Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

napoli008 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 211

Megőrülök a dögöktől!

Eddig csak felugrált az autómra. Most már a karmaival kapaszkodik fel karcolva szép nagyokat. Az, hogy rá is szart egy kicsit feszélyezett, mert ugye én sem csinálok oda hozzájuk, de azt, hogy elkezdte megenni a GPS antennát a tetejéről ezt már nagyon nehezményezem.

Vettem bele ultrahangos riasztót. Annyit elértem, hogy a motortér tabu lett, mert ott azóta nincs nyom. Remélem ezt nem olvassák, nehogy rácáfoljanak a történetre.

 

Mit tudnék csinálni, hogy ne másszanak rá és ne egyék meg az antennát???

Nem lehet valahogy kisfeszültségű áramot vezetni az autóba, hogy leszokjanak róla???

bgaby Creative Commons License 2014.07.04 0 0 210

esetleg itthon lehet kapni?

 

ha vki rendelne kintről, társulnék...

Előzmény: bobiki (209)
bobiki Creative Commons License 2014.07.04 0 0 209

Tojásba fecskendezett méreggel már én is próbálkoztam, de nem szedi fel, bele sem szagol. Nincs olyan méreg, amit ne szagolna ki. Élve befogás, és aztán csinálsz vele amit akarsz. Igazán profi cucc a nyest ellen: http://pkb-sr.com/shop/product/12-Dozen-6-PAK-Duke-120-Double-Spring-Body-Trap-for-Marten-Mink-and-Muskrat.html

 

Postával együtt ez sem kerül többe, mit itthon egy élvefogó csapda.

B.GY Creative Commons License 2014.06.29 0 0 208

Olyan vadállattal ami megeszi a nyestet. Ha van olyan.

Előzmény: ezike (207)
ezike Creative Commons License 2014.06.29 0 0 207

Nyestet milyen méreggel etethetném be?

B.GY Creative Commons License 2014.06.27 0 0 206

Nem hülye az,nem fogja megkajálni.Addig jó amíg csak mászkál rajta,és nem eszi meg a kocsit :)

Előzmény: K.Laszlo 68 (205)
K.Laszlo 68 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 205

Sziasztok!

Az én autómat is össze mássza a rohadt dög! Arra gondoltam,hogy tyúk vagy fürj tojásba fecskendeznék fagyállót, Véleményetek szerint ez a módszer hatásos lehet,vagy ne is próbálkozzam vele?

Cult Style Creative Commons License 2014.06.16 0 0 204

Egy fürjtojás, meg egy tyúktojás volt a csapdában, de már kb. 1 hete kint voltak. Egy kis szénával fészekformát készítettem az kioldólemez köré és abba tettem a tojásokat.

Előzmény: bgaby (201)
Cult Style Creative Commons License 2014.06.16 0 0 203

Én is már kezdtem kételkedni a csapdában, vagy, hogy rossz helyre tettem. De sok helyen mondják, hogy türelem is kell hozzá.
Bevégezte nálam a kis fickó. Sok 10km-t autózgatni nem akartam vele, hogy elvigyem valahova, ahonnan ki tudja, visszakeveredik-e valaha. Meg nagyon büdös is volt. Nem szívesen tenném be a kocsiba. :)

Előzmény: Vén Halász (200)
Moris721 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 202

:) Gratula a fogáshoz!

Nálam ez a spray dolog érdekes.Itthon működik,eddig nem mászta meg az autót mióta befújtam vele. De a múltkor Pécselyen ennek ellenére megmászta a nyavalyás!

Előzmény: Cult Style (199)
bgaby Creative Commons License 2014.06.15 0 0 201

wooowww, ez remek, gratulálok!

újra bízom benne, h az én csapdámba is besétál...milyen csalit adtál neki?

Előzmény: Cult Style (199)
Vén Halász Creative Commons License 2014.06.15 0 0 200

Gratulálok, nekem ilyen csapdával nem sikerült.

 

Mit csinálsz az állattal ?  Sajnos szomorú, de én a likvidálást választanám. Ha távolabb elengeded nem oldottál meg semmit. Nagyon elszaporodtak és nem védett állatok.

Előzmény: Cult Style (199)
Cult Style Creative Commons License 2014.06.15 0 0 199

Ma végre sikerült megfognom a kis dögöt.
10 napja volt kint a csapda, ma végre vette a bátorságot, hogy belemerészkedjen.

Vén Halász Creative Commons License 2014.06.14 0 0 198

Mivel minden éjjel végig másznak a kocsi tetején, helyenként már maradandó karcolási nyomok keletkeztek, úgy döntöttem, hogy egy tescos takaró ponyvával letakarom a kocsit, Pár éve is ezt a módszert alkalmaztam, de a tűző nap két év alatt tönkre tette a vékony műanyagot. 2-3 ezer forintot megér a fényezés védelme még ha csak két évet bír ki. a belső teret meg betakarom, ahogy korábban leírtam.

Moris721 Creative Commons License 2014.06.09 0 0 197

Úgy tűnik a Pécselyi nyestek viszont még nem szagoltak ilyen spray-t,mert ma reggelre keresztbe-kasul átjárták a kocsimat! :(

Moris721 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 196

Nálam egyenlőre jót tett a spray....de nem kiabálom el.Kb. két hete fújtam be vele az autót,azóta kétszer álltam kint az udvaron vele,de nem mászta meg.

Vezo228 Creative Commons License 2014.06.02 0 0 195

Nem működik. Nálam az uh riasztó mellett rágta és hordta szét a hőszigetelést a motorháztető aljáról, majd a tűzfalról is.

Előzmény: Vén Halász (194)
Vén Halász Creative Commons License 2014.06.02 0 0 194

Azokat sajnos nem tudom védeni, de eddig csak gyújtáskábelt rágott meg, azokat most védeni tudom, gégecsövekkel és betakarással.

 

A dízel motorok előnyben vannak, mert ott több a fém és a gyárilag burkolt motorok.  Az enyém az olcsóbb VW 1.2 TSi, azon nincs motorburkolat, Az 1.4 tsi-n és más motorokon van, ott nagyobb a biztonság. Mások azt panaszolták, hogy a szigeteléseket kezdte el rágni.

 

Nem tudom mi a biztos megoldás, ultrahangos riasztó ?, erről a nyestet kéne megkérdezni.

Előzmény: Moris721 (193)
Moris721 Creative Commons License 2014.06.02 0 0 193

Értem.És a motor alsó része?Fékcsövek, féltengely gumiharangok?

Előzmény: Vén Halász (192)
Vén Halász Creative Commons License 2014.05.31 0 0 192

Várom míg lehűl a motor és felhajtott motorháznál műagyag fóliával vagy PVC terítővel szorosan letakarom a motort, ha mégis bemászik a motortérbe, ne férhessen hozzá az elrágható vezetékkehez.  Csak ne feledd el kivenni.

Előzmény: Moris721 (191)
Moris721 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 191

"A motorteret biztonságból jól letakarom, ................"

 

Az hogyan?

Előzmény: Vén Halász (189)
bgaby Creative Commons License 2014.05.30 0 0 190

egy korábbi utam során a németeknél láttam egy lapos szerkezetet, amit a kocsik, a motortér alá tolnak be éjszakára.

Elméletileg a motortérbe való bejutást akadályozza meg.

Sajnos nem néztem meg alaposan, akkor még nem voltam érintett.

Nincs infótok róla, mi lehet ez, és hogyan működik?

Látott már vki hasonlót?

Vén Halász Creative Commons License 2014.05.29 0 0 189

Idei találkozásom a nyestünkkel.

 

Négy napot a Balatonon töltöttünk, természetesen minden éjjel végig ment a kocsi tetején, jól látszódtak a sáros lábnyomai, meg egy kis kaki is. A szomszéd kocsiját is végig mászta, úgy látszik szeret az autók tetején lenni. Van mozgásérzékelő fényszórónk, az felgyullad, mi kinéztünk az ablakon és a nyest  nem zavartatta magát, ránk mosolygott.

 

A motorteret biztonságból jól letakarom, nem akarok több megrágott gyújtáskábelt.

B.GY Creative Commons License 2014.05.25 0 0 188

Akkor ezekszerint már nem védett.Régebben olvastam róla,akkor még védték.

Előzmény: bgaby (187)
bgaby Creative Commons License 2014.05.25 0 0 187

A nyest Magyarországon nem védett

http://hu.wikipedia.org/wiki/Nyest

 

Előzmény: B.GY (185)
Moris721 Creative Commons License 2014.05.25 0 0 186

Nem szeretném a dudálós módszert,mert akkor állandóan a kocsiban lakhatnék,hogy ha bemászik,tudjak dudálni! :) Azt hogy idegenkedik az emberszagtól,nem igen akarom elhinni,mert az autómnak igen csak ember szaga van mégis teljesen átmássza,keresztbe hosszába!Olyan ez a védettség mint a vakondnál,vagy egyéb élősködőnél.Addig mindenki védi,amíg nem a saját kertjét túrja fel,vagy a saját szomszédja éppen!

Előzmény: B.GY (185)
B.GY Creative Commons License 2014.05.24 0 0 185

Na de ha dudálsz,akkor nem lesz húscafatos a motortér,és nem lesz elrágva a kábel sem.Simán elszalad vagy infarktust kap az ijedségtől:) Állítólag védett állatok,nem nagyon szabad őket megdarálni az ékszíjjal:) Nemrégen beszéltem egy nyestszakértővel.Állítólag fürjtojással fogja meg őket.Berakja az élvefogó csapdába,és tesz rá egy kis mézet.Azt mondja úgy a legjobb,ha egyből a fürj alól vesszük ki a tojást,kesztyűvel vagy zacskóval.Ha megérzi rajta az emberszagot,nem megy be a csapdába.Nagyon okos állatok,mint a patkányok.Azokat sem egyszerű megfogni.

Előzmény: Moris721 (182)
bgaby Creative Commons License 2014.05.24 0 0 184

nyest is, medence is???

nem sok a jóból? :D

Előzmény: felsov (183)
felsov Creative Commons License 2014.05.24 0 0 183

 Öt éve kinlódok én is a padlás nyestekkel, egy  svábhegyi kertes házban.

 A hullámpala tető és a nádpadló födém közé, ami 20 cm -es távolságra van egymástól, ragyogó fészkelőhelyet biztosit, minden tavasszal az erdőkből ujabb és ujabb családok települnek be.Eddig a leirt módszerek valamennyi változatát kipróbáltam,nem sok eredménnyel. Kutyám is van!

Sajátkezüleg készitettem infravörös érzékelővel müködő csapdát is. Fogtam is egy kölyköt,kivittem jó messzire az erdőbe.Olyan gyönyörű,hogy megölni képtelenség! Egész családokat megfogni szintén képtelenség!

 Mivel a tető alá bejutni nem lehet, igy gázositási megoldásban gondolkozom.

Kapható a méhészboltokban kénlap égető lámpa az talán nem gyujtja fel a házat. Ha a kénlapok égetésével megtöltöm a padlásteret kénfüsttel, annak talán nem tudnak ellenállni.

   Használt valaki kénfüstölőt a nyestek ellen??? Van e valakinek erre a célra alkalmas gázositó megoldásda???

Előzmény: nyestüldöz (178)
Moris721 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 182

Inkább legyen húscafatos a motortér,mint hogy elrág egy fékcsövet,vagy egy gyújtáskábelt,és én halok meg az úton.Ez azt hiszem eléggé egyértelmű prioritás! :) Magasnyomásúval meg szépen tisztítható a motortér.Egyébként befújtam a kerékjáratokat meg a motorteret nyestriasztó spray-vel.Ma nem járta meg az autót,....de ez persze még nem garancia......Ha így ki tudunk egyezni,nekem jó. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!