Keresés

Részletes keresés

szaguaro Creative Commons License 2009.11.13 0 0 9687
Zala megye, Letenye.
Előzmény: Luigi50 (9686)
Luigi50 Creative Commons License 2009.11.13 0 0 9686
 Kedves Szaguaro ! Többször célzol a lakhelyedre,de végül is nem derül ki,hogy hol laksz ? Lajos
Előzmény: szaguaro (9676)
vica46 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 9685

Bocsi igy férreérthető

Diospyros lotus ,magyarul lotusz szilva

Előzmény: vica46 (9684)
vica46 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 9684
A datolya szilvát lotusra oltják vagy virginiára
Előzmény: B. Imre (9671)
Pepe7 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 9683
Ha már így rákéredzkedtél, igen! :o)
Előzmény: beetee (9680)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 9682
Tudnod kell,hogy a szaporitásom elég speciális.Hagyom a nagy fáról lepotyogni,kicsit beásom aztán pasz,gyözzenek az erős tulélök.Ha ez kb félarasznyi és tetszik az állása akkor kap cserepet ha nem akkor komposztdomb.Ebből kifolyolag a marha nagyon kivül van kb térdmagas-ig a kikelötől.
Előzmény: túllocsolós (9681)
túllocsolós Creative Commons License 2009.11.11 0 0 9681
is-is .Felnevelem magról is, de egy kiültethető példányt szívesen beszereznék. Cserépben van, mekkora?
Előzmény: Törölt nick (9678)
beetee Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9680
Brico Store? :)
Előzmény: Pepe7 (9679)
Pepe7 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9679
A fóti B***e-ban le vannak árazva a citrusok, hétezer forintért van citrom, és még kétfajta, nehezen azonosítható, keserű citrusféle, talán pomeránc és kalamondin.
A szép, nagy kumquatot elvittem:)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.09 0 0 9678
Szia.Mire gondolsz:termésre vagy növényre?Ha a Poncirus trifoliata-ra gondoksz nekem van mindkettő/növény és termés/.Válasz?Üdv.:józsef
Előzmény: túllocsolós (9677)
túllocsolós Creative Commons License 2009.11.09 0 0 9677
Sziasztok télálló citromot vagy narancsot hol lehet beszerezni? Bene Laci bá' nak van.Esetleg füvészkert?Esetleg van valakinek?
szaguaro Creative Commons License 2009.11.08 0 0 9676
Bizonyosan az kel belőle, legfeljebb annyi különbséggel, h. ha valami élénkebb szinü virággal megáldott kertészeti változat volt, akkor lehet, h. fakóbb virágu lesz. De ha ismerőstől kaptad, akkor sarjat is kérhetsz. Vagy ha felénk jársz, én is adok szivesen. Meg sztem bárhol találsz falvakban, régi parasztudvarokban szinte kötelező virág volt, legalábbis felénk.
Előzmény: Luigi50 (9675)
Luigi50 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 9675

 

 Kedves szaguaro !

 

 Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, de az a helyzet, hogy én japánbirset kaptam, amibe magok vannak :) Hajtások nélkül :) :) Tehát arra lennék kíváncsi, hogyha én a magokat elültetem, akkor azok hozzák-e az anyanövény tulajdonságait, vagy mint a citromokat, ezt is oltani kell? Bocsi, ha nem egyértelműen írtam :)  Még egyszer: gyümölcsöt kaptam, a japánbirst, amire azt sem tudtam, micsoda, éppen kutakodni akartam utána itt a fórumon, amikor teljesen véletlenül megláttam Jozsó48-nak a találós kérdését egy másik  topicban :) Tehát, hogy japánbirs, azt csak onnan tudom, mert igazából gőzöm sem volt róla, hogy mi ez a rettentő savanyúság, amit kaptam :) Üdv: Lajos

Előzmény: szaguaro (9674)
szaguaro Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9674
Biztosan szaporitható magról is, de teljesen felesleges, ugyanis százával hozza a tősarjakat. A termését egyéb gyümölcsök közé szokták főzni kompótba, egyedi izt ad neki, de keveset terem, inkább diszfaként tartják. Északi területeken teába teszik, citrom helyett.
Előzmény: Luigi50 (9673)
Luigi50 Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9673

 

 Sziasztok !

 

 Felteszek pár képet egy citromról, szeretném megkérdezni, hogy a képek alapján tudja-e valaki a pontos nevét.

 Még valamit szeretnék kérdezni. A Japánbirs magról szaporítható-e? S ha igen, akkor a gyümölcse mire használható? Mert én olyan féléretten beleharaptam, hát katasztrófális volt az eredmény :) Azt hiszem, egész közel áll a citromhoz :) :) :)   Köszönöm. Üdv : Luigi

Quicktor57 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 9672

Kedves István!

Véleményem szerint még mindig összetettebb a probléma annál,  hogy le kell-e szedni néhány zöld gyümölcsöt a fádról. Ezt neked kell eldönteni. Ha van elég levél, és erősek a hajtások, akkor maradhatnak.

Előzmény: vi888 (9669)
B. Imre Creative Commons License 2009.11.02 0 0 9671
Sziasztok! Biztosan sokan ismeritek a datolyaszilvát, valaki közületek megtudná mondani, hogy milyen alanyra lehet oltani? Azt tudom ,hogy kétfalta is létezik , az egyik magvas, a másik magtalan: Állitólag a magtalan nagyobb és ízletesebb,és valamejikmsarjtól szaporitható: Az egyik barátomnak van 3 éves, szép fellett fa de m

ég nemtermett, valszeg majd jövőre de, hogy mikor lesz sarja, nemtudju.

Üdv. Imre!
Mediterránum Creative Commons License 2009.11.02 0 0 9670
Nálam ma reggel -2 fok volt igy a citrusféléket bevittem a garázsba.Reménykedem mág ki lehet vinni a napsütésre,hiszen most érnek.A mandarinon 11o termés van szép nagyok, és izletesek.A narancs még csak most kezd kicsit sárgulni.mandarinnarancs
vi888 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 9669
Tisztelt Quicktor57 !

Valóban arról a mandarinfáról van szó, amelyiket annak idején feltettem.
A növény azóta döbbenetesen fejlődött, lehet nem értek a talajösszeállítás minden fogásához, de növénynek úgy néz ki megfelelt a talaj.
A leveleket nem számoltam meg valóban, de növényen a vegetációs időszakban nem tűnt soknak ez a termésmennyiség. A növény karácsony óta folyamatosan virágzott, és még most is virágzik, rengeteg virágbimót, virágot távolítottam el róla, hogy ne legyen túl sok rajta, de lehet így is túlzásba estem.
A hibát valószínűleg a talajnedvességgel és a nem fokozatos behozatallal követtem el.
Honlapodat természetesen tanulmányoztam, és sok hasznosat tanultam belőle.
(A növény fajtájával azonban máig nem vagyok tisztában, lehet nem is mandarinról van szó, a képeid alapján inkább narancsnak tűnik.)
A kérdésem csak annyi volt, hogy szedjek-e le a termésekből ?
Válaszodat tisztelettel várom.
Előzmény: Quicktor57 (9668)
Quicktor57 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9668

Kedves István!

Ha arról a mandarinfáról van szó, amit tavaly bemutatál a fórumon, akkor valószínűleg nem hagytad megfelelően megerősödni a növényt. (15 db terméshez legalább 200 db levélre, és erős ágrendszerre lenne szükség. Talán a megfelelő citrusföld összeállítása is elmaradt. Ráadásul a behozatal is kicsit váratlanul érte szegényt. (Valószínűleg túl nedvesen került "teleltetőbe".)

Javaslom, olvasd el a weblapomon http://quicktor57.fw.hu a citrusnevelési útmutatót. (Növényvédelem, gombabetegségek, atkák és a teleltetés részeket mindenképp.)

Talán ez alapján el tudod dönteni, mit lehetne tenni a növénnyel, hogy tavaszig kihúzza.

Előzmény: vi888 (9663)
Laco84 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9667
Sziasztok!

Keresnék Maurelli- és Havasi banán növényt!!!
Akinek van írjon és megbeszéljük a továbbiakat!
e-mail: lackoka84@vipmail.hu
Van lila-fehér és sárga-fehér angyaltrombita magom!
Ha valakit érdekell írjon ,cserélném zöld kardvirág hagymára!!!!

ü: Laco84
Nemlajos Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9666
rögtön a kép elkészülte után megtörtént:)
Csak gondoltam, megörökítem, hol tart a dolog...
A két kis hajtása gyönyörű, lassan önálló kis banánfák.
Mondjuk üldözi a növényeimet most a sors, néhányuk túlöntöződött (én ott se voltam!:) ), és megjelent tömegével a tőzeglégy...
Két növényt biztos, hogy szét kell szednem, és átültetnem, a banánfának se lenne rossz, de félek, neki (meg a hajtásoknak) már így ősszel ez nem esne túl jól.
Előzmény: csaba08 (9665)
csaba08 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9665

Szia,

 

Mindenkép szed le a már teljesen elszáradt leveleket.

 

Csabi

Előzmény: Nemlajos (9664)
Nemlajos Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9664
Sziasztok!
A banánfámat azóta nem öntözöm (spriccolni kicsit szoktam), jelenleg ilyen az állapota:















Van valami teendőm, vagy várjak a csodára?
vi888 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9663
Tisztelt tapasztalt termesztők !

Azzal a kéréssel fordulok Önökhöz, hogy adjanak tanácsot mandarinfám ügyében!

A növény jelenlegi állapota:

Életkor:
kb 3 éves fácska

Termesztőközeg:
Tőzegbe kevert normál virágföld+ féléves felszívódású műtrágya

Tárolás:
Jelenleg egy fűtetlen szobában tárolom, az ablak előtt, állandóan felhúzott ablaknál.
Sajnos a behordás előtt egy vihar kissé megtépázta.

A növényen kb. 15 különféle méretű termés van, több darab már teljes méretre kifejlődött, de még teljesen zöld.

A növényről a szobába rakás után erőteljesen hullani kezdtek a levelek, és több termésen apró barna foltok jelentek meg.

Kérdés:
Szedjem -e le zöld termések nagy részét, hogy a növényt megmentsem?

Válaszukat előre is köszönöm!

Varga István
Laco84 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 9662
Sziasztok!

Keresnék Maurelli- és Havasi banán növényt!!!
Akinek van írjon és megbeszéljük a továbbiakat! e-mail: lackoka84@vipmail.hu
Van lila-fehér és sárga-fehér angyaltrombita magom!
Ha valakit érdekell írjon ,cserélném zöld kardvirág hagymára!!!!

ü: Laco84
marimama51 Creative Commons License 2009.10.28 0 0 9661
Szépen érik a kalamondin.Az normális,ha egy-egy levél lepotyog?
Luigi50 Creative Commons License 2009.10.28 0 0 9660

Kedves ragusa !

 

 A barnaságot mindig úgy kell levágni, hogy a nagyobb barna részt eltávolítod, és egy fél centi barnát még hagyjál ott. A másik, a citrom nem azért érett meg, mert te bedugtad a földbe, hanem azért, mert utó érő :) Tehát ha egy tányérra teszed, és az ablakba ahol világosság, napfény éri, akkor is beérik. Üdv: Luigi

Előzmény: ragusa. (9658)
Luigi50 Creative Commons License 2009.10.28 0 0 9659

 Hát kritikát kaptam az oltókéssel kapcsolatos hozzászólásom miatt . Ajjjjaj ! Elnézést kérek ha valakit megbántottam természetesen csak poénkodtam,azért van a :) Mosoly jel ! Na többet sem viccelek.

 

ragusa. Creative Commons License 2009.10.27 0 0 9658

Erdekes dolgot tapasztaltam az egyik citromnal...

 tudjatok van az az elvaltozas amikor egyre csak barnulnak az agak, es en meg levagom az elevenig, a vegen  megiscsakmegdoglik. IGY dolott meg szamos citrusom.(((

 na azt mondtam en nem vagdosom tovabb ..

 erre azok az agacskak amik, barnultak, az elagazasnal megalltak es nem barnultak tovabb....

es elkezdett hajtani, az eleven reszei.. SOT noveszti az egyetlen citromjat is .Ketto volt rajta de en nagyokos levertem ..most rajta van az elhalt ag, az  harom helyen is . Ertetlenul allok elotte .

 a levert zold citromot a szaranal kisse!! bedugtam a foldbe a cserepbe , es OTT megerett )))))

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (9657)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!