Keresés

Részletes keresés

eznemmentseg Creative Commons License 2009.03.19 0 0 177

Köszi!

Ma reggel végül is befutott a levél (1,5 hét).

 

Tehát ha jól értem, akkor most vissza kell küldenem ezt a nyomtatványt, amiben a "kedvenc állat" meg ilyeneket kell kitölteni. Várni pár napot, hogy megemésszék. Felhívni a telef, cserébe kapok egy PIN-kódot és majd utána tudom telepíteni és üzembe helyezni az iBanq-ot?

 

 

Előzmény: Csacsatb (176)
Csacsatb Creative Commons License 2009.03.19 0 0 176
Megpróbáltam visszakeresni a papírjaimat, nekem nagyjából két hét múlva érkezett levél - szintén net-es regisztráció után. Persze ezek után még vissza kell küldened egy személyi azonosító jelszavakat kérő nyomtatványt és ha az beérkezett, akkor tudod aktiválni a iBanq-et.
Előzmény: eznemmentseg (170)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.03.18 0 0 175

Hali ratisrdt,

 

ezekkel a dolgokkal mind tisztában vagyok, van AXA számlám...

egyzserűen arra akartam rávilágítani, hogy az AXA, mint minden bank bármikor megváltoztathatja a kondíciókat, ezért nem tervezek sok időre előre...

 

Amíg magas a kamat marad a pénz, utánna pedig továbbálok. Nem fogok +5E

Ft ért netbankot venni, amikor telefonon is lehet utalni (ingyen).

 

üdv

KI

 

Előzmény: ratisrdt (174)
ratisrdt Creative Commons License 2009.03.18 0 0 174

Egyszeri számlanyitási költség van, 2800 Ft, vagy 6800 pénz. Ezután te is tudod, hogy nem kerül pénzedbe, max 2 évente, amikor új kártyát kapsz. Ibankkal pedig ingyen tudsz utalni zsetont is, és látod az egyenlegedet.

 

Én javallatra Visa Electront választottam, mert a dombornyomottnak gyakorlati haszna nem igen van, pedig arra próbáltak rábeszélni, ráadásul drágább is, ha esetleg pótolni kell, nem is beszélve, ha sérül vagy elvész csak a letiltása 10500 pénz, míg a másik 1000 vagy 1500 pénz. Nézett is nagyot amikor élből vágtam, hogy miért nem kérem a Classic kártyát.

 

Üdv.

Előzmény: karoly.ignac (172)
ratisrdt Creative Commons License 2009.03.18 0 0 173

Én most voltam Axa ügyfélszolgálaton számlát nyitni, azt mondták, hogy kb. másfél hét után küldenek egy rakat levelet, amiben kapom a kártyát, titkos kódot, miegymást és kb. még másfél hét, mire fullosan éled a számla, ibank.

 

Üdv.

Előzmény: eznemmentseg (170)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.03.18 0 0 172

A telebank ingyen van, márpedig az az ebanknak helyettesítő terméke.

 

Az ibank kényelmesebb, elismerem, de mégis csak 5E HUF-ról beszélünk...

 

Egy bankszámla az alapvetően érted van, illetve a pénzedért, nem mint hosszútávú befektetésre kell gondolni rá. Ameddig jók az AXA kamatai, addig parkíroztatok ott pénzt, miután elveszik az előnye, megszüntetem az egészet. Nem akarok magába a számlacsomagba, a technikába pénzt fektetni. Habár az AXA nem akciós jelleggel ad magas kamatokat, illetve ingyenes a számlavezetés, ezeket a kondíciókat önhatalmúlag, egyoldalúan meg tudja változtatni. Használd ki az AXA-t ameddig lehet, ameddig jó neked, utánna pedig felejtsd el.

 

üdv

KI

Előzmény: Törölt nick (143)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.03.18 0 0 171

Mivel náluk alapvetően telefonos az ügyintézés, ezért én telefonon probálkoznék,

feltéve, hogy nem rendeltél E-bankingot is.

 

egy SMS küldésével lekérdezheted a számlád aktuális egyenegét, vagy felhívod az ügyintézőt beazonosítod magad, az autómata pedig elmondja az egyenlegedet.

 

Alapvetően felkészületlen ügyintézőkkel szoktam beszélni náluk, múltkor az egyik nem tudta az, hogy mi az a VIBER...

 

Ennek ellenére a kamatok jók, sőt nagyon jók (látra), nekem ezért van ott számlám...

 

KI

Előzmény: eznemmentseg (170)
eznemmentseg Creative Commons License 2009.03.18 0 0 170

Sziasztok!

 

Nektek mennyi idő alatt sikerült életet lehelnetek az AXA számlátokba?

 

Én regisztráltam az oldalukon, kinyomtattam a papírokat, átküldtem nekik, utaltam pénzt az emailben érkezett számlaszámra. Ennek már több mint egy hete, de még mindig nem jeleztek vissza. Ez náluk még normális ügymenet, vagy reklamáljak telefonon? :)

ratisrdt Creative Commons License 2009.03.14 0 0 169
Köszönöm a válaszodat!
Előzmény: silent_killer (168)
silent_killer Creative Commons License 2009.03.14 0 0 168
Civilizált, kulturált európai országban szinte mindenért lehet Visa Electronnal fizetni.
Előzmény: ratisrdt (166)
silent_killer Creative Commons License 2009.03.14 0 0 167
Szerinted van különbség az OTP-s Visa Electron és az AXA-s Visa Electron között? Segitek: semmi... Ami miatt jobb a dombornyomott kártya, hogy egyes helyeken (ahol még a lehúzós terminált használják) csak ezzel tudsz fizetni. Az elmúlt két évben ilyennel már Ázsiában sem találkoztam, de azért jó ha van. Azon kívül, ha nincs netes bankkártyád (OTP web kártya) akkor a legtöbb helyen a Visa Electronnal nem tudsz on-line vásárolni.
Előzmény: ratisrdt (166)
ratisrdt Creative Commons License 2009.03.13 0 0 166

Lenne még egy. Nekem most még OTP-s Visa Electron kártyám van, ezzel lehet külföldön vásárolni boltban, vagy benzikúton üzemanyagot venni? Az otp-s leírásban azt írják, de hát ki tudja, a puding próbája az evés. Mostanában nem igen jártam külföldön, mert még pici volt a kislányom, meg régen kp. volt a divat, de nem akarnék feleslegesen Cseh koronát meg eurót venni most, hogy ilyen xar a forint.

 

Köszönöm

ratisrdt Creative Commons License 2009.03.13 0 0 165

Lenne egy dilettáns kérdésem, azt írták, hogy a Visa electron logoval ellátott helyeken ingyenes a vásárlás. Kérdés, hogy mi a különbség a Visa logoval és a Visa Electron logoval ellátott helyek között? Az utóbbivan nem lehet vásárolni az előbbivel ellátott helyeken ingyenesen?

 

Ez olyan halmazelméleti kérdés náluk? A Visa electron halmaza a Visa-nak, ezért a Visa-s kártyával lehet fizetni a Visa electron helyen, de fordítva nem?

 

Mondtam, hogy pancser kérdés lesz, de ilyen témával még sosem foglalkoztam, mert nem igen érdekelt.

 

Üdv. mindenkinek!

ratisrdt Creative Commons License 2009.03.13 0 0 164

Köszönöm az információt, kielégítő volt.

 

Üdv.

Előzmény: Csacsatb (163)
Csacsatb Creative Commons License 2009.03.13 0 0 163
A kamatot havonta írják jóvá. Nézz szét a hirdetményben 3 oldal hosszú, ott mindent megtalálsz.
Előzmény: ratisrdt (162)
ratisrdt Creative Commons License 2009.03.13 0 0 162
MÉg egy kérdés: napont írják jóva a kamatot?
ratisrdt Creative Commons License 2009.03.13 0 0 161

Még visszább olvasva már tudom a pénzfelvét költségét is, bár nem tudom, hogy mi az a banki POS terminál.

 

Üdv.

ratisrdt Creative Commons License 2009.03.13 0 0 160

Kicsit visszaolvastam, amit eddig tudok, és kérlek benneteket, hogy erősítsetek meg:

- számlanyitás: 2800 Ft, IBank-kal 6800 Ft, ezt követően nincs számlavezetési költség, az egyenleget ingyen küldik.

- Bankkártya 2 éves költsége 1000 pénz, érdemes a Visa Electront választani, mert nem dombornyomott a letiltás költsége 1000 pénz.

- most talán 9 % a kamat lekötés nélkül.

 

Üdv.

ratisrdt Creative Commons License 2009.03.13 0 0 159

Sziasztok!

 

Rati vagyok a peugeot 406 oldalról. Véletlenül talátam rá erre a topikra, de pont jól jön, mert szeretnék nyitni az Axa-nál számlát. A célom az, hogy a fizetésem egy részét ide utaltatnám, ill. a sz.rrágó OTP-ből kiszedem a pénzemet és ide raknám be. Azt olvastam, hogy itt lekötés nélkül is viszonylag jól kamatozik a pénz és ha szükségem van rá, akkor ki is tudom venni. Szóval kérdésem lenne, hogy milyen ez a bank, mi a véleményetek, mert látom, hogy szakértői vagytok a témának?

 

Költségek, pl. lehet-e ingyenes felvenni ATM-ből akár más bankéból is, mert nem igen láttam Axa-s ATM-et, vagy fizetés boltban gondolom ingyenes, kártya éves díj, számlavezetés díja. Pénzfelvétel díja a bankban.

 

Köszönettel!

luciferk Creative Commons License 2009.03.06 0 0 158
Látom a " 2009.03.05 17:41:54 © (157) " hozzászólásod óta megváltozott a véleményed az axával kapcsolatban ;)
Előzmény: Törölt nick (157)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 157
Na, sikerult a banki reszlegnek is eljutnia abba a szinte elkepzelhetetlen melysegbe, amit a biztosito is csak hosszu evek kemeny munkajaval ert el. Az utobbinal jellemzo volt, hogy biztositas menupont alatt a nyugdijpenztar jelentkezett be, az elobbinel pedig a muszaki tamogatas menupontbol el lehet jutni az ugyfelszolgalatig, akik kapcsoljak a muszaki tamogatast.

Koszonjuk meg az Axanak, hogy sikerult az elbaszott adminisztraciojat honositani a korabban priman mukodo Ellaban!
Előzmény: Törölt nick (152)
Csacsatb Creative Commons License 2009.03.02 0 0 156
Köszi! Reménykedtem, hogy nem nálam volt a gond. :o)
Előzmény: silent_killer (155)
silent_killer Creative Commons License 2009.03.02 0 0 155
Most már megy... (2009/03/02, 08:34) :-)
Előzmény: Csacsatb (153)
silent_killer Creative Commons License 2009.03.02 0 0 154
Itt sem megy (2009/03/02, 07:40) :-(
Előzmény: Csacsatb (153)
Csacsatb Creative Commons License 2009.03.01 0 0 153
Nálatok megy az iBanq? Nálam kommunikációs hibára panaszkodik... :(
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.23 0 0 152
Rohadjon meg az Axa, hogy a szar adminisztraciojat hozta magaval! Ertem en, hogy kell a love, es kibasznak az ugyfelekkel, hogy rendeljenek ajbankot, de mondanak inkabb azt, hogy nesze, itt van felaron. Hulyek!
Laslow Creative Commons License 2009.02.22 0 0 151
Telepíteni kell másik gépre is az iBanq-ot, és legjobb, ha viszed magaddal a key fájlt mondjuk pendrive-on.

Pénzrakás a számlára: tudtommal vagy közvetlenül utal rá valaki egy másik számláról, vagy bemész egy bármilyen bank fiókjába, és ott kitöltesz egy készpénzbefizetési megbízást (nemtom mi a pontos neve), amire ráírod az AXA-s bankszámla számod célszámlának (viszont ekkor gondolom felszámítanak valami kezelési költséget az adott banknál). Aztán befizeted a pénzt a pénztárnál, ők meg másnap ráutalják az AXA-s számládra.
Előzmény: 3,14 Pál (150)
3,14 Pál Creative Commons License 2009.02.22 0 0 150
Helló, Lenne néhány kérdésem:

Mi van akkor ha nem az otthoni gépnél vagytok ahol telepítve van az iBank, akkor hogy utaltok? Van valami netes felület netbankra?

Hogy lehet készpénzt be ill kifizetni a számlára? Csak utalni lehet illetve csak bankautomatából lehet kp-hez hozzájutni vagy van valami fiók (postával szerződés, mittom én milyen módszer lehet még)?

Kösz
kano27 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 149
Szerintem 2-3 számla az ideális minden esetre.
1. CIB Internet számlája (neten való vásárlás, átutalások, stb-re);
2. Axa: a jó látraszóló kamatok miatt;
3. Citi: ingyenes kp felvét miatt és külföldi kp-felvétre.
Előzmény: silent_killer (148)
silent_killer Creative Commons License 2009.02.16 0 0 148
200 Ft-os számlavezetési dij... OK

Akkor lenne hiteles az összehasonlítási alapod, ha megadnád hozzá, hogy a 200 Ft-os számlád milyen havi kamatozási feltételekkel kamatozik.

Ha ez probléma, ismételném a Kollégákat, senki sem kötelez rá, hogy az AXA-nál vagy bárhol máshol nyiss számlát. Ha nem tetszik, akkor ez a számla nem neked lett kitalálva. Mi pedig majd használjuk tovább :-)
Előzmény: WSOM (144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!