Keresés

Részletes keresés

gaspoltshofen Creative Commons License 2006.07.17 0 0 1573

Nem azért írtam ám a térképet, hogy nem akarok válaszolni, csak nekem előtt olyan jó volt nézegetni:)

Szerintem menjetek kisvasúttal (tudod ami az úton közlekedik) be a központba, 3 Euro egy kör, de sétával sincs messze, szerintem olyan busz, mai direkt oda közlekedik, nem biztos, hogy van. Mi úgy csináltuk, hogy amikor a sárkánybarlangtól jöttünk vissza, akkor ott száltunk le, egy kicsit sétálgattunk ott, és aztán a kisvasúttal visszajöttünk. De legelőször véletlenül találtunk oda, mert este sétálgattunk, nem tudjátok egyébként elrontani sem, ha végig mentek azon az úton, ami leveze a szállodáig, akkor ott balra kell menni vagy 50 m-et a Mallorcaland nevezetű játszótér mellett, és rögtön jobbra a legelső utcán forduljatok el, az az út egyenesen a központba vezet, ha meg már ott vagytok, akkor észreveszitek, mert addig vannak üzletecskék, de ott az igazi központban normális üzletek és dugig kiülös éttermek, kávézok, pub-ok vannak, és este zajlik az élet rendesen. Mi egyszer voltunk este is autóval a kint dolgozó barátainkkal.

 

Gaspi

Előzmény: berta8 (1570)
bjuczy Creative Commons License 2006.07.17 0 0 1572
Köszi szépen!!!!!
Előzmény: gaspoltshofen (1568)
gumimacy67 Creative Commons License 2006.07.17 0 0 1571

Air Europaval még 1991-ben utaztam Mallorcara. Volt rendes ellátás a fedélzeten és a jegyek helyre szóltak. Azóta nem tom, mi változott.

 

üdv.

gumimacy 

Előzmény: G.max (1559)
berta8 Creative Commons License 2006.07.17 0 0 1570

Igen, megtaláltam, nagyon hasznos az a térkép!!!

De mégiscsak más olyan embertől hallani (olvasni), aki már személyesen volt ott. :)

Ha nem akarunk annyit gyalogolni, melyik helyi buszjárat közlekedik a belvárosi részbe (ha esetleg emlékszel rá)?

Köszi.

 

Előzmény: gaspoltshofen (1569)
gaspoltshofen Creative Commons License 2006.07.17 0 0 1569

Szia,

 

mi sem vagyunk azok a nagy szórakozósok, mégis minden este jót sétáltunk, és időnként 1-1 boltba be is néztünk.

Nincs igazi parti sétány, mivel elégg be van építve a part, ill. sziklás a part, de ettől független sok szép táj van, meg szép épületek. Este a klíma ideális, enyhén fúj a szellő, egyáltalán nincs az a fülledt meleg, ideális sétára.

Cala D'or nagy település, de aki nem a központi részen van, az olyan mintha a külvárosba lenne, de ez igazából csak akkor tűnik fel, ha bemész a nyüzsgő Cala D'or-ba. Ettől függetlenül sok szép hely van ott, mint egy tipikus üdülőfaluban. Mi gyalog sétáltunk be a központba, az a szállodától kb. 25-30 perces séta. Ha felmész arra a térképre, amit még anno beszúrtam ide, akkor teljes településtérképet is találsz utcákkal, és ott meg tudod nézni az öblöket, meg a központi részt is, persze csak ha érdekel.

 

Gaspi

Előzmény: berta8 (1566)
gaspoltshofen Creative Commons License 2006.07.17 0 0 1568

Szia,

 

lehet napernyőt használni, úgy csinálják, hogy a víz előtti szakasz az szabad, ott lehet gyékényt, napernyőt, türülközöt letenni, mondjuk készülj fel, hogy időnként a szádban lesz egy láb, olyan zsufis, de el lehet viselni, a napágyak pedig ez után következnek szépen sorba, az ára ide-vagy oda, de volt olyan, hogy 11 órakor az utolsót vettük igénybe. Napernyőt nem is biztos, hogy vinnék a helyedbe, mert 7-8 Euro-ba kerül 1 db, sőt a "gumihólyagok" is a magyar ár alatt vannak, 5-10 Eurorér márt jót lehet venni.

A buszut kb. 1 óra fővárosba, nem tudom pontosan, hogy milyen sürven mennek, azt tudom, hogy reggel 9-kor ment egy, mert azzal mentek sokan Cala D'orból. A teljes menetrend ki van téve arra a táblára, amit már írtam. (A szállodához levezető uton, ha a szállodától mész visszafelé, akkor balra a sarkon van a Steak House, ill. egy kis Interspar mellett, szempe pedig a Florida étterem van), igazából a Palmai menetrendet nem tudom, mert mi még első nap tudatlanul elmentünk az utazási irodával.

Autóbérlés, abban az utcában, ami a szállodához vezet, ott van vagy 5 kölcsönző, szerintem érdemes végig nézni őket, és kiválasztani a legkedvezőbbet, ami mondjuk bírja a hegyi utat, van benne klíma is, ill a pénztárcátoknak a legmegfelelőbb. Mivel nektek megvan oldva a reptérről a lejutás, így szerintem anyagilag így jártok a legjobban, nem érdemes már a reptérre kérni az autót, ráértek ott annyi napra kivenni, amennyire szeretnétek.

 

Örülök ha segíthetek, mert én is szeretem ha már minden lehetséges infoval együtt megyek nyaralni, sok minden kellemetlenséget megspórolhat magának az ember.

 

Gaspi 

Előzmény: bjuczy (1564)
truman1 Creative Commons License 2006.07.17 0 0 1567

Sziasztok!

 

El Arenalban ismeri valaki a HOTEL Bahamast.

 

Környéke, tenger, kaja, stb.

 

köszi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

berta8 Creative Commons License 2006.07.17 0 0 1566

Szia,

 

Cala D'or -al kapcsolatban lenne kérdésem.

Mi igazából nem vágyunk éjszakai szórakozásra, sokkal inkább arra, hogy lehessen nagy sétákat tenni és nézelődni esténként. Szerinted erre alkalmas a település? Van sétálóutca, vagy part menti sétány? Különben mekkora ez a hely?

 

Köszi,

Berta8

Előzmény: gaspoltshofen (1548)
MEB Creative Commons License 2006.07.17 0 0 1565
Az első induló 15-ös busz olyan reggel 6 körül indul Palmából.
Legalábbis úgy emlékszem,hogy azzal jöttünk haza a diszkóból. :)
Előzmény: bjuczy (1564)
bjuczy Creative Commons License 2006.07.17 0 0 1564

Szia!

Én is szeretném megköszönni a leírásod. mi aug. 15-én megyünk ugyanide. Sejtettem, hogy méreg drága lesz minden utazás ha szervezetten megyünk, ezért biztos, hogy az autóbérlést fogjuk választani. Van vmi javaslatod, hogy hol a legolcsóbb? Ha viszünk saját napernyőt, lehet használni gondolom...?

Mennyi idő bejutni a fővárosba busszal? Hajnalban milyen gyakran mennek a buszok?

 

Köszi előre is a válaszokat.

 

Bjuczy

Előzmény: gaspoltshofen (1538)
G.max Creative Commons License 2006.07.17 0 0 1563

Szia!

Ha visszajöttem, majd leírom a tapasztalatokat a légitársasággal kapcsolatban. A finnyás gyermekemnek meg viszek valami rágcsát, és ő is el lesz azzal foglalva. Bár 2,5 óra nem túl hosszú repülőút. Úgy emlékszem kb ennyi volt hajdanán is.

 

Előzmény: EastWitch (1562)
EastWitch Creative Commons License 2006.07.17 0 0 1562
El Arenal! aug.8án! nekem azt mondták hogy egy szendvics meg egy üditő az ellátás. ez persze reggel. lehet hogy délután már rendes ebédet adnak. A Wonderland Travellel megyek!
Előzmény: G.max (1561)
G.max Creative Commons License 2006.07.17 0 0 1561

Szia!

Mi júli 25-én megyünk. Állítólag nem fapados, így gondolom a helyekért nem kell dulakodni. Sajna a késést már csak a reptéren tudod meg. Mi egyszer Korfuról haza +4 órát vártunk ( a szokásos 2 mellé). Nekem nem gond, de a gyerkőceim nagyon türelmetlen fajták. És azért az is érdekel mit adnak enni. Ez a gyerekeknek külön "műsor" a repcsin.

Remélem utazott valaki már ezzel a géppel, és ha nézi a fórumot, talán ír róla.

Te mikor mész? Meyik irodával, hová?

Előzmény: EastWitch (1560)
EastWitch Creative Commons License 2006.07.17 0 0 1560

szia

 

mi is ezzel a géppel megyünk! mikor indultok?

állitolag nem teljesen fapados és van ellátás rajta. remélem nem kell majd dulakodni a helyért mint a többinél:(

azt sajna nem tudom hogy késik e vagy sem. remélem nem!!! bár visszafelé jöhetne majd később:)

Előzmény: G.max (1559)
G.max Creative Commons License 2006.07.17 0 0 1559

Szia Jutinka!

Köszi az infót! Mi akár az 5 órás utat is bevállaljuk, ha szép helyekre visznek.

A víz alatti világ milyen volt? Akár a hajóút alkalmával vagy a strandokon? (azt hallottam, hogy Paguera-n nem túl tiszta, de a műholdas képet nézegetve, gondoltam arébb sétálunk egy kicsit a nyüzsis parttól)

Az én gyerekeimet csak az érdekli, mi van a víz alatt. Nem a tengeri fűre gondoltam. :-) Imádnak "búvárkodni". Engem a leginkább az szeretném tudni, hogy melyik öbölbe menjünk, ahol sok a látnivaló a víben. Ezért gondoltuk, hogy hajóval mindenképp nekivágunk, mert azért ott nagyobb esélye van, hogy valamilyen sziklás-érintetlen helyre visznek, és a gyerekeknek lesz látnivaló bőven.

Autót is szeretnénk bérelni, amivel felkeresnénk egy-két sziklás öblöt. Van esetleg javaslatod merre menjünk?13 éve voltam Mallorca-n. Már nagyon rég volt.

 

Ti milyen géppel utaztatok:

Mi Air Europa-val megyünk. Hallottál róla milyen? Késős fajta-e pl.

 

Köszi Gabi

 

 

 

 

Előzmény: Jutinka (1557)
EastWitch Creative Commons License 2006.07.17 0 0 1558

sziasztok

 

nem tudja véletlenül valaki hogy a fővárosból megy e busz Es Trenc-be vagy csak kocsival lehet oda eljutni?

 

Jutinka Creative Commons License 2006.07.16 0 0 1557

Szia Gabi!

 

Pagueráról a SUBMARINE hajóval hajókáztunk, ami 11:00-kor, 13:00-kor és 15:00-kor indul Pagueráról. A kétórás hajóút 12 euróba kerül fejenként. Mi előző nap vettük meg a jegyet, így a gyerekeknek ingyen volt. Ha aznap vettük volna meg a jegyeket, nekik is ennyibe került volna. A hajóra szálláskor fénykép készül az utasokról, aki kéri, 7 eurót kell fizetni érte. A hajó aljába is le lehet menni, ott meglehet nézni a tenger fenekét, halakat, stb. A tetejére is lehet menni. Lesz lehetőség a hajókázás közben egy kis csobbanásra is, ezért fürdőruhát, törölközőt aki akar, vigyen magával. Érintettük Santa Poncat, Camp de Mart, Cala Fornellst.

Létezik egy másik hajóút is, de az 5 órás. Azt nem próbáltuk ki,mert hosszú lett volna.

Tavaly még volt a Nemo tengeralattjáró, de idén már nincs. Pedig ezt is szerettük volna kipróbálni,de mivel megszünt, nem sikerült. Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

Előzmény: G.max (1556)
G.max Creative Commons License 2006.07.15 0 0 1556

Kedves Jutinka!

Meg tudod mondani milyen hajózási lehtőségek vannak Pagueráról. Hová visznek ki, mennyi ideig tart, mibe kerül?

Előre is köszi a segítséget!

Gabi

Zsebi80 Creative Commons License 2006.07.15 0 0 1555

Ez remek,köszi!

Előzmény: frecska (1554)
frecska Creative Commons License 2006.07.14 0 0 1554

Szia Zsebi80

 

Porto Colom környéki öblök legalábbis ahol mi jártunk homokos stranddal rendelkezett. Egyedül a Cala Mondrago iker öböl szélesebb öble volt kicsit zavaros a felkavarodott tengeri növénytől de beljebb az is tiszta volt. Nagyon jó a Cala Marsal öböl is ott is megáll az üvegfenekű hajó. Napernyő+2 napágy 11 Euró/nap. Több öbölbe is voltunk de álltalába nem is foglalkoztunk vele hogy melyik csak mentünk.

Előzmény: Zsebi80 (1547)
verocs55 Creative Commons License 2006.07.14 0 0 1553

Szia,

 

Ajánlanám Porto Cristot, de más több barlang is van a gyerekek szeretik. A Marinelandot, ez Palma Nova közelében van, itt van delfin show, papagáj show, és vagy rozmár vagy fóka, ja és pingvinek is vannak állítólag. Van még az Aqualand ott csúzdázni lehet. Ez mind Palma de Mallorca közelében van, kivéve Porto Cristot. Ezek tudnám ajánlani.

Lénácska Creative Commons License 2006.07.14 0 0 1552
Jutinka! Persze, hogy érdekel minden info. Az msnt tudnám erre leginkább elképzelni. A lenacska@gmail.com-ra megírhatnád a címed, én pedig felvennélek akkor, ha ez így megfelel :)
Előzmény: Jutinka (1551)
Jutinka Creative Commons License 2006.07.14 0 0 1551

Lénácska!

 

Az este jöttünk haza Pagueráról. Mi a Valentin Parkban voltunk. Ha infora van szükséged, szívesen segítek. /skype, msn/

Előzmény: Lénácska (1542)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.14 0 0 1550

SOS!

 

Olvasgatom a topikot, de rengeteg a hsz. Ezért egyszerűbbenk látom, ha kérdezek. Azért SOS, mert augusztus első hetében mennénk, úgyhogy a héten le kéne foglalni. Mallorcán még nem jártam.

Kérdésem, hogy mely települések azok, ahová gyerekkel, családdal is érdemes elmenni? Nem kell, hogy nagyon nyugi legyen, sőt, de nem szeretnék beugrani a másik végletbe sem, vagyis olyan városba/városrészbe, ahol a legdurvább éjszakai élet megy.

Szálloda infókat is szívesen vennék, 3+, vagy 4 csillagos kategóriában. Ha valaki elégedett volt valamelyikkel, kérem ne tartsa magában. :-)

 

Egyébként mennyi a repülési idő?

Előre is köszönöm.

lujza2 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1549

Másfél hete jöttem haza a mallorcai Cala Majorból. Elutazásom előtt érdeklődtem a fórumon erről a helyről, de senkitől sem kaptam választ, hogy ismerné a szállodát, ahol voltam. A kb. 400 szobás szállodában csak mi voltunk magyarok a sok spanyol, francia, angol és német túrista között. Lehet, hogy nem annyira ismert (csendesebb, nyugodtabb pihenésre való, a spanyol királynak is itt van villája), mint El Arenal és a többi felkapottabb hely, de mi maximálisan elégedettek voltunk mindennel! A Karthago Tours szervezte az utat, a Sky Europe-pal utaztunk. Minden az előre megbeszéltek szerint rendben zajlott. A kihelyezett idegenvezetőnk az a Novák Barna volt, aki  a  mallorcai útikönyvet írta, amit vittünk. Nagyon rendes és készséges volt ő is és a másik idegenvezető (Katalin) is.

A szállodánk nagyon szép és tiszta volt, a kilátás az erkélyünkről - az udvarra, a medencére, a környező hegyekre és két szálloda között a tengerre a nevéhez illően (Belvedere)- csodálatosan szép volt. Minden este más program, a gyerekeknek délutánonként is  foglalkozás és egyéb téren is igen gyermekbarát volt a szálloda. Az "all inclusive" ellátás főúri volt! Mindenkinek ajánlom, aki gyerekkel megy nyaralni! Egész nap korlátlanul ehettünk, ihattunk, amennyi belénk fért. Jégkrém, hotdog, hamburger, grillcsirke, pizza, popkorn, sültkrumpli, cola, sör, stb. napközben a három bőséges és változatos svédasztalos főétkezés között.

A fakultatív programok (sziget túra, barlangok, Marineland, a főváros) nem voltak túl drágák és mindegyik nagyon érdekes volt.

Az árak elég aránytalanok Mallorcán (pl.: 1 gömbös fagyi 1,5 euró, 5 l-es ásványvíz 2 euró, a homokba leszúrható napernyő /haza is hoztuk/ 6,5 euró) és általában magasak a mi átlagfizetéseinkhez képest.

Autót csak az béreljen, aki nagyon jól  vezet, mert szűkek az utcák, sok az emelkedő-lejtő, az ottaniak "veszettül" vezetnek, rengeteg a koccanás.

A táj gyönyörű, az időjárás nagyon kellemes volt. Közel sem volt olyan meleg, mint pl. Tunéziában.

Csak kánikulára való ruhákat vigyetek! Rövidnadrág, póló, szellős nyári ruha, fürdőruha, napszemüveg, kényelmes cipő. Flancos ruha nem kell!

 

Remélem ezzel a kis beszámolómmal más is kedvet kap ehhez a szállodához. Ha igen, szívesen elolvasnám az ő véleményüket is.

 

gaspoltshofen Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1548

Szia, na a Ferihegyi reptér egy rémálom, én először utaztam fapadossal, és amikor felszáltunk a gépre közltem a párommal, hogy utoljára is, de így az idő némileg megszépíti már a dolgokat, bár Ferihegy ezerszer szervezetlenebb volt, mint Palma.

Megpróbálom leírni, ha valakinek már ezek a dolgok triviálisak bocs, nekem újak voltak. Amit az utazási irodában kaptál az a repülőjegy már, azzal azonnal mehetsz is a reptéri pulthoz. Ahogy bemész az ajtón jobbra vannak a "becsekkoló pultok", nekünk ahhoz viszonyítva is balra volt a pult. Igen korán kellett kimenni, (mi este 11-kor indultunk hazulról, hogy tuti felérjünk), háromkor meg is kezdték a jegykiadást, így utólag nem már tudom, hogy tök mindegy, hogy mikor kapod ott meg a jegyet, mert amikor majd kezdődik a beszállás, akkor először a (kis)gyerekeseket szólítják, na itt jó magyar szokás szerint ment mindenki, boldog boldogtalan, egy idő után le is állították. Busszal visznek a gépig, két busz volt, az elsőre felszálltak a gyerekesek, meg még aki fel tudott nyomulni, a másodikon alig voltak. Az első busz megy a gép elejéhez a második a végéhez. Ehhez képest egy időben értünk a géphez, és mindenki megindult, mint az örült, a vége ennek az lett, hogy a gyerekesek szálltak fel utoljára, és mivel a gép hátuljába kevesebben voltak, így ők előbb jutottak helyhez, tehát logika nem volt semmiben. Amikor mi mentük kifelé és befelés is volt 10-30 üres hely (180 fős gép), tehát azért annyira nem kellett volna egymást fellökni. A buszokhoz, tehát a gépre, ha jól emlékszem 4.20-kor kezdődött meg a beszállás.

Visszafelé Palman olyan jegyet adnak, ami helyre szól, de ez ne tévesszen meg senkit, a légiutas kisérők a gépen közlik, hogy oda ülsz, ahová akarsz.

 

A Cala D'or-i partot kérdezte valaki, sziklás a partvonál, állítólag (mi nem kerestük) lehet néhány helyen szűz helyeket találni, viszont a város öblökre épül (ezeknek külön nevük van Esmeralda, Ferrera, Serena,....), és az öblök finom homokosak, folyamatosan mélyülnek, gyerekeknek is ideálisak.

 

Ami most még eszembejutott, hogy az idegenvezető mondta az elején, hogy ritkán előfordulhatnak medúzák, főleg beljebb a tengerben, és ahogy melegszik a tenger. Ha valakit megcsíp, akkor a Baywatch-os emberkénél van rá kenőcs, nálunk senkivel nem történt egyébként ilyen, és másoknál sem láttam.

 

Gaspi

Előzmény: Acord (1545)
Zsebi80 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1547

Szia!

A keleti parton Porto Colom, Cala D'or térségében milyen partok vannak, melyikeket érdemes felfedezni? Homkos a strand?

Előre is köszi!

 

Előzmény: frecska (1546)
frecska Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1546

Sziasztok

 

Ma jöttünk meg Mallorcáról a Porto Colomban levő Hotel Cala Marsalba voltunk félpanzióban.

Autót béreltünk 5 napra 1000 km-ert mentünk, rengeteg látnivaló van.

Aki teheti a fakultatívokat hadja ki mert drága. Bérelt autóval mindenhova eljutni,csak drágább fajta térlépet vegyetek mert ezek nem szaroznak folyamatossan építik az utakat és autópályákat az 1-2 éves térképek már elavúltak.

A kreszt tartsátok be mert büntetnek és sok a trafipax is.

Rengeteg infó van kérdezzetek nyugodtan a delfinshowt nem szabad kihagyni de 1 nap csak 2 előadás van 11 körűl és 15 órakór de ha elöbb éretk oda van más látnivaló is kisgyerekeknek van egy kis pancsoló is nekik fűrdőruhát vigyetek.

A kérdésekre leghamarabb holnap du tudok válaszolni.

 

Email.  frecska@vnet.hu

Acord Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1545

Szuper:-)

 

Nagyon köszönöm a segítségedet.

annyit kérdeznék még,hogy a reptérre nektek is hajnal 3-ra kellett kimenni?

Valaki azt mondta,hogy a terminálra be sem engednek csak 4h-kor.

Ez,hogy működik?

 

Előreis köszi a választ:-)

 

Angel

Előzmény: gaspoltshofen (1538)
verocs55 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1544

Sziasztok,

 

Kérdésem lenne azokhoz, akik jártak már Barcelonában. Szeretnék delfint simogatni, de Mallorcán a Marinelandban tudom, hogy nem engedik meg. Barcelona közelében is van egy Marineland, és ott van az állatkert. Tudja valaki esetleg, hogy hol engedik meg, hogy megsimogassam?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!