Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2014.03.08 0 0 36649

Türelmes vagy, én egyszer tényleg kidobtam ezért egy kis ETÁ-t (a kjiszemelt vessző helyett a hüvelykujjam tövébe vágtam olyan ügyesen, hogy az ín is megsérült kissé).

 

Előzmény: oys... (36643)
H_G Creative Commons License 2014.03.08 0 0 36648

:))

Előzmény: gy53 (36642)
python 357 Creative Commons License 2014.03.08 0 0 36647

:)))))) 

Előzmény: gy53 (36642)
szabi72 Creative Commons License 2014.03.08 0 0 36646

Szóval van egy vágás, ami emlékeztet arra a dátumra, amikor elkezdtél érdeklődni a lágjolok iránt... Figyu, ezt beírhattad volna a naptáradba, nem kell ekkora felhajtást keríteni a dolognak. ;)

 

Még szerencse, hogy nagyobb baj nem lett belőle.

Előzmény: oys... (36643)
szabi72 Creative Commons License 2014.03.08 0 0 36645

;) Jó, hogy nem értetted félre a mondandóm lényegét! Köszi!

Előzmény: Fekete Tibor (36640)
oys... Creative Commons License 2014.03.08 0 0 36644

Még mielőtt lehülyéztek: tudom-tudom, hogy nem ezzel kellett volna barbárkodnom!

Azóta már rendszeresen ott van a mellettem lévő polcon egy toknyitó Victorinox.

oys... Creative Commons License 2014.03.08 0 0 36643

"A koppincsok annyira engem sem hoznak lázba,mellesleg ajándékok"

 

Na, hasonlóan voltam vele én is. A L' Eclair-rel. Ahonnan kaptam, oda köszönettel tartoztam érte, örültem neki. Amilyen volt a stafírungja (fadoboz + derékszíjtok) az is bizony megőrzésre méltóvá tette. Tehát szívesen félretettem, néha-néha használtam csak. Aztán egyszer egy olyan hülyeséget csináltam, mint még senki más: épp ez volt kézközelben és egy gagyi kvarcórában akartam elemet cserélni, mondom lepattintom vele a hátlapot. Rosszul jártam, az egyik ujjamon az utolsó percen a hajlattól végighasítottam magam vele, csak úgy lifegett egy bő két centis részen az ujjbegyem. Beletelt vagy egy hónapba az okulásom mindezen és mindmáig megvan a nyoma.

Ekkor volt, hogy rohadtul megharagudtam erre a bicskámra és először ki akartam hajítani. Aztán persze volt alkalmam gondolkozni és nem tettem. Duplán is jó, hogy így döntöttem:

- Ad.1.: Megmaradt a becsülni való ajándékom. Sőt azon kiindulva, hogy már nem fogom használni, arra sarkallt, hogy minél előbb pótoljam egy sokkal jobbal. De lehetőleg hasonló fazonnal, mert a formája a szememnek kellemes. Így egyre inkább felpörgött a Laguiole-ok iránti érdeklődésem. Utólag visszagondolva, bizony ez a bicska kellett, hogy legyen, ez lett a katalizátora az ilyen irányú érdeklődéseimnek. (Így az sem csoda, hogy erősen lágjol-pártivá lettem.)

- Ad.2.: Idővel az ember belátja, hogy hülyeséget csinált, nem a hegyes-nagypengés bicska tehet a sérülésről. Sőt, még később mindez inkább csak emlék lett, jó kis családi anekdota. Majd még utána kezd olyanná válni, amikor az ember akár jót röhög az egészen. Azaz minden emlék megszépül. Így aztán mégha rossz kaland is volt, akkor is örülök, hogy megtartottam, mivel most már érzelmileg kötődöm ehhez a bicskához, a hülye történetem ellenére is kialakult egy kis kapocs azzal, hogy ez okozta ezt a rusnya heget.

 

Úgyhogy az értékét, illetve semmirekellőségét ismerve, mégis megalapozott döntésem volt, hogy megtartottam és őrizgetem...

Előzmény: Fekete Tibor (36637)
gy53 Creative Commons License 2014.03.08 0 0 36642

A te mobilodat úgy hívják, hogy Nikon Coolpix L820 ? Oda van írva a képek mellé, hogy azzal készült.

Előzmény: Fekete Tibor (36637)
SzótlanJoe Creative Commons License 2014.03.08 0 0 36641

  terjünk vissza akkor a kesekröl szolo szakmai beszelgetesekhez !

 

a vitak is megengedettek, söt egy forum elengedhetetlen resze es sajatossaga !

 

szemelyeskedest, üldözest, az ertelmetlen vita generalasa viszont ki lesz szedve tovabbiakban is.

 

tovabbi jo forumozast mindenkinek !

Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.08 0 0 36640

Köszönöm az építő jellegű kritikát.

Vissza olvastam,valóban így van ahogy mondtad,köszönöm!

 

 

Előzmény: szabi72 (36639)
szabi72 Creative Commons License 2014.03.08 0 0 36639

Nohát, most végigolvastam az elmúlt 5-6 oldalt, az összes hsz-t. Olvasd el te is, csak hogy értsd, miről is van szó. De elég az utolsó oldal "lágjolos" beszélgetéseit elolvasnod.

Először agresszíven véded a magad igazát, aztán egy eléggé gyerekes módon magyarázkodsz, hogy a halacskás az öltönyöd zsebében volt... Lehet, hogy ott volt, de nem ez a lényeg, az ég szerelmére, el nem kezdd bizonygatni, hogy én nem voltam ott, nem láthattam, stb!

Tudod, tényleg nem szégyen, ha valamit nem tudsz 100%-ig pontosan. Nem baj, ha kérdezel, ha hozzászólsz, ha elismered a hibáidat, vagy azt, ha valamit nem tudsz. Az se baj, ha mindez lepereg rólad, az se, ha azt hiszed, hogy rosszindulatú voltam. Csak arra kérlek, tényleg gondolkozz el a válaszokon, amiket neked írnak.

Ha visszaolvasol, nem csak csesztetős válaszokat írnak neked. Viszont amikor ellentmond valaki neked, egyből támadásnak veszed.

Előzmény: Fekete Tibor (36637)
szabi72 Creative Commons License 2014.03.08 0 0 36638

Azt hiszem, én nem szoktalak csesztetni, épp azért, mert parttalan vitába nem szeretnék belekezdeni. Az, hogy mennyire vagy szakértő, vagy mennyire nem, nem tudom. Én nem vagyok az, csak a késeket szeretem, különösen a magyar bicskákat.

Viszont hidd el, amikor a fogalmazásod kifogásolják, annak van alapja, viszont nem minden esetben rosszindulatú ez a kifogás. Nagyon sokszor, amit írsz, egyszerűen "idegesítő", mert rengeteg a fölösleges indulat, bizonyítási kényszer, ömlengés a hozzászólásodban. Amire most válaszolok, az is ilyen jellegű. "Bizonyítottam", "nem megalapozott vád", "le lehet rólam szállni mindenkinek", stb. Ezek a kifejezések, ha hiszed, ha nem, feszültséget generálnak szinte mindenkiben. Mi  lenne, ha nem vennél mindent magadra? És mi lenne, ha néha elismernéd, hogy pl oys... éltárs adott dologhoz jobban ért? Hidd el, te is nyugodtabb lennél, a légkör is változna, és többet tanulnánk a késekről, bicskákról, nem kellene állandóan a magunk igazát bizonyítgatni.

Nem bántó szándékkal írtam, amit írtam.

Előzmény: Fekete Tibor (36552)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.07 0 0 36637

A "halacskás" már az első képek készítésénél is megvolt,csak az benne volt az öltöny zsebemben és kimaradt a fényképről,egyébként tényleg köszönöm a szakértő hozzászólásodat.

A koppincsok annyira engem sem hoznak lázba,mellesleg ajándékok és ebből kifolyólag nem reklamálhattam hogy miért ilyet kaptam, de mivel szuvenír így örülök ezeknek is,de nagyon jók egy horgászatkor,mert nem sajnálom használni ezeket,jól megéleztem őket szalagcsiszolón és így már használhatóak,mert a "Gyári" élük gagyi volt,amikor előszór lefényképeztem őket,nem gondoltam hogy ekkora visszhangot fog kelteni,mint gagyi, az eredetiket meg nem gondoltam hogy nem ismerik fel,bár az is igaz hogy mobillal fényképeztem,nem biztos hogy rendesen felismerhetőek voltak. A mostani fényképeket igyekeztem jobb minőségűre készíteni,bár most is mondom,hogy nem tudok fényképezni,ez egy külön szakma!

Előzmény: oys... (36636)
oys... Creative Commons License 2014.03.07 0 0 36636

"Látom Te nagyon értesz a Laguiole bicskákhoz."

Nem,de törekszem rá.

 

Egyébként nyilván nem tudhatod, de itt a legrégebbi felbukkanásom során pont a Laguiole volt a legfőbb vesszőparipám. Sőt, épp azok alapján alakult ki az érdeklődésem a kések iránt.

Első blikkre egy teljesen ugyanilyen L'Eclair alapján, aminek érezvén és belátván az eredetazonosságának hiányát, arra hajtottam magam, hogy jobbat szerezzek. De azt csakis a téma minél jobb megismerése alapján. Lett is En Aubrac-om (de elégedetlen voltam vele - mára azonban már új gazdájának úgy hiszem, hogy örömére szolgál) aztán Forge de Laguiole sommelier késem és számomra e téren a beteljesedést egy dugóhúzós Calmels okozta. (Azóta már nem kívánok többet beszerezni (habár egy extra díszítésű, zarándok-kagylós Honoré Durand még jó lenne) , de kedvelt témám maradt a Laguiole és szívesen olvasgatok utána.

 

Ja, mindezen folyamat során valami hihetetlen mennyiségű Laguiole-t igyekeztem megnézni, próbálgatni és ezek között nemcsak a távol-keletiek, hanem sokszor a közepes nevű francia kések is förtelmesek tudtak lenni. (Sőt, keletiek között voltak jobbak tőlük.)

Egyszer egy nagyon érdekes oldalt láttam, ahol egy német késgyűjtő minősítési rangsorba helyezte a különböző, ismertebb Laguoile nevű gyártmányokat. (Örömödre szolgálhat, hogy a Fontenille Pataud az élbolyban volt.)

Előzmény: Fekete Tibor (36627)
florg Creative Commons License 2014.03.07 0 0 36635

Én csak úgy rávágtam, hogy a fele. Ezzel a témával nálam is betalált, eléggé kedvelem a francia késeket, még ha nem is tudok hirtelen leszaladni a madaras teszkóba néhány En Aubrac-ért.

Előzmény: oys... (36634)
oys... Creative Commons License 2014.03.07 0 0 36634

No, egyformán gondolkoztunk.

Ellenben nem a fele, hanem kétharmada. (És a maradék kettőről pedig Ő állított nem létező beütő feliratot - de bocsánatosan, mindössze olvasási készség okán.)

Előzmény: florg (36632)
oys... Creative Commons License 2014.03.07 0 0 36633

Igen, ezek közül kettő rajta volt. A kettő Fontenille Pataud. Azokra mondtam, hogy thiers-iek. De Te meg azokra írtad, hogy "Gielle mester készítette" - én ennek alapján állítottam, hogy ha "Gielle" beütője lenne, az nem lehetne eredeti Fontenille Pataud, mert az közismerten Gilles. De utóbb úgy látszik, hogy az olvasással volt gond.

 

És még valami: akkor még nem voltak En Aubrac-jaid. Most hirtelen azok is vannak, ezek valóban totál autentikusak.

De az akkori képen virított még egy pár egyéb is, azokat tiszta szívvel minősítettem, jórészt ismerem az olyanokat.

 

Ja, ez volt a kép:

Előzmény: Fekete Tibor (36629)
florg Creative Commons License 2014.03.07 0 0 36632

Azzal kezdtem. De tessék, ezen a képen a fele gagyi:

 

Előzmény: Fekete Tibor (36629)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.07 0 0 36631

Nézd már meg a régi képeket,sületlenségeket állítotok!

Előzmény: theraphosa (36630)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.07 0 0 36630

Nem erre mondta és akkor ezekről még képed sem volt.

Előzmény: Fekete Tibor (36627)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.07 0 0 36629

Csak csendesen megjegyzem, hogy ezek is közöttük voltak, tudom, mert én fényképeztem, de nézd meg a régi képeket és rájössz, hogy így van!

Előzmény: florg (36628)
florg Creative Commons License 2014.03.07 0 0 36628

Kamuzol, az internet meg nem felejt. Nem ezekre mondta, hogy gagyi, hanem azokra a gagyikra, amiket akkor mutattál. 

Előzmény: Fekete Tibor (36627)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.07 0 0 36627

Látom Te nagyon értesz a Laguiole bicskákhoz.

Ezekre mondtad hogy mindegyik koppincs,sz@r ügy,de nincs igazad!

 

 

 

Ha nem tudod eléggé felnagyítani a szakértéshez,akkor itt alink is hátha úgy jobban megy!

 

http://indafoto.hu/fekete_tibor/laguiole_bicskak

 

 

 

 

 

 

Előzmény: oys... (36621)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.07 0 0 36626

Keresd meg privátban.

Előzmény: oys... (36625)
oys... Creative Commons License 2014.03.07 0 0 36625

Certifikátot mióta mellékel Kocsis Feri a bicskáihoz/késeihez?

 

Kedves Feri!

Én anno még nem kaphattam tőled ilyet. Megoldható utólag? (Ha kell, akkor az átvételek dátumai is visszakereshetőek a levelezésemből.)

Előzmény: theraphosa (36618)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.07 0 0 36624

Az első három és az alsó két bicska saját fejlesztése. Berényi Sanyitól is van bicskám, pöpec mind2.

Előzmény: Rockrider (36622)
oys... Creative Commons License 2014.03.07 0 0 36623

A sörnyitó tényleg úri huncutság!

Ismeretes az a mondás, miszerint "minden tárgyat eredetileg sörnyitásra alkotott az Úr, de van olyan is, ami másra is használható".

;-)

Előzmény: theraphosa (36620)
Rockrider Creative Commons License 2014.03.07 0 0 36622

Hát ezzel én is, vagy tán mégsem? Követeljük, hogy holnaptól minden magyar kézműves vegye fel a termékpalettájára a Laguiole tipusú bicskákat! Csak vicceltem! Minden valamirevaló magyar késkészítő megpróbál egy darabot beleadni magából a kései stílusába, díszítésébe, mert így felismerhető a keze nyoma! És ezt sokan szeretjük. Meg aztán van választási lehetőség, nem kell egy készítőnél leragadni.

Előzmény: gy53 (36619)
oys... Creative Commons License 2014.03.07 0 0 36621

"szeretem a Laguiole bicskákat,nekem is van eredeti is meg koppintott is"

Visszanéztem:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=128285602&t=9004699

 

A legeredetibb is Thiers-ből való ugye?

(Gielle mester pedig nincs, nem is volt. Ha az van írva az eredetidként ismert Fontenille Pataud-ra, akkor az is koppintott. Mint ahogy a nyitószemölcsös is. És a L'Eclair is. És a német is.)

Előzmény: Fekete Tibor (36604)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.07 0 0 36620

Dugóhúzó minek egy bicskára amikor más módszerek is vannk a nyitásra:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ckoKeeq8VR0

 

 

És ha már bicska van akkor sört simán lehet vele nyitni:

 

Székely fiú hazaérkezik Budapestről, visz az apjának egy dobozos sört. Apja elveszi a sört, előkapja a bicskáját, és kezdi bontani a dobozt, mire a fiú rászól:
- De idősapám! Itt ez a kallantyú. Arra való, hogy az ember meghúzza, és ki van nyitva a doboz.
- Na, igen! Annak, akinek nincsen bicskája!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!