsértettem volna, nem volt szándékomban! Azon viszont Mindenki számára hasznos lenne elgondolkodni, hogy egy boltban (pl. Extrametal, stb.) miért nincsenek magyar kés,-bicska választékok? Egyáltalán miért kell nekem, vagy bárkinek külföldi bicskák után szaladgálnia?

 

Én levontam a tanulságot, és Nektek is ezt ajánlom. További jó fórumozást!

oys... Creative Commons License 2014.03.06 0 0 36473

"Azt is felejtsd el, hogy egyedi méretű, alakú bicskát készíttetsz!"

 

Kedves Feri!

Pont Te csináltál nekem olyan egyedi kést és bicskát, ami a büdös életben nem fog senkitől sem visszaköszönni, senki másnál nem fogok ilyet látni. És ez egy jó tudat.

(Tegnap pont az egyikkel villantottam RoninS8-nak. Annak láttán nem véletlen, hogy magas, akár teljesíthetetlen igényeket támasztana egy ilyen késkészíttetési folyamattal szemben, más mesterek felé. Magasra tetted a lécet.:)

Előzmény: kocsisferi (36468)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!