Keresés

Részletes keresés

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.05.10 0 0 28516

Mondjuk szerintem nem hülyeség a hőszigetelés előtt elgondolkozni a hőcserélős szellőztetésen, és egy csomagban kivitelezni. Utána macerásabb.

 

Hogy megéri-e, az megintcsak sok paraméteres, függ a szellőztetési szokásoktól... de valakinek már csak a pollenszűrés miatt megéri, filtrációs hőveszteségtől függetlenül.

Előzmény: joevagyok68 (28514)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.05.10 0 0 28515

A HMV-t valóban elolvastam, onnan viszont felesleges a kombi kazán teljesen...

 

Egyebekben a számított 14kW hőigényből indultam ki, feltételezve, hogy az korrekt érték a maximális hőigényre, a klíménak megfelelő külső hőmérséklethez.

Előzmény: joevagyok68 (28512)
joevagyok68 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 28514

Ezt

azt mondták akkor be kellene építeni egy automata szellőztető rendszert

ki mondta ?

Remélem nem közeli ismerős. . . . mert leég nagy hüle lehet !  :-P

ÉS azt is remélem másban nem hallgattál rá !  :-)

 

"Mivel általában napközben nem vagyunk otthon"

Ezért igazából nem is nagyon kell AKKOR szellőztetni !

 

ÉS szellőztetni NEM a hőszigetelés miatt kell.. .. amúgy !

 

"A radiátor teljesítményeket nem tudom,"

Hány db , milyen magas, milyen hosszú , illetve hány "soros" ?

 

 

 

 

 

Előzmény: Janika0610 (28513)
Janika0610 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 28513

A radiátor teljesítményeket nem tudom, mivel nem tudom a pontos típusát, 1999-ben vásárolt, felszerelt Dunaferr acéllemez lapradiátorok. Gondolom akkoriban nem 50oC-os előremenővel terveztek.

 

Hőszigeteltetni egyenlőre nem tervezem, mivel régi ház, azt mondták akkor be kellene építeni egy automata szellőztető rendszert is ha nem tudom megoldani a rendszeres szellőztetést (kb 3-4 óránként 10 perc) Mivel általában napközben nem vagyunk otthon ez nem megoldható. Az sem 2 fillér.

 

Eddig úgy néz ki, hogy a Baxi mellett fogok dönteni, nagyon ajánlják itt a környékemen. Nincs rájuk panasz és jó a szervizhálózat. Nagyon dicsérik még itt a Bosh kazánokat.

 

 

Előzmény: joevagyok68 (28512)
joevagyok68 Creative Commons License 2018.05.10 -1 0 28512

Azért a radiátor méreteket is jó lenne tudni !

Hisz hőszigeteletlen a ház... mondjuk nem írta, hogy tervezi-e hőszigetelni..

"Régi ház 50-es falakkal szigetelés nélkül,"

 

Mert ugye nálunk van hőszig, radiátorok "nagyok" és az 5,9kW minimumos kazán nem kapcsolgat..állandó 43 fokos előremenő..

 

Amúgy meg kifejezetten írta hogy HMV-t  NEM szeretné azzal megoldani !  :-)

"mivel a hmv kiépítése sok rombolással járna így az marad villany."

Előzmény: ÁsítóSárkány (28511)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.05.10 0 0 28511

Nos, az "úgyis leszabályoz" esetében az nem mindegy, mennyire. Az 5 - 7kW körüli minimum teljesítmény azért már kicsit sok (ha nem tervezel puffert valamiért) és sok kombi kazán kb. eddig tud  lemodulálni... Kombi kazánból már a kb. 2.5-3 kW is már igen jó minimum teljesítménynek számít...

 

Amúgy ha van hely, lehet számolgatni, mennyi idő alatt hozza vissza az árát, ha fűtő kazánt veszel indirekt tárolónak. Kezdeti költségben persze drágább...

Nyilván a hirtelen felfűtésnek kicsit rosszabb a hatásfoka, de cserébe van tárolási veszteség is. Sokparaméteres a dolog.

(A belső tárolós kazánok meg egyelőre annyival drágábbak, hogy aligha hozzák be az árkülönbséget az élettartamuk alatt, ha nem drágul nagyot a gáz).

Előzmény: Janika0610 (28504)
joevagyok68 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 28510

Esetleg így ? (HA "szószerint" vesszük.. és hasogatjuk a szórt..)   :-P

Moduláció, minél kisebb * annál jobb.

* nagyobb

Előzmény: nagykunsági (28507)
fizzika Creative Commons License 2018.05.10 -1 0 28509

Nyugodtan vegyél 24kW-os kazánt. Lejebb kell állítani a maximális teljesítményét és kisebb lesz a hőcsélő igénybevétele.

Az új saválló hőcserélők már jók, mert vastag a vízjárat.

Előzmény: Janika0610 (28508)
Janika0610 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 28508

7 éve már csak kizárólag a vegyes kazánnal fűtöttem. Az utolsó évben mikor a gázzal fűtöttem (2011) 2800m3 gáz fogyott, ebben van főzés is de az elenyésző. Gáznál én sosem állogattam a szobatermosztátot fűtés elején beállítottam 23oC-ra és azon ment fűtés végéig.

Előzmény: halaloszto (28505)
nagykunsági Creative Commons License 2018.05.09 0 1 28507

Én biztos elgondolkoztam volna egy hőszivattyún, ekkora  és ilyen hőigényű lakásban.

 

Én a savállót preferálom, nem tudom mi lenne a hátránya az aluval szemben. 

 

Moduláció, minél kisebb annál jobb. Mivel kombi kazánban gondolkodsz, így marad a 24 Kw-os, de legalább 10%-ra tudjon lemodulálni. Mert különben állandóan kapcsolgatni fog, ami nagyon ront a hatásfokon. 

Attól, hogy lemodulál, még az égés lehet tökéletes, most gondolj bele a gáztűzhelyt is le lehet venni takarékra, mégse megy tönkre az égőfej. 

 

 

Előzmény: Nick20 (28503)
lala1961 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 28506

Üdv!  Csak egy pár oldalt kéne vissza olvasnod, és mindjárt képbe kerülnél, mind kazán típus, mind hogy mire is kéne figyelned :) Én egyik kazánt sem favorizálnám, de a döntés mindig a tiéd !: )

Előzmény: Janika0610 (28504)
halaloszto Creative Commons License 2018.05.09 0 0 28505

mennyi az éves gázfogyasztásod?

 

nekem sd van pár éve, egyelőre nincs vele semmi.

 

Vajk

Előzmény: Janika0610 (28504)
Janika0610 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 28504

Sziasztok!

 

Gázkazán csere előtt állok.

A családi ház 100 négyzetméter normál 2,75m belmagassággal. Régi ház 50-es falakkal szigetelés nélkül, a nyílászárók szigeteltek. Radiátoros, rézcsőves fűtési rendszer egy vegyes kazánnal és egy Hőterm 29-es régi gázkazánnal amit cserélni szeretnék. Csak fűtő gázkazánban gondolkodok, mivel a hmv kiépítése sok rombolással járna így az marad villany.

Mekkora teljesítményű kazánt vegyek? 

Számításokkal 14KW-os kazán jött ki nekem de a szerelő és a tervező is azt mondta kell a 24Kw-os "úgy is leszabályoz" mondta.

Döntsem el én, válasszak kazánt ő azt beépíti.

 

Szerintetek mekkora teljesítményű kazánt vegyek és melyik márka milyen típusokat részesítitek előnyben?

 

Én eddig hármat írtam fel magamnak:

-Immergas Victrix Tera 24 Plus

-Saunier Duval Thelia Condens AS 25-A

-Baxi Prime 1.24 ERP

 

Természetesen a szerelőre és a tervezőre hallgattam eddig és a 24KW-osokat nézegettem.

 

Köszönöm a hozzászólásokat és a válaszokat előre is.

 

Nick20 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 28503

Sziaszok!

A segítségetek szeretném kérni!

Egy kis 53 m2 –es panellakásban kell a fűtésrendszert kiépíteni.

Úgy néz ki, sikerül kondenzációs kazánnal a fűtésrendszert, illetve melegvízellátását megoldani. Az aktuális jogszabályok miatt, már ez sem egy egyszerű kihívás!

 

Viszont, most ki kellene választani a megfelelő kazánt a feladatra! Kombi kazánra gondoltam, mert sajnos egy indirekt tárolónak már nincs hely.

Nagyon sok infót lehet olvasni a neten, nehéz kiszűrni belőle a megfelelőt. A gyártók honlapját elolvasva, természetesen mindig az ő termékük a legtökéletesebb.

 

Nagyjából 300.000 – 350.000 Ft-ot tudok a kazánra költeni.

 

Szempontok, amik fontosak lennének:

-          Hőcserélő (fűtés) tartós, megbízható legyen

Sajnos eddig még nem sikerült eldönteni melyik a jobb a saválló vagy az alu. Mindkettőnek van előnye és hátránya.

-          Hőcserélő (melegvíz) megfelelő méretű legyen ahhoz, hogy használat közben a víz hőmérséklete ne ingadozzon.

-          Modulációnál már abszolút nem tudom mi a megfelelő!

Egyes gyártók azt írják az a jó, ha nagyon le tud szabályozni az eszköz, mert akkor folyamatosan megy, a másik gyártó szerint, ez butaság, mert ha nagyon leszabályoz, akkor már nem tökéletes az égés és ettől megy tönkre az égőfej. Akkor most mi a jó??!!

-          És természetesem nagyon fontos szempont a megbízhatóság, szervízellátottság!

 

Kérném szépen, azoknak a segítségét, akiknek már van tapasztalata a témában, illetve akik megfelelő technikai tudással rendelkeznek!

 

Segítségetek előre is köszönöm!

S.CS Creative Commons License 2018.05.09 0 0 28502

Köszönöm a választ,sok hasznos infót kaptam!

Előzmény: attila0325 (28497)
Dunit2 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 28501

  Sziasztok !

: akkor én is megkérdezném a következőket :

 

 Ariston Genus One 24 kondenzációs kombi kazán + E200 szobatermosztát, mi a tapasztalatotok

 

 

 A konkrét kérdésem is lenne több is .

   ennek  a kazánnak füstelvezetéséhez használható mind a két rendszer ,

 A cső a csőben   -  a kazán után úgy 4 m lenne ill a szétválasztottnál a levegő bejövő 3  m a füst ki pedig szintén 4 m.

 Melyik lenne az olcsóbb ?

 Mennyi az átmérő ?

 ja a ház   95 nm,  hőszigetelt (igaz nem a leghatékonyabb  / csak 5cm /, de ez már így marad ), 

a  hőigény ? változó... mondjuk extrém hidegben kb. 6 -7 kW.

 De jó nekem más kazán is.

 Ja és nem kell kombi elég a fűtő.

Dunit2 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 28500

 Na hát ez az igazság :

 

" Röviden a lényeg, mindegy, mit veszel"

 

 Miért ?  Sok mindent,   gyakorlatilag semmit nem tudunk.

 

 Pl. a ház/ lakás nagyságát, a hőszigeteltséget  stb.

 

 Azért ezeket a kazánokat úgy konstruálják, hogy extrém értékek kivételével majd minden   lakásra házra elegendőek  úgy 30 és  140 nm között.

 

 A kérdező egyébként  véleményem szerint csak a kazán jóságára kérdezett. Azaz mennyit kell javítani, meddig tart.

 

 Erre választ adni pedig nehéz.

Előzmény: attila0325 (28497)
attila0325 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 28499

Igen, ezt írtam én is, és ezért is írtam a minimum teljesítményt fontos tényezőnek, de ezt mi tudjuk. Csak az újak kedvéért...

 

"Ha kizárólag kombi kazán jön szóba, akkor teljesítményben nincs sok lehetőséged, marad a 24 kW."

 

 

Előzmény: Törölt nick (28498)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.09 0 0 28498

...utána leszigeteled a házat, lehet, hogy túl nagy lesz a kazán

 

Nem a kazán lesz nagy, hanem a minimum teljesítmény. Ha kombi akkor adott a teljesítmény,24kW.

 

 

Előzmény: attila0325 (28497)
attila0325 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 28497

Csak egy egész kicsit olvass vissza, és használd a keresőt, meglepően sok mindent fogsz találni az általad említett kazánról (is).

Ha ilyet veszel, és mindenképp kombi kell, ne e200 termosztáttal vedd, hanem a hozzá való Cube S net típussal, vagy esetleg Sensys.

 

Csak példának a közelmúlt eseményeiből, amennyiben beírod a "keresés" mezőbe a "genus one" kifejezést:

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9182044&aq_ext=1&aq_text=genus%20one

 

 

Röviden a lényeg, mindegy, mit veszel:

Kondis kazánnál első körben a minimum teljesítményt nézd, ne a maximumot, ez legyen a lehető legkisebb. 2,5 kW környékén már jó lehet, DE.

Nem ismert a ház hőigénye, mert ugye a kazánt a házhoz kell venned, nem a kazánhoz a házat.

Szükséged lenne egy jó épületgépészre, aki csinál egy részletes hőigény számítást, ami alapján tudsz kazánt választani.

Ha kizárólag kombi kazán jön szóba, akkor teljesítményben nincs sok lehetőséged, marad a 24 kW. Ez esetben sem mellékes egy jó épületgépész, ha a fűtésköröket is cseréled,

lehetőség szerint felületfűtésre. Padló, mennyezet / födém, falak. A cél a minél alacsonyabb előremenő hőmérséklet, ezt pedig csak jól méretezett felületfűtéssel tudod elérni.

 

+1:

Minden energetikai korszerűsítést hőszigeteléssel kezdj, mert szerintem az el sem használt energia a legolcsóbb. Ha a viszonylag nagy energiaigényű, szigeteletlen házra méretezteted a fűtésrendszert,

utána leszigeteled a házat, lehet, hogy túl nagy lesz a kazán.

Előzmény: S.CS (28496)
S.CS Creative Commons License 2018.05.08 0 0 28496

Sziasztok!

Fűtés korszerűsítés előtt állók,van valakinek személyes tapasztalata az alábbi kazánról?

Ariston Genus One 24 kondenzációs kombi kazán + E200 szobatermosztát

Köszönöm előre is a segítségét mindenkinek!

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.07 0 0 28495

Ne add föl ilyen könnyen  :-)

Nem rossz kazán ez!

Előzmény: Smíró (28494)
Smíró Creative Commons License 2018.05.07 0 0 28494

Olvasd attila0325 küzdelmét, jól beleásta magát a témába.

 

Na ja, tényleg. Akkor maradok az eddigi márkánál és nem kell fekete... (ujjösszedörzsölgetősszmájli) Kösz a fáradozást, az esetemben úgy tűnik megérte:) Leborulósszmájlinakisittahelye

Előzmény: Törölt nick (28490)
lala1961 Creative Commons License 2018.05.05 0 0 28493

Üdv ! Kössz  választ,de valahol olvastam teljesen vezetékmentes opciót ,csak nem tudom melyik típus ,vagy az már lehet rádiós frekis kell hogy legyen !:) Csak azért érdeklődök ,mert nekem mindenképp vezetékmentes kell hogy legyen (most is az van https://www.siemensbolt.hu/szobatermosztatok/16979-siemens-rev24rf-set-radiofrekvencias-nyomogombos-szobatermosztat.html),a termosztát optimális helye miatt, meg mert nem nagyon szeretem a vezetékek ide-oda nem rejtett vezetését !:) Lehet megmarad ez a termosztát ,mert ez is szuper,de ezt még átgondolom !:) De ha már így irkálok ,a kb 1400m3 -es gáz fogyasztás + kb 1 havi vegyes fűtéses szezon  nem nagyon indokolja az újabb fejlesztést ,ráadásul elköltözött a kisebb fiam is így a tetőteret következő szezonba csak korlátozottan  kell fűtsem (közlekedő/fürdő) !:) Soha meg nem térülő beruházásnak tűnik a kondis rendszer !:)

Előzmény: attila0325 (28492)
attila0325 Creative Commons License 2018.05.05 0 0 28492

A katalógus szerint van bent egy 3,7V / 500 mAh Li-Ion akku, ami a BridgeNet buszon keresztül töltődik. A kazán és a termosztát között nem vezeték nélküli az összeköttetés, hanem vezetékes.

 

Itt a katalógusa, a 46. oldalon megtalálod:

http://www.ariston.com/media/files/3708_420010830300.pdf

 

 

 

A sensys is madzaggal van a kazánra kötve. A sensys net az két doboz, az egyik maga a sensys, a másik pedig egy internetes gateway.

A két eszköz egymástól függetlenül is üzemelhet, tehát nem csak együtt telepíthető. Mindkettő eszköz a BUS-ra csatlakozik, de lehetséges olyan összeállítás is, hogy a gateway a BUS-ra van kötve,

a szobában meg megmarad a hagyományos on/off termosztát. (Csak nem sok értelmét látom)

A sensys-ben nincs akku, a BUS madzagon kapja a tápellátást.

 

Sensys Net kézikönyv:

 

http://www.kazanpont.hu/dokumentumok/sensys_net.pdf

 

 

Előzmény: lala1961 (28491)
lala1961 Creative Commons License 2018.05.04 0 0 28491

Üdv !"Cube S net termosztát ",nem vagyok képben ,de ennek az áramellátása mivel/hogyan történik ? Teljesen vezeték mentes konfiguráció ez a a termosztát a kazánnal ? Vagy Sensey termosztátból van-e teljes vezetékmentes opció?:) Te már beljebb ástad magad a témába talán van infód ezekről is !:)

Előzmény: attila0325 (28483)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.03 0 0 28490

Hetente felbukkan a kérdés, milyen kazánt ajánl a fórumtagság.

Nekem volt egy elképzelésem a kazánról mit tudjon, ez alapján sokat olvasva itt és más oldalakon sikerült döntenem. Eddig nem csalódtam.

Ma nem 10 évre vásárolunk, ha mégis kibírja egy berendezés, hát öröm és boldogság.

Van aki megtérülést számol, lelke rajta, nekem a komfortosság nyom a latba.  Én sem forgatom a pénzt vasvellával...   :-)

Aki x-et használ azt mondja nyugodtan veheted, aki y-t ugyan ezt fogja mondani a y-ra. Hogy döntesz?

Olvasd attila0325 küzdelmét, jól beleásta magát a témába.

 

Előzmény: Smíró (28485)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.03 0 0 28489

Kicsit visszaolvasol, megérted.

Nekem is az van...

Előzmény: Alfa Béla (28488)
Alfa Béla Creative Commons License 2018.05.03 0 0 28488

Akkor melyik a j@ kazán, szerinted?

Előzmény: Törölt nick (28484)
Smíró Creative Commons License 2018.05.03 0 0 28487

Köszönöm!

Előzmény: nixon70 (28486)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!