Keresés

Részletes keresés

Warnika Creative Commons License 2011.09.14 0 0 20059

szia,

mennyire volt hegyi út és milyen állapotú volt a Szarajevó - Mostar - Trebinje szakasz? Mert mi hazafelé Dubrovnikból mentünk direktbe Szarajevóba és az izzasztó része volt az útunknak.

Előzmény: RaspberryJam (20058)
RaspberryJam Creative Commons License 2011.09.13 0 0 20058

Évek óta olvasgattam a fórumot, és idén végre eljutottunk Montenegroba. Isten jókedvében teremtette ezt a csodálatos országot, ebben biztos vagyok, már várjuk, hogy mikor mehetünk vissza újra.

A fórumnak köszönhetően nagyon sok jó tippet kaptunk, pl. útvonal tekintetében is, így Bosznián keresztül mentünk a már sokaknak bevált Doboj-Zenica-Szarajevó-Mostar-Trebinje-Herceg novi útvonalon. Odafelé Szarajevóban (Pansion Harmony nevű hotel), visszafelé Mostarban (Shangri La B&B) töltöttünk egy-egy éjszakát kis városnézéssel, Herceg noviban a Villa Tenzerában voltunk. Mindegyik szállás nagyon jó ár/érték arányú volt szerintünk, kifogástalanul tiszta, jól felszerelt, jó internetkapcsolattal, terasszal. A Villa Tenzeranak medencéje is van, amit mi nagyon értékeltünk, ez lehet, hogy hülyén hangzik egy tengerparti nyaralóhelynél, de nekünk bejött.

A tengerpartot Budváig jártuk be, a szárazföld mélyébe nem is nagyon hatoltunk be, sok-sok látnivalót hagytunk a további montenegrói nyaralásainkra is, de elsősorban pihenni mentünk most. Herceg novi szerintem jó úticél, mert csak város alapos megnézésével napokat el lehet tölteni, tény azonban, hogy sokkal szuperebb strandok vannak máshol...

Montenegro a páratlan természeti szépségei mellett csupa-csupa pozitív csalódás volt számunkra: a tengerpart nem volt szemetes (vagy nem volt feltünő), általában mindenhol szót tudtunk érteni a helyiekkel angolul, és relatíve olcsónak találtuk.

Warnika Creative Commons License 2011.09.13 0 0 20057

köszi, igen, szerintem ez volt az. nagy szeme és csúnya fogai voltak. egy darab olyan 1,5 kiló lehetett készen. nagyon fincsi volt.

Előzmény: H_G (20048)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20056

Pár napig csend volt és nyugalom. Kár, hogy csak pár napig ... :(

 

The_Rible Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20055

Köszi. Van még a tarsolyban is jónéhány, de még sok dolog van velük.

Előzmény: Amaribp (20043)
The_Rible Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20054

Nem, nem ott készítettem. Ez a Moraca völgyében van, egész pontosan Djurdjevina és Duga között.

 

GPS: 42° 41' 39,67'' É  és 19°22' 23,01 K

 

Valóban nem lehet sok helyen megállni fényképezni. Ráadásul mi északról jöttünk, a parkoló meg az ellenkező oldalon van. Nagy forgalom, közvetlenül alagút után záróvonallal. Nem volt egyszerű megoldani, de sikerült.

Előzmény: szervezkedő (20036)
szervezkedő Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20053

Értem miről írsz!

 

De én igazából nem a horvát topicot figyelem némán!

 

Saját élményeim, tapasztalataim miatt, nem olvasom a Horvátországgal kapcsolatos utazási témákat.

(Évente max. 1-2alkalommal!)

Előzmény: Törölt nick (20051)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20052

Végül is így van. Nekünk, ki nem vagyunk, ahhoz a röghöz kötve, mért ne tetszene, a Horvátország-Bosznia-Hercegovina-Montenegró-Albánia, meg minden más.........?

Előzmény: Törölt nick (20051)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20051

(néma csendben olvasgatom más topicocat is ahol olvastam a nyári élménmyeitekről!!!)

Miért is néma csendben,hiszen ez a két off topic(ország) valamikor egy volt,most meg úgy csinálunk,mintha a két topicország ellenség volna!Hiszen a part meg a voda az ugyanaz!Én például nagyon szeretem Montit is meg Croatiáciát is!Mindkét helyen jól érzem magam és nem tekintem ellenségemnek azt aki csak az egyikre esküszik.Sőt úgy veszem észre,hogy az utóbbi időben nyitás van a két topic olvtársai közt,aminek személy szerint nagyon örülök! :-)))

Előzmény: szervezkedő (20025)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20050

Elképzelésem sincs, ördöghal ami ronda de finom:) Mondják a szakértők:)

Előzmény: Warnika (20046)
stevie-w Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20049

Idézet a Starbev sörgyár honlapjáról:

 

A typical Niksicko Pivo consumer is a confident and friendly person, ready for action, but still relaxed, always in the company of his mates.

 

 

"A Niksicko Pivo tipikus fogyasztója magabiztos és barátságos, kész minden jóra, mégis nyugis, és folyton a cimboráival múlatja az idejét."

 

 

http://www.starbev.com/brands/all#niksicko-pivo

 

:-)

H_G Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20048

Arra tippelnék, hogy ez a pesce San Pietro (Szent Péter hala) becézett/kiforgatott alakja.

 

http://www.cookaround.com/yabbse1/showthread.php?t=17263&page=1

 

Előzmény: Warnika (20047)
Warnika Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20047

és még egy kérdés: egyik este ettünk egy isteni finom halat, amit a pincér Sampero-nak nevezett, ez volt a számlán is. Nem találok róla semmit a neten...szerintetek mi lehetett? Csúnya fogai voltak :)

Előzmény: Warnika (20046)
Warnika Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20046

Ja és a lefelé út az szuper volt: Novi Sad - Valjevo - Bijelo Polje - Podgorica - alagút és Ulcinj.

Előzmény: Warnika (20045)
Warnika Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20045

sziasztok,

hazatértünk Ulcinjból. az idő tökéletes, végig 30-32 fok volt, a víz kb. 26 fokos, a Velika Plaza visz mindent (azon belül MCM), a Mala Plaza télleg kicsi és zsúfolt. Szemét az van, de leginkább azért, mert kevésnek bizonyulnak a kukák, pedig minden nap járnak a kukások. az út nagyon hosszú, bármennyire is tervezgettük az indulást csak belecsúsztunk az alagútzárba, hazafelé Dubrovnik gyönyörű volt, előtte a montenegrói tengerpartok még szebbek, így látszott a kontraszt Ulcinj és a többi város között.

Nagyon jól éreztük magunkat és készülünk vissza :)

 

Infó: aki furgonként "anyakönyvezett" autóval indul útnak (mi egy Astra Van-nel mentünk) az készüljön fel, hogy még idén 80 EUR a körny.véd.díj. De ha ügyes, akkor kilépéskor megveszik a zsiványok 20-30 EUR-ért :)

 

Próbálok majd egy részletesebb leírást is írni. Ja és hazafelé a bosnyák útak és hegyek...na az embert próbáló kaland volt :S

Amaribp Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20044

Főképp fürödni?  Hát júliusban, augusztusban ne menj.

Előzmény: doki64 (20037)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20043

Megnéztem , meg a többit is, ami máshol van, csak ámulok, és bámulok, hogy mik vannak :)

Előzmény: The_Rible (20028)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20042

Mert nem úgy van, hogy ott állsz meg ahol akarsz, hanem ahol van egy pici hely:)

Előzmény: Ephedrin (20030)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20041

Szerintem Kolasin-Moraca kolostor, útközben.

Itt: right

Előzmény: szervezkedő (20036)
doki64 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20040

Köszönöm!

Előzmény: szervezkedő (20039)
szervezkedő Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20039

(Bocsi a duplázásért, tegnap nem is tűnt fel hogy 2 nappal előre kirakták a meteorológiai előrejelzést!)

szervezkedő Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20038

Jövőőőőre???????

 

Hiszen még tombol a nyár!!!

 

 

Jövő nyárig böngészd Zoli barátunk oldalát és ami megtetszik, ott keress majd szállást:

 

http://photomontenegro.net/pics/

Előzmény: doki64 (20037)
doki64 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20037

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, jövőre Montenegró tengerpartjára készülök . Melyik részére érdemes menni mert főképpen fürödni szeretnék. Előre is kösz  válaszotokat.

szervezkedő Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20036
Nekem az a gyanun ez a ''korbetekintos'' kep valahol Podgorica es Sarajevo kozott keszult, talan Niksic es a hatar kozott.

Tehat biztos nem a Szabadka- Uzice- Bijelo Polje- Podgorica uton amerre valoszinuleg te mentel.
De egyik hegy olyan mint a masik!
Előzmény: kapiksz (20034)
szervezkedő Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20035
Ez is egy megoldas, de nehogy azt hidd hogy egyedi!

Augusztusban osszehaverkodtam egy magyar sraccal, aki Albaniaban dolgozik! Majdnem meg kolleganak is szamit! Bartol vonattal hozta az autot. Azt mondta o ezt az utat csak ugy tudja elviselni ha jol beb*szik! Nagyon jol sikerult neki! Kolasin korul lezugott a felso agyrol! Hatalmasat szolt!!!
Előzmény: Muity Mijo (20033)
kapiksz Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20034

Nekünk is nagyon bejött, hogy Szerbián és Montenegrón keresztül mentünk Herceg Noviba. A fantasztikus és lenyűgöző táj és vezetési "élmény" kárpótolta az "alagútszívást" - A képen látott szakaszra visszaemlékszem, bár mi nem álltunk meg, -  azért nézegetem még most is a fórumot , mert jók a beírások, és élménybeszámolók és így közelebb hozza a nyári élményt, nagyon szeretnénk még eljutni ide, hiába nagy a világ és sok hely van, de másodikra már van annyi tapasztalat, hogy még élvezetesebbé tehetnénk a nyaralást.

Előzmény: Ephedrin (20030)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20033

Ez mind szép, de hogy ivóvízzel miért kell terhelni szerencsétlen szerelvényt, ha van pálinka és bor az útipoggyászban?

 

Előzmény: szervezkedő (20032)
szervezkedő Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20032
Brutalis szivas lehetett! En a vonatos kalandokra kulon felkeszulok es igy nem er varatlanul egy ilyen kenyszerpiheno. Van nalam kaja boven, viszek ivovizet fagyasztva, viszek csapvizet mosakodni, visyek paplanhuzatot, zseblampat,GPS-t, telen egy extrem viszonyokra kitalalt halozsakot stb.
Utaztam mar telen vilagitas nelkul. Telihold volt! Hatalmas ho! A vonat cammogott a hegyek kozott, es csodaltam a termeszet szepseget! Majd elsirtam magam olyan szep volt!!!
Azutan ejjel a futes is megszunt! Hogy utalt mindenki amikor a zseblampa utan egy laza mozdulattal a halozsak is elokerult!
Előzmény: Muity Mijo (20031)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20031

Na szóval, biztos, hogy én sem repesnék az örömtől, ha asszonnyal és gyerekekkel kellene 20 órán át rohadni egy vonaton, na de könyörgöm, kaland az élet, és hát azért mégsem marhavagonokról van szó Barnal riasztóbb úticéllal.

Egy pillanatig sem kell azt hinni, hogy ez egy balkáni sajátosság, utaztam én Key Westből úgy haza, hogy 54 óra múlva landoltam Baján. Azóta a hollandokat utálom, miként a magyar légügyi szerveket sem jó érzéssel őrzöm a szívem csücskében, a reptéri egyenruhásaink a járatkimaradás miatt előbb érkezett csomagjaimat roncshalomban adták át, szemét aljas mocsok banda.

 

Előzmény: szervezkedő (20026)
Ephedrin Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20030

Jajj de jó!!! Ráadásul pont ott álltál meg ahol én is!!! Kár, hogy nem egy időben történt, de ezen remélem fogunk változtatni!!!

 

Előzmény: The_Rible (20028)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!