Keresés

Részletes keresés

túllocsolós Creative Commons License 2009.11.09 0 0 9677
Sziasztok télálló citromot vagy narancsot hol lehet beszerezni? Bene Laci bá' nak van.Esetleg füvészkert?Esetleg van valakinek?
szaguaro Creative Commons License 2009.11.08 0 0 9676
Bizonyosan az kel belőle, legfeljebb annyi különbséggel, h. ha valami élénkebb szinü virággal megáldott kertészeti változat volt, akkor lehet, h. fakóbb virágu lesz. De ha ismerőstől kaptad, akkor sarjat is kérhetsz. Vagy ha felénk jársz, én is adok szivesen. Meg sztem bárhol találsz falvakban, régi parasztudvarokban szinte kötelező virág volt, legalábbis felénk.
Előzmény: Luigi50 (9675)
Luigi50 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 9675

 

 Kedves szaguaro !

 

 Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, de az a helyzet, hogy én japánbirset kaptam, amibe magok vannak :) Hajtások nélkül :) :) Tehát arra lennék kíváncsi, hogyha én a magokat elültetem, akkor azok hozzák-e az anyanövény tulajdonságait, vagy mint a citromokat, ezt is oltani kell? Bocsi, ha nem egyértelműen írtam :)  Még egyszer: gyümölcsöt kaptam, a japánbirst, amire azt sem tudtam, micsoda, éppen kutakodni akartam utána itt a fórumon, amikor teljesen véletlenül megláttam Jozsó48-nak a találós kérdését egy másik  topicban :) Tehát, hogy japánbirs, azt csak onnan tudom, mert igazából gőzöm sem volt róla, hogy mi ez a rettentő savanyúság, amit kaptam :) Üdv: Lajos

Előzmény: szaguaro (9674)
szaguaro Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9674
Biztosan szaporitható magról is, de teljesen felesleges, ugyanis százával hozza a tősarjakat. A termését egyéb gyümölcsök közé szokták főzni kompótba, egyedi izt ad neki, de keveset terem, inkább diszfaként tartják. Északi területeken teába teszik, citrom helyett.
Előzmény: Luigi50 (9673)
Luigi50 Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9673

 

 Sziasztok !

 

 Felteszek pár képet egy citromról, szeretném megkérdezni, hogy a képek alapján tudja-e valaki a pontos nevét.

 Még valamit szeretnék kérdezni. A Japánbirs magról szaporítható-e? S ha igen, akkor a gyümölcse mire használható? Mert én olyan féléretten beleharaptam, hát katasztrófális volt az eredmény :) Azt hiszem, egész közel áll a citromhoz :) :) :)   Köszönöm. Üdv : Luigi

Quicktor57 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 9672

Kedves István!

Véleményem szerint még mindig összetettebb a probléma annál,  hogy le kell-e szedni néhány zöld gyümölcsöt a fádról. Ezt neked kell eldönteni. Ha van elég levél, és erősek a hajtások, akkor maradhatnak.

Előzmény: vi888 (9669)
B. Imre Creative Commons License 2009.11.02 0 0 9671
Sziasztok! Biztosan sokan ismeritek a datolyaszilvát, valaki közületek megtudná mondani, hogy milyen alanyra lehet oltani? Azt tudom ,hogy kétfalta is létezik , az egyik magvas, a másik magtalan: Állitólag a magtalan nagyobb és ízletesebb,és valamejikmsarjtól szaporitható: Az egyik barátomnak van 3 éves, szép fellett fa de m

ég nemtermett, valszeg majd jövőre de, hogy mikor lesz sarja, nemtudju.

Üdv. Imre!
Mediterránum Creative Commons License 2009.11.02 0 0 9670
Nálam ma reggel -2 fok volt igy a citrusféléket bevittem a garázsba.Reménykedem mág ki lehet vinni a napsütésre,hiszen most érnek.A mandarinon 11o termés van szép nagyok, és izletesek.A narancs még csak most kezd kicsit sárgulni.mandarinnarancs
vi888 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 9669
Tisztelt Quicktor57 !

Valóban arról a mandarinfáról van szó, amelyiket annak idején feltettem.
A növény azóta döbbenetesen fejlődött, lehet nem értek a talajösszeállítás minden fogásához, de növénynek úgy néz ki megfelelt a talaj.
A leveleket nem számoltam meg valóban, de növényen a vegetációs időszakban nem tűnt soknak ez a termésmennyiség. A növény karácsony óta folyamatosan virágzott, és még most is virágzik, rengeteg virágbimót, virágot távolítottam el róla, hogy ne legyen túl sok rajta, de lehet így is túlzásba estem.
A hibát valószínűleg a talajnedvességgel és a nem fokozatos behozatallal követtem el.
Honlapodat természetesen tanulmányoztam, és sok hasznosat tanultam belőle.
(A növény fajtájával azonban máig nem vagyok tisztában, lehet nem is mandarinról van szó, a képeid alapján inkább narancsnak tűnik.)
A kérdésem csak annyi volt, hogy szedjek-e le a termésekből ?
Válaszodat tisztelettel várom.
Előzmény: Quicktor57 (9668)
Quicktor57 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9668

Kedves István!

Ha arról a mandarinfáról van szó, amit tavaly bemutatál a fórumon, akkor valószínűleg nem hagytad megfelelően megerősödni a növényt. (15 db terméshez legalább 200 db levélre, és erős ágrendszerre lenne szükség. Talán a megfelelő citrusföld összeállítása is elmaradt. Ráadásul a behozatal is kicsit váratlanul érte szegényt. (Valószínűleg túl nedvesen került "teleltetőbe".)

Javaslom, olvasd el a weblapomon http://quicktor57.fw.hu a citrusnevelési útmutatót. (Növényvédelem, gombabetegségek, atkák és a teleltetés részeket mindenképp.)

Talán ez alapján el tudod dönteni, mit lehetne tenni a növénnyel, hogy tavaszig kihúzza.

Előzmény: vi888 (9663)
Laco84 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9667
Sziasztok!

Keresnék Maurelli- és Havasi banán növényt!!!
Akinek van írjon és megbeszéljük a továbbiakat!
e-mail: lackoka84@vipmail.hu
Van lila-fehér és sárga-fehér angyaltrombita magom!
Ha valakit érdekell írjon ,cserélném zöld kardvirág hagymára!!!!

ü: Laco84
Nemlajos Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9666
rögtön a kép elkészülte után megtörtént:)
Csak gondoltam, megörökítem, hol tart a dolog...
A két kis hajtása gyönyörű, lassan önálló kis banánfák.
Mondjuk üldözi a növényeimet most a sors, néhányuk túlöntöződött (én ott se voltam!:) ), és megjelent tömegével a tőzeglégy...
Két növényt biztos, hogy szét kell szednem, és átültetnem, a banánfának se lenne rossz, de félek, neki (meg a hajtásoknak) már így ősszel ez nem esne túl jól.
Előzmény: csaba08 (9665)
csaba08 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9665

Szia,

 

Mindenkép szed le a már teljesen elszáradt leveleket.

 

Csabi

Előzmény: Nemlajos (9664)
Nemlajos Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9664
Sziasztok!
A banánfámat azóta nem öntözöm (spriccolni kicsit szoktam), jelenleg ilyen az állapota:















Van valami teendőm, vagy várjak a csodára?
vi888 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9663
Tisztelt tapasztalt termesztők !

Azzal a kéréssel fordulok Önökhöz, hogy adjanak tanácsot mandarinfám ügyében!

A növény jelenlegi állapota:

Életkor:
kb 3 éves fácska

Termesztőközeg:
Tőzegbe kevert normál virágföld+ féléves felszívódású műtrágya

Tárolás:
Jelenleg egy fűtetlen szobában tárolom, az ablak előtt, állandóan felhúzott ablaknál.
Sajnos a behordás előtt egy vihar kissé megtépázta.

A növényen kb. 15 különféle méretű termés van, több darab már teljes méretre kifejlődött, de még teljesen zöld.

A növényről a szobába rakás után erőteljesen hullani kezdtek a levelek, és több termésen apró barna foltok jelentek meg.

Kérdés:
Szedjem -e le zöld termések nagy részét, hogy a növényt megmentsem?

Válaszukat előre is köszönöm!

Varga István
Laco84 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 9662
Sziasztok!

Keresnék Maurelli- és Havasi banán növényt!!!
Akinek van írjon és megbeszéljük a továbbiakat! e-mail: lackoka84@vipmail.hu
Van lila-fehér és sárga-fehér angyaltrombita magom!
Ha valakit érdekell írjon ,cserélném zöld kardvirág hagymára!!!!

ü: Laco84
marimama51 Creative Commons License 2009.10.28 0 0 9661
Szépen érik a kalamondin.Az normális,ha egy-egy levél lepotyog?
Luigi50 Creative Commons License 2009.10.28 0 0 9660

Kedves ragusa !

 

 A barnaságot mindig úgy kell levágni, hogy a nagyobb barna részt eltávolítod, és egy fél centi barnát még hagyjál ott. A másik, a citrom nem azért érett meg, mert te bedugtad a földbe, hanem azért, mert utó érő :) Tehát ha egy tányérra teszed, és az ablakba ahol világosság, napfény éri, akkor is beérik. Üdv: Luigi

Előzmény: ragusa. (9658)
Luigi50 Creative Commons License 2009.10.28 0 0 9659

 Hát kritikát kaptam az oltókéssel kapcsolatos hozzászólásom miatt . Ajjjjaj ! Elnézést kérek ha valakit megbántottam természetesen csak poénkodtam,azért van a :) Mosoly jel ! Na többet sem viccelek.

 

ragusa. Creative Commons License 2009.10.27 0 0 9658

Erdekes dolgot tapasztaltam az egyik citromnal...

 tudjatok van az az elvaltozas amikor egyre csak barnulnak az agak, es en meg levagom az elevenig, a vegen  megiscsakmegdoglik. IGY dolott meg szamos citrusom.(((

 na azt mondtam en nem vagdosom tovabb ..

 erre azok az agacskak amik, barnultak, az elagazasnal megalltak es nem barnultak tovabb....

es elkezdett hajtani, az eleven reszei.. SOT noveszti az egyetlen citromjat is .Ketto volt rajta de en nagyokos levertem ..most rajta van az elhalt ag, az  harom helyen is . Ertetlenul allok elotte .

 a levert zold citromot a szaranal kisse!! bedugtam a foldbe a cserepbe , es OTT megerett )))))

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (9657)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.27 0 0 9657
Keresd meg a legvilágosabb helyet neki és ott teleltesd.
Ne vágjál le semmit hogy ha épek az ágak és nem barnulnak.
Kérlek olvasd el a Quicktor honlapján vagy olvas vissza hogy milyen körülmények között kell teleltetni a citrusokat.

Üdv.
Chez
Előzmény: sly8126 (9654)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.27 0 0 9656
Szia.Én a helyedbe amásodik képalapján jobban megnézetném mi is amit te nemes egyszerüséggel citromfának nevezel.Erre abból következtetek,hogy a maradék levelek alakja alapján ez egy Citrus medica"Etrog" azaz Judeai cédrát.Ez Palesztinából származik,ősidök óta a zsidók kultikus növénye.A zsidók ünnepében/Szukátban/van szerepe.A levélhullása az bizonyos,hogy a kinti-benti hőmérséklet és rossz locsolás következménye.De megjegyzem,hogy a teleltetési höszükséglete is magasabb mint pl.az általad citromfának nevezett Citrus limoné.Érdemes lenne ezt tisztázni és csak utánna oltásban gondolkodni mert egy C.medica sokkal érdekesebb mint egy C.limon.
Előzmény: sly8126 (9654)
Luigi50 Creative Commons License 2009.10.27 0 0 9655

 

 Kedves sly8126 !

 

 Hát nem ajándék ? ! ! ! ! !  :) Pedig a barátságos felajánlásból arra következtettem. Sajnos akkor nekem sem lesz oltó ollóm :( 

 A citromodhoz annyit szeretnék mondani, hogy kérdezd meg, akitől kaptad, nemes-é vagy nem nemes. Mert ha nem nemes, a nagyságából ítélve valószínűnek tartom, hogy nem is fog virágozni. Tehát ne várd. De ha szeretnéd, hogy virágozzon, akkor be kell oltatni. Ebben viszont nagyon szívesen segítek, Fejér megyében lakok. :)

 A levélhullásról meg annyit és ezt mindenkinek írnám, hogy 90 %, hogy a melegtől van. És minek utána az ember meglátja, hogy kedvenc fája levele hullik, hát mit tehetne mást ??? Neki áll még jobban öntözni, aztán meg majd kirohad. Sajnos ez valószínű, hogy a helyváltoztatás következménye. Nem szabad locsolni, csak nagyon nagyon kicsit. Üdv: Luigi  

 Akkkóóó most nem lesz ollóm? Na mindegy, vágom késsel :) :)

Előzmény: sly8126 (9653)
sly8126 Creative Commons License 2009.10.27 0 0 9654
Sziasztok!
Olyan 2 éve kaptam egy citromfát. Nem tudom milyen fajta ezen belül és hogy hány éves. A teleltetéssel van egy kis gondom. Tavasszal mindig kirakom és egészen októberig kint van az erkélyen, de amint bekerül sárgul a levele és elhullajtja. Szegényke 3 hete van bent kb. és már majd nem teljesen kopasz. Mit csináljak vele? A lekopaszodott ágakat levágjam? Virágot sem hozott még nem hogy citromot.
ilyen voltilyen lett
sly8126 Creative Commons License 2009.10.27 0 0 9653
Szia Luigi50!

Örülök érdeklődésednek! :)
Rendelésed megteheted a webáruházban is vagy leadhatod emailben az info@mesterszerszam.hu -n. :)
Előzmény: Luigi50 (9651)
gracz77 Creative Commons License 2009.10.27 0 0 9652
sziasztok

tudna valaki segíteni, hogy mi baja lehet a citromfámnak. elkezdett lehullani a levél (már voltak kis citromok meg rengeteg virág is de azt is leejtette) a levél széle barnul is és utána leesik és elég pödrött is. locsolom, kap tápoldatot is, lehet rossz helyen van? most a szekrény tetejére tettük de elég világos helyre.
Luigi50 Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9651

 

 Kedves sly8126 !

 

 Hát azt hiszem, a többiek nevében is köszönöm az általad felkínált oltó eszközöket :) Akkor hova is küldhetjük a postázási címet? :)

Előzmény: sly8126 (9650)
sly8126 Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9650
Sziasztok !
Nemrég téma volt az oltás, szemzés !
Kiderült, hogy a férjem cége forgalmaz oltó ollót !
Akit érdekel, az nézze meg itt :oltó olló
Remélem hasznos információ volt !
Sziasztok
mileff Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9649
Kedves Luigi50!

Sajnos nem tudom milyen fajta. :-( Egyik barátomnak van egy nemes citromfája, és az ő terméséből származik a mag. Megpróbálom majd megkérdezni őt. Szerintem nem fogja tudni, mert nem ért hozzá nagyon. Egyenlőre citrustanuló fázisban vagyok, de a növény nagyon hasonlít a Citrom (Citrus limon)-hoz. Quicktor oldaláról linkelve:

Ehhez hasonló lehet

Csak nem ilyen szép nagy volt. Nem, még nem termett, és 2 éves múlt.
Előzmény: Luigi50 (9648)
Luigi50 Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9648
 Kedves Mileff ! Azért engem is + Qiktort is érdekelne milyen magonc ? hány éves ? Termett már ?
Előzmény: mileff (9647)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!