Keresés

Részletes keresés

Kiskata1959 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 13185

Én ezt készítettem januárban a lányom esküvőjére gyűrűpárnának. Az eredeti mintát túl kicsinek találtam ezért dolgoztam rá egy párnára.

Marcsi_ka Creative Commons License 2014.07.07 0 0 13184

Hinta lovas van,ha az jó,küldöm.

 

Előzmény: bertomi (13183)
bertomi Creative Commons License 2014.07.07 0 0 13183

Sziasztok!

 

Szeptemberben házasodik Öcsém és szeretném meglepni egy gyűrűpárnával. Láttam itt régebben egy csodálatos csipke hattyút,ha megosztanátok velem,nagyon örülnék neki. Úgy emlékeztem,hogy nekem is megvan,de sehol sem találom. Mintha az embroidery.ru oldalon láttam volna,de most ott sem találtam. Esetleg,ha ezt nem is adná ide akinek megvan,de ha valami szép hasonló ötlet van szívesen fogadom.

Köszi!

 

liptak1 Creative Commons License 2014.07.05 0 0 13182

Hát igen , így valahogy jó magyar szokás szerint a muszáj a legnagyobb tanító mester

Előzmény: CaSaa (13181)
CaSaa Creative Commons License 2014.07.05 0 0 13181

Mert ami kerek azt viszik, ami kocka azt meg gurítják... :)

Előzmény: liptak1 (13176)
sunco2 Creative Commons License 2014.07.03 0 0 13180

Sziasztok!

 

Van valakinek Brother Innovis V3 hímzőgépe? Tapasztalatokra lennék kíváncsi!

köszönöm

Szép öltéseket mindenkinek!

Sunco

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.02 0 0 13179

Bár szívünkhöz nőtt, mégis eladóvá vált 2004-es évjáratú Brother PR 600-as masinánk.

Nagyvonalakban: 76 millió öltés, az USB csatlakozóját sajnos szétrúgtam, így kártyáról és kislemezről lehet bevinni a mintát.

Egyéb tekintetben teljesen működőképes. Ha vevőt találok rá, Fehérváron leszervizeltetem eladás előtt (bár nemrég esett át rajta), ott lehet átvenni majd a gépet.

Adok hozzá egy PE-design 5-ös programot, ami némi "aprópénzért" felturbózható a legújabbra.

Hatalmas előnye a gyönyörű hímzésképen kívül, hogy minden keretméret duplán van, illetve sapkázó is van hozzá és az is duplán, így némileg termelékenyebb a gép, mivel az állásidőt szinte lenullázhatjuk.

Ha netán valakit érdekelne, a címem: iroda kukac zaszlo pont net.

 

szbog Creative Commons License 2014.07.01 0 0 13178

Köszönöm.

Előzmény: Kiskata1959 (13177)
Kiskata1959 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 13177

Érdeklődj a Varrógépcentrumban, ők a Bernina hivatalos képviselői

 

Előzmény: szbog (13175)
liptak1 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 13176

Ennek azért volt előzménye , nem igazán vagyok otthon a nyelvekben így (főleg mikor még én voltam iskolás az orosz volt a kötelező) így vajmi keveset tudok mondjuk angolból(inkább semmit) az asszony rádumált vegyünk egy hímzőgépet(mondjuk mindkettőnknek szakmába vág, én villanyszerelő vagyok ő meg keramikus) no ugye a magyar fejest ugrik a száraz medencébe is:), megvettük közben persze ráleltem erre az oldalra így azért kaptam némi segítséget a meginduláshoz(és némi keserű száj ízt is de végül is tanul az ember) és ami nem öl meg erősít így vagyok ezzel is, tehát neki is estem kaptam egy wilcomot és hát szembesülnöm kellett vele az átok nem tárgyal magyarul:) na ná miért is tenné?

így neki álltam összecsipegetni némi okosat, majd vettem hozzá egy magyarításnak becézett valamit , de ezen már túl vagyok, ebből kifolyólag nekiestem megtanulni a magyarosítását a programoknak , köszönet a sok segítségnek amit egy másik oldal tagjaitól kaptam, ma ott tartok , hogy a szerkesztés és a meló közé pihenés képp még mindíg fordítom a programot , ja egyébként a vett progit 80%-os fordítottságúnak titulálta az illető amit így visszatekintve a dologra erős viccnek hívnék mivel a napokban ellenőriztem a már általa elkészültet és még nincs 45%-ék , és nem is igen lesz teljesen lefordítva mivel van amibe nem is tudok belepiszkálni,

de ebből kifolyólag van már némi rálátásom miket kéne beállítani(no ez nem azt jelenti hogy bele is piszkálok, még nem) de valószínű hogy igazad van a beállítás szempontjából. A programok meg meglepő lenne ha passzolnának egymással, mivel akkor mi a fenének kéne megvenni őket ha kompatibilisek lennének minden géppel?

Azért mindenesetre köszönöm a válaszod.

Előzmény: CaSaa (13174)
szbog Creative Commons License 2014.07.01 0 0 13175

Sziasztok!

 

Bernina Deco 650-esről szeretnék érdeklődni. Van valakinek tapasztalata erről a gépről? Esetleg magyar nyelvű használati útmutatója? Hímzőkeret nélkül van a gép, szerintetek lehet hozzá kapni alkatrészt?

CaSaa Creative Commons License 2014.07.01 0 0 13174

Na igen. Tipikus ,,nem látjuk a fától az erdőt,, szindróma. :)

Neki láttam és utána néztem a problémának. Kipróbáltam... Semmi. 

Gondolom valami alap beállítás lehet. Anno mikor feltelepítették a gépemre neki ültem és a saját egyéni igényeim szerint állítottam be. Lehet neked (nektek) is ezt kellene. Egy mintát atomjaira szedni, elő venni a nem léterő angol tudást és beállítani mindent a saját igényeitekre :)

Azzal viszont legyél tisztában, hogy a BMW alkatrészt se szereljük be a kispolskiba és tökéletek kommunikáció sose lesz két tervező program között :) Ha már csak a színekből indulsz ki, akkor is látod, hogy nem tökéletes az egyezés.

 

Előzmény: liptak1 (13173)
liptak1 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 13173

Egyébként most nézem melyik az a progi amiről írsz a konvertálásra(megjegyzem a röhej hogy meg  se próbáltam még használni) úgy hogy köszönöm hogy felhívtad a figyelmem rá , persze hogy fent van hisz a wilcom egyben tette fel , megnézem miket tud ideje kipróbálni (vagy 6 hónapja használom ezt a szerkesztőt de eszembe se jutott a többi részét kipróbálni) gondolom lekötött a szerkesztővel való tanulás

Előzmény: CaSaa (13171)
liptak1 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 13172

Értem , nem azt a progit használom konvertálásra(valójában nem nagyon konvertálok), DECO-nk van és ahhoz az art linket használom , alig van amit nem kezel, amiről meg írtam az csak megjegyzés de ezek szerint régebben használod mint én, de akkor is bosszantónak tartom a dolgot, kipróbáltam úgy is hogy csináltam egy mintát azt elmentettem PES-ben majd újra nyitottam a wilcommal , nem az eredeti szerkesztéssel nyitotta meg azt se,ugyan úgy darabolva mint a többit, de ha a saját EMB fájlba mentem minden teketória nélkül hozza a már rendesen megszerkesztett mintát és kipróbáltam a hímzéssel is megcsinál elment PES ben ráviszem a gépre , működik rendesen , visszaviszem a wilcomba szerkesztel valamit mondjuk egy színt megváltoztatsz megint elmentem PES be és kész össze vissza ugrik az öltések közt , és televan felesleges vágásokkal öltésekkel, na erre mondtam nem értem miért van de mindegy is az általam készült mintákat mind a kétféleképp elmentem és ha valamihez bele kell nyúlni akkor megszerkesztem a már meglévő EMB fájlal és rámentem a kész PES mintára.

Előzmény: CaSaa (13171)
CaSaa Creative Commons License 2014.06.30 0 0 13171

Teljes mértékig tisztában vagyok azzal amit írsz.... 

A problémádat akkor se értem.... Ez egy tervező program ami, ha kell öltésenként bonja szét a mintát... Vagyis mi azzal a baj, ha lépésenként mutatja meg neked a következő elvégzendő műveletet? Azért van, hogy az ,,idegen,, mintát kellően át tudd nézni és szelektáld ami nem kell bele... Ha pedig ugrások vannak benne sorba rakod... A Color Object lista rengeteg információt tartalmaz.

Teszem hozzá ez a program nem konvertálásra való, hanem szerkesztésre, átalakításra, tervezésre.

Ha konvertálni szeretnél akkor bizonyára fent van a gépeden a Design Workflow e1.5 amiben majd 57 féle formátumban tudsz konvertálni, csoportosítani, rendezgetni stb.... Na az való konvertálásra!

 

Üdv CaSaa

Előzmény: liptak1 (13170)
liptak1 Creative Commons License 2014.06.28 0 0 13170

De végül is nekem nem számít nem ezzel konvertálok, a szerkesztéshez meg tökéletes, (bár lehet van jobb program is de ezt már megszoktam és örülök hogy ezt már legalább kezdem kapisgálni)

Előzmény: liptak1 (13169)
liptak1 Creative Commons License 2014.06.28 0 0 13169

Melyik verziót használod mert a napokban kicsit körbekérdezősködtem és az 1.5-ös

verzió mindenkinél ezt csinálja(de lehet nem is ugrik be miről írtunk?) először nézd meg mondjuk a mintát egy másik programmal(én a bernina art link6-os használom a hímzőgép miatt), ha ebbe behúzod eredetileg a mintát akkor látható hogy szépen össze van szedve és nincs felesleges ugrás, ha a wilcomba behúzom ugyan ezt a mintát akkor is szépen össze van szedve színekre sorba de ezer darabban, a jobb oldalán lent van a color objektum itt mutatja az öltéseket a színeket a sorrendet na ha itt megnézed akkor látni fogod hogy lesz olyan ahol csak egy minta vonal van de semmi öltés és össze vissza ugrik egy csomó apró öltésre

Előzmény: CaSaa (13168)
CaSaa Creative Commons License 2014.06.28 0 0 13168

Megnéztem. Nem csinál ilyet. 

 

liptak1 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 13167

A következő a tapasztalatom , ha használjuk ezt a konvertálót ugyan megcsinálja az átalakítást, el is tudjuk menteni olyan formátumba amibe szeretnénk(már amit ismer)

de ha EMB fájlá alakítjuk ne lepődjetek meg de nem lehet belenyúlni, az adott részeket nem szedi szét hanem egybefüggővé teszi és csakis így lehet alakítani, színt cserélni, és ennyi,  úgy hogy a konvertálás nem megy a wilcomnak, igaz az átalakított minta nem esik darabokra tehát ha úgy jó ahogy volt akkor egész szépen megcsinálja és nem kell hozzá a szerkesztőt használni egész egyszerűen csak ezzel kell konvertálni és kész.

liptak1 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 13166

Szia , nem tudom neked miért nem csinálja de én utána kérdezősködtem és gyakorlatilag minden egyes mintával ezt csinálja ha nem EMB fájl , és igen mihelyt megnyitod azonnal darabol, a napokban rászántam egy kis időt kipróbáltam , 20 mintából 20-nál csinálja , de ha nem kérsz mentést hanem meghagyod az eredetit akkor nem írja át a mintát(igaz nem is konvertálja át) leszedtem a weilcomtruesizert

megnézem az mit művel.

Előzmény: CaSaa (13163)
Mal924 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 13165

De mikor megnyitom a programban, már ott össze-vissza mutatja a sorrendet színeken belül. Amit többször hímzek, azt sorba szoktam rakni, de az eléggé láger munka. :)

Előzmény: Mal924 (13164)
Mal924 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 13164

Nekem sem mindig...

 

De megnyitom, és nyomok neki egy "save as"- t. :)

Esetleg előtte fordítok rajta 90 fokot...

Előzmény: CaSaa (13163)
CaSaa Creative Commons License 2014.06.27 0 0 13163

Sziasztok.

 

Le írnátok, hogy pontosan hogy konvertáljátok át a wilcomban a mintákat? Ez meglepett mert nekem ilyet nem csinál....

 

Üdv: CaSaa

liptak1 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 13162

Nincs mit de ha valami okosat találsz megoszthatnád velünk is majd

Előzmény: Mal924 (13161)
Mal924 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 13161

No konkrétan így jártam én is.

Lehet ilyenkor jobb nem Wilcommal konvertálni... De jó, hogy mondod, ki is próbálom majd.

 

Előzmény: liptak1 (13160)
liptak1 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 13160

Szia , kalocsaim nemigen van viszont aszt hiszem tudom az okát miért olyan a tied amilyen: a napokban kaptam egy mintát de nem igazán tetszett, és a formátum is más volt mint amit használok, a wilcomot használom szerkesztésre, belehúztam át javítottam elmentettem és lőttek neki, millió egy ugrás, darabolás, áthúzás van benne, képes egy kört hetven darabra szedni, még nem jöttem rá az okára de minden mintával ezt csinálja ha nem a saját elsődleges mintájával van elmentve hanem valami másban. Ha kész minta van(PES,PEC stb) ezt már meg se szabad nyitni vele mert utána már nem tökéletes.

Előzmény: Mal924 (13159)
Mal924 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 13159

Kicsit leült ez a topic, kérek gyorsan egyet. :D

 

Valami magyar népi motívum van valakinél? Nekem van egy nagy kalocsaim, de tiszta láger hímezni, millió ugrás van benne, közben bajuszozni katasztrófa.

Köszi előre is!

liptak1 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 13158

Látom mikor belinkeltem még hozzáférhető volt , bocsi, a betűtípusokkal nem nagyon tudok mit kezdeni általában a szerkesztő kész betűit használom.

Előzmény: maccski (13157)
maccski Creative Commons License 2014.06.20 0 0 13157

Köszönöm szépen :) de jelszót kér...

Előzmény: liptak1 (13156)
liptak1 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 13156

Itt meg egy olyan link ami ha telepíted a programot a windowsban láthatóvá teszi a mintákat ugyan úgy mint a képeket néznél http://dfiles.eu/files/6jt7415gb

ezt nem én tettem fel hanem az egyik fórumozó osztotta meg de én örömmel vettem

sokat könnyít a böngészésben a minták közt.

Előzmény: maccski (13152)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!