Keresés

Részletes keresés

Zsanna68 Creative Commons License 2018.02.27 0 0 6132

Helló!

Tegnap voltam sebésznél a vastagbél tükrözés után.

Lényegében 2 ér aktivizálja/ta magát alkalmanként.

Azt mondták a műtét nagyobb kockázattal jár, mint ez.

Fe sziruppal felment a hemoglobinom.

Ezt folytatni kell, étkezési korpa, gyümölcsöt, zöldséget csak párolva és fűszereset nem szabad enni.

1 hónap múlva megyek vissza és egy CT lesz biztonságból.

Azért majd írd meg ha túlestél a tapasztalatodat, hátha még a dal vége ez lesz majd nálam is.  

Előzmény: Akire18 (6130)
ssalex Creative Commons License 2018.02.26 0 0 6131

Köszönöm az információt bonap arte!

 

Kitartás Akire18!

 

Akire18 Creative Commons License 2018.02.25 0 0 6130

Szia Zsanna68, végül egy héttel tolódott a műtét, febr. 27-én lesz. Nagyon szívesen írok majd a tapasztalatokról. Majd írd meg, ha van már időpontod.

Előzmény: Zsanna68 (6126)
bonap arte Creative Commons License 2018.02.24 0 0 6129

Dr. Wellner István főorvos a mosonmagyaróvári Karolina kórházban. +36 96 574 600,   wellneri@mail.karolinakorhaz.hu.

TB-re is dolgozik. Elismert doki, tényleg remek munkát végez.

Előzmény: ssalex (6128)
ssalex Creative Commons License 2018.02.24 0 0 6128

Sziasztok! bonap arte Győr környéki vagyok és tudnál ajánlani egy jó sebészt? 25 éve küzdök ezzel a drágasággal és már nagyon elodáztam a dolgot, ideje lenne lépni egy nagyot a műtét felé.

 

Gábor Vincze Creative Commons License 2018.02.23 0 0 6127

Helló fórumozók! 

Tudna valaki ajánlani egy jó proktológust Szombathelyen?

Elsősorban magánprakszisra gondoltam, nem ragaszkodom

a jóöreg Sztk-s sorban álláshoz! Köszönet! 

Zsanna68 Creative Commons License 2018.02.21 0 0 6126

Szia

Ha túl estél rajta megoszthatnád a tapasztalatodat.

Visszaolvastam a problémádról és én is most egy sebész időpontjára várok hogy fogadjon.

 

 

Előzmény: Akire18 (6125)
Akire18 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 6125

Igen, nehezen szántam rá magam a műtétre, de ebben én is biztos vagyok, hogy a jelenlegi helyzetnél már minden jobb. Köszi a biztatást. :-)

Előzmény: bonap arte (6124)
bonap arte Creative Commons License 2018.02.13 0 0 6124

Az biztos, hogy műtét után egy héttel még nem fogsz ülni. Ha mégis, akkor csak félvalaggal.

De azt mondom, hogy megéri a pár hét kellemetlenség mintsem  évtizedekig szenvedni miatta.

Előzmény: Akire18 (6123)
Akire18 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 6123

És még annyi, hogy megkérdeztem az orvost, hogy műtét után mikor tudok dolgozni menni. (Ülő munkát végzek, napi 8-10 óra.) Azt mondta, hogy 1 hét után. Nos, az itteni tapasztalatok után ebben én már kételkedem... 

Előzmény: savoltp (6119)
Akire18 Creative Commons License 2018.02.13 -1 0 6122

Köszi, ez is jó információ. Itt nagyon sokan nagyon erős fájdalomról számoltok be a műtét utáni pár napban. Ami aztán a fájdalomtól való félés miatt további görcsöket, szövődményeket okozhat. Azt gondolná az ember, hogy ma már a fájdalom csillapítása nem egy nagy probléma. Te is azt írtad, hogy jó lett volna már korábban az erősebbet  szedni. Vajon miért nem adnak műtét után erősebb fájdalomcsillapítót, legalább alternatívaként, ha szükséges? Tudom, eltérő az emberek fájdalomtűrő képessége, a műtétek komplikáltsága...

Előzmény: savoltp (6119)
bonap arte Creative Commons License 2018.02.13 0 0 6121

Nálam is így volt. Jobb tudni, hogy nem fenntebbről jön a vérzés.

Előzmény: Zsanna68 (6120)
Zsanna68 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 6120

Köszi az infót.

Most vastagbél tükrözésre várok és ott meglátják remélem mit kell tennem.

Lényegében aranyér problémám van, de kiakarják zárni hogy minden oké fentebb.

Előzmény: bonap arte (6117)
savoltp Creative Commons License 2018.02.13 0 0 6119

Nekem írtak fel antibiotikumot utána. Nem szoktam rá érzékeny lenni de ment a hasam rendesen. Szóval kakilással nem volt gond. A fájdalomtól nagyon kivoltam és egy kedves doki ismerősöm mondta hogy azért a cataflannal bőven van érősebb. A haziorvossal kiírattam egy doratea nevű tramadol(opiát) tartalmu fájdalomcsillapítót. Nagyon sajnálom hogy nem az elejétől kezdve szedtem....

Előzmény: Akire18 (6113)
TamásD Creative Commons License 2018.02.12 0 0 6118

Aranyeret proktológus, vagy simán általános sebész operál.

Érsebész nem (illetve általános sebészi mivoltában operálhat)

Előzmény: Zsanna68 (6115)
bonap arte Creative Commons License 2018.02.12 0 0 6117

Dr. Wellner István műtött itt Mosonmagyaróváron, és szikével dolgozik. Hol olvastad, hogy lézerrel műt? Nekem kifejezetten azt mondta, hogy nem műt lézerrel. Nekem biztosan szikével csinálta. Nem fél éve hanem 2013 decemberében. Nálam nagyon súlyos volt már, iszonyatosan vérzett már minden székeléskor főleg a téli hónapokban.

Nem várhattam tovább mert durva vashiányom is lett a sok vérveszteségtől. Megcsinálta és azóta..lekopogom..semmi bajom, nem fáj és egy csepp vér sem volt azóta.

TB-re is dolgozik, ettől függetlenül Én támogattam anyagilag is bár sosem kért és nem is akarta elfogadni. Csak a maszek rendelései fizetősek.

És az 5 napig míg bent voltam a kórházban rendszeresen ellenőrzött is . Nagyon jó orvos és rendesen el is magyarázza a dolgokat.

Előzmény: Zsanna68 (6116)
Zsanna68 Creative Commons License 2018.02.12 0 0 6116

Hello

No, visszaolvastam.

dr W. I.-re azt írták hogy lézeresen csinálja a dolgot, most akkor neked ő csinálta szikével vagy valaki más?

No, és látom kb fél éve vagy rajta túl.

Nem vérzik nem fáj soha?

Előzmény: bonap arte (6112)
Zsanna68 Creative Commons License 2018.02.12 0 0 6115

Hello

 

Ilyen műtétet proctológus vagy érsebész végez?

Kellett előtte vastagbéltükrözést csináltatni?

Előzmény: savoltp (6108)
Zsanna68 Creative Commons License 2018.02.12 0 0 6114

Hello

 

Neked külső vagy belső volt?

Ki volt az orvos, ha megtudható.

Kórházban vagy magánrendelőben csinálták?

Előzmény: bonap arte (6110)
Akire18 Creative Commons License 2018.02.11 0 0 6113

Ismét csak köszi. :-) Pont jót írtál az első hogy is mondjam ..., kakálásról. Már gyerekként is szorulásos voltam, nyilván ennek is köze van a kialakult állapothoz. Ha sok rostosat ettem, ahogy illik, akkor ezzel csak azt értem el, hogy még több szorult belém. Ha arra várnék, hogy magától jöjjön az inger, akkor az 2 hét lenne, kb. Elég sok folyadékot iszom, még csak ez sem lehet gond. A hashajtót nehéz úgy adagolni, hogy éppen jó legyen. Ezt lesz a legnehezebb megoldani, hogy megfelelő időben, megfelelő állagú. Mindegy, majd csak lesz valahogy. 

 

Előzmény: bonap arte (6112)
bonap arte Creative Commons License 2018.02.11 0 0 6112

Nem kell beszarni, túl fogod élni. Az első hét fájni fog, a második is de onnét kezdve fokozatosan enyhül. Az első szarást ne erőltesd csak akkor menj ha már nem tudod visszatartani. Fortedol fájdalomcsillapító és napi két kanál parafin olaj. Vazelinnal vékonyan bekenni a segglyuk körül, így sokkal kényelmesebb mert kevésbé dörzsölödik.

Wc után minden alkalommal lemosni meleg vízzel, sőt lehet közben is. De vazelinnel mindig bekenni utána.

Előzmény: Akire18 (6111)
Akire18 Creative Commons License 2018.02.11 0 0 6111

Köszi a választ. Lehet, hogy félreértettem valamit, elég ideges voltam, az tény. :-)

Előzmény: bonap arte (6110)
bonap arte Creative Commons License 2018.02.11 0 0 6110

Biztos, hogy varrnak, kivül is és belül is. Pár nap után magától oldódik a cérna a belső oldalon. Csak a külső ldalon marad meg a varrat, ezt kell majt elcsípni kb 2 hét után.

Szikés műtétem volt nekem is. 30 évig göngyölgettem az aranyeremet de a végén már katasztrófális volt ezért szántam el magam a műtétre. Szerencsére itt Mosonmagyaróváron van egy profi sebész aki elvégezte a műtétet. Ő elmondta, hogy kivágják és összevarrják ha szikés a műtét.

Előzmény: Akire18 (6109)
Akire18 Creative Commons License 2018.02.11 0 0 6109

Sziasztok,

25 éve küzdök aranyeres problémákkal, sajnos, csak mostanában találtam rá erre a nagyon hasznos fórumra. Átolvasva az utolsó 2 év "termését" a fórumon, látom, hogy én is ugyanazokon a szörnyűségeken mentem keresztül, amikről Ti is írtatok. Nekem ritkán, csak 6-8 évente okoztak problémát, cserébe azok az 1-2 hetes időszakok nagyon gyötrelmesek voltak. Utoljára kb. 1 éve, és ezt követően már nem is beszélhetek "nyugvó", fájdalommentes állapotról. Szinte mindentől kiújult, begyulladt, legyen az hosszabb kirándulás, keményebb széklet, folyamatos ülőmunka, stb., tudjátok. Azóta jártam több orvosnál, sok minden szóba került. A Longo műtétet nem javasolták, ez még nem az stádium, mondták. Szóba került a gyűrűzés is, de a folytonos gyulladás, az erre használt kúpok, kenőcsök (nekem a jó öreg Reparon vált be), és a széklet könnyítésére viszonylag gyakran használt glicerines kúp miatt, végül ezt sem javasolták.    

Most, egy újabb vizsgálat után elszántam magam a műtétre, 2 héten belül elvégzik. Rendesen parázok, ahogy az ilyenkor illik. Ez egy hagyományos, kimetszéses műtét lesz. Tulajdonképpen véletlenszerűen alakult így, én korábban lézeres műtétre gondoltam, mivel a neten erről lehet olyasmit olvasni, hogy kevesebb vérzéssel, gyorsabban gyógyul. Elolvasva, amit erről írtak az érintettek itt, most azért örülök, hogy nem így lett. Nagyon hasznos volt, amit olvastam a műtét utáni állapotokról, hasznos praktikákról, köszönöm. Azért az első napok szinte elviselhetetlen fájdalmáról szóló beszámolóktól a vérnyomásom kissé megemelkedett, majd meglátjuk. Igazából kérdésem most csak egy van. Kimetszéses műtétnél többen írtatok varratról, felszívódni hivatott, aztán mégsem felszívódóról is. Én rákérdeztem, és az orvos azt mondta, hogy nem varrnak a műtétkor. (Belső, külső aranyér, összesen kb. 6 darab) Erről valaki tudna valamit írni? Hogyan tud gyógyulni több varrat nélküli nyitott seb a test belsejében? Ami ráadásul naponta ki van téve a székelés okozta nyomásnak, stb.? 

savoltp Creative Commons License 2018.02.08 0 0 6108

Gerincközeli érzéstelenítéssel végezték. Sima szuri érzés viszont utána 6 óra teljes zsibbadtság. Műtét után 11 napig nagyon fájt utána rohamosan javult.

Előzmény: b325 (6105)
TamásD Creative Commons License 2018.02.06 0 0 6107

Igaz, jelenleg a környéken nincs rutinszerűen. A klinikán régebben csináltunk párat, de az OEP nem téríti a szettet, úgyhogy csak magánpraxiban éri meg.

 

A Debrecen mellett lévő, nyíradonyi Borostyán Medical Centerben van készülék, hamarosan ott elérhetővé válik.

Előzmény: savoltp (6104)
TamásD Creative Commons License 2018.02.06 0 0 6106

A rossz hír az, hogy ilyenkor egyáltalán nem kell érzéstelenítés, nemhogy altatás. (Esetleg valamilyen tablettás fájdalomcsillapítót, vagy "bódító" szert lehet adni)

 

A bélben egy bizonyos szint felett egyáltalán nincsenek fájdalomreceptorok, tehát ott a beavatkozás fájdalommentesen elvégezhető. Éppen ezért használható csak belső aranyerekre, mert a külsők már a "fájdalomvonal (linea dentata)" alá esnek.

 

A beavatkozás napján fájhat egy kicsit, előfordulhat kevés vérzés, de 1-2 nap alatt midnen elmúlik. 2 hét után már kutya baj :)

Előzmény: b325 (6105)
b325 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 6105

Szia savoltp,

 

a HAL RAR mutettel kapcsiban szeretnek erdeklodni, hogy altatasban vagy geinckozeli erzestelenistesben tortente-e.

Egyaltalan egy gerinckozeli erzestelenistes mennyire faj?

Illetve volt e kozvetlenul barmilyen kellemetlen mellekhatasa (gondolok itt pl. fejfajasra)?

 

2 hettel a mutet utan hogy vagy, mar minden OK ilyenkor?

Előzmény: savoltp (6104)
savoltp Creative Commons License 2018.02.05 0 0 6104

Kicsi a világ en hajdúszoboszlói vagyok. 2 hete volt Hal-rar műtétem. Én nem találtam sok helyet a neten bár lehet én vagyok bamba. Sőt konkrétan amit én láttam csak a bpesti Róbert Károly magánkórházban csinálják. De lehet csak én nem néztem körbe eléggé. 

Előzmény: TamásD (6102)
Zsanna68 Creative Commons License 2018.02.05 0 0 6103

Köszi.

Előzmény: TamásD (6102)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!