Keresés

Részletes keresés

tressz73 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 988

helló!

lg amerikai tipusú hűtőm van (no frost)-os, most akarom először kitakarítani a fagyasztó részét, ahhoz nem kellene áramtalanítani vagy vmi hasonló? Igaz, h nem jegesedik, és semmi egyéb, de jó lenne kicsit megtakarítani.

javaslat?

 

frigóbáró Creative Commons License 2011.04.06 0 0 987

általába a no-froszt technológiás gépek hangossabbak mint a sima au olv készülékek ez minden tipusra álltalába jellemző  

Előzmény: abalog13 (986)
abalog13 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 986

Sziasztok,

 

SOS segítséget szeretnék kérni

 

vettem egy Indesit NBA 13 NFNX TOTAL No Frost kombinált hütöt, beüzemelés után észleltük, hogy az eddig megszokott hütök után, elég hangos. ráadásul nekünk amerikai konyhank van...

 

Bemutatoterem.hu oldalon rendeltem a hütöt, korrektül felajánlottak egy 72 órás cseregaranciát, de ugyanarra a termékre.

 

Légyszi, segítsetek abban hogy minden Indesit ilyen hangos? vagy csak én fogtam ki?

 

vagy kérjek mas márkát?

 

köszi!!!!

 

frigóbáró Creative Commons License 2011.03.31 0 0 985

ha  hközeg hiányos akkor nem

Előzmény: bliccmen (984)
bliccmen Creative Commons License 2011.03.31 0 0 984

Nos, kicseréltem a termosztátot, remélem nálunk is megoldja a problémát.

Előzmény: VKOrsi (964)
frigóbáró Creative Commons License 2011.03.28 0 0 982

LG

Előzmény: Törölt nick (971)
frigóbáró Creative Commons License 2011.03.28 0 0 981

az nem no-frost technológia hanem sima autómatikus olvasztás ami azt jelenti  hogy a hőfokszabályzó ekapcsolja a készüléket a kívánt hőmérsékleten és majd úgy kapcsol vissza ha a hátfal el éri a plussz hőm tartományt és ezen tartománynál már leolvad a hátlap jege

Előzmény: borcsok1 (978)
Funghi Creative Commons License 2011.03.28 0 0 979

"No-Frost – A No Frost jelentése a hűtőszekrény információs lapján azt jelöli, hogy a hűtőt nem kell leolvasztani, az jegesedésmentesen üzemel. A technológia lényege, hogy a hűtőszekrény belsejéből, levegőkeringtetéssel, elvonják a nedvességet."

azaz amelyik automata leolvasztós az nem NO FROST-os.

Előzmény: borcsok1 (978)
borcsok1 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 978

Tesó ennél a Zanussinál oda van írva automatikus leolvasztás,az ugye a NO Frost vagy nem?:)

Előzmény: Törölt nick (977)
borcsok1 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 976

Okés kolléga,de az asszony mekeg hogy a Zanussi 3 fakkos a mélyhütő része( 92 l) a Samsungé csak kettős( 61 l) és van automata leolvasztás is a Zanussinál míg itt nincs? árban egál most mit mondjak erre megbízhatóbb sokkal a Samsung? mivel veri meg a Zanussit testvér?:)

Előzmény: Törölt nick (975)
borcsok1 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 974

Samsung RL 39 THCS Hűtőszekrény, hűtőgép

 

 

ez találtam ami szóba jöhet,akkor ez magasan jobb szakmailag mint a másik kettő mester?

Előzmény: Törölt nick (973)
borcsok1 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 972

Jó de melyik tipus konkrétan árba ki kell jönnie és méretbe is:)

Előzmény: Törölt nick (971)
borcsok1 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 970

Sziasztok gyerekek!:)

 

Holnap rendelnem kell hűtőt mert két gyerekkel itt állunk cucc nélkül kb 70-75e tudunk elmenni több nem fér bele.Mivel az asszony sok mélyhűtös dolgot akar eltenni nagyobb méret kell kettőt nézett ki:

 

 Zanussi ZRB 634W 72.000 Ft-ért l  no frost  stb,tehát ez eléggé nagy nekünk a fagyasztó része

 

Indesit CA  55  65.000 fT-ÉRT  ez is kb akkora mint a Zanussi

 

 

Most olvasgattalak titeket úgy látom egyiket sem ajánlanátok még az ellenségeiteknek sem:) de mégis mit tegyek melyik legyen ezek közül illetve ajánljatok 75e-ig mást ha pár szót irnátok melyik miért nem fasza megköszöném.S.O.S-be várom a válaszokat,köszönettel!

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.24 0 0 968

Ez egy nagyon valószínű megoldás.

Köszönjük a tapasztalatod.

Előzmény: VKOrsi (964)
bliccmen Creative Commons License 2011.03.23 0 0 966

Gázvesztésnél nem kellene a kompresszornak folyamatosan mennie?

Előzmény: Törölt nick (965)
VKOrsi Creative Commons License 2011.03.22 0 0 964

nekünk szintén zanussiban a termosztát ment tönkre, előtte csinálta ugyenezt jópár hétig

azt mondta a szerelő, hogy 5 év után ez normális és ez a tünete, amit mi is érzékeltünk, kicserélte, azóta működik rendesen

6e Ft volt - vidéken lakunk -

Előzmény: bliccmen (963)
bliccmen Creative Commons License 2011.03.22 0 0 963

Megtisztítottam, még hátul a hőleadó rácsot is portalanítottam. Az ajtógumi jól tapad, nehézkesen is nyílik az ajtó. Végig ép, nem szakadt sehol. Jobb alsó sarkon, lenn látok némi elállást, de a gumi ott is ép.

6-os fokozatban 4-10 fok között ingázik most. Nekem a 10 fok nagyon soknak tűnik.

Előzmény: Törölt nick (960)
bliccmen Creative Commons License 2011.03.22 0 0 962

Kombinált, felül fagyasztós. CT235 a típusa.

Előzmény: Törölt nick (961)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.18 0 0 960

Kezdetnek egy alapos leolvasztás és portalanítás nem árt mielőtt költségekbe vered magad.

Az ajtó cuppan avagy nehézkes nyitni, akkor jó a szigetelés, ha csak nyikorog akkor először szintén egy alapos takarítás javasolt, gumit és felületet egyaránt.

Előzmény: bliccmen (959)
bliccmen Creative Commons License 2011.03.18 0 0 959

Sziasztok!

 

Segítségeteket kérném egy 5 éves Zanussi hűtő hibájáról. Ha max fokozatra állítom, akkor a belső tér 6-10 fokra lehül, de inkább 10 körül mutat a hőmérő. 3-as fokozatban csak 10 fok érhető el. A kompresszor ki-be kapcsol, tehát nem megy folyamatosan. A hűtő hátsó falán a pára lefagy. Szerintem márciusban a 3-as fokozatnak is elégnek kéne lennie.

Az ajtószigetelés épnek tűnik, ráadásul csak komplett ajtóval lehetne cserélni. Mi lehet a gond?

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.01 0 0 956

Nem ezért nem érdemes szerelőt hívni, találd meg az okát, aztán döntsd el kell e a szaki.

ellenörizd le hogy mindegyik kosár a megfelelő helyén van-é mert bár lehet hogy bemegy a helyére de például lehet hogy a hátsó levegő belépő nyílások máshová esnek.

Előzmény: Dan93 (955)
Dan93 Creative Commons License 2011.03.01 0 0 955

És szerinted érdemes lenne megint kihívni a szerelőt? Ha csak búgna akkor nem zavarna ennyire, de így hogy nem egyenletesen búg, hanem ilyen üztemesen, így szerintem borzasztó. De a szerelő szerint nem vészes a hangja. Viszont lehet, hogy ő észre se vette, hogy ilyen furán búg, mert nem ezt hallgatja egész nap.

Előzmény: Törölt nick (954)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.28 0 0 954

Valamelyik ventillátor útjába bekerült egy oda nem illő tárgy és az adhat fújtató hangot amikor a ventillátor pörög. Biztos van benne legalább három venti.

Előzmény: Dan93 (953)
Dan93 Creative Commons License 2011.02.28 0 0 953

Egy ütemesen búgó, fűjtató hangot hallok. Ebből gondolom, hogy nem a ventillátor, mert az egyenletes. A kompresszornak meg más hangja van. Az is hallatszik, de nem vészes. Nyomkodni nem nagyon tudom, mert elég erős anyagból van. :)

Előzmény: Törölt nick (950)
Dan93 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 952

Hívtam már LG-s szerelőt. Ingyen kijött, ő mondta, hogy nincs baja. 38,5 dB a hangja. De úgy búg mintha fújtatna. Csomagolóeszközöket kiszedtem. Hívtam egy ismerős szerelőt is. Ő se tudott vele mit kezdeni, de azt ő is mondta, hogy nagyon hangos. Majd még próbálkozok. Köszi az ötleteket!

Előzmény: Törölt nick (950)
waterfalls Creative Commons License 2011.02.24 0 0 951

Szia,

 

Samsung ügyfélszolgálatról egy pár szó:

 

Side by side hűtőt szeretnék venni, a Samsung egy termékét néztem ki, de Bp-en sehol sincs, ahol megnézhetném vásárlás előtt.

Felhívtam az ügyfélszolgálatot, elmondtam a gondomat. Első kérdés: interneten szeretném megnézni?... Mondtam az illetőnek, hogy szerinte felhívtam volna őket, ha a neten szeretném megnézni ezer+1 weboldal megtekintése után?Közölte, akkor hívjam fel a mintaboltot, vagy menjek el Bp-en a nagyobb műszaki áruházakba. Felhívtam a Westendben lévő mintaboltot, amit az ufsz ajánlott, ott közölték, nekik nincs helyük egy ekkora hűtőt tárolni, nézzem meg máshol.Ezen a fantasztikus ügyfél kiszolgáláson felbuzdulva írtam az ügyfélszolgálatnak.Röviden vázoltam a problémámat, és azt, hogy Bp-en sehol sem tudom megnézni a hűtőt.Válasz: nagyon örülnek, hogy hozzájuk fordultam, hívjam fel a mintaboltjukat (Westend), vagy nézzem meg Bp.nagyobb műszaki  áruházaiban.Válaszoltam,hogy ha lettek volna szívesek figyelmesebben elolvasni a levelemet, abban már leírtam ezirányú törekvéseimet, lesznek szívesek más alternatívát, netalán segítséget ajánlani.Válasz: hívjam fel Bp. valamelyik műszaki áruházát, és rendeltessem meg a készüléket.Megírtam a hölgynek, ha lenne szíves ő megmondani, hogy konkrétan hol tudnám megnézni a hűtőt.Válasz: ők nem tudják, nincs rálátásuk a budapesti készletre.

Szóval no comment. Ha vásárlás előtt ez a hozzáállás, mire számíthatok valódi probléma esetén?

Előzmény: Törölt nick (947)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.24 0 0 950

Ha hangos zúgást hallasz, keresd meg a forrását és próbáld megnyomkodni a környékét. Akár úgy is hogy kiveszed a fiókot és a hátlapot nyomkodod. Ha változik, vagy megszűnik a hang akkor nyugodtan telefonálj a szerviznek. ha nem, akkor fizesd meg a tanuló pénzt, rendelj ki egy szerelőt kiszállási díjért ( 5-10eFt), és kérdezd meg őt.

Lehet még hogy ferde a beállítás vagy nem szedtél ki minden csomagoló eszközt stb....

 

220 V-ba ne nyúlj bele nyomkodás közben !

A no frostos készülékek valóban hangosabbak, de szokható szintűnek kell lennie.

Előzmény: Dan93 (945)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.24 0 0 949

A siemens is olyan mint a bosch, több nagyon rossz típusa van. Letörő kapaszkodó, szép de rossz minőségű anyagból készült belső, és a híres német elektronika, ami jobb mint az olasz de sokkal rosszabb mint a japán. Persze ettől még lehet jó vétel, az igényeidnek megfelelően. 

Előzmény: z00li (946)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.24 0 0 948

209 kW mihez képest nem sok. sok gyártó kicsit másképp számolja az éves fogyasztást. Másképp mérik a német típusoknál, olaszoknál a szlovének megint más paraméterekkel dolgoznak. na a kínaiakról nem is beszélve ! a valós fogyasztás nagyban függ a hűtő használatától, családi szokásaidtól. Mint ahogy az autók gyártói üzemanyag felhasználása is általában több mint amit leírnak a prospektusban.

 

Előzmény: Yangus (943)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.24 0 0 947

A Samsung ügyfélszolgálat biztos ad valamilyen választ a kérdésedre. 

Előzmény: Törölt nick (942)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!