Keresés

Részletes keresés

Péter_33 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 21938

Köszönöm! ezt a calcium turbot keverhetem a wuxallal, mert látom vannak közös elemek is bennük (N,K), azok nem lesznek túladagolva így?

ÜDV!

Előzmény: Antisystem (21851)
pacsepa Creative Commons License 2016.04.14 0 0 21937

Szilvadarázs ellen jelenleg CSAK a Mospilan ajánlható. Lassan el is késtél vele, esti órákban lehet kiszórni a virágzás utolsó szakaszában.

Előzmény: vadasz70 (21936)
vadasz70 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 21936

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy ez a szer jó lenne szilvadarázs ellen is ?

http://www.gazdabolt.hu/T00414-Calypso-480-SC-1-l

És szilvamoly ellen mikor célszerű permetezni?Köszönöm

bord30 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 21935

Légkeverős létezik szivattyú rásegítéssel is, így kb. 2-3 méterrel magasabbra tudja kijuttatni a permetlevet.

Légkeverős sima:http://kertigepbolt.hu/permetezo/benzinmotoros/permetezo_akcio.html

 

Légkeverős szivattyús rásegítéssel:http://kertigepbolt.hu/permetezo/benzinmotoros/permetezo_akcio_suptec_nyomasos.html

 Kettő között a különbség szinte csak az ,hogy a turbina felőli oldalon van egy segédszivattyú csatlakoztatva .Így nem csak a vegyszertartály tetejére vezetett turbina levegő nyomja le a folyadékot, hanem egy szivattyú is rásegít pluszba.

Előzmény: Jani71 (21904)
alfi13 Creative Commons License 2016.04.13 0 1 21934

Van egy biztos tipem. vegyél egy ilyen gázálarcot ABE1-es szürővel és bármivel permetezhetsz.

http://www.olcsobbat.hu/termek/mv_gazalarc_3m_6200_ikerszuro-50ab6b3f8e16d5f22c0036ca/

 

Előzmény: hbercy (21929)
Silvan Creative Commons License 2016.04.13 0 0 21933

Ha betartod a csomagoláson lévő felhasználási utasításokat semmi bajod nem lehet, csak következetesen be kell tartanod! Ezt érintettként írom és nem az oldalvonalról!

Előzmény: hbercy (21929)
hbercy Creative Commons License 2016.04.13 0 0 21932

Persze meg fogom kérdezi a Dr.-t, de gondoltam megkérdezem a profikat még is mit szolnak az ötletemhez. Egyébként a kert szomszédok
és a szükebb köreim nem nagyon támogatnak. Elképzelem mikor előadom a dokinak mit is akarok csinálni a kertbe, milyen tág szemekkel
néz majd rám. De ha nem olyan a légkör meg se merem kérdezni mit javasolna.
Egyébként köszönöm a tanácsot.

Előzmény: Antisystem (21931)
Antisystem Creative Commons License 2016.04.13 0 0 21931

Ja, de a legtutibb persze az lenne, ha felhívod a dokidat, és megkérded az ő véleményét is.:)

 

ÜdV

Előzmény: Antisystem (21930)
Antisystem Creative Commons License 2016.04.13 0 0 21930

Championt és Tiovitet nyugodtan, a granulált formát vedd (WG) az nem is porzik... se a rézhidroxid se a kénpor nem rákkeltő (és biogazdálkodásban is használható mindkettő.)

A rovarölők közt is a szerves foszfátok lennének neccesek, de azt úgyse kapsz szabad forgalomban pl. a Karatéról vagy a Mospilanról se hírlik, hogy rákkeltő lenne...

 

ÜdV

Előzmény: hbercy (21929)
hbercy Creative Commons License 2016.04.13 0 0 21929

Nem ez ügybe, de kérdezném: 2015 02.- tol kórházi kezelést kaptam a tüdőosztályon, majd az onkológiai ostályon,/ kemó,- sugár/ most
2-hónapos kontrolokra járok. Kérdésem a következő: permetezhetek-e ? sampionra,- tiovitre,- meg valami rovarölöre gondoltam.
Sajnálom a fákat meg az egyébb veteményt. Gondoltam már bio-ra is. VAGY hagyjak fel mindent és gyönyörködjek abba ami megmaradt.
Üdvözlettel.

Előzmény: Antisystem (21928)
Antisystem Creative Commons License 2016.04.13 0 0 21928

Mostanában???? Ez vagy tizenéves meccs... inkább az a csoda, hogy még nem unták meg...

 

ÜdV

 

 

Előzmény: beetee (21927)
beetee Creative Commons License 2016.04.13 0 0 21927
pacsepa Creative Commons License 2016.04.13 0 0 21926

Ismétlem magam sokadszor! :-)

Köszönöm szépen a tájékoztatást, a segítségedet!

Előzmény: Antisystem (21925)
Antisystem Creative Commons License 2016.04.13 0 0 21925

Az imágó telel a talajban, ahonnan a szőlőrügyek fakadásával egy időben jön elő. A bogár az alkonyati órákban táplálkozik, az esti és a hajnali órákban a hajtások csúcsán található. Nappal a talaj felső rétegében rejtőzködik. Az érési táplálkozás néhány napig tart, közben párosodik és megkezdi a peterakást. A petéket májusban a talaj felső, 2–6 cm-es rétegébe helyezi el. A naponta lerakott peteszám 2–4. Az ivarérett peték száma 10–110 között változik. Az embrionális fejlődés a környezeti tényezőktől függően 6–20 napig tart. A kukac típusú lárvák a talaj humuszanyagával, a hajszálgyökerekkel, különösen pedig a fűfélék bojtos gyökerével táplálkoznak.

Szóval az alkonyati védekezés teljesen rendben van. Meg, mint az utolsó mondatból következik, kapálni sem árt:)

http://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tamop425/2011_0001_521_Novenyvedelem/ch42s02.html

(az itt felsorolt szerek már felejtősek, nincsenek forgalomban)

 

ÜdV

Előzmény: pacsepa (21924)
pacsepa Creative Commons License 2016.04.13 0 0 21924

Basszus!!!!!

Te mondtad meg a tutit!

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=139256602&t=9020473

 

Éppen ezt a kártevőt kerestem, amelyik kirágta a szőlők rügyeinek a belsejét.

 

Na akkor most hétvégén rovarirtás jön!

 

Kérdésedre a válasz, mindegy, hogy Decis, vagy Karate. Ugyanaz a hatóanyag csoport. Én utóbbit fogom használni, az van otthon.

A virágzó fákat nem permetezném vele, meg a fák körül virágzó egyéb gyomokon lévő méheket is sajnálnám, de a Karate esti órákban mehet ki. Azt nem tudom, hogy ilyenkor ott tartózkodnak-e ezek a kártevők, csak akkor van esély, hogy elkapjuk őket.

Előzmény: tamr (21923)
tamr Creative Commons License 2016.04.13 0 0 21923

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a kendermagbogárral kapcsolatban? Tegnap a szőlőn vettem észre (homokos talaj) és egyet találtam a sárgabarack fán is. Decis vagy Karate szereket írják megoldásként, de melyik a hatásosabb ellenük, esetleg valami más? A szőlőre kinyomom, de a gyümölcsfákra most egyáltalán ki szabad juttatni ezeket?

pikubá Creative Commons License 2016.04.13 0 0 21922

kösz :)

Előzmény: pacsepa (21921)
pacsepa Creative Commons License 2016.04.13 0 0 21921

A rezes készítményekre mindig rá van írva az alkalmazási utasítás. Ha ezt betartod, nagy baj nem lehet.

Általában a rezet nem szereti az őszibarack. Nálam alapelv, hogy csak virágzásig használom rá.

A többi szokásos kiskerti növénnyel nincs baj, azokra csak virágzásban nem ajánlott a réz.

Előzmény: pikubá (21920)
pikubá Creative Commons License 2016.04.13 0 0 21920

hali !

 

Tegnap este permeteztem mindent (meggy,cseresznye,szilvák,kajszi,őszi,szeder,málna,alma,körte,rózsák) Chorus, Mospilan Score  keverékkel.

Nonit tapasztót viszont nem mertem bele tenni a virágzás miatt, meg Wuxalt sem, mert írtátok itt, hogy a Wuxal is

csapadékot képez "valamivel". A rézzel? vagy valamelyik rovarölő hatóanyaggal?

Azt is írtátok, hogy a réz nem jó a zöldnek? Vagy elértettem valamit?Vagy csak a virágot perzseli?

Akkor mikor szórhatom, és mivel keverhetem a cuproxat-ot?

Főbb irtandó ellenségeim:)  : szeder rozsda, tafrina, monilia, tetvek és egyéb rovar kártevők.

 

Várom a választ, bocs, hogy kissé belekavarodtam :)

hamvasat Creative Commons License 2016.04.13 0 0 21919

Aggasztó, hogy idén még nem is láttam méheket a kertben... pedig ilyenkor annyi szokott lenni, hogy mozdulni sem lehet tőlük. Nem messze tőlünk voltak kaptárak, remélem nem szàmolták fel őket... egy méhet se láttam idén, pedig minden nap ránézek a kertre...

hamvasat Creative Commons License 2016.04.12 0 0 21918

Flanell!

 

Igen?! Rezet nem kapott a virág. Azon kívül mi okozhatta? 

Előzmény: Flanell (21910)
Jani71 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 21917

Hálásan köszönöm, valószínűleg igénybe veszem. Most egy kicsit sűrűsödni fognak a dolgaim,

de egyszer majd felkereslek levélben. Szuper lenne, ha kifogástalanul működne, mert nagy

szükségem lenne rá. Atomjaira szedtem, de mégse tudtam rájönni, hol a hiba.

Ha sikerül a hadművelet, akkor kíváncsi vagyok, mi lesz végül az ok. :-)

De hogy miképpen hálálom meg, azt még nem tudom... :-( Remélem, valahogy honorálni tudom.

Előzmény: alfi13 (21914)
Jani71 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 21916

Nálam ugyanez történt a meggyel (meg még ezzel-azzal), miután adtam neki Chorust, Dithane-t,

Mikromix A-t (utóbbi kísérlet volt, a kíváncsiság hajtott leginkább). Ráfogtam a tápra.

Remélem, nem lesz nagyobb gondja és nem terjed, mert a kajszik némelyikével így is kínban vagyok.

Ilyen még nem volt. Az egyik olyan, mintha gutaütött lenne, lóg füle-farka, nem megy semmire.

Pár éve kerülgetem, volt már virágzás, a termését nem tudtam megkóstolni, idén bár jócskán

elfagyott (vagy mi a szösz), de mégis termékenyült és ha tudna növekedni, akkor végre

a gyümölcsét is megláthatnám... (Roxana). Ami a slusszpoén, hogy ez volt az egyik legdurvábban

növő kajszim a több fajta közül... Most meg a szemem láttára megy tönkre. :-((

De van még ilyen nyeke-nyóka kajszim több is, valahogy nem az igaziak... :-(

Nem jó rájuk nézni... :-(( Mi van itt mindennel???

(Olvastam Mozo hsz-ait a kajszisban, de mégis zavar - nem vagyok hozzászokva...!)

Előzmény: Flanell (21910)
norbec25 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 21915

Szia! Az a helyzetem ,h. az őszi ültetésü sunscret barackfám már virágzik, és fodrosodik a friss hajtás, ma lefujtam scoreval. Három napig erős szél volt nem akartam erőltetni a permetezést.... Most a terv szerint 3x8 napos ciklusban akarom scoreval fújni.... de a körtén és cseresznyén láttam most a legyeket,  mikor permeteltem, de mindkettő (klap kedveltje és katalin) erős virágzásba van . Nem mertem a méhek miatt mérget tenni..mit tanácsolsz (tok) a azomszédom elhanyagolja a fiatal fáit, csonkítva vannak 5-6 évesen. Mikor eszébe jut, vagy lát permetelni akkor ő is permetelget, pl ma is hypoval permetelt mert fekete a kőrtefa😁... meg fodrosodik az őszije, és az ki fog menni, most mit csináljon.... az én fáimra lehet e kihatással? 

Előzmény: Flanell (21912)
alfi13 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 21914

Írtad hogy műszaki problémáid vannak egy  Cifarelli permetezővel. Ha írsz privátba szívesen segítek a fölújításában.

Előzmény: Jani71 (21904)
Flanell Creative Commons License 2016.04.12 0 0 21913

Nálam hangya szokott ilyent csinálni, mint itt a szőlődön.

Szőlőn és facsemetéken.

Előzmény: pacsepa (21887)
Flanell Creative Commons License 2016.04.12 0 0 21912

Az a helyzet, hogy egy igazán valamit érő, kissé már részletes tanács lenne vagy 1000 soros, amit valószínűleg senki nem fog itt neked összeállítani. Főleg, mert némi keresgélés után a neten is lehet ilyeneket olvasni. Vagy még inkább, külön-külön a gyümölcsfajtákra. Mondjuk, így, hogy alma növényvédelme. (Arra figyelni kell, hogy a leírt sok permetezés jó része kiskertben felesleges, mert a bajok nagy része nem fog jelentkezni, ezt több év tapasztalata alapján te tudod majd megállapítani, hogy konkrétan a te kertedben mi ellen kell védekezned.)

Igazából a tél lenne az ideje a szakirodalom olvasgatásának, legalább annyit tudjon az ember, hogy ha valami probléma van, akkor minek kell utánanéznie.

Ha lesz valami alapod, akkor konkrét kérdésekre viszont ugrani fognak a válaszolók.

 

Előzmény: norbec25 (21897)
Flanell Creative Commons License 2016.04.12 0 0 21911

Levegő nélkülivel szeles időben elég kínos dolog az a 6 méter. Tavasszal meg ki látott már szélcsendet?  :)  Ha van is nagy ritkán, olyankor pont nem érsz rá...

Lemosáshoz is jobb a levegős, mert a ventilátor mégiscsak dolgozik a szél ellen, szivattyússal pedig csak egy irányból tudsz lemosózni. Ha van kézzel pumpálós háti permeteződ, akkor tudod, miről van szó, a szivattyús is ugyanezt csinálja. Lemosáshoz aztán tényleg tökéletes szélcsend kell ilyen szórásnál.

Előzmény: kramoto (21896)
Flanell Creative Commons License 2016.04.12 0 0 21910

El tudom képzelni, hogy konkrétan a permetezés hatása...

Előzmény: hamvasat (21898)
Jani71 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 21909

Tudnék keresni neked eredeti fényképet az új gépről, de ha már Agrimotor, akkor gyakorlatilag

így néz ki minden kínai masina (az enyém is), nagyon apró különbségekkel és más-más néven.

Bemész egy gazdaboltba vagy ilyesmibe és már messziről meg tudod különböztetni... :-)

Nem használtam még olyan típust, amit belinkeltél, de az nyilvánvaló, hogy ez is 'távolkeleti'.

Ha tényleg tudja a 6 métert, akkor esetleg érdemes lehet a vétel megfontolása.

Az vajon igaz lehet, hogy a ventilátor sebessége tízszer (!) nagyobb a 3WF-600C-nél a

3WF-3-hoz képest? :-o

Előzmény: Imperator23 (21905)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!