Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

rrroka 4 napja Creative Commons License 168564

Mondjuk írtuk többen is, hogy a softshell sok futáshoz, inkább több rétegben kell gondolkodni. :)

Spenót 4 napja Creative Commons License 168563

off

Lesz holnap egy nagyonOff rendezvény, amihez nem tanácsos fölvennem a Futóbolond pólómat, de a fészbúkon kiderült, hogy lesz ott pár ősBolond és ha valakit érdekel, hogy pontosan mikor/hol, az dobjon egy mailt.

on

barefootBushman 4 napja Creative Commons License 168562

"Azért a szikla alatti magamutogatást vissza kell utasítsam. Ahhoz jóval több kell egy softshell dzsekinél." Egyetértek. Az még a kezdet kezdetén, elterjedése elött volt, föleg Amerikóban és itt, ahogy lecsapódott mint a kosz.

Előzmény: Butch Cassidy (168554)
gyuszmó2 4 napja Creative Commons License 168561

köszi

Előzmény: rufusss (168560)
rufusss 4 napja Creative Commons License 168560

Nekem nagy csalódás volt a softshell, gyakorlatilag semilyen sporthoz nem tudom használni, mert az izzadságot nem vezeti el, így nagy intenzitású mozgásnál fázok benne. Sima kiránduláshoz OK. A megfelelő aláöltözet tényleg sokat javít a hőérzeten, poliészter/elasztán tartalmút keress, vagy merinói gyapjút ha a pénz nem szempont. Pamutot semmiképp, megszvja magát nedvességgel, nehezen szárad, megfázol.

Előzmény: gyuszmó2 (168559)
gyuszmó2 5 napja Creative Commons License 168559

Köszönöm a válaszokat.

Még annyit kérek,hogy ha a softshell mellet, ellen vannak érvek, tapasztalatok, megköszönném :)

Előzmény: gyuszmó2 (168558)
gyuszmó2 5 napja Creative Commons License 168558

Akkor nem is volt jó ötlet a futáshoz softshellt venni  ?  :( 

rrroka 5 napja Creative Commons License 168557

Én is három réteget írtam, legfelső réteget technikai/polárral váltogatva. :)

Amúgy nem tudom az miért van, hogy melegebbnem érzem, ha hosszú felsőre veszem a pólót, mint ha fordítva.

Előzmény: viktor a takarító (168556)
viktor a takarító 5 napja Creative Commons License 168556

A tegnap esti hidegben - nálunk Bián 2C-nál nem volt melegebb 6 után - azért elkelt nekem egy vékony rövid ujjas technikai póló, fölé egy hosszú technikai felső, kissé vastagabb, amolyan őszi anyag. Erre sajnos egy dzsekit vettem, ami túlzásnak bizonyult - egy orkán-mellény (hátul hálós, szellőző) pont jó lett volna a szél ellen (már ha épp szembeszelem van).

Előzmény: rrroka (168555)
rrroka 5 napja Creative Commons License 168555

nálam erősen tempó függő is, hogy mennyi ruha kell. lendületes futásnál 0-5 fok között elég egy hosszú-rövid-hosszú technikai réteg kombináció, ha közepes vagy könnyű futás van, akkor a felső technikai helyett egy vastag polár felsőt veszek. ez amúgy egy nagyon jó darab, magas a nyaka, hosszú a dereka, van rajta sok fényvisszaverő, és csak 3333 Ft volt Lidlben. imádom az ilyen vételeket. :)

Butch Cassidy 5 napja Creative Commons License 168554

A szűk ruha intenzív mozgás esetén elvileg jobban melegít. 3-4 fok meg még nem is hideg, én egész vékony cuccokban futok ilyenkor, ami persze nagyrészt egyéni tűrés kérdése.

Softshellt nem próbáltam még, de nem is szeretném, azt valóban nem ilyenre mozgásra tervezték. (Azért a szikla alatti magamutogatást vissza kell utasítsam. Ahhoz jóval több kell egy softshell dzsekinél.)

Előzmény: gyuszmó2 (168551)
Alg 5 napja Creative Commons License 168553

2-3 fokban én egy vékony póló+nagyon vékony polár (Zajo norman) tolom minden gond nélkül... persze háztól-házig, de igazából ha nincs szél a megállás sem nagy gond (volt már hogy félbe kellett hagynom, és 5-6 perc séta volt hazáig)

Előzmény: gyuszmó2 (168546)
barefootBushman 5 napja Creative Commons License 168552

Nem, a softshell az ilyen. Inkább sziklamászóknak csinálták, lassu mozgásra, szikla alatti "magamutogatásra". Igazság szerint legjobb egy rövid technikai (PET-pillepalackból szött) póló felülre is. Ha meg minusz van, akkor egy hosszu. Ha meg megállsz, mindig cseréld ki az alsót -egy addig pl. a derekadon viselt- szárazra!

Előzmény: gyuszmó2 (168551)
gyuszmó2 5 napja Creative Commons License 168551

Köszönöm

Futok, mindig, ősszel, télen, nyáron, már 4 éve :)

Lehet, hogy nem jo , ,passzos  a felső ? És nincs elég leg réteg kozte ami szigetel  ?

Előzmény: barefootBushman (168550)
barefootBushman 5 napja Creative Commons License 168550

Szia, a hideghez mindig fokozatosan, már ösztöl kell(ene) hozzászokni, olyanformán, hogy ugy indulj el minden esetben futni, hogy eleinte kicsit hüvösnek érezd az idöt a cuccban. A te esetedben inkább a pamutpólóval volt gond, amit alulra vettél és mint egy priznic, jól bepácolt hideg izzadtsággal, mert nem vezette el a vizet a börödröl. Ennek elkerülésére, ilyen 3-4 fok alatt (mindenkinek más a höérzete persze, zsirréteg szerint) u.n. technikai hosszufölsöt vegyél alulra. A bizonyos 8000mm-es szerzemény alá! Ekkor már remélhetöleg jó lesz a komfortérzeted mindaddig, mig le nem állsz a mozgással. (Ami nem is javasolható +igyál sok aszkorbinsavas langyosteát -ez általánosan is baba az egészségmegörzésre, -már ha nem közvetlen utána mosol fogat, mert azt meg megcincalja azér`.)

Előzmény: gyuszmó2 (168546)
Spenót 5 napja Creative Commons License 168549

Eddig nem volt bajom a teló megfagyasztásával, de nekem övtáskában utazik. Ha párásodna, akkor kap egy zacsit, hogy örüljön.

Sajna soha életemben nem cigiztem, úgyhogy hátrányos helyzetű vagyok ebből a szempontból. :)

Nekem a telefonos megoldás azért jön be, mert nem kell szinkronizélni. Tudom, hogy van óra, ami automstikusan csinálja, de nekem az túl drága.

Előzmény: Csempa (168548)
Csempa 5 napja Creative Commons License 168548

Én is így voltam a Runkeeper-rel, de a telóm nem szereti a hideget. Az akkuja mindig meghűl ilyenkor, és alig bír többet egy óránál odakint, ha a karomon van. Amikor meg hazaérek belepi a pára. Ezért beruháztam egy fél órára, a másik felét a családtól kapom jutalmul, amiért már nem dohányzom. Kár, hogy nincs több káros szokásom, amit abbahagyhatnék... ;) 

Előzmény: Spenót (168547)
Spenót 5 napja Creative Commons License 168547

Beurer pm 250 + Endomondo a telón (bt smart) és a karomon sigma vagy beurer óra, mert a pm 250 az órának 5.3 kHz-s jelet ad, a telónak meg bt smarosat. Nekem nagyon bejön. A hely rádióadó közelében hülyéskedik csak, de akkor az autórádió is.

Előzmény: Csempa (168541)
gyuszmó2 5 napja Creative Commons License 168546

Üdvözlet kollégák

Vettem ma egy softshell felsőt. H2o márka, elvileg 8000 mm típus, közepes vastagságú. 

Most futottam benne, de azt hiszem, hogy túl értékeltem , vagy másra számítottam. 

Ebben a 3-4 fok közötti időben egyetlen pamut póló t viseltem alatta, nem volt , meleg em. 

Azt hittem hogy sokkal jobban fog fűteni ha futok, jobban hasznosítja a homet.

Vagy a felső hibás, vagy az en elvarasaim. Szóval siettem haza,  hála a Jo Istennek par percre lakom a futó pályától, de komolyan féltem, hogy megfazom, ha tovább lent maradok .

Pedig még el szoktam menni vall gépre egy parkba, de most nem mertem

Most csak ülök a forró vízben es irok :)

Ez a 3 fok mar hidegnek számít ? Nem elég 2 réteg ?

Ti ilyenkor hogy oldjatok meg ha futás után nem mentek egyből haza, hogy éppen megfelelő mennyiségű ruha Legyen rajtatok, es cipelni sem kelljen ?

Köszönöm

Csempa 5 napja Creative Commons License 168545

Ha minden OK a cuccal, akkor szívesen megadom az egy valamit! :)

(Ezt komolyan veheted, bár én nem hiszek benne igazán, csak kiváncsiságból rendeltem meg.)

Előzmény: rrroka (168543)
rrroka 5 napja Creative Commons License 168544

RS300 természetesen. :)

Előzmény: rrroka (168543)
rrroka 5 napja Creative Commons License 168543

Ha ennyiért igazi, akkor jöttök nekem egy valamivel! :D én nem rendeltem, szeretem az RC300-t, viszont nem szeretem magam azzal idegesíteni futás közben, hogy ajajj, de lassú tempón vagyok ezen a pulzuson... :)

Előzmény: Alg (168542)
Alg 6 napja Creative Commons License 168542

Szükségem nekem sincs rá (Ott a 620), csak kíváncsiság.

A legolcsóbb dekás pulzusmérő árában van kb.

Vagy egy jól sikerült görbe este.

Vagy picit több, mint amennyi egy retúr vonatjegyem haza (120km).

Előzmény: Spenót (168539)
Csempa 6 napja Creative Commons License 168541

Mid van helyette? :)

Előzmény: Spenót (168539)
Csempa 6 napja Creative Commons License 168540

Szerintem is fake, de mások meg lottóznak még kisebb nyerési eséllyel. 

Ha legalább a dobozban lévő H7-es valódi, akkor már kb 250%-ban megérte a dolog.

Ha meg még az sem, akkor talán azt ki fogom tudni találni majd, hogy mi volt az értékesítő koncepciója, mert az nagyon fúrja az oldalamat. A pénzem meg vissza fog jönni a ebay-től ebben az esetben. Tiszta móka az egész. :)))

Előzmény: Alg (168538)
Spenót 6 napja Creative Commons License 168539

Kár, hogy nekem tökre nem kell egy ilyen. :)

Alg 6 napja Creative Commons License 168538

Szintén, ennyi kockázatot bevállalok.

Kíváncsi leszek, vagy fake(bár a Polar M400 fake kulcsszóra nem nagyon dob semmit a gugli), vagy elbökte egy 0-val, vagy nem tudja mit árul...

Előzmény: Csempa (168537)
Csempa 6 napja Creative Commons License 168537

Maximálisan Irreális.

Ingyenes szállítással meg pláne.

Megrendeltem.

Előzmény: rrroka (168535)
Spenót 6 napja Creative Commons License 168536

Leesett a kamionról. 😃 

Nemrég láttam egy tvműsort, ahol valaki beszerzett egy 2. világháborús szuronyt. Elvitte régiségkereskedőhöz, hogy meggazdagodjon. Mondta is, hogy milyen érdekes lenne, ha a szurony beszélni tudna... a kereskedő szerint akkor kínaiul beszélne. Tök hamis volt. 😃

Mivel most már mindent kínában gyártanak, ezaz óra  akár igazi is lehet.

Paypal fizetéssel talán meg is lehet kockáztatni, bár én még semmire nem igényeltem vissza pénzt. Hátha működik...

Előzmény: rrroka (168535)
rrroka 6 napja Creative Commons License 168535