Keresés

Részletes keresés

szkati Creative Commons License 2005.05.24 0 0 890

Elképzelhetetlennek tartom, hogy júniusban Rodoszon lehűljön a leevgő 20 fok alá!

Júniusban nem sokat láttok a pillangókból, mert július vége-augusztus az ő idejük. Egyébként meg - szerintem- nem nagy durranás, mert ritkán röpködnek, inkább összehúzott szárnyakkal húzódnak meg a fákon. A Mátra-feeling van egy kis  pillangóröpködéssel. Június inkább előszerzonnak számít( júliustól van a főszerzon), de azért minden nyitva lesz már, lesznek turisták is, de nem annyian, mint egy kicsit később. Mi májusban voltunk Krétán és akkor még nem volt fullon minden, de jól lehetett már fürödni a tengerben és a tavernák nyitva voltak, motorkölcsönző is. Addig örülj, mig nem csöppensz bele a teljes káoszba, amikor már lépni sem lehet!

Előzmény: Norcsa26 (886)
Norcsa26 Creative Commons License 2005.05.24 0 0 889

Zselé,

 

mi a TUI-val megyünk, és annak a szállodájába. Biztos együtt repülünk, mikor is száll fel innen a gép?

 

Köszi az infót, ezek szerint este 7-ig nyitva a Palota, meg hallottam olyat, hogy vasárnap ingyenes, nem kell fizetni belépőt - nem tudom, igaz-e még.

Akkor a pillangókhoz nem megyünk, gondolom a helyi id.vez. is ad még felvilágosítást az aktivitásukról.

 

Fény-és hangjátékokról tudsz valamit, ami a nagy parkban van a városban?

Zseléke Creative Commons License 2005.05.24 0 0 888
Bocs-összekevertem nem lovagi vár hanem Nagymesteri Palota.
Zseléke Creative Commons License 2005.05.24 0 0 887

Norcsa,megkérdezhetem te melyik utazásiirodával mész? Én is akkor megyek amikor te,én az Apollonal megyek.Már másodszorra megyek Rodoszra.

 

Rodosz ovárosát ne hagyd ki nagyon de nagyon szép.Én annak idején voltam a Lovagi várban is amit emlitettél meg is néztem a papiromat és azt irja hogy este hétig van nyitva.(tavaly voltam elöször).Bár nekem nem nagyon tetszett,nincs benne tul sok érdekesség.De azért szép:) Szerintem érdemes napközben is bemenni,én annak idején ndélelött voltam,kibirhato volt a nagy meleg,meg a kis utcácskákban vannak nagyon jo hüvös részek is,ugyhogy elviselhetö.A Pillangok völgyéröl sajnos nem tudok mit mondani mert mi juliusban voltunk,és akkor sem láttunk egyet sem:((

Viszont az idöjárás engem is érdekelne ugyhogy ha tudna valaki valamit mondani az nagyon jo lenne:))

Norcsa26 Creative Commons License 2005.05.24 0 0 886

Sziasztok,

 

mi már 2,5 hét múlva indulunk Ialyssos-ba, Rodoszra!

Már jobban felkészültem a témából, ezért összeszedettebb kérdéseim valának, ha esetleg van olyan szakértő, aki meg tudja válaszolni, nagyon örülnék!

 

1.Előfordulhat-e, hogy június közepén lehűl a levegő 20 fok körülre és eső esik? Csak mert a Wunderground pl. most a hét második felére ennyire sz.r időt mond Rodoszra, ami nekem elég megdöbbentő...  

 

2. Júniusban fogunk-e látni valamit is a Pillangók völgyében, vagy kár rá időt vesztegetni? (Csupán a Mátra-feeling miatt nem érdekel).

 

3. Rodosz városába inkább esténként tervezünk sétákat, a hőség és a közelség miatt. Az ilyenek, mint a Nagymesteri Palota, meddig lehetnek nyitva este? A parkban a hang-és fényjáték minden este van, és már júniusban is?

 

4. Mire számítsunk az üdülőhelyek forgalmát tekintve ekkor? Pontos dátum június 12-19.

 

5. Három napra tervezünk motoros túrát, egyik nap a nyugati parton a fellegvárakat, sziklás vidéket járnánk át, másik nap Lindos, harmadik nap keleti part, nagyjából azok a helyek, amiket itt is ajánlottak. Van valakinek valami spéci ötlete, nem annyira ismert hely, ahova érdemes még elrobogni? Nagyon szeretjük a különleges természeti látványosságokat, fürdéssel egybekötve.

 

Köszi a segítséget!

 

 

zuhl Creative Commons License 2005.05.24 0 0 885

Sziasztok!

 

Augusztus 7.-én indul valaki Rodoszra?

Norcsa26 Creative Commons License 2005.05.19 0 0 884

Köszi a tippeket, végülis a Vince könyvet vettem meg, mert az praktikusabb. Nehezen tudom elképzelni, hogy a gyönyörű Tőzsér képeskönyvbe kapaszkodjak majd a motor hátsó ülésén... :))

Azt sajnálom, hogy nincsen Top 10 Rodoszra, mert eddig ez a fajta szerkesztésű könyv vált be a barangolásokhoz, de úgy látom, a Vince is hasonló.

FLaci Creative Commons License 2005.05.19 0 0 883

Nem rossz a Vince kiadó "Útikönyv és térkép" sorozatában megjelent cucc sem. Kevésbé olvasmányos mint a Tõzsér könyv, de (szerintem) alkalmasabb a "viszem magammal és ebbõl navigálok" típusú kirándulásokhoz.

 

Bye, L.

Előzmény: Norcsa26 (881)
k.valcsi Creative Commons License 2005.05.19 0 0 882

Szia!

Tőzsér János: A napfény szigete Rodosz, a lélek szigete Kos  Ára: 2400,-Ft

Én a Bp. VII. Rákóczi út 12. alatti Libri könyváruházban vettem. Egyébként a Kassák kiadó jelentette meg.

 

Előzmény: Norcsa26 (881)
Norcsa26 Creative Commons License 2005.05.19 0 0 881

Sziasztok,

 

tudnátok jó útikönyvet ajánlani Rodosz témájában? Nekem nagyon tetszett a krétai nyaralásunkkor a Kréta Top 10 útikönyv, de félek, Rodoszra nem írtak ilyet. Viszont találkoztam már használhatatlan, regényszerűen szétfolyó leírásokkal, ahol semmiféle instrukciót nem adtak arra vonatkozóan, hogy elsősorban mit érdemes felkeresni, csak végtelenített blabla volt benne.

 

Tehát olyan könyvet keresnék, amely strukturált, és jó tippeket tartalmaz.

Előzmény: zuhl (880)
zuhl Creative Commons License 2005.05.17 0 0 880

A kép meg lemaradt. :-)

 

 

Előzmény: zuhl (879)
zuhl Creative Commons License 2005.05.17 0 0 879
Meg a szamarak is :-))
Előzmény: edk440 (877)
adibacsi Creative Commons License 2005.05.17 0 0 878
Köszi, utánanéztem. Ha szerinted Lindos nem nyugis, akkor mit szólsz Pefkos-hoz? Állítólag nagyon közel van Lindos-hoz és van is ott egy kulturált szálláslehetőség (Summer Memories). Az egyetlen dolog amitől félek, hogy olyannyira nyugis, hogy esténként semmit sem lehet ott csinálni... Van esetleg valakinek tapasztalata Pefkos-ról?
Előzmény: edk440 (877)
edk440 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 877
Lindos nem nyugis. A szűk sikátorokban folyamatosan áramlanak a népek.

Talán megfelel a követelményeknek az Eugenia Ialissosban. Olvass vissza.
Előzmény: adibacsi (876)
adibacsi Creative Commons License 2005.05.17 0 0 876

Sziasztok.

 

Valaki segíthetne nekem. Szeretnék a párommal július vége felé Rodoszra menni két hétre. a problémám az, hogy az utazási irodák Falirakit és Rodosz várost preferálják, nekünk vmi nyugisabb hely kellene. Kinéztem Lindos-t, mert ott van élet, mégis kisvárosibb hangulata van. Sajna azonban nem nagyon találok a neten szállásokat, ami meg van az iszonyú drága. Aki esetleg már járt arra ajánlhatna nekem egy jó és nem túl drága helyet? (De érdekel bármilyen más hangulatos kisváros is Rodoszon...)

 

Előre is köszi a válaszokat!

Zseléke Creative Commons License 2005.05.15 0 0 875
még eszembe jutott valami ahogy olvasgattam a hozzászolásokat.Nekünk annak idején az utazásiirodában elmondták hogy Rodosz egyik fele rettenetesen szeles.De azon az oldalon ahol Faliraki van meg,Kalithea az nem-ott általába szélcend van,amit tapasztaltunk is.Voltunk kiváncsiságbol a másik oldalon is-nem jut ezsembe a neve sajnos-és ott a hajamat is levitte a szél.Kb ott kezdödik a szeles rész ahol Rodosz vársoban a két tenger találkozik,ott van a Aqvárium is.
Zseléke Creative Commons License 2005.05.15 0 0 874
ja még annyit hogy a Kresten a Kalithea Mare meg a Princess flora egymás mellett helyezkednek el kisseb nagyobb kihagyásokkal.
Zseléke Creative Commons License 2005.05.15 0 0 873

Norcsa-te melyik utazásiirodával mész?junius 12.-én mész ha jol értettem ugye?

 

Még egy korábbi kérdéshez szolnék-nem voltam ugyan a Princess Florában de a csoportunkbol voltak ott és azt mondták hogy jo jo de láttak már jobbat is.Szoval hogy nem egy csucs.De nem tudom emrt én ott nem votlam igy nem akarok okoskodni.De a Kresten Palace-t tényleg csal ajánlani tudom mindenkinek:)) 4csillagos,igy eleht egy picit drágább de megérti,pláne ha tengerre nézö szobát kérsz mert az erkélyröl csodás a kilátás a tengerre és Rodosz város fényeire este.És a szállo elöl megy busz is ami percek allatt ot van akár Rodosz városban akár Falirakiban.

Zseléke Creative Commons License 2005.05.15 0 0 872

Sziasztok:)

Én  junius12.-én megyek az Apollon travellal Rodoszra,a Kalithea Mare Palace-ba.Már voltam Rodoszon két évvel ezelött,akkor egy Kresten Palace nevü hotelba voltunk ami a Kalitheának a szomszádságában van.Már akkor kinéztük ezt a szállot hogy egyszer még megyünk oda:)) Szerinem Rodosz nagyon szép,ezért is megyünk vissza.

Lenne egy kérdésem,azokhoz akik esetleg tavaély nyáron voltak ott.Van Rodosz város és Faliraki között egy Kalithea nevü régi romos fürdö-mi mindig oda mentünk fürdeni mert egy gyönyörü szép öböl,ahol nincsenek sokan.vannak ott napágyak is meg ilyesmi.Busszal simán el lehet jutni oda,és megéri nagyon mert nagyon szép a tenger.Szoval a kérdésem az lenne hogy egy ismerösöm volt tavaly juniusban ott és azt mondta hogy a fürdö félig le volt zárva mert felujitják.És azt szeretném kérdezni hogy volt e valaki ott tavaly és nem tudja e véletlenül hogy még mindig felujitják??

Norcsa26 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 871

Köszönöm, és nektek is gratula.

 

Az Ilayssos-i Magic Life szállodába megyünk. Már csak pontosan egy hónap... :-))

 

Utánanéztem a Wunderground-on, ilyenkor június közepén Rodoszon szinte mindig 26-28 fok van napközben, hajnalra azért még le tud hűlni a levegő 14 fokra is. Ez szerintem tök jó, amúgy sem bírom a rekkenő hőséget. Csapadék egyáltalán nem jellemző.

 

Ha valaki tapasztalt erre jár: igaz, hogy június közepén még nem lehet látni semmit a Pillangók Völgyében? :-(

Előzmény: zuhl (870)
zuhl Creative Commons License 2005.05.10 0 0 870

Szia!

Gratulálok! :-) A miénk jún.25-én lesz. :-))

Szerintem nem kell félnetek az időjárás miatt. 30 C biztos lesz. :-))

Melyik szállodába mentek?

Előzmény: Norcsa26 (869)
Norcsa26 Creative Commons License 2005.05.10 0 0 869

Köszi a válaszokat.

 

3 hete nem gondoltuk, hogy lesz bármi is, mert minden pénzt elvitt az esküvőzés, de van menyasszonytánc is a világon.... :)))

 

Lehet, hogy lusta vagyok visszaolvasni, de gondolom másoknak is lassan esedékes a kérdés, hogy június közepén milyen az idő ott? Azt olvastam, hogy Rodosz alapból is melegnek számít a görög szigetek között.

galax Creative Commons License 2005.05.10 0 0 868
A Ialyssosi Magic Life-ról csak jót tudok mondani, bár csak kívülről, a part felől láttuk a komplexumot. Ha szeretitek nyaralás alatt a kényelmet és az all inclusive szolgáltatást, akkor biztosan megtaláljátok a számításotokat.   Nagyon szép a kertje, a medencéje. A vízisportok szerelmesei szörfözhetnek egész nap, de van strandröplabda, víziaerobic, minigolf, stb is. A tengerpart kavicsos, talán ez az egy nem olyan jó, de végig napágyak vannak, némi homokkal . A háttérben a török hegyek láthatóak, a part mentén pedig Rodosz városig is ellátni.  Nagyon szép! Én szívesen mennék oda nászútra :)
Előzmény: Norcsa26 (866)
edk440 Creative Commons License 2005.05.10 0 0 867
Csak kívülről láttam. Jó nagy komplexum, közvetlenül a tengerparton.
Előzmény: Norcsa26 (866)
Norcsa26 Creative Commons License 2005.05.10 0 0 866

Sziasztok!

 

Valaki ismeri esetleg az Ylaissos-ban levő Magic Life Rhodos Classic szállodát (TUI csoport favorizáltja)? Volt valaki ott?

 

Érdekelne, mert a nászutunkat terveznénk oda, ami egy hónap múllva esedékes. Eddig Iberostar típusúakban laktunk, és nem szeretnénk csalódni.

Törölt nick Creative Commons License 2005.05.09 0 0 865
Ó. Dehogy utazási irodával akarok hajókázni. Az érdekel, hogy EGYÁLTALÁN át lehet e jutni komppal Santorinire Rododszról. Azt tudom, hogy Kos-ra megy. Nos, akkor mit gondoltok, ill. milyen infóval rendelkeztek arról, hogy charter járat Rodoszra van-e, ha aug elején fogalom le, mondjuk aug. végére, vagy szept. elejére? Tehát: csak repcsi....a szállást majd megoldom. Hm?:-)
zuhl Creative Commons License 2005.05.03 0 0 864

Szia!

Csak a Neckermannál közöl árakat tudom. Ők most kb 62 €-ra mondják.

Előzmény: Sunny26 (863)
Sunny26 Creative Commons License 2005.05.03 0 0 863

Helló!

 

Azt tudod esetleg,hogy mennyibe kerül Marmarisba a hajóút?

Előzmény: zuhl (861)
k.valcsi Creative Commons License 2005.05.03 0 0 862

Szia zuhl!

Most nem tudom, hogy van-e ilyen kombinált út, de régen a Jorgos Travelnek volt. Az is elképzelhető, hogy kérésre most is megszerveznek ilyen utat a Dias Zeusnál.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: zuhl (861)
zuhl Creative Commons License 2005.05.03 0 0 861

Szia!

Én még nem hallottam olyat, hogy Rodoszról Krétára vagy Santorinire lehetne menni utazási irodával. Krétáról szoktak szervezni Santorinire utakat. Rodoszról pedig Kosra illetve Törökországba (Marmaris).

 

Előzmény: Törölt nick (858)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!