Keresés

Részletes keresés

Omar Khajjám Creative Commons License 2021.02.03 0 0 660

Sehányan.

Előzmény: Blade-Runner (657)
Omar Khajjám Creative Commons License 2021.02.03 0 0 659

Én is gnosztikus vagyok, úgyhogy 400-500 évvel ezelőtt komoly veszélyben lettem volna az inkvizíció miatt, de egyáltalán nem hiszem azt, hogy bármit megtehetek és bárkivel, és pláne következmények nélkül.

Semmilyen bűnös tevékenységet nem végzek.

 

Továbbá az ariánusoknak is igazuk volt.

Jézus nem egyből Krisztusnak született, hanem csak azzá lett!

Előzmény: Blade-Runner (656)
SavanyaJ Creative Commons License 2021.02.03 -1 2 658

Abban a korban bizony voltak olyan bűnök, melyeket csak kínhalállal lehetett akkor(!) büntetni.

Előzmény: Blade-Runner (645)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.02.03 0 0 657

Írhatnék hosszabban is, de csak annyi, hogy wan 1 igerész: "Ha pedig Istentől van, ti fel nem bonthatjátok azt" Apcsel 5,39a

 

 

Ma hányan vannak, élnek katharok Magyarországon? ;D

Előzmény: Omar Khajjám (649)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.02.03 0 0 656

a gnoszticizmus együtt jár bűnös tevékenységekkel. A gnosztikusok felfuvalkodottak, azt hiszik mindent megtehetnek - akárkivel - és következmény nélkül. Jó, hogy rkatok üldözték őket. 

Előzmény: Omar Khajjám (653)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.02.03 0 0 655

Ez már az érvek ismételgetése!

Így linkelgethetném a már leírt válaszokat is.

 

Talán új elem a "pap és rendőr" egyszemélyben.

Ez meg a szituáció részleteitől függ, melyik státusz veendő éppen figyelembe?

 

(Csak próbálod keresni a kákán a nem létező csomót! ;-)) )

Előzmény: Blade-Runner (652)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.02.03 0 0 654

Az okkultizmusért én is megöltem volna. Sajnálom, hogy lekéstem.

Előzmény: Zsebihal18 (650)
Omar Khajjám Creative Commons License 2021.02.03 0 0 653

Ez így is van, ezt nem vontam kétségbe.

Azt is megértem, ha valaki keresztényként a gnoszticizmusra bűnként tekint, én nem.

 

Akkoriban ezért halál járt, míg a templomosokat is hasonló bűnökért (a "homoszexuális" beavatási szertartás, ami valójában nem volt az!) irtották ki...

Előzmény: Zsebihal18 (651)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.02.03 0 0 652

Példának hoztam annak, aki moralizálni akar.

 

Ha egy pap végzi ki a csajt az mér nem fogadható el? Ha a pap egyben rendőrparancsnok is tudomisén.

 

Amúgy USA keresztény állam tudtommal. Hogy az elmúlt 100 évben mennyire különült el az egyház és állam USA-ba nem tom. Esélyes, hogy semennyire. 

 

amúgy az emberek sokasága dönti el szerintem, hogy mely hatalmat bízza meg a hatalom gyakorlásával. A katolikus egyháznak anno  OKKAL voltak olyan pozíciói szerintem, hogy az inkvizíció meg tudott születni. és szentem igen nagy a valószínűsége, hogy Isten mögé állt ennek a hatalomnak és döntéseinek. Hisz az inkv. több száz évig üzemelt.

 

nekem ez az egész kicsit olyan, mint amikor IG az özönvÍzen lovagol mennyi áldozat. Node azok az áldozatok véletlenül nem okkal kapták a nyakukba az ítéletet?

Előzmény: nemkelltabu (646)
Zsebihal18 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 651

A katharokrol tevedsz, a gnoszticizmus felelesztoi voltak, meg a hazastarsak kozotti szexet is karhozatos bunnek tartottak, de most mennem kell, nem tudom reszletesebben leirni.

Előzmény: Omar Khajjám (649)
Zsebihal18 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 650

Ah, Giordano Brunot nem a csillagaszati megfigyeleseirt, hanem azert uldoztek, mert okkultista es eretnek volt. Krisztus istenseget is vitatta. Szinte minden "koztudomasu" dolog hulyeseg, agymosoda termeke. Az sose hangzott el, hogy "es megis mozog a Fold", de jol hangzik. Galileit feleslegesen haborgattak, de soha nem kinoztak meg (bar megfenyegettek vele, az is nagyon ronda dolog). 

Előzmény: Blade-Runner (645)
Omar Khajjám Creative Commons License 2021.02.03 0 0 649

Tisztázzuk: valóban voltak tényleg _gonosz_ szándékú nők, kvázi "fekete mágiát" alkalmazó boszorkányok is azok között, akiket az Szent Inkvizíció elítélt a 13-18. században.

Valószínűsíthető azonban, hogy ők voltak a kisebbség, a többség ilyen elítélt csak az őt feljelentőnek jelentett valamilyen szinten problémát, de nem "babonázta meg" és hasonlók.

 

Az inkvizíció tevékenysége nagyrészt azok az "eretnekek" ellen irányult, akiket már amúgy sem lehetett volna benntartani az egyházban, de ez a reformáció előtt ráadásul nem is volt annyira nyilvánvaló.

Elég nagy részben olyan kárt okoztak ezzel, ami az Egyház reputációjának is ártott hosszabb távon.

 

"emlékeztetni, hogy a Katharok szekta volt és tanításaik jó alapanyag az öngyilkosságba hajszolásra."

 

Egy fenéket, a kathárok egy olyan közösség volt, akik az őskeresztény közösségeket szerették volna visszahozni, azokat imitálták.

Hogy egyes kathár közösségekben voltak kilengések is (meztelen orgiák), az köztudott, ám a korabeli sajtójuk nem volt jó, hiszen gyakorlatilag az egyház megszüntetését is akarták...

Előzmény: Blade-Runner (506)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.02.03 0 0 648

hozta ---> hoztad

Előzmény: nemkelltabu (646)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.02.03 0 0 647

Akkor ezzel kellett volna kezdened, és a továbbiakban erre (azaz az  infók kétségességére)  hivatkozván távol maradnod a vitától!

;-)

Előzmény: Zsebihal18 (644)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.02.03 0 0 646

Nem egészen értem, miért hozta ide ezt az amerikai esetet?

 

ON-topic szempontból csak az itt a kérdés, milyen hatóság jogosult eljárni az ügyben?

 

Ott a világi hatalom járt el, és isten szerint ilyen esetben ez annak a jogköre. Tehát ON-topic szempontból rendben van.

 

Más szempontból persze lehetne még kérdéseket felvetni...

Előzmény: Blade-Runner (641)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.02.03 0 0 645

Magyarra fordítva te egyetértesz az inkvizícióval. Klassz, már is nem érzem magam egyedül.

 

Szeretném leszögezni, hogy én az inkvizíció 70 max 80%val értek egyet. Pl föld lapos cuccokért embert ölni szerintem hülyeség, főleg hogy a Bibliában földgömb szerepel Jeremiásnál vagy kinél. de ez másik topic

Előzmény: SavanyaJ (640)
Zsebihal18 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 644

Elottem keptelensegnek tunik, hogy ugy itelkezzunk az inkvizicioban reszt vettek felett, hogy nem vizsgaljuk meg a valos tetteiket - amennyire modunkban all. 

Előzmény: nemkelltabu (639)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.02.03 0 0 643

Mit jelent konkrétan?

Az nem elégséges a dilemma eldöntéséhez, ha mondjuk: "kiűzés"-t.

A fő kérdés az (amiből 'Brunner' messzenő következtetést vont le), vajon használatban volt-e az ostor az embereket illetően is, a kiűzés folyamatakor? Vagy csak az állatokat illetően?

Előzmény: Zsebihal18 (636)
Zsebihal18 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 642

Nekem a kevesbe latvanyos akasztas vagy  injekcio is megfelel. Ha a birosag eletfogytigot ad, az is belefer, de akkor tenyleg eletfogytig legyen lecsukva, vagy kirakva egy szigetre.

Előzmény: fhrfl (638)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.02.03 0 0 641

én történelmit. Túl sok a hazugság, maszatolás a témában, hogy morálist lehetne.

 

Bűn -e az és alapja van e a halálos ítéletnek pl ebben az esetben:
https://24.hu/kulfold/2016/02/23/kivagta-egy-7-honapos-terhes-no-hasabol-a-gyereket-hogy-ellopja-2/

 

A hírek szerint méreginjekciót kap a csaj. Jogos vagy jogtalan?

 

Képzeljük el mi lenne, ha a hírekbe nem kerül a kivégzése... ha az USA-ba nem lenne halálos ítélet.

 

 

Előzmény: nemkelltabu (634)
SavanyaJ Creative Commons License 2021.02.03 -1 2 640

Nem kell ezekből ügyet csinálni ma már.

Nyilvánvalóan csak azokat kell manapság lelki (és ha lehet testi) módon felkoncolni, akik fölemelik a globalista nácifasiszta terroristák ellen a szavukat.

Máskülönben meg: "Éljen az abnormalitás!" -Haeccer ez a trendi, nincs mit tenni.

nemkelltabu Creative Commons License 2021.02.03 0 0 639

Kit és ki nevezett egyértelműen istentelennek?

Avagy az inkvizíció intézményére gondolsz?

Valóban kimondatlanul is azt az inkvizícióképet használtuk itt többen (rajtad kívül talán mindenki), amit történelemből is tanítottak az iskolában.

 

Hogy ez hamis kép-e, az egy másik vita tárgya (kellene legyen)!

Előzmény: Zsebihal18 (637)
fhrfl Creative Commons License 2021.02.03 0 0 638

"De majd feherfal elmondja, hogy nekunk szeretnunk kell az ellensegeinket, meg a gyerekeink ellensegeit is. Bar tudtommal Jezus ilyen parancsot nem hagyott."

 

  - tényleg hellohello, Zsebi! 

Hát tessék: mondd ki, hogy miétt írtad a fentit! 

Mit kell cselekednünk a kislányok gyilkosával - keresztenyekként? 

Máglya, kerékbetörés? Minek írtad, mit akartál mondani vele?

Egyenesen. - itt a lehetőség. 

Előzmény: Zsebihal18 (628)
Zsebihal18 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 637

De ha egyertelmuen istentelennek nevezunk valakit, akkor nem illene tisztazni elotte, hogy mit is kovetett el?

Előzmény: nemkelltabu (634)
Zsebihal18 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 636

Pantasz, bocsanat. Mind, ezt jelenti, es ugy nez ki, hogy az arusok is belefoglaltatnak, de nem ertek gorogul, hogy a szorendbol biztosra mondjam.  

https://biblehub.com/text/john/2-15.htm

 

Előzmény: Blade-Runner (632)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.02.03 0 0 635

"...Ehhez nalam okosabb kell..."

 

A (keresztény) 'kemény mag' többnyire csak a HGY -s topicban hajlandó írogatni. Én meg nem akarok odamenni...

Előzmény: Zsebihal18 (631)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.02.03 0 0 634

"...Most mit csináljak?..."

 

Csupán jelezni kellene ilyenkor, hogy most egy történelmi, vagy egy morális vitát folytatunk-e?

Utóbbit nyilván egy konszenzusos állítás (jelen esetben: inkvizíciókép) alapján van értelme!

Előzmény: Zsebihal18 (629)
Zsebihal18 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 633

arusokrol

Előzmény: Zsebihal18 (631)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.02.03 0 0 632

A pantosz az mi a nyavalya? Kávéfőző?

Előzmény: Zsebihal18 (623)
Zsebihal18 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 631

Nem tudtam eldonteni biztosra. Az elozo mondatban az ausokrol van szo, ugyhogy valoszinunek latszik, hogy ok is belefoglaltatnak a pantoszba, de ugy forditottak, hogy mind a baranyokat, mind az okroket. Ehhez nalam okosabb kell. 

Előzmény: nemkelltabu (627)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!