Keresés

Részletes keresés

Frei Berger Creative Commons License 2006.04.15 0 0 2307
Hol pontosan a honvedelem.hu-n? A NSZ-cikk végén van egy lista, de én nem tudom beazonosítani, mert nem ismerem a laktanyaneveket. 
Előzmény: mezenguz (2304)
Frei Berger Creative Commons License 2006.04.15 0 0 2306

Időközben beérkezett egy másik élmény is az általam megkérdezettektől a sziklával kapcsolazban, idemásolom:

 

Sziasztok !

 

Én felette voltam a rádióállomáson. Vannak emlékeim a szigorú őrzésről. Precedens értékű a következő történet: egyszer két, a külső őrzéssel megbízott cimboránk a felsőhámori kocsmából futva menekült, mert megtudta, hogy a géppisztolyok látványától megriadt személyzet kihívta a rendőröket. A meredeken egyenesvonalban futottak fel a tetőn lévő bázisra, a rendőrök viszont a hegyi szerpentinen körbe autózva később jutottak fel. Az ÜTI a hadititkokra hivatkozva nem angedte be őket a bázisra.

 

Pár éve jártam arra, tényleg szét van verve. 

Előzmény: Volt Katona(Lee) (2305)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.04.14 0 0 2305
Köszönöm a segitseget,
megprobalok elutazni oda a nyaron, kicsit szetnezni.
Mindenesetre akkoriban ez nagyon titkos helynek szamitott, öriztek is nagyon.
Előzmény: Frei Berger (2287)
mezenguz Creative Commons License 2006.04.14 0 0 2304
Megpróbálom beszúrni az értékesitésre kijelölt objektumokat: a honvedelem.hu-n megtalálhatóak a cikk alján xls formátumban, van köztük egy-két érdekes is (40-es, 50-es objektum!)...
Előzmény: mezenguz (2303)
mezenguz Creative Commons License 2006.04.14 0 0 2303
Az eladó laktanyákhoz adalék a mai Népszabadságban itt, ha a cikk alján található felsorolásból valakinek "valami" ismerős, esetleg Bars ügyben, írhat...
Előzmény: Frei Berger (2299)
M62 265 Creative Commons License 2006.04.14 0 0 2302
Előzmény: Frei Berger (2301)
Frei Berger Creative Commons License 2006.04.13 0 0 2301

M62 265, megköszönöm, ha elküldöd a képet, vagy felteszed.

 

Ma csak két torony áll a Hajagon (É-K), eredetileg három volt (+D), a harmadik csonkjai szépen láthatók a betonalapon. Mindhárom alatt van bejárat, de ezek csak az adott torony kábeleihez-csővezetékeihez engednek be. A bunker "igazi" lejárója a nyugati, efelett nem állt torony, ez a személyzeti főbejáró volt. Én még mintha emlékeznék az ajtóra őszről.

Előzmény: M62 265 (2294)
Frei Berger Creative Commons License 2006.04.13 0 0 2300
Nem emlékszem, hogy megkaptam volna, de megnézem. És köszi a laktanya.com tippet, azt is megnézem.
Előzmény: mezenguz (2290)
Frei Berger Creative Commons License 2006.04.13 0 0 2299
mezenguz, sajnos, nem tudok listát adni, mit adnak el. Mivel konkrét bázisok után érdeklődtem, a válaszok alapján következtetek, hogy Hajag, Szentes, Galgamácsa benne vannak. Én sem tudok jobb tippet, mint figyelni a Közlönyt vagy bármi más hivatalos lapot. Nem hiszem, hogy messze járok az igazságtól, ha azt mondom, hogy talán már a vevők is ki vannak jelölve... Ha csak arra gondolok, hogy egy kis kreativitással mit ki lehet hozni a Hajagból, amit már láttam, azt gondolom, hogy jó hosszú távú befektetés egy ilyen bázis megvásárlásra. A legnagyobb kockázatnak azt tartom, hogy valószínűleg gondoskodni kell a környezetvédelmi semlegesítésről, és csak a fórum katonaviselt szakértői tudnák megmondani, mi minden egészségre/környezetre káros anyag heverhet szanaszét. Nem felejtsük el, Hajag tiszta karsztvidék, ma el sem tudom képzelni, mi mindent moshatott be az évtizedek során az eső a bakonyi karsztba, mert hogy nem hordták le tartálykocsival a trutyit a völgybe, az szinte biztos. Hacsak nem bukkan az új tulajdonos a mélyebb szinteken egy több ezer köbméteres szennyvíztárolóra.
Előzmény: mezenguz (2291)
hadsz Creative Commons License 2006.04.13 0 0 2298
Köszi az infót!
Előzmény: mezenguz (2296)
M62 265 Creative Commons License 2006.04.13 0 0 2297

"van valakinek valami"

Persze, hogy van: az eredeti épületeket már széthordták, jelenleg egy lovarda + mobiltelefon átjátszó van a területen. Viszont Dvarsány ÉK-i részén van egy másik terület is, azt a mai napig is folyamatosan őrzi 2-3 katona.

mezenguz Creative Commons License 2006.04.13 0 0 2296
Helló!

Császárral kapcsolatban M62 265 az illetékes, ő már járt ott, javaslom nézd meg a képtárát...

Egy kérdés mindenkihez: az 51-es út mellett, Dunavarsánynál található volt szovjet objektumról van valakinek valami... vagy ötlete vele kapcsolatban, én naponta megyek el mellette, az útról az látszik, hogy valami cég bérelheti, este és hétvégén a bevezető út sorompóval le van zárva, de az útról látszik a kerítés, és a kerítés fölé magasodó domb, melyen szellőzőkürtők? látszanak, lehet hogy a Vándor Károly féle könyvben említett 422. Önálló Híradó Zászlóalj települhetett itt?
Előzmény: hadsz (2293)
M62 265 Creative Commons License 2006.04.13 0 0 2295
Ja, és most vasárnap Tökölön esz gyorsulási verseny, legálisan be lehet majd jutni.
M62 265 Creative Commons License 2006.04.13 0 0 2294

Sziasztok!

 

Frei Berger!

Nekem csak 23-mas ajtóm van, ha az kell, küldöm mailban.

 

"A tornyok alatti bunker nyugati főbejárata..."

Ha jól emlékszem, az egyik torony alatt is volt egy bejárat, ahol az antennakábelek mentek le a bunkerba. Ott már ajtó sem volt tavaly...

Előzmény: Frei Berger (2288)
hadsz Creative Commons License 2006.04.13 0 0 2293

Szia Mezenguz!

Részemről a hétfő ok,legalábbis idáig úgy tűnik.Jó lenne tudni,merre lehet ez a cseh objektum.Császárt érdemes megnézni?

Előzmény: mezenguz (2292)
mezenguz Creative Commons License 2006.04.13 0 0 2292
A húsvéttal kapcsolatban:

Először is mindenkinek kellemes ünnepet!

Másodszor: mivel már évek óta nem járok locsolkodni, nincs valakinek tippje kirándulás ügyben, esetleg, ha valaki szintén nem nagy locsolkodó, összehozhatnánk egy objektum megtekintést valamerre az országban... bár nekem csak a hétfő a jó!
mezenguz Creative Commons License 2006.04.13 0 0 2291
Frei Berger!

Tudnál egy listát írni a hasznosításra kiírandó objektumokról? Előre is kösz..!
Előzmény: Frei Berger (2288)
mezenguz Creative Commons License 2006.04.13 0 0 2290
Frei Berger!

Megkapzad Tobias levelét a cseh A-raktárakkal kapcsolatban?

Más: az 502. Bars objektummal kapcsolatban vannak tippjeim, Hajdúnánás, Hajdúböszörmény környéke is lehet, a laktanya. com jelölt ide is ráditechnikai alakulatot, sajna nekünk még nincsen ilyen jó felbontású légifotó gyűjteményünk, mint a cseheknek, vagy a németeknek....
Előzmény: Frei Berger (2289)
Frei Berger Creative Commons License 2006.04.13 0 0 2289
Lehagytam a képeket?3D - Hajag   28-asnál alacsonyabb számozásúakról fotók?
Előzmény: Törölt nick (2262)
Frei Berger Creative Commons License 2006.04.13 0 0 2288

szia veszprembusz,

 

német ismerősöm, aki bunkerkutató és ezt a fórumot is figyeli, küldött egy 3D-képet a Hajag-típusú BARS-állomásokról (részben a különböző helyeken fellelhető Hajag-fotók, részben az analóg cseh-lengyel-stb. példák alapján).

 

Egyúttal kérdezi, hogy te (vagy bárki) rendelkezik-e képpel 27-es számozású ajtóról (ami olyan, mint a következő kép 28-asa)?

 

Továbbá: amikor a Hajagon jártál, és az ajtók be vannak hegesztve, azt a gépjárműtárolókra értetted? Mert azok régóta úgy vannak, csak a déli kapusor legszélső (nyugati) ajtaján vágott nyíláson lehetett bebújni. A tornyok alatti bunker nyugati főbejárata viszont az ősszel még nyitva volt, de ahogy látom a felvételeidről, most is nyitva lehet, ha jártál benne.

 

A válasz azért lenne fontos, mert a német ismerősöm el akar jönni és meg akarja nézni, feleslegesen pedig nem akar utazni, ha időközben őrzik vagy lezárták.

 

Egyébként mindenki tájékoztatására: viszonylag hosszú kacskaringó és a hivatalos 30 napos válaszadási határidő (plusz néhány értelmező telefonbeszélgetés) után megtudtam, hogy a HM Ingatlankezelési Hivatal rövidesen kiírja egy sor egykori bázis értékesítését. Az időpontról semmit nem árultak el. Onnan tudtam meg, hogy megpróbáltam engedélyt kérni a használaton kívüli, ámde őrzött 501-es (Galgamácsa) és 503-as (Szentes-Lapistó) meglátogatására és fényképezésére (az 504-es volt Hajag, de az nem őrzött). Ezt az engedélyt nem adták meg, azt tanácsolták, hogy figyeljem a hivatalos közleményt, abban benne lesz, mikor hirdetik meg, és mikor lehet megtekinteni, akkor menjünk be (kis szépséghiba, hogy ahhoz valószínűleg meg kellene venni a csomagot, ami ugye kicsit drága belépőjegy, hacsak nem akarnám privatizálni). Többek között a Hajag is a listán van.

 

Újra kérdezem: van valakinek fogalma, hol lehet(ett) Nyíregyháza környékén az 502-es BARS-bázis? Ugyanis sehol nem találjuk, viszont a VSZ BARS-térképén rajta van.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2262)
Frei Berger Creative Commons License 2006.04.13 0 0 2287

Volt Katona, a KG sorok a te leveled részei, amelyeket továbbítottam. A címzett hozzájárult, hogy a válaszait itt közzé tegyem, és a címét is megadjam. Lépj vele kapcsolatba, őt ott lakik.

 

KG> ...miskolci Sziklarol, tudom reg bezart.
  Igen.

KG> Volt ott valaki katonakent?
  Én nem.

KG> Eleg misztikus hely volt anno, ma mar szetloptak, volt benne disco, de az is becsödölt.
  Többször is. Meg a turistaszállás is. Többször is.

KG> Fellette a Dolka gerincen volt egy radioallomas, az is szet van verve.
  Így van. Mindent széthordtak. Csak az éületek lábazata
maradt meg.

Jelenleg (a jelentős ellenérérzésekkel nem törődve, az
ellenvéleményeknek fittyet hányva) a miskolci önkormányzat
Rock Múzeumot tervez oda betonból és üvegből. Iszonyú
lesz. A parkolójával együtt. Valamelyik miniszter meg
Benkő László már az alapkövet is lerakták.

Én egyszer jártam benne, amikor egy hullát emeltünk ki
az egyik szellőző kürtőjéből. A "hulla" és társa rezet
lopni indultak, de nem tudtak bejutni, és a "hulla"
megfulladt a mellére csomózott kötélben lógva ...

 kovatt@mlbe.hu
 http://kovatt.lillacamp.hu/

Előzmény: Volt Katona(Lee) (2285)
mezenguz Creative Commons License 2006.04.12 0 0 2286
Helló mindenkinek!

A cseheknek is volt " Tótvázsony" -uk, egy cikket leltem itt róla, márcsak kellene valaki, aki lefordítaná... a képeket nézve, a mienk egy kicsit jobb állapotban van...:))
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.04.12 0 0 2285
Köszönöm, remeljük, mert erdekel a dolg nagyon.
Előzmény: Frei Berger (2282)
hadsz Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2284
Hát igen:) ,ami a kiszolgáló laktanyát illeti,az elbeszélések alapján a hegytetőre felvezető útról ágazik le jobbra.Emlékszem erre az elágra,pár száz méterre van csak a vasúti átkelőtől,de még arra soha nem tértem le.Épp itt az ideje,tényleg érdemes lenne megkeresni!Állítólag-szintén egy ismerőstől hallottam-Herendről a gyerekek jártak oda,miután elmentek az oroszok,és egy rakás ampullával,orvosi felszereléssel mentek haza.Rengeteg cuucost otthagytak ivánék.Gyanítom,azóta már csak a csupasz falak állhatnak.
Előzmény: charlie21 (2283)
charlie21 Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2283
Hajagon már én is voltam kétszer,mindig lenyügöz a hely.Már páran feszegették a témát hogy hajagon nincs semmilyen legénységi épület,tehát valahol lenni kell egy kiszolgáló laktanyának a környéken.Állitólag Specnaz alakulat is védte az ojjektumot.Ezt érdemes lenne megkeresni,bár gondolom csak a szokásos lepukkant sárga épületek.Ha legközelebb arra járok akkor érdemes lenne eggyet autokázni herend környékén.Nagytevel még kimaradt de idén biztos útba ejtem.Tab mellet elmentem 3 napja de oda most a tűz miatt nem nagyon akartam bemenni.Látom te is rendesen beleástad magad a témába :-)
Előzmény: hadsz (2275)
Frei Berger Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2282
Volt Katona, továbbítottam a kérdésedet valakinek, aki a Sziklában szolgált, lehet, hogy jelentkezik.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (2258)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2281
Ezred resze volt, akartam irni.
Igen szazad.
Előzmény: Volt tüzér (2280)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2280
Részben. Valóban Sárbogárdhoz tartozott, de hogy ezred lett volna... Szóval ne ess túlzásokba. Jó volt az századnak is.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (2279)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2279
Kapoly magyar löszerraktar volt, de bezartak, eleg nagy kiterjedesen, mellette megy a vasut is. Az utrol nehez lattni, ha elmegy mellette valaki kocsival.
Pusztaszemes azt hiszem Sarbogardhoz tartozott, radiotechnikai ezred volt.
Előzmény: charlie21 (2272)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2278
Mindenesetre ez a Gripen jatekocska eleg sokba kerül Nekünk, mondjak joggal a magyar adofizetök, es mikor lesz a beigert fejlesztesböl mikor lesz tenylegesen magyar munkahely, ez a kerdes.
(Mivel igeretekkel teli van a padlas)-elnezest kapmanycsend van?

Előzmény: Volt tüzér (2277)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2277
Részben igazad van. A légvédelmi rakéta alegységek valóban hatékonyabban tudtak védekezni, de csak bizonyos határig. Rádióelektronikai zavarás esetén a rakéta osztályok tevékenysége lényegesen nehezebbé vált, mert bár a komplexumoknak komoly zavarvédelmi eszközei voltak, de azért ezek nem voltak mindenhatóak. Ennek ellenére a saját zónáján belül egy rakéta osztály JÓL KIKÉPZETT KEZELŐÁLLOMÁNNYAL nagyon hatékony tudott lenni. Vadászék javára szólt az, hogy az üzemanyag készlet erejéig jobban lehetett velük manőverezni, így kevésbé befolyásolta őket a légvédelmi rakéta - viszonylag - alacsony hatótávolsága Tulajdonképpen mindkettőnek volt előnye is meg hátránya is, én azt mondanám rá, hogy egy jól felépített integrált légvédelem egyik nélkül sem lehetett meg.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (2270)
hadsz Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2276

Még egy szó erejéig visszatérve a tótvázsonyi bázis "őreihez",teljesen normálisan viszonyultak hozzánk,valószínűnek tartom,hogy egész nap a portán egerésznek.Azt sem tudták pontosan,hogy mi van a felső részén,sőt egyikük szerint,kizárt,hogy le lehessen menni a bunkerba...Természetesen meghagytuk őket ebben a tudatban.Mesélték,hogy 2005 őszén /ha jó emlékszem/ járt ott a retek klub forgatni,de őket sem engedték be,mivel nem volt engedélyük,így csak a kapuból csináltak néhány felvételt.

Előzmény: charlie21 (2274)
hadsz Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2275

A Hajagot gondolom már ismered,illetve a nagyteveli bázist érdemes még feltétlenül megnézned,ha arra még nem jártál.Oda simán be lehet menni,a kutya nem őrzi,viszont az alagútrendszert megéri megnézni.Tabra akarok még visszamenni valamikor,ott utoljára tavaly kora tavasszal voltam.Az is egy jó hely,kár hogy az alagút végén a kisajtót nem tudtuk kifeszíteni,szerintem ott még ember nem járt mióta kimentek az oroszok,és biztos vagyok benne,hogy ott aztán lenne látnivaló...volt ott egy jó méteres pajszer,de az az ajtó nagyon be van  gyógyulva,nem hiszem,hogy azóta változott a helyzet.Talán egy benzines sikítóval vagy valami hasonlóval lehetne próbálkoztni,csak most a tűz miatt az egy kicsit kényes terület.Nyitott vagyok mindenre,ha ezen a környéken jársz szervezhetünk valamit.Ja,és állítólag a Hajag alatt,még a hegy lábánál is van egy kisebb laktanya,talán a csúcson lévő bázis ellátására szolgáló támaszpont lehetett.Na ott sem voltam még,pedig a Hajagon már jópárszor megfordultam.Erről egyenlőre még csak szóbeszéd révén hallottam,de utána kellene járnom valamikor.

Előzmény: charlie21 (2274)
charlie21 Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2274
Szia ! Pont ezért érdeklődtem hogy merre jártál.Mármint az örség miatt.Én is csak a fejtárolóknál jártam ,csak azért nyomozgatok,hogyha megint elvetődnék oda akkor megkéne nézni a laktanya részt is .De irtozok a cirkusztól :-)) úgyhogy eddig én is a hátsó részt részesítettem elönyben. Valszeg mondjuk a hátsó rész az érdekes,de szeretem ha egy helyet úgy egészben átlátni.Köszönöm a választ!Ha tudsz még felétek valami érdekes helyet,dobd be a köztudatba
Előzmény: hadsz (2273)
hadsz Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2273

Szia Charlie21!

Idáig mindössze kétszer sikerült bejutnom,ahogy írtam,legutóbb Január elején.Eddig csak a fejtárolókban voltam lenn,illetve ezek környékét jártuk be.A déli / főbejárat/ felőli részen,ahol a lakóépületek és egyéb kiszolgáló létesítmények vannak még nem voltam.Először megpróbáltunk legálisan bejutni,elbeszélgettünk a portán az "őrökkel",hátha sikerül meggyőzni őket valami hatásos szöveggel,de miután ez nem jött be,kénytelenek voltunk az északi bejáratot igénybe venni.Nem nagyon tudtuk,hogy milyen jellegű őrzéssel kell számolni: x időnként körbejárnak az egész területen,vagy egész nap a tv-t nézik ill.rádiót hallgatják a portán,ezért aztán nem is nagyon merészkedtünk a bunkereknél lejjebb.Mondjuk talán az is közrejátszott,hogy lányok is voltak velünk.A fejtárolók viszont elképesztőek voltak,képeket még tavaly én is csináltam,igaz idáig nem tettem fel őket a netre.Mindenképp vissza szeretnék még menni,mert vannak még ott számomra feltáratlan területek.:)

Neked sikerült az egész ojjektumot feltérképezni?

Előzmény: charlie21 (2271)
charlie21 Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2272
Pusztaszemesi képek a képtáramban.Sajnos csak kivülről , de elég sok látszik rajta.Elég jól egyben van ,bár beszéltünk az őrrel aki szerint szét van lopva ,se viz se áram,de fénykorában elég klassz lehetett. Siettünk (nem ide készültünk) de az őr elég normális volt.Kapolyt is láttuk de az nagyon be van álcázva,nem látszik semmi belőle.
charlie21 Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2271
Szia Hadsz! Ha megnézed a képtáram akkor találsz egy csomó fotót vázsonyról,de megnézheted M62 265 képtárát is ő volt elöször ott tölünk.Bejártad az egészet vagy csak a fejtárolóknál voltál?
Előzmény: hadsz (2266)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.04.08 0 0 2270
Summa-summaron:
olvastam korabbi hozzaszolasokat. Arra a velemenyre jutottam:
a legvedelmi raketas alegysegek adott esetben nagyobb hatekonysaggal voltak kepesek müködni es kisebb költseggel vedelmezni egy objektumot (ami Magyarorszagon a Fövarost, Dunaujvarost, talan meg Paksot es Miskolcot jelentette, ahol ipari termeles volt) bekeben mint egy repülös egyseg. Ez mind a riasztastol az inditasig eltelt idöre gondoltam. Az idöszakos szervizekröl mar nem is beszelek költsegösszehasonlitaskent, a raketakat Kaposvaron Füredi, Pingyom tetö, Börgönd stb. helyeken itthon siman javitottak, mig a MIG hajtomüvek nagyjavitast csak SZU-ban).
Ha jo volt a kezelöszemelyzet, akkor az meg nagyott lenditett mind a hadrafoghatosagon, mind az eredmenyes tüzvezetes szempontjabol ezen alegysegek munkajan, es ellensulyozni tudta valamelyest a technika hianyossagait.

Előzmény: Volt tüzér (2269)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.04.08 0 0 2269

Ilyen velünk is történt, amikor fent voltam a Pilisen. Ám ha kicsit is ismered a helyet, akkor tudhatod, hogy a Pilist nagyon szépen el lehetett kerülni vagy három helyen. Ott volt a Duna völgye, bár az háborús helyzetben le lett volna zárva. Ha utt valami közeli hatótávolságú eszköz min., 1000 méterre fel kényszerítette az "ellent", akkor mi már boldogultunk vele. Dobogókő és a Pilis között is volt egy mély völgy, ám azt is le lehetett volna zárni. A tőlünk délre kerülő gépeket meg esetleg a Tinnyei kismagasságú osztály tudta megrendszabályozni. Végül is kidolgozott eljárások voltak ezekre a dolgokra, amik alkalmasak is voltak akkor, ha az a fránya "ellen" bombát akart potyogtatni. Ám ha a mi 30 - 40 kilométeres zónánkon kívülről indított valami rakéta eszközt, akkor azt mi csak nézhettük. Már ha egyáltalán láttuk.

Mindazonáltal minket is rendszeresen teszteltek helikopterekkel.

Emlékszem olyan esetre, amikor kivételesen nem alattunk repült Iván, hanem általunk fogyasztható magasságon. Elméletileg látnunk kellett volna, de a Volhov komplexum mozgó cél kiválasztó berendezése nem volt az igazi. A sok hegy között elveszett a kis sebességgel repülő cél. Ha nagyobb sebességgel repül, akkor nem lett volna baj, de így a berendezés egyszerűen elnyelte a visszavert jeleket. Én, mint a tűzvezető lokátor gazdája, a kabinom ajtajában felállítottam egy tájoló távcsövet, pontosan összelőttem a komplexummal, és innen a célkövetés távcsövön és hangosbeszélőn ment. Viszont a helikoptert elkaptuk. És ezt az orosz is konstatálta, mert a masinájukon volt valami érzékelő műszer. Ezek után ez a távcsöves módszer bevált módszer lett egészen addig, amíg a komplexumra fel nem szerelték a TV-t mert akkor már látni lehetett mindent.

Előzmény: Volt Katona(Lee) (2267)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.04.08 0 0 2268
Aki akar nagy repteret lattni, annak javaslom menjen el Kunmadarasra.
En voltam ketszer, erdemes motorral menni vagy biciklivel bemenni, semmikeppen ne gyalog. Bar szetloptak az egeszet, a betont+ bunkereket meg nem.
Hatalmas repter, azt hiszeem Közep -Europa legnagyobb repülötere volt, Ivanek nagyott alkottak vele, es akoriban a legkorszerübb technikat telepitettek ra:
Su-24, Mig-27, Mig-23.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (2261)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.04.08 0 0 2267
Idönkent az ilyen helyeket kiprobaltak helikopterrel, amik esetleg a lokatorok szintje alatt volt, berepülest szimulalva. (Helikoptert a legkönnyebb felderiteni radaron, mivel a rotor elarulja könnyen)
Csinaltak ilyet, amit lattam is Mi-8 al Eger iranyabol Cserepfalu fele.
Előzmény: Volt tüzér (2265)
hadsz Creative Commons License 2006.04.08 0 0 2266
Veszprembusz,ha kíváncsi vagy a bázisra,szervezhetünk egy utat,szerintem tetszene amit ott látnál.Veszprémi vagyok,szóval részemről könnyen megoldható.Legutóbb január elején voltam benn,de mindíg szívesen megyek oda.
Előzmény: Törölt nick (2264)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.04.07 0 0 2265
Ott fent az alapvető baj az volt, hogy magunk alá csak köpni tudtunk, lőni nem. Ám az ilyen kritikus irányok más eszközökkel le voltak zárva.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (2261)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.07 0 0 2264

Én igazában csak a herendiben jártam. Osztálytársaimmal felmegyünk a hegyre, aztán ha nyitva volt (lenne) bementük (mennénk). Utána visszagurulunk 1000-rel. Tótvázsonyban életemben 2-szer voltam, mert bement oda a tapolcai busz.

Előzmény: hadsz (2263)
hadsz Creative Commons License 2006.04.07 0 0 2263

Hello veszprembusz!

 

A tótvázsonyi bázisban jártál már? 

Előzmény: Törölt nick (2262)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.07 0 0 2262
Igen, azt ajtók be voltak "gyárilag" hegesztve, vkik tényleg kivágták, de megint vissza van hegeszve. Múlt szombaton voltunk ott. Köszönöm neked, és a többieknek a válaszokat!
Előzmény: M62 265 (2253)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.04.07 0 0 2261
Lehet, söt valoszinü, de en a legierönel voltam mindig is Taszaron, de azt tudtam hogy a Pilist is betelepitettek legvedelmi raketaval anno.
A baj csak ott volt, hogy a hegyseg miatt a radarok sok holtszöggel dolgoztak, hiaba volt meg a jo inditomagasag a raketaknak.(Lasd Cserepfalu Bükk)
A vegak Mezöfalvan nagyobb hatotavval rendelkeztek, de ök sik telepre voltak telepitve, ez elönyösebb a lokatoros felderites szempontjabol.



Előzmény: Volt tüzér (2260)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.04.06 0 0 2260
Nem igaz. Szentendréről, pontosabban Izbégről két helyre jártak fel szolgálatba a katonák, az Urak asztalára (MN11/1.) és a Lom hegyre (MN 11/7.) A Pilisre a pilisszentkereszti laktanyából jártak fel. Az ott volt Pilisszentkereszt fölött, közvetlenül a dobogókői út mellett. IM kolléga képei közül az utolsó pont a laktanyát ábrázolja a hegyről. Az utolsó mondattal majdnem egyet értek. Nyáron nem mindig volt rohadt hideg, csak többnyire. Alapító tag voltam fent, és négy évet volt szerencsém ott eltölteni.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (2259)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.04.06 0 0 2259
Hat igen, a Budapesti Nyugati Raketa Körgyürü resze volt, anno.
Szentendreröl jartak fel a katonak oda valtasban.
Jo kilatas, viszont rohadt hideg volt fennt mindig, ahogy többiek meseltek.
Előzmény: iM (2251)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.04.06 0 0 2258
Hallo Mindenki!!


Tud valaki valami erdekeset a miskolci Sziklarol, tudom reg bezart. Volt ott valaki katonakent?
Eleg misztikus hely volt anno, ma mar szetloptak, volt benne disco, de az is becsödölt.
Fellette a Dolka gerincen volt egy radioallomas, az is szet van verve.
A VSZ idökben ez egy precedens bazis volt, komoly örzessel.
En Taszaron voltam katona+Szombathelyen, Taszaron is volt HAP, csak kisebb mint Miskolcon, meg mas is volt a feladata.



M62 265 Creative Commons License 2006.04.06 0 0 2257

Üdv a fórumon, Volt Katona!

 

"ennek megfelelöen Cpetnaz egyseg vedhette"

Tudom, nem mérvadó, de Földi Pál: Szpecnaz c. könyve így írja: "Magyarországon a tököli reptéren, és a titkos herendi szovjet vezetési pont melett tanyáztak".

Egyébként Hajagról még mindig hiányolok egy laktanyát...

 

 

iM!

Köszi a poros választ! Majd legközelebb viszek 1-2 slave vakut, aztán nem fog látszania fehér plecsni...

Előzmény: Volt Katona(Lee) (2256)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.04.06 0 0 2256
Raketatarolo nem lehetett, mert azok mashol voltak.
Ez a adoallomas a "Bars" rendszer resze volt, VSZ atjatszoallomas, megpedig nemisakarmilyen, hanem geoszfera atjatszoalllomas, meglehetösen nagy adoteljesitmennyel.
ennek megfelelöen Cpetnaz egyseg vedhette, amiböl kettö volt Magyarorszagon.
Előzmény: Törölt nick (2252)
iM Creative Commons License 2006.04.06 0 0 2255
Off

Akkor a fotós topikról valaki: a foltok a felvert porról visszaverődött vakufénytől vannak. A páráról is visszaverődik a vakufény, csak annak kicsit más a megjelenése.

On
Előzmény: M62 265 (2253)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.04.06 0 0 2254
Elöször is üdvözlök mindenkit, elöször vagyok ezen a Topic-on.
Remelem tudok hozzaszolni erdemben a temahoz.
Előzmény: M62 265 (2253)
M62 265 Creative Commons License 2006.04.06 0 0 2253

Hello veszprembusz!

 

Csak 2 emelet mély volt, a hangárnak tűnő építmény pedig gj. tároló volt. Behegesztették az ajtókat? A gj. fedezék ajtajai is le votak heggesztve, de valaki lángvágóval vágott rá akkora lyukat, hogy pont be lehet menni....

A képen látható fehér pöttyök pedig nekem is megjelentek 2 fotógéppel is, szerintem pára, vagy felvert por... (talán vmelyik fotós topicban rögtön rávágnák...)

 

Egyébként ha visszaolvasol, sokat tárgyatunk róla, és a többi magyarországi hasonló objektumról, és találsz rengeteg képet is.

Előzmény: Törölt nick (2252)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.06 0 0 2252

Sziasztok!

Nem tudom, volt-e már szó a topic történetében a hajagi szovjet "bázisról". A Hajag Veszprém megyében van, Herend mellett 4-5 km-re. A hegy tetején van az ojjektum, aszfaltút visz fel oda. Úgy hallottam, lokátorállomás volt itt, de 90 körül itthagyták az oroszok. Van egy állítólag 5-6 emelet mély bunker. 2 emelet biztos van, mert addig lemásztunk. Az egész módszeresen ki van belezve, nagyon sok tök üres helyiség van. Van még 2 rozsdás fehér állványzat, ami állítólag 2-szer ilyen magas volt. Nem tudom igazak-e ezek az állítólagok. Sajnos nem vagyok otthon a témában, hogy melyik épület mire szolgálhatott. Van egy marha nagy hangárnak tűnő építmény is. Ebben állítólag rakéták álltak, de ezt már végképp nem tudom, elhiggyem-e. Az elkerített részen számtalan akna is van, ezekben vannak létrák is, de nagyon ingatagok. 2-3 hónapja az összes kibányászott ajtót és nyílást behegesztették, úgyhogy nincs sok kép a területről. Amikor ott jártuk, sem volt sok alkalom a nézelődésre. Néhány kép:

 

 

ez a bunkerben van, nem tudjuk mi, de az egyik legépebb helyiség

 

1-emelet --> 2. emelet

 

 a rakétatároló(?)

 

belülről hosszában (fogalmam nincs mik azok a fehér pöttyök)
iM Creative Commons License 2006.04.02 0 0 2251
Ma fenn voltunk a Pilisen. Képek itt:

Pilis-tető 2006.04.02
LeX Creative Commons License 2006.03.31 0 0 2250
Google Earth-ben egész Németországot lefedték nagyfelbontású fotókkal!
Az eckolstadti Vegát alaposan szétdöntötték, szélerőművek sorakoznak benne.
mezenguz Creative Commons License 2006.03.30 0 0 2249
Helló mindenkinek!

Tabról, a tűzről itt vannak képek, és leírás...
monfondir Creative Commons License 2006.03.29 0 0 2248
Sziasztok!
Már régebben szó volt a Zengős topicban, a bezárt régi RT századokról. Ott feltettem a kérdést, hogy mi volt Bükkszentlélek (vagy Szentlélek)-nél a hegytetőn. Valaki azt mondta a lég.rak-hoz tartozott. Tudtok erről a laktanyáról valamit??? Nagyságra mint egy RT század kábé.
Üdv: Zsolt ex Egerág RT század 1990.02-1991.05, HÁP
krivics Creative Commons License 2006.03.28 0 0 2247

INDEX:(((

 

A felső Tab, az alsó Kapoly....

krivics Creative Commons License 2006.03.28 0 0 2246

Hi!

 

Nem ugyanaz a két objektum.

 

 

Tab

(Sajnos a lényeg az alacsonyabb felbontású területen, valamint az erdő takarásában van) Kapoly

Ez meg Kapoly.

Előzmény: charlie21 (2243)
charlie21 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 2245
Köszönöm!!Nyomozunk!!
Előzmény: M62 265 (2244)
M62 265 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 2244
Kapoly az 1921-1923. hozzászóás körül került szóba, Tabtól független terület. A tűz meg szerintem Tabon volt, ott rengeteg bálát tároltak, ill. a hátsó részhez vezető úton bokáig állt a traktorokról lehullott szalma tavaly nyáron.
Előzmény: charlie21 (2243)
charlie21 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 2243
Sziasztok ! M62 265! Segíts eldönteni hogy Kapoly és Tab ugyanazt az objektumot jelöli ? Most a tűz kapcsán felmerült ez a dolog,mert van ahol Kapolyi tüzként emlegetik.Te voltál már ott.Mezenguz képtárában van egy mühold kép is a Kapolyi területről,ez lenne a Tabi is?Egy ismerösöm szerint Kapoly egy magyar löszer raktár,Tab pedig orosz.Köszi!!!
M62 265 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 2242

Hello Charlie,

Több oldalon egyértelműen gyújtogatástról írnak :(

Szvsz. vigyél magaddal pár fotót a túrákra! Ha estleg a biztiőr rendőrt hívna rád könyebb magyarázkodni, hogy te gyakran jársz ilyen helyekre, itt vannak a képek, nézze meg, nem fémet lopsz, meg nem gyújtogatni jöttél...

Egyébként - ha jól emlékszem - tavaly, év végén cikkeztek róla az újságok, hogy mennyi jogvita van a laktanya tulajdonjoga, ill. az a területen való átjárás körül. Talán emiatt fajult gyújtogatásig a dolog...

Előzmény: charlie21 (2241)
charlie21 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 2241
Sziasztok! Index hír: Jelenleg is ég a Tabi volt szovjet laktanya, Több helyen ég az ott tárolt termény ,gyújtógatás volt.Puf neki mostanában akartam megnézni,most aztán magyarázkodhatnék ha belefutok az örségbe hogy én csak fotozok. :-((
charlie21 Creative Commons License 2006.03.27 0 0 2240
Sziasztok! Köszönöm az infókat! Remélem hamarosan meglátogatok eggyet-kettőt ezek közül. Április 8.Rali Lacházán!
Volt tüzér Creative Commons License 2006.03.26 0 0 2239

Pusztaszemes a sárbogárdi Rt. zászlóalj egyik százada volt, magyar alakulat. Valami hasonló még van Medinán, de már nem az igazi.

Lovasberény mellett egy orosz légvédelmi rakéta ezred technikai osztálya volt - hasonló, mint a börgöndi TO - és volt mellette biztos ami biztos alapon egy közepes harci osztály is. Ez 1979-ben így volt, akkor jártam ott alkatrészért, utána nem kísértem figyelemmel a dolgot.  M1-es Volhov technikájuk volt. Hogy ezen kívül mi volt még, azt nem tudom. Székesfehérvár felől menet az út bal oldalán volt a technikai terület, jobb oldalon meg a laktanya. Ott többször is járttam később, mert a kommandósaink használtak egy épületet gyakorló terepnek.

Előzmény: charlie21 (2236)
mezenguz Creative Commons License 2006.03.25 0 0 2238
Helló charlie21!

Amit én "tudok", Kapoly: lőszerraktár, Pusztaszemes: egy ídőben épült Medinával, az 50-es, 51-es, 52-es objektummal, Rt-telephely, magyar volt, Igal: volt szovjet Rt.század, HÁP, Inárcs: volt szovjet, 98'?-tól a Happy End kezében?, Lovasberény: ex-szovjet,még működő korában Volt tüzér járt benne, ő többet tud róla, tavalyi hosszú túránkon arrafele jöttünk haza, a 811-es út mindkét oldalán van objektum, Baj: rakétadandár(Scud?)?... ennyi jut eszembe hirtelen.
Előzmény: charlie21 (2236)
M62 265 Creative Commons License 2006.03.24 0 0 2237

Sziasztok!

Pár kép a Lord of War c. fimből:

 

 

 

charlie21 Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2236
Egy kis segítséget kérnék. Nézegetem hogy mit érdemes megnézni esetleg egy .egy tura alkalmával, mi van egymáshoz közel.Próbálom elölröl végolvasni a topikot,hál isten van mit nagy a termés :-)))Gratula mindenkinek! Tehát az érdekelne hogy mit lehet tudni ezekről :Kapoly,Pustaszemes,Igal,úgye ezek Tab közvetlen közelében vannak. Lovasberény,Etyek Botpuszta(az orosz ojjektum),Baj Inárcs.Ezekről találtam főleg Mezenguznál légifelvételt is,volt ezek közül valamelyikben közülletek?Ez mind Orosz? Mert ez nem mindegyiknél tiszta nekem. Köszönöm előre is!!
charlie21 Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2235
Ma nézegettem az orosz repterek légifelvételeit illetve müholdképeit,van egy érdekes dolog ami a Kunmadarasin kivűl mindegyiken feltünt.A régebbi felvételeken még jobban látszik.Van egy vagy kettő elég nagy objektum rajtuk ami úgy néz ki mint a egy focipályán a 16-os környéke.Kb egy lekerekített téglalap,az eggyik oldalán egy félkör ivvel.Lacházán,debrecenben,tökölön kettő,Sármelléken egy,kunmadarason egy sem látszik.Mindenhol ugyan olyan.Namármost az újjabb felvételeken ezek helyett Lacházán és Tökölön már csak két nagy gödör van(jelenleg "tavak"ahogy vándorló "irta" paradicsomi horgásztavak) Ezek lettek volna a Kerozin Tárolók?És most itt vannak a talajcserék?Hogy segítsek az egyik ilyen Lacházi a Gránit 1 tároló mellet volt a sarokban.Vélemény?
mezenguz Creative Commons License 2006.03.20 0 0 2234
Helló charlie21!

Gránit1, 2, 3.... hát kettesről én sem nagyon tudok, de szerintem ez a számmal történő jelölés csak a védettségre, a bejutás módjára utalhat....anno Vándor Károly írt Kunmadarasról egy cikket, s abban az A-raktárba való bejutásról is van néhány sor, ott, mintha 3 színtű belépésről van szó...
A császáriról: igen, az is ideiglenes tároló, a német honlapona kép alapján egyből rávágták, hogy GRANIT. Egynek még kell lennie, elvileg Tab és Tengőd között, a volt szovjet laktanya területén, szerintem a Tengőd felőli oldalon, állítólag arról is be lehet jutni, ez szerintem hasonló lehet a Császár mellettihez.....
Előzmény: charlie21 (2233)
charlie21 Creative Commons License 2006.03.20 0 0 2233
Sziasztok ! Mezenguz! Igazad lehet ebben a tároló témában.Most hogy igy levezetted elég logikusnak néz ki a dolog.Ha a Gránit 1. átmeneti A raktár volt akkor a Lacházi álltalam bejárt rész egy ilyen tipusu volt.Most átnéztem a képeim (Lacháza 1 képtár 49-68 as képig) és ez teljesen megeggyezik az álltalad felrakot képekkel.az is biztos hogy még igy romossan is látszik hogy ennek volt a legkeményebb az őrzése. Közben eszembe jutott hogy M 62 265 képtárában is van egy Gránit 1.-es fotósorozat Császárról,nagyon jó fotók! Ezt nem vágtam igy hogy mi a különbség az átmeneti és az állandó raktár között.Az látszik hogy a kunmadarasi nagyobb védelemmel rendelkezik. Ezek szerint minden orosz reptéren volt egy Gránit 1.?Mármint Tököl,Sármellék,Debrecen,Lacháza. És Gránit 3. Kunmadaras. Gondolom Mezökövesden és Csákváron nem volt semmi. Ezek szerint létezett olyan hogy Gránit 2.? És vajon akkor ez azt jelenti hogy ezek teljesen készenlétben álltak egy esetleges éles fegyver fogadására,Kunmadarason pedig volt állandóan cucc? Most már csak az érdekelne hogy mi a fene lehetett akkor amit igy külön a reptértől tároltak ahol most a piro raktár van. Tudom már leírtátok a topikban csak lusta vagyok visszakeresni,hogy akkor hogy volt ez a SCUD fejtárolók ,és rakéták? Csak azért hogy akkor ha jól emlékszem Császár mellet van még egy Gránit 1-es objektumot rejtő orosz laktanya(vázsonyt azt értem) Köszi!
Előzmény: mezenguz (2232)
mezenguz Creative Commons License 2006.03.18 0 0 2232
Helló mindenkinek!

charlie 21!

Fenntartom a véleményem az A-raktár helyével kapcsolatban, a szovjet minden repülőterére épített egy ideiglenes (GRANIT1) típusú tárolót, ahol pedig konkrétan vadászbombázó csapatai voltak( lásd nálunk Kunmadaras), GRANIT3 tipusút,a hidden placces.de-es topictársaktól "loptam" egy-két fotót, hogy a különbség látható legyen, íme:

... bár erről a GRANIT1-esről hiányzik már az ajtó, de nyugodtan odaképzelhető:

... ez pedig a GRANIT3:
Előzmény: charlie21 (2228)
charlie21 Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2231
Köszönöm ! Ez igazán gyors volt! Üldözzön a hálám :-))
Előzmény: M62 265 (2229)
charlie21 Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2230
Kicsit siettem és kihagytam: A kék terület a lakótelep,ezt szeretném bejárni legközelebb. A nagyobb fehér területek nejlonnal körülkerített mentesített területek,a tavak valszeg pedig az ilyenkor kitermelt földből keletkezhettek. Ami tényleg engem nagyon megragadott ,hogy több helyen is azt láttam hogy az amúgyis bekerített és örzött reptéren belül vannak szinte külön laktanyák,saját kis komplett világgal,körletek,konyha, örszoba, klubbhelyiségek ,emlékhelyek,kissebb bunkerek stb... Nekem nagyon bejön a hely. Ha ezt bejártam teljesen akkor megpróbálom végigjárni Tökölt.Kunmadaras sajnos elég messze van.Azt már pár éve egyszer végig rohantam,de majd figyelem mikor lessz ott is valami rendezvény!
M62 265 Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2229

Charlie21 bejárt útvonala tehát:

 

 

Előzmény: charlie21 (2228)
charlie21 Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2228
Sziasztok! A képtáramba felraktam az új Kiskunlacházi képtáramban egy google térképet az utólsó oldalra és belerajzoltam szinessel hogy merre jártam ,és ott nagyjából mi van.Ha lenne valaki szíves ezt feltenni a topikra ,mert persze nekem szokás szerint nem megy. Tehát:Sárga terület ahol az első napon voltam.(az első lacházi képtár) 1-Itt van a szauna,több kis épület ,egy kis irányitó torony,és itt fotóztam a Wc -én üllő pilotát. 2-Két nagy szerelő hangár,az eggyik régebbi stilusú sárga,a másik a szokásos acél szerkezetes jelmondattal a tetején. 3-az irányító torony melleti terület,itt van egy megerősített bunker rendszer valamilyen vezetési pont szerű,itt fotóztam azt a plakátott ami egy AN gép pakolását mutatja be,vannak levegő szürök stb.ennek a végén van az irányitó torony,elötte a nagy Lenin fejes emlékmű(ahol a sárga 3-as szám találkozik a piros 8-assal) 4-Az irányitó torony mögötti rész,itt áll néhány panel lakó épület,garázsok ,raktárak (itt fótóztam azt a kis acél hengerszerű őrtornyot) és egy külön lekerített rész ahol láthatólag valamilyen igényessebb lokókörletett alakitottak ki,saját örség stb. itt voltak azok a kis kőtáblás kis emlékmüvek. 5- a terület sarkában szintén külön lekerített rész,kettős elektromos szögesdrótós kerítés,őrszoba,mögötte két nagy beton bunker vastag acél ajtókkal,saját rakodó rámpa rendszerrel,és egyébb raktárak(mezenguz kedvenc helye) vagy A raktár vagy nem. 6-Elhanyagolható rész ,raktárak ,néhány elszórt épület,egy irgalmatlan nagy kazánház, repülőgép fedezékek,tavak. 7-A terület végében jónéhány repülő fedezék,készenléti épületek,személyi fedezékek,és egy kissebb emlékmű. A piros terület ahol most voltam( második lacházi képtár) 1-Repülőgép fedezékek ,egy része befejezetlen ,érdekes megnézni hogyan is épült fel egy ilyen monstrum,az eggyik képemen látszik hogy felrajzolták már a készűlő hangár ívét a falra.ezek kicsit mások lettek volna mint a többi és nagyobbak is,itt vannak a legjobb állapotban levő személyi fedezékek is. 2-a légvédelem körlete,van legénységi épület saját konyhával,vannak föld sáncok a pecsora ütegnek,személyi fedezékek acél csőböl,a végén tank kibúvóra emlékeztető vészkijárattal,és van egy a 7.számú épületekre hasonlító szerintem a tartalék rakétákat tároló épület is. 3-az RT század területe ,főleg földből épült emelvények,és fedezékek ,a tetejükön beton plató a technikának,és feljáró rámpák,a környéken személyi fedezékek,és egy nagyobb és egy kissebb készültségi épület ,néhány raktár szerü sufni. 4-két nagyobb, terepszinüre festett nagy vasajtós ,a magyar HÁP épületekre hasonlitó bunker a szinük is érdekes a NATO használ hasonlót ,ezek jó látszódnak a képeimen, és vele szemben a már említet igen komolynak tűnő megerősített vezetési pont,nagyon jó állapotú,az ajtók tökéletesen nyilnak ,bent rengeteg helység igényes faajtók ,zsilip rendszerek,iródák stb,kicsit olyan mint tevel csak kicsiben,három bejárata is van. 5-néhány újjabb épitésű épület,talán készenléti vagy hasonló,szépen egyben vannak. 6-talán gépjármű telep ,külön bekerítve ,saját őrség ,néhány raktár,nagy beton placcok ,kis irányító torony szerű épület,itt volt bombából a sorompó tartó oszlopa.több nagy kétszárnyú kapubejáró is van a területnek. 7-ez lehetett a javító részleg ,ez is laktanya a laktanyában,minden volt nekik ami a teljes különűléshez kellett,itt van a lenin aláírásos emlékmű,és itt fut el az ipari vágány is.Sok szerelő aknás garázs. 8-az irányitó torony
charlie21 Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2227

Fogok irni egy részletes leírást térképpel,csak most elvagyok havazva.

De amúgy egy topik talállkozót érdemes lenne az eggyik rali idejére időziteni,el lehet ott ténferegni egy egész napot.Minden hónap második szombatja az időpontok.Tudod amúgy máskor a madár sem mehet be.Röhej.

Előzmény: mezenguz (2226)
mezenguz Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2226
Várjuk a leírást, kár, hogy szombaton dolgoznom kellett, talán majd legközelebb...

...az a legidegesítőbb, hogy szinte naponta elmegyek mellette, munkába menet, s nem jutok a kerítésen belülre...:(((
Előzmény: charlie21 (2223)
PAPA1970 Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2225

Charlie!

 

Lassan Te leszel a topic Lacháza szalértője!

Megvehetnéd a területet és idegenvezetést vállalhatnál jópénzért!!!

 

Csak pár milla lenne...:-)))

Előzmény: charlie21 (2223)
charlie21 Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2224
Igen valszeg ez lessz az ,csak én kb 7-8 éve jártam ott ,aztán az idő meg a képzeletem már minden beton vacakra beindul :-)) Köszi a képeket!
Előzmény: M62 265 (2220)
charlie21 Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2223
Sziasztok! Szombaton újra voltam Lacházán a reptéren.Van vagy 200 új fotó a képtáramban. Most az irányitó toronytól balra eső területet jártam végig a lakotelep kivételével,az marad majd legközelebbre.Megnéztem a félbehagyot repülőgép fedezékek területét,a légvédelmi pecsora üteg területét,az RT alakulat területét,innen nem messze találltam egy kétszintes AB védelemmel ellátott hatalmas vezetési pontot,és az irányitó torony felé haladva egy hatalmas jármű telepet. Majd irok róla részletessebben is.
rali Creative Commons License 2006.03.11 0 0 2222
Nem titok az, itt van Kecskeméten, az Izsáki út és a madarasteszkó mellett.
Előzmény: charlie21 (2216)
tetro Creative Commons License 2006.03.10 0 0 2221
Kecskemét határában. De itt van rengeteg, ha van egy beáldozható amivel bejárok a terepet, meg nem félsz a haláltól :D
Előzmény: charlie21 (2216)
M62 265 Creative Commons License 2006.03.10 0 0 2220

Pár kép a Rózsadombról itt: http://kep.tar.hu/bayzs/50240973#2

(Bocsi a minőségért, de a 2 fő őrszemélyzet nagyon csúnyán nézett ránk, úgyhogy csak kocsiból készültek a fotók.)

Charlie21! Amit említettél, nekem inkább víztározónak tűnik... :-(

M62 265 Creative Commons License 2006.03.10 0 0 2219

Csak egy kis érdekesség a moszkvai titkos metróról itt; a hivatalos weblap pedig itt (utóbbi oroszul, és most vmiért nem megy a Babelfish :( )

Mindjárt rakok fel pár új képet. 

charlie21 Creative Commons License 2006.03.10 0 0 2218
Isten ments! :-)))
Előzmény: M62 265 (2217)
M62 265 Creative Commons License 2006.03.10 0 0 2217

Igen, Kecskemét, homokbánya. (De tovább nem akarom faggatni tetro-t, mert úgy járunk, mint A vándorlóval... :-/ )

 

Előzmény: charlie21 (2216)
charlie21 Creative Commons License 2006.03.10 0 0 2216
Bocsi akkor most hol is van ez a volt orosz laktanya? Kecskeméten ?
Előzmény: M62 265 (2212)
dr_Freeman Creative Commons License 2006.03.10 0 0 2215
és ha az illető fehérbe öltözik, akkor b*szhatod:P :)))
Előzmény: Volt tüzér (2189)
tetro Creative Commons License 2006.03.09 0 0 2214
amúgy a képtáron kinn van a blog címe, ahol még üzenőfal is van :D
Előzmény: M62 265 (2212)
tetro Creative Commons License 2006.03.09 0 0 2213
érdekes volt megcsinálni vagy -15 fokban, benn még hidegebb, közben azon paráztam, hogy tuti jön valaki és megcsesznek minket amiért ide bejöttünk, vagy felrobbanunk valami aknán, és egyébként is már alig tudtam kattogni mert az ujjaim egyadta jégcsapokká fagytak és datee azért másodszor is visszarángatott :D
Előzmény: M62 265 (2212)
M62 265 Creative Commons License 2006.03.09 0 0 2212

Köszi, Tetro, hogy hoztad a linket! Kicsit kalandos volt rádtalálni :)

Egyébként nagyon jók a képek, érdekes így más szemszögből, más stílusban készült képeket nézegetni...

Előzmény: tetro (2211)
tetro Creative Commons License 2006.03.09 0 0 2211
http://www.fotozz.hu/datee?fotok_oldal=0&nev=datee&fotok_ugras=6&fotok_ok=UGR%C1S#

ez szinte mind onnan van, csak datee ért is a fényképezőhöz
tetro Creative Commons License 2006.03.09 0 0 2210
tetro.freeblog.hu@gmail.com
tetro Creative Commons License 2006.03.09 0 0 2209
kecskemét, homokbánya
a fotozz.hu oldalon Datee-nak zseniális képei vannak innen...
Előzmény: M62 265 (2181)
charlie21 Creative Commons License 2006.03.09 0 0 2208
Ha belefér megpróbálok kinézni,csak most nagyon vacak az idő,jöhetne már a tavasz.Nem tul alkalmas nézgelődni :-((
Előzmény: mezenguz (2207)
mezenguz Creative Commons License 2006.03.09 0 0 2207
.... ja-ja, ha éppen nem dolgoznom kellene, meg is tenném, de ez a hétvége sajna ki kell, hogy maradjon, talán majd áprilisban?
Előzmény: charlie21 (2202)
charlie21 Creative Commons License 2006.03.09 0 0 2206
Off M62 265 Mail ment On
Előzmény: M62 265 (2205)
M62 265 Creative Commons License 2006.03.09 0 0 2205

OFF

Charlie21!

Mail ment!

 

Előzmény: charlie21 (2203)
M62 265 Creative Commons License 2006.03.09 0 0 2204

Hát, relatív, hogy le van pusztulva (lehet, hogy egy öltönyös újságíró járt ott, aki még nem nagyon tette ki a lábát a légkondis irodájából :-D )

Vészkijárat alatt ezt értem (az "irodák" végén, az aggregátornál):

 

 

<br>

A másik tároló zárt ajtajai:

 

 

<br>

Ennek viszont a "vészkijárata" csak le volt drótozva (a felszínen, a konténernél).

Egyébként nem tudom, melyik lehet jobb állapotban, hisz' szétverve, lerombolva egyik sem volt, csak - mivel 16 éve nem megy a szellőztetés, iszonyatosan párás volt lent a levegő, és emiatt csurgott mindenhonnan a víz (+mállott a festék, stb...).  

Előzmény: charlie21 (2203)
charlie21 Creative Commons License 2006.03.09 0 0 2203
Akkor mindketten ugyan abban jártunk.Az álltalad emlitett a lakótelephez közelebbi amibe nem mentetek le ,eggyálltalán be lehet jutni?Az erről szóló tavalyi cikkben azt írták hogy az eggyik le van rabolva pusztítva,a másik a jó állapotu.Namármost amiben voltunk az elég jól egyben volt,ezek szerint a másik a lepusztult?Vagy amit mi egyben hiszünk az lenne a rosszabb?(nem igy tünt)Furcsa ha amibe simán bemész az lenne a jobb állapotu.Ezért szeretnék majd valamikor ujra körülnézni.A vészkijáraton a tetején levő konténernek álcázott lépcsős lejárot érted?Mi ezen mentünk be,és a nagy ajtón jöttünk ki.A lakótelepi rész az őrség miatt lehet gázos,a hátsó részen nem igen járhatnak,egy honappal ezelötti infó szerint a tároloknál szűz lábnyomnélküli volt a terep.
Előzmény: M62 265 (2200)
charlie21 Creative Commons License 2006.03.09 0 0 2202
A hétvégén szombaton Rali Lacházán ,itt a nagyszerű alkalom hogy megnézd közelebről az ojjektumot és eldöntsd az elméleted!Most 500 ft-ért legálisan lehet bejutni :-))
Előzmény: mezenguz (2201)
mezenguz Creative Commons License 2006.03.08 0 0 2201
...ja-ja, ha már úgyis erre kellett járnom a céges angol miatt...:))

..a képekből kifolyólag az én véleményem az, hogy nem az ominózus külső telephely volt az A-raktár, mert onnan az indítózónához való szállítás túl nagy távolságot venne igénybe, tehát szerintem az indítózónától nyugatra elterűlő részen van, ahogy a fotókon is látszik, légifotón itt...
Előzmény: charlie21 (2199)
M62 265 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 2200
Először, mikor ott jártam, cask az egyiket néztem meg. Másodszorra megtalátuk a másodikat is, de oda nem mentünk le. A ltp.-hez közelebbi tároló mindkét "nagy" ajtaja be volt zárva, csak a menekülőjáraton lehetett közlekedni ki-be. Jó volna újra menni, mert - bár kétszer voltam - de így is max. a felét jártam be... (A ltp. feői részt egyáltalán nem.)
Előzmény: charlie21 (2197)
charlie21 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 2199
Esetleg ahová multkor (topik találkozó) nem jutottunk be?
Előzmény: mezenguz (2198)
mezenguz Creative Commons License 2006.03.08 0 0 2198
Merre jártam ma?

..tippelni nem mindenkinek szabad...:)))
charlie21 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 2197
M62 265! Annak idején mikor te voltál Vázsonyban,akkor megnézted mind a két fejtárolót?Vagy csak az eggyiket,amiben valszeg én is jártam.a hátsó bejárathoz közelebbit.Én akkor nem mentem beljebb,nem tudom érdemes e?Tervezed esetleg idén hogy elmész még oda?
charlie21 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 2196
Köszönöm!! igen ezek azok, köszi a fáradozást! Szóval ezeknél voltam.
Előzmény: M62 265 (2195)
M62 265 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 2195

Remélem, nekem sikerül....

 

Előzmény: charlie21 (2194)
charlie21 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 2194
Bocsi de képtelen vagyok bemásolni aképeket.Felraktam a képtáramba az üllői uti képek mellé,nem tudná valaki berakni innen a topikba? Ha megtenné valaki nagyon megköszönném!
charlie21 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 2193
itt van egy térkép ahol jártam,az elsőn az van ahol a képeket csináltam a másik ahol a lakópark épül.[image1][image2]
mezenguz Creative Commons License 2006.03.07 0 0 2192
M62 265!

Jó hír: a tavaly megjelent Magyarország autóatlasza( HM Térképészet) már feltünteti, a tótvázsonyi útelágazást..:))
Előzmény: M62 265 (2191)
M62 265 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 2191

"Fényképezni tilos tábla,aszfaltos út a semmibe,erős áramu vezeték az erdőben eltünve,stb...."

A kategóriában a kedvencem Tótvázsony: semmilyen térképen sem jelölt aszfaltút :)

 

Meg ezek:

(Sziklakórház teteje, ill. Bujáki HM-üdülő behajtó útjánál.)

Előzmény: charlie21 (2190)
charlie21 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 2190
Na ezen valóban gondolkodhattam volna mig ki nem nő a szakállam!Bár gondoltam hogy van valami logikus magyarázata,mint mindenennek ami egy laktanya tervezésénél ,építésénél csak szóba jöhet.Mint pl.a mai napig gyanus ha van a semmi közepén egy telepített fenyő erdő,nézzük csak mi van mögötte?És elég sokszor volt is valami :-)) Gondolom ez meg azért mert a fenyő gyorsan és sűrűn nő. Fényképezni tilos tábla,aszfaltos út a semmibe,erős áramu vezeték az erdőben eltünve,stb....
Előzmény: Volt tüzér (2189)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.03.07 0 0 2189
Míg élsz, sose találod ki, miért volt. De most felvilágosítalak, nehogy véletlenül hülyén halj meg nekem. Képzeld el, hogy éjszaka van, az őr ácsorog a helyén éppen készül elaludni. És egyszer csak valaki próbál meglógni a laktanyából. Sötét háttér előtt ez nem észrevekető, de ha az épület fala világos, akkor már igen. Az orosz egyébként emiatt még a fák derekát is fehérre festette. Na mit szólsz?
Előzmény: charlie21 (2180)
M62 265 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 2188

Árat sajnos még nem írtak... Sztem ha meg esz hirdetve (apvrt.hu), le ehet szervezni, hogy mint érdeklődő vásárlók bemenjünk körülnézni...

Ja, írtam Tetro-nak egy másik fórumba, hogy nézzen át ide, hátha megmondja, hol az a színház...

Előzmény: charlie21 (2187)
charlie21 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 2187
Igen pedig ez az ,látszik hogy nem túl nagy az épített rész,igazad lehet mert mögötte látszólag csak az erdő van,de élőben látszik hogy fojtatódik valami a hegyben,biztos van valami ráhagyás a területre.Megnézem mint potenciális vevő úgyis van néhány felesleges 100 millám.
Előzmény: M62 265 (2186)
M62 265 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 2186

Lehet, hogy a mögötte lévő erdő egy része is hozzá tartozik, mert tényleg nagyon nagy terüetet írt a tájékoztató. (Egyébként a google maps-on itt.)

Előzmény: charlie21 (2185)
charlie21 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 2185
Bár most ahogy nézem a négyzetmétereket,kicsit nagynak tünik,lehet hogy keverem!
charlie21 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 2184
A Szalamandra utcait ismerem.Egyszer láttam.gyönyörű helyen van a rozsadomb legszebb helyén.kissebb sima drótkerítéssel körülkerített parkosított terület,egy két kissebb épület és a hegyoldalba beleépített nagyobb bunkerszerű valami.Tudod valami igen titkos hely :-)))))
M62 265 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 2183

Semmi új sajnos....

 

Ez meg csak úgy:

"Tájékoztató a KVI által 2006 folyamán értékesítésre tervezett ingatlanokról (kivonat):

 

Ingatlan címe / Funkció / Telek m2 / Felépítmény m2

Bp. II. ker. Szalamandra u. 39. / Volt híradóközpont / 13748 / 1100

Csévharaszt, Lokátor álomás lakóház / Volt antennabázis / 93048 / 10985

Sormás, Kossuth u. 68. / volt rádióállomás / 74251 / 2919

Előzmény: charlie21 (2182)
charlie21 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 2182
Hangszoró osztás a következő topik talállkozón :-))) Ezt a képet már én is láttam,de nem ismerős,kár hogy nem túl informativ a képtár tulajdonosa. Ha már itt vagy net közelben:Nincs valami hír BARS ügyben?
Előzmény: M62 265 (2181)
M62 265 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 2181

Hajjaj, akkor mindeki nyert egy piros hangszórót :)

 

Ja, ha már szóba került a színházterem:

 

 (Itt találtam: http://kep.tar.hu/tetro/50026256#2) Ez hol lehet?
charlie21 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 2180
Sziasztok ! Akkor megpróbálom tisztázni a dolgot.Ahol én a képeket csináltam az Mezenguz mühold képén van,ez van az üllői uton.Ez teljesen egyben van,és cégek vannak benne,bár valóban most adta el az önkormányzat,és most folyik a kiüritése.Nemsokára lebontják.Sok épület és főleg rengeteg garázs van a helyszínen,elég nagy terület.Érdekességként megemlítem hogy van egy nagy szinházterem is ott ahol azt a falfestményt fotóztam,bent a teremben egy az egész falat kitöltő dombormű van valami nagy csata jelenettel,csak sajnos zárva volt ,és csak az ablakon át láttam.Érdemes lenne lefotózni mielött lebontják. M62 265 térképén van az álltalam alacskai lakotelepként emlitett terület.A két hely egymástól gyakorlatilag látótávolságban van.Ezt viszont már szinte teljesen lebontották csak néhány szokásos nagy sárga épület árválkodik.Itt lakópark van már épülőben.Nem igazán ezért jártam erre ,igy szinte csak az autóból csináltam pár képet.Majd megpróbálok ujra arra járni.Ugyhogy mindenkinek igaza van!!! Azon gondolkodtatok már hogy szinte minden orosz illetve magyar laktanya alapszine az a jellegtetes sárga,annak idején csak ilyen falfestéket gyártottak?
Volt tüzér Creative Commons License 2006.03.07 0 0 2179
A másik is laktanya volt, illetve az is. Igazatok van mindkettőtöknek. Na és mi jár annak, akinek igaza van? :)
Előzmény: mezenguz (2178)
mezenguz Creative Commons License 2006.03.07 0 0 2178
M62 265!

Amit te jelölsz a képen, az a volt tiszti lakótelep lesz, egy volt kollegám ott lakott vagy 10 évig, a laktanya, amiről charlie21 beszélt, szerintem ez lesz..
Előzmény: M62 265 (2177)
M62 265 Creative Commons License 2006.03.06 0 0 2177

Szerintem az lesz az, de ha nem, akkor majd charile21 pontosít.

Egyébként itt van régi térképen:

 

 

Mai térképen:

http://www.terkepcentrum.hu/index.asp?go=mapps3bp&sx=800&sy=800&ex=11888.363119999994&ey=11706.548800000004

 

Google maps-on:

http://maps.google.com/?ll=47.422092,19.207642&spn=0.006722,0.014462&t=h

 

(Az a helyzet, hogy úgy 10 percre lakok a helytől, de még sose néztem meg... )

Előzmény: Volt tüzér (2176)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.03.06 0 0 2176
Ne hülyéskedj! Komoly ez a Királyhágó utca dolog? Én a Királyhágó utcában születtem, csak pár kilométerrel odébb. Néhányszor mászkáltam arrafelé még Vörösfény korában, de például akkor még nem tudtam ezt a magyar légvédelmi laktanya dolgot. Mint ahogy ezt a Királyhágó dolgot sem.
Előzmény: M62 265 (2175)
M62 265 Creative Commons License 2006.03.06 0 0 2175

A Halomi u. - Vörösfény u. (ma Királyhágó u.) sarkánál van a keresett terület, úgyhogy mindkettőtöknek igaza van ám!

A Veres-könyv a 194. odalon jelöli is, mint közepes üteg ('55 őszétől)

Előzmény: Volt tüzér (2174)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.03.06 0 0 2174
Pedig volt. Ha jól emlékszem, Peslőrinc és Pestimre között a Vörösfény utca ment. Na ezen az úton volt valaha a fene tudja hányadik magyar légvédelmi tüzér ezred laktanyája. 1956. után a nagy testvér költözött ide. Ha Veres Mihály könyvébe beleolvasol, biztosan megtalálod, ha mást nem, az alakulat számát.
Előzmény: Hpasp (2173)
Hpasp Creative Commons License 2006.03.06 0 0 2173

Sziasztok! Hpasp! Mint nagy ismerője a volt szovjet alakulatoknak.Milyen alakulat állomásozott pesten a külső üllői uton a reptér magasságában,illetve az innen csak pár utcára levő alacskai lakotelep mellett?

 

Nem tudok a XVIII. kerületben Ruszki laktanyáról.

 

csak a: III., VII., XII.,XIII.,XV.,XVI. -ban.

 

Előzmény: charlie21 (2171)
M62 265 Creative Commons License 2006.03.06 0 0 2172

"A megalakult ezredek állományába két-két közepes, iletvfe könnyű osztály és egy iskolaüteg tartozott. Az iskolaütegben az ezred tisztesjelölt képzése folyt. ... Ezt a feladatot a 33. és a 77. ezredeknek a pestlőrinci új Stromfeld, illetve Beloiannisz laktanyában (Vörös Hadsereg - ma Üllői - út 501., illetve Halomi út 61-63) ... kellett megodani"

(Légvédelmi tüzérek és rakétások c. könyv, 29. o.)

 

(Az Üllői úti területet tavaly év végén sikerült eladnia az önkormányzatnak.)

Előzmény: charlie21 (2171)
charlie21 Creative Commons License 2006.03.06 0 0 2171
Sziasztok! Hpasp! Mint nagy ismerője a volt szovjet alakulatoknak.Milyen alakulat állomásozott pesten a külső üllői uton a reptér magasságában,illetve az innen csak pár utcára levő alacskai lakotelep mellett?Voltam arra felé és csináltam pár képet,a képtáramban megnézheted.Van egy jó falfestmény is.
M62 265 Creative Commons License 2006.02.24 0 0 2170

Hello,

 

Az e heti HVG-ből:

"A keleti URH bevezetésének másik kézenfekvő oka az volt, hogy a Nyugat-Európában használatos frekvenciatartományban a VSZ-tagállamokban katonai berendezések "forgalmaztak". "Elsősorban az úgynevezett 401-es relék, a szovjet gyártmányú harcászati átjátszóadók, amelyekből minden hadgyakorlatra alkalmi híradóláncot építettek ki" - emlékezik Szőnyi István kétszeres állami díjas villamosmérnök, aki annak idején hadiipari fejlesztésekkel foglalkozott. Ennek részben ellentmondani látszik Kolozsvári Sándor nyugállományú ezredes, a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem híradó tanszékének volt vezetője, aki szerint ugyan "valóban volt egy kis átfedés a katonai és a civil sávok között, de éppen ezért minden gyakorlaton parancsba adták, hogy csak a 87,5 MHz alatti frekvenciákat szabad kiosztani". Így természetesen elejét lehetett venni annak, hogy a Nyugat-Magyarországon tréningező katonák titkait a gyanútlan osztrák rádióhallgatók fürkésszék, s nyilvánvalóan megoldható lett volna, hogy a honi rádiózók se illetéktelenkedhessenek."

http://hvg.hu/hvgfriss/2006.08/200608HVGFriss2136.aspx

M62 265 Creative Commons License 2006.02.16 0 0 2169

Sziasztok!

Találtam egy képet azoknak, akik szeretnek a google earth-on kutakodni:

 

(A kép A Kémkedés Világtörténete II. c. könyvből származik.)

Volt tüzér Creative Commons License 2006.02.14 0 0 2168

A laktanya dolgot megérdeklődöm, bár ott semmi látnivaló nincs, amit kívülről ne lehetne látni.

Ha nem voltam szolgálatban, akkor is minden munkám a hegyre kötött. Tanterem fent volt a készenléti épületben, tehát ha valami oktatást kellett tartani, akkor ott volt hely. Hétfő általában általános katonai kiképzéssel telt. Kedden vagy havi ellenőrzés volt a technikán, vagy repülési nap volt. (Öthetente három napos havi mérés, minden más héten repülési nap.) Szerdán minden héten heti ellenőrzés volt, ami ha egybe esett a havi ellenőrzésekkel, akkor abba belefoglaltuk. Csütörtökön ugyanúgy, mint kedden, csak annyi volt a különbség, hogy kedden a magyar sólymok repültek, csütörtökön meg mindenki, általában VSZ szintű repülési napok voltak. Pénteken volt a politikai oktatás, amikor meg azért kellett felmenni a hegyre. Szombaton csak délelőtt volt program. Hetente váltva technikai vagy általános parknap volt. Fent a hegyen a szolgálatban lévő ügyeletes tiszt irányította a programot, a laktanyában pedig az, aki éppen leadta a szolgálatot. És ez délig tartott, ha volt szabad szombat, ha nem. Viszont szombaton és vasárnap nem kellett plusz embernek felmenni sem a laktanyába, sem a hegyre.

Magyarán, mi felmentünk, ha kellett, ha nem. Később, mikor 1984-ben századparancsnoknak bíztak meg, már volt indok, hogy lent maradjon az ember, mert lent volt az iroda (fent is volt egy) és a kiképzéssel kapcsolatos tervezést ott kellett csinálni. A végén vagy két hónapig törzsfőnöközsdit is játszottam, akkor csak ritkán mentem fel.

Előzmény: charlie21 (2167)
charlie21 Creative Commons License 2006.02.14 0 0 2167
Köszönöm ! Hát azért nem irigylem azt a sok hó lapátolást,nem kicsi a terület. Ma reggel sikerült feltennem a többi képet a képtáramba,nézd meg öket ,elég elkeserítő látvány lesz!Tavasszal meg mindenkép turázunk oda eggyett. Van esetleg rá mód hogy a szentkereszt szélén levő laktanyába is bemenjünk?Bár gondolom nem sok látnivaló van ott.Amikor nem voltál szolgálatban fent a pilisen akkor ott kellet lenned?
Volt tüzér Creative Commons License 2006.02.13 0 0 2166

Megnéztem a kapott képeket, kösz. Képzeld el ugyanezt köd nélkül, amikor szinte bántóan szikrázott a nap. Nagyon nagy keletje volt a sötét szeművegnek. Az akkori szabályokkal ellentétben minden egyes sorkatonának a cég biztosította a hószemüveget, mert megvakultak volna. Olyankor csodálatos volt a kilátás, például olyan is volt, hogy egy reggel a napfelkelte a Tátra három legmagasabb csúcsára világított rá. A kabinomból csak a három nagyon erős fénypontot láttam, és csak térképen tudtam azonosítani, hogy az a Magas-Tátra lehetett. Onnan fentről egyébként 6 másik osztályt láthattam, ha tiszta volt az idő. Ha felmegyünk, akkor viszek egy 50-szeres távcsövet, azzal alkalmasan körül tudunk nézni. Persze, ha jó lesz az "optika".

Visszaemlékszem, hogy annak idején Börgöndön mindig jelenteni kellett a technika állapota mellett az optikai látás helyzetét is. Annak idején a Dvinának volt optikai követési lehetősége is (két db. TZK [Tábori Ződ Kukker]) de az én időmben az M2-es volhovnak semmi ilyesmije nem volt. Mégis szorgalmasan mondogattuk, ami a Pilisen nagyon sokszor úgy szólt, hogy "optika nulla". Később - 1984 után - amikor megcsinálták az átalakítást, már volt értelme a dolognak, mert lett TV-nk.

Előzmény: charlie21 (2164)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.02.13 0 0 2165

Azért az én időmben nem volt olyan sanyarú a helyzet. A Két bükkfa-nyeregtől (innen ágazik el a hadiút a dobogókői útról) amiről tudok, mindössze egyszer volt letakarítva, még mielőtt felköltöztünk. Az építők, meg a mi nagyjaink úgy gondolták, hogy az lesz a jó, ha egyszerűen fel tudunk menni, ezért néhányszor letúrták az utat. Erre  a célra volt ott nekik egy BAT-M. Ráadásul az összes környékbeli osztálytól oda lett irányítva 25 - 25 katona, és a hadiútról törték a jeget. Hiszen a rengeteg letaposott hóból az lett. Persze igazából nem volt teljes a siker, hiszen a költözésünk előtt kifejezetten csapadékos idő volt, és hiába takarították az utat, ha szinte folyamatosan esett. Mikor települtünk, akkor azért viszonylag simán fel tudtunk menni, köszönhetően a KrAZ-oknak, és az akkor még gyakorlott sofőröknek. Tudni kell, hogy akkor kocsira csak az a sorkatona kerülhetett, akinek B,C kategóriás jogsija, és minimum 50 000 levezetett kilométere volt. Na lényeg az, hogy felértünk. Emlékeim szerint akkor volt utoljára letakarítva az út. Utána a tehetség csak addig terjedt, hogy az útra leesett friss havat azonmód letapostuk. Szerencsére a terepjáró kocsiknak könnyen ment. Szinte minden kocsink terepjáró volt, még a buszunk is egy GAZ-66-ra rakott bodega volt. (Nem volt rossz, csak úgy billegett, mint "bíró seggében a lófa... Volt egy bíró nevű kollégám, aki rettentően haragudott ezért a hasonlatért.) Abban az évben annyi hó leesett, hogy még májusban is volt belőle. (május 08-án még esett vagy 10 cm.) Nem tudom, emlékszel-e a felvezető útra, volt ott jobbra némi szikla, egy balos kanyar, majd egy hirtelen emelkedő után egy hirtelen jobbos. Itt úgy jártunk, hogy alattunk tömörödött a hó, és csak a tavasszal vettük észre, hogy egész télen az árok fölött jártunk, amikor az egyik kocsink alatt beszakadt a hó.

A kerítésen belül egyszerűbb volt a helyzet. Volt három műszaki gépünk. Egy tolólapos KrAZ, egy csőrös ZIL hómaró és egy locsoló kocsi seprővel. Mondjuk ez utolsót nem tudtam mire vélni, mert ami hó ott hirtelen leesett, azellen a seprő semmit nem ért, a locsoló rész fúvókái meg el voltak tömődve, mert mielőtt megkaptuk, Zsámbékon a betont festették vele, és beszáradt a festék. Viszont nagyon jól nézett ki.

Tehát a kerítésen belül boldogultunk a hóval még úgy is, hogy a hómarót odafent viszonylag keveset vettük elő, mert iszonyúan sokat evett. Viszont volt számtalan nyeles buldózerünk. A katonák azokat a csapásokat, ahol elég volt egy nyom, azt folyamatosan tisztán tartották. Folyamatosan tiszták voltak az indító állványok fedezékei is. Minden olyan fedezék eelőtt el volt takarítva a hó, ahol lényeges volt. Ahol meg nem, ott úgy voltunk vele, hogy szedje fel, aki szétszórta. Képzeld el, hogy mikor mindez tavasszal elolvadt, kinyílt a hegyen a hóvirág. Valami védett fajta volt, amit később a parancsnokunk a katonákkal locsoltatott, ha szárazabb volt az idő. Viszont mikor kinyíltak a virágok, akkor szinte kaszálni lehetett. Ha mindez a Nőnap idején van, akkor nagy boltot lehetett volna vele csinálni, de mi május végén nem nagyon tudtunk mit kezdeni a rengeteg virággal.

Volt egy bájos sztorim a hótakarítással kapcsolatban. Készültségi szolgálatban voltunk, én az ügyeletes tiszt, a politikai helyettesünk meg az ügyeletes parancsnok. Mivel nagyon ráértek a katonák, bezengtem nekik, hogy van egy jó hírem és egy rossz. A rosszat kérték először, elmondtam nekik, hogy neki kell esni havat takarítani. "És mi a jó?" Az, hogy van hó bőven.

Na lapátolgattak egyre fogyó megyőződéssel, mígnem egyszer deputációt köldtek a polh-hoz. Az meg maximális empátiával mondta nekik, hogy hogyan lehet megúszni a hólapátolást. Persze a katonáknak felcsillant a szeme, mire ment a javaslat, hogy álljatok sorban az úton, és kezdjétek el vizelni a havat, az meg majd elolvad. Persze nem tetszett az ötlet, el is kezdtek zúgolódni, hogy annyit nem lehet pisálni. Erre végül megkapták, hogy akkor nincs mese, marad a lapát.

Tehát mi a nagyja havat inkább letapostuk, azért is volt az, hogy nálunk nagyon sokáig tartott, mire elolvadt.

Előzmény: charlie21 (2164)
charlie21 Creative Commons License 2006.02.13 0 0 2164
Sziasztok! Hétvégén jártam fent a Pilis tetőn csináltam fotókat a TÁS jelenlegi állapotáról.Hamarosan meglehet nézni a képtáramban csak jelenleg nem üzemel valami a képfeltöltésnél.:-( Hatalmas hó volt fent,volt ahol derékig merültünk bele,gondolom volt tüzérnek mond az valamit hogy a 7 épület helyétől kb 25 perc alatt küzdöttem fel magam a szüz hóban a HÁP-ig.Köd volt és szikrázó hideg. Kérdés volt tüzérhez: Tudom hogy már írtál a téli élményeidről ,de nem igazán tudom elképzelni hogy tudtatok közlekedni télen,Mivel pucoltátok azt a rengeteg utvonalat,pl.az örség utvonalát . Tavasszal mindenképp felmennék veled, és végig járhatnánk a területet,most csak a HÁP ig jutottam ,ez is már surolta az emberi határokat.
charlie21 Creative Commons License 2006.02.13 0 0 2163
Volt tűzér,Mezenguz,Hpasp! Mail ment!
**ven** Creative Commons License 2006.02.10 0 0 2162

Ha a Pilisre mész, akkor össze kéne fognunk. Oda szívesen felmennék én is, én legalább tudom, hogy mi hol van. Tavaly Húsvét vasárnap jártunk ott a múltkori társaságból néhányan, hát gyalázatosan nézett ki. Viszont kellene vele várni áprilisig, és mindenesetre olyan időt kell kiszúrni, amikor nincs fent valami felhő, mert akkor ott semmit nem lehet látni. Mikor utoljára fent voltunk, szinte az orrunkig sem lehetett látni.

Ha sikerül előre megegyezni az időpontban, akkor talán azt is meg lehet oldani, hogy kocsival fel tudjunk menni.

Előzmény: charlie21 (2160)
charlie21 Creative Commons License 2006.02.10 0 0 2161
Boccs azt akartam írni hogy "szép nagy hó lessz" ,csak elkalandozott a figyelmem,persze lehet hogy bókolni próbáltam :-))
Előzmény: charlie21 (2160)
charlie21 Creative Commons License 2006.02.10 0 0 2160
Mezenguz! Sajnos nem úgy alakul a hétvégém ,nem tudok a Lacházi ralira kimenni.Nem tudom hogy neked sikerül e,de ha igen akkor jó fotózást!Szép Volt tüzér! Köszönöm a hármashatárhegyi infókat,igy egy kicsit azért többet tudok már a helyről.Ha sikerül , akkor nemsokára lesznek új képeim a "kedvenc helyedről" Pilis tetőről,a jelenlegi állapotról.
Volt tüzér Creative Commons License 2006.02.06 0 0 2159

Az OMRE hajdanán hasonló szerepet töltött be, mint később az MHS vagy MHSZ.

Övék volt a Hármashatár-hegyi repülőtér is. Még megvan az egyik felső hangárjuk, ha jól emlékszem.

Emlékszel azokra a beton holmikra? Ott egy - talán 7 ágyúból álló - KSZ 12 légvédelmi üteg volt. (85 mm-es) Közepén volt a parancsnok vezetési pontja PUAZO-4 lőelemképzővel. Láttam a képeidez azt, ahol valami vas vacak volt. Na látod, azt nem tudom, mi volt. Én valami 30 éve jártam ott, és azokra a vasakra nem emlékszem.

Előzmény: charlie21 (2158)
charlie21 Creative Commons License 2006.02.06 0 0 2158
Sziasztok! Lehet hogy egy kicsit OFF! Hétvégén jártam eggyett a hármashatár hegyen csináltam fotókat az állítolagos légvédelmi ágyuállásokról meg a bunkereiről.Meg van itt valami MH objektum is sok sok antennával.Nézzétek meg a képtáramban,tudom nem nagy durranás de szép a hely.Egy kérdés:Az itt levő Petőfi Sándor Repűlő iskola mikor üzemelt,polgári vagy katonai volt,a Veres könyve jelöl ide csöves légvédelmet is.Ha tudtok valamit írjatok!! Köszi.
Hpasp Creative Commons License 2006.01.31 0 0 2157

Hát majdnem azt is írtam hogy olyan a fa borítás mint egy bárban vagy sörözőben de ez olyan abszurdnak tünt hogy nem is mertem leírni.

 

Csak most kapcsoltam, hogy erről beszéltetek.

 

:D

 

 

Előzmény: charlie21 (2144)
charlie21 Creative Commons License 2006.01.31 0 0 2156
Köszönöm! Eddig olvastam az elejéről kezdve.A fene gondolta hogy erről is van topik.Gyakorlatilag minden kérdésemre kaptam választ.Még a többi volt orosz reptérről is megtudtam egy csomo új dolgot.Az biztos hogy a Vándor Károllyal fel kéne venni a kapcsolatot,szervezhetnénk tavasszal vele egy Kunmadarast.
Előzmény: LeX (2155)
LeX Creative Commons License 2006.01.31 0 0 2155
Nézz át a mezőkövesdi reptér topikba.
Előzmény: charlie21 (2153)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.01.31 0 0 2154
Annyit hallottam róla, hogy az M3 építkezéséről oda hordták a törmeléket. Nem ellenőrzött információ.
Előzmény: charlie21 (2153)
charlie21 Creative Commons License 2006.01.31 0 0 2153
Szia! Valószinüleg nekem is jó az időpont Lacházára,de ezt csak a jövő héten tudom igazán megmondani,van egy függő dolgom. Más: Nézegettem ennek kapcsán Ralis oldalakat,lesz verseny április 8-án Mezökövesden a volt orosz reptéren,mivel még a közelében sem voltam nem tudom ott milyen állapotok vannak.Ha jól tudom ez valami tábori vagy szükség reptér volt,van ott eggyálltalán valami?Épületek ,hangárok stb... A tavalyi verseny képein a távolban látszik valami Irányító torony szerü.Tudtok valamit a helyről?Érdemes megnézni?
Előzmény: mezenguz (2146)
mezenguz Creative Commons License 2006.01.31 0 0 2152
Volt tüzér!

OFF!

E-mail ment...

ON
Előzmény: Volt tüzér (2150)
rali Creative Commons License 2006.01.30 0 0 2151
Valahogy elhatolok a következő ilyenre.
Volt tüzér Creative Commons License 2006.01.30 0 0 2150

Eligazodsz rajta? Ha nem, majd egyszer kioktatlak.

Más: a képeidet elküldhetnéd.

Előzmény: mezenguz (2148)
mezenguz Creative Commons License 2006.01.30 0 0 2149
Hpasp!

A képeket megkaptam, köszönöm..:))
mezenguz Creative Commons License 2006.01.30 0 0 2148
Volt tüzér!

Mostmár bánhatom...:))

Köszönöm a térkép-cd-t, s talán megyünk még közösen egy-két ilyen helyre....
Előzmény: Volt tüzér (2147)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.01.30 0 0 2147
Tudod, miről maradtál le tegnap? Kell Neked folyton ebédelni járni.
Előzmény: mezenguz (2146)
mezenguz Creative Commons License 2006.01.30 0 0 2146
Helló mindenkinek!

... ja-ja, én is utánanéztem, nekem megfelel az időpont, csak meg kellene nézni Lacházát...:))
Előzmény: charlie21 (2137)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.01.30 0 0 2145
Hát tulajdonképpen a bár és a söröző nem stimmel, de a többi igen.
Előzmény: charlie21 (2144)
charlie21 Creative Commons License 2006.01.30 0 0 2144
Hát majdnem azt is írtam hogy olyan a fa borítás mint egy bárban vagy sörözőben de ez olyan abszurdnak tünt hogy nem is mertem leírni.
Előzmény: Volt tüzér (2142)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.01.30 0 0 2143

Talán ismered a régi viccet, amikor az öreg cigányasszony hirdeti a lányát, mint szűzlányt. Aztán az egyik kérő meglátja a "szűzlányt", amint egy purdét szoptat. Rögtön számon is kéri, hogy hogyan lehet a leány szűzlány, amikor gyereket szoptat. A válasz az volt, hogy "hát ideje van, teje van, miért ne szoptasson".

Na ebből azt akartam kihozni, hogy nekem is éppen volt időm, éppen arra jártam, hát miért ne...

Előzmény: PAPA1970 (2141)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.01.30 0 0 2142

Óvóhely hangulatosabb?

Most beszélgettem egy volt kollégámmal, aki Szabadszálláson is szolgált. Ő mesélte, hogy ott volt a büfé, és a katonák vinni akartak bele valami csicsát.

Előzmény: charlie21 (2140)
PAPA1970 Creative Commons License 2006.01.30 0 0 2141

 Tényleg nagyon jól éreztük magunkat! Aki nem jött bánhatja, de talán legközelebb!!!!

 

 Volt tűzér!

Köszönjük a szakmai "idegenvezetést"!

Előzmény: charlie21 (2138)
charlie21 Creative Commons License 2006.01.30 0 0 2140
Talán hogy hangulatossabb legyen? :-) Amúgy nincs tippem.De biztos valami furfangos dolog.
Előzmény: Volt tüzér (2139)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.01.30 0 0 2139
A szabadszállási tüzelőálláson lementetek abba a kis óvóhelybe, amelyik a harcrend közepén volt. Emlékszel? Deszkaborítás volt a falon. Na most feldobok egy találós kérdést. MIÉRT?
Előzmény: charlie21 (2137)
charlie21 Creative Commons License 2006.01.30 0 0 2138
Utána néztem , a következő rali verseny 2006 február 11-én lessz a Lacházi reptéren.Akkor be lehetne jutni legálisan.
charlie21 Creative Commons License 2006.01.30 0 0 2137
Feltettem én is a képeket a képtáramba. Igazán remek kis nap volt.és tanulságos. Jó lenne minnél hamarább megísmételni!
Előzmény: Hpasp (2136)
Hpasp Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2136

OFF

Volt Tüzér, mezenguz, charlie21 mail ment!!!

Papa1970???

ON

rali Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2135
Kik jártak itt?Állatok,vandálok?
Előzmény: Hpasp (2134)
Hpasp Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2134

+ pár folyosó...

 

 

Előzmény: Hpasp (2133)
Hpasp Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2133

És annak termei:

 

 

 

Előzmény: Hpasp (2129)
iM Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2132


Előzmény: Hpasp (2126)
iM Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2131
Előzmény: Hpasp (2125)
rali Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2130
Meséljél is.
Előzmény: Hpasp (2127)
Hpasp Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2129

És a ráadás (egy megdöbbentő méretű T alakú föld alatti bunker :)

 

5. öszfegyvernemi hadsereg földalatti vezetési pontja

 

 

iM Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2128
Ebben az épületben töltöttem el (ebben volt egy kis iroda berendezve) 11 hónapot 83-84-ben :-) Akkor nem így nézett ki.

Annyiban pontosítanám, hogy a lőszerraktár tényleg a mi felügyeletünk alatt állt, de nem kizárólagosan a mienk volt. Itt tárolta a lőszerkészletét a Szabadszálláson lévő "M" lövészezred is (hadrendi számát nem tudom).

A tiszti lakótelepen van egy kis emlékpark, ahol minden Szabadszálláson valaha állomásozott alakulatnak van egy emléktáblája. Azt nem néztétek meg véletelenül, esetleg fotók róla?
Előzmény: Hpasp (2125)
Hpasp Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2127

Börgönd, 11. légvédelmi rakétaezred, 2. osztálya.

 

 

 

Hpasp Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2126

Szabadszállás, 104. légvédelmi rakétaezred, 2. légvédelmi rakéta osztálya:

 

 

 

 

Hpasp Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2125

Szabadszállás, 145. harckocsidandár lőszerraktára.

 

 

Hpasp Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2124

Nos akkor a mai (amúgy 3. :) topictalálkozó kivonatos helyszínei:

 

Kiskunlacháza, @ raktár.

 

 

rali Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2123
Ecseteljed, arra várok, a beszámolóra.

Mérges is lettem a lemaradás miatt.
Előzmény: Volt tüzér (2122)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2122
Ha tudnád, miről maradtál le már megint!
Előzmény: rali (2121)
rali Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2121
Jellemzően.
Előzmény: Volt tüzér (2120)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.01.28 0 0 2120
Te mindig mindenről lemaradsz.
Előzmény: rali (2118)
Hpasp Creative Commons License 2006.01.28 0 0 2119

A holnapi túrával kapcsolatban valami pontosítás: bejutás, résztvevők? Én megyek....:)))

 

Megyünk nagy erőkkel.

10-kor találkozunk a főbejáratnál, akármit is jelentsen az.

Bejutni vagy sikerül, vagy nem, mindenesetre körbejárjuk oszt meglátjuk mi lessz.

 

Onnan kb 15km Szigethalom, 35km Szabadszállás, 38km Börgönd...

Előzmény: mezenguz (2116)
rali Creative Commons License 2006.01.28 0 0 2118
Sajnos én nem tudok menni.Pedig nagyon szerettem volna odajutni.
Előzmény: Volt tüzér (2117)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.01.28 0 0 2117
Én is megyek HPASP-vel együtt. Aztán majd valahogy bejutunk.
Előzmény: mezenguz (2116)
mezenguz Creative Commons License 2006.01.28 0 0 2116
Helló mindenkinek!

A holnapi túrával kapcsolatban valami pontosítás: bejutás, résztvevők? Én megyek....:)))
uselessjunk Creative Commons License 2006.01.23 0 0 2115
Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a váci úti Hunyadi Mátyás laktanyában (közvetlenül a "kis Petőfi" mellett, ahol most hajléktalan szálló van) milyen alakulat volt?

Hpasp Creative Commons License 2006.01.23 0 0 2114
Nekünk jó.
Előzmény: PAPA1970 (2112)
charlie21 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 2113
Én is úgy készültem hogy a vasárnap szabad legyen.Nekem megfelel a 10 óra,mondjuk a főbejáratnál? Papa 1970!Mail Ment!
Előzmény: PAPA1970 (2112)
PAPA1970 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 2112
 Akkor mondjuk első körben jó Nektek a Vasárnap 29. e 10.00 a helyszinen???
Előzmény: rali (2105)
PAPA1970 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 2111
 Persze! Én legalábbis készülök, hogy ott tudjak lenni! Menjünk a minuszokkal nemtörődve :-))
Előzmény: mezenguz (2100)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.01.22 0 0 2110
Hívj, csak ne túl korán.
Előzmény: rali (2109)
rali Creative Commons License 2006.01.22 0 0 2109
Holnap fölhívhatlak?
Előzmény: Volt tüzér (2108)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.01.22 0 0 2108
Itt nekem a különféle békák egész este azt brekegték, hogy szerdán lesz a leghidegebb, utána már enyhülni fog. De ezt még mindig bele lehet kalkulálni.
Előzmény: rali (2107)
rali Creative Commons License 2006.01.22 0 0 2107
Egy bökkenő adódhat - az iszonyú mínuszok.
Előzmény: Volt tüzér (2106)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.01.22 0 0 2106
HPASP-t megkeresem és fixálok vele.
Előzmény: rali (2105)
rali Creative Commons License 2006.01.22 0 0 2105
Akkor fixáljunk már valamit.
Előzmény: Volt tüzér (2103)
M62 265 Creative Commons License 2006.01.22 0 0 2104
Hello mezenguz! Még hagyományosan - papíron olvasom a HVG-t, úgyhogy linket nem tudok írni. Az "Országimázscég felszámolása - Mert nem fizetett" c. cikkben írták mindazt, amit ide is beírtam. Üdv
Előzmény: mezenguz (2102)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.01.22 0 0 2103
Hát nem megbeszéltük? Szerintem csak le kéne fixálni, hogy mikor és hol találkozunk. Én 28-ára (szombatra) készültem. Bár végül is a vasárnap is jó.
Előzmény: mezenguz (2100)
mezenguz Creative Commons License 2006.01.22 0 0 2102
Helló!

M62 265!

Berakod a linket, érdekelne a cikk, de nem találom a hvg.hu-n,pedig regisztrálva vagyok, kapom rendszeresen a hírlevelüket is... kösz...
Előzmény: M62 265 (2101)
M62 265 Creative Commons License 2006.01.21 0 0 2101
Sziasztok! Jó túrázást mindenkinek! Az e heti HVG szerint az inárcsi szovjet laktanyában müködik Mo. egyik legkorszerübb nyomdája.
mezenguz Creative Commons License 2006.01.21 0 0 2100
... jó nektek, én sajna munkával töltöm a mai és a holnapi éjszakát..:)))

.. valakinek van híre a lacházi( bankházai) túrával kapcsolatban, a jövő hétvége, meg az utána következő jó nekem...
Előzmény: Hpasp (2098)
volt OG töltö Creative Commons License 2006.01.20 -1 0 2099
köszi az infot! ha esetleg tudnál a tatai laktanyárol belsö képekett küldeni vagy cimet ahol megtaláljuk! még egyszer köszi:))
Előzmény: Hpasp (2097)
Hpasp Creative Commons License 2006.01.20 0 0 2098
Vasárnap kirándulunk Érd-Biatorbágy viszonylatban.
Hpasp Creative Commons License 2006.01.20 0 0 2097
Előzmény: volt OG töltö (2096)
volt OG töltö Creative Commons License 2006.01.20 -1 0 2096

üdvözlöm eme oldal hozzászolout. érdeklödnék nemtudtok-e valamit a 25.Klapka György gépesitett lövészdandárrol(tata) elöre is kösz:)

 

Volt tüzér Creative Commons License 2006.01.18 0 0 2095
Na ha egyszer ráérek, az általam ismert részét pontosítom. Van benne néhány pontatlanság.
Előzmény: M62 265 (2092)
mezenguz Creative Commons License 2006.01.18 0 0 2094
Helló mindenkinek!

M62 265!

Nem rosz, megvolt nekem is... kapcsolódó légifotó, ez lett volna az igali szovjet Rt. telephely?
Előzmény: M62 265 (2092)
Hpasp Creative Commons License 2006.01.17 0 0 2093
Kár, hogy jórészt csak 1956-ig tartalmazza az alakulatokat.
Előzmény: M62 265 (2092)
M62 265 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 2092

Berakom ide is:

 

lásd itt: http://m62265.uw.hu/Laktanya1.txt
(Nem fedőszámok szerint van rendezve; a laktanya.com listáját tunungoltam. A Bp.-i alakulatokat nem tartalmazza!

uselessjunk Creative Commons License 2006.01.16 0 0 2091
Köszi szépen!
A légvédelmet kiveséztük :-)
Bárcsak a többiről is ilyen részletes leírást kapnánk!
Előzmény: Hpasp (2090)
Hpasp Creative Commons License 2006.01.16 0 0 2090

+történt

:)

Előzmény: uselessjunk (2089)
uselessjunk Creative Commons License 2006.01.16 0 0 2089
Sziasztok!

A Roncskutatás oldalon gyűjtjük a MN volt alakulatainak fedőszámait. Ha még egy párral hozzá tudnátok járulni, az nagyon jó lenne! (Fogjuk fel úgy mint cserét, az 501-es BARS megfejtéséért :-) )

Előre is köszi!
M62 265 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 2088

Börgönd '50-es évek:

 

59. Csatarepülő ezred 4714 1951-ig

20. Önálló repülő híradó zászlóalj (4611) 1950-1953-ig, majd Székesfehérvár-Sóstó

89. Önálló repülő műszaki zászlóalj (légcsavaros) 1951-1955 (5117)

 

Majd 1959. 10. 25.-én megalakul a 11. Honi lv. tüe.

Előzmény: Hpasp (2083)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.01.16 0 0 2087

Nem ismeretlen számomra sem a hely, sem a körülményei, hiszen a közelmúltig Székesfehérváron dolgoztam, és a munkámmal kapcsolatban időnként eljutottam Börgöndre is. Nosztalgiával megyek oda, hiszen valaha - 1000 éve - ott kezdődött számomra egy életforma.

Kollégáim és ismerőseim közül vannak olyanok, akik ott repülnek, illetve ugranak.

Az előző hozzászóláshoz:

Annak kifejezetten örülök, hogy végre valamit kezdenek azzal a területtel, ami hosszú ideje az, ami. Azt nem jó szemmel néztem annak idején, hogy két település veszekedett a hasznosításon. Nem igazán értettem azt, hogy egy nem túl nagy település, mint Aba mi a fenét akar azzal a repülőtérrel. Leginkább azzal nem voltam kibékülve, hogy mintha szembe mennénel a realitásokkal, vagyis a lényegesen több lehetőséggel rendelkező Fehérvárt akadályozták a dolgok intézésében. Aztán csak elintéződött a dolog, és mint most tőled hallom, értelme is van a dolognak. Bravó.

Előzmény: Mustang 77 (2086)
Mustang 77 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 2086
WWW.ALBAAIRPORT.HU
Előzmény: MN8459 (2040)
Mustang 77 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 2085
Most az Alba Airport Kft a tulajdonosa a Börgöndi reptérnek,bérli egy Albatrosz nevü club sárkányrepülösök.Egy angol légitársaság érdeklödött a terület iránt,újjá szeretné épiteni a repteret.Sokáig ment a huzavona mert a reptér ABA községhez tartozik a laktanya pedig Sz.fehérvárhoz,nem adták el csak bérbe adták.Kezdödnek a munkálatok itt jövök én is képbe,az összes üzemanyag tartályok ki ásása,dzsungel irtás,szennyezö anyagok elszállitása.Valoszinü hogy minden épületet le kell bontani mert nagyon rossz állapotban vannak.Szóval új repteret épitenek teher szállitásra,charter járatokat indittank majd.Azért kértem infot töletek mert azt tudom 1944 dec.-ben foglaták el az oroszok,hátha elökerül pár érdekesség.Köszönöm!
Volt tüzér Creative Commons License 2006.01.15 0 0 2084

Annyi azért még hozzátartozik, hogy a II. Vh. előtt a M.kir. Horthy Miklós repülőtér volt ott. A háború után az orosz használta, de hogy meddig, azt nem tudom.

"1959 -ben ide érkezet a..." nekem azt a technikát még volt alkalmam takarítani, mert a Zalka Máté Katonai Műszaki Főiskola Légvédelmi Rakéta tanszékén ez volt beépítve oktató komplexumnak. Úgy rakták össze, mintha 3 kabinos lenne, és lehetett rajta gyakorolni az üzemeltetést. (működött)

A Légvédelmi Kiképző Központ 1973-ban költözött el Debrecenbe, utána a laktanyában egy ideig csak a két lérakos cég maradt.

A helikopter ezred csak a sallang volt, az alap az 5. hadsereg parancsnokság alá rendelt csapatrepülő parancsnokság volt. Bár ott voltak mellettünk, az egészből csak a parancsnok, Kocsis vörgy. neve maradt meg.

"1981 -ben a 11/2.-es ..." Egészen pontosan január 12-én 20.00. órakor indultunk.

A többi nagyjából stimmel.

Viszont pontos adatok után a fehérvári Alba laktanyában (volt Münnich) keresgélhetsz. Nem hiszem, hogy elhajtanának.

Előzmény: Hpasp (2083)
Hpasp Creative Commons License 2006.01.15 0 0 2083

1959 -ben ide érkezet a Néphadsereg első légvédelmi rakéta komplexuma az (amúgy egyszem) Sz-75 (5 kabinos) Dvina, és megalakult a Légvédelmi Kiképző Központ.

 

Megalakult a 11. légvédelmi rakétaezred 1. technikai osztálya (MN1027/3293), illetve a 2. légvédelmi rakéta osztálya (MN1059), Sz-75M Dvina komplexummal.

 

1974 -ben az MN 88. könnyűhelikopter osztály (MN1957) települt oda, Ka-26 -os helikopterekkel.

 

1981 -ben a 11/2.-es légvédelmi rakéta osztály elköltözött Pilisszentkeresztre, a 11/15-ös technikai osztály maradt, (tán) 1997-ig.

 

1982 -ben az MN 90. futárhelikopter ezred (MN9548) települt oda, Mi-2 -el. 1991 -ben számolták fel őket.

 

Előzmény: Mustang 77 (2081)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.01.15 0 0 2082
Rakok fel néhány képet. Az első kettőhöz egy kis magyarázat azért tartozik. mindkettő útba esik, feltéve, ha Fehérvár felől mész, bár egyik sem a börgöndi laktanya. Apropó: mi a fenét lehet most ott dolgozni. Mert hogy én mit csináltam ott valaha, azt tudom.
Előzmény: Mustang 77 (2081)
Mustang 77 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 2081
Bocsi Börgöndröl van szó!:-)))))))
Mustang 77 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 2080
Sziasztok!Nem vagyok jártas a katonai laktanyák terén ezért segitségeteket kérem!Információkat,képeket,térképeket,történeteket gyüjtenék róla.Ott dolgozom és kiváncsi vagyok mi zajlott ott régen.Elöre is köszönöm.
M62 265 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 2079

kicsit OFF

 

mezenguz,

majd nézd meg a Vasútmániás topicban a (213604)-es hsz.-t!

charlie21 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 2078
Ezekről a szárligeti bunkerekről meséltek mindig nekem,most már valamikor beiktatom egy turába.Ez a galgamácsa érdekesnek tünik,vannak még felfedezésre váró helyek!
Előzmény: M62 265 (2075)
M62 265 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 2077
2004.06.20-án készült a fotó.
Előzmény: PAPA1970 (2076)
PAPA1970 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 2076
 Vajh mikor készülhetett ez a kép? (évszámra gondolok)
Előzmény: M62 265 (2073)
M62 265 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 2075

MÉG nincs :)

 

 

Ez meg csak úgy, az MTSZ honlajáról:" Nyílt túra: Gerecse
Útvonal: Szárliget - Zuppa-tető - Nagyegyháza - Lóingató-sziklák - Dzsingisz Kán ösvény - egykori szovjet bunkerek - Óbarok Sport vendéglő - Vázsony-puszta - Szerdit - Nagy-hegy - Halyagos - Szárliget vendéglő
Táv: 20 km, Szint: 600 m."

Előzmény: mezenguz (2074)
mezenguz Creative Commons License 2006.01.13 0 0 2074
.... több nincs?..:))
Előzmény: M62 265 (2073)
M62 265 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 2073

Jó reggelt mindenkinek!

 

Találtam én is egy képet róla, ez alapján viszont nem tűnik olyan "komolynak", mint Hajag:

 

Előzmény: mezenguz (2072)
mezenguz Creative Commons License 2006.01.13 0 0 2072
Légifotók a területről:
Előzmény: mezenguz (2071)
mezenguz Creative Commons License 2006.01.13 0 0 2071
Helló mindenkinek!

Lehet, hogy a Galgamácsa feletti objektum lenne az 501-es? A geocaching.hu-n van egy -két kép róla, íme:
Kuruc71 Creative Commons License 2006.01.12 0 0 2070
Mivel a Százhalombattai erőmű medercsövei arra felé vannak, így anno az "átkosban" csak a főbelövés kockázata melett lehetett Tököl alatt merülni.
Előzmény: Gyöki II (2069)
Gyöki II Creative Commons License 2006.01.12 0 0 2069

Hárosnál az MHSZ-szel is lehetet merülni.

Nem lehet hogy a Tököli reptér mellett merültek még esetleg?

Előzmény: Kuruc71 (2054)
uselessjunk Creative Commons License 2006.01.11 0 0 2068
Az 501-est Galgamácsa mellett a hegyekben keressétek. Hatvan felől tiszta időben az M3-ról látszik a négy antenna.
Előzmény: Frei Berger (1940)
**ven** Creative Commons License 2006.01.11 0 0 2067

Mindenféle politikai felhang nélkül: Itt csak símán az ugatás megy, ha az egyik oldal tervez valamit, akkor a másik akarná megfúrni és viszont. Simicskó úrnak az piszkálja a csőrét, hogy nem ők tudják pénzzé tenni ezeket az objektumokat, mert az úgy mennyivel hasznosabb lenne. Valamelyik hasonló topicban volt szó a Bólyai főiskoláról. Ott is hogy ment a sápítozás, hogy el akarják adni. Közben meg az egyik tanárral nem sokkal ezután beszélgettem, aki elkottyantotta, hogy Simicskó úrnak volt egy őszinte pillanata, ami alatt elmesélte, hogy ők is el akarták adni azt az objektumot, csak komolytalan volt a vevő.

Most mondjátok meg! mi a bánatos francnak egy 100 000 fős hadseregre szabott infrastruktura egy 30 000 fős valaminek? Mit kezdenek vele? Van pénz a fenntartásra?

Ennyit a politikusokról. Bármelyik oldalról. Ezek nekem eddig még csak ártottak, akár katonaként, akár rendőrként.

Előzmény: MN8459 (2065)
sweethome Creative Commons License 2006.01.11 0 0 2066

Üdv!

Most már minden képed a helyére került, meglátogattam a múlt hétvégén a laktanyát. Tényleg siralmas az állapota. Az első képen lévő "izét" is megtaláltam, csak így madártávlatból tűnt ismeretlennek(+mindig éjszaka voltam ott anno). Egyébként odabent elég nagy volt a mozgás. Fát vágtak motoros fűrésszel, pakolták teherautóra, flexelés hangja a hangárból, autók ki-be a kapun, jövés-menés, de velem nem foglalkozott senki. (Kapun tábla: Fegyveres őrséggel, kutyával védett terület, belépni szigorúan tilos, stb...) Voltam a volt körletemben is, meg a CSRP épületben is. Csináltam pár képet is, ha valakit érdekel, felrakhatom valahova. Na ennyit a nosztalgiáról, mégegyszer kösz az infókat, BUÉK mindenkinek.

Előzmény: Volt tüzér (1935)
MN8459 Creative Commons License 2006.01.11 0 0 2065
Volt tüzér Creative Commons License 2006.01.09 0 0 2064

Én ebben a laktanyában még akkor szolgáltam, amikor az eredeti rendeltetésének megfelelően használták. Alapító tag voltam, sőt, én voltam az első tisztje az alakulatnak, aki már ott látott el szolgálatot. (én voltam a megbízott őrszázad parancsnok, és a kerítés nyomsávján a lépésjelző árkot az őrszázad katonái ásták.

Amikor legutóbb ott jártam, akkor már nem úgy nézett ki, mint hajdanán. A jelenlegi állapotot Te is láttad. A kezdetekkor meg nem győztünk azon görcsölni, hogy valamelyest szebbé varázsoljuk a pusztát.

Előzmény: Hpasp (2061)
M62 265 Creative Commons License 2006.01.09 0 0 2063

Üdv,

 

Azt hiszem, ez még nem volt (Kiskunlacháza): http://sinkovics.freeweb.hu/lachaza/lachaza.htm

Hpasp Creative Commons License 2006.01.08 0 0 2062
Hpasp Creative Commons License 2006.01.08 0 0 2061
rali Creative Commons License 2006.01.08 0 0 2060
Klocsán biztosan, ott Mi-24, Mi-8 századok települtek, ahhoz kellett rt.
Előzmény: Hpasp (2056)
mezenguz Creative Commons License 2006.01.08 0 0 2059
Helló Hpasp!

A 18.ezrednek, ha a Vándor Károly féle könyvet nézem, volt egy másik funkciója is: rávezető-ellenőrző. A tököli reptér mellett települt a 422. önálló rt. zászlóalj.
Még egy: tudtommal Kondorfán is volt egy Rt. századuk, Ebes mellett szintén, plusz minden reptér...
Előzmény: Hpasp (2056)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.01.08 0 0 2058
Ja, és a témához. Székesfehérváron az Ikarustól délre lévő repülőtér dél-nyugati csücskében volt egy Rt. század. Amikor - vagy három éve - ott végeztem terepfelmérést, akkor a lokátor dombok még meg voltak.
Előzmény: Hpasp (2056)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.01.08 0 0 2057

Piliscsabán egy ún. repülésbiztosító híradó ezred volt, legalábbis 1984-ben. Ám előtte lehetett valami Rt-s alakulat, ugyanis - ugyanakkor - hátul félredobva találtunk P-15 lokátort.

Az persze nem kizárható, hogy a "repülésbiztosító híradó" valami lokátorost takar. Ezeknél a fene tudja.

Előzmény: Hpasp (2056)
Hpasp Creative Commons License 2006.01.08 0 0 2056

Gyűjtögetem a volt ruszki rádiótechnikai századokat.

 

Piliscsabán volt a központjuk, 18. önálló rádiótechnikai ezred néven.

 

Rádiótechnikai századaik lehettek: Fertőendréd, Igal, Kalocsa, Vát

 

Szerintetek?

M62 265 Creative Commons License 2006.01.07 0 0 2055
lomi1! Igen, az volt az. A föút egyik szük jobbos kanyaránál ágazik ki É felé. A hozzávezetö út átvezet több tanyán, majd az utolsó ilyen után egy fasor mellett megy. A fasorban, kb. egy km-re a bejárattól van egy kis terepszínü épület. (eáp?) Fene egye meg, legalább körbe kellett volna járnom...
Előzmény: lomi1 (2051)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.01.05 0 0 2054

Egy írásos beszámoló után nyomozgatok. Egy bácsika naplójából való aki nyolc éve húnyt el. Ebben a naplóban ( nem is napló, inkább csak novella gyűjtemény igaz történetekkel ) említi hogy a 70 -es években a "Csepel szigeten a laktanya mellett merültek a katonai búvárok, és egy légcsavaros kétmototros repgépen gyakoroltak, ami víz alatt volt." Na ezt keresném.

 

A Háros a legesélyesebb, de mi lehet még ?

Előzmény: **ven** (2053)
**ven** Creative Commons License 2006.01.05 0 0 2053
Kettő biztos: Tököli repülőtér, (orosz) szigethalmi SZ-125 Nyeva légvédelmi rakéta osztály (magyar). Gondolom, akkora területen még más is elfért.
Előzmény: Kuruc71 (2052)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.01.05 0 0 2052

Szervusztok !

 

Tisztelettel érdeklődnék, hogy aCsepel szigeten hol voltak laktanyák, illetve katonai objektumok?

 

 

 

köszönöm

Előzmény: lomi1 (2051)
lomi1 Creative Commons License 2006.01.05 0 0 2051

M62 265, mezenguz:

Sziasztok!

 

Szerintem jó helyen jártál. Szentes felől Nagymágocsnak kell menni, majd egy elágazásnál balra, ahonnan egy keskeny út vezet Lapistón keresztül az ojjektum felé. Az alakulat felszámolt ezelőtt pár évvel..., tuti, hogy az őrök kizárólag az állagmegóvás miatt vannak ott.

Sztem ez a BARS. Ja, igen: olyan antennák vannak!

 

Más: múlt szombaton voltam Baján, ahol is sorkatonaként koptattam az alakulóteret a 108. ML.GL.DD-nál. A szegedi út melletti lokátoros laktanyát elbontották. A vaskúti úton lévő 108-as pedig olyan siralmas állapotban van, hogy majdnem elríttam magam :((( Másfél méteres gaz, sár, utak tönkrevágva, épületek leázva, vakolat hullik. Egyszóval gyalázatos! Rossz volt látni, hogy az egykoron fésült fűszálak helyett mi van... Igaz, őrzik, de a II-es kapu tárva-nyitva. Már bánom, hogy nem mentem oda megkérdezni, hogy bemehetnék-e :(

Előzmény: mezenguz (2045)
mezenguz Creative Commons License 2006.01.05 0 0 2050
...egy lengyel elhagyott reptér, itt...
mezenguz Creative Commons License 2006.01.02 0 0 2049
Szia M62 265!

.. Szentes-Lapistóval kapcsolatban egy fomi-s légifotó, ez lenne a honvédségi terület?
Előzmény: M62 265 (2048)
M62 265 Creative Commons License 2005.12.31 0 0 2048
Hello 504LACI! Lentire egyetlen utalást találtam régebben egy offtopik magazinban (FHM :) ) Egy off-road tesztverseny indult onnan, abban említették. mezenguz! A képeket most nem látom, telefonról netezek éppen. Boldog, sikeres, föld alatti túrákban gazdag újévet kívánok mindenkinek!
Előzmény: 504LACI (2046)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.31 0 0 2047


BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK!!!!!


504LACI Creative Commons License 2005.12.30 0 0 2046

Szép jó estét, erőt, egészséget mindenkinek!

Már régebben is olvasgattam a topikot, és más topikokban is próbáltam keresni, de Lenti-Zajda nem nagyon szerepel sehol sem. Én 87-88-ban töltöttem ott az ifjúságom, de nem tudok semmit sem a laktanyáról (illetve csak azt, hogy megszűnt) sem az ottani tisztekről. Jó azért van pár kivétel, FL. ugye Ausztrál nagykövet lett, az akkori helyettese tavaly ment nyugdíjba, de jó lenne tudni bővebbet pár emberről.

Járt mostanában valaki arrafelé? Milyen állapotok vannak? Be lehet menni körülnézni? Illetve mi a helyzet az egykori kis és nagylőtérrel? Beosztásomnál fogva eléggé ismertem azt a terepet...

Érdekes módon más topikokban sem találtam Lentiből ex katonákat, pedig akkor 1800-an voltunk ott. Nekem annak ellenére, hogy "odasorsoltak" egészen jó helyem és élményeim vannak, bár volt szívás is, mégis úgy gondolom, hogy ez akkor kellett. Ha valaki esetleg tud valamit és megosztaná velem azt megköszönném.

mezenguz Creative Commons License 2005.12.30 0 0 2045
Helló!

M62 265!

Ilyenek vannak a területen?:
Előzmény: M62 265 (2044)
M62 265 Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2044
Sziasztok! Voltam Szentesen. Nem lett meg a BARS-objektum. Lapistótól K-re mindössze egy müködö HM-objektumot találtunk, ennek a létezéséröl nem tudtam. Elég nagy területen van, több, 4-5 méteres parabolaantenna van ott. A bejárata be van kamerázva, a portán két ör üldögélt. Tudtok ott aktív híradós egységröl? Lehet, hogy ez a BARS-obj., de hasznosították?
mezenguz Creative Commons License 2005.12.24 0 0 2043


Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Mindenkinek!
Sasay Creative Commons License 2005.12.22 0 0 2042

Szevasztok! tudnátok nekem mondani győr környéki elhagyott laktanyákat? Vagy szovjet katonai létesítményeket?

Előre is köszi!            

Kuruc71 Creative Commons License 2005.12.20 0 0 2041

Csak tippelni tudok, de szerintem ez hasonló az NBH elektronikus figyelő " lehalgató" országos hálozatához.

Gondolom ez nem a mobilokat, hanem a katonai frekiket, esetleges felderítő, tűzvezető, fedélzeti lokátorok besugárzási adatait méri.

 

Tehát "passzív" egység nem aktív, mint egy radar.

 

 

 

szerintem.

Előzmény: LeX (2036)
MN8459 Creative Commons License 2005.12.20 0 0 2040
rali Creative Commons License 2005.12.20 0 0 2039
Köszi.ZMNE néven ismertem.
Előzmény: charlie21 (2038)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.20 0 0 2038
Bólyai János Katonai Müszaki Föiskolai Kar.Budapest Üllői út 133-135. A fradi pályánál.Lehet hívni Zrinyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemnek is.Minden hét keddjén van csak nyitva ,a belépés eddig dijtalan volt.
Előzmény: rali (2037)
rali Creative Commons License 2005.12.20 0 0 2037
Hol található a Bolyai Hadi Múzeum?
Előzmény: charlie21 (2027)
LeX Creative Commons License 2005.12.19 0 0 2036
Off, mert nem kihalt, hanem vadiúj: Kánya hegyi radarállomás (?) Egész oldalas cikk volt róla a szombati Népszabadságban, ott így hívják "légtérrezonancia-figyelő, katonai híradás-technikai objektum". Gönc - Hollóháza - Telkibánya között figyel a hegytetőn, tavasszal nézegettem is a füzéri várból. Minek ez ha ott a bükki radar?
PAPA1970 Creative Commons License 2005.12.14 0 0 2035

Sziasztok!

Rajta vagyok a témán amikről itt szó van! Lenne hozzátok pár kérdésem a Pecsorával, ill az orosz légvédelemmel kapcsolatban, de ez itt OFF! Ezért a légvédelmi rak topicba kérdezek inkább!

Papa

Előzmény: Volt tüzér (2031)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.14 0 0 2034
Igen ez a rajz tökéletes,minden a helyén,eggyébbként pont azon a technikai bejáraton mentem be ami a pecsora mellet visz el.Most már értem ha a felvétel 83-as miért voltak keveredések.
Előzmény: Hpasp (2033)
Hpasp Creative Commons License 2005.12.14 0 0 2033

A Pecsora helye szerintem még a reptér kerítésén belül volt, valahol itt, az előbbi külső telephelytől balra, az északi sarokban, itt van egy technikai bejárat is...

 

Ugyan arról beszélünk, csak 1983-ban még kevésbé álcázták. (nőtte be a gaz)

Észak a jobb alsó sarokban.

 

Előzmény: mezenguz (2032)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.14 0 0 2032
Helló!

A Pecsora helye szerintem még a reptér kerítésén belül volt, valahol itt, az előbbi külső telephelytől balra, az északi sarokban, itt van egy technikai bejárat is...
Előzmény: Volt tüzér (2031)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2031
Nekem szent meggyőződésem, hogy az egy Pecsora M tüzelőállás, bár biztosat csak akkor merek állítani, ha közelebbről is látom a dolgot. De az tény, hogy a kifutópályához való helyzete olyan, ahogy az orosz elvek szerint egy biztosító osztályt el kell helyezni.
Előzmény: mezenguz (2030)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2030
.... akkor ez lenne az A-raktár..?
Előzmény: charlie21 (2029)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2029
kissebb 512-nél,nyomtam beszurást,ekkor irta ki hogy link 1.Akkor este,de én csak holnap tudok mailozni mert most csak a munkahelyen van gép.Kössz!!
Előzmény: Hpasp (2028)
Hpasp Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2028

Pedig még a kis kép is megjelent alul.

 

beszúrásra kattintottál? 512kb-nál kissebb?

 

Hpasp ! elküldeném mailban a képet,és feltehetnéd,küldenél egy elérhetőséget

 

Csak este, leghamarabb...

Előzmény: charlie21 (2027)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2027
Ez nem igaz! Pedig még a kis kép is megjelent alul. Hpasp ! elküldeném mailban a képet,és feltehetnéd,küldenél egy elérhetőséget
charlie21 Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2026
na talán sikerül a sárgával határolt rész a reptér lakotelepestül mindenestül a nagyobb piros kör az álltalam bejárt rész a kis piros szerintem az A raktár,most piro raktár[image1]
charlie21 Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2025
Na szóval,sajnos ez kép feltétel a topikba nem megy nekem ,úgy könnyebb lenne,de megprobálom elmagyarázni. 1.Igen ez a Pechora üteg. 2.Na ez a hely már nincs meg,ez nemtudom mikori kép,de ha megnézed a Google earth -on akkor ott most csak egy nagy jól körülhatárolt rész van.Itt fotóztam le azt a nagy sárga dömper szerű jármüvet.Itt szerintem az üzemanyag tároló lehetett,most itt egy foliával körülhatárolt főld hányás van,talajcsere,ilyet láttam kunmadarason is.Emellett jobbra van(ez meg van)a központi löszer raktár,dupla elektromos kerítés,rámpa,külön örszoba,és két hatalmas vasajtós tároló,ezt láthatod képtáram 5-6 lapján. Az A raktár szerintem az 1-el jelölt pechora alatt van még a szántoföld közepén,ez most a piro raktár.
Előzmény: Hpasp (2024)
Hpasp Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2024

Az én tippem az A raktárra a képed jobb alsó sarkában levő egyedülálló körbekerített rész.Sajnos Mezenguz tippjét nem látom, nem boldogulok a Google-ben,nekem csak az Earth megy. Mielőtt ott voltam erre hittem hogy esetleg a légvédelem állása volt.De most azt megtalálltam ott ahol mezenguz mondta,a reptér sarkában a kifutó végénél

 

Hol is???

 

1, szerintem Pechora üteg

2, Mezenguz szerint A raktár

 

szerinted?

 

Előzmény: charlie21 (2023)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2023
Az én tippem az A raktárra a képed jobb alsó sarkában levő egyedülálló körbekerített rész.Sajnos Mezenguz tippjét nem látom, nem boldogulok a Google-ben,nekem csak az Earth megy. Mielőtt ott voltam erre hittem hogy esetleg a légvédelem állása volt.De most azt megtalálltam ott ahol mezenguz mondta,a reptér sarkában a kifutó végénél.Ez egy körbekeritett rész Vas őrtornyokkal és kettő darab a repülőfedezékekhez hasonló építmény van rajta csak akkora ajtaja van amin kb.egy teherautó befér,viszont ezek nagyon vastagok.Az baj hogy láthatóan felvan újjitva és nem tudom mit alakitgattak rajta.A fém kapuk pl.lilák,és a kapus épület is szivárvány szinű.Itt van annak a pirotechnikai cégnek a telephelye.Nem fotóztam mert már kint ugrállt az őr.Kinézetre másnak tünik mint a kunmadarasi.De nem tudom mennyire voltak ezek szabványosak.
Előzmény: Hpasp (2017)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2022
HPASP kollega már megelözött,én csak most néztem meg Vándor Károly oldalán,az itt levő alakulatokat.Egyszer már mintha felmerült volna a topikban Vándor Károly email cime.Megtudná adni valaki ,persze ha publikus!
Előzmény: PAPA1970 (2015)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2021
Helló!

Az a helyzet, hogy idén már csak karácsonykor, vagy szilveszterkor érnék rá, de ha januárban( a vége felé) lesz egy szabad hétvégém, akkor talán...
Előzmény: Hpasp (2019)
Hpasp Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2020

Gondolom legalább ezred szintü.

 

Hehe, minden fronthoz kellett tartoznia 3 légvédelmi hadosztálynak.

 

Az más kérdés, hogy az ideiglenesen itt állomásozó 11. ruszki Gárda vadászrepülő hadosztály tetszőleges ezrede!!! nagyobb erőt képviselt, mint a komplett 2. magyar (Miskolci) légvédelmi hadosztály (akkor 36db MiG-21MF-e :)

Előzmény: PAPA1970 (2015)
Hpasp Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2019

Szuperek a képek, ilyenkor esz a fene, hogy csak 20 km-re van, és még nem néztem meg...:))

Jaja, nekem sincs távolabb, ha legközelebb mész men akarod bejelenteni?

Mehetnénk csapatostul...

:)

 

Előzmény: mezenguz (2018)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2018
Helló!

Szuperek a képek, ilyenkor esz a fene, hogy csak 20 km-re van, és még nem néztem meg...:))

Az én tippem az A-raktárra ez...
Előzmény: charlie21 (2011)
Hpasp Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2017

Megvan az A raktár is de itt most egy pirotechnikai raktár van.

 

Melyik is az?

 

 

Előzmény: charlie21 (2011)
Hpasp Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2016

Jók a képek, azt lehet tudni, hogy konkrétan milyen alakulat állomásozott "ideiglenesen" itt?

 

14. Kétszeres Vörös Zászlóval, és Kutuzov Renddel kitüntetett, Zhdanov vadászrepülő ezred, mintegy 30db MiG-29C (9.13) elfogóvadásszal.

 

Sármellékkel, és Tököllel együtt alkották a

11. Vörös Zászlóval, és Hmelnitzkiy Renddel kitüntetett, Dnepropetrovsk Gárda vadászrepülő hadosztályt.

 

:)

 

Előzmény: PAPA1970 (2015)
PAPA1970 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2015

Hello!

Charlie21!

Jók a képek, azt lehet tudni, hogy konkrétan milyen alakulat állomásozott "ideiglenesen" itt? Gondolom legalább ezred szintü.

 

Üdv Papa

M62 265 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2014

Köszönöm.

 

Ha minden jól megy, hamarosan megnézzük a szentesit.

Előzmény: charlie21 (2013)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2013
Szia! köszi az elismerést.Majd még szeretnék vissza menni mert kb a reptér 1/3- át tudtam bejárni ,ez is 4 óra gyaloglásba került.Legközelebb a lakotelepi rész marad,meg a többi fedezék csoport.Az A raktárt nagyon őrzik! Orosz bunker: Ez a kép Várpalota felett készült a Mórocz Tető alatti részen a Központi lőtéren,(zárt katonai terület)Mikor készült a kép ,úgy gondoltam orosz a sok orosz felirat miatt,de azóta hallottam egy infót hogy ez már az I VH alatt is ott volt,és állítolag ezt lőtték a Szent István csatahajó akkor még tesztelés alatt levő ágyuival,amik akkor egy fix próbaállásban álltak valahol a Hajmáskéri tűzér iskolánál.Szóval az oroszok csak használták.Be van robbantva,de ismerek olyat aki bekuszott már a szük réseken,belüll nagy termek vannak meg sok lim lom. Van valami BARS ügyben?
Előzmény: M62 265 (2012)
M62 265 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2012

Helllo Charlie21!

 

Tényleg nagyon hangulatos a reptér, szuperek a képek, gratula!

 

Más: a képtáradban lévő orosz bunker merre van? Ez egy II.vh.-s maradvány?

 

Előzmény: charlie21 (2011)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2011
Hétvégén sikerült megnéznem a Kiskunlacházi volt orosz repteret.Képek a képtáramban. kep.tar.hu/charlie21. Majd írok róla,elég lenyűgöző hely!Megvan az A raktár is de itt most egy pirotechnikai raktár van.
charlie21 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2010
Sajnos nincs birtokomban ilyen.Csak a képeim vannak.
Előzmény: Frei Berger (2009)
Frei Berger Creative Commons License 2005.12.11 0 0 2009
Visszatérek egy korábbira, bocs. Tobias érdeklődik elsősorban mezenguztól, Volt tüzértől, charlie21-től, akik a legtöbb újat mondtátok neki, de mindenki mástól is: van valakinek a Középső-Hajag bázisról akár területi, akár bunkeralaprajza? Mindegy, hogy esetleg saját felmérés, vagy "hivatalos". Vagy kinek lehet olyan?
Előzmény: MN8459 (2008)
MN8459 Creative Commons License 2005.12.10 0 0 2008
mezenguz Creative Commons License 2005.12.09 0 0 2007
Helló!

Íme a link.....
Előzmény: Konvergencia (2006)
Konvergencia Creative Commons License 2005.12.08 0 0 2006
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni abban, hogy régebben valaki ( talán Mézengúz, de ez nem biztos ) tett fel képeket a Biatorbágy-Iharoshegyi volt Nyeva bázisról, illetve ami megmaradt belőle. Valaki felrakhatná újra ezeket a fotókat, vagy beírhatná a linkjét is! Köszi!
208D Creative Commons License 2005.12.08 0 0 2005

Sziasztok!

Ismeri valaki a volt rezi bázist?

Ma már csak egy őrtorony meg néhány kerités elem látszik.

Járt ott valaki annak idején vagy mostanában?

 

charlie21 Creative Commons License 2005.12.08 0 0 2004

Most vettem észre hogy tulvagyunk a 2000-ik hozzászóláson! Gratulálok minden hozzászolónak

charlie21 Creative Commons License 2005.12.08 0 0 2003

Hát ez igazán elkeserítő!

Pedig állitolag tényleg van egy ilyen törvény.Akkor persze ez is csak azért van hogy ne tartsák be.Az álltalad említett cserealapról:Ezen már régóta gondolkodom hogyha már ennyi szinte ipari méretű kiszuperállt hadieszközünk van (sajnos) akkor legalább cserélgetni kéne a múzeumnak ,szerintem sok nálunk nyugatabbra eső muzeummal lehetne cserélgetni. 

Előzmény: Volt tüzér (2000)
netjerihet Creative Commons License 2005.12.06 0 0 2002
Ennek az építménynek semmi katonai jelentősége nincs,ugyanis egy vízmű lapos betonépülete,Veszprém mellett délkeleti irányban.Futni szoktam ide kijárni-természetesen sokan mások is,kutyákat sétáltatnak,bandáznak stb.,jól láthatóak a kitaposott utak.Semmi toronyszerű nincs a tetején,ez valami képhiba lehet.
Előzmény: M62 265 (1991)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.12.06 0 0 2001
Bocs, a kép lemaradt.
Előzmény: charlie21 (1999)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.12.06 0 0 2000

Nincs illetékes. Valaha Mezőfalván volt az összes 57 mm-es légvédelmi gépágyú (DIGÉP gyártmányok) A vasútról úgy húzták be, mint egy vonatot, egy vontató 3 - 4 darabot is húzott. Jó néhány darabnak a nagy erőlködésben még kereke sem volt, így félig a földön húzták. Aztán ezek a gépágyúk apránként elfogytak, eltűntek a bontók feneketlen gyomrában. Nemrég Tömböl tábornok, mint VKF törzsigazgató érdeklődött, hogy van-e még, mert kiállítási célra kellene 3 darab, de már nem volt egy sem. Neki sem.

Senkinek eszébe sem jut, hogy esetleg egy példányt el kellene rakni emlékbe, mert valakiknek az az érdeke, hogy a kibontható nyersanyagért minél többet kaszáljanak. Így például nem mentettek meg Nyevát sem. Rakéta is csak az a 4 darab maradt meg, amit a Bólyain láttál. A többit egy képen láthatod. Ugyanígy fog járni a Volhov is.

Pintérnél azért került túlsúlyba a Vega, mert jól mutat nála a kertben. És azért van nála mindkét K1 antennaposzt, mert az egyiket cserealapnak szerezte meg. El akarja cserélni valami igazán komoly dologra.

Előzmény: charlie21 (1999)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.06 0 0 1999
Hiszek neked!Sajnos minden eddigi infóm a Pintér ellen szól, reménykedjünk hogy azért van illetékese a dolognak és van egy lista a hadtörténetiben a megörzendökről.Amúgy meg majd pár év és a kecelen járók egy arborétumot talállnak csak,meg a fák között valami zöld izéket. Arra azért kiváncsi lennék hogy lehet az hogy a Vega rendszer került ilyen tulsúlyba nála azt lenyúlta szinte az egészet,pedig csak egy helyen volt,a többi meg amiből tényleg több volt szinte nincs is képviselve.
Előzmény: Volt tüzér (1998)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.12.06 0 0 1998
Pintérnek nincs Nyevája. Ha a képeim közül megnézed azt, amelyiken az antennák vannak, akkor számold meg, hányat látsz. Ott van az összes, ami valaha nekünk volt. Pintért az ilyen bagatell dolgok, mint a Nyeva nem érdeklik. A szakmai dolgokat nagyívben lesz...
Előzmény: charlie21 (1997)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.06 0 0 1997
Hú! Igazán köszi! Ilyen részletesen még szerintem a légvédelmis topikban sem írtad le.Azért most már lassan összeáll a kép a fejemben.A Pintérrel kapcsolatban:Tudomásom szerint van már egy olyan törvény hogy minden leszerelt,kivont harceszközből köteles példányt biztosítani a HM a Hadtörténetinek(ezálltal a Pintérnek),szerintem valahol már van nyevája is csak még nem tudta hova tenni a sok tujától.A keceli beengedő ember szerint csak idő kérdése hogy megnyissák a kerités mögött álló eddig elzárt területett.Látni ott még Flotillás hajókat is.
Előzmény: Volt tüzér (1994)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.06 0 0 1996
Köszi. Igen emlékszem már ezekre a képekre,annak idején láttam ,de már elfelejtettem hol.Remélem hamarosan én is tudok ott fotózni.
Előzmény: mezenguz (1995)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.06 0 0 1995
Helló!

Még a topik indulásakor belic feltette a fotóit a lacházi reptérről,elérhetőségitt,a lv. a reptér északi sarkában volt,, azt a külső telephelyet most vmi kamionos cég használja...
Előzmény: charlie21 (1984)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1994

A Bólyain valóban van egy szem nyomorult indító állvány. Ne keverd össze az indító állással, mert az a tüzelőálláson (ahol az egész technika van) belül egy fedezék, amiben az indító állvány fészkel. A Nyeva osztálynál ilyen volt 4 darab.

Ám a Nyeva osztály nem merült ki ennyiben. Volt egy olyan kabin, amit a körforgalom mellett láttál, annak UNK volt a neve. Tulajdonképpen benne volt szinte minden elektronikus berendezés, az indikátorokkal, Koordináta megállapító berendezéssel, Mozgó cél kiválasztó berendezéssel (SZDC), Parancs kidolgozó berendezéssel és végül a parancsközlő berendezéssel. Egyedül az adó és a vevő nem volt bent, mert az kint volt az Antenna poszton (UNV). Na persze ezzel nem merült ki az egész osztály, hiszen az elektromos táplálást aggregátorokkal oldották meg, a komplexumnak szükséges energia előállítását pedig egy RKU nevő áramátalakítóval, ami az orosz szabványú 3x220 V 50 Hz-es energiából 3x 200 V 400 Hz-es energiát csinált. Volt ezen felül az osztálynak felderítő lokátora is, P-18. P-15. A híradást és a telekód információk továbbítását 5JA62 vagy 5JA63 Cikloida rádiórelé végezte.

Az indító rendszer különösebben nem volt eleresztve, mert töltőberendezésük nem volt - lévén a Nyeva rakéta mindkét fokozata szilárd hajtóanyagú - volt némi szerelő eszközük, hogy a rakétákra a szárnyakat fel tudják pakolni, néhány TZM és kész.

Néhány képet rakok fel, hogy lásd, miről van szó. Az első két képen az antenna poszt van, de nem telepítve, hanem menetkészen?. A harmadik képen az UNK kabint láthatod üresen. A negyedik képen meg az van, ami hiányzik belőle. ez az összepántolt lom éppen a rávezető tiszt pultjának maradványai.

Ha körülnézel a Légvédelmi rakétás topicon, akkor ott biztosan találsz telepített UNV-t is.

Előzmény: charlie21 (1992)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1993
Jól néz ki! És mintha valami állna is benne!
Előzmény: M62 265 (1991)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1992
Köszönöm! Boccs, lehet hogy félreérthető voltam,én igazán nem egy komplett nyeva komplexszumra gondoltam,ezt ugyse tudnám átlátni hogy mi tartozik hozzá.De indító állvány 4 rakétával az van a kiállításon.Képtáram/Bólyai/1 kép.Ugye ez Nyeva?Most remélem nem éltem ekkora tévhitben!És akkor tisztázás képpen az alakuló téren egy Dvina áll,a nagy csarnokban egy Nyeva indító állás,és mögötte(a képen ez is látszik)Volhov?Köszi a választ! És boccs de most összezavarodtam.Kiváncsi lennék amúgy mennyit kér egy ilyen kibelezett kabinért,jó lenne klubbhelységnek:-))
Előzmény: Volt tüzér (1990)
M62 265 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1991

Ezt Szentkirályszabadja mellett találtam:

 

Mi ez?

Volt tüzér Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1990

Rosszul tudod. A Bólyain nincs Nyeva. Csak egy Volhov M3 van, az is csonkán, tanteremben kiterítve. Állítólag úgy rakták be, hogy működtetni lehessen, de szerintem nincs ember aki be merné kapcsolni. Lassan már olyan sincs, aki még emlékszik rá.

Azt viszont jól tudod, hogy Kecelen nincs Nyeva. Pintérnek nem volt annyi fantáziája, hogy odavigyen egyet. Ott sok olyan dolgot látsz, amiből sok van kiállítva, de lényeges dolgok meg kimaradtak. Már nem tudom, hol olvastam, de nagyon találó volt a megjegyzés. "A keceli múzeum olyan, mint egy szegény hadsereg parkolója."

Ami a Nyevákból megmaradt, az most Mezőfalván rohad. Valami ukrán megvette, és állítólag Pecsora M2-t akar beleépíteni. Az antennaposzt ugyanaz, a kabin meg teljesen üres.

A körforgalom melletti bontót sajnos nap mint nap látom, lévén Dunaújvárosban lakom és ott járok el minden nap melózni. Azt jó ha tudod, hogy az orosz a Dvina és a Volhov kivételével mindent ilyen kabinba rakott. Ezek a kabinok Mezőfalváról származnak, és miután a belét szétzúzták, az üres kabinokat az a manus bontja szét. Ott egyébként a közelmúltban láttam egy elsőrangú állapotban lévő nyerges csőrös Zilt, ám amikor közelebbről is meg akartam volna nézni, akkor már csak a felső része volt egyben, az alját szétvágták.

Előzmény: charlie21 (1989)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1989
Köszönöm mindhármotoknak a gyors választ,igen jól látszik a képen az objektum a semmi közepén.Egy helyszini bejárás majd eldönti mi az.Volt tűzér! Nemrég volt szó róla hogy szétbontották a Nyevákat.Kecelen járva megállapítottam hogy nincs Nyeva neki.Remélem azért maradt még a Bólyaison kivül!(pl a KRUG nak sincs ott a rávezető radarja)És mégegy kérdés:Hazafelé kecelről Dunaujváros határában egy körforgalomnál láttunk egy használt autó telepet,ha van időd nézd meg létszives a képtáramban a Kecel/15 oldal/169-es képet .Ott ezeket árulják van vagy 8-10 darab.Szerintem te biztos ismered.Mik ezek?
Előzmény: M62 265 (1987)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1988
Az orosz minden repülőterét szervezetszerűen egy légvédelmi rakéta osztállyal oltalmazott. Ez többnyire Nyeva vagy Pecsora M volt. Tehát ha Neked az gyanús, akkor az lehetett tüzelőállás.
Előzmény: charlie21 (1984)
M62 265 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1987
LeX megelőzött... Azért feldobtam a reptér légifotóját ide: http://kep.tar.hu/bayzs/50184320/18037919#2
Előzmény: charlie21 (1984)
LeX Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1986
Erre gondolsz?
Előzmény: charlie21 (1984)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1985
A felszámolt honvédségi ingatlanokat(köztük sok oroszt) a Pajzs holding örzi.A cég honlapján www.pajzsholding.hu nyitó oldalán van egy szolgálltatási térkép.Sajnos város nevek nélkül.Érdekes hogy mennyi sárga pontocska van a Bakony környékén.Talán valahogy rá kéne vetíteni egy rendes térképre.
charlie21 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1984
Kérdések Kiskunlacházáról a reptérről. -A Google felvételén a lakotelep és a két kifutó után van egy jól körülhatárolt terület a szántóföld közepén magányosan,tisztára ugy néz ki mint egy TÁS.Valyon az e? -Ha nem akkor lehet e A raktár? -Eggyálltalán van e itt A raktár,mint mondjuk Kunmadarason? Sajnos nem tudom feltenni a képet,nem vágom a módját.Ha esetleg valaki ezt megtenné igen hálás lennék.
charlie21 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1983
Jók ezek a Kunmadarasi képek ,van stilusa a helynek.Kb 5-6 éve én is végigjártam.Figyelni kell az autós-motoros hireket,időnként vannak ott gyorsulási versenyek és akkor megnézhető legálisan. BARS: Egy kérdés,mivel a tornyok tetején az antenna plató egésze körbefordítható,hogy lehet bemérni merre állt valójában(bocsi ha ez nyilvánvaló,de én nem vágom).
Előzmény: M62 265 (1981)
M62 265 Creative Commons License 2005.12.04 0 0 1982

Találtam egy képtárat: http://kep.tar.hu/tetro/50026256?o=0#2

Hol készültek vajon a fotók?

M62 265 Creative Commons License 2005.12.04 0 0 1981
M62 265 Creative Commons License 2005.12.03 0 0 1980

Sziasztok!

Kis keveredés van Pécelen (Vagy én vagyok értetlen)!

 

 

Amit mezenguz kérdezett, az szovjet volt! Oda járnak geocachingesek, fotókat lásd ott.

 

 

 

Nem messze tőle aktív magyar (híradósok):

 

 

Végül közvetlen a város szélén egy volt magyar adóház, szép nagy antennaárbóccal:

 

 

 

Más:

Ha elmegyek Szentesre, és digi. iránytűvel megmérem, hogy merre irányulnak az antennaoszlopok (estleg azok csonkja), valamint ugyenzt megteszem Hajagon is, van-e esély arra, hogy háromszögeléses módszerrel megtaláljuk a még hiányzó BARS-objektumot?

Viszont vajon az árbócon az irányított antenna az árbóc helyzetével megegyezően volt elhelyezve, van a "lábakhoz" képest el volt-e forgatva? Ha nem, akkor már csak az iránytű pontatlansága jöhet szóba. Eddig a max pontatlanság, amit jelzett, +- 8 fok volt (működő villanymozdonyon :) ) Viszont még ekkora pontatlansággal is elég kicsi lenne az a lefedett terület, amit ortofotón át kellene vizsgálni. Nos? Érdemes belekezdeni?

Előzmény: mezenguz (1965)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.02 0 0 1979
... s milyen lehangoló, ami az ajtók mögött található..:((

OFF

.. e-mailt megkaptam, a többit szóban egyeztetjük..

ON
Előzmény: Volt tüzér (1978)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.12.02 0 0 1978
Sárbogárd térsége, pontosabban Szarvaspuszta. Ez volt a 104. honi lérak ezred harcálláspontján a Szenyezs VE kabinjainak fedezéke. Szóval ez nem garázs.
Előzmény: PAPA1970 (1977)
PAPA1970 Creative Commons License 2005.12.02 0 0 1977

Hello!

Ez nagyon hasonlít a Hajagi "garázsokra! Netán a domb túloldalán ennek is van "tükörképe" mármint ott is megvannak a kijáratok? Ha nem titok hol leltetek rá erre a garázssorra? Gondolom nem egy lakotelepen. :-)))))

Előzmény: mezenguz (1957)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.02 0 0 1976
OFF!

Volt tüzér, Frei Berger!

E-mail ment..

ON
Frei Berger Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1975

Mezenguz,

 

válaszoltam neked, de hibajelzéssel visszabeszélt a freemail. Kérlek, jelezd, hogy ennek ellenére megérkezett-e valami, vagy próbálkozzam újból. Köszi.

Előzmény: mezenguz (1973)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1974

Off:

E-mail ment.

Előzmény: mezenguz (1973)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1973
..összevetettem a Gerecse térképpel, de az csak a nagyegyházi bányától( ez a képeden a zöld +-tól dny-ra van) felfele fekvő területeket ábrázolja.. szerintem a zöld +-tól K, Dk-re kellene kutakodni...:)

Volt tüzér!

Neked véletlenül nincs nagyobb felbontású térképszelvényed a területről, meg Polgár környékéről, Szentes-Lapistó, stb...?
Előzmény: LeX (1972)
LeX Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1972
Ehunn egy geoengine kép a területről (nem töltöm fel ide, mert index nagyon lekicsinyítené). Össze kéne vetni egy Gerecse turista térképpel, de nekem csak Vértes van...
Előzmény: mezenguz (1971)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1971
Ezt mozgasd, hátha találsz valamit... csak ekkora felbontás van a google-n, sajna...
Előzmény: charlie21 (1970)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1970
Igen valoszínű, az adóház lesz,pár héttel ezelött már szóba került ,mikor felraktam a képtáramba a kimásolt térképszelvényeket,és ötleteket kértem valyon mik lehetnek.Elvileg ez van a 14-es térképemen a képtáramban.Tényleg valaki nem tudna rákeresni a szárligetire müholdon?Egy kis Segítség:Ez az objektum az M1 jobb oldalára esik(ha Bécs felé megyünk) a Tatabánya elötti autós pihenőnél valamelyik hegy tetején.
Előzmény: LeX (1967)
Caliber Swank Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1969
Megelőztél! :-)) Akkor jól tudtam.
Előzmény: LeX (1967)
Caliber Swank Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1968
Az nem egy magyar adóház?
LeX Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1967
OLP egyik adóháza, aktív.
Előzmény: mezenguz (1965)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1966
Caliber Swank! Mail ment
Előzmény: Caliber Swank (1964)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1965
A péceli Bajtemetés-től nyugatra levő objektumról tud valaki valamit, erről
Caliber Swank Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1964

Charlie21!

OFF

Megnéztem a képtáradat és a képek alapján beazonosítottam, hogy majdnem minden olyan helyen Én is megfordultam, ahol Te is a képeket készítetted. Néhány dologról azonban lenne pár kérdésem. Ha jól láttam, akkor voltál Kunmadarason is. Megadom az Emil címem és ide külld át a tiedet.

caliberswank@freemail.hu

 

Köszi

Swank

ON

 

A Bicske-Szárligeti Orosz objektumról nemtudtok esetleg műhold vagy térképvázlatot betenni, mert Én nem találom.

 

 

Előzmény: charlie21 (1952)
Caliber Swank Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1963

Hello!

Frei Berger!

Egy kicsit bővebben megoszthatnád velünk, amiket Tobias K Neked írt. Rajzok, leírások esetleg térképek. Lehet, hogy azok az infók alapján jobban össze tudnánk szedni, hogy mi hol és egyáltalán hogyan müködött. Van egy- két szakértő a topikba!

Előzmény: Frei Berger (1959)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1962
OFF!

Frei Berger!

..e-mail ment..

ON
mezenguz Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1961
A Szentes-Lapistó-i 503.-as BARS objektum, keletre Lapistótól... ez már megvan..:).. már csak kettő hiányzik!
Előzmény: Frei Berger (1960)
Frei Berger Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1960
Bocs, lehet, hogy mégsem a Dunántúl, hanem valahol a Börzsöny környéke?
Előzmény: Frei Berger (1959)
Frei Berger Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1959

Charlie21,

 

én szívesen közvetítek, ugyanis Tobias K az a német hobbista, aki megkeresett engem Hajag-ügyben (lásd az első hozzászólásomat). Én korábban egyáltalán nem foglalkoztam katonai ügyekkel, nem is értek hozzá, minden, amit el tudok mondani, Tobiastól van. És mert izgalmasnak tűnik, és mert tetszik a megszállottsága, ezért működöm közre. A nyelv legfeljebb a katonai szakkifejezések terén lehet probléma, de ha valamit nem tudok lefordítani, azt körülírom.

Tobias és társai a BARS további magyarországi pontjait keresik (egyébként általában bunkerek a kutatási területük). A BARS-térkép valóban lehet pontatlan, de ennél a léptéknél nem csoda. A korábbi hozzászólások alapján azonosítottam 501-et a Lom-heggyel, de ahogy írjátok, az nem az, viszont a térképen a Dunántúlra esik, tehát ha tévedés is van benne, biztosan nem akkora, hogy átkerüljön a Duna túloldalára. Tobias legutóbb Polgárt emlegette, mint lehetséges Debrecen körüli helyszínt, tudtok ott valamit?

Valóban kérdéses, megépült-e mind, viszont a rendszer működött, ennél fogva minden elemének léteznie kellett. A lehetséges helyszín belövését leginkább az segítené, ha pontosan ismernénk a tornyok tájolását, azok ugyanis a következő láncszem felé mutatnak, amelynek azonban meghatározott távolságtartományon belül kellett lenni. Én hozzávetőleg betájoltam a Hajag-tornyokat, az északi mutathat a csehszlovák 402 felé, a keleti a magyar 501 felé, és a lefűrészelt déli a magyar 503 felé. Tobias viszont azt mondja, hogy a 402 felé elvileg kellene még egy állomás, és lehetnek olyan láncszemek is, amelyekről nem tudunk, és nincs a térképen. De erről még beszélgetek vele.

Előzmény: charlie21 (1952)
mezenguz Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1958
Tobias K.-tól egyébként ezt kaptam, ez a 301. BARS objektum 3D-s képe...
Előzmény: charlie21 (1955)
mezenguz Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1957
...ilyenre gondoltál?........ ilyenre gondoltál?..:)
Előzmény: Volt tüzér (1956)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1956
Ilyen "megerősített garázsokat" Mezenguz kollégával Magyarországon is láttunk, bár mindbe sajnos nem tudtunk bemenni.
Előzmény: charlie21 (1955)
charlie21 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1955
Köszi Ezeket már én is néztem,bár mintha több infó lenne most rajtuk.Ebből azt szüröm le hogy mindegyik hasonló volt.Bár forgatható tornyot csak a 301-es képein látok ,de lehet hogy a többiről levágták.Ami mindegyiken közös az a megerősített garázsok,ezek szerint ezeknek kéne lenni a magyarországiakon is.Hajagon van mint tudjuk...Akkor keressünk talán ezek után.Sajnos amúgy a Németet nem vágom:-(
Előzmény: mezenguz (1954)
mezenguz Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1954
Előzmény: mezenguz (1953)
mezenguz Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1953
Előzmény: charlie21 (1952)
charlie21 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1952
Sziasztok! Én is kaptam mailt Tobias-tól.Sajnos nincs több képem Hajagról ,és mostanában nem igazán tudok eljutni oda.Érdekelne viszont valóban hogy hol lehet a másik három.Az 503-ast valóban Kotomo kollega már Lapistóra helyezte.Kotomo! ha jól emlékszem te arrafelé laksz esetleg nem tudnál kicsit körbenézni?Az 502-es ről csak azt tudtam leszürni hogy valahol Debrecen környéke??..Az 501-ast valamelyiktek már említette hogy talán mátyásföld.Ott jártam már de nem tudom elképzelni,a Lom hegyen én sem gondolnám már évek óta keresztül kasul jártam csak észrevettem volna.Pécelen csak egy orosz laktanyát ismerek ami a Bajtemetés nevű magaslaton van,itt szerintem már néhányan jártatok,igaz van egy kétszintes erődített harcááláspont,meg nagy földel takart hangárszerüségek de nem tudom igazán mi volt ott.Valaki tudja közülletek mi volt ott igazán?Egy ötlett:Ha megnézitek az úgynevezett BARS térképet akkor látható az eggyetlen álltalam ismert Hajagi egy kicsit el van csúszva nyugat felé ez lehet akát a többinél is.Esetleg az 501-es is egy kicsit arrébb van,mint ahol jelőli.Van egy objektum Bicske-Szárliget környékén(egyszer kétszer már felmerült a topickban) ezt az oroszok a 80-as években építgették de tudomásom szerint nem müködött soha.Ez is hegy tetején van és a szemtanuk szerint nagy földalatti termek vannak,az építési dátum jó lehet,és a térképen is még beleférne.Frei Berger!Egy kérdés. Meg lehet e tudni mondjuk a Német kollegától hogy mit keresünk igazán?Minden BARS objektum hasonlóan nézett ki?(ez lenne logikus) pl tornyok ,földalatti termek stb..?Eggyáltalán kiépült a teljes magyarországi rendszer?Jó lenne összedobni amink van,már csak a német érdeklődés miatt is.Már nemzetközi a Topick! :-)
Előzmény: Frei Berger (1941)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.11.27 0 0 1951
Itt.
Előzmény: grune (1948)
grune Creative Commons License 2005.11.27 0 0 1950
köszi
Hpasp Creative Commons License 2005.11.27 0 0 1949

megtudja mondani valaki hogy hol található Lom hegy?

 

A Pilisben.

 

Szentendre - Lajos forrás - Lom hegy

Előzmény: grune (1948)
grune Creative Commons License 2005.11.27 0 0 1948
hello

megtudja mondani valaki hogy hol található Lom hegy?

előre is köszi
mezenguz Creative Commons License 2005.11.27 0 0 1947
Helló!

Szerintem is az 503-as Szentes-Lapistón található, katomo említette egyszer, a helyi lakosság épülése idején, s utána "kis Csernobilként" emlegette, az én méréseim alapján az 502-es Polgár környékén lehetett, legalábbis arrafelé volt jelölve annak idején a DHDSCS egy RT alakulata, ha jól emlékszem egyik topiktárs felsorolására.. az 501 pedig szerintem Pest-Kelet, tehát Pécel környéke talán?

Tobias K. küldte a levelet neked is?

A Lom hegyen Nyeva volt, ezt a képtáramban is megnézheted.. a te honlapodnak mi az elérhetősége?

Lom hegy itt
Előzmény: Frei Berger (1946)
Frei Berger Creative Commons License 2005.11.26 0 0 1946
BARS-ügyben: quzmitsss@freemail.hu
Előzmény: Volt tüzér (1945)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.11.26 0 0 1945

Off:

Küldjél nekem valami elérhetőséget, amin levelet tudok írni!

Előzmény: Hpasp (1944)
Hpasp Creative Commons License 2005.11.26 0 0 1944
Frei Berger által említett 503 kódjelű állomás véleményem szerint Szentes - Lapistón található. Személyesen is jártam ott, még a felszámolás előtt, igaz a technika már nem volt ott...

Erre gondolsz?

http://maps.google.com/maps?ll=46.577145,20.335114&spn=0.004778,0.009560&t=k&hl=en
Előzmény: lomi1 (1943)
lomi1 Creative Commons License 2005.11.26 0 0 1943

Sziasztok,

Már rég figyelemmel kísérem a topikot. Frei Berger által említett 503 kódjelű állomás véleményem szerint Szentes - Lapistón található. Személyesen is jártam ott, még a felszámolás előtt, igaz a technika már nem volt ott...

Volt tüzér Creative Commons License 2005.11.26 0 0 1942
A Lom-hegyen "csak" egy magyar kismagasságú (SZ-125 Nyeva) légvédelmi rakéta osztály volt. Néhányszor (három) voltam ott 1985 előtt, akkor semmi más nem volt ott látható. Viszont nagyon sokszor néztem meg távcsövön és a Volhov TV-jé.
Előzmény: Frei Berger (1940)
Frei Berger Creative Commons License 2005.11.26 0 0 1941

BARS-hálózatKözépső-Hajag 3D

 

Képek az előzőhöz, ott lemaradtak.

Előzmény: Frei Berger (1940)
Frei Berger Creative Commons License 2005.11.26 0 0 1940

Kedves Fórumtársak,

 

környékbeliként és túrázóként jártam tavaly a Középső-Hajagon, néhány, a honlapomra feltett Hajag-bázis felvételem alapján bukkant rám másfél hónapja egy német újságíró, aki hobbiból, számos társával, egykori VSZ-es katonai objektumokat kutat. Kérésére felmértem a bázist, többször benne is voltam, tízezres térképszelvényt is szereztem róla. Ő igen szorgalmasan kutatja az internetet, rábukkant charlie21, bayzs kep.tar felvételgyűjteményére, t.k. mezenguz, Volt tüzér és mások csetelésére kapcsolódó témákban.

Én most kifejezetten Hajag és társai ügyében keresek kapcsolódási pontokat és információkat. A Hajag-bázis a VSZ stratégiai kommunikációs rendszerének, a BARS-nak egyik eleme volt. Ez az ún. troposzféra-rádiórendszer, amelyet 1982-től építettek ki. Ez 4-5 GHz-es, 1 kW-os jeleket lőtt fel, és ezek a troposzféra alsó rétegéről visszaverődtek a következő bázisra. A rendszer hálózati ábráját lent látjátok. Eszerint a Középső-Hajag az 504-es lehetett.

A helyszíni felméréseim alapján a levelezőtársam elkészítette a bázis 3D-képét. Most a valóságban csak két tornyot láttok, de a helyszínen ott a harmadik torony elvágott talpa is. A három torony tájolásából arra következtetek, hogy az északi torony a csehszlovák 402-es, a keleti a magyar 501-es, a déli a magyar 503-as bázis felé mutathatott. Februárban egy fórumban mezenguz, Volt tüzér, iM és Hpasp kitalálták, hogy a Lom-hegyen lehetett az 501-es (én még nem voltam ott).

Tudja valaki, hol lehet a magyar 502 és 503? Charlie21, bayzs: van még több képetek a Hajag-bázisról? iM: hová tetted fel a Lom-hegyről készített képeket?

Minden segítséget előre is köszönök! Ha valakinek ugyanez a hobbija, és szeretne kapcsolatba lépni a német levelezőpartneremmel közvetlenül (németül, angolul), szívesen megadom az elérhetőségét. 

Előzmény: GenYo (1939)
GenYo Creative Commons License 2005.11.25 0 0 1939

Hajag

Szélesség N 47° 11,3590'
Hosszúság E 17° 44,1670'
Magasság: 637 m
Megye: Veszprém

Előzmény: sweethome (1938)
sweethome Creative Commons License 2005.11.25 0 0 1938

Egy kérdésem lenne a tisztelt fórumtagokhoz:

A Hajag néven említett létesítmény hol található?

 

Volt tüzér Creative Commons License 2005.11.24 0 0 1937
Pedig ez az az objektum, ahol azt a tartalék vezetési pontot építették. Csak elég gyengén lehet a dolgokat felismerni. Ott, amikor én utoljára ott jártam, akkora bozót volt, hogy majdnem magam is eltévedtem. Szép is lett volna.
Előzmény: sweethome (1936)
sweethome Creative Commons License 2005.11.24 0 0 1936

Hát igen ...

 

Felismerem a CSRP épületét, ahol dolgoztam, a gyengélkedőt, a hangárt, meg pár más épületet. De megmondom őszintén, az első (felső) képen lévő objektum létezéséről fogalmam sem volt. Pedig nem volt messze :-)))

 

Azt hiszem elmegyek, és személyesen nézem meg.

Köszönöm az infókat, a képeket.

 

 

Előzmény: Volt tüzér (1935)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.11.24 0 0 1935
Na ezek a képeim vannak. Gondolom, egyik - másik ismerős.
Előzmény: sweethome (1934)
sweethome Creative Commons License 2005.11.24 0 0 1934

Ez az ami az autópálya és a laktanya között kb. félúton volt?

Még raktam ott fel saját kezűleg készített hdm térképeket a falra gyakorlaton.

Most meg pain ball??

Hát így múlik el a világ dicsősége.

Képzelem, mi pénzbe kerülhetett a felépítése, aztán pár év múlva az enyészeté lett.

 

Előzmény: Volt tüzér (1933)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.11.24 0 0 1933

Az a vacak a valamikori 6. számú indító állvány fedezékünk helyére épült. Van már vagy 6 - 7 éve, hogy jártam benne, akkor úgy nézett ki, mintha bent felrobbantottak volna egy néhány kilós töltetet. Talán csak a korom hiányzott.

El tudod képzelni, hogy mi lehet ott, ahol néhány éve paint ball-osok "harcolnak"?

Előzmény: sweethome (1932)
sweethome Creative Commons License 2005.11.24 0 0 1932

Köszönöm a választ!

 

Érdekes, hogy amikor én ott voltam, szinte semmit nem tudtunk a rakétásokról.

86 őszén készült el viszont egy nagy földalatti vezetési pont, ott gyakorlat alkalmával többször is jártam. Azzal mi a helyzet? Nem találtam említést róla itt sehol.

Előzmény: Volt tüzér (1931)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.11.24 0 0 1931

Nyugodtan odamehetsz, mert nem őrzi senki. Csak arra vigyázz, hogy rád ne dőljön semmi. A repülőteret egyébként valami repülőklub használja, de ott sincs semmi őrzés.

Én egyébként 1978-tól 1981-ig voltam ott az MN 1059-nél. (Rakéta osztály. A tüzelőállás az URH adóházon kívül volt egy kicsit.)

Egyébként ne számíts semmi jóra. Az egész laktanya gyalázatos állapotban van.

Nemrég jártam felette sárkánnyal és készítettem néhány képet. Ha megtalálom, akkor felteszem.

Előzmény: sweethome (1930)
sweethome Creative Commons License 2005.11.24 0 0 1930

Üdv mindenkinek!

 

Mint új jövevény, köszöntök mindenkit, és gratulálok a topichoz!

Végigolvastam az összes hozzászólást, nagyon érdekesek (többségükben).

Személyes érintettségem is van a témában, ugyanis Börgöndön töltöttem sorkatonaként 18 hónapot 1985 és 1987 között.

Az MN8300  (??) alakulatnál voltam írnok (vagy inkább irodista, térképrajzoló, grafikonkészítő és hasonlók). Szomorú volt találkozni az itt talált (tar.hu galériákban) képeken a mai lepusztult, szétvert Börgönddel.

Szívesen meglátogatnám a régi laktanyát, ezért kérdezem a topictársakat, akik mostanában jártak ott: Be lehet menni? Őrzik-e ? Lakik még valaki a laktanya előtti lakótelepen?

 

Előre is köszönöm, üdv !!

 

 

charlie21 Creative Commons License 2005.11.21 0 0 1929
Sziasztok!! Voltam tegnap kecelen ,csináltam egy rakás képet,felraktam a képtáramba.Van egy pár fotó az uj szerzeményről az SS24-es ről is.Sajnos már másra nem volt időm csak kecel fért bele.A képeken igen sok a Tuja lassan már semmit sem lehet tőlük látni.Jó nézegetést!
Előzmény: mezenguz (1927)
gw Creative Commons License 2005.11.21 0 0 1928

Milyen jó menetgyakorlatot tartottunk anno a reptér körül, a végén átjöttünk a kerítésen és átvágtunk a betonon, mert már a parancsnoknak is elege lett, igaz akkor még nem volt ott láda :)

Előzmény: mezenguz (1927)
mezenguz Creative Commons License 2005.11.21 0 0 1927
Helló mindenkinek!

Sajna régen jelentkeztem, de a munkám miatt van így...:(

charlie 21!

Elvileg Lacházára be lehet jutni, a kapunál is beengednek, ha elhiszik, hogy csak fotózni akarsz, tegnap jártam arra, de van mikor szőröznek, önkormányzati engedélyre hivatkozva..:(
Kalocsa egyszerűbb, repülőklub működik a reptéren, ők nem szoktak akadékoskodni, ha megnézed ezt, akkor megérted miért...

M62 265!

Jók a képek, Börgönddel kapcsolatban erre számítottam.. gondolom Bujákon nem lehetett fotózni...a fotóiddal kapcsolatban lenne egy kérésem, még a héten megkereslek privátban...
Előzmény: charlie21 (1925)
M62 265 Creative Commons License 2005.11.18 0 0 1926

Sziasztok!

 

Börgöndi képek itt: http://kep.tar.hu/bayzs/50175561#2

charlie21 Creative Commons License 2005.11.15 0 0 1925
Üdvözletem! Tervezek mostanában egy lemenetelt Kecelre,hátha már lehet látni a SS24 rakétát állitolag ma van a hivatalos kiállítási napja.Az lenne a kérdésem hogy útközben érdemes e valamit megnézni ami nagyjából útbaesik.Ahogy eddig láttam erre van (budapestről indulnék) a Kiskunlacházai szovjet reptér,illetve kalocsa , itt tudomásom szerint szintén van reptér illetve itt tárolják a kivont páncélos technikát.Van még valami arra?Illetve van infotok hogy az említett helyek mennyire megközelíthetők?
M62 265 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 1924

Megnéztük a HVG-ben említett hegybe telepített gyárat. Az a kis probléma van vele, hogy aktív. A HM-EI Rt. védi, de nagyon. Nem tudjátok, mi lehet ott?

Jártunk Börgöndön is, de fotókat majd csak csütörtökön tudok felrakni a netre.

Előzmény: M62 265 (1920)
mezenguz Creative Commons License 2005.11.10 0 0 1923
Helló M62 265!

Magyar lőszerraktár Kapoly mellett, nemrég zárt? be, felette egy kicsivel megtalálod a volt pusztaszemesi RT bázist is...
Előzmény: M62 265 (1921)
Hpasp Creative Commons License 2005.11.09 0 0 1922

Ez mi lehet?

 

Valami raktár, sem ruszki, sem magyar harcoló egységről nem tudok a környéken.

(Kapoly?)

Tab a túloldalra esik.

 

 

Előzmény: M62 265 (1921)
M62 265 Creative Commons License 2005.11.09 0 0 1921

Légifotó szakértők!

 

Ez mi lehet?

http://maps.google.com/maps?q=%C3%B3csa&ll=46.708235,17.937284&spn=0.013000,0.027479&t=h&hl=en

Netán valamilyen minket érdeklő objektum?

M62 265 Creative Commons License 2005.11.09 0 0 1920

Sziasztok!

Felhozom kicsit a topicot...

 

Térkép-mániásoknak egy cikk itt: http://hvg.hu/hvgfriss/2005.44/200544HVGFriss_156.aspx

 

Hallott már valaki a cikkben szereplő, Buják melletti, hegybe telepített gyárról?

 

bazsa7 Creative Commons License 2005.11.04 0 0 1919

Üdvözletem az Uraknak!

 

Engem olyan Bp környéki kihalt laktanyák érdekelnének, ahova be lehet menni, nem őrzi senki, van rajta egy-két objektum, meg növényzet, és nem zavarunk senkit, ha ott játszunk. Mint a péceli, vagy az érdi laktanya, vagy bázis, vagy mik azok...

Ha el van dugva az erdőben, az még jobb. Tudtok ilyet?

 

Köszi!

rali Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1918
Kis segítséget kérek.Egy katonai sátorról kellene egy jó kép nekem.
charlie21 Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1917
Akkor náluk ebben is érvényesült a" Házgyári panel" stilus.Azt már én is észrevettem hogy némelyik bunker bordázott kör alaku előregyártott elemekből áll.Erre jó példa a Péceli objektum.Más, a hétvégén elmentünk a szigethalmi TÁS mellett, teljesen egyben van jelenleg nyugdíjjas otthon.az épületek felújjítva, nyírt gyep, jól látszott az épületek után a másik kapu ami a TÁS-okhoz vissz ,más kérdés hogy az milyen állapotban lehet.
Előzmény: Volt tüzér (1916)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1916
Előre gyártott fedezék elem. Többfajta méretben és formában létezett, és a telepítéséhez csak alkalmas méretű gödröt kellett ásni, az elemeket összerakni, majd betemetni, és máris készen volt a fedezék. Az orosz annyira szerette, hogy vagy 30 féle volt neki. Kanyar, helyiség vége, ilyen ajtó, olyan szellőző, stb.
Előzmény: charlie21 (1914)
rali Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1915
Ilyet nem láttam még, nem tudom, mi lehet ez.
Előzmény: charlie21 (1914)
charlie21 Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1914
Na szóval ez lenne az a kép!Ez tehát valahol csákvár mellett a reptér feletti erdőben van.Talán van valami köze a csákvári szovjet vezetési ponthoz.Köszönöm Rali kollega segítségét.Látott már valaki hasonlót?
Előzmény: rali (1913)
rali Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1913
A kép:

rali Creative Commons License 2005.10.28 0 0 1912
Küldd el nekem mailban, beillesztem.
Előzmény: charlie21 (1911)
charlie21 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 1911
Bocs ezt nem tudom megoldani,ha lessz kép visszatérek a témára.Sorry!!!!
charlie21 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 1910
és most[image1]
charlie21 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 1909
na talán most
charlie21 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 1908
[image1]
charlie21 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 1907
Most találltam ezt a fényképet.Aki csinálta ,azt állítja hogy sinek is van benne tehát valamit ki-be lehetet tologatni belőle.Valahol csákvár mellett van a volt orosz tábori reptér közelében a hegyen.Van valami ötlet?Látott már valaki hasonlót?[image1]
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1906
Frászt. A technikához az orosz élből adta volna a teljes szállítóteret - mi a harmadát sem vettük meg - a teljes kábelkészletet - igaz, hogy nem a legolcsóbbat vettük, de csak egyet - és tetszés szerinti csatornát. Abból nekünk csak kettő kellett, de csak azért, mert az orosz egy csatornával nem szállította.
Előzmény: LeX (1905)
LeX Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1905
Nem találod ki, hogy nálunk miért 900 méteres volt.

Az volt a legolcsóbb? :)
Előzmény: Volt tüzér (1899)
A_vándorló Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1904
Nem mentem vissza odáig, hogy a számokat megnézzem, esetleg belinkelitek, akkor mondom, mostanában kevés az időm.

De Nagytarcsán még mindig működik az objektum. Lehet, hogy lesz nyílt nap, mint a Veszprémiben, a HM-mel tartom a kapcsolatot, akkor bizonyos részekre beengedik a fotósokat, persze nem mindenkit…

Most várom az engedélyt, hogy a tótvázsonyi objektumba hivatalosan bejussak, azt ígérték a Minisztériumban, hogy az idén még meg fogom kapni a hivatalos engedélyt. Már pár hónapja várok rá…. :(((

Előzmény: charlie21 (1865)
A_vándorló Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1903
Szia, a Tököli reptérről képeket itt találtok, körbejártam az egészet és fotóztam…

 

http://merengo.hu/galeria/?id=722

Előzmény: Hpasp (1863)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1902
Hát igen. Az embereket motiválni tudni kell. Van ahol megy.
Előzmény: Kuruc71 (1901)
Kuruc71 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1901

Erról a motivációs gyakorlatról a szomszédom jut az eszembe.

Az illető Török - Magyar kettős állampolgár.

Kérdeztem tőle, hogy hogy van az hogy az utóbbi időkig olyan gyenge volt a török foci. Most meg világbajnoki 3., egy csomó európai sztárjátékos stb.

A válasza az volt, hogy tudod nállunk ha a hazai csapat rosszul focizik, és elégedetlen a közönség akkor a meccs végén betódulnak és megverik a labdarúgókat. Ezért nállunk a csapatok sokszor 40 fős gárdával rendelkeznek, hogy egy egy ilyen gyepálás után a sérültek felépüléséig is legyen játékoskeret.

 

A bírók egy külön történet. Legyen elég annyi, hogy ahosszabítás időtartama nem "szentírás" Ha paprikás a hangulat akkor akkor fújja le a bíró mikor a játékoskijáróhoz a legközelebb van, és uzsgyi !!!

Ilyenkor mindíg a túlparti partjelzőé a legjobb sprint részidő.

 

 

 

Előzmény: Volt tüzér (1900)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1900

A második képen látni lehet egy érdekességet. Ott hátul van egy sátortábor. Az orosz nem úgy jött ám a lövészetre, hogy bőrönd, némi kaja, és kész, hanem hozott magával mindent, leginkább a technikát. 1000 kilométeren belül keréken jöttek, csak azon túl pakoltak fel vonatra. És amikor megérkeztek, akkor a lőtér szélén felverték a sátrakat, és ott el voltak. Semmi szálló, semmi fürdő, semmi komfort.

1982-ben amikor kint voltam, akkor Bakuból jött oda keréken egy komplett dandár. Éjjel megérkeztek, másnap menet utáni ellenőrzés (megközelítőleg a havi mérések) majd csütörtökön lövészet. Az egyik osztály nem megfelelőt lőtt. Azt kirakták a lőtér szélére, ott egy hónapig gyakoroltak (meg gondolom szívatták őket) majd az újabb lövészetet már meg tudták csinálni. Csak ezután mehettek haza.

Előzmény: LeX (1897)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1899

A Vega tüzelőállása egy érdekes szerzet. A rendelkezésre álló kábelkészlet hosszától függően az indítóállások lehetnek 600, 900 vagy akár 1800 méterre. Nem találod ki, hogy nálunk miért 900 méteres volt. Ráadásul azt is meg lehetett csinálni, hogy a K3 kabint indítóállványostul kihelyezték a várható főirányba vagy 80 - 120 kilométerre, és a K2 és K3 között mikrohullámon tartották a kapcsolatot. Máris megnőtt a hatótávolság.

Arra már nem emlékszem, hogy ott hány indítóállvány volt, de lehet, hogy csak 3. Nem lehetetlen.

Tulajdonképpen az sem lehetetlen, hogy ahová az RPC-t jelöltem, ott a két nagy lokátor volt, és valahol középtájon az PRC-k. Az azonban biztos, hogy az indítóállás hossza 900 méteres volt, mert fényképeztem a lövészetet és a pontos távolságot megérdeklődtem.

Előzmény: LeX (1895)
Kuruc71 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1898
Van itt minden, mint a karácsonyfán !!! :-)))
Előzmény: LeX (1897)
LeX Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1897
LeX Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1896
A képet simán screenshotként nyúltam el google maps-ról. Vindózon nemtom hogy kell, Mac-en alma+shift+4, és kívánt képernyő terület kijelöl.
Előzmény: Volt tüzér (1892)
LeX Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1895
Szemeztem azzal a területtel, de csak halovány tipp maradt hogy az télleg a Vega, inkább megkérdeztelek. :) Nézd meg jobban miért haboztam, nincs meg a 6 rakéta osztályonként, csak 2 (vagy talán 3). Kb. kétszer akkorára jelölted a tüzelőállást mint valójában. Ehunn Mezőfalva és Asuluk azonos nagyításban google maps-ról, és egy harmadik, élesebb kép spaceimaging-ről:
Mezőfalva
Asuluk
Asuluk
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1894
Na csak sikerült.
Előzmény: Volt tüzér (1893)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1893
Ma valahogy nem vagyok formában. Előbb elszáll a szöveg, most meg nem tudok képet beszúrni. Pedig máskor olyan ügyes szoktam lenni. Na még egyszer.
Előzmény: LeX (1891)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1892
Na itt van. Éppen hogy rajta van. De legközelebb azt is írd le, hogy hogyan mentettél el képet.
Előzmény: LeX (1890)
LeX Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1891
Ahem, de jó kis leírás, köszi! Tehát a Vega tüzelőállás az előbb belinkelt kép jobb alsó sarkában lenne?
Előzmény: Volt tüzér (1889)
LeX Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1890
Elmentettem egy nagyobb területet, jelöld be rajta lécci: asuluk.jpg
Előzmény: Volt tüzér (1887)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1889

Egyszer már megpróbáltam kép nélkül leírni, de ez a szemét megette a szövegemet, pedig már majdnem készen voltam

No még egyszer:

Tehát a repülőtértől jobbra és kicsit le ott volt a laktanya, a szállók, meg minden egyéb. Őszintén megmondom, azt nem tudom, hogy az ott szolgáló orosz katonák hol voltak, de nem messze, mert a bűfében időnként megjelentek csencselni. A laktanya területe a képen kicsit zöldebb, szabálytalan poligon.

Kicsit keletebbre (jobbra) van a Káma területe, az majdnem szabályos négyszög.

Ez a terület volt az ottani technikai osztály területe, ott megvolt minden, ami a rakéták kiszolgálásához kellett. Ott gyüjtötték a különböző lövészetek után a roncsokat is.

Egyértelműen azonosítható a tűzvonal. Megközelítőleg függőleges vonalak hálózata, és nagyítva a tüzelőállásokat is lehet látni. Legfelül, ahol az úthálózat összeszűkül, ott a csapatlégvédelmiek tudtak letelepülni, alatta a már kiépített területen a Nyeva komplexumok voltak, alatta a Volhovok, legalul pedig volt néhány Dvina tüzelőállás is. Ahol az egésznek vége, ott az út keletre kanyarodik. Ott van egy tó, bár azt annak idején nem láttam. Ennek az útnek a végén van egy kétcsatornás Vega tüzelőállás. Északra az indító állások, délre az RPC-k. Az egyik csatorna indító állásait fel lehet ismerni, de a másik pont a világos folt helyén van.

Ez a terület egyébként annyira távol van, hogy a Nyeva rakétákkal kb. erre a távolságra lőttek. Érdekes volt látni a lövészetet oldalról, hiszen addig csak hátulról láttam indítást. A Nyeva rakéta röppályája oldalról olyan, mint az ökörhu...zás.

Érdekes, ez hátulról másképpen látszik.

Hát ennyi. Remélem, most már megtalálod a Vegát.

A repülőtér egyébként akkor épült, amikor én a Vega lövészeten kint voltam. Akkor már le lehetett szállni kisebb gépekkel, de a repülőteret még nem adták át.

Előzmény: LeX (1883)
charlie21 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1888
Köszönöm a választ! Akkor csak ilyen prozai oka volt a földkábelnek.A terep asztal meg átmegy legendába.Lehet hogy valaki hobbiból gyártotta,aztán ott maradt.
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1887
Ha el tudnám menteni a képet, akkor be tudnám jelölni. Nagyon nem látszik, én is csak azért találtam meg, mert tudom, hol kell keresni.
Előzmény: LeX (1883)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1886
Terepasztalról nem tudok, egyik általam ismert helyen sem volt. A villanyt meg azért dugták el a föld alá, mert a lokátorokat nem lehetett elektromos távvezeték közelébe (2 kilométeren belül) telepíteni. Így a villanyt eldugták a föld alá és máris meg volt oldva.
Előzmény: charlie21 (1885)
charlie21 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1885
Volt Tűzér! Egy kérdés.Most a kerepesi TÁS-nál is megtalálltam a jellegzetes árkot az erdőben ahonnan felszedték a föld kábelt.Ez gondolom az álcázás miatt volt igy,mindig igy vitték az áramot az objektumokhoz? Hogy az oszlop sor ne jelezze a helyet? Esetleg a terepasztalról tudnál valamit mondani?Amiről kérdeztelek néhány hozzászólással ezelött.Előre is köszönöm válaszod.
charlie21 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1884
Sziasztok! Szombaton volt egy kis időm és megnéztem két objektumot.Sajnos nem sok sikerrel ,eggyikbe sem jutottam be,de néhány dolgot azért megosztok veletek.Az első a Tölgyes nevezetű Gödöllöi hévmegálló felett levő objektum.Jól elvan dugva az erdőben,sajnos hatalmas köd volt és egy föld hányás veszi körül szinte az egészet ezért nem sokat láttam belőle,amit tudtam lefotóztam,de elég vacakok lettek.Valami raktárbázis lehetett,csak barakokat láttam viszont abból volt emeletes is ,ilyet még sose láttam.A kerités sima egyszerű drót semmi különös,az egésszet megkerülve viszont találltam egy kis jól védett házat rengeteg antennával a tetején,ez még teljessen müködőképesnek tünt,és nem hasonlitott a civil antennákra.A telepet örizték több kutya is cirkált a terepen.Innen tovább haladva a 3-ut másik oldalán megtalálltam a Kerepesi TÁS-t.A kapu felé haladva látszott hogy elég jól egyben van,oda érve kb 6 kutya ugrott a kerítésnek egyszerre,a legkisseb is kb kissebb borju méretű volt.Akkor lett necces a helyzet mikor ebből kettő egy lyukon szó szerint kikuszott elém.Hát betojtam az tény.Szerencsére előkerült az őr is,aki nagyon kézséges volt ,de minden probálkozásom ellenére sem volt hajlandó körbevezetni.Jelenleg magánterület egy cég használja valamilyen raktárnak.Annyit még megtettem hogy egy nagy kört megtéve a hátuljához mentem a területnek de csak a Trafó házat sikerült megtalálnom ez kivűl volt a kerítésen.Sajnos a sok kutya elrettentet a további kisérletektől.Néhány képet azért csináltam a képtáramban megtekinthetők.
LeX Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1883
Mindkét kép ugyanarról a területről készült, csak a második 90 fokkal balra van forgatva. Mindkettőn látszik az a picike reptér. Ha télleg ez az, merre keressem a Vegákat? A megszokott felállást nem sikerül felfedezni sehol a környéken.
Előzmény: Volt tüzér (1880)
MATASZ_BP Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1882

hali, ez most ittt a reklám helye!!!

 

 

"....Nem kellene úgy tenni, mintha nem lenne MATASZ már 2001- óta!

Igenis van, és sokmindent tett - de a jelek szerint - nem eleget!

Nos, ezen kell változtatni!

De nem meggondolatlanul, fejjel a falnak, hanem a politikia realitások talaján haladva, lépésről-lépesre!

 

Kedves Mindenki!

 

S ehhez egy "kis lépés" - megnyitopttam az új topicot!

Remélem nem hal halált hamar!

Kérlek benneteket, írjatok oda!!!!

 

Magyar Tartalékosok Szövetsége - mit hoz  ...a jövő?"    - ez a topic címe.

 

 

..."

 

üdv:

KZ

Maz Creative Commons License 2005.10.23 0 0 1881
Előzmény: MATASZ_BP (1878)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.23 0 0 1880
Az 1-es kép nagyon hasonlít. de azért biztos nem vagyok benne.
Előzmény: LeX (1874)
Hpasp Creative Commons License 2005.10.23 0 0 1879

Mail ment.

 

Hpasp

Előzmény: donbotond (1875)
MATASZ_BP Creative Commons License 2005.10.23 0 0 1878

Hali fiúk!

 

ki tud bármit is a Hárosi laktanyáról???

 

üdv:

KZ

Gyöki II Creative Commons License 2005.10.23 0 0 1877
Előzmény: donbotond (1875)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.21 0 0 1876
Hol találtál Te ott levágni való korlátot?
Előzmény: M62 265 (1860)
donbotond Creative Commons License 2005.10.21 0 0 1875
Köszönöm a gyors választ, de mint az index topikvilágában teljesen laikusnak számító ember természetesen nem találtam meg az ominózus felsorolást.
Ha valaki megtenné hogy elküldi a mailcímemre, lekötelezne,
donbotond@freemail.hu

üdv
Előzmény: Hpasp (1873)
LeX Creative Commons License 2005.10.20 0 0 1874
Volt Tüzér!
Ez lenne az asuluki lőtér?
-1-
-2-
Hpasp Creative Commons License 2005.10.20 0 0 1873

Nagyon érdekel a téma. Olyan budapesti vagy budapest környéki régi szovjet vagy magyar laktanyákat keresek, amikben még fellelhetőek használható bunkerek. Remélem tudtok nekem egy olyan listával segíteni, amin még a honvédség tulajdonában lévő laktanyák és a közben iparteleppé átalakult laktanyák is szerepelnek.

 

A légvédelmi rakétás topic elején fel vannak sorolva.

Előzmény: donbotond (1872)
donbotond Creative Commons License 2005.10.20 0 0 1872
Üdvözlök Mindenkit!

Nagyon érdekel a téma. Olyan budapesti vagy budapest környéki régi szovjet vagy magyar laktanyákat keresek, amikben még fellelhetőek használható bunkerek. Remélem tudtok nekem egy olyan listával segíteni, amin még a honvédség tulajdonában lévő laktanyák és a közben iparteleppé átalakult laktanyák is szerepelnek.

Előre is köszönöm!
Hpasp Creative Commons License 2005.10.19 0 0 1871

A Tököli álltalad bejelölt Pecsora a volt szovjet egység ha jól gondolom,innen valyon merre esik a magyar?Ha van még infód szivessen veszem.Köszi! 

 

Pont a reptér túloldalán.

 

 

Előzmény: charlie21 (1865)
charlie21 Creative Commons License 2005.10.19 0 0 1870
Köszönöm a válaszokat! Remélem még az idén megtudok nézni párat ezek közül.Raktam fel a képtáramba néhány régi képet a régebben látott objektumokról.Nem tul jó minőségüek de akkor még csak egy sima filmes gépem volt,innen lett beszkennelve,nézzétek el nekem.Külön felhívnám Volt tüzér kolléga figyelmét a Pilis Tetői fotókra amellyek még 1996 ban készültek,még egész jól egyben volt a hely,voltak még a kölapos utak,őrtornyok,és még a vas ajtók is fent voltak a szakaszfedezékeken. Volt tűzér! Egy kérdés,most jutott eszembe hogy annak idején vagy a Lom hegyen vagy az urak asztalán (már nem emlékszem) találtunk egy kb 1m X 1m terep asztalt amin a környező hegyek (domborzat) volt megcsinálva ,igényesen valami hungarocel szerüből.Szépen lefestve mint egy vasutmodellező terepasztal.Ez esetleg minden TÁS-ban rendszeresítve volt? Valamilyen oktató ,bemutató céllal készülhetett? Ismerős neked a dolog? Sajnos nem hoztam el,és fénykép sincs róla,akkoriban sporoltam a filmel.Ezért nincs igazán képem a Zsámbékiról meg a Vértesacsairól sem ,pedig bejártuk mindkettőt,nemsokkal a bezárások után.Most bánom igazán.
gw Creative Commons License 2005.10.18 0 0 1869
mindenféle kft.k, bt-k meg ilyenek lakoznak benne.
Előzmény: charlie21 (1866)
LeX Creative Commons License 2005.10.18 0 0 1868
Ezekszerint a 3.képen a Vándorló "kollega"álltal emlegetett igen titkos hely van.

Nem. Az "igen titkos földalatti hely" az a 2. képen lévő. A 3. képen egy elhagyott laktanya található.

A 2-4 képeken levő egységeket pedig ugy képzeljem el mint az Érdi adóházat?

A 4. képen lévő pont olyan mint a 14. péceli. Nem láttam az érdit aktív állapotában, így nemtom neked összehasonlítani.

A 2-7,10-11,14-17 ojjektumokat lessed meg maps.google.com-mal közelről.
Az 1,9,12-t pedig a Budapest Ortfotók könyv 2. kiadásában kitakaratlanul nézheted meg (az első kiadásban még nagy zöld paca van ott).
Előzmény: charlie21 (1865)
charlie21 Creative Commons License 2005.10.18 0 0 1867
Most jutott az eszembe hogy a Kerepesi osztály mellet nagyon közel van a Tölgyes néven szereplő Honvédségi terület,tulajdonképpen csak a 3-as ut választja ketté öket kb 500 méter lehet közöttük.Lehet valami összefüggés ? Elég kicsi terület ,ha megnézem kerepest akkor megkeresem ezt is.
charlie21 Creative Commons License 2005.10.18 0 0 1866

Köszönöm gw!

 

Megpróbálok majd elmenni a diosdi laktanya felé.Nem tartom valószinünek hogy egy ekkora helyet még nem adtak el.Kiváncsi vagyok most mi van arrafelé.

Előzmény: gw (1864)
charlie21 Creative Commons License 2005.10.18 0 0 1865

Köszönöm gyors válaszod!!

 

Okossabb lettem rögtön.Ezekszerint a 3.képen a Vándorló "kollega"álltal emlegetett igen titkos hely van.A 2-4 képeken levő egységeket pedig ugy képzeljem el mint az Érdi adóházat?A kerepesi TÁS-t hamarosan megnézem most akkor már tudom hol keressem.A Tököli álltalad bejelölt Pecsora a volt szovjet egység ha jól gondolom,innen valyon merre esik a magyar?Ha van még infód szivessen veszem.Köszi! 

gw Creative Commons License 2005.10.17 0 0 1864

9. ez a Diósdi úti laktanya, ha jól rémlik tüzérek lakták, saját iparvágánya és rakodója van :)

17. igen ez az. 2x voltam benne, az egyik utolsó napon, amikor még a honvédség őrizte, egyszer pedig, amikor éppen senki, de annak is már 2 éve. ahhoz képest elég jó állapotban volt (főleg, hogy milyen könnyű elérni), most nem tudom milyen, de legutóbb a topiktársak nem tudtak bejutni.

Előzmény: charlie21 (1861)
Hpasp Creative Commons License 2005.10.17 0 0 1863
Hpasp Creative Commons License 2005.10.17 0 0 1862

Találtam egy olyan Budapest térképet ami jelöli a Honvédségi objektumokat.Ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim.A legjobban érdeklők:

2-3-4,térkép: Ez valamelyik a Nagytarcsai HÁP? és a másik kettő micsoda?

 

3, A volt 104. Légvédelmi rakéta ezred MN3011 harcálláspontja, Nagytarcsán

2,4, A Veszprémi összeköttetést biztosító RH, illetve URH rádióállomások

 

5,térkép:Ez a Gyáli nyeva Tás? Most paint ball centrum?

 

11/13 légvédelmi rakéta osztály Nyeva MN7816, Gyál

 

17,térkép:Ez lenne a Kerepesi Nyeva TÁS?

 

Igen, 11/14 légvédelmi rakéta osztály Nyeva MN5646, Kerepes

 

Persze ha van a többiről is valamilyen mondani valotok szivessen veszem.Pl a Tököli résznél hol keressem a TÁS-t?

 

Most birkakarám.

 

 

Előzmény: charlie21 (1861)
charlie21 Creative Commons License 2005.10.17 0 0 1861
Sziasztok! Hétvégén sétáltam egy kicsit a lakhelyem felett levő Péter hegyen.Itt egy nemrég még üzemelő rádiós laktanya van.Meglepve láttam hogy most elhagyottan áll,szétszedték az antennákat és csak egy maradt árválkodva.Látszolag nem is őrzik,egy kicsit be is mentem, a szélén csináltam néhány fényképet a képtáramban megnézhetitek. Más: szeretném a segítségeteket kérni! Szintén a képtáramban van egy Térképek nevezetű képtár(csak oda engedte betenni a gép a nagyságuk miatt).Találtam egy olyan Budapest térképet ami jelöli a Honvédségi objektumokat.Ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim.A legjobban érdeklők: 1,térkép: Kamaraerdőben-Ki tudja mi ez? 2-3-4,térkép: Ez valamelyik a Nagytarcsai HÁP? és a másik kettő micsoda? 5,térkép:Ez a Gyáli nyeva Tás? Most paint ball centrum? 9,térkép:Törökbálintnál elég nagynak látszik. Mi ez? 10,térkép:Kerepes felett.A gödöllöi HÉV Tölgyes megállojánál.Mi ez? 14,térkép:Pécel az elhagyott Orosz mellet.Mi ez? 17,térkép:Ez lenne a Kerepesi Nyeva TÁS? Persze ha van a többiről is valamilyen mondani valotok szivessen veszem.Pl a Tököli résznél hol keressem a TÁS-t?A kerepesi TÁS rol tudja valaki milyen állapotban van?Mezenguz! Volt Tűzér! Hpasp! Számítok rátok,a mindig szakszerű hozzászólásaitokra!Előre is nagyon köszönöm!!
M62 265 Creative Commons License 2005.10.17 0 0 1860
Voltunk fent a hétvégén Pilisszentkereszten. Flexxel levágtak pár korlátot, de más nem változott mostanában.
mezenguz Creative Commons License 2005.10.13 0 0 1859
Előzmény: mezenguz (1858)
mezenguz Creative Commons License 2005.10.13 0 0 1858
Helló mindenkinek!

... a Moszkva környéki rakétavédelmi rendszer egyik bázisa talánez?
Hpasp Creative Commons License 2005.10.10 0 0 1857
Előzmény: Hpasp (1856)
Hpasp Creative Commons License 2005.10.10 0 0 1856

Sziasztok! A hétvégén mászkáltam egy kicsit a Mátyásföldi reptéren.Nem voltam még arra soha ezért nem igazán tudom hogy nézet ki annak idején.Tudomásom szerint itt volt a Szovjet DHCS parancsnoksága.Hát nem sok jelét láttam ennek.Csak egy nagy füves mezőt találltam ,egy helikopter leszálló helyet,meg valami bunker maradékot láttam egy cég telephelyén.Viszont rengeteg tiszti lakást láttam.

 

Miután ezt a Német Pershing rakéták is pontosan tudták, (mármint hogy ott a Front parancsnokság) ezért ott csak békeidőben székeltek.

 

Kisbalhé esetén Csákvárra települtek (lásd `68), míg nagybalhé esetén Nagytevel felé vették volna az irányt.

 

Amúgy a front alá tartozott egy extra páncélos hadosztály a két hadseregen kívül, aminek (ha már minden kötél szakadt) egy T-64B harckocsija a front parancsnokának rendelkezésére állt...

 

 

Előzmény: charlie21 (1855)
charlie21 Creative Commons License 2005.10.10 0 0 1855
Sziasztok! A hétvégén mászkáltam egy kicsit a Mátyásföldi reptéren.Nem voltam még arra soha ezért nem igazán tudom hogy nézet ki annak idején.Tudomásom szerint itt volt a Szovjet DHCS parancsnoksága.Hát nem sok jelét láttam ennek.Csak egy nagy füves mezőt találltam ,egy helikopter leszálló helyet,meg valami bunker maradékot láttam egy cég telephelyén.Viszont rengeteg tiszti lakást láttam.Tud valaki mesélni a helyről?Hogy nézett ki ez valamikor,van e valami amit érdemes lenne ott megnézni.Egyszer az is felmerült hogy ott volt a BARS rendszer eggyik eleme.Hol volt maga a Szovjet laktanya.Ezek szerint ez csak egy füves reptér volt?Mivel mostanában sokat fogok arra járni megkeresném ha van valami látnivaló. Előre is köszi!
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.09 0 0 1854
Ez a fotó nekem is megvan. Én valami olyan minőségű képre gondoltam, mint amit a Terraserver produkált a fóti osztályról.
Előzmény: Hpasp (1853)
Hpasp Creative Commons License 2005.10.09 0 0 1853

Mezőfalváról találtatok már ilyen minőségű fotót?

 

Ez a legjobb eddig:

 

http://maps.google.com/maps?ll=46.969301,18.788853&spn=0.037892,0.075831&t=k&hl=en

Előzmény: Volt tüzér (1852)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.08 0 0 1852
Mezőfalváról találtatok már ilyen minőségű fotót?
Előzmény: M62 265 (1850)
rali Creative Commons License 2005.10.07 0 0 1851
Egy jó Tökölt tudok adni, ha érdekes.
M62 265 Creative Commons License 2005.10.04 0 0 1850

Sziasztok!

Úgy emlékszem, még nem volt a kiskunlacházi reptér légifotó: http://maps.google.com/maps?ll=47.176470,19.071665&spn=0.025773,0.054957&t=h&hl=en

Hpasp Creative Commons License 2005.09.28 0 0 1849

Vándor Károllyal vedd fel a kapcsolatot.

vandork@freemail.hu

Előzmény: gömbegér (1848)
gömbegér Creative Commons License 2005.09.27 0 0 1848

Ha valaki kapcsolatban van/volt, vagy ismer oyan embereket aki a KUNMADARASI REPÜLŐTÉRrel kapcsolatban információval tud szolgálni (archív videoanyag, fényképek, esetleg riportot is vállal, vagy csak beszélne róla) azt kérem, hogy írjon egy e-mailt!!!

Ezzel egy dokumentumfilm elkészüléséhez járulhat hozzá!

Előre is köszönöm!

e-mail: peero@frremail.hu

gömbegér Creative Commons License 2005.09.27 0 0 1847

Ha valaki kapcsolatban van/volt, vagy ismer oyan embereket aki a KUNMADARASI REPÜLŐTÉRrel kapcsolatban információval tud szolgálni (archív videoanyag, fényképek, esetleg riportot is vállal, vagy csak beszélne róla) azt kérem, hogy írjon egy e-mailt!!!

e-mail: peero@frremail.hu

Volt tüzér Creative Commons License 2005.09.21 0 0 1846
Sajnos az a sorsuk.
Előzmény: Berci_54321 (1845)
Berci_54321 Creative Commons License 2005.09.21 0 0 1845

Mezenguz, Mi-24-est is bontanak? Ha tudták volna a németek hogy erre a sorsra jut, nem biztos hogy nekünk adják anno...

Üdv, Berci

Hpasp Creative Commons License 2005.09.20 0 0 1844
Hpasp Creative Commons License 2005.09.20 0 0 1843

Taszár-Kecskemét-Lilafüred?

 

Pápa-Kup, Sárbogárd, Érd már megvan.

Hpasp Creative Commons License 2005.09.20 0 0 1842

..ja, s ha egy kicsit elkalandozozol Döbrönte irányába, meglesz a 41, 42 objektum is...:)

 

:D

 

http://fish.fomi.hu/termekekhonlap/adathaz/termekek/Legifelvetelek/legi2000/minta.asp?azonosito=3985

 

 

Előzmény: mezenguz (1841)
mezenguz Creative Commons License 2005.09.20 0 0 1841
..ja, s ha egy kicsit elkalandozozol Döbrönte irányába, meglesz a 41, 42 objektum is...:)
Előzmény: Hpasp (1840)
Hpasp Creative Commons License 2005.09.20 0 0 1840

Hát ez gyorsan meglett :(((

 

http://fish.fomi.hu/termekekhonlap/adathaz/termekek/Legifelvetelek/legi2000/minta.asp?azonosito=3983

 

 

 

Ezek szerint volt még Taszár, és Kecskemét közelében is egy.

Sármellék-Pápa-Érd-Lilafüred már megvan.

Előzmény: Hpasp (1839)
Hpasp Creative Commons License 2005.09.20 0 0 1839
Előzmény: Hpasp (1838)
Hpasp Creative Commons License 2005.09.20 0 0 1838

Az 50-es objektumot akkor kitárgyaltnak tekintve, jöhet a 40-es védett objektum.

Ez a 47. Pápai vadászezred, és az 54/1 rádiótechnikai zászlóalj hasonlóan védett harcálláspontja, Pápa-Kup helyszínen.

mezenguz Creative Commons License 2005.09.16 0 0 1837
..egy-két nyalánkság még:
Előzmény: mezenguz (1836)
mezenguz Creative Commons License 2005.09.16 0 0 1836
S125-Nyeva...
Előzmény: rali (1835)
rali Creative Commons License 2005.09.16 0 0 1835
zek robbanófejek?
Előzmény: mezenguz (1834)
mezenguz Creative Commons License 2005.09.16 0 0 1834
...most ezeket bontják, s néhány, nemrég érkezett kuriozum:
Előzmény: mezenguz (1833)
mezenguz Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1833
...ja, ja...:))
Előzmény: Hpasp (1832)
Hpasp Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1832

oktatáson?

:)

Előzmény: mezenguz (1831)
mezenguz Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1831
... hol jártunk ma Volt tüzér topiktárssal..?
mezenguz Creative Commons License 2005.09.11 0 0 1830
OFF!

katomo!

E-mail ment..

ON
mezenguz Creative Commons License 2005.09.11 0 0 1829
Helló mindenkinek!

Egy példa, hogy így is fel lehet dolgozni a volt szovjet csapatok települési helyeit:itt
mezenguz Creative Commons License 2005.09.09 0 0 1827
Egy kép onnan, bízva M62 265 jóindulatában:
Előzmény: mezenguz (1826)
mezenguz Creative Commons License 2005.09.09 0 0 1826
Helló!

M62 265 már szerencsésen bejárta, a képtárában találsz is képeket róla, sőt a Középső-Hajagon lévőről is.. volt szovjet vezetési pont, háború esetére..
Előzmény: döghalál (1825)
döghalál Creative Commons License 2005.09.09 0 0 1825

Ezeket a képeket a www.tulelok.hu.-találtam meg van pár másik is.

A tapolcafönél levö valamilyen harcálláspont volt .

Tud valaki ennek a helynek a multjáról részleteket.

gw Creative Commons License 2005.09.09 0 0 1824
Kiszóródott a homok a tetejéről :)
Előzmény: Törölt nick (1822)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.09.09 0 0 1823
Töltő-ürítő hely?
Előzmény: Törölt nick (1822)
Maz Creative Commons License 2005.09.09 0 0 1821
Na, méghogy nincs szolgalmi jog a területén. Bírósági ítélet van, ami szerint vissza kell állítania az eredeti állapotot. Erre a vadbarom kinyitotta a kaput és pár méterrel beljebb csinált egy újat.
Előzmény: mezenguz (1820)
mezenguz Creative Commons License 2005.09.08 0 0 1820
Helló mindenkinek!

Akit érdekel, a mai Népszabi közölt egy cikket a volt tab-tengődi laktanyáról, melynek egy részét már "feltérképezte" M62 265 topiktárs, a nagyobbik része sajna Tengőd felé esik, s az érdekesebb objektumok is ezen a részen vannak.. a cikkitt
Hpasp Creative Commons License 2005.08.30 0 0 1819

OFF

 

csak a munkahelyimet tudom itt északon olvasgatni...

... a privátot csak a jövő héten.

Előzmény: mezenguz (1818)
mezenguz Creative Commons License 2005.08.30 0 0 1818
Helló!

OFF!

Hpasp, M62 265!

Mail ment...

ON
J Dagain Creative Commons License 2005.08.28 0 0 1816
g
jj
Volt tüzér Creative Commons License 2005.08.26 0 0 1815

Na ezek azok. A komplexumról annyit kell tudni, hogy teljesen autonóm energia és más ellátással rendelkezett. Ha megszűnt az országos hálózat, az egész létesítmény akkor is képes volt saját magát ellátni vízzel, villannyal, szűrt levegővel és komplett légkondicionálása volt. Ez a sok minden még most is üzemképes lenne, ha annak idején, a kiürítéskor, leszereléskor nem barmoltak volna szét mindent. Ezen a két képen az a pult szerepel, amiről a létesítmény teljes energiaellátását vezérelte két technikus. A felső képen abban a fehér dobozban valami vegyi mentesítő por volt. a biztonsígi őr kíváncsiságból beleszagolt, és ott helyben majd megfúlladt, olyan büdös volt. A képen megdermedt mozdulat éppen azt mutatja, hogy az ürge igyekszik bezárni a dobozt.

Az két képen még fel lehet ismerni a harcálláspont föld alatti részének alaprajzát.

Előzmény: mezenguz (1814)
mezenguz Creative Commons License 2005.08.26 0 0 1814
Parancs, értettem..:)), plussz az 5540
Előzmény: Volt tüzér (1813)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.08.26 0 0 1813

Még az 5547-et is tedd fel légy szíves.

A felső képen az Rt. zászlóalj harcálláspontjának a tervtáblája helye van. A kép jobb oldalán van az a fal, amely a két nagy harcálláspontot elválasztotta.

A második képen a 104. ezred harcálláspontjának tervtáblája helye van. felül az a szép mínium vörös csőhálózat nem látszott, mert az egészet az álmenyezet eltakarta.

A harmadik képen a harcálláspont le3járata látható a készenléti épület felől. Jó kiállású hermetikus vasajók vannak ott, és ami nem látszik, oldalt vannak még különféle vegyi mentesítő helyiségek.

Előzmény: mezenguz (1812)
mezenguz Creative Commons License 2005.08.26 0 0 1812
Na, akkor a képek, gondolom ezekre céloztál:
Előzmény: Volt tüzér (1810)
Hpasp Creative Commons License 2005.08.26 0 0 1811

cukkolni nem ér...

:)

Előzmény: Volt tüzér (1810)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.08.26 0 0 1810
Tedd meg Te! Sajnos elszállt egy programom, és nem tudom lekicsinyíteni a 500 kB méretű képeket. Ha javasolhatom, az 5534, 5538, 5548. számú képeket tedd fel. Másik hármat már tegnap elküldtem neki.
Előzmény: mezenguz (1809)
mezenguz Creative Commons License 2005.08.26 0 0 1809
Volt tüzér!

Egy képet felrakhatok, vagy megteszed te?

OFF

E-mail ment..

ON
Előzmény: Volt tüzér (1808)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.08.26 0 0 1808
Azt is kérdezd meg tőle, hogy "na miről maradtál le, bibii?"
Előzmény: mezenguz (1807)
mezenguz Creative Commons License 2005.08.26 0 0 1807
Szia Hpasp!

Sajna, nem volt nálam gép, mert külföldön tartózkodik, de Volt tüzér, s katomo sokat fényképeztek, gondolom küldenek fotót... egy kérdés: na mit találtunk nyitva?..:))
Előzmény: Hpasp (1806)
Hpasp Creative Commons License 2005.08.25 0 0 1806

Tájékoztatom a tisztelt egybegyűlteket, hogy a mai napon néhányan ... végiglátogattuk a 104. lérak. ezred ... harcálláspontját.

 

És a fotók hol maradnak???

:))

Előzmény: Volt tüzér (1801)
mezenguz Creative Commons License 2005.08.25 0 0 1805
Volt tüzér, katomo!

OFF

E-mail ment..

ON

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!