Keresés

Részletes keresés

halacs Creative Commons License 2011.10.05 0 0 20118

Hú, ez igazán remek út lehet, nagyon sajnálom, hogy ezt ki kell hagynunk. Prizrenbe most is el akartunk menni, de aztán kicsit túl nagy út lett volna és kihagytuk. :-(

Előzmény: AdamNFL (20117)
AdamNFL Creative Commons License 2011.10.05 0 0 20117



Sziasztok!

 

Már előre bocs, hogy egy kicsit off-topic, de talán nem is annyira. A Montenegróval szomszédos Koszovó ismeretlen világ a legtöbb magyar turista számára. Itt egy kiváló lehetőség, hogy bepillantást szerezzetek a térség életébe.

 

2011. október 28. és november 2. között az Experience Balkan csapata utazást szervez Koszovóba, Európa legújabb országába. Az utazás eltér a hagyományos utazási irodák által szervezett utaktól, hiszen itt a cél a koszovói albánok és szerbek életformájának, kultúrájának, történelmének megismerése.

 

Hazánk egyetlen koszovói csoportos utazásáról lesz most röviden szó:

 

Az utazás főbb pontjai:

- Látogatás Pristinában, Koszovó fővárosában

- Ismerkedés Janjevoval a többségében horvátok(!) lakta kelet-koszovói faluval

- Európa egyik legszebb kanyonjának, a Rugova-völgynek a felfedezése

- Alvás hagyományos albán kőből épült kullában, egyedülálló élmény!

- Kosovska Mitrovica/Mitrovice az etnikailag kettéosztott város megismerése

- Borkostóló szerb illetve albán borosgazdáknál

- Látogatás Prizrenben, a Balkán egyik leghangulatosabb városában

- Koszovó 3 legismertebb szerb ortodox kolostorának felkeresése (Manastir Visoki Dečani, Peć Patriaršija, Gračanica)

- Adem Jashari, a legnagyobb koszovói albán nemzeti hős és családjának elmlékhelye szülőfalujában, Prekazban

 

Utazás: 20 személyes kisbusszal

 

Az utazás ára: 35000 Ft + 150 euró (ha marad pénz, visszaosztásra kerül)

 

A szervezők rendelkeznek helyismerettel és helyi kapcsolataik is vannak

Érdeklődni: http://www.facebook.com/tour.balkan           

info@experiencebalkan.com            06 20 2651640

Az Experience Balkan csapata mindenkit sok szeretettel vár!

Helyek már csak korlátozott számban vannak a kisbuszban!

 

Gyertek, mert én is ott leszek!;)

 

Üdv

Tóth Ádám

 

Vidéki albán öregurak

Rugova-völgy

A Dečani kolostor

 

kocsobacsi Creative Commons License 2011.10.03 0 0 20116

:)

Előzmény: Muity Mijo (20114)
halacs Creative Commons License 2011.10.03 0 0 20115

Ne kapkodd el. :-)

Előzmény: Muity Mijo (20114)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.10.03 0 0 20114

Fél lábbal a sírban ... :)

 

Előzmény: halacs (20112)
halacs Creative Commons License 2011.10.03 0 0 20113

Jóvanna, még nem volt időm, de egyszer csak rátok zúdítom a legújabb élményeinket. :-)

Előzmény: Ephedrin (20110)
halacs Creative Commons License 2011.10.03 0 0 20112

Bal lábbal keltél? Aludj még inkább. :DDD

Előzmény: Muity Mijo (20111)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.10.03 0 0 20111

Te ezen meg vagy lepődve? Mintha legalábbis nem lenne nyilvánvaló, hogy ez a topik nem Montenegróról szól, csupán Montenegróval kapcsolatos idényjellegű kérdésekről.

Ahhoz, hogy egy ország minden évszakban érdekes legyen számodra, kis túlzással minimum délszlávnak kell lenned. :)

A topik önjelölt serpája sem pampog már fontoskodva nem kis számban hülyeségeket ilyenkor, csak ha érdeke fűződik hozzá, vagy éppen a beteges szereplési vágyát akarja kielégíteni. :(

 

Előzmény: Ephedrin (20110)
Ephedrin Creative Commons License 2011.10.02 0 0 20110

Mi van itt??? Hat napja senki se írt semmit, senki se járt erre???

csa1 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 20109

Hello!

 

Tegnap este megérkeztünk Heceg Noviból, 9 napot voltunk ott utazással stb...

Gyönyörű hely kedves emberek , reális árak, pl. az öbölben a komp 4 € / kocsi.

Mi csak a kotori öböl környékét jártuk be de ahhoz is kevés ez a néhány nap.

Csalódás csak Sveti Stafan-ban ért minket amikor a bejáratnál vettük észre hogy az egész sziget egy nagy hotel, így nem is tudtunk bemenni. Fényképeztünk rengeteget, strandoltunk egy nagyot.

Kotori öböl döbbenetes, ámultunk - bámultunk :)

 

Hazafele Dubrovnik Split és éjjszakázás Trogirban. Ez kicsit kiábrándító volt, hogy dupla áron van HR-ben minden. Ráadásul Trogir fölött lassítanak a gépek a reptér miatt így éjjféltől 5 ig kb tudtunk aludni miattuk.

Összeségében Montenegróban (Herceg Novi) nagyon jól éreztük magunkat .

 

Ajánlom mindenkinek, az utazást ki kell bírni, megéri :)

 

Üdv

Muity Mijo Creative Commons License 2011.09.24 0 0 20108

Ez itt az első hozzászólásod. :(((

 

Előzmény: Gzsolo (20107)
Gzsolo Creative Commons License 2011.09.23 0 0 20107

dzsimi111 - IK-211 ___ 1:0

 

Előzmény: dzsimi111 (20099)
Tristan60 Creative Commons License 2011.09.23 0 0 20106

Valamiből ott is meg kell élni, ha már tengerük nincs... :)

Előzmény: H_G (20105)
H_G Creative Commons License 2011.09.23 0 0 20105

"Medjuvrsje jezero"

 

Ajajj, nem kéne ott túlzásba vinni ezt a vendéglátó-teraszosdit.

 

 

Előzmény: Tristan60 (20102)
Tristan60 Creative Commons License 2011.09.23 0 0 20104

és még....

 

 

 

Stari Bar                                     Ulcinj                               Skhodrai tó

Tristan60 Creative Commons License 2011.09.23 0 0 20103

...és még

 

 

Kotori öböl -  Prcanj                    Prcanj - strand                            Kotor                                Sv. Stefan

Tristan60 Creative Commons License 2011.09.23 0 0 20102

Erre jártam augusztusban:

 

 

Medjuvrsje jezero                       Zlatarsko jezero                         Jabuka, közel a határ                  Tara kanyon

 

 

 

Muity Mijo Creative Commons License 2011.09.23 0 0 20101

Uff ... hápedig aziss haggy némi kívánnivallót maggaután ... Unn

Előzmény: Törölt nick (20098)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.23 0 0 20100

Barátom,a stílus maga az ember,s ez rád igencsak találó.További szép napot neked.

Előzmény: dzsimi111 (20099)
dzsimi111 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 20099

Szövegértéseddel mi a helyzet?

 

Én tippeltem,nyertem Ő kérdezett én válaszoltam.Csak a látott élményeimre hagyatkoztam.

 

Szevezkedö képei, amint ingostati autók fürdőznek a lágy hullámokban vajon számodra milyen üzenettel bírnak?

(a hozzádhasonló kötöszködök miatt írtam röviden+nemidevaló a téma .Ha a helyesirásomal kapcsolatba lenne a következö hozzászolásod,elörre szolok LESZAROM)

Előzmény: Törölt nick (20098)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.22 0 0 20098

Off:

Bakker,egy generáror cseréből levonni azt,hogy az Audi kaki,mit mondjak,nagy tálentumra vall:-((

ON.

dzsimi111 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 20097

2007-ben Primostenböl hazafelé a horvát pályán 20Km stau volt.A pálya mellet csak audik sorakoztak(min 30db) és a többi  nyaralásunk során is sok audit láttam lerobbanva.

 

Viszont itt Németbe  (itt melozok)nemtapasztaltam hasonlot!!

Előzmény: kocsobacsi (20094)
potika Creative Commons License 2011.09.22 0 0 20096

Ez az, ebben voltunk mi is.

Előzmény: kocsobacsi (20093)
kocsobacsi Creative Commons License 2011.09.21 0 0 20095

Bocsi, nem Ponta strand, hanem a Ponta Club terasza

 

Előzmény: potika (20091)
kocsobacsi Creative Commons License 2011.09.21 0 0 20094

A3 :)

 

(honnan tudtad?)

Előzmény: dzsimi111 (20092)
kocsobacsi Creative Commons License 2011.09.21 0 0 20093

Kék szekrény:)

 

Előzmény: potika (20091)
dzsimi111 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 20092

Jó az irás,az autod audi?

Előzmény: kocsobacsi (20090)
potika Creative Commons License 2011.09.21 0 0 20091

Akkor ti véletlenül megtaláltátok azt a szállást, ahol idén már harmadszor voltunk :-)) A legfelső szinten voltatok, a legnagyobb apartmanban, vagy a másodikon ? Inkább a másodikra tippelnék, idén mi is ott voltunk (itt kék a szekrény, a harmadikon narancssárga).Melyik az a Ponta nevű strand ?

 

 

Előzmény: kocsobacsi (20090)
kocsobacsi Creative Commons License 2011.09.21 0 0 20090

Sziasztok!


Mi 2011. szeptember 9-19-ig nyaraltunk Montenegróban, Petrovácon. Így utólag is nagyon jó választás volt :) Olvasgattam a fórumot, de általában a saját szememnek hiszek, és nem vagyink egyformák.

Remélem a beszámolóval sikerül hiteles képet adnom a saját tapasztalatainról.


8-án este indultunk Budapestről, a könnyebb utat választva, végig a Horvát autópályán. Mivel nem láttam sehol az út mellett motelt a kocsiban próbáltunk aludni néhány órát. Rettentő kényelmetlen, bár elsőre jó poénnak tűnt.

Korán "kelve" rajtoltunk is tovább Dubrovnik felé, mert ha már ott járunk, mindenképpen nézzük meg! A parkolás elég katasztrófális a szabad helyeket és az árat tekintve is. Vállaltuk a gyaloglást :) és megérte. Szeretem a szűk kis "olaszos"utcákkat. Rettentő meleg volt, az egész nyaralás alatt, és körülbelül három napot tudnék itt járkálni, de csak két órás volt a parkolójegyünk...:(

Továbbmentünk Montenegró felé, és elsőre az útikönyvből Perastot választottam, mint szálláshelyet. Az első meglepetés, hogy csak kint lehett parkolni a "városon" kívül, a másik, hogy ki volt írva, kiadó apartman, de alig találtunk valakit aki megmutatta volna... A strand, már ha a házak előtt lebetonozott részt annak nevezzük, nem tetszett. Mindettől függetlenül, gyönyörű kisváros! Örülök neki, hogy láthattam. A lelkesedésem nem csökkent, bár már kezdtünk fáradni:) továbbmentünk Petrovác felé.


A buszmegállóban álltak a nénik akik árulták az apartmanokat, nagy örömünkre. Az első amit megnétünk, nem volt az igazi. Ami miatt nem vettük ki, hogy nem volt kitakarítva, bár az ára kedvező volt. Visszavittük a hölgyet a "kiadó állomásra" és felvettük a másikat, akinek szintén volt kiadó helye.

Hatalmas házban, egy angolul ismét nem beszélő:) hölgytől végül is béreltünk nyolc éjszakára egy két hálószobás, konyha sarkos, zuhanyzós apartmant, légkondival, rettentő baráti áron! És tiszta volt! Ami meglepett, hogy törölköző még a kézmosó mellett sem volt, és WC papír sem. Bár ezeken az apróságokon nem bosszantottam magam, nyaralni vagyok, és egyébként is, amit nem viszek magammal az nincs is:) A teraszról a kilátás nem az álmaimban elképzelt teljes tengeri panorámás, de azért lehetett látni, kicsit bizarrak tűnhet, hogy egy apró temetőre nézett, de ennek is a jó oldalát láttam, csöndes volt a környék:) Végül rövid alkudozás után kibéreltük.

Abszolút nem bántam meg!!! A házinénivel félig mutogatva, félig orosz halvány emlékeimet felhasználva kommunikáltunk.:) Rettenetesen barátságos volt, Slavica, így utólag magyarul köszönünk Neki mindent, és ajánlani tudom csak!

(Kaptunk ajándékba két éjszakát, mert nem volt utánunk bérlője, és egyébként is, el fog romlani az idő két nap múlva, maradjunk még addig, használjuk ki. Eggyel maradtunk tovább.:))


A Ponta nevű srtandra jártunk, 10 EUR-t kellett fizetni naponta a napernyőkért és napágyakért, ugyanez volt a környékbeli strandok ára is. A pincérek nem voltak túl kedvesek, érződött rajtuk a szezon vége :) Nekünk annyira "bejött", hogy egyszer sétáltunk át Lucicére, és megállapítottuk, hogy a Ponta sokkal jobb, ezért nem is próbálkoztunk a maradék "rövid" idő alatt :) A víz a maga kb. 28 fokos hőmérsékletével, és a tisztaságával kifogástalan! Ezen a sziklás részen jól lehetett halakat nézegetni is!


Tettünk rövid kirándulásokat a "környéken", jártunk Ostrogban. Olyan utat sikrült kiválasztanom, melyen halálfélemem volt, a párom élvezte a vezetést, én rövid és nem túl halk vita után inkább kiszálltam és gyalog mentem:) kb 100 métert. Ha valaki nem fél nagyon gyönyörű az út felfelé! Érdemes felmenni.

A kolostorban értek a következő meglepetések, nem vették szigorúan az öltözék zártságát. Gondoltam nem vagyok vallásos, de ha már meg szeretném nézni a helyet, megtisztelem azzal, hogy "felöltözök". Ez a nálam sokkal vallásosabbakat nem érdekelte... viszont össze-vissza "csókolgattak" mindent, a kaput, a koporsóban fevő szent ruháját, a képeket. A "szentnél" be kell vallanom kifordultunk. Sokat sajnos nem értettem belőle, amit láttam...

Hazafelé jövet találtunk egy jobb utat, jelölte a tábla, Podgirica, igaz nem arról jöttünk, de arrafelé tartottunk. Sokkal jobb volt az út, már amíg tartott :) egyszer csak egy murvával felszórt részen találtuk magunkat. De itt nem jött szembe senki, nem voltak szakadékok, nekem tetszett. Amíg a töltés jelző lámpánk hibát nem jelzett... Amitől nem kell tartani, hogy Montenegróban autószerelőt nem találunk, mindenhol ki van írva a telefonszám, ami baj esetén hívható. Telefonálnunk nem kellett, a hegy alján begurulunk az első műhelybe, kb 5 m után. A szerelőkről nem tudom eldönteni, hogy mit gondoljak. A hibát azonnal megállapították "generator kaput" 2 óra alatt kicseréljük. Természetesen kizárólag szerbül, kézzel-labbal kommunikálva. Az autónkat szétszedték és 100 EUR-ért kaptunk egy bontott generátort, amit beszereltek, és hazajöttünk vele. Az autó azóta csörög...


Másnap kizárólag - az autós kalandot tekintve - a strandot látogattuk, majd ismét bátorságot gyűjtve neki indultunk a Cetinje, Njegusi, Kotor útnak. GYÖNYÖRŰ! Njegusiban javaslom megállni a házaknál, láttam olyat ahol füstölik a sonkát:) egyedülálló hangulata van!

A Kotorba vezető 25 hajtű megint egy élmény, amit kár kihagyni! Aztán vissza lehet menni, majdnem félútig gyalog a nyaktörő lépcsőn, nem ajánlom papucsban! az erőd tetején lévő zászlóig:) Végig szidtam a párom:) és magam is! De ezt sem bántam meg! Valamiért kellett fizetnünk fejenként 3 EUR-t :) azt hiszem, a kilátásért, és 2-ért adtak fenn egy üveg vizet, szóval az üzleti érzékük fejlődik :) ehhez azonban magyarként hozzá vagyunk szokva :) nálunk sem működik ez másként.

Tettünk még egy hajókázós kirándulást a Montenegró Starral, és elmentünk Ulcinjba, megnézi a mecseteket a piacot és a Veliki Plazst. A 16 km homokjával tényleg szép!


Sokak véleménye, hogy nagyon olcsó Montenegró. A szállás igen, de az éttermek, cukrászda, italok nem.


Tekintettel az autó "csörgésére" hazafelé ismét a Horvát autópályát választottuk, és megint megálltunk Dubrovnikban:)


Amit zárásként leszögeznék, nem bántam meg a nyaralást, sőt, ha holnap kellene indulni és minden ugyanilyen lenne akkor is elmennék:)


Jó utat mindenkinek és jó nyaralást!

 

optamás Creative Commons License 2011.09.20 0 0 20089

köszi:)

Előzmény: Vén Halász (20088)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!