Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.05 0 0 57420

A forrásosra gondoltam én is, mert akkor vizet se kell annyit cipelni :)

 

Köszi a linket.

Előzmény: olahtamas (57417)
olahtamas Creative Commons License 2016.06.05 0 0 57419

Most távolról sem volt vészes a helyzet.

Bár Kab-hegyen picit dörgött is, de látható villámok nem voltak.

Igaz az adótornyon épp akkor dolgozók helyében nem lettem volna.

Egyszer a Hegyes-Rohácson mentünk át és a közeledő vihar már javában dörgött és villámlott, no akkor konkrétan én is be voltam tojva.

Amikor a csúcson levő fém oszlop környékén jártunk, volt aki még felment egész közel hozzá, de mi úgy húztunk el a legtávolabbi ösvényen tőle, ahogy csak tudtunk.

kb. félórával később már valakiért a mentőhelikopter ment fel, a turistaháznál meg mindenki izgatottan várta az ismerőseit.

Előzmény: hadidoki (57418)
hadidoki Creative Commons License 2016.06.05 0 1 57418

A Kinizsi-forrásnál jó tíz éve éjszaka elkaptam egy hatalmas vihart sátorral. A  villámlások utáni dörgések fél percig visszhangzottak a hegyek között, csak egy kicsit voltam besz@rva. Már csak a villámfénynél, a kolostor felől huhogva közeledő szellemek hiányoztak a boldogságomhoz. De végül is a vihart megúsztam szárazon és a szellemek is másfelé jártak azon az éjszakán.  

Előzmény: olahtamas (57417)
olahtamas Creative Commons License 2016.06.05 0 0 57417

2 pálos rom is van arrafelé :)

Ami közelebb van Nagyvázsonyhoz, oda még elég sokan járnak ki.

De ha 3km-t tovább sétálsz, a Kinizsi-forrásnál:

http://heyjoe.hu/okt/mapillary/index.php?ml1=46.979323000076&ml2=17.660434&mapillary=IIHotY1y5yBbPPSNjsvrmQ#13/46.9995/17.6604

Szerintem ideális hely.

Előzmény: Törölt nick (57416)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.05 0 0 57416

Szépen cseperedik a vegetáció arrafelé is! :)

 

Nagyvázsony körül hol érdemes sátorozni? Fent a pálosok körül? Vagy még beljebb az erdőben?

Előzmény: olahtamas (57415)
olahtamas Creative Commons License 2016.06.05 -1 0 57415

Városlőd-Kislőd vasútállomástól Nagyvázsonyig gyalogoltunk tegnap.

Minden bélyegző rendben volt, 7 óra alatt értünk végig.

Sajnos az utolsó 1-2 órában néha szemerkélt, ami minket ugyan nem zavart, de 

a kamerát zavarta pár esőcsepp és a borús idő.

Íme a 7 óra 5 percben:

https://youtu.be/5KVwpc-ms0Q

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2016.06.04 0 0 57414

Ha a nevezési díjban ezt nem érvényesítitek, akkor Ft/km-ben értékesebb lesz a túra.

Előzmény: Törölt nick (57402)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.04 -3 0 57413

 

 

konfartibi Kohász kéktúra című albuma az Indafotón

 

Kohász Út fotóalbum Diósgyőr-Ózd

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.04 0 0 57412

A ??? a bal alsó sarok környékén. Ez a változat szerintem egy füzetben sem szerepel. Az Általad hivatkozott (1982-88) oldalon sem ez van!

 

Permalink az OKT régi nyomvonalainak oldalához

Előzmény: Törölt nick (57410)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.04 0 0 57411

Szerintem már a múltkor megállapítottuk, hogy a Te képeiden szereplő jelzések egyik füzet nyomvonalára sem illeszkednek. Tévedek? Mely helyeken is fotóztad azokat pontosan?

Előzmény: Törölt nick (57410)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.04 -4 0 57410

Gyulám, ez a térképvázlat egy OKT igazolófüzetből való! :-) Abban biztosan megjelent.

Inkább cartographiás térképen nem jelent meg, nem erre gondoltál?

Előzmény: Törölt nick (57409)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.04 0 0 57409

Ez a nyomvonal (1982-1988) ugyanaz, mint az 1982-es igazolófüzetben, úgyhogy az általad lefényképezett jelzések ebben az időszakban keletkeztek és nyomvonaluk soha nem jelent meg OKT igazolófüzetben. (Van egy pár ilyen máshol is, amely csak a valóságban létezett, de füzetben soha - nem akartak újat nyomtatni, gondolom).

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=135754490&t=9012640

Előzmény: Törölt nick (57404)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.04 -4 0 57408

Kohász Kéktúra Ózd-Diósgyőr

 

Dédestapolcsányt választottam bázisnak ehhez a túrához, amelynek közel 60 kilométerét két részre osztottam.
Első napon Dédes-Diós., második napon Ózd-Dédes etapot terveztem, többé-kevésbé sikerült is...

 

1. túra Dédest.-Diósgyőr


Jó kis tükörtojásos reggeli után fél 9 körül indultam el Dédestapolcsány Aranykehely fogadóból Mályinka felé a kéktúráról mindenki által jól ismert aszfaltúton. Borús idő volt, lógott az eső lába, de kifejezetten örültem neki, túrára éppen ideális volt ez így. Mályinka hamar feltűnt, és az első bélyegző amit a Sanyi kocsmában beütöttem egy Kohász utas, saját pecsét volt, némá, ilyen is van! Királyság!
No, de ami ezután következett Szentlélekig arra egyáltalán nem voltam felkészülve, el is vitte a 9 órásra tervezett túratervemet már az első 6-7 kilométeren...

1. felhőben a Bükk

2. saját Kohászos bélyegző Sanyinál

3. Mályinka, kitűnő jelzettség végig az úton


Mályinka szélén durva emelkedő, ez még O.K., de az már nem hogy a szó legszorosabb értelmében fülig érő gaz-és csalántengerben kellett menni 150-200 métert az erdőhatárig!

Miután ezt az akadályt feltartott kezekkel leküzdöttem jó tempóban haladtam tovább, azt hittem a bab is hús... és aztán egyszer csak jött a Csondró-völgye! Csodás völgy, gyönyörű, őserdőszerű, szurdokszerű patakmeder ez, ugyanakkor haladni nagyon nehéz benne, ráadásul aki ismer az tudja hogy simán hajlamos vagyok az átlagsebességet lebámészkodni 2 km/h alá, így aztán e kettő együttesen (nehéz terep+óvodás szintű álmélkodás) oda vezetett hogy délre értem fel a Szentléleki kolostor romjaihoz, és a turistaházhoz! Pedig Odvas-kőhöz fel sem másztam, bár az igaz hogy minden öreg fát megnéztem, mert garass azt mondta hogy kis Kohász utas fém táblát itt látott utoljára.... én sajnos egyet sem.

1.-2. a Csondró-völgyében el lehet bámészkodni

3. komolyan kellet figyelni a lábam elé, mert rengeteg volt a kis állatkákból errefelé


Időt számolgatni már nem igen mertem, bár nem is nagyon érdekelt, gondoltam majd akkor elalszom valahol Miskolcon ha minden kötél szakad... Ugyebár egy igazi férfinak legyen mindig "B" terve. Esetleg egy "C" sem árthat...
Ismét bélyegzés, kolostorromok körbecsodálása (ennek is annyi ha nem tesznek érte valamit) majd egy itt-ott erősen benőtt, de mégis jó haladást biztosító turistaúton kb egy óra alatt, jó tempóban értem le Ómassára a Jubileumi-forrás érintésével.

1. Szentléleki turistaház

2. és a kolostor romjai

3. Ómassa, szép völgyben, még mindig 480 méteren.


Megkapó Huták-völgye feeling, egyszerű kis kocsma, szép BMTSz-es bélyegző, kell ennél több?
Csak hogy nehogy jól érezzem magam aszfalt következett majdnem Lillafüredig, de ez most jól jött, lehetett haladni szépen, a völgy hangulata mesés, az Újmassai kohó érdekes, nem beszélve a kiállításról, mindenki nézze meg ha erre jár és teheti!

Lillafüreden nemrég voltunk, de amerre a Kohász út visz arra még sosem, lásd autós-gyalogos túrázás=ég és föld címszónál... Fazola Henrik és Frigyes egykori házában nagyon érdekes kohászati és vasöntési gyűjtemény tekinthető meg, ezt is érdemes felkeresni ha a Kohász kéket teljesítjük éppen.

Lillafüreden van egy érzése az embernek hogy ez már tulajdonképpen Miskolc, mindjárt ott is vagyunk... hát marhára nem!

1. Őskohó, érdemes bemenni a múzeumba is...

2. Lillafüred másképpen... a Kohász Múzeum felé menet

3. a múzeum épülete. 


A Fényes-kő felé menet azt hittem menten visszafordulok, ilyen nincs! Meredek emelkedő, és miután 20 lépésenként megálltam szuszogni végül csak megnéztem az igazolófüzet szintábráját... közel 600m 230-ról. Én meg még azt hittem hogy már csak sétagalopp lesz Diósgyőrig!
Eső, köd, csúszós út, hónaljig érő dzsindzsa, mind-mind a jó haladást segítik, de végül nagy szerencsével el tudtam érni a legutolsó buszt vissza a szállás felé. Fárasztó, tanulságos, sokáig emlékezetes nap volt ez, és azt még nem is sejtettem mi vár rám másnap Ózd mellett...

 

Érdekesség:

kb 1méter 20 centi magas Mátyás király portré öntött vasból, itt az Újmassai kohóban készítették a XIX.században, fából(!) faragták ki a formát, majd homokformába tették, ezek után növényi olajban hűtötték le, melynek köszönhetően a fekete szín eredeti, máig nem kellett hozzányúlni, restaurálni!

Elképesztő kézi munka, és milyen szép!

 

 

olahtamas Creative Commons License 2016.06.04 -1 1 57407

Ma igénybe vettük a Güszi pihenőt :)

Köszönjük a lehetőséget!

V43 1279 Creative Commons License 2016.06.03 0 0 57406

Tutira nem. Majd a következőben.

Előzmény: Jesper Olsen (57399)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.03 -3 1 57405

Elsősorban garassnak ajánlom ezeket a fotókat, de minden természetbarátnak és azoknak akik aggódtak a kilátóért, és akár a petíciót is aláírták érte (mint én is pár ezredmagammal):

 

Bükk, BÁLVÁNY-kilátó 956m:

 

Hatalmas köszönet a VODAFONE-nak, minden egyes fából készült elemet kicseréltek, teljesen felújították a kilátó járószintjeit és lépcsőit!

 

Előzmény: Törölt nick (57257)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.03 0 0 57404

Üdv újra itt, örülök neked!

 

Gyorsan ajánlanék is neked valamit, nemrég írtam:

viewArticle

Előzmény: Törölt nick (57376)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.03 -3 0 57403

No, ezzel most teljesen egyetértek.

Ami a második részét illeti a mondandódnak: ezerszer megfigyeltem már hogy mennyire más, mennyivel jobban megnyílik egy-egy vidék, egy-egy táj akkor mikor gyalogosan, tisztelettel közelítesz feléje.

Mikor autóval akkor zárva van előtted szinte minden, biciklivel mutat magából ezt-azt, gyalogosan közelítve pedig feltárja a titkait. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (57367)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.03 0 1 57402

Ne tudom, hogy lesz-e Szárligeten KINIZSI SZÁZAS cél, de az biztos, hogy az általunk rendezett ISZKIRI 100 rajt- és célhelye illetve az ISZINIK 100 rajthelye ezen a településen marad. Ezen teljesítménytúrák hosszúság- és szintemelkedés adatai változni fognak.

 

Előzetes méréseim eredménye (100 méteres pontossággal):

 

- Szárliget, Petőfi Sándor utca (K háromszög elágazás) - Nagyegyháza, északi major (Csordakútmajor) szakasz hossza az eddigi nyomvonalon: 4,6 km

- Szárliget, Petőfi Sándor utca (K háromszög elágazás) - Nagyegyháza, északi major (Csordakútmajor) szakasz hossza az új nyomvonalon: 5,9 km.

 

Az új útszakasz tehát 1,3 km-rel hosszabb az eddig használt útszakasznál.

 

Becslésem szerint a szintemelkedés is valamivel több, de a hétvégi bejárás után pontosan megnézem.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (57401)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2016.06.03 0 0 57401

Az baj. Pedig lesz még Szárligeten Kinizsi-cél, ugye? De mi már térkép nélkül, csukott szemmel is odatalálunk majd.

Előzmény: Törölt nick (57400)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.03 0 0 57400

Hamarosan a Gerecse turistatérkélp új kiadása fog megjelenni. Erre viszont nem esik rá Szárliget és Negyegyháza környéke.

Előzmény: Jesper Olsen (57399)
Jesper Olsen Creative Commons License 2016.06.03 0 0 57399

De ebben szerintem még nem lesz benne az előbb tárgyalt változás.

Előzmény: V43 1279 (57398)
V43 1279 Creative Commons License 2016.06.03 0 0 57398

:O

Nem tudtam! Be fogom szerezni.

Előzmény: Jesper Olsen (57397)
Jesper Olsen Creative Commons License 2016.06.03 0 0 57397

2016-ban már megjelent egy újabb változat:

 

Előzmény: V43 1279 (57396)
V43 1279 Creative Commons License 2016.06.03 0 0 57396

Ezek szerint - ha még a tervezési fázisban van - még nem mostanában jön ki az új kéktúra atlasz második kötete.

Előzmény: Törölt nick (57392)
V43 1279 Creative Commons License 2016.06.03 0 0 57395

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (57391)
Pulmy Creative Commons License 2016.06.02 -4 0 57394
csg65 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 57393

Igen, Szarvastól északra a hegyesszög már nincs meg. A napokban javítottuk az OSM-ben. Előbb-utóbb Heyjoe térképén a kék vonal is követni fogja, ahogy az álmosdi levágást is.

Előzmény: hörpölin (57362)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.02 0 0 57392

Most már biztos, hogy (az általam már februárban felvetett) régi, 1985-90 körüli Nyomvonal a végleges: Nagyegyházán kelet felé a Közép-dunántúli Piros Túra útvonalával majd balra kanyarodva, a Nagyegyháza északi szélén lévő majornál fogja elérni az eddigi Nyomvonalat és fordul jobbra, a Kettes-tó felé.

 

A Berki Zoliék és a Cartographia Kft. tudnak róla, a következő új kiadású kiadványokon, amelyek ábrázolják a területet (OKT atlasz, Vértes turistatérkép), már az új nyomvonal lesz rajta.

 

Személyes terepi bejárásom után az OSM-en is átvezetem a változást.

 

Megjegyzések:

- Kérdés, hogy az eddigi Nyomvonalon (Szárliget - Kőrösi Csoma Sándor-forrás - Nagyegyháza) lesz-e valamilyen új összekötő jelzés (pl. Kék kereszt)?

- Ezen a szakaszon megváltoznak a távolság (hosszúság) és szintemelkedés adatok

- Az ISZKIRI és az ISZINIK teljesítménytúrák útvonalai is, az OKT változását követve, változni fognak.

Előzmény: Törölt nick (57384)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.02 0 1 57391

Átvágja a Tatabánya-Taján összkötő út kanyarját: addig a műúton vezetett körbe.

 

ITT van a korabeli hozzászólásom. Azonnal átvezettem az OSM-re, még akkor.

Előzmény: V43 1279 (57390)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!