Keresés

Részletes keresés

[fidelio] cisz-moll Creative Commons License 2006.03.27 0 0 142
Kedves Kristóf! Fidelio fórumtalálkozó lesz április 5-én, szerdán délután, amire szeretettel várnak a szervezők Téged is :-) Részleteket a fidelio találkozó topicban olvashatsz. Reméljük, el tudsz jönni!
[fidelio] faery Creative Commons License 2006.03.26 0 0 141
Épp a te említésedre néztem meg ismét a Barry Lyndont, remek, jobb, mint amilyenre emlékeztem. Csak az angol (ez esetben angol ihletésű) kosztümös filmek tudnak ilyen tökéletesek lenni korhűségben, atmoszférában, játékban, és persze a zene...! Azt hiszem, nem lehet már Mo.-on kapni, akkor meg tudta volna szerezni a 'magánkölcsönzőm' (jó dolgom van, a szomszédék gyereke nagy gyűjtő, ráadásul csak minőségi filmeket). Örülök a lemeztervnek, majd írj róla, amikor konkréttá válik! Addig is virtuális koccintás egy nyeletnyi juhfarkkal! :)))
[fidelio] BK Creative Commons License 2006.03.25 0 0 140
Barry Lindont többször láttam de sajnos nem az enyém a DVD így meg szeretném szerezni. Kubrick egyik legszebben fotografált filmje, hogyne tetszene!;-) Amúgy nagy Kubrick-rajongó vagyok, így lehet megszerzem a full collection-t (amazonon láttam). Igazából a Valse-scherzo és a Melankólikus szerenád új darabok, bár már dolgoztam velük régebben. Ezen kívül sokat szonátázok, és nagyon valószínű, hogy egy új lemezprojektet is elvállalok. Majd írok részleteket.
[fidelio] faery Creative Commons License 2006.03.25 0 0 139
Barry Lyndon - megszerezted? Tetszett? És még kérdeztem régebben, hogy mi újat tanulsz, de a Régi ZAK-i koncert szép választ adott :) És azóta újat tanulsz-e?
[fidelio] BK Creative Commons License 2006.03.25 0 0 138
Ööö...milyen régi kérdésekre gondolsz?:-)
[fidelio] faery Creative Commons License 2006.03.24 0 0 137
Hahó, Isten hozott, örülünk a jó híreknek, magadra meg vigyázz, sok mézes teát igyál! :)) Időközben adták a Bartókon a Földes Andor-verseny gálakoncertjét, örömmel ismertem fel Szilvia nevét - nagyon tetszett a játéka! Ha majd időd engedi, a régebbi kérdésekre is írj, jó? S akárhogy elkényeztet is bennünket a Tavaszi Fesztivál, várom a MÜPA-belit! :)
[fidelio] BK Creative Commons License 2006.03.24 0 0 136
Üdv nektek!:) Tegnap jöttünk meg németo.-ból Szilvivel. Remek túra volt!:-) Játszottunk egy privát koncertet Párizsban, majd Berlinben a Philharmonie-ban a Mozart Á-dúrt játszottam, majd pedig felvettünk a rádiónak néhány kisebb darabot. Hál' Istennek minden jól ment, bár hideg volt, kicsit meg is fáztam. Szilvivel amúgy komolyan fogunk duózni mostantól, nagyon meg voltam elégedve vele. Most pedig készülök a Beethovenre Miskolcon, meg a Csajkovszkijkra Pécsen meg a MüPában. Elég sűrű lett ez a pár hetem...
[fidelio] faery Creative Commons License 2006.03.22 0 0 135
Kedves BK, régen hallottunk, írj majd a berlini koncertről is!
[fidelio] NZs Creative Commons License 2006.03.22 0 0 134
Állítólag kapott egy új hegedűt, túl sokat gyakorolt és kikészült a keze. És állítólag európai turnéja során mindenhol a Beethovent fogja a Sosztakovics helyett játszani.
[fidelio] Nocsa Creative Commons License 2006.03.22 0 0 133
Kedves Kristóf! Talán tudsz mondani valamit a Pannon Filharmonikusok háza tájáról, mint "bennfentes", hisz velük lesz koncerted: Nem hallottál véletlenül arról, hogy Maxim Vengerov miért változtatta programjában a Sosztakovics 1. hegedűversenyt a Beethoven-koncertre? Vajon ki kezdeményezte a változást és miért? Bocsi, talán nem fair ilyet kérdezni egy kollégáról és a Pannon zenekarról, csak hát csalódott vagyok emiatt a változtatás miatt :-/
[fidelio] faery Creative Commons License 2006.03.13 0 0 132
Kedves BK, írod, hogy mindegyik darab most ment először. Mikor lesz alkalmad/tok megint eljátszani őket? Meg tudtad nézni a Barry Lyndont? Hogy tetszett?
[fidelio] mószer Creative Commons License 2006.03.12 0 0 131
Az április 7-i koncertedig lehet még hallani Téged? És utána? Ezt az egyet találtam a koncertkalendáriumban.
[fidelio] BK Creative Commons License 2006.03.09 0 0 130
Köszönöm, hogy eljöttetek!:-) A darabok mindegyike -Wieniawskit és a Bazzinit leszámítva- most ment először, szóval örülök, hogy ezzel együtt is tetszést aratott. Szilvi külön örülni fog a gratulációnak:-)
[fidelio] liwa Creative Commons License 2006.03.09 0 0 129
Nagyon szép volt. Köszönöm, Kristóf és Szilvia! /nagyobb hírverést is megérdemelt volna./
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.08 0 0 128
Hát... megint hibáztam... ide kellett volna mennem...
[fidelio] faery Creative Commons License 2006.03.08 0 0 127
Így van! Persze 'előítéletesen' mentem: ismert BK + diplomázó Mikó Szilvia. A legkellemesebb meglepetés, hogy remek közös produktum volt! A Mozart-szonáta még nem ragadtatott el, de a Debussy igazi felfedezés volt. Mennyire más, mint a bevett Debussy-stíl: robusztusabb, testesebb - sokkal izgalmasabb. Az összhang nekem a Beethoven-szonáta III. tételében csúcsosodott ki, s a Brahms pedig maga a tökély volt, és a ráadások is! Gratulálok mindkettőtöknek, és külön Mikó Szilviának!
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.08 0 0 126
csodálatos volt! nagyon tetszett minden darab, némelyik nagyon-nagyon. gratulálok!
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.08 0 0 125
Fájlalom, ma nem tudok menni...
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.08 0 0 124
Vigyázat, 7-kor van.
[fidelio] faery Creative Commons License 2006.03.08 0 0 123
Pardon... mármint a mai koncertre! Jó éjt mindenkinek!
[fidelio] faery Creative Commons License 2006.03.08 0 0 122
Hogy a csudába ne! :-)
[fidelio] BK Creative Commons License 2006.03.07 0 0 121
Remélem jöttök a holnapi koncertre!!:-)
[fidelio] emerzoli Creative Commons License 2006.02.25 0 0 120
Miközben sok-sok topikon a komolyzene pénztelensége, a mecenatura fösvénysége, az állam anyagi szerepvállalásának a rohamos visszaesése a téma, megdöbbenve olvasgatom jónéhány topikon a letöltögetésre buzdító sorokat... Ha mi nem szánunk erre pénzt, ha így becsüljük előadóink kőkemény munkáját - mit várjunk másoktól??? Legalább mi vegyük meg a cd-t, lemezt, és járjunk koncertre - például a Kristóféra is! Gyerünk!!!
[fidelio] cisz-moll Creative Commons License 2006.02.25 0 0 119
Köszönöm az infót! :-)
[fidelio] BK Creative Commons License 2006.02.24 0 0 118
március 8-án, 19:00 Régi Zeneakadémia (Budapest) Baráti Kristóf (hegedű) és Mikó Szilvia (zongora) koncertje Mozart: B-dúr szonáta, K 318d Debussy: Hegedű-zongora szonáta Beethoven: G-dúr szonáta, op. 30 No. 3 Sosztakovics: Négy prelűd Brahms: 17. magyar tánc Gyertek minél többen!:-)
[fidelio] cisz-moll Creative Commons License 2006.02.23 0 0 117
Kristóf, mikor lesz a legközelebbi koncerted és hol?
[fidelio] faery Creative Commons License 2006.02.19 0 0 116
nab szivi: neked énnálam túlsúlyod van... :-)))
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.19 0 0 115
Na, látod, contrapunct, azért van súlyunk... A(sic!) Tündér meg csak hallgasson, - hogy mit mível a korcsmahivatalban... ??!!
[fidelio] faery Creative Commons License 2006.02.19 0 0 114
A 2. részletet a jelek szerint elbénáztam, de 1x30 mp is elég fogalmat alkotni...
[fidelio] faery Creative Commons License 2006.02.19 0 0 113

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!