Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 12618

A Brügmannal kapcsolatosan....

 

Ha magyar a gyártó, akkor esélyed van a Grewint, mint gyártót kifogni. Kérdezz rá a kereskedőre, hol gyártják a kész ablakot, ennyi...

 

Szép a termékük amit gyártanak, rendes munka.

 

 

A 80%-al kapcsolatosan...., hogy nem annyi...

 

Ügyfél mesélte, hogy Ő egyenként kért ajánlatot 13 ablakostól, köztük tőlem is...

 

A 13-ból csak 3 tartotta érdemesnek a válaszra, köztük Én is...

 

A 3 közül engem választott, pedig a mésik kettő bemutatóterme kb. 100 km-el közelebb volt.

Az egyik bemutatótermébe bement, de közel két perc múlva otthagyta Őket a stílusuk miatt.

A másik cég bemutatótermébe be se ment, amikor kívülről meglátta...

 

Szóval, sokan el sem olvassák azt az emailt, sokan 3 ablakért nem fárasztják magukat, sokaknak messze van a meló helyszíne, valamint nekünk és másoknak is tele van a hócipője az ilyen ügyfelekkel...(lásd fgcs bemásolt ajánlat kérése)

 

 

Előzmény: aSzabe1 (12616)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 12617

Szia

 

Tetszik az elképzelés, jó ötlet :)))))

Egyébként ha valaki arra nem veszi a fáradtságot, hogy egyenként elküldje az ajánlatkérést, ne csodálkozzon a reakciókon.

Nálam eddig 37 volt a max.

Egy ajánlat elkészítésével ha alaposak vagyunk, márpedig annak kell lenni, akkor elég sok idő elmegy, de persze mindet megcsináljuk.

Van persze kivétel, a csatolt levél pont ilyen.

 

 

 

 

 

Előzmény: kiss_atti (12601)
aSzabe1 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 12616

Igen, a másik tisztelete igen lényeges.

A tegnapi gázossal pld ez megvolt mind2 irányból, de volt már a héten olyan "iparos" aki majdhogynem vigyázba állított szakmáján kívül is (mármint a sajátomban).

Amúgy tippem szerint a hasonlóan gusztustalan levelek címzetteinek 80%-a örömmel válaszol.

 

De, hogy ne csak offoljak:

Pénztárcám átvizsgálása és az "igényeink" felmérése után a Brügman Salamander és a Veka maradt mint 2 választás. (6-7 nyílászáró családi házban )  Mivel az ablak-gyártókat nagyon nem ismerem (és láttam már rondán sikerült Rehaut is) , kérdésem:

 

 Van-e esélyem arra a fővárosban, hogy valakinek ezekből a profilokból sikerül vacakot készíteni, azaz hogy közel nem azt kapom amit várok?

Előzmény: Törölt nick (12615)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 12615

Abban teljesen igazad van több helyről kell ajánlatot kérni hogy legyen viszonyítási alap.

Na de 107 címre elküldve egy 3 db-os tételt? (Bár ez elvileg az ő privát dolga).

 

Én is több felől kérnék ajánlatot olyan dologról amihez nem értek és nincsenek kapcsolataim, de az a minimum lenne hogy mindegyik cégnek külön levelet írnék hogy lássák valóban érdekel a munkájuk.

 

A mennyiség mellet pedig amit te is írtál a hangnem az ami miatt nem válaszolok.

Ugyan csak 37 éves leszek de azért már abból kinőttem hogy bohócot csináljak magamból :-)))

 

 

Ami az elmúlt évek alatt nálam ajánlatkérés terén ami viszi a prímet:

Kihívtak helyszíni felmérésre Pesten de. 10 órai időpontra amit sikerült is pontosan tartanom.

Mikor megérkeztem megböbbenve láttam hogy másik 3 ablakos szakit hívott ki az ügyféljelölt hogy egyszerre mérjék fel a munkát (mondván neki be van osztva az ideje).

Az egyik helységből a másikba száguldozott 2-3 percenként nálam nagyon kicsapta vele a biztosítékot.

Megkönnyítettem neki a választást azzal hogy rögtön mondtam neki hogy részemről tárgytalan a munka, csak nagyon nehezen sikerült vissza fogni magam hogy a jó édes anyjába el ne küldjem.

Oyan vastag bőr volt a képén hogy ő ezt abszolút nem érezte tiszteletlenségnek és értetlenül állt a reakcióm előtt.

 

Szóval attól hogy valaki fizet egy bizonyos termékért vagy szolgáltatásért nem kéne hogy kizárja az alapvető,minimális tiszteletet ami a másik embernek járna.

 

 

 

Előzmény: aSzabe1 (12611)
kiss_atti Creative Commons License 2012.02.07 0 0 12614

Hát ez 3 db ablak...kis üzlet is üzlet....

:-)))))

Előzmény: fgcs (12612)
fgcs Creative Commons License 2012.02.07 0 0 12613

Az más kérdés, hogy nem tudok olyan ablakról, ami 74+mm, 6 vagy több kamrás, 4 - 16 - 4 - 16 - 4 üveggel szerelik, és még íveset is gyártanak belőle.

Előzmény: aSzabe1 (12611)
fgcs Creative Commons License 2012.02.07 0 0 12612

"Tisztelt Ablakgyártó!

Kérem, hogy három munkanapon belül válaszoljanak, mert ezt követően meghozzuk döntésünket.

Több helyről is kérünk ajánlatot, melyek közül a legjobb nettó ár-teljesítmény (minőség) viszonyt fogjuk választani.

A következő ablakokra kérnénk ajánlatot:

profil: minimum 74 mm vagy felette, 6 kamra vagy felette, vagy keret hőátbocsátási tényezője 1,4 W/m2K vagy alacsonyabb

üveg: 3 rétegű,  4mm low-e+14-16mm légrés argonnal+ 4mm float+14-16mm légrés argonnal+4mm low-e, tehát 12mm légréssel nem elégséges

Kb. átvételi időpont, hely (település vagy kerület szinten) megjelölésével. (Rendeltetési hely: Budapest)

Szélesség-magasság cm-ben, tényleges, gyártási méretek, párkányfogadó méreten kívül.

1db 118x162 BNY balos ablak ráépítve 118x68 FIX

1db 114x236 BNY jobbos erkélyajtó (ha nem lehetséges BNY akkor csak nyíló, kívülre NEM kell kilincs vagy zár, alul NEM kell aluküszöb) ráépítve 114x65 FIX félkör ÍVES (sugárpont 8 cm-el alap felett /57cm/ Ha a sugárpont szerkezeti okokból nem megfelelő, akkor a toldáspont eltolható a két szerkezet egységének figyelembe vételével.)

1db  90x147 BNY balos ablak

Balos meghatározása: pánt belülről nézve bal oldalon látható.
Az ajánlatban kérem megadni a keretszélességet, tehát azt a méretet, amennyit körben elvesz a keret az ablakból. (pl. 114 mm)

Szóba került az is, hogy a 118x162 ablak és a 114x236 erkélyajtó osztott, NY-BNY kivitelben készüljön akkor ha a középső szélesség egy megfelelő, un. rejtett profil(pár) segítségével minimalizálható, tehát nem a szokásos 160-170 mm, hanem 110-120 mm (együtt) Ha ez teljesíthető az Önök profilrendszerével akkor ennek a verziónak a felárát (külön az ablakra, és külön az erkélyajtóra) kérem megadni.

A beépítést nem kérünk, azt családon belül intézzük, tapasztalt szakemberrel, aki 100-nál több nyílászárót épített be.

Egyeztetés esetleges műszaki kérdésekben: 06 20 XXXXXXXX

Üdvözlettel: W-H Veronika"

 

Csak a telefonszámot szedtem ki, nevet tényleg nem volt hajlandó írni a hölgy. 

Előzmény: aSzabe1 (12611)
aSzabe1 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 12611

Át tudom érezni hangulatotokat egy ilyen levél esetén. Sajnos ez a való világ. :-( Nem csak itt, az én szakmámban is pld.

Ha nem lenne léltjogosultsága a próbálkozásnak még ki is lehetne röhögni.

De az ügyfél (pld. én) mit lát?

Kértem árajánlatot (természetesen kultúráltabban) egy halom cégtől, lehet innen is néhánytól.

Megdöbbentő különbségek, a beépítésnél akár 4szeres, azonos ablakprofilnál akár 30% eltérés. 

És ez még csak az ajánlat.

Kész munkát  megnéztem párat, láttam komoly profilból kínai minőséget, "komoly" beépítőtől huzatos ablakot. 

 

Most mit várhattok a megrendelőtől? Ez egy szerencsejáték, legalábbis nekem úgy tűnik. :-)

Tudom erre felháborodottan azt felelhetitek, hogy ti az optimális választás vagytok. De mindnyájan? :-)

 

Ezzel együtt csodálattal várom majd új nyílászárónkat. :-)

Előzmény: Törölt nick (12599)
kiss_atti Creative Commons License 2012.02.07 0 0 12610

Attól - valószínűleg -,

 

hogy az üveg és a szárnyprofil között elmozdultak a műanyag ékek, nem "tolják rá" a profilt - ill. a szárnyprofilon lévő zárógógákat - a tokprofilra szerelt zárfogadókra, így ezek nem tudják a két profilt összehúzni. 3 perces munka. Ha garis, akkor szólj a beépítőidnek. Ha nem garis, akkor ki kell fizetni.

Előzmény: P++ (12608)
XPS epito Creative Commons License 2012.02.06 0 0 12609

akkor bocs a félreértés miatt :-))

Előzmény: fgcs (12605)
P++ Creative Commons License 2012.02.06 0 0 12608

Sziasztok,

 

Mitől lehet az, hogy a napokban meggörbült a erkély ajtó? Eddig is volt benne egy enyhe görbület, de ez most annyira meggörbült, hogy van olyan, hogy a hátsó (zsanér felőli) "záró bütyök" "lecsúszik" a "kampóról" és ahelyett, hogy befelé húzná az ajtót (rászorítana), enyhén kifelé tolja. Ha viszonylag erősen megnyomom a profilt és úgy zárom be, akkor jó.

 

Hőtágulással kapcsolatos dologra tippelek, de az ajtó kilincs felőli részén nem tapasztalok semmi problémát.

fgcs Creative Commons License 2012.02.06 0 0 12607

LIKE. :D

Előzmény: Törölt nick (12603)
fgcs Creative Commons License 2012.02.06 0 0 12606

Látod, minden jóból kimaradsz. :D

Előzmény: kiss_atti (12598)
fgcs Creative Commons License 2012.02.06 0 0 12605

Azért, mert nyomtunk egy válasz gombot, mert csak így látszik egyben az összes címzett. Az eredeti feladó van kihúzva pirossal.

Előzmény: XPS epito (12604)
XPS epito Creative Commons License 2012.02.06 0 0 12604

Dehát ez egy ablakcserés cég a feladó alapján.

Új beszállítót keres?

Itt már meggondolandó lenne az árajánlat adása -még ha nem is hízelgő 107 kollega között kapni az ajánlatkérést-, vagy nem?

Előzmény: fgcs (12593)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.06 0 0 12603

...meg még a kolleganő is...:)

 

Én egy nagy lóf@szt küldenék neki:)))

Előzmény: Törölt nick (12594)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.06 0 0 12602

Lehet beszkennelek egy fityiszt és azt küldöm át neki mint az ajánlatomat :-)))

Előzmény: kiss_atti (12601)
kiss_atti Creative Commons License 2012.02.06 0 0 12601

Ilyenekkel meg kéne csinálni,

 

hogy elküldesz egy nullás ajánlatot, 12:54-kor azzal, hogy ajánlatunk 12:55-ig él...

:-)))

Előzmény: Törölt nick (12599)
kiss_atti Creative Commons License 2012.02.06 0 0 12600

:-))))))))

Ha megkímélnél ettől, leköteleznél...

Előzmény: Törölt nick (12599)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.06 0 0 12599

Átküldöm szívesen neked az ajánlatkérést ha gondolod, nem hiszem hogy észre vennék hogy tőled nem kértek ajánlatot :-)))

Előzmény: kiss_atti (12598)
kiss_atti Creative Commons License 2012.02.06 0 0 12598

Na,

 

én ebből is kimaradtam...

:-))))

Előzmény: fgcs (12593)
kiss_atti Creative Commons License 2012.02.06 0 0 12597

Én azt, hogy ez nem lesz olcsó.

Igaz, drágának sem mondanám.

Olyan jó közepes.

Előzmény: pipedog (12591)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.06 0 0 12596

Én valahol a lista közepén szerepelek a címzettek között, de még hogy ezt elárultam is az esélye hogy eltaláljatok a lottó 5-ös környékén mozog 1 szelvényből :-)))

Előzmény: Törölt nick (12595)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.06 0 0 12595

Én is most akartam írni erről :-)))

Nálam is ez az abszolút rekord, mindez néhány darab ablakról :-)))

 

A legjobb az utolsó előtti sor volt:

"A beépítést nem kérünk, azt családon belül intézzük, tapasztalt szakemberrel, aki 100-nál több nyílászárót épített be."

Nem is értem miért nem ott veszik meg ezt a mega projekt mennyiségű ablakot is ahonnan az a "100-nál több nyílászáró"

származik :-DDD

 

A győztes ajánlat valahol  a max.gyártói kedvezményne felül további -20-30% körül lehet, és még természetesen örülhet a vállalkozó hogy ilyen munkát elnyert :-DDD

Előzmény: fgcs (12593)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.06 0 0 12594

Látom a "kisfőnökünk" is kapott:)

Előzmény: fgcs (12593)
fgcs Creative Commons License 2012.02.06 0 0 12593

Új rekord született! 

Még olyan ajánlat kérést nem kaptunk eddig, amiben 107 címzett volt.

Mi idő lehetett ezt összegyűjteni...

Szerintetek kapott tőlünk rá ajánlatot? :D

 

XPS epito Creative Commons License 2012.02.06 0 0 12592

A honlapjuk szerint nem német gyártású, hanem német minőségű a termék :-)

 

Tartok tőle, hogy a német gyártás a valóságban szintén lengyel gyártást jelent.

Hogy ez utóbbi gondot is jelent-e, vagy sem, az már bonyolultabb kérdésnek tűnik.

Előzmény: slugslug (12584)
pipedog Creative Commons License 2012.02.06 0 0 12591

érdeklődés.

két ablakot szeretnék lecserélni  régi bp.-i kertes házban műanyagra

1. 1800mm szél. 1400 mm mag. kétszárnyú   középfelnyíló ablak (NY+BNY) 

2. 1900mm szél. 1000 mm mag. kétszárnyú   középfelnyíló ablak (NY+BNY)

Mindkettő szúnyoghálóval (nem fix háló) , műanyag redőny + párkány

Régi ablak cseréjével

3 réteg üveggel

Mit tudnak a jelenlevő szakemberek mondani az árral kapcsolatban

 

Válaszokat köszönöm

kiss_atti Creative Commons License 2012.02.04 0 0 12590

Referenciák, távolság, jótállás...

??

Előzmény: fastdriv (12589)
fastdriv Creative Commons License 2012.02.04 0 0 12589

Üdvözlet a fórumozóknak!

 

Újra tanácsot szeretnék kérni...

Van már néhány árajánlatom az ablakaim cseréjére.

 

Van 2 különböző ajánlatom Fenstherm Brillre és egy harmadik ajánlat Premier/Kömmerling ablakokra. Nagyjából ugyanaz a műszaki tartalom (3 rétegű üvegezés, Uf=1.3, bontás, beépítés, helyreállítás, redőnyözés, szúnyoghálók), az árban elenyésző különbség

Mi alapján válasszak az ajánlatok közül?

 

Az Active-Bau Bt.-ről, mint beépítő csapatról hallottatok már?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!