Keresés

Részletes keresés

Esterm Creative Commons License 2005.06.07 0 0 956
Mi is Falirakiban töltünk el pár napot. Ha jól tudom el lehet menni kirándulni Törökországba is. Erről nem tud véletlenül valaki valamit?
Sunny26 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 955

Szeptemberben hanyadikán mentek és hova?

 

Mi 4-én Falirakiba

Előzmény: FLaci (952)
Sunny26 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 954

Tényleg jó a beszámoló.

 

Vízividámparkban esetleg voltatok-e? Ha igen, mennyi a beugró?

 

Hol vettétek meg a 13 eurós hajójegyet? Kikötőben, vagy irodánál?

 

Más nem jut az eszembe!

 

Köszi!

bloodyfox Creative Commons License 2005.06.07 0 0 953

Kábé 15 euro.

Alkudva talán kevesebb is.

Előzmény: FLaci (952)
FLaci Creative Commons License 2005.06.07 0 0 952

Hi,

 

Király beszámoló... :-)

 

Azt meg tudnád mondani hogy taxi a reptértõl Rodosz városig mennyibe kerül? Szeptemberben megyünk, csak repjegyet vettünk ohna transzer...

 

Thx, L.

Előzmény: bloodyfox (951)
bloodyfox Creative Commons License 2005.06.07 0 0 951

Sziasztok,

 

Vasárnap értünk haza Rodoszról két hét után, az alábbiakban leirom a saját szubjektiv tapasztalataimat és véleményemet.

 

Rodosz: Jó választás, nekem bejött, nagyon szép tájak, jó kaja, görögös-törökös hangulat, ugyanakkor erösen rendezetlen (értsd: nem csak laza hanem koszos, szemetes és gondozatlan)

 

5kontinens: Összességében pozitiv benyomás. Az irodában készségesek voltak, amit ott mondtak az igaz is volt, amit nem akartak elmondani arról pedig hallgattak. Helyi "telepitett" emberkék elsö turnus lévén nemigen voltak képben de aztán megtették amit tudtak. Tipp: a tranzitot ne fizessétek be náluk, taxival feleannyi vagy még kevesebb, gyorsabb és kényelmesebb.

 

Eugenia appartman: Az interneten és az 5konti honlapon szép képek vannak róla, és valóban olyan is. Amit jobb ha nem ott tudtok meg: az appartmanház 500 méteres körzetében mindenhol épitkezés zajlik munkanapokon kora reggeltöl késö délutánig, kivéve egy szomszédos telket ahol az appartmantulaj tehén-legelöje és tehenei vannak. Az összes rodoszi repülö a ház felett megy el, közvetlenül leszállás elött (kábé 100 repcsi naponta de megszokható söt érdekes látvány)

 

Rodosz-város: Lüktetö délies város, a szép óvárossal és várfalakkal koronázva. Tipp: egyszer menjetek be reggel fél8 elött amikor a bazárosok még nem ömlesztik ki a sok bóvlit az utcákra. Parkolás fizetös a belvárosnál, kivéve például a stadion elött ami tök közel van az egyik várkapuhoz.

 

Közlekedés: Buszközlekedés mindenfelé megoldott, de finoman szólva is "rugalmas" menetrend szerint. Taxiból van temérdek, tiszták, rendesek és nem "átvágós-magyaros-szerintem". Amúgy szinte minden létezö jármü bérlésére van lehetöség minden településen (kocsi, robogó, nagymotor, quad, csónak, kajak, bicikli, busz, jeep, jetski, ...)

 

Idöjárás: nekünk a 15 nap alatt volt 3 rendesebb esö, amúgy kellemes koranyári idö ami napozásra alkalmas, leszámitva a szelet.

 

Árak: gondolom ez érdekel mindenkit ...
Élelmiszer a nagy boltokban (Lidl, Spar, Champion) vásárolva kicsit drágább csak a magyarnál, kivéve sajtok és felvágott. Mi vittünk valamennyi kaját, el is fogyott de ott is megvehettük volna majdnem ugyanannyiért.
Bárokban sörök 2-4 euro között, friss narancslé 2-3 euro, éttermi kaja egy före 5-10 euro között. Bérlésnél alkudjatok arcátlanul, kiskocsit igy kaphattok kb 20-25 euro per napért (ahonnan én béreltem: www.autotourcars.gr, Nikos Kritikos, ö korrekt volt, merem ajánlani). Robogó kb 15 euro, quad 25-30 euro volt mindenfele.
Buszjegy Iallysos-Rodoszváros 4 euro volt, ugyanez taxival 8ról alkudva 6 euro.
Napozóágy: 3 euro per nap szinte mindenhol.

 

Simi-sziget:
Úton útfélen ránk akartak tukmálni egy simi-szigeti hajózást, igy végül beadtuk a derekunkat és jól tettük, megérte mert nagyon szép, született legalább 100 jó képem ott.  A hajózás ára eléggé szór 13 és 40 euró között ... mi végül a 13-at

választottuk :c)
Odafelé hideg van a hajón, visszafelé pedig ölik egymást az emberek az árnyékért.

 

Pancsolás:
Isztria-szerü sziklás strandokat el lehet felejteni, van helyette aprókavicsos-hináros-szörfözös (Iallysos, Ixia, Kremasti, stb), vagy homokos (Faliraki, "campiki", lindos, stb). Egyedül a lindosi fizetös (a parkolás), nekünk a campiki jött be a legjobban.

 

Repülö:
Eléggé sokat repülök de ez a káosz még engem is meglepett, a malév-5konti-görögök egymásra mutogatás, csomagelkeverés és létszámproblémák néhány órát hozzáadtak az igért menetidöhöz.
Tanulság számomra: hiába van repülöjegy a kezedben, jobban teszed ha nem utolsónak csekkolsz be mert akkor lehet hogy már nem férsz fel a gépre :c(

 

Helyek:
Rodoszvárosba szinte mindennap bementünk, nem tudtuk megunni
Lindos nagyon tetszett, igaz hogy a vár fél3kor bezár :c(
Faliraki nekem egy gyerekpancsinak és kocsmaközpontnak tünt
Empona - innen indultunk amikor megmásztuk az Ataviros-t ami a legmagasabb hegy a szigeten. Sok utikönyv "kellemes séta"-ként ajánlja, valójában egy emberes hegymászás kábé 5-6 óra idöigénnyel

... valamint sok hegyikecskével és néhány kigyóval  :c)

 

Ha valakinek van kérdése, megpróbálok felelni rá.

amamsik Creative Commons License 2005.06.06 0 0 950

Sziasztok,

 

döntöttünk, Kresten Palace, de nem 5kontinenssel, hanem TUI-val, mert az vasárnap megy, nem pedig kedden és a férjemnek (napidíjas) minden munkanap számít.

tamás1970 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 949
A hotel BLUE SEA-ról kérnék infót. Koszonom.
bklaudia77 Creative Commons License 2005.06.05 0 0 948

Sziasztok!

Annyit szeretnék kérdezni, főleg azoktól akik már hazajöttek, hogy kb milyen árakra számíthatunk kint. Minden érdekel, ásványvíz, gyros, autóbérlés, robogóbérlés, komp...

Falirakiba megyünk 25-én hajnalban, a Voile apartmanba.

Esetleg erről tudtok valamit?

Köszike, és mindenkinek kellemes nyaralást kívánok!

Klau

magdika Creative Commons License 2005.06.04 0 0 947
mi holnap megyünk, 10-kor száll fel a gép (Malév)
btw mit tudtok, lehet biciklit bérelni? mennyiért?

üdv
Előzmény: Boukha (946)
Boukha Creative Commons License 2005.06.04 0 0 946
jön valaki holnap déli Travel géppel Rodoszra?
Ingrid30 Creative Commons License 2005.06.04 0 0 945

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy valamelyikötök nem tudna-e véletlenül valami infoval szolgálni a hotel Montemar Beach Resort-rol.

Elore is koszi, Ingrid

Zseléke Creative Commons License 2005.06.03 0 0 944

Nem nem az 5Kontinensel utazunk most,de a Krestenbe velük voltunk.Most a Kalitheába az Apollon travellal fogunk menn:)

Zseléke Creative Commons License 2005.06.03 0 0 943

Szia!

Igen az a busz megy Rodoszba is csak akkor a tuloldalon kell felszállni,az a busz jobbra megy a strandra meg balra.De egyébként Rodosz városnak is nagyon jo a strandja. Szerintem lehet ott is  fürdeni,ilyen kis stégen lehet belemenni a tengerben.Ha jol emlékszem akkor vannak a parton napágyak is!

amamsik Creative Commons License 2005.06.03 0 0 942

Köszönöm!

 

5 kontinenssel utazol?

 

Én most még a Kresten.en túl az Apollo Beach-et nézegetem Falirakiban.

 

Azért a Kresten saját partszakaszánál is lehet strandolni?

 

Hülye kényelmes vagyok, és szeretem, ha úgy tudok tengerben is fürdeni, hogy ha szükséges, fel tudjak menni a szobába wc-re/zuhanyozni, meg ha fent hagytam valamit, akkor sétatávolságban legyenek a cuccaim.

 

A Kresten elől busszal Rodosz város is menedzselhető?

Előzmény: Zseléke (941)
Zseléke Creative Commons License 2005.06.03 0 0 941

Szia Amamsik!

Én voltam már a Kresten Palaceban,most meg a Kalithea Mareba megyek.A KResten valoban nagyon de nagyon jo volt.Ha csak a part miatt aggodsz,akkor azt azért elmondom hogy a minden shotel elött van buszmegállo és a buszok elég sürün járnak és 5-10perc alatt el lehet jutni pl.Falirakiba ahol viszont homokos és nagyon jo a tenger!!Egyébként a Krestennek nagyon jo a medencéje!

Esterm Creative Commons License 2005.06.03 0 0 940

Szia rodoszi napisten!

 

Sajnos nem tudom hányas szoba. Nekünk egy héttel az utazás előtt kell bemennünk az utazási irodába és akkor kapjuk meg a vouchert. Majd akkor megírom, hogy hányas szobát kaptuk. Mi is a (hajnali!!!) 5:45-ös repcsivel megyünk. 

Előzmény: rodoszi napisten (936)
amamsik Creative Commons License 2005.06.02 0 0 939
Amoudara, elég szeles volt a part, a gyerek is biztosan ezért volt inkább medence-párti:)
Előzmény: olaj1 (938)
olaj1 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 938

Szia!

 

Krétán hol voltatok?

Előzmény: amamsik (937)
amamsik Creative Commons License 2005.06.02 0 0 937

Felhívtam az 5kontinens irodat, elmondtam a lentebb is leírt elképzeléseimet és érdekes módon a Kersten Palace-t ajánlották, amiről tudom, korábban már volt itt a topicban szó, de talán a gyerekkel nem a legideálisabb a partja miatt...

Bár tavaly Krétán a gyerek a medencét preferálta, a férjemnek meg jó lehet Kalithea, mert ő meg a sziklás strandokat szereti, meg sznorkelezni szokott.

rodoszi napisten Creative Commons License 2005.06.02 0 0 936
Szia Esterm!Még annyit szeretnék kérdezni tőled,hogy hanyas szoba a tietek(a miénk 208 1.em.),azért kérdezném mert egy kicsit bizalmatlan vagyok az utazási irodával és elővigyázatossági okokbólkérdem nehogy ugyanazt adják el többször(volt már példa rá).Egyébként a Wizz air légitársaság visz 07.02.-n 05.45.-kor.Szijjjjjjjjja
Előzmény: Esterm (930)
rodoszi napisten Creative Commons License 2005.06.02 0 0 935
Szia Esterm!!!Mi is egy 4 fős apartmant foglaltunkle.A filmetláttuk és mondhatom első látásra bejött(a valóság is remélem ilyen lesz).Annyi még,hogy nekünk azt mondták az utazási irodában:tengerpart 400m,központ 800m ugyhogy szerintem ha minden igaz oké a hely.A többi infóhoz itt hozzájutsz a fórumon.Jó nyaralást nektek,gondolom ti is várjátok már,hogy teljen az idő.Ha valami infót begyüjtök még azt megirom:Szia.
Előzmény: Esterm (930)
amamsik Creative Commons License 2005.06.02 0 0 934

Sziasztok,

 

most vagyok itt először, de lementettem az egész topicot, el fogom olvasni.

 

Idén Rodoszra szeretnénk menni, csupán a napokban döntöttük el, két felnőtt és egy 4 éves gyermek. Tavaly Krétán voltunk, bejött nagyon.

Szóval most - amíg végigolvasom a topicot - ha tudtok abban segíteni, hogy mely város(ka) felé orientálódjak, ha viszonylag szélmentes, lehetőleg nem túl nagykavicsos partszakaszt szeretnék, ami viszonylag központi helyen van ahhoz, hogy kirándulni is tudjunk (tudom, az egész sziget nem túl nagy, de jó lenne nem órákat autózni vagy buszozni a gyerekkel a 40 fokban) - Faliraki vagy Rodosz város? Vagy ezek túl zajosak? (nekünk ugye az éjszakai pezsgő élet nem kívánatos). Akkor inkább Lindos felé?

 

Ha helyen túl szállodát is tudtok ajánlani, még jobb. Kicsit kényelmesen szeretnénk nyaralni, közvetlen tengerparti, 4*-os szállodában, ahol lehetőleg van édesvizes gyermekmedence is, félpanzióval.

 

Bármit tudtok ajánlani, megköszönöm, addig is elkezdem a visszaolvasást.

 

Már kigyűjtöttem az utazasiiroda.lap.hu-ról a rodoszi utakat ajánló irodákat, de előbb kb a helyet szeretném belőni, mint hogy vaktában 'lövöldözzek'.

 

Köszi.

bolek26 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 933
Igen, igen, igen. CNN, BBC, Wunderground, ... mindegyiket figyelem. Es orulok, orulok, orulok, de nagyoooooon.... Mar csak 2x kell aludni es Rhodosssszzzzzzz. :-)))
Előzmény: Norcsa26 (932)
Norcsa26 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 932

Bolek, láttad a Wunderground jelentést? :))

 

Szépen javulgat az idő!!! Gyönyörű napsütés, jövő héten már tuti a 25-27 fok!

bolek26 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 931
Zseleke, solarys leirta hol van Prassonisi. A sziget deli csucsken. Csak kell egy Rodosz terkep es annyi.
Előzmény: Zseléke (929)
Esterm Creative Commons License 2005.06.02 0 0 930

Kedves Rodoszi Napisten!

 

Mi is július 2-án indulunk Rodoszra, Falirakiba. A szállásunk nekünk is az Olimpia Apartmanban lesz. Mi Székesfehérváron a Wonderland Utazási Irodán keresztül megyünk, ahol mutattak egy kisfilmet az apartmanról. Kívülről nagyon korrekt, főleg az apartmanhoz tartozó medencét értékeljük. Mi négyszemélyes apartamant foglaltunk és ezért csak azt néztük meg. Egyszerűen van berendezve, egy hálószobás, és a nappali-konyha részben van két különálló ágy. Sajnos mást nem tudok írni. Ha van más infód engem is érdekelne.

Előzmény: rodoszi napisten (925)
Zseléke Creative Commons License 2005.06.01 0 0 929

Szaisztok.

Én már másodszorra megyek Rodoszra,de erröl a helyröl amiröl most beszéltek még nem hallottam de felkeltette az érdelödésemet.Hol találhato ez a hely és mit kell rola tudni?ha apály van akkor gylog át lehet menni? Remélem tudtok segiteni nekem:)) ELöre is köszönöm:)

bolek26 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 928

Koszonom, solarys.

 

Remelem nekunk is szerencsenk lesz es apalykor megyunk majd.

Előzmény: solarys (927)
solarys Creative Commons License 2005.05.30 0 0 927
Szia!

Korábban már többen írták (köztük én is), nagyon klasz hely Prassionisi, a sziget déli csücskében. Az hogy át tudsz-e menni a déli földnyelvre attól függ, hogy apály vagy dagály van éppen? Apály közeli állapotban simán száraz lábbal egy ~30m széles homokpadkán átsétáhattok. Dagálynál összeér a két tenger, de azt sajna nemt tudom ilyenkor milyen mély a víz ami elborítja. Mi apály körül voltunk ott, nagyon érdekes a két tenger (Égei és a Földközi) közötti különbség. Az Égei erősen hullámzik, míg a Földközi szinte teljesen sima. Viszont a parton eléggé erősen fújj a szél.
Mi könnyen megtaláltuk a térkép és a kiírások alapján.
Üdv!
Előzmény: bolek26 (903)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!