Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.31 0 0 8413
Soltvadkerten meg már metszik a szőlőt
:-o
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.31 0 0 8412
Én meg azt tudom, hogy még nem kóstoltam öreghegyi bort. Skandalum!
:))
Előzmény: lalá (8407)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.31 0 0 8411
Jegyezd meg, hogy az itteni megmondóemberek szerint CSAK az a helyes, amit ők csinálnak! Ha valakinek a véleménye csak egy hangyányit eltér az övéktől, az pancsol/rosszul csinálja/nem ért hozzá/nincs diplomája. Ellenvetésnek helye nincs!
:))
Előzmény: Floo2 (8406)
BZoltan Creative Commons License 2010.10.31 0 0 8410
Szerintem valamit félreértesz.

Én nagyon szeretem a Bussay borokat és fantasztikusan nagy arcnak tartom Bussay dokit. Az amit csinál igazán elismerésre és tiszteletre méltó.

Ezzel együtt az nem hitelrontás, hogy megtudjuk, hogyan, mikor és mivel permetez. Engem is érdekelne, hogy fújt-e még ősszel is valamit a doki. Vannak kiváló rothadás elleni szerek, bár eléggé drágák és ha rájön másnap az eső akkor semmit nem érnek. Na és gusztus kérdése, hogy bármit is jó szívvel kifúj-e az ember 3-4 héttel a szüret előtt.

Az is érdekes információ, hogy egy gazda csak a saját területéről szüretel-e avagy vásárol-e termést.

Nekem személy szerint az is jelentős információ, hogy egy gazda állandó csapattal dolgozik-e, törvényesen ad-e fizetést a munkásoknak.

A magyar borelit egy kicsit beleszokott a jóba, hogy a szőlőben-pincében azt csinál amit akar és a fesztiválokon, meg más marketingeseményen pedig mesélhet amit akar.

Tetszik vagy nem, van a fogyasztóknak egy olyan folyamatosan növekvő rétege akit az is érdekel, hogy a sztorizáson túl, pontosan hogyan is készül a bor.

Nem hiszem, hogy hitelrontásról kellene beszélni és utálatot sejteni a dolgok mögé. Egyszerűen nyitottan és egyenesen kellene beszélni arról, hogy a szőlőben és a pincében mi és hogyan történik. Mindenkinek... az ikonoknak is, zseniknek is, megszállott terroiristáknak is, vaskalapos kézműveseknek is.
Előzmény: Floo2 (8406)
BZoltan Creative Commons License 2010.10.31 0 0 8409
Csak azt amit te magad leírtál.
Előzmény: lalá (8407)
lalá Creative Commons License 2010.10.31 0 0 8408








-Húha! Nem ismered Monyókot?(hihi)
Előzmény: Gutenmorgen (8403)
lalá Creative Commons License 2010.10.31 0 0 8407
-Úgy gondolod? Valamit tudhatsz!(hihi)
Előzmény: BZoltan (8387)
Floo2 Creative Commons License 2010.10.30 0 0 8406
Te!
Érdekelne, miért vagy ennyire a Bussay ellen?
Valami személyes ügy miatt utálod ennyire?
Csak mert úgy önmagától az ember nem tesz meg mindent azért, hogy rontsa a hitelét valakinek, hacsak nincs rá komoly oka!
Elárulhatnád, mi ez az ok!
És még egy kérés: melyik megyében élsz?
Előzmény: Gutenmorgen (8401)
Atis44 Creative Commons License 2010.10.30 0 0 8405
Természetesen!
Előzmény: Corsario (8391)
BZoltan Creative Commons License 2010.10.30 0 0 8404
A félszáraz és félédes (mármint a természetes és nem a pancsolt) borok piaca nagyon nehéz. Kérdezd meg bármelyik borkereskedésben, hogy mennyivel nehezebb eladni egy félszáraz-félédes bort mint egy szárazat. Ezért is húzom fel a szemöldököm amikor törvényileg félszáraz bort látok száraz felirattal.

Monyók egy vicces termelő :) A szegedi borfesztiválon hagyományosan az ő bora a fesztivál legjobb bora :)
Előzmény: Gutenmorgen (8403)
Gutenmorgen Creative Commons License 2010.10.30 0 0 8403
Fogalmam sincs, ki az a Monyók. Azért másoltam be mert vagy a Bussay bora nem volt képes bronznál jobbra  vagy nem érdemes a borversenyekre hivatkozni. Amit ugyebár nem én hivatkoztam- édekes, mostanában, mintha eltünt volna a félédes a Bussay kinálatból....
BZoltan Creative Commons License 2010.10.30 0 0 8402
Mondjuk egy verseny ahol a Monyók kaszál aranyakat az még annyira sem releváns :) El kellene felejteni ezeket az idétlen versenyeket.
Előzmény: Gutenmorgen (8401)
Gutenmorgen Creative Commons License 2010.10.30 0 0 8401

Dr. Bussay László Magyarország Csörnyeföldi Szürkebarát 2003 Rajka és Vidéke Tksz. 77,33 -nincs helyezés

Dr. Bussay László Magyarország Csörnyeföldi Szürkebarát félédes 2004 Rajka és Vidéke Tksz. 78,50 Bronze

Dr. Bussay László Magyarország Csernyeföldi Esküvé 2004 Rajka és Vidéke Tksz. 81,50 Bronze

forrás: http://www.takarekbank.hu/dokumentumok/docs_weblap/borverseny_eredmenylista2006.pdf

Előzmény: Floo2 (8397)
BZoltan Creative Commons License 2010.10.30 0 0 8400
Azt azért tudjad, hogy ilyen versenyeken nagyon sokan nem is indulnak.

Az Esküvé pedig nem fajtarizling ha jól tudom, hanem rajnai, olaszrizling és sárgamuskotály házasítás.

Amúgy szerintem ha az olaszunkat nem rizlingnek hívnák akkor szerintem senkinek eszébe nem jutna házasítani a rajnaival :)
Előzmény: Floo2 (8397)
BZoltan Creative Commons License 2010.10.30 0 0 8399
Ennek szívből és őszintén örülök. A rosszindulat néha felelőtlen tettekre tud sarkalni.

Ha nevetsz az pedig egészséges :) Arról nem is beszélve, hogy inkább röhögjenek rajtam százan minthogy egyetlen ember is sajnáljon.
Előzmény: Törölt nick (8398)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.30 0 0 8398
Az olyanokat, mint te, kinevetni szoktam, nem fenyegetni
Előzmény: BZoltan (8393)
Floo2 Creative Commons License 2010.10.30 0 0 8397
Nem csak Bussay szőlője nézett ki jól az idei özönvizek közepette, hanem a környező, tormaföldei, muraszemenyei vagy épp lovászi szőlőhegyeken is láttam meglepően jó állapotban lévő szőlőket, köztük olyan gazdák területein, akik semmi extrát nem csináltak, csak jókor permeteztek a megfelelő szerrel, normálisan kezelték a szőlőt.
Egy baranyai barátunk járt erre az ősz elején, és viccesen azt a kérdést tette fel, hogy "Errefelé mindenki növényvédő szakmérnök?"
Persze tudjuk, hogy nem, sőt, az átlag gazdák szőlőnövényvédelme messze van a profizmustól.
Egészen egyszerűen arról van szó, hogy itt nem volt annyi csapadék, mint másfelé, szerencsésebb időpontokban volt, más fenológiai fázisban kapta a szőlő az esőt, térségileg voltunk jobbak.
Bussay munkásságához pedig ennyit fűznék hozzá, ezeket azért nem adják ingyen:

2009. február:
"...Dr. Bussay László eredményei egészen egyedülállóak. A megyei és borvidéki versenyeken eddig MINDEN ÉVBEN ARANYÉRMES. A Pannon bormustra élmezőnyében immár nyolcadik éve folyamatosan ott szerepelnek a pincészetéből kikerült fehérborok, legutóbb három általa palackozott mintát (rajnai rizling, olaszrizling, furmint) választottak be a legjobb húsz közé, EZT AZ EREDMÉNYT EDDIG EGYETLEN HAZAI PINCÉSZET SEM ÉRTE EL. A 2007-es szüretelésű rajnai rizlingje a pontszámok alapján AZ ORSZÁG LEGJOBB FAJTABORA lett. A 2003-ban megrendezett Alpok-Adria versenyen öt ország pincészetének borai közül az általa termelt és palackozott tramini kapta a NAGY CHAMPION díjat. A legrangosabb borászati szaklap, az angol Decanter magazin szavazásán az olasz és rajnai rizling házasításával létrehozott Esküvé nevű cuveéje EGYEDÜLI MAGYAR BORKÉNT bekerült A VILÁG LEGJOBB RIZLINGJEI közé..."
Előzmény: Gutenmorgen (8385)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.30 0 0 8396
Köszönöm szépen a kioktatást, neked is hasonló jókat.
Előzmény: BZoltan (8394)
Corsario Creative Commons License 2010.10.30 0 0 8395

Köszönöm a linket, megnéztem. Chardonayt valóban szokak időnként barikba tenni de inkább a vörös megy bele. Hol található ez a pincészet? Veszprém Megye?Én új hordót rendeltem, azzal kicsit más lesz- gondolom.

Én is laikus vagyok sok kisérletező kedvel. Olyan bort szeretnék csinálni mérgek és vegyészkedés nélkül, ami mindenek előtt nekem tetszik, csak ennyi az alapelvem.

Előzmény: inmi (8392)
BZoltan Creative Commons License 2010.10.30 0 0 8394
Amúgy ez egy analógia volt. Ha nem tudnád mit jelent a szó, akkor itt van egy kis segítség.
Előzmény: Törölt nick (8389)
BZoltan Creative Commons License 2010.10.30 0 0 8393
Most már fenyegetsz is? Verőembereket várjak, vagy annál szofisztikáltabb a módszer?
Előzmény: Törölt nick (8389)
inmi Creative Commons License 2010.10.30 0 0 8392
Borpincében egyszer ittam eddig barikhordóból bort, nagyon ízlett, a Dobosi pincében. Van a barikhordó újra felhasznosításról egy történetem, ha hozzáértő újra gyalulja, még kitűnő bort lehet benne érlelni. Ha másképp gondolod, vagy másképp tudod, előre is bocs, én laikus vagyok:)

Itt a történet, az utolja érdekes csak neked.

Másold be a böngésződbe, nem jöttem még rá a linkelés fortélyára:

http://www.mesterkell.hu/content/ez-gyerek-p%C3%A1lyink%C3%A1t-reggelizett

Előzmény: Corsario (8390)
Corsario Creative Commons License 2010.10.30 0 0 8391
Kedves Attis, Abból a régi furmintból kérhetnék oltani való vesszőt tavasszal?
Előzmény: Atis44 (8293)
Corsario Creative Commons License 2010.10.30 0 0 8390

Igazad van, mindkettőt ua gombafaj okozza. Én különbséget teszek a spóráit szóró szürke nyálkás fürt és a szárazon botriszisedó között. Az elsőt nem szeretem ha a cefrébe kerül.

Már 3 hete szépen csendesen forr a bor. Úgy gondolom, átfejtéskor egy új barik hordóba kerül. Vékonyka rizlingszilváni traminivel......kipróbálom mi lesz az eredmény. Nem sürgős, tőlem jövő télig ott maradhat.

Előzmény: Cirfandlia (8265)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.30 0 0 8389
Addig csalózol, míg a lábadra nem lép valaki.
Előzmény: BZoltan (8387)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.30 0 0 8388
Pontosan. Nem is kell sokat visszaolvasni, hogy a nyilvánvalót tisztán lássuk
Előzmény: lalá (8386)
BZoltan Creative Commons License 2010.10.30 0 0 8387
Vágysz erre, ugye?

Vicces amikor a csalók azzal nyugtatják magukat, hogy mindenki más is csal.
Előzmény: lalá (8386)
lalá Creative Commons License 2010.10.30 0 0 8386
-Előbb, vagy utóbb úgyis kiderül, hogy a sok hablaty csak melldöngetés meg reklámszöveg meg parasztvakítás. Vannak akik így érzik jól magukat.
Előzmény: Törölt nick (8379)
Gutenmorgen Creative Commons License 2010.10.29 0 0 8385
Ikon vagy nem, azért a Bussaytól nem kell elájulni. 1962 óta ez volt a legesősebb nyár a Mura mentén, senkinek sem maradt semmi a környéken, ő a szőlőket még 3 hete is permetezte. Mivel körzeti orvos, az emberek úgy érzik, olcsóbban is el kell, hogy menjenek hozzá dolgozni mert esetleg bajuk lehet.  Persze senki sincs nála bejelentve.   Azt állítja a  cimkén, egy tőkéről csak egy palack bort termel. Akkor tessék megnézni a fotókat. Az 5,5 hektárról a 25 ezer palack úgy jön össze, hogy a környékbeli haverjai szőlőjét is megművel és saját név alatt forgalmazza. A 90-es években, a Heinmannal vásárolt a környéken 1 Ft per négyzetméter árért birtokokat az önkormányzattól, aminek nagy része a mai nap is műveletlenül áll. a TV2 embereivel került barátságba, ők nyomják éjjel nappal. Végül az Esküvéről: valóban jól eltalált név, van marketing ereje de a bor vékonyka, erősen túlárazott, az Auchanban 1500 körül mozog. Annyit a javára kell írni, hogy nélküle a Balatonmelléki Borvidék Muramenti körzete soha nem jött volna létre. persze ez nem igazolja, miért a haverjának a lányából csinálz hegybírót....
Előzmény: BZoltan (8367)
szarkafarka Creative Commons License 2010.10.29 0 0 8384

T. Mindenki!

 

Továbbra is Generosa oltványt keresek.

 

Nekem csak hobbikertem van, de talán annyit mondhatok, hogy más tájakon talán más terhelést bír a szőlő.

Egyes területek minőségét adott fajta esetében más tájakon talán soha nem érhetjük el.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!