Keresés

Részletes keresés

Muity Mijo Creative Commons License 2011.09.18 0 0 20084

Végignéztelek. Hát, apám  - heuréka! -, csak a legnagyobb elismeréssel szólhatok munkásságodról. Az én szívemhet Gyergyó-imádóként éppen a felcsillanó fényekkel szóltál megkapó módon, de légyen témád bármi, azt te olyan kifinomult csiszoltsággal dolgozod fel, ami csak ámultot képes kiváltani.

 

Úgy vélem Montenegro igazán "jó kezek közé kerül", ha a kameráddal körbepásztázod. Irigylem a majdani tolmács serpádat. :)

Sok további sikert kívánok neked!

 

Előzmény: tutajos_g (20078)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.18 0 0 20083

Mijó bácsit sokan szeretik, de se Montenegróban, se Blagaj-nál, hőn szeretett Buna-jánál nem járt, olyan mint Gyurcsok, az meg TV-én keresztül ontotta az igét.

Amaribp Creative Commons License 2011.09.18 0 0 20082

"Nade Mijó bácsit így szeretjük :-)"

 

Hát Te!

Előzmény: stevie-w (20079)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.09.18 0 0 20081

Csak hogy tudd: szelektálom, kire reagálok és kire nem.

 

Egy pillanatig sem feltételezem rólad, hogy igényt támasztasz holmi fogatlan prókátorok kioktató különórájára, mit lehet fotózás terén tenni borús/háborús időkben, hiszen képes vagy megfogalmazni saját gondolataidat. Mely gondolatok esetenként rögzített formában esetleg elérthetők. Mert ez esetben ugye arról van szó, hogy te udvariaskodva nem The_Rible olvtársra vonatkoztattad feltételezésedet, hanem úri módon inkább általánosítottál.

Szóval szerintem - hangsúlyozom: szerintem -, a profik néha nem ártana, ha bennünket egyszerű mezei fotósokat nem félfogas lakónikussággal kezelnének, hanem olyan egyértelmű tanácsokkal látnának el, melyeket önjelölt védőd fontoskodó okostojásoskodásával szemben örömmel fogadnánk. :)

 

Ha már itt tartunk megjegyzem, számomra megjelenésed üdítő színfolt, lévén Montenegro kapcsán nem csak a nyári Adriára és annak velejáróira asszociálsz, hanem a teljes ország iránt mutatsz érdeklődést. Én nem egy ízben próbálkoztam már rámutatni arra, hogy a tengersávon kívül számtalan csoda található még az ország egyéb területein is, melyek nem feltétlen jelleggel a főutak és vasútvonalak közvetlen közelségében láthatók.

 

Előzmény: tutajos_g (20078)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.09.18 0 0 20080

Berlusconi montenegrói ikerlányokkal is kevert

Legalábbis az olasz La Republica szerint. Hasonlóan mint a marokkói tini, Ruby esetében, aki "hivatalosan" Mubarak egykori egyiptomi elnök rokona volt; ha a Presidente a Knežević-nővérek társaságára vágyott, akkor úgy hozatta őket a palotájába, mintha Milo Đukanović egykori[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

stevie-w Creative Commons License 2011.09.18 0 0 20079

Ő azt állítja, hogy az emberek azt hiszik, hogy csak napsütésben lehet fotózni. De hogy ezt honnan veszi ....

 

 

Az emberek (pontosabban a zemberek) többsége nem ért a fotózás alapjaihoz sem, van egy max 20 ezer ft értékű zsebkamerája, amelyet automata üzemmódban használ.

 

Az ilyen gépekkel valóban sokkal jobb képeket lehet készíteni elegendő megvilágítás esetén. Borús időben ezek az egyszerű optikájú, egyszerű jelfeldolgozó elektronikájú készülékek gyakran készítenek részlettelen, rosszabb esetben -- a hosszú záridő miatt -- elmosódott, bemozdult, horribile dictu sötét képeket. (Amikor nyílt téren elsül a vaku, ugye.)

 

Ez természetesen nem zárja ki annak a lehetőségét, hogy a témával foglalkozó hobbifotósok a megfelelő felszerelés és a megszerzett gyakorlati tudásuk segítségével akár borús körülmények között is szép és hangulatos fényképeket készítsenek :-)

 

A lényeg az, hogy Mijó bácsi megint kiválasztott egy olyan félmondatot magának, ami nagyrészt off, nagyrészt eleve jelentéktelen, de ő azért remekül elmorcog rajta, lehetőleg minél több embert is megbántva, vagy legalábbis magyarázkodásra kényszerítve ezzel.  

 

Nade Mijó bácsit így szeretjük :-)

 

Előzmény: Muity Mijo (20077)
tutajos_g Creative Commons License 2011.09.18 0 0 20078

Megismétlem TheRible olvtársat: "esőre hajlott az idő, és úgy gondoltam, úgysem tudok fényképezni".  E megjegyzésére reagálva azt akartam elmondani, hogy (1) tapasztalatom szerint az emberek igen gyakran vélekednek így, (2) nem tudom, miért hiszik ezt, (3) borús időben vagy esőben is lehet jó képet csinálni.


Nem "kicsinyítettem", sőt, nem is minősítettem senkit. Nem mondtam semmit arról, hogy az emberek tudnak vagy nem tudnak fotózni. Nem mondtam azt sem, hogy napsütésben nem lehet jó képet csinálni. Különösen pedig: nem állítottam semmit a linkelt képről. Ha írtam volna róla, azt írtam volna: tetszett, felidézte tavalyi nyaralásunkat, élvezettel nézegettem és forgattam körbe, gratula.

 

Písz :)

Előzmény: Muity Mijo (20077)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.09.17 0 0 20077

1. Ne szerénykedj, mert te igenis tudsz fotózni, elismerés érte.

2. Ő azt állítja, hogy az emberek azt hiszik, hogy csak napsütésben lehet fotózni. De hogy ezt honnan veszi ....

Előzmény: The_Rible (20075)
Ephedrin Creative Commons License 2011.09.17 0 0 20076

Ne csak az adatait töltsd fel, hanem egypár képet is ha kérhetnék, sose lehessen tudni!!!

Előzmény: nohab (20074)
The_Rible Creative Commons License 2011.09.17 0 0 20075

Hát ugye ha az ember napsütéses tájat akar megörökíteni, azt nehéz esőben.

 

Persze aki esőt akar fotózni, azt meg a napsütés fogja zavarni.

 

Aki meg havas tájat akar fotózni...

 

Szóval nem tudom, hogy honnan veszed, hogy az emberek csak napsütésben tudnak fotózni.

 

Pláne, hogy én egyáltalán nem is tudok fotózni.

Előzmény: tutajos_g (20071)
nohab Creative Commons License 2011.09.17 0 0 20074

A szállás adatait majd felteszem ide is, hetedszer jöttünk le, de verhetetlennek tűnik és árban is nagyon jó.

Előzmény: nohab (20073)
nohab Creative Commons License 2011.09.17 0 0 20073

Hát ez egy fasza hét volt. Csodálatos idő, remek szállás Muo végiben, most még kimegyünk Zanjicra, de este már indulnunk kell sajna haza.

Muity Mijo Creative Commons License 2011.09.17 0 0 20072

Amellett, hogy le a kalapppal a bemutatott kép előtt, mire alapozod ezt a másokat lekicsinyítő állításodat? :(

Előzmény: tutajos_g (20071)
tutajos_g Creative Commons License 2011.09.17 0 0 20071

Nem tudom, honnan veszik az emberek, hogy csak napsütésben lehet fotózni...

 

Előzmény: The_Rible (20067)
halacs Creative Commons License 2011.09.16 0 0 20070

Nem, épp most értünk haza. :-)

Egyébként mindenkit szállodában helyeztek el, teljes ellátással, de mi kértük, hogy rakjanak fel bennünket a Montenegro Airlines Belgrádba induló gépére. Volt nagy kapkodás, a kedvünkért előkerítettek egy kedves kis csajt, aki becsekkolt bennünket, és negyedóra múlva már repültünk, onnan pedig vonattal jöttünk haza.

Előzmény: szervezkedő (20066)
-Batus- Creative Commons License 2011.09.15 0 0 20069

Nagyon jó kép!! Eszembe juttatja az emlékeket, hogy 25 évvel ezelőtt túráztam a tó feletti hegyekben :)

Előzmény: The_Rible (20067)
Ephedrin Creative Commons License 2011.09.15 0 0 20068

Hú, basszus gratulálok, nem egészen, hanem nagyon jó lett, gyönyörűek a hegyek körben!!!

Előzmény: The_Rible (20067)
The_Rible Creative Commons License 2011.09.15 0 0 20067

Ezt a gömbpanorámát kézből készítettem, mert az elején még esőre hajlott az idő, és úgy gondoltam, úgysem tudok fényképezni. De aztán kisütött a nap.

 

Ennek ellenére egész jó lett. Bal egérgomb lenyomásával lehet forgatni.

 

Katt a képre:

 

 

Fekete tó, Durmitor

szervezkedő Creative Commons License 2011.09.15 0 0 20066

Visszafordult Budapestre a Malév podgoricai járata

A gép hajtóművében nem sokkal a felszállás után olajnyomás-probléma jelentkezett. Navracsics is a gépen ült. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Káosz, földön, vizen levegőben és a sinek között is!

 

(Lehet hogy halacsék a podgoricai reptér mellett kempingeznek és várják hogy megjavítsák Pesten a kis lélekvesztőt???!!)

 

 

:-)

Atomkecske Creative Commons License 2011.09.15 0 0 20065

Egy erdekes velemeny:

 

Montenegrót kizárják az eurózónából

(A szerző újságíró.)   Megy a horvát, a bosnyák meg a szerb... Istenem, hány vicc kezdődött így nagyanyám gesztenyefája alatt! A kis asztalnál mindig ült valaki, aki éppen csak egy kávéra ugrott be, mert amúgy siet, de a legújabb viccre persze volt idő. Magyarok, szerbek[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

 

@Szervezkedo: mindig sikerul elerned, hogy halat rebegjek az 5 oras kesesert :)

Azota egyebkent a mav-val is olyan-de olyan tolerans vagyok...

szervezkedő Creative Commons License 2011.09.15 0 0 20064

http://www.barinfo.co.me/Arhiva_vijesti/13.09.2011.html


"Putnici kupačkog voza, koji je u nedjelju krenuo iz Bara prema Podgorici u 18:30, stigli su na odredište tek u ponoć, i to nakon što su puna četiri sata proveli u tunelu Sozina."

 

Sírjak vagy nevessek?
Szabadfordításban ez valami olyasmit jelent, hogy aki vonattal utazik és melege van, arról a vasúttársaság a nagyobb, hűvösebb alagutakban szervezett pihenőkkel gondoskodik!

 

!!!4!!! órát állt a vonat a Sozina alagútban!!!

Nem gyenge!!!

 

Nórika olvtársnő nem ért még haza???

Amaribp Creative Commons License 2011.09.14 0 0 20063

Csak annyit! Itt is.

Előzmény: halacs (20061)
szervezkedő Creative Commons License 2011.09.14 0 0 20062
Felkészületlenül ért benneteket a nagy meleg?

Sebaj!

Pár euroert tudtok venni fürdőrucit. De ha a pénztárca már kiürült a nyaralás végére, spóroljatok és csatlakozzatok a ''Napoztassuk a ciciket 2011'' címmel általam indított népmozgalomhoz! Így csak a fürdőruha alsó részét kell megvenni!
:-D
Előzmény: halacs (20061)
halacs Creative Commons License 2011.09.14 0 0 20061

Haho, udv mindenkinek. :-)

Mozgalmas napokat toltunk Herceg Noviban, mar attol elfaradunk, hogy lecsoszogunk ugy 10 meternyit tengerhez. Elkepesztoen meleg van, erre nem keszultunk fel lelekben. :-)

Holnap sajnos veget er a jolet, indulunk haza.

potika Creative Commons License 2011.09.14 0 0 20060

Az út állapotával semmi gond nincs, normális, jó minőségű, részben új út. Nyilván hegyi, meredek, szakadékos, de legalább szép.

Előzmény: Warnika (20059)
Warnika Creative Commons License 2011.09.14 0 0 20059

szia,

mennyire volt hegyi út és milyen állapotú volt a Szarajevó - Mostar - Trebinje szakasz? Mert mi hazafelé Dubrovnikból mentünk direktbe Szarajevóba és az izzasztó része volt az útunknak.

Előzmény: RaspberryJam (20058)
RaspberryJam Creative Commons License 2011.09.13 0 0 20058

Évek óta olvasgattam a fórumot, és idén végre eljutottunk Montenegroba. Isten jókedvében teremtette ezt a csodálatos országot, ebben biztos vagyok, már várjuk, hogy mikor mehetünk vissza újra.

A fórumnak köszönhetően nagyon sok jó tippet kaptunk, pl. útvonal tekintetében is, így Bosznián keresztül mentünk a már sokaknak bevált Doboj-Zenica-Szarajevó-Mostar-Trebinje-Herceg novi útvonalon. Odafelé Szarajevóban (Pansion Harmony nevű hotel), visszafelé Mostarban (Shangri La B&B) töltöttünk egy-egy éjszakát kis városnézéssel, Herceg noviban a Villa Tenzerában voltunk. Mindegyik szállás nagyon jó ár/érték arányú volt szerintünk, kifogástalanul tiszta, jól felszerelt, jó internetkapcsolattal, terasszal. A Villa Tenzeranak medencéje is van, amit mi nagyon értékeltünk, ez lehet, hogy hülyén hangzik egy tengerparti nyaralóhelynél, de nekünk bejött.

A tengerpartot Budváig jártuk be, a szárazföld mélyébe nem is nagyon hatoltunk be, sok-sok látnivalót hagytunk a további montenegrói nyaralásainkra is, de elsősorban pihenni mentünk most. Herceg novi szerintem jó úticél, mert csak város alapos megnézésével napokat el lehet tölteni, tény azonban, hogy sokkal szuperebb strandok vannak máshol...

Montenegro a páratlan természeti szépségei mellett csupa-csupa pozitív csalódás volt számunkra: a tengerpart nem volt szemetes (vagy nem volt feltünő), általában mindenhol szót tudtunk érteni a helyiekkel angolul, és relatíve olcsónak találtuk.

Warnika Creative Commons License 2011.09.13 0 0 20057

köszi, igen, szerintem ez volt az. nagy szeme és csúnya fogai voltak. egy darab olyan 1,5 kiló lehetett készen. nagyon fincsi volt.

Előzmény: H_G (20048)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20056

Pár napig csend volt és nyugalom. Kár, hogy csak pár napig ... :(

 

The_Rible Creative Commons License 2011.09.12 0 0 20055

Köszi. Van még a tarsolyban is jónéhány, de még sok dolog van velük.

Előzmény: Amaribp (20043)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!