Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

LRROV2 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 38145

Tisztelt Fórumosok ! Ha valaki tudja Stefán Zoli  telefonszámát küldje meg nekem sms.-ben a 20-9779988 számomra.  SOS! Fontos lenne !!!!

 

fusti88 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 38143

ha mar hokotras, itt a nagyobb autok 10%-a igy nez ki telen:

 

Előzmény: Törölt nick (38139)
disco v8 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 38142

 Üdvözletem!Alakuló félben van egy ukrajnai túra amit február közepére tervezünk az alábbi program szerint.Örömmel töltene el, ha személyes részvételetekkel emelnétek az esemény fényét.Szerintem a tavalyi élményekre alapozva ennek is jónak kell lenni, szóval : hajrá!Kérdésekkel a fenti címre.                                                                                                    A programot a következőképpen képzelem el: 1. nap CsütörtökÉrkezés Ungvárra a Záhonyi határon, városnézés idegenveztővel, Utazás a szálláshelyre Viska (Viharos) településre Vacsora2.nap Dzsippes túra reggeli+ vacsora, a dzsippes túrát illetően a gazdával megbeszélni, hogy elkíséri-e Önöket vagy ajánlásra mennek, ezek már részlet kérdések.3.nap Dzsippes túra, reggeli+vacsora4.nap Utazás Munkácson és Beregszászon keresztül Magyarországra a beregsurányi határon közben ismerkedés a városkkal, ha van rá igény.Szállás félpanzióval 250hrn/fő/éj-a jelenlegi árfolyam szerint ez kb. 6700 ft.Az városi idegenvezetésre kb. 1000ft/óra díjat kell számolni. Várom kérdéseit és visszajelzését, a gyümölcsöző együttmüködés reményében.

turbo2 Creative Commons License 2014.01.12 0 0 38141

Csak egy nagyobb átmérőjű csőből kell egy palást darab

Előzmény: PalmBela (38135)
TÖLCSÉRES P38 Creative Commons License 2014.01.12 0 0 38140

06 hetven 61917negyvennyolc

Előzmény: makacsklassic (38134)
PalmBela Creative Commons License 2014.01.12 0 0 38135

Aha! Ez baró! A csapok engedik a fel-le mozgást, amit ... dobpergés ... csörlővel old meg! Ott van neki a szemes csavar!

Ha találnék kotrót, a felfüggesztést még tán én is össze tudnám dobni! Nu de addig még köll rendes első lökös, meg csörlő, meg .... szal az idei télen nem roverrel fogom az utcát pucceválni!

 

Minden esetre köszi szépen!

 

Előzmény: pooh.aki.pooh.volt.a.reg (38129)
makacsklassic Creative Commons License 2014.01.12 0 0 38134

ennél többet már nem tudok vele foglalkozni. kehes, több kollégám is tréningezett már rajta nem tudjuk mi baja vagy karbi és jo lesz vagy eldobom a motort. milyen összeget képviselne a tiéd?

TÖLCSÉRES P38 Creative Commons License 2014.01.12 0 0 38133

Működött. Szerintem pocsék, de létezik 1karburátoros is az talán jobb. Nekem 2 karbis cuccom van. Én inkább erölködnék az injektorral mint sem átszereljem, de te tudod.

Előzmény: makacsklassic (38124)
élijen Creative Commons License 2014.01.12 0 0 38132

Bakker, ez a webrover tök jó, a Llama és a 129-es külön buli :)  

Előzmény: kocsisjan (38130)
ritmoabarth Creative Commons License 2014.01.12 0 0 38131

 

Ezeket is nagyon szépen köszönöm!

Ha magyar nyelvű oldalt tud még valaki és feltenni azt is megköszönném! :)

További szép napot nektek!

Előzmény: kocsisjan (38130)
kocsisjan Creative Commons License 2014.01.12 0 0 38130
Előzmény: ritmoabarth (38127)
pooh.aki.pooh.volt.a.reg Creative Commons License 2014.01.11 0 0 38129

hoppá, egyértelmű! a csapok engedik a függőleges mozgást, így tudja követni az úttest emelkedését-lejtését. de akkor valszeg nincs transzport állása - a tett helyszínén kell fel- meg leszerelni, asszem ....

 

Előzmény: pooh.aki.pooh.volt.a.reg (38128)
pooh.aki.pooh.volt.a.reg Creative Commons License 2014.01.11 0 0 38128

itt van három kép egy eladó példányról, ez konkrétan Defenderre van. át lehet állítani jobb- ill. balcsapásra. így most elnézve a képeket, csak azt nem tudom , hogy a fel-le mozgatást hogy oldották meg.

 

http://www.landroverforum.cz/forum/download/file.php?id=47050&mode=view

 

http://www.landroverforum.cz/forum/download/file.php?id=47051&mode=view

 

http://www.landroverforum.cz/forum/download/file.php?id=47049&mode=view

Előzmény: PalmBela (38126)
ritmoabarth Creative Commons License 2014.01.11 0 0 38127

Sziasztok!

 

S.O.S-ben kérném segítségetek!

Műszaki Főiskolára járok és a Land Rover TD5-ös motorról kell írnom házi dolgozatot 15-20 oldalban!

Ha esetleg tudtok műszaki adatot vagy olyan oldalt ahol ezt el tudom érni azt nagyon megköszönném!

 

Üdv.: Béla

PalmBela Creative Commons License 2014.01.11 0 0 38126

Baró! Bár nenkik odaát ez most igen csak aktuális! De tegyük idevalósivá! Olyakor látni, hogy defik, de inkább SII III-as ok elején ott virít egy hótoló lap, valamiféle hidro vagy pneumatikus mozgatással, tud erről valaki valamit? Be lehet e szerezni ezt itthon, esetleg valami bontóba maradt darab? Vagy közelebbi kép? Nagy szükség nem lenne rá, de néha jól jönne! Ezért nem is akarok rá sokat költeni!

Előzmény: pinguru (38125)
pinguru Creative Commons License 2014.01.11 0 0 38125

Tudom, hogy nem ebbe a fórumba illik, de egyszer robotokkal fogunk túrázni. Mi itthon ülünk, ezek meg nyomulnak, csörlőznek, stb :)

 

 

makacsklassic Creative Commons License 2014.01.11 0 0 38124

király és mi a matek? müködö kocsin volt? nem ismerem ezeket a karbikat, tönkremenös, megbizhato.....?

TÖLCSÉRES P38 Creative Commons License 2014.01.11 0 0 38123

Levegőszűrő kivételével van minden.

Előzmény: makacsklassic (38122)
makacsklassic Creative Commons License 2014.01.11 0 0 38122

sziasztok.  még mindig nem tudok dagonyázni a v8al...  ha valaki tudna elado karbikat amik müködnek és megvan hozzájuk szivocsö meg minden ami kell hogy rá tegyem a 3.5 es mocira jelezze légyszives köszi elöre is.

pinguru Creative Commons License 2014.01.10 0 0 38121

Örülök, hogy sikerült betenni és lett hatása. Lassan összeáll a kelléktár, amivel a Defiket autónak lehet konvertálni :)

Előzmény: KokuszDefi (38119)
Alfred Creative Commons License 2014.01.10 0 0 38120
KokuszDefi Creative Commons License 2014.01.10 0 0 38119

Szia Pinguru,

 

Ma bekerult a rugo atalakito keszlet. Akinek 99 utani, td5 Defendere van gondolja meg, teljesen mas erzes bal terdileg a dolog utana. Kb fel ora munka, leiras van rengeteg az interneten. 

Koszi az otletet, en is tovabbadom, akit erint gondolja meg. Szia

Előzmény: pinguru (38031)
PalmBela Creative Commons License 2014.01.09 0 0 38118

Ehe! Na ja! Van szerencsém egy Scania nyerges vontatóval néha közlekedni...
"sajnos" alvázas :) ettől függetlenül nem félek az MX-5 től! Persze a defiben sem aggódom szét a fejem! :)

Előzmény: pooh.aki.pooh.volt.a.reg (38117)
pooh.aki.pooh.volt.a.reg Creative Commons License 2014.01.09 0 0 38117

:-))))

 

hát az érdekes, ahogy kijelenti, hogy egy MX-5 meg LR találkozásakor inkább a Mazdát választja, merthogy az alváz nem véd meg senkit..., a marhája. ha legalább egy buszt írt volna... :-DDD

án inkább maradok a P38-ban, néha olyan érzése van az embernek, hogy egy ház sem tudná megállítani (bár ezt egy L322-ben a múltkoriban ha lehet még jobban éreztem)

 

én szeretem a könnyű kis kocsikat, amiket mintha odaragasztottak volna az aszfalthoz, de amikor életemben először ott álltam egy MX-5 mellett, na akkor alaposan elgondolkodtam a prioritásokról

 

amúgy érdekes, hogy a PR duma szerint aki Lexust vesz, az legközelebb is olyat választ, én pedig amióta megvan a LR, igazából csak Range-eket nézegetek, meg néha jön olyan 5let, hogy inkább egy Disco1/2 kéne, amit nem sajnálnák annyira, de leginkább egy Classic (ha ezt látom, csorog a nyálam, és már fogalmazom a hirdetést, hogy P38 eladó: http://www.landroverforum.cz/forum/viewtopic.php?f=8&t=20183&start=100    - aki nem akar aludni, az forgassa át az összes oldalt az elejétől, elég csak a fényképeket )

 

 

Előzmény: Törölt nick (38116)
pooh.aki.pooh.volt.a.reg Creative Commons License 2014.01.09 0 0 38115

szösszenetek autós fórumokról ( szabad fordításban )

Lamborghini Forum:
Szélzaj 330 km/h felett, nem tudok vele mit kezdeni !

Audi A8 Forum:
Hol találom a legjobb Rolex-szervizt?

Fiat Forum:
Halló? Van itt valaki rajtam kívül?

Mercedes C-Klasse forum:
Tegnap este úton az üzletbe elázott a mercedesem - most mit kell csinálnom?

Alfa Forum:
Létezik élet a szervizen kívül?

Renault Forum:
Havibérlet a villamosra eladó - jelige: a kocsim korábban jött meg a javításból.

Bentley Forum:
Ma használtam a hamutálcát - Hogyn tudom kicserélni?

Porsche Cayenne Forum:
A fogyasztásom 40l/100km alá esett - valami gond lehet a motorral?

Smart Forum:
Új robogómotor beszerelve - hihetetlen teljesítménynövekedés!

Mustang Forum:
Egy boyracer egy Civic-kel próbált meg megelőzni!

Civic Forum:
Egy fickó ma megpróbált lenyomni egy Mustang-al!

Honda Accord Forum:
Megkaptam az anyám kocsiját. Hol lehet olcsó 18 collos felni szerezni?

VW Bora Forum:
Már elegem van abból, hogy mindenki azt hiszi, hogy egy hátizsákos Golf-al nyomulok!

Opel Forum:
A Corsámon egyetlen rozsdafolt sincs! Tényleg! ( Admin által törölt hozzászólás )

Yaris Forum:
Vezethetek fiú létemre egy női autót?

Lexus Forum:
Hol lehet szerezni VW-Style hátsó lámpákat?

BMW M3 forum:
Hol lehet szerezni Golf 3-as külső visszapillantó tükröt?

Viper Forum:
Egy Smart van a szívócsőben! hogy lehet kiszedni onnan?

Ford Fiesta Forum:
Segítség - a motorháztető alatt egy varrógép van!

Seat Marbella Forum:
Ma egész nap sikerült lépést tartanom egy IFA-val!

BMW 3xx E36 Forum:
Hol van a legzsírosabb kebab a városban?

Hummer Forum:
Ma behajlott az ütközőm. 10 halott és 27 sebesült. A matt fekete festéket egyenesen a hivatalos Hummer-disztribútortól kell megvennem , vag pedig használhatok másikat is?
A Márkaképviselet 25 km-re van tőlem, ami több mint 12000 Ft benzin!

Mercedes-Benz 190D Forum:
Az autóm új tulajdonosa küldött nekem pár kérdést a kocsit illetően - tud valaki esetleg bengáliul?

Yugo Forum:
Mikor működött utoljára a ti kocsitok?

Honda Civic CRX Forum:
A szomszéd kutyája ott alszik a kipufogómban, azért nyugodtan bestartolhatom az autót?

Mercedes S-Klasse Forum:
Az asszony meg az a mocskos ügyvédje megpróbálnak szemét módon lehúzni engem. Hogy tudnám őket elintézni úgy, hogy büntetlen előéletű maradjak?

Polo Forum:
Végre leültettem a futóművet! csak most már nem érem el az ablakot a McDrive-nál!

Ferrari Forum:
Még nem jártam a városon kívül. hogy működik a 4,5,6 fokozat?

Porsche Forum:
Defektet kaptam - ha visszaadom a lízingtársaságnak akkor olcsóbban jövök ki, vagy inkább próbáljam meg eladni én?

Twingo Forum:
Új szemöldök a fényszóró köré eredeti lószőrből!

BMW 7xx Forum:
Segítség, átprogramozták az ECU-t, és most nem csukódik be automatikusan a hamutartó!

 

MX-5 Forum:
Egy LR átment az autómon!

LR Forum:
Az alvázamba beszorult egy MX-5, lehet vele így közlekedni, vagy inkább mégis szedjem ki onnan?

pooh.aki.pooh.volt.a.reg Creative Commons License 2014.01.09 0 0 38114

még mindig nem tértem magamhoz .....  dudeka cilinder...

 

 

fusti88 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 38113

ezt konkretan nem ismertem, csak hasonlot. Szenzacios, meg ket perc utan is rohogok.

 

hozza lehet irni:

-27 fok: - kanadaban meg kempingeznek (mikor kint voltam talakoztam mas orultekkel is)

-32 fok: - angol land rover discovery 1 indul pocc-roff (nem iden...)

Előzmény: élijen (38112)
élijen Creative Commons License 2014.01.09 0 0 38112

Ha már a hőmérsékletekről van szó, bizos ismered: 

 

Hõmérsékleti skála:
 22 fok: - A kaliforniai lakosok felveszik a pulcsit.
 20 fok: - Miami lakói befûtenek.
 17 fok: - Hawaiion kesztyut húznak.
 14 fok: - Brazíliában szünetel a futballbajnokság.
 10 fok: - Miami lakói az elköltözést fontolgatják.
 5 fok: - Minnesotában fürdõzni indul a nép.
 2 fok: - Az olasz kocsik nem indulnak be.
 0 fok: - A víz megfagy.
 -3 fok: - A kanadaiak úszni mennek.
 -8 fok: - Az Antarktiszon kibújnak az elsõ rügyek.
 -10 fok: - Alaszkában beindul a strandröplabda-szezon.
 -15 fok: - Az amerikai kocsik sem indulnak.
 -18 fok: - Miami lakói megszûnnek létezni.
 -20 fok: - Az alaszkaiak pólót öltenek.
 -25 fok: - Kanadában felveszik a pulcsit.
 -30 fok: - A kaliforniaiak kihalnak.
 -34 fok: - A német muszaki cikkek kilehelik a lelküket.
 -38 fok: - Minnesotában begombolják a felsõ gombot.
 -41 fok: - Alaszkában behajtják a fürdõszobaablakot.
 -45 fok: - A déli-sarki pingvinek összebújnak.
 -52 fok: - A szibériai motorok elkezdenek köhögni.

Előzmény: fusti88 (38111)
fusti88 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 38111

vicces, nalunk most napkozben plusz fokok vannak. De ez a "chinook" miatt van, minden honapban jon egy meleg legaramlat es a homersekletet mondjuk -20C-rol felmelegiti +6C-ra kb 4-6 ora alatt, es ejszaka is csak -5C-ra hul le a levego. Altalaban 4-6 napig van itt. Emelett ha -30C is van, altalaban mindig sut a nap. Itt nalunk van a orszagban a legtobbet sutott orak szama egy evben. A -30C teljesen normalis nalunk, mondjuk 1-2 hetig, a -20C tartosan normalis, es persze szel hutohatassal pedig siman belecsuszunk a -40C-ba. Vasarnap peldaul -32C-ben mentunk ki az aszonnyal turasielni...

Ami most a keleti parton es amerikaban van, az azert durva, de azert mert ok nincsenek hozzaszokva. Epp tegnap irta a volt kollegam hogy ami naluk van az tudja hogy egy teljesen normalis tel. Mikor kijottem 2008-ban, majus vegen a varosban esett 2 ora alatt 30 centi ho, delutanra meg mar szinte semmi nem volt. 3 eve nalunk volt a hideg rekord, valami -50C korul volt szellel vagy mi, aznap hidegebb volt itt mint az eszaki vagy deli sarkon.

 

Előzmény: mandras79 (38107)
schmidtb Creative Commons License 2014.01.09 0 0 38110

Köszönöm!

Előzmény: pinguru (38109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!