Keresés

Részletes keresés

Zseléke Creative Commons License 2005.05.15 0 0 875
még eszembe jutott valami ahogy olvasgattam a hozzászolásokat.Nekünk annak idején az utazásiirodában elmondták hogy Rodosz egyik fele rettenetesen szeles.De azon az oldalon ahol Faliraki van meg,Kalithea az nem-ott általába szélcend van,amit tapasztaltunk is.Voltunk kiváncsiságbol a másik oldalon is-nem jut ezsembe a neve sajnos-és ott a hajamat is levitte a szél.Kb ott kezdödik a szeles rész ahol Rodosz vársoban a két tenger találkozik,ott van a Aqvárium is.
Zseléke Creative Commons License 2005.05.15 0 0 874
ja még annyit hogy a Kresten a Kalithea Mare meg a Princess flora egymás mellett helyezkednek el kisseb nagyobb kihagyásokkal.
Zseléke Creative Commons License 2005.05.15 0 0 873

Norcsa-te melyik utazásiirodával mész?junius 12.-én mész ha jol értettem ugye?

 

Még egy korábbi kérdéshez szolnék-nem voltam ugyan a Princess Florában de a csoportunkbol voltak ott és azt mondták hogy jo jo de láttak már jobbat is.Szoval hogy nem egy csucs.De nem tudom emrt én ott nem votlam igy nem akarok okoskodni.De a Kresten Palace-t tényleg csal ajánlani tudom mindenkinek:)) 4csillagos,igy eleht egy picit drágább de megérti,pláne ha tengerre nézö szobát kérsz mert az erkélyröl csodás a kilátás a tengerre és Rodosz város fényeire este.És a szállo elöl megy busz is ami percek allatt ot van akár Rodosz városban akár Falirakiban.

Zseléke Creative Commons License 2005.05.15 0 0 872

Sziasztok:)

Én  junius12.-én megyek az Apollon travellal Rodoszra,a Kalithea Mare Palace-ba.Már voltam Rodoszon két évvel ezelött,akkor egy Kresten Palace nevü hotelba voltunk ami a Kalitheának a szomszádságában van.Már akkor kinéztük ezt a szállot hogy egyszer még megyünk oda:)) Szerinem Rodosz nagyon szép,ezért is megyünk vissza.

Lenne egy kérdésem,azokhoz akik esetleg tavaély nyáron voltak ott.Van Rodosz város és Faliraki között egy Kalithea nevü régi romos fürdö-mi mindig oda mentünk fürdeni mert egy gyönyörü szép öböl,ahol nincsenek sokan.vannak ott napágyak is meg ilyesmi.Busszal simán el lehet jutni oda,és megéri nagyon mert nagyon szép a tenger.Szoval a kérdésem az lenne hogy egy ismerösöm volt tavaly juniusban ott és azt mondta hogy a fürdö félig le volt zárva mert felujitják.És azt szeretném kérdezni hogy volt e valaki ott tavaly és nem tudja e véletlenül hogy még mindig felujitják??

Norcsa26 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 871

Köszönöm, és nektek is gratula.

 

Az Ilayssos-i Magic Life szállodába megyünk. Már csak pontosan egy hónap... :-))

 

Utánanéztem a Wunderground-on, ilyenkor június közepén Rodoszon szinte mindig 26-28 fok van napközben, hajnalra azért még le tud hűlni a levegő 14 fokra is. Ez szerintem tök jó, amúgy sem bírom a rekkenő hőséget. Csapadék egyáltalán nem jellemző.

 

Ha valaki tapasztalt erre jár: igaz, hogy június közepén még nem lehet látni semmit a Pillangók Völgyében? :-(

Előzmény: zuhl (870)
zuhl Creative Commons License 2005.05.10 0 0 870

Szia!

Gratulálok! :-) A miénk jún.25-én lesz. :-))

Szerintem nem kell félnetek az időjárás miatt. 30 C biztos lesz. :-))

Melyik szállodába mentek?

Előzmény: Norcsa26 (869)
Norcsa26 Creative Commons License 2005.05.10 0 0 869

Köszi a válaszokat.

 

3 hete nem gondoltuk, hogy lesz bármi is, mert minden pénzt elvitt az esküvőzés, de van menyasszonytánc is a világon.... :)))

 

Lehet, hogy lusta vagyok visszaolvasni, de gondolom másoknak is lassan esedékes a kérdés, hogy június közepén milyen az idő ott? Azt olvastam, hogy Rodosz alapból is melegnek számít a görög szigetek között.

galax Creative Commons License 2005.05.10 0 0 868
A Ialyssosi Magic Life-ról csak jót tudok mondani, bár csak kívülről, a part felől láttuk a komplexumot. Ha szeretitek nyaralás alatt a kényelmet és az all inclusive szolgáltatást, akkor biztosan megtaláljátok a számításotokat.   Nagyon szép a kertje, a medencéje. A vízisportok szerelmesei szörfözhetnek egész nap, de van strandröplabda, víziaerobic, minigolf, stb is. A tengerpart kavicsos, talán ez az egy nem olyan jó, de végig napágyak vannak, némi homokkal . A háttérben a török hegyek láthatóak, a part mentén pedig Rodosz városig is ellátni.  Nagyon szép! Én szívesen mennék oda nászútra :)
Előzmény: Norcsa26 (866)
edk440 Creative Commons License 2005.05.10 0 0 867
Csak kívülről láttam. Jó nagy komplexum, közvetlenül a tengerparton.
Előzmény: Norcsa26 (866)
Norcsa26 Creative Commons License 2005.05.10 0 0 866

Sziasztok!

 

Valaki ismeri esetleg az Ylaissos-ban levő Magic Life Rhodos Classic szállodát (TUI csoport favorizáltja)? Volt valaki ott?

 

Érdekelne, mert a nászutunkat terveznénk oda, ami egy hónap múllva esedékes. Eddig Iberostar típusúakban laktunk, és nem szeretnénk csalódni.

Törölt nick Creative Commons License 2005.05.09 0 0 865
Ó. Dehogy utazási irodával akarok hajókázni. Az érdekel, hogy EGYÁLTALÁN át lehet e jutni komppal Santorinire Rododszról. Azt tudom, hogy Kos-ra megy. Nos, akkor mit gondoltok, ill. milyen infóval rendelkeztek arról, hogy charter járat Rodoszra van-e, ha aug elején fogalom le, mondjuk aug. végére, vagy szept. elejére? Tehát: csak repcsi....a szállást majd megoldom. Hm?:-)
zuhl Creative Commons License 2005.05.03 0 0 864

Szia!

Csak a Neckermannál közöl árakat tudom. Ők most kb 62 €-ra mondják.

Előzmény: Sunny26 (863)
Sunny26 Creative Commons License 2005.05.03 0 0 863

Helló!

 

Azt tudod esetleg,hogy mennyibe kerül Marmarisba a hajóút?

Előzmény: zuhl (861)
k.valcsi Creative Commons License 2005.05.03 0 0 862

Szia zuhl!

Most nem tudom, hogy van-e ilyen kombinált út, de régen a Jorgos Travelnek volt. Az is elképzelhető, hogy kérésre most is megszerveznek ilyen utat a Dias Zeusnál.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: zuhl (861)
zuhl Creative Commons License 2005.05.03 0 0 861

Szia!

Én még nem hallottam olyat, hogy Rodoszról Krétára vagy Santorinire lehetne menni utazási irodával. Krétáról szoktak szervezni Santorinire utakat. Rodoszról pedig Kosra illetve Törökországba (Marmaris).

 

Előzmény: Törölt nick (858)
cica78 Creative Commons License 2005.05.03 0 0 860

 

Szia ,

 

az Apollón tényleg kombinál két szigetet két hét alatt, de tapasztalataim alapján nem ajánlom őket. Kétszer voltunk velük, az első esetbencsapnivaló volt az idegenvezető,m ertahogy megérkeztünk leléptett  a görög szerelméhez , és ott hagyott minket két nap buszozás után  a tűző napon a csomagjainkkal, mert a szállást csak két óra múlva foglalhattuk el. A szállás amúgy szuper volt 60 m -re volt a homokos tengerpart. a másik esetben a képek csodásak voltak,de a szállás hagyott némi kivetnivalót maga után.egy gyorsforgalmi út mellett volt, és tengerpartja nem igazán volt, mert az út túloldalán a görögök villái álltak, és alatta terült el a nagy kavicsos (a prosi-ban homokos/kis kavicsosként szerepelt) tengerpart, ahova szabályosan lelopztunk, mert a villa tulajok a sajátjuknak érezték a partot.Sebaj viszont bebuszoztuk a szigetet.Ja, és elfeljtették az ígért törzsutas kártyát megküldeni, az utolsó utazásunk óta( 2004. szeptember óta!)

Lindoszra pedig igenis visz iroda, ugyan nem olcsó de van szállás a Neckermann-nál.Mi velük megyünk Kiotariba( Lindosz alatta van nem sokkal) nászútra szeptemberben. Kósza utazás kiállítási emlékeim közöt szerepel,hogy más utazási irodánál is láttam Lindoszt, nemcsak a Neckermann-nál.

Sok sikert a kereséshez és a nászúthoz.

cica78

Előzmény: Törölt nick (858)
k.valcsi Creative Commons License 2005.05.03 0 0 859

Szia!

Próbáld meg az Apollon Travelt. Nekik vannak szállásaik Rodoszon és Krétán is, valamint egyéni elképzeléseket is megvalósítanak. Vannak kimondottan szigettúráik, de ezek Santoríni és valamelyik, a Kikládokon lévő szigetre mennek.

http://www.apollontravel.hu

Lindoszra tudtommal nem visz egyik iroda sem.

Aug. elején már nem hiszem hogy kapsz szállást augusztus végére, hiszen az még főszezon, és ilyenkor mennek a legtöbben nyaralni. Persze, ha nincs konkrét uticélod, és nem ragaszkodsz bizonyos szállásokhoz, akkor találsz last minute utat.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: Törölt nick (858)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.03 0 0 858

Hali!

 

szintén Rodosz...szintén nászút:-))

 

De vajon:

- át lehet jutni forigzampl komppal Santorinire/Krétára?

-ha igen mennyi idő alatt, mennyiért?

-melyik utazási iroda visz Lindosz környékére?Visz egyáltalán vmelyik?

- mit gondoltok, ha az aug. végi utat, csak aug. eleján óhajtom lefoglani, van esélyem?

- vajon van-é olyan iroda, amelyik kombinál egy Rodoszt Krétával? Egy hét itt, másik ott?

 

 

k.valcsi Creative Commons License 2005.05.02 0 0 857

Szia!

Nézd meg a http://www.coraltours.hu/szingli/egyedul/?id=4106 honlapot. Van leírás a Hotelről, és két fotó. Sajnos itt még nem jártam, így közelebbit nem tudok róla.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: Kuksibonyok (856)
Kuksibonyok Creative Commons License 2005.05.02 0 0 856

Sziasztok!

Július végén indulunk Rodoszra nászútra, a Hotel Evi-be. Tudtok erről a hotelről valami közelebbit?

Köszi a választ előre is.

k.valcsi Creative Commons License 2005.04.29 0 0 855

Szia cica78!

Igen, át lehet hajózni Rodoszról Kos szigetre. Már utána néztem, mert én pont fordítva vagyok érdekelve. Kosról szeretnék Rodoszra átmenni. A következő honlapon találsz menetrendet a hajójáratról, igaz csak május végéig vannak fenn az indulási időpontok, de gondolom később fel fogják tölteni a többi időpontot is.

http://www.greekislands.gr/dodekanisos/timetable.htm#Season%20C

 

Üdv.: Valcsi

Előzmény: cica78 (854)
cica78 Creative Commons License 2005.04.29 0 0 854

 

 

Kösz a gyors választ és bocs a hallgatásért, de azt ne mgondoltam volna,hogy 8 napja senki nem néz rá erre a  fórumra.Jön a jó idő emberk és ennki nem akar utazni?

 

Tudtok esetleg valamit arról,hogy Kosra át lehet -e menni Rodoszról?

Várom válaszotokat.

 

Az edigi gyorsaságot tekintve jó hétvégét kívánok, de remélem azért még ma reagáltok valamit!

 

cica78

Előzmény: galax (853)
galax Creative Commons License 2005.04.21 0 0 853

Szia,

 

Mi sokfelé ettünk, sokfélét kipróbáltunk. Kifejezetten rodoszi különlegességgel nem találkoztunk, szinte ugyanazt találod, mint minden más görög helyen.

Szeptemberben isteni mézédes a szőlő; piros, és lédús a paradicsom; és a lilahagyma nem túl csípős, ropogós, zamatos.  Nem rossz a félpanziós ellátás, de ha saját magatok akartok gondoskodni az étkezésről, a Champion üzletekben van minden, isteni a tzatziki, olajbogyó, facsart narancslé, stb

, amivel ugyanúgy "görögül" kajálhattok.

A víz úgy tudom iható, de mi itthon is a palackosat isszuk, ott is így tettünk.

 

 

Előzmény: cica78 (852)
cica78 Creative Commons License 2005.04.21 0 0 852

 

Szia,

 

Köszi a tanácsot, már más is ajánlotta szigetet, már nagyon kiváncsi vagyok rá.Megvan a Tőzsér könyv, tényleg szuper és ember közeli a közvetlen élménybeszámolókkal és képekkel. Tudsz esetleg valami étel, vagy gyümi különlegességet Rodoszon, mint például Korufn a különleges gyümit a kumquatot?

Mit érdemes megkóstolni igazán? Ami magyar gyomornak elfogadható?Fogyaszható a víz, vagy inkább csak ásványvíz?

Reméle nem vettem el a kedved a sok kérdésel a válaszadástól!

 

Köszi: cica78

Előzmény: galax (851)
galax Creative Commons License 2005.04.20 0 0 851

Hali,

 

Bár elég aprólékosan, részletesen felfedeztük Rodoszt, Kiotari nem nagyon maradt meg bennem. Sajnos ebben  nem tudok segíteni.

 

Amit viszont nagyon ajánlok, menjetek át Symi szigetére. Nem érdemes befizetni a szervezett útra, mert jóval olcsóbban megveheted magad a jegyet a menetrendszerinti hajóra. Az gyorsabb is , kényelmesebb is.

 

üdv

 

 

Előzmény: cica78 (850)
cica78 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 850

 

 

Szia galax!

 

Köszönöm a kimerítő választ és jó kívánságokat. Esetleg tudsz valami közelebit Kiotariról?

cica78

Előzmény: galax (849)
galax Creative Commons License 2005.04.18 0 0 849

 

Szia cica 78,

 

A válaszok a kérdéseidre:

Rodosz a Rózsák szigete, de tulajdonképpen nem fogsz találni sehol egy hatalmas rózsáktól illatozó kertet. Persze mindenhol rengeteg a virág, a vörös és a fehér hibiszkusz, a bougenvillea, a rózsa is, de kifejezett rózsakert nincsen.

Termálfürdő. Ez már csak egy félig romos... nemis, egy nagyon jó állapotban lévő emlékmű. Termálvíz nincsen, csak a fürdő épületét, kutakat látsz majd. Nagyon kellemes hely.  Mivel termálvíz nincsen, így nincs meg a rózsás-úszósapkában-beülök-és-áztatom-magamat magyar fíling. De látványnak nagyon szép. Kalithea-nál található. Ez egyben a válasz a következő kérdésedre is. Itt lehet búvárkodni , pipával, békatalppal.  Csodás halakat láttunk csapatban úszkálni, ne hagyjátok ki semmiképpen!

Az időpont tekintetében szeptember közepe/vége nagyon jó választás. Mi szeptember 29-től voltunk 1 hétre és végig csodálatos meleg, napos, eső-, felhőnélküli idő volt. Ekkor már lecseng a főszezon és minden sokkal kellemesebb, nincs zsúfoltság, nincs tikkasztó hőség, és minden jóval olcsóbb. A tenger meleg, a szél pedig nem olyan bántó, hűvös, mint pl május végén, június elején.

Szerintem jól választottatok, Rodosz csodaszép úticél egy nászúthoz.  Biztosan nem fogtok csalódni.  Ha pedig kifejezetten szereted a történelmi látványosságokat, Rodosz óvárosa igazi csemege lesz. Múzeumba nem kell menni, mert az egész óváros ontja magából az ódon hangulatot. Valami csodás!!

üdv

galax

 

Előzmény: cica78 (847)
edk440 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 848
A név eredetét tekintve a rózsa-verzió egyáltalán nem biztos. A másik szerint Rodos nimfa Poseidon lánya volt, akibe Helios beleszeretett és vele erre tengerből éppen kiemelkedett szigetre költözött.
Előzmény: cica78 (847)
cica78 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 847

 

(Köszönöm kedves ajánlatod.De amint az előzökben is írtam:nincs egy buznyák felesleges vasunk se.Nemhogy még autót vegyünk?!?! Egyszer szeretnék nászútra meni az életemben , de arra tökéletesen jól szeretnék emlékezni( Tökéletes úgy se lesz, mert semmi se tökéletes, de az szeretném, hogy szép legyen).Egy autót nemcsak megvenni, fentartani is kell.De ezt gonodolm nem kell elmondanom Neked!)

 

Viszzatérve Rodoszhoz a kérdéseim még  mindig állnak:

1.) Van rózsa-völgy, vagy más hely ahol a sziget nevét adó rózsabokrokat látni lehet?

2.) Kalithea fürdője romos, vagy használható állapotú fürdő és nem egy régészeti feltárás maradványa?

3.) ez egy új kérdés: Hol érdemes búvárkodni? Na nem a sportszerű merűlősre gondolok, hanem a kagyló és csillag nézegető szemüveges-pipás békatalpas tengeri élővilág kukucskálásra!

4.) Milyen múzeumokatérdemes megnézni?

 

A többieknek köszönöm a hasznos könyv ötletet.Ma már a birtokomban lesz estére Tőzsér János könyve.Már alig várom,hogy olvashassam!

Ha a feltett kérdésekre választ tudtok adni ne habozzatok várom válaszatikoat!

Mindenkinek előre i s köszi:

cica78

Előzmény: edk440 (846)
edk440 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 846
Ha te OFFolhatsz, akkor én is: miért vennél részletre autót? Nekem van egy felesleges, aminek az áránál szerintem többe fog kerülni a nyaralásotok...
Előzmény: cica78 (845)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!