Keresés

Részletes keresés

gergem Creative Commons License 2017.07.04 0 0 1447

Sziasztok

 

Bled-Bohinj környékén van valamilyen ötletetek rossz idő esetére? Amikor mi megyünk, sok esőt mond, ha szelíd lesz, kirándulunk, de kellene egy B-terv.

 

 

Köszi!

pamag Creative Commons License 2017.07.03 0 1 1446

Nem, bár ősszel felmerült ez a lehetőség is.
Koperből több buszjárat van, Piranból csak napi egy oda-vissza.
Aztán Triesztben lett a szállásunk, és ott tömegközlekedtünk, tehát a belvárosi parkolókról nincs tapasztalatom.
Trieszt egyébként nem annyira "digó", érezni, hogy nem volt mindig olasz. Szervezettebb, precízebb a város, mint az ősolasz települések.

Előzmény: vnuk (1445)
vnuk Creative Commons License 2017.07.03 0 0 1445

Koperből ment már valaki busszal Triesztbe? Arra gondoltam, hogy az autót szlovéniában hagyom és inkább busszal megyek át. Nem szeretem a digók vezetési meg parkolási stílusát.

pamag Creative Commons License 2017.07.01 0 0 1444

Helyi utazási irodánál keress.

Portoroz honlapján ez van:
http://www.portoroz.si/en/experience/activities/excursions/boat-excursions

Előzmény: m.robi (1442)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.01 0 0 1443

Szerintem menetrendszerinti hajójárat nincs, bérelni tudsz hosszabb-rövidebb időre személyzettel vagy anélkül. Piranból van Velencébe egynapos kirándulás.

Előzmény: m.robi (1442)
m.robi Creative Commons License 2017.07.01 0 0 1442

Portorozból vagy a közelből vannak hajó kirándulások ?

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.23 0 1 1441

9 nap az rengeteg! Nagyon sok minden belefér, még bledi központtal is. Örülök, hogy segíthettem, ha valami konkrét kérdés van szívesen válaszolok. Itt is köszi a kedves szavakat. Ljubljanát ki ne hagyjátok! Bringázni mindenhol lehet, az edzettebbeknek főleg :)

Előzmény: petjóka74 (1440)
petjóka74 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 1440

Szuper "kis" beszámoló!!! Gratulálok! Nagyon sok forrásból próbáltam tájékozódni, de szinte mindenhol ugyan azt találtam, ugyan azok a képek, ugyan azok a leírások. Ez nagyon jól jött, mi július végén utazunk 9 napra, eddig gondolkodtam, hogy Ljubljanaba elmenjünk-e egyáltalán - mi a Bledi tónál leszünk - , de most megerősítettél, hogy érdemes. Köszönjük a szuper leírást! 

Előzmény: Törölt nick (1439)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.22 0 2 1439

Nem túl pörgős topic, de hátha... Országjárós beszámoló, a kevéssé ismert helyekről.

http://hosszanexponalunk.blog.hu/2017/06/22/miert_eppen_szlovenia

alphabetti Creative Commons License 2017.05.12 0 0 1438

Predjamaba érdemes felmenni akár a tenger felé is. Mi kisebb gyerekekkel jártuk be, simán vették az akadályt. A Portoroz-i strand nem túl gyorsan mélyül, gyerekkel jó. A part inkább apró kavicsos mint homokos. Tavaj is arra nyaraltunk, idén is készülünk.

Előzmény: m.robi (1434)
Kobzoska Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1437

Mi 3 vagy 4 éve voltunk Koperben, az éjszakás vonattal jöttünk-mentünk.

Minden rendben volt, nem volt kényelmetlen, jót aludtunk. Az ajtót lehetett zárni. Augusztus második fele volt, nem voltak sokan.

Előzmény: csimbi17 (1426)
dzsonivir. Creative Commons License 2017.04.09 0 0 1436

Fürdésre igazából csak  a július-augusztus jó, legalábbis, ha nem kedveled a hideg vizet.

Bár mi július végén voltunk és nem volt kellemes a víz, egyszer mentünk be, ha már ott vagyunk, volt vagy 20 fokos. 

Előzmény: Törölt nick (1432)
70Caruso Creative Commons License 2017.04.09 0 0 1435

Sziasztok!

2-3 napra mennénk, HR, SLO, I útra, tengerparti városok bámulására, augusztusban. Nem akarunk előre fixálni semmit, így a szállást sem.

Éppen ezért merült fel kérdésként, hogy Szlovéniában van-e lehetőség ad hoc találni kis panziót, 3 főre, 1 éjszakára? Amolyan Balaton parti zimmer frei mintájára?

m.robi Creative Commons License 2017.03.13 0 0 1434

köszönöm a segítséget

a gyerekek még kicsit 6 és 3 éves, így kell megválasztanunk a programot, inkább strand, mint várrom. Portorozi strandról nagyon jókat írnak, a víz gyorsan mélyül vagy lassan? 

Előzmény: Szirénke35 (1431)
pamag Creative Commons License 2017.03.12 0 0 1433

Van (volt) strand a tónál.

Egy fizetős a vár alatti részen, szabadstrand pedig a kempingnél, a tó északi részén. Hogy most megvannak-e, nem tudom.
http://www.bled.si/hu/

Bledben érdemes a tavat körül is sétálni, illetve a csilingelős kisvonat is megkerülte.

De aki ott jár, Bohinjt sem szabad kihagyni. A Bledi tó romantikus, a Bohinji tó vadregényes.

 

Összefoglaló turisztikai honlap Szlovéniáról:
http://www.sloveniaholidays.com/

Előzmény: Törölt nick (1432)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.12 0 0 1432

Szia,

 

köszi az összefoglalót, nagyon hasznos! Azt szeretném megkérdezni, hogy a bledi tó csak mint tó érdekes, vagy van strand része is? Illetve Portorosban a strand szabad strand jellegű, vagy belépti díjas?

Előzmény: StockHolmi (1412)
Szirénke35 Creative Commons License 2017.03.06 0 1 1431

Szia!

 

Mi ősszel voltunk Szlovéniába. Úgy terveztük meg az utat,hogy Bledi tónál töltöttünk 2 napot,megnéztük a Bledi várat,elmentünk a Vintgar szurdokhoz. Innen továbbmentünk a Predjamai szilkavárhoz és a Postojnai cseppkőbarlanghoz,ezután irány a tenger! :)

Korte-n volt a szállásunk a "Stara Sola Korte" hotelben. 2 éjszakát töltöttünk itt. Ez a tengertől 6-7 km-re van. Innen lebicikliztünk a tengerhez érintve Portorozt és Pirant. Nekem Piran jobban tetszett,hangulatos,olaszos jellegű tengerparti hely.

 

A Bledi tó gyönyörű a szigettel és a templommal,a szigetre nem mentünk be,mert 12 euro lett volna a pletnázás (ez egy csónak neve,amivel bevisznek a szigetre) és még 6 euro,hogy megkongasd a harangot a templomban,hogy teljesüljön egy kívánságod. :) A bledi várba 10 euro/fő a felnőtt jegy. A Vintgar szurdok 4 euro/fő,ha jól emlékszem.

A Predjamai sziklavárhoz és a Postojnai cseppkőbarlanghoz érdemes kombinált jegyet venni,mert így valamennyivel olcsóbb. Predjamánál a parkolás ingyenes,de a cseppkőbarlangnál 4 euro a parkolási díj. 2 felnőtt kombinált jegy a várhoz és a cseppkőbarlanghoz egy kis ajándékokkal és parkolási díjjal együtt kb 70 euro volt.

 

Nem tudom mennyi idősek a gyerekek,de ha érdekli őket a várromok akkor érdemes megnézni "Grad Kamen" várát,ami Bledtől kb 10 km és ingyenesen látogatható.

 

 

 

Előzmény: m.robi (1429)
pamag Creative Commons License 2017.03.06 0 0 1430

Skocjani cseppkőbarlang. Lipicai ménes. Piran - azzal tkp össze van épülve.
Van turisztikai honlapja:   http://www.portoroz.si/en/
Bled onnan elég messze van, arra inkább külön utat szánj egyszer, ott több látnivaló van, mint egy séta.

Előzmény: m.robi (1429)
m.robi Creative Commons License 2017.03.06 0 0 1429

Sziasztok!

 

2 kis gyerekkel a nyáron mi is Szolvéniába megyünk nyaralni.

A portorozi hotel Ville parkba. Ismeri valaki ezt a szállást, volt már itt valaki?

A szállás, a környéke, a tengerpart eléggé gyerekbarátnak néz ki. Valójában is az?

Mivel szeretnénk néhány helyet megnézni, a következőket néztem ki: Postojna (cseppkőbarlang), Predjamai rablóvár, Bledi tó, Vintgar szurdok, esetleg Ljubljanát.

Mit nézzünk még meg? 

Szirénke35 Creative Commons License 2017.03.04 0 0 1428

Szia!

 

Sok mindentől függ. Mi az utazás célja? Tengerparti nyaralás vagy kirándulás a hegyvidéken stb. A család mit takar,2 felnőtt és 2 gyerek? Hány napra mennétek? A felsorolt szállások közül van amelyik a tengerparton van van amelyik a hegyvidéken. Bled és Portoroz kb 170 km-re van egymástól ami még autópályán is közel 2 órás utazás.

 

 

Előzmény: Peter11982 (1427)
Peter11982 Creative Commons License 2017.03.03 0 0 1427

Sziasztok!

 

Szlovéniában melyik szállást javasolnátok az alábbiak közül? Családdal mennénk. Március 31-ig úgy néztük, hogy előfoglalási akció van, így addig szerencsés lenne lefoglaljuk, mit javasoltok? 

 

Belvedere Hotel Izola

 

Salinera Hotel Strunjan

 

Astoria Hotel Bled

 

Vile Park Hotel Portoroz

 

Krim Hotel Bled

 

Remisens Premium Casa Rosa Hotel

 

csimbi17 Creative Commons License 2017.02.24 0 0 1426

szia StockHolmi,

most olvastam, h ti vonattal mentetek Koperből vissza Bp.-re, az éjszakai Istriával.

a kérdésem, hogy milyen volt a vonat út, lehetett-e aludni, kényelmesek voltak-e a hálókocsik, mennyire voltak karbantartva, mennyire volt biztonságos, be lehetett-e zárni a fülke ajtaját....? a nyár elején tervezem(zük) így utazni Koperbe. Mire érdemes készülni,......

 

Előzmény: StockHolmi (1412)
csimbi17 Creative Commons License 2017.02.24 0 0 1425

sziasztok,

valaki utazott az elmúlt évben Bp-ről Koperbe vonattal? milyen most a vonat állapota, a hálófülkék? régi lestrapált, v újabbak?

köszi

 

Szirénke35 Creative Commons License 2017.02.18 0 0 1424

Szia!

 

Portorozból át tudtok tekerni Piranba,gyönyörű,hangulatos tengerparti kisváros,mindenképpen nézd meg. A tengerpart mellett jól kiépített kerékpárúton át lehet menni Piranba rövid idő alatt. Mi októberben voltunk Korte faluban,ez kb 300 méterrel a tengerszint felett van,6-7 km volt a tengerpart innen. Kaptunk a szálláson elektromos rásegítésű bicikliket,amivel könnyedén küzdöttük le az emelkedőket! :) Teszek fel néhány képet,remélem tudtam segíteni. :)

Előzmény: zsolo61 (1423)
zsolo61 Creative Commons License 2017.02.06 0 0 1423

Sziasztok, szeretném kérdezni, hogy ha Portorozsi pár nap pihenésre bringákat viszünk, milyen távolságokat lehet, vagy lehet-e egyáltalán megtenni a part közelben kellemesen, nagyobb szint emelkedések nélkül?

Szirénke35 Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1422

Szívesen! :)

 

Ma este értünk haza, szerdán reggel indultunk és vasárnap reggel jöttünk vissza fájó szívvel,mert sok szép dolgot láttunk és élményekben gazdagon tértünk haza. :)

Az uticéljaink között szerepelt a Bledi tó és környéke,Postojnai cseppkőbarlang,Predjamai sziklavár,Piran városa. Hazafele megálltunk Celjében és megnéztük a várat.

 

Ha bármi kérdésed lenne az úttal kapcsolatban kérdezz bátran. :)

Előzmény: marcsusz62 (1421)
marcsusz62 Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1421

Köszönöm szépen Szirénke

Előzmény: Szirénke35 (1420)
Szirénke35 Creative Commons License 2016.10.21 0 0 1420

Szia!

 

Én most Szlovéniában vagyok amolyan megkésett nyaraláson. 2 éjszakát Bledben töltöttem 2 meg Izolán fogok eltölteni.

Bledben érdemes megnézni a várat a tó melletti sziklán,megnézni a Vintgar szurdokot az is gyönyörű. Van egy sziget a Bled tónál amin áll egy templom,ide "pletnával" egy evetős hajóval lehet átmenni és meghúzhatod a harangot a templomban és a legenda szerint teljesülni fog egy kívánságod,természetesen mindezt jó pénzért. :)

Előzmény: marcsusz62 (1419)
marcsusz62 Creative Commons License 2016.10.21 0 0 1419

Sziasztok.Tervezem a 2017 évi nyaralást.Szálláskeresésben vagyok.Bledi to vagy Bohinji to.Melyiket ajánljátok?Köszönöm üdv mindenkinek

monik4 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 1418

Szia Ubi! 

Végül melyik úton mentetek? Milyen volt? 

Mi szeptember végére tervezünk egy hosszú hétvégét Szlovéniában, gyűjtöm a látnivalókat. A hágókat mi is nagyon szeretjük. 

 

Mit gondoltok, szeptember végén még lehet jó időnk? 

Előzmény: ubladen (1416)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!