Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Lux Kapitány Creative Commons License 2011.05.25 0 0 3128

Total Quarz Ineo ECS 5/30

Előzmény: Roli_636 (3127)
Roli_636 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 3127

Szevasztok!

 

Milyen motorolajat ajánlotok a 407 1,6 HDI-be?

Válaszokat előre is köszönöm!

 

 

 

Roland

gasparv Creative Commons License 2011.05.25 0 0 3126

Szia!

 

Tudomásom szerint ez a funkció nincs benne.

Legalább is az enyémben, csak felfele dolog működik, és sehol se láttam a leferélre utalást :)

 

Üdv. V.

Előzmény: Razorgas (3124)
rsi Creative Commons License 2011.05.25 0 0 3125

Szia zumi1974!

 

Nézd meg ezt a hozzászólást: 2545

Szerintme van remény...

 

Üdv!

 

rsi

Előzmény: zumi1974 (3122)
Razorgas Creative Commons License 2011.05.24 0 0 3124

KEdves Márkatársaim!

 

407SW 1.6hdi gépemhez szeretném megtudni hogy miért nem müködik az, hogy ha a távirányitón nyomva tartom a nyitó gombot pár másodpercig akkor lehuzza mind a 4 ablakemelőt?(nyáron napos parkolásnál nagyon jó dolog)

 

Ugyan is amikor le vannak húzva az ablakok vissza felé záráskor tökéletesen működik ez a funkció és felhúzza hosszabb nyomásra az összes leeresztett ablakot.

 

Korábbi verdám (nem oroszlán) ezt oda vissza tudta ebből gondolom, hogy csak valami programozási hiba?????

 

Please help!

c_balint Creative Commons License 2011.05.24 0 0 3123

Szia birobandi!

 

Köszönöm a választ,remélem megoldódott a problémám.Amúgy én is így gondoltam. Ha mégegyszer előjön,megyek a szervizbe.

 

Üdv. : c_balint

Előzmény: birobandi (3120)
zumi1974 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 3122

szia rsi!

 

mostanaban parkradar felol erdeklodom mindenkinel es lattam a te kepeidet amit felraktal

ezzel kapcsolatba lenne nehany kerdesem.

az en verdam 2.0hdi sport felszereltseg (2008.04.) havi es az lenne a kerdesem hogy mindegyik

407-es kitudja jelezni a tavolsagot?

ha peldaul bemegyek a peugeotba es megmondom hogy szeretnek hatso erzekeloket de a jelenlegi

monocrom kijelzovel szerinted mukodni fog?

elore is koszonom a segitsegedet, es varom mielobbi valaszodat.

 

udv;tamas

Előzmény: rsi (2498)
dieselboyrlz Creative Commons License 2011.05.24 0 0 3121

Hello

 

Igaz nekem rt3as navim van, de pont az nw europába van benne a Mo. Én is kiírtam az összeset és a végén írtam ki az NW europát és abba volt benne Mo.

Előzmény: Alt255 (3115)
birobandi Creative Commons License 2011.05.22 0 0 3120

Szia c_balint!
Igen elképzelhető, csak az a furcsa, hogy az akku töltésjelző mit jelzett. Elvileg lehet két egymától független történet, de érdekes lenne. Valóban akár a katalizátornál, lambda szondánál lehetett komolyabb lerakodás, amit sikeresen kiégettél. Mindenesetre én azt tanácsolom, hogy ha esetleg megismétlödik, olvastasd ki a hibakódot.
Üdvözlet: birobandi

Előzmény: c_balint (3119)
c_balint Creative Commons License 2011.05.22 0 0 3119

Üdv!

Segítségre lenne szükségem.Tegnap amikor beindítottam az autót nem aludt ki a motorhibát jelző lámpa,és egy darabig az akksi jelző lámpa is világított,majd egyszer csak kialudt.A computer kiírta a következőt: Depollution system faulty.Olvasgattam a fórumban és dieseleknél láttam ezt a problémát.Lehet hogy az idegességtől már mindent beképzelek, de mintha nem húzott volna már annyira az autó.Ma reggel megint beindítottam mert olvastam hogy kicsit meg kell hajtani az autót.Meghajtottam elég rendesen,tovább világított és jelzett a computer.Beérve a városba a lámpánál le is állt a motor.Újraindítottam,kb 500 m után megint leállt a motor.Pár óra múlva beindítottam és megint meghajtottam,a computer sem jelez azóta és a motort jelző lámpa is kialudt.Újra nagyon jól ment az autóm.Elképzelhető hogy csak valami lerakódás volt vagy dugulás valahol ?..Szervizben még nem jártam a problémával.

407 1.8

zoolan65 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 3118

 

Sziasztok,

 

Ma végre alkalmas idő volt a klíma terelőlapát cserére, érdemes ilyenkor hozzáfogni 

a műanyag alaktrészekkel kedvezően lehet dolgozni.

Egy kis ízelítő:

 

 

 

 

 

 

 

Zolysys Creative Commons License 2011.05.20 0 0 3117

Előzmény: Zolysys (3116)
Zolysys Creative Commons License 2011.05.20 0 0 3116

Remélem segít :)

Előzmény: Attila090479 (3113)
Alt255 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 3115

Hali!

Valaki tudja, hogy hol lehet szerezni RT4 navihoz friss szoftvert? Peugeot-nál azt mondták, csak kompletten, térképekkel, 70 ezerért.

Térképeket telepítettem, kivéve NW európát, át is írta 9.1 verzióra, de Magyaro. szinte nulla. Vagy nincs is részletes magyar térkép?

 

Erikaviking Creative Commons License 2011.05.19 0 0 3114

Sajnos ez elég gyakori az 1,6 hdi-nél.

Egy barátom kocsijában is ugyan ez van, a gyári új turbó is kifeküdt 1500 km után. Pedig előírás szerint cserélték a hozzá tartozó csöveket is.

Turbo halál után az olajszűrőt mindig szétvágták és dugig volt égett kokszal, amit egy olajvizsgálat is megállapított.

Az autót a sógora szereli egyébként.

Pár hónapja még volt szűrő a csövekben, de újabban állítólag már ki kell iktatni a szűrőt.

Most jobb híján 1000-1500 km-ként cserél olajat, egyszer csak hátha eltűnik az égett koksz. Valószínüleg az első gazda nem nagyon cserélt olajat.

Talán legjobb lenen szétszedni az egész motort és kitakarítani, egy új turbó árából kijönne.

Előzmény: ata57 (3084)
Attila090479 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 3113
Előzmény: Zolysys (3094)
Zolysys Creative Commons License 2011.05.18 0 0 3112

Nem.

Csak akkor ha engedélyezve van a BSI ben.

Azt pedig csak PPS el lehet.

Előzmény: zumi1974 (3111)
zumi1974 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 3111

szia zolysys!

 

koszonom szepen a segitseget , de nem tudom hogy tudnank talalkozni mert en angliaba elek.

persze tok jo lenne ha elesbe latnam a dolgokat es ki is tudnam probalni.

ha mondjuk megveszem azt a cd tarat amit kineztem az ebay-en es radugom a hatul talalhato

csatira elvileg mar tudom is iranyitani a bajusz karrol?

meg egyszer koszi.

 

Zolysys Creative Commons License 2011.05.18 0 0 3110

Bármelyik pug tárat kezeli a rádiód. Akár még a régebbi pl 307 es középkonzolit is akár pl a 406 ban lévőt is. Ha gondolod le tudod tesztelni nálam. De előtte engedélyeztetni is kell a BSI ben is. azt is meg tudjuk oldani. Keress magánban ha gondolod.

Előzmény: zumi1974 (3107)
birobandi Creative Commons License 2011.05.18 0 0 3109

Szia Gombicsku!
Ezt teljesen kizártnak tarom! Én csak tanácsolni tudok neked, minden üzleti érdekeltség nélkűl. Van egy kiváló és elfogadható áron dolgozó gyári kis szevíz, akiket igen jól ismerek és merem őket ajánlani. Én a helyedben velük átnézetném, kiolvastatnám a gépet és akkor el tudod dönteni, hogy mi az amit meg akarsz csináltatni. Amennyiben igényt tartasz bármi segítségemre dobj egy mailt.
Üvözlet: birobandi

Előzmény: Gombicsku (3108)
Gombicsku Creative Commons License 2011.05.18 0 0 3108

Szia BiroBandi,

 

véleményed szerint legrosszabb esetben cserélhetek motort?

 

Üdv,

a nem túl boldog tulaj..

Előzmény: birobandi (3103)
zumi1974 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 3107

udv mindenkinek!

 

407-be szeretnek cd-changert venni de nem tudom hogy milyen tipusu kell bele ebbe kernem a segitsegeteket.

mar nezegettem az ebay-en olcso arakon mennek de hogy jo e a 407-be es tudom is vezerelni a bajuszkarral

az egy masik kerdes.

talaltam egy csatit a kocsi bal hatuljaban gyarilag elokeszitve gondolom ide kell majd rapattintani a cd tart.

ha valakinek esetleg van informacioja, vagy van a verdajaban, es megtudna nekem irni hogy milyen tipusut

vegyek azt nagyon megkoszonnem!

birobandi Creative Commons License 2011.05.18 0 0 3106

Szia BazsiBá!
Az önindítózás normál esetben egyáltalában nem rázza a kasztnit. Motortartó gumibakok?
Érdemes lenne az akku feszt lemérni.
Üdvözlettel: birobandi

Előzmény: BazsiBá (3105)
BazsiBá Creative Commons License 2011.05.18 0 0 3105

Üdv birobandi!

 

Külföldi fórumokból én is erre jutottam, hogy ilyen hibánál be kéne indulnia (bár ott üzemanyagszűrőtől kezdve mindenfélét írnak erre a hibára).

 

Mai napon megpróbálom megnézni a biztosítékokat, most már azt is megtudtam, hogy nem csak egy helyen van (tegnap keveseltem azt a kb. 15 biztosítékot az utastérbe...).

 

Ha valaki esetleg megmondaná, hogy hogy férek oda az üzemanyag-szivattyúhoz? mert az ülést csak úgymond kiemelni lehet, teljesen kinyitni én tegnap nem tudtam. (vagy van-e ebbe egyáltalán, vagy csak ez a magas nyomású szivattyú van, amit aranyárban mérnek).

 

Közbe az is fejembe jutott, hogy az indítózás elég rendesen rázza a kasztnit (felsőbb kategóriás autóról van szó nem hiszem, hogy kéne csinálnia).

 

Na 1-3 közt úgy érzem, hogy megint kicsivel okosabb leszek. Megnézem azt az üzemanyag-megszakító gombot (bár tényleg úgy olvastam, hogy csak benzinesnél van), meg amit tudok.

Előzmény: birobandi (3103)
good6 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 3104

Halló!

 

A navis cucc átkerült a kocsidba?! Ülés, kormány?

 

Fotót kérünk! :)

 

Üdv. good

Előzmény: Moó (3098)
birobandi Creative Commons License 2011.05.18 0 0 3103

Szia BazsiBá!

1,Economy Mode Active", utánna elsötétül, sehogy se lehet kikapcsolni= Ez teljesen normális. Ez csak azt jelenti, hogy valami fogyasztó be volt kapcsolva a motor leállítása után kb. fél órán át. (Ennél bonyolultabb, de kb. ez a lényeg.)

2,-P0087: Közös nyomócső/rendszernyomás túl alacsony

-P0088: Közös nyomócső/rendszernyomás túl magas=Ez sem szokott eget verő ügy lennni, egy -egy szelepnek a hibája, melyek valóban sokszor egyszerre mennek taccsra. Az áruk együtt kb. 40 000Ft. Amit nem értek, hogy ettől még indulnia illene, csak hiba üzenettel (sárga motordiagnosztikai hiba)
3, Szervízintervallum-jelző: -7400km= Amennyiben így minusszal írja, az elég gáz, mert az azt jelenti, hogy elméletileg 27400 Km óta nem volt olaj és szűrő csere, ami több, mint kínos.
Üdvözlet: birobandi

Előzmény: BazsiBá (3097)
BazsiBá Creative Commons License 2011.05.17 0 0 3102

A kézikönyvet olvasva csak benzinesben van üzemanyag ellátás megszakító gomb, ez pedig dízeles lenne. Bár fene tudja. Félő, hogy más lesz itt a baj...

Előzmény: userik (3100)
userik Creative Commons License 2011.05.17 0 0 3101

Ma elmentem szervízbe több helyre is de mindenhol azt mondták a menet közbeni kerregésre, ami csak sebességben halható üresben nem, hogy semmi képpen nem ledkerék hanem váltó.

 

az egyik szerelő még azt is pedzegette hogy esetleg a bal oldali féltengely csapágya a váltó felöl.

 

minden esetre senki nem merte tutira mondani.

 

Ja a váltóbol fél liter olaj hiányzott de a feltöltés után sem lett jobb.

 

olaj folyás nincs.

 

Na ez mi?

Előzmény: unomma (3088)
userik Creative Commons License 2011.05.17 0 0 3100

Hello BazsiBá!

 

A motorháztető alatt van egy üzemanyag vészelzáró gomb, azt megnézheted hogy nincs e kipattanva.

Egy piros gomb kiszurja az ember szemét, azért nehéz észrevenni. Egy ujjal lenyomod és kész.

 

Üdv Erik

Előzmény: BazsiBá (3097)
Moó Creative Commons License 2011.05.17 0 0 3099

Ja egy kis szórakozás video a találkozóról (sajnálom, hogy nem voltam):

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!