Keresés

Részletes keresés

zoli1122 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 9636

 

itt telelnekitt telelnek

 

 

 

 

 

 

Meyer citrom Imretol es dugvanyok

 

 

Pomelo dugvany

 

 

Verna narancs - nemelyik gyumolcs mar erik

 

 

 

 

citrom-oktoberi virag es bimbok

 

 

az olasz orias (Jozsoektol) furtokben nyomja a bimbokat igy oktoberben

 

 

 

 

 

 

 

 

Most erik a Miyagawa mandarin

 

 

 

 

Luigi50 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 9635

 Bocsi a fólia miatt következtettem,hogy a nagyid falun lakik ergó családi ház. Anyukámnál is van előszoba vagy ki minek nevezi,lényeg,hogy világos és télen nem fűttik de azért van pár fok. Na hát ez kell a citrusoknak télen,és nem 20-25 fok (száraz) panelban

 

Előzmény: Yager001 (9633)
Luigi50 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 9634

 Kedves Yager ! Szerintem a legnagyobbb butaságot csináltad. Forditsd meg a folyamatot ! Tehát ha panelod,van akkor inkább nyáron legyen nálad és télen a nagyinál !! A nagyiknak általában van olyan helyük a lakásban ahol olyan,na de hát ezt már annnyiszor leííírták 5-10 fok van,és nem több, ja és egy kis világosság. Mert télen ez kell a citromoknak. Még valami amin én már nagyon sokszor buktam.pedig sok citrusom van !!! Ne öntözd agyon ! Épp csak nedves legyen a föld ! Ha panelban marad,akkor inkább pára kell neki. Ehhez lehet kapni mindenféle spriccelőt. Üdv

 

Előzmény: Yager001 (9633)
Yager001 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 9633
Sziasztok! Van egy szép citromfám, ami eddig Nagyiéknál volt kint a fólia sátor alatt. Most, hogy jön a hideg, hazahoztam a panelba. Átlagosan 20-22 fok van a lakásban. Eddig heti egyszer locsoltam sima állott vízzel. Ma vettem észre, hogy eldobott pár levelet. Ez normális folyamat, vagy kezdjek aggódni? Mit javasoltok, mit csináljak vele?
bombaba Creative Commons License 2009.10.24 0 0 9632
Akkor ne csodálkozz. A banán tápanyagigényes növény, elég gyakran kell átültetni gazdag földbe és tápozni ahhoz, hogy rendesen fejlődjön.
Előzmény: A77 (9631)
A77 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 9631
Egyszersem. Saját sarjakból származnak, leválasztás óta itt vannak.
Előzmény: bombaba (9621)
PUTYI73 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 9630
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek.Azért ha lesz rá alkalmam a jövő hét elején lefotózóm cseréppel együtt a növényt és felteszem a fotóját.Még egyszer köszönöm.:)))
Tamasa Creative Commons License 2009.10.23 0 0 9629
Szia
Nekem is vannak hasonló "gatyás" levelű citrusaim. Pomeló és sweetie magoncok egész pontosan.
Előzmény: PUTYI73 (9619)
csitromka Creative Commons License 2009.10.23 0 0 9628

Szia!

 

Köszönöm, megpróbálom a rézg-ot.

 

Kösz a segítséget

 

Csitromka

Előzmény: kurdilaci (9623)
csitromka Creative Commons License 2009.10.23 0 0 9627

Sziasztok!

 

Bocsánat nem voltam egyértelmű. Biztos vagyok benne, hogy nem kifagyott az előző adag, hanem kirohadt, vagy elgombásodott. Hallottam róla, hogy érdemes gombaölővel lepermetezni, azt szerettem volna megtudni a topikban, hogy ezt milyen szerrel érdemes elkövetni.

 

Nagyon köszönöm mindenkinek aki próbált segíteni.

 

Csitromka

 

Quicktor57 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 9626

Szia!

Itt valami nem stimmel. "Citrus Fortunella" névvel a kumkvátot szokták illetni, ez pedig biztosan nem az. Én a Newgardenben láttam ehhez hasonló ágat, ami az alanyból (a növény törzséből) nőtt ki, és feltehetően pomeránc (keserű narancs) volt. (Sajnos a kedves eladók nem voltak hajlandók nekem levágni.)

A gyökereztetésre egyébként nem az a legjobb időpont, ráadásul mintha az ágacska nem is lenne teljesen "beérve". Ettől függetlenül érdemes a weblapomon leírt réteges, perlites módszerrel próbálkozni, de valószínűleg márciusig nem érdemes a rendszert megbolygatni, csak az esetleg lepotyogó leveleket kidobni.

Előzmény: PUTYI73 (9624)
kurdilaci Creative Commons License 2009.10.23 0 0 9625
Az elnevezés,ami a cimkén volt biztosan nem állja meg a helyét,ugyanis  C.fortunella ként  a kumkvatot,illetve tévesen a kalamondint szokták jelölni,de azok nem gatyás levelűek.Valószínűleg az történt,hogy a névtáblát kihúzta egy vevő ,hogy elolvassa,s aztán nem abba a cserépbe dugta vissza,ahonnan kivette.
Előzmény: PUTYI73 (9624)
PUTYI73 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 9624
Szia Quicktor57!Köszönöm szépen a válaszod.Ha lesz rá alkalmam lefotózom a növényt cseréppel együtt.Azon a fotón amit fel tettem egy ágat lehet látni amit levágtam a növényről és szeretném legyökereztetni.Egyébként egy barátomé,és mivel azt már írtam is,a kis céduláján annyi állt csak" Citrus Fortunella "és egy mandarinhoz vagy kisebb narancshoz hasonló gyümölcsről egy fénykép semmi több.
Előzmény: Quicktor57 (9620)
kurdilaci Creative Commons License 2009.10.23 0 0 9623
Nincs olyan permetszer,ami megóvná a banánt a téli elfagyástól:-))Ez persze vicc volt.Rezes permetezést(rézgálic,bordói por)viszont tényleg szoktak alkalmazni a betakarás előtt ,a méter magasan visszavágott törzs ,illetve tő felületén azért,hogy megvédjék a takarás alatt esetleg kialakuló gombafertőzés okozta rothadástól.Ezt tavasszal kibontás után is célszerű elvégezni.A takarás legcélszerűbb módja,hogy a visszavágott törzs köré dróthálót teszel,s ezt megtömöd száraz forgáccsal,falevéllel körben,40-50 cm vastagságban.A tetejére valamilyen vízzáró anyagból célszerű sapkát tenni,ami a beázástól óvja a takarást.Lényeges,hogy ne talajszintig takarjon ez a bizonyos sapka,mert akkor biztosan befülled alatta a növény.
Előzmény: csitromka (9611)
kurdilaci Creative Commons License 2009.10.23 0 0 9622
Van egy budapesti barátom,aki tartja a kapcsolatot a Füvészkert főkertészével.Tőle származik az információ,s ő egyébként több mint 10 fajta citrust vett ezen a bizonyos kiárúsításon.
Előzmény: Törölt nick (9612)
bombaba Creative Commons License 2009.10.23 0 0 9621
Hányszor ültetted át az idén a banánokat?
Előzmény: A77 (9618)
Quicktor57 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 9620

Szia!

Nem ártott volna egy teljes alakos kép is a növényről, valamint az az információ, hogy ez most egy magonc, vagy üzletben vásárolt oltvány. Ez utóbbi esetben ez az ágacska a nemesről vagy az alanyról hajtott ki?

A képen látható zászlós levélnyél (gatyás levél) több citrusfélére jellemző. Ez alapján lehet pomeló, grapefruit (magonc), valamilyen keserű narancs, ráadásul mindegyik növény lehet tövises, de néhány egyéb, kevésbé ismert citrusfélére is utalhat ez a levélalak.

 

Előzmény: PUTYI73 (9619)
PUTYI73 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 9619
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni.Szeretném meg tudni,hogy a képen látható levelek mely növénytől származhatnak.Azt észre vettem,hogy nem citrom.A kis papíron ami a cserepébe volt szúrva,semmi más nem volt csak egy fénykép.Abból viszont nem igazán tudtam megállapítani,hogy mi is ez valójában.Narancs,netán mandarin vagy egészen más?Kérem a ki tud segítsen.Előre is köszönöm szépen.Még valami a levelek tövében tüskék vannak épp úgy mint a citromnak.
A77 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 9618
Szerintetek ez a látványos sárgulás mitől következhetett be?
Már egy éve ezen a helyen vannak, eddig egyfolytában gyönyörűen zöldeltek, most meg besárgultak a levelek...
vica46 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 9617

Szia Csilla

 

Ugy tudom vissza szokták vágni és szalmával,avarral betakarni ,bővebb infó a Fagytürő banánok nevü topikban

Előzmény: csitromka (9611)
1ibolya Creative Commons License 2009.10.22 0 0 9616

A füvészkertben már csak 1-2 nagyobb citrom fa van eladó:-(Azért köszi a tippet!!!!

Luigi50 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 9615

 

 Kedves Csilla !

 

 Gázolajjal vagy benzinnel lepermetedez, ez általában már hatni szokott, de ha nem, akkor gyújtsd meg és utána jóóó vastagon fújd be lakkal :) :) :)

 Persze ez most hülyeség volt, hogy őszinte legyek, permetezésről még nem hallottam, talán azért, mert annyira nem értek a banánokhoz, de permetezni szerintem csak akkor kell, ha baja van. Egyébként meg függ a fajtától, nagyságtól, szélárnyéktól. Nincs nagy tapasztalatom az ügyben, de több helyen olvastam már, hogy keményebb fagyban kifagy még a télálló is, de aztán tőröl kihajt és még dúsabb lesz. Szerintem ha nem túl nagy, akkor takarással védheted, de most már itt annyian írtak erről, akik nálam sokkal okosabbak hozzá, pl. jozso48, Kurdi Laci, hogy érdemes visszalapozni a topikon és azokat az infókat elolvasni. Üdv: Luigi

Előzmény: csitromka (9611)
bombaba Creative Commons License 2009.10.22 0 0 9614
Banánsarj leválasztása témában nemrég 'jozso48' írt részletes tájékoztatást, pár oldallal lehet hátrébb, keressétek meg.
Banánfa téli takarása szintén volt már többször téma, itt a topikban vissza lehet keresni a banánnal kapcsolatos hsz-eket.
dani55 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 9613

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni, a banánfám szépen fejlődött azután megállt a növekedésben és elkezdett alulról sárgulni majd száradni a levele.Mit csináljak vele??

 

Kösz. 

Előzmény: Törölt nick (9612)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.22 0 0 9612
Ezt honnan tudod? Nem látom a lapjukon és hírlevélben sem jött...Honnan lehet ilyeneket megtudni?
Előzmény: kurdilaci (9608)
csitromka Creative Commons License 2009.10.22 0 0 9611

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Mivel permetezzem le a banánfámat a kertben, hogy ne pusztuljon ki a télen? Esetleg a takarásban is kérnék segítséget, mert tavaly kihalt 3-féle banánfám a télen.

 

A segítséget előre is köszönöm

 

Csilla

myrtill82 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 9610
dehogy...csak ezt nem lehetett kihagyni....
Előzmény: Nemlajos (9606)
Nemlajos Creative Commons License 2009.10.22 0 0 9609
köszönöm!
A fűtés nem játszik, utána kezdtünk el fűteni, mivel nem volt még a lakásban hideg. Viszont éppen ezért a megfázás sem lehet. Egyelőre a túlöntözés a legvalószínűbb, most megvárom, míg kiszárad a föld, és meglátjuk.
A hajtásokat mikor lehet különszedni, és mi a módja?
Előzmény: kurdilaci (9607)
kurdilaci Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9608
A Füvészkertben átalakítás,felújítás miatt felszámolják a citrusgyüjteményt,nagy kiárúsítás van.Azt nem tudom,hogy termő vérnarancs van-e,de érdemes megnézni.
Előzmény: Rózsaromantika (9605)
kurdilaci Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9607
Szerintem a beindult fűtés miatti száraz szobalevegő miatt barnulnak a szélek,ahogy azt korábban Jozsó is írta.S persze meg is fázhatott a növény.
Előzmény: Nemlajos (9600)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!