Keresés

Részletes keresés

Kevibaba Creative Commons License 2007.08.08 0 0 167

Köszönöm a választ! :) A kutyusok pedig a bókot :)

Sajnos Weiner: Rókatáncát nem találtam meg hanganyagon, de jól emlékeztem, versenyen volt tényleg:

http://www.jardanyi-tapolca.sulinet.hu/06/4kz.htm

(a II.korcsoportnál láttam, azt hiszem. A III.-ban ott vagyok én is, Weiner: Lakodalmas c.darabját játszottuk)

Előzmény: kalika000 (166)
kalika000 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 166

Ugyanannyi volt a tandíj, mondjuk én csak március végén lettem 18 éves, a pénzt meg január végén kellett fizetni az utolsó félévre. De úgy emlékszek, hogy 18 éves kor után is ugyanannyi volt a tandíj, ha nincs saját jövedelme valakinek.

A kutyánk border collie és 2 éves. Láttam én is a kutyáidat, nagyon aranyosak:))

Előzmény: Kevibaba (165)
Kevibaba Creative Commons License 2007.08.08 0 0 165

Értelek :) És 12.-ben a tandíj ugyanannyi volt, mint korábban? Mert van valami olyasmi, hogy 18 év felett drágább, nem tudom, hogy mi van akkor, ha ugyan elmúltam már 18, de még 12.-es vagyok...

Húú, a weiner: Rókatánc ismerősen cseng... Mintha versenyen már hallottam volna... Majd talán megtaláloma  neten :) Már megvan jópár Chopin-darab hanganyaga többek között.

A kutyuskád milyen fajta? Csak azért kérdezem, mert nagy kutyarajongó vagyok, hisz' nekünk is van kettő alig 2 kilós "fenevad" :)

Előzmény: kalika000 (163)
kalika000 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 164
Igen, vannak egy páran, 4macs+ 1 kutya:))
Előzmény: Kevibaba (162)
kalika000 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 163

Érettségiig, vagyis 12. évvégéig jártam zeneiskolába, 9 osztályt jártam ki. Mióta egyetemre járok, azóta csak hétvégén szoktam zongorázni.

Kedvenceim pl. Bartók darabok, főleg a Román népi táncok, Weiner:Rókatánc (főleg négykezesben), Kadosa:Capriccio, és Chopin keringők.

Előzmény: Kevibaba (160)
Kevibaba Creative Commons License 2007.08.08 0 0 162
Hűű, ilyen szép cicáid vannak?? :) Most néztem a képeidet ;)
Előzmény: kalika000 (156)
Kevibaba Creative Commons License 2007.08.08 0 0 161
Brr, a skálázást nagyon nem szeretem... Bejátszásnak pedig hasznos, meg egyébként is, pláne a kezdetekkor...
Előzmény: ZsuR (159)
Kevibaba Creative Commons License 2007.08.08 0 0 160

Hát, köszönöm, de hidd el, nem vagyok valami szuper... Középmezőnyben vagyok mindig. Na jó, idén talán többen voltak mögöttem, mint előttem. Mondjuk az idei verseny érdekes volt: kevesebb pontot kaptam, mint akár 2 éve. Igaz, ez igaz volt mindenkire...

Te még zongorázol?? Mármint zeneiskolai szinten. Kedvenc darabok?? Csakhogy én is kérdezzek :)

Előzmény: kalika000 (158)
ZsuR Creative Commons License 2007.08.08 0 0 159
Most nem tanulok semmi ujat - nyar van, nem?!?!? :))

Osszel ujra kezdem a zongora leckeket - maskepp nincs ertelme. . .ismetelek, amiket az ev soran tanultam azokat jatszom. No meg kellene a skalazas. . .kottaolvasas. . .

Szeptember vegen kezdodnek az orak, addig kellene valami fejlodes azokban is :))!
Előzmény: Kevibaba (150)
kalika000 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 158

Hú, akkor te jóval magasabb szinten vagy mint én, ha versenyeken is ilyen jól teljesítesz. Gratulálok hozzá!

A Chopin darabokat én is szeretem, főleg a keringőket.

Előzmény: Kevibaba (157)
Kevibaba Creative Commons License 2007.08.08 0 0 157

A kedvenceim a Chopin-darabok :)) Zongoraversenyen is Chopin: cis-moll Nocturne-je aratta eddig a legangyobb sikert, vagy 8 helyen léptem fel ezzel. Másik kedvenc Debussy: E-Dúr Arabesque, bár ezt jól lepontozták :/ Igaz, túl lett gyakorolva szép magyarosan kifejezve.

Hát, jól megy-e a zongorázás... Ezüst fokozatnál jobbat sosem kaptam. De én szeretem :) Igaz, már 2 hónapja nem zongoráztam... Kevés az idő. Pedig most egy Liszt-darab következne.

Előzmény: kalika000 (156)
kalika000 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 156
Akkor nagyon jól mehet a zongorázás, ha 6 év alatt 8 év anyagát megtanultad. Milyen darabokat játszol mostanában, mik a kedvenceid?
Előzmény: Kevibaba (154)
Kevibaba Creative Commons License 2007.08.08 0 0 155

Igen-igen, így a legegyszerűbb.

Még egy tipp: a #-es hangnemeknél az utolsó # mindig a Ti hang.

Előzmény: kalika000 (153)
Kevibaba Creative Commons License 2007.08.08 0 0 154

Szia!

 

Hehe, sok hasonlóság van a zongoráink között :)

Most szeptemberben leszek a suliban 11.-es, így zongorában kilencedikes. Egyébként csak 6 éve zongorázom.

 

Üdv: Liána

Előzmény: kalika000 (152)
kalika000 Creative Commons License 2007.08.07 0 0 153
Ezt szerintem nem olyan nehéz megjegyezni. Csak azt kell tudni, hogy a C-dúr az alap, ahol nincs előjegyzés. És ha ettől 5 hangot számolsz, akkor 5 hangonként jönnek a kersztes dúrok. Pl. cdefg és G az egy keresztes, utána gahcd és D a két keresztes és így tovább. A b-seknél ugyanígy, csak ott 4 hangot kell számolni a C-től. 
Előzmény: ZsuR (149)
kalika000 Creative Commons License 2007.08.07 0 0 152

Érdekes, nálunk is  mamáméknál van a zongora, és én is a boci-bocit tudtam először eljátszani:) Ja és nálunk is tesómat akarták beíratni zeneiskolába, én meg megirigyeltem.

Anyukám is azon a zongorán tanult, nagyapám is tudott zongorázni, mivel az ő apja, és az ősei apai ágon mind kántortanítók voltak.

Tényleg, te most hanyadikos vagy zongorából?

Előzmény: Kevibaba (141)
Kevibaba Creative Commons License 2007.08.07 0 0 151
Először mikor írtad, a domináns, szubdomináns akkord, és társaikra gondoltam, ott el kell gondolkodnom.
Előzmény: Kevibaba (150)
Kevibaba Creative Commons License 2007.08.07 0 0 150

Húú, pedig sokat tanultam ezeket... Végülis emlékszem ám rá :) Csak észre sem veszem :P

Most milyen darabot tanulsz?

Előzmény: ZsuR (149)
ZsuR Creative Commons License 2007.08.07 0 0 149
Hat ez az, amikor gyerek az ember, nem hianyolja - ha felnott. . .akkor igen. . . Maskepp tanul.

Előzmény: Kevibaba (148)
Kevibaba Creative Commons License 2007.08.07 0 0 148
No, most engem is megfogtál :) Régen tanultam már, azóta pedig nem agyalok ezen zongorázás közben. Lehet, hogy kéne... :P
Előzmény: ZsuR (147)
ZsuR Creative Commons License 2007.08.07 0 0 147
Megjegyezni, hogy hogyan kepzodnek, meg mi a nevuk :))!
Előzmény: Kevibaba (146)
Kevibaba Creative Commons License 2007.08.07 0 0 146

Ezért ne szégyeld magad egyáltalán!!! Egyszer mindenkinek el kell kezdeni :) Nem lehet mindjárt egy zongoraversennyel kezdeni! :P

Mi a baj az akkordokkal?

Előzmény: ZsuR (145)
ZsuR Creative Commons License 2007.08.07 0 0 145
Hat nem tudom - most meg csak inkabb szegyenlem magam, a jatekomat :))! Fura erzes ennyi evvel a kicsikkel egy szinten lenni :))!

Pedalok. . .az nem is rossz, de a kottaolvasast jobban kell gyakorolnom. Meg egy kis teoriat. . .hogyan is van ezekkel az akkordokkal??? Erdekes!
Előzmény: Kevibaba (144)
Kevibaba Creative Commons License 2007.08.07 0 0 144
Szerintem büszke lehetsz magadra! :) Egy év után azért ez sem egyszerű! Ráadásul pedállal?! :)
Előzmény: ZsuR (136)
Kevibaba Creative Commons License 2007.08.07 0 0 143

Szia!

 

Hát, én is bűnösnek érzem magam... Szegény zongora is le van hangolódva már...

Az pedig lényegtelen, hogy hány évesen kezdi valaki :) Muszorgszkij is 18 évesen kezdett zongorázni, és még most is emlegetjük.

És igazad van, tényleg nagy öröm zongorázni :))

 

Üdv: L.

Előzmény: ZsuR (142)
ZsuR Creative Commons License 2007.08.07 0 0 142
Jo hogy rank talaltal!

Szeretnek annyira lemaradva lenni mint te :))! En tavaly osszel kezdtem - es hogy is mondjam, nem vagyok mar gyerek :)), sot! A nagyobb fiam most toltotte a 37. evet :))!!!

Magamnak szeretnek oromot okozni azzal, hogy zongorozni tanulok - es micsoda orom!!!

Most nyaron gyakoroltam valamennyit, de nem annyit mint maskor. . .bunosnek is erzem magam, ra kellene hajtani!!!
Előzmény: Kevibaba (141)
Kevibaba Creative Commons License 2007.08.07 0 0 141

Sziasztok!

 

Nemrég találtam erre a topicra :) Eddig csendes szemlélő voltam, de gondoltam, zongoristaként írok pár sort is. A zongorázást 2001 februárjában kezdtem el, azóta is látogatom a zeneiskolát, immár gimnazistaként. Eleinte nem vonzott a zongora annyira. Nagypapámnak volt egy pianínója, kiskoromban azon játszogattam egyujjas módszerrel. Papám meg is tanította óvodás koromban a "Boco, boci, tarka.." nótát. Aztán húgom zeneiskolás lett, ekkor persze kedvet kaptam én is :) Másfél éves csúszásom volt a kortársaimhoz képest, de sikerült behozni szerencsére: 3 év anyagát kellett legyűrnünk a tanárnőmmel 1,5 év alatt. Így most már a kortársaimmal versenyezhetek. Persze nem vagyok egy őstehetség, de magamnak eljátszogatok. Igaz, a nyáron nagyon elhanyagoltam a hangszeremet (amit a nagypapám ajándékozott oda - ezen játszottam a "boci, boci"-t :D). Hiába a nyár, sok a teendő, ráadásul két törpike Yorkshire terrier gazdija is vagyok :)

 

Remélem, nem zavartam meg írásommal senkit. Mindenkinek további jó zongorázást, tanulást! ;)

 

Liliána

ZsuR Creative Commons License 2007.08.04 0 0 140
Naugye - de en erre is buszke vagyok :)). 34 ora van mogottem :)) Pedalt eppen az utoslo ket oran kezdtunk el hasznalni. . .
Hatalmasat kell ismetetlnem a kottaolvasasbol, no meg skalazasbol sokat gyakorolni, azokat elhanyagoltam nagyon.

Meg van egy fogadalmam, egy regi darabot eloveszek, amit az egesz elejen tanultam - es szornyu volt! Most talan jobb lesz.

Nem tudom, masnak mennyit szamit az, min tanul az ember - en orommel jatszom a gyerekdalokat is, meg a klasszikust is igy leegyszerusitve.

Előzmény: kalika000 (138)
kalika000 Creative Commons License 2007.08.04 0 0 139

Ezeket sajna nem ismerem, biztos jók lehetnek.

 

Amikor én voltam elsős zongorából, szerintem még ennél is egyszerűbbeket játszottam, főleg népdalokat tanultam egyszerű balkezes kísérettel.

Szerintem ha kitartó vagy és szorgalmasan gyakorolsz te is könnyen el fogsz majd játszani nehezebb darabokat is.:))

Előzmény: ZsuR (137)
kalika000 Creative Commons License 2007.08.04 0 0 138

ugye ez a hattyúk tava?

Nekem ez 10 oldalas változatban van meg:))

Előzmény: ZsuR (136)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!