Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Norka30 17 órája Creative Commons License 166987

A család egyébnek sem örülne, ha hétvégén reggel-délben-este elillannék egy-egy 10-12 km-re :))) 

Igen, a 36 km megvolt önbizalomnövelőnek, de attól már kicsit fázom, hogy még megint 30-at és fm-et menjek, és hopp, utána már 6 nap múlva maraton is van. Még meggondolom. A derekam sem szereti ezt, terepet felfedezni nincs idő, a jól bejáratott útvonalak variálása meg majdnem mind aszfalton megy ekkora távon. (Van egy kis porckorong kopás alul, amit tornával ellensúlyozok, no de heti 50+ km-ket tartósan elég nehéz ellensúlyozni aszfalton, márpedig most így néz ki a dolog.) 

Ma elmentem a Cardio Controlhoz, megtudni, mi is a helyzet a zónáimmal. 197-es pulzusig mentünk el (szerintem még ment volna, de nagyon irritált engem az az izé az arcomon, kezdett rajtam elhatalmasodni a pánik), és a doki máris elöljáróban azt mondta, hogy 165-ös átlaggal még bőven aerob vagyok és el tudok menni vele sokáig. Szóval, amit sejtettem, beigazolódott... 

Előzmény: zilaci. (166974)
pom-pom57 17 órája Creative Commons License 166986

Mi benne a nehéz?Olvasd el figyelmesebben.A könyvek megtalálása!!

Előzmény: Butch Cassidy (166983)
pom-pom57 17 órája Creative Commons License 166985

Megnézem ennek  a brutális  ultramaratonnak mikor van  a legközelebbi versenye."Amennyiben nem ütközik a szigetfutásom  időpontjával akkor indulok.A legnagyobb problémám:megtalálni az eldugott könyveket amit a pálya 10 pontján rejtenek el.Ettől egy kicsit parázok mi van,ha nem találom meg?De hát a kihívás az kihívás.

Butch Cassidy 17 órája Creative Commons License 166984

Jó, elolvastam rendesen. :)

Előzmény: Butch Cassidy (166983)
Butch Cassidy 17 órája Creative Commons License 166983

Azt látom, hogy nem hosszú. De akkor mi benne a nehéz?

Előzmény: Zsazsi (166981)
pom-pom57 18 órája Creative Commons License 166982

Köszi,jó hogy mondod!!

Előzmény: Spenót (166977)
Zsazsi 18 órája Creative Commons License 166981

http://index.hu/tudomany/til/2014/09/22/a_vilag_legdurvabb_ultramaratonjat_28_ev_alatt_csak_14-en_fejeztek_be/

Bar nem nevesiti a cikk, de mar a Futobolondok kozul is volt aki indult ezen a versenyen. :o)

(A kepen is lathato.)

viktor a takarító 18 órája Creative Commons License 166980

Nekem bejött a sorozatterheléses játék: egymás utáni napokon futok 15-25 km-eket, hogy együtt legyen meg a célzott táv. Ezek közül az egyik hosszabb is lehet. 

pom-pom57 18 órája Creative Commons License 166979

Köszi szépen!Még azt is megadja,hogy 1 méter alatt mennyit futok.Nagszerű

Előzmény: Törölt nick (166976)
Spenót 19 órája Creative Commons License 166978

Nekem az az én nagy bajom, hogy szeretem az LSD futást. Igazából, ha tehetném, akkor mást nem is csinálnék.

Hétköznap persze kevesebb az időm és akkor rövidebbet kell futni. Sajnos gyorsabban is :)

A lábam is az ilyen futókirándulásokat szereti jobban, mint a sietést.

Spenót 19 órája Creative Commons License 166977

Vessző helyett pontot írjál!

Előzmény: pom-pom57 (166968)
Törölt nick 19 órája Creative Commons License 166976
Előzmény: pom-pom57 (166973)
pom-pom57 19 órája Creative Commons License 166975

Most mond meg ,hogy milyen világban élünk már. Skandalum.

Előzmény: Lassú Nyíl (166972)
zilaci. 19 órája Creative Commons License 166974

:)
Én sem látom a teljes előzményét ennek a felkészülésnek. de az általánosan elfogadott edzésjavaslat valami hasonló szokott lenni, igen. :)

Én mondjuk mostanában egyre inkább azt a trendet tapasztalom, hogy kezdenek "túlkészülni" a maratonra a heti egy hosszú futásokkal. Sokaknál eltolódik a felkészülés a hétvégi hosszú futások "mindenáronvalóságára", a heti normál futóedzések rovására akár. Vagyis hétvégén hosszú, mert azt KELL, ugye, cserében a hétközi edzések sokkal kevesebbek, mert nem bírjuk kipihenni magunkat.

Eretnek gondolatnak tűnhet, de egyáltalán nem biztos, hogy több hétvégén is szükség lenne 30 és 30+ kilométeres futásokra egy maratonhoz. Ezeket leggyakrabban akkor és azért futják, hogy elhiggyék magukról, hogy teljesíteni tudják majd az adott távot, tehát sokszor inkább önbizalom növelésére használják - arra viszont eléggé oroszrulett lehet...
Nálunk nagyon bevált a hosszú futások több részletre bontása, egy hétvégi napon reggel-délben-este 3 x 10-12km teljesítése sokkal kevésbé merít le, és hasonló hatású tud lenni, ha az étkezéssel is játszunk kicsit.
(Bár, amilyen felkészüléseket látok mostanában, egyre inkább azt érzem, hogy a futók fantáziája sokkal szárnyalóbb és bővebb, mint az edzéselmélet keretei... :)

Előzmény: Lassú Nyíl (166947)
pom-pom57 19 órája Creative Commons License 166973

még ez is??Tényleg így van,de most akkor feleslegesen fárasztottam magam a nullákkal?b@sszus!!!Azt megtudnád mondani hogyan tudnám kiszámolni, a km/óra átlagot?

Előzmény: Törölt nick (166971)
Lassú Nyíl 19 órája Creative Commons License 166972

Nem... nem mindegy neki, hogy pontot avagy vesszőt használsz tizedes-jelzőként.

Előzmény: pom-pom57 (166970)
Törölt nick 19 órája Creative Commons License 166971

Ha vessző helyett ponttal írod be, akkor működik úgy is.

Előzmény: pom-pom57 (166969)
pom-pom57 20 órája Creative Commons License 166970

Megvan!!! Ki kell írni a métert pontosan!!Tehát 3.300 méter.Ezt nem mondtad!! Gondoltad lesz ennyi eszem?Hát tévedtél

Előzmény: Spenót (166967)
pom-pom57 20 órája Creative Commons License 166969

A kis agyammal már rájöttem,hogy csak akkor működik a kalkulátor,ha  a km kerek szám.Nem adja a keresett értéket,ha Pl. 3,3-at írok be

Előzmény: Spenót (166966)
pom-pom57 20 órája Creative Commons License 166968

Tényleg működik a Te általad megadott adatokkal, de ha már azt írom be 14 perc 35 mp 3,3 km akkor már a sebesség megnyomása után megint azt a f@aszságot írja ki.

Spenót 21 órája Creative Commons License 166967

Én meg hülye vagyok és elírtam. 4:30-cal 1:34.30 a 21km...

Spenót 21 órája Creative Commons License 166966

Várj.

Írd be mondjuk, hogy 1 óra 45 perc az idő sorba és 21km-t a távolság sorba. Nyomd meg alul Sebesség számolása gombot. Ekkor kiírja, hogy az pont 5perces km-eket jelent.

Ha most pl. ki vagy váncsi, hogy 4:30-asokkal mennyi idő lenne a félmaraton, akkor alul írd át az 5 percet 4:30-ra és nyomd meg az Idő kiszámolása gombot. Kijön, hogy 1:13.30 alatt megy ez. 

Mindig ott kell megnyomni a gombot, ahol az ismeretlen, kiszámolandó érték van!

Előzmény: pom-pom57 (166965)
pom-pom57 22 órája Creative Commons License 166965

3 opciót hoz fel. Idő,távolság,és sebesség számítása.Mindegy akármit akárhová írok be ezt írja ki.To calculate Time,enter the Pace and Distance.

Előzmény: Spenót (166956)
pom-pom57 22 órája Creative Commons License 166964

Szerintem Ti tényleg őrültek vagytok mindannyian.Tegnap a futóversenyen a senior II kategória győztesével beszélgettem a képzeletbeli dobogó II. fokán. Kölcsönös protokoll gratuláció ( kötelező bájvigyor  stb) egymásnak.Persze én utáltam őt,hogy mer megverni.Pedig még csak 10 éve szaladgál.Én meg már több mint 4 hónapja.Mindegy nem ez a lényeg. Elsétáltunk  a buszmegállóba  Ő, felesége (aki szintén nyert a kategóriájában) barátnőm ,és én.Jött a buszunk,elbúcsúztunk gyorson. Barátnőmmel együtt felszálltunk. Kényelmesen helyett foglaltam,miután a lúdtalpammal utálok állni.A következő megállónál kik szállnak fel? Azt hittem rosszul látok.Képesek voltak szaladni 1 megállót miután lefutottak igaz csak 3,3 km-t. Ez már tényleg futás függőség!!!Ugye én még normális vagyok?

Előzmény: batman07 (166962)
pom-pom57 22 órája Creative Commons License 166963

Legyen a nick neved Hacsek hacsak nem pislogí   . Mennyi idő alatt szeretnéd lefutni a maratont.Remélem most azért pontosabban megsaccolod az időt,mint amit a félmaratonra tippeltél.

Sajnos nem vagyok még gyors.Volt egy 25 körüli pasi aki a cél előtt pár száz méterrel,úgy ment el mellettem,mintha én sétáltam volna mellette.Mi  a fenét csinált addig,ha ennyi erő volt még benne?És neveletlenség is ,hogy  egy ilyen hajlott korban lévő embert így megvert.

Előzmény: amatőr (166961)
batman07 24 órája Creative Commons License 166962

Én sem gondoltam komolyan ám a név cserét. 

Tegnap délután kimentünk futni az asszonnyal, gyorsul. A cél, hogy szombatra hozni tudja majd, a 30 perc alatti 5 km-t.

Most lesz 26.-án a házassági évfordulónk. Egy ismerősünk kérdezte, hogy, hogy ünneplünk. A feleségem, jött a szokásos női dolgokkal, vacsi, gyertyafénynél, andalgás, meg mit tudom én még mi. Én azt mondtam, hogy majd futunk kéz a kézben. Úgy fest, hogy az én ötletemre nagyobb az esély.

Előzmény: amatőr (166958)
amatőr 1 napja Creative Commons License 166961

...mármint új nick?! :)

amatőr 1 napja Creative Commons License 166960

...majd ha nem halok be a maratonon, talán akkor...

Előzmény: Elm (166959)
Elm 1 napja Creative Commons License 166959

Az amatőr nickről meg már ne is beszéljünk, ugye, edző, edzésterv, konzultáció, miazmás.

Jövő hétvégén kellene abszolválnod? Ott van az egész éjszaka is, amúgy... :o)

Pedig talán még benne is lennék egy kis futásban, igaz a jövő hét vége nekem is zűrös...

Előzmény: amatőr (166958)
amatőr 1 napja Creative Commons License 166958

Remek, szélvész vagy, gratulálok.

Közben azt nem értem, hogy amikor hétvégén az utolsó hosszú, 30-on felüli futást kellene majd abszolválni, miért leszek reggeltől estig továbbképzésen mindkét nap. Mint ezen a hétvégén is, tegnap-ma, szombat-vasárnap.
Mert még ha edzéselméleti továbbképzés lenne, na de ez nem az...

Előzmény: pom-pom57 (166954)