Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2011.07.11 0 0 13230

Nézd, szerintem kezdj el beszélgetni a dokival a macskádról, az állapotáról, a lehetséges kezelési módokról, fogalmazd mega  félelmeidet a szteroiddal szemben, hallgasd meg a válaszát, ilyesmi...

(lehet, hogy hülye tanácsnak tűnik, de nekem tényleg az a tapasztalatom, hogy a kommunikáció megkezdése a legnehezebb, utána már menni szokott)

 

Viszont az irtózásodat is kritikusan kell kezelni, a szteroidok nagyon jó kis szerek, adott esetben döntő, életmentő szerek - megfelelő betegnek, megfelelő dózisban adva.

 

ÜdV

Előzmény: nécica66 (13226)
cicómicó Creative Commons License 2011.07.11 0 0 13229

Erre a kérdésedre leginkább Zsolt tudna válaszolni kielégitően.Immunerősitként használják a steroidokat de én ugy gondolom,hogy egy egyébként jó általános állapotu cicának nincs szüksége egy kis fertőzés kapcsán immunerősitésre.Allergiás reakciókban, sulyos sokkos állapotokban asztmás rohamoknál elengedthetetlen a gyors hatásu steroid.Agyödémáában, gerincsérüléseknél javithat az állapoton.Egyéb indikációt nem tudok.

Előzmény: nécica66 (13228)
nécica66 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 13228

tudod én mozgáskorlátozott vagyok nincs lehetőségen más hová vinni a cicáim,egyébként jó orvos,csak mindig a medrol,most attól félek ha a cicámmal sürrűn vissza kell járni mi lesz?Mondhatom,hogy inkább antibiotikum ?egyáltalán mikor szükséges a szteroid?köszönöm

Előzmény: cicómicó (13227)
cicómicó Creative Commons License 2011.07.11 0 0 13227

Nehéz szituációban kérsz tanácsot.Az én véleményem is az,hogy ne dobálózzunk a steroiddal, bár én humán orvos vagyok.Nyilvánvaló,hogy senki nem veszi jónéven ha laikusként beleszólsz  a kezelésbe .Szerintem is mandulagyulladás esetén elég ha antibiotikumot meg probiotikumot kap a cicc.Ha évente egy-egy adagot kap az még nem  csinál tul nagy kárt de ha ez sürübben ismétlődik érdemes szóvátenni.Nincs másik állatorvos ezekszerint ahol laksz.Ez nagyon megnezheziti a helyzetedet.Ettől függetlenül te vagy a gazdi és ha egy kezelésbe nem egyezel bele az szived joga.Ha ennek ellenére összerugod a port a dokiddal még mindig ráérsz gondolkodni.

Előzmény: nécica66 (13226)
nécica66 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 13226

tanácsot kérnék hogy mit tegyek ,mert az állatorvosm a szteroid injekciókat részesiti előnyben szinte mindig azt ad-mandulagyulladásra is medrol-én irtozom ezektől a szerektől(orvost váltani nem tudok)hogyan kezeljem ezt?,hisz én laikus a macskám imádó ,féltő ember vagyok

Ulfang Creative Commons License 2011.07.11 0 0 13225

Nem kapható sehol, de kintről lehet behozni. Én most tervezek, nekem van 2 db, de ez csak az én MC-imnek elegendő.

Előzmény: Wet RinR (13224)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.11 0 0 13224

A veszettség egy 100%-ban halálos betegség. Mindenki számára az a legmegnyugtatóbb, ha a cica karanténbe (szobafogság) kerül és az illetékes hatósági állatorvos párszor megnézi.

zs

Előzmény: ágika1 (13221)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.11 0 0 13223

Magyarprszágon hol kapható? 

Előzmény: Ulfang (13219)
CBNora Creative Commons License 2011.07.11 0 0 13222

Egyszer engem is megharapott a macskánk (májkrémet adtam neki kézből és nem lenyalta, hanem jóízűen beleharapott). Én is kaptam tetanuszt. Nálunk a karantén abból állt, hogy jól tartottuk a macskát, hogy bármikor kéznél legyen, ne csavarogjon el, bár elvileg be kellett volna zárni. Szobacicánál sztem ez nem gond, lényeg, hogy ne hagyja el a lakást és ha jön a hatósági állatorvos, meg tudja nézni.

Az én esetem már kb. 10 éve volt. Akkor a háziorvos kitöltött pár papírt és ő értesítette a hatósági állatorvost, aki kb. két hét múlva kijött és megnézte a macskát.

Aki megharapott, kinti cica volt, de azóta a szobamacska is oltva van veszettség ellen.

Előzmény: ágika1 (13221)
ágika1 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 13221

Mit javasoltok, mi a teendő a következő esetben?

A fiamék szobacicája fulladozni kezdett, a gyerek meg akarta nézni és közben a cica jól szétharapta a kezét. Sebészeten ellátták bekötötték a sebet , adtak tetanuszt, és azt mondták be kell jelenteni a hatósági állatorvosnak mert a macsi nem volt beoltva és két hétre karanténbe kell rakni a cicát. Mit jelent ez a karantén?

nécica66 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 13220

pro -kolin paszta van az állatpatikába...erre gondoltál ugye plusz vetri dmg is kapható de nekem túl drága ,elég ha csak a pasztát adom?köszi a vérképen is gondolkodom de függ az árától szeretettel Nécica

Előzmény: Wet RinR (13218)
Ulfang Creative Commons License 2011.07.11 0 0 13219

Kedves Zsolt.
Van egy szuperszónikus immunerősítő, amit eddig csak Oroszországban lehetett kapni.
A neten megtalálható a keresőben, a fordítás kicsit béna: lrá kell önteni= meg kell inni :)))

Gamavit =Гамавит  érdemes megnézni
Üdv..Ulficsek 

Előzmény: Wet RinR (13218)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.11 0 0 13218

Persze, hogy még sokáig elélhet, de nem árt majd egy vérképet és FeLV+FIV tesztet nézetni, hogy nincs-e valamilyen konkrét ok a háttérben.

A Normaflor helyett (ami az emberi bélflórát állítja helyre) pedig a nálam okosabbak szerint jobb hatásúak a húsevők bélflóráját helyreállító szerek (pl. Florentero, Pro-Kolin, Synbiotics, stb).

zs

Előzmény: nécica66 (13216)
Antisystem Creative Commons License 2011.07.11 0 0 13217

Köszi, akkor Kék kenőcsre fel:)

 

egyszer egy cicatulaj humán orvos ki is akadt, hogy én felírhatom, mert embereknél akkoriban csak szakorvos adhatta...

Tempora mutantur:) - pár hete én egy állatorvost akasztottam ki annak megemlítésével, hogy a humán gentamicin kenőcs ma vény nélküli... pontosabban nem hitte el, ha jól éreztem:)

 

Megnevezés:  Gentamicin-Wagner 1 mg/g kenőcs 

Kiszerelés:  1x15 g 
Hatóanyag: gentamicin 
Rendelhetőség:  Orvosi rendelvény nélkül is kiadható gyógyszerkészítmény 

Ár és támogatási információk:
Bruttó fogyasztói ár:  835,- Ft 
Normatív TB támogatás:   nincs 
EÜ térítésköteles támogatásra adható:   nem 
EÜ 100 támogatásra adható:   nem 
Közgyógyellátási körbe tartozó (új igazolvánnyal):   nem 

Gyártó:  Wagner-Pharma Kft. 

 

ÜdV

Előzmény: Wet RinR (13215)
nécica66 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 13216

kedves Zsolti!Nagyon köszönöm,be fogom szerezni az immunerősitőket,jelenleg normaflore-t adok neki,szeretném azt is megkérdezni,hogy ha visszatér a fertőzés és azt ujból és ujból kezeljük  az én szeretett kis cicám élhet még évekig?szeretettel nécica

Előzmény: Wet RinR (13214)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.11 0 0 13215

A hyperolt azért is mondtam, mert az segít az elhalt, vagy elhalni készülő szövetek leválasztásában is, és egy friss, vérbő sebalap alakul ki, ami gyorsítja a gyógyulást. Persze ez meg érzékeny a  fertőzésre, így kell a helyi védelem is. A Kék kenőcs előtt én se nagyon használtam ilyen zsíros készítményt sebekben, de ezt kifejezetten ajánlották, kipróbáltam és bevált. Előtte én az Ebrimycint preferáltam, mert gél, csak sokáig hiánycikk volt. A Genta hab is a kedvencem volt (de rég is volt), emlékszem egyszer egy cicatulaj humán orvos ki is akadt, hogy én felírhatom, mert embereknél akkoriban csak szakorvos adhatta...

zs

Előzmény: Antisystem (13212)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.11 0 0 13214

Néccia!

Egyrészt az ilyen légzőszervi folyamatoknál meglehetősen nehéz meghatározni, hogy milyen baktérium is okozza, illetve, hogy az milyen antibiotikumra érzékeny, ezért az antibiotikum kiválasztása inkább a tapasztalatok alapján történik, és nem a vizsgálatokra alapozva (ezért lehet, hogy nem pusztul el a baci, így a fertőzés visszatér). Másrészt lehet, hogy a cica immunrendszere nincs a topon, ezért javasoltam az immunerősítőket. Én visszatérő fertőzéseknél mindig adni szoktam immunerősítőt is.

zs

Előzmény: nécica66 (13213)
nécica66 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 13213

kedves Vet Rinr,hát remélem hogy nem daganat van a képen!!!!!!erre rá kérdeztem és azt mondták az körülhatárolhatóbb  lenne,az biztos hogy a gyógygszerektől javul és a vizsgálatnál négy nap után azt mondta az orvos határozotabban jobb hangokat hall,szerdán állunk le majd a kefavettel és ha csoda történik nem jön vissza ,de kérlek ird meg ha mégis visszatérne akár pár hónap múlva az miért van...tudnod kell márciusban volt már köhögése ,de pár szem augmentintól elmult és most 2 hete jött vissza erre a válasz az orvostól :nem adtam elég ideig a gyógyszert és csak gyengitette a már akkor meglévő tüdőgyulladást és nagy erővel most előjött megint(márciusban azt hittük torokgyulladás)most is én erősködtem készüljön rtg,szivbetegségre gondoltam.várom válaszod szeretettel É

Előzmény: Wet RinR (13210)
Antisystem Creative Commons License 2011.07.09 0 0 13212

Nincs genny, amit kifecskendezzek, csak ilyen pecsételő szerózus váladékozás. Ahogy némileg látható a képen, egyáltalán nem gyulladt sem a seb, sem a seb környéke... csak azt a félig lifegő elhalt bőrdarabot kell majd levágnom, nem akarom az ebre bízni, mert ő a vakaródzásával a friss hámosodást is elintézné... bár érdekes módon, eddig egyszer láttam, hogy vakarni kezdte... azt hinné az ember, hogy egy ilyen seb viszket...

Ilyen:

 

A kenőcsözést azért nem szoktam favorizálni amíg nincs egyértelmű hámosodás, mert attól parázok, hogy nedveskamrát teremt azoknak a kórokozóknak, amire az adott kenőcs nem hat. A sebhintőpor meg a sebváladékkal hajlamos betont alkotni... így marad a peroxid, meg a genta habot szerettem, amíg létezett habként

 

ÜdV

 

Előzmény: Wet RinR (13211)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.09 0 0 13211

Miért nem csinálsz egy erős peroxidos oldatot, az fecskendővel bespriccelve rögtön kitisztítja a gennyet. Macskánál még a legmakacsabb esetekben is max 1-2* kell ismételni. És persze utána a kedvenc kék kenőcsös, hogy lebontsa az elhalt szöveteket.

zs

Előzmény: Antisystem (13209)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.09 0 0 13210

Nekem az egyetemen a tanárom, akire sokan példaképként tekintettünk, azt tanította, hogy macskánál a tüdőgyulladás ritkább, mint a fehér holló. Perszer nem akarok a kollégák diagnózisával vitatkozni, de én az elmúlt 20 évben még nem találkoztam tüdőgyuszival macskánál. Viszont az immunerősítés feltétlenül ajánlott. az említetteken kívül jó még az Immunovet és a Plerasan szirup is.

zs

Előzmény: Antisystem (13206)
Antisystem Creative Commons License 2011.07.09 0 0 13209

Na, megelőlegezett hozzászólás volt, mert ma estére már le is vált a tályogot fedő megvastagodott hámszövet fele, és szép, új hám látszik alatta.. majd le kell vágnom, hogy ne ott lifegjen a kötés alatt, de egyelőre még érzékenynek jelezte az eb, ha hozzá értem... Úgyhogy maradtam egyelőre a peroxidos törléseknél...

Nem túl jó kép, mert nem volt még félrehajtva a kutya szőre, három kéz híjján:

 

 

de ott a fehér terület a félig levált, elhalt tályogfelszín.

 

(valódi kötéssel nem is próbálkozunk, mert nincs hova, az elég széles nyakörv belsejét bélelem ki naponta vattával, és tekerem körbe steril mullpólyával, és azt tesszük vissza a kuttyra - így vakarni sem tudja, meg a seb is védve van)

 

ÜdV

Előzmény: Antisystem (13199)
ancus75 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 13208

Köszönöm a segítséget.Azóta nem tapasztaltam vért.A széklete rendben.

Előzmény: Antisystem (13201)
nécica66 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 13207

köszönöm ,,örülök ráakadtam erre a fórumra biztos vagyok benne hogy még sokszor fogtok tudni segiteni nekem szeretettel Éva

Antisystem Creative Commons License 2011.07.09 0 0 13206

Macskának a tüdőgyulladása? Szerintem zömmel igen, de Zsolt nyilván fog tudni mondani tényeket is a praxisából, ha legközelebb erre jár. Mindenesetre tudtommal nem egy gyakori kórkép... én eddig egyszer futottam bele egy utcára kidobott bőrig ázott pár hetes kiscica formájában még a 80-as években - az a macsek meggyógyult belőle.

 

ÜdV

Előzmény: nécica66 (13205)
nécica66 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 13205

de szerinted gyógyitható?az orvosom azt mondja ne foglalkozzak vele mi okozza a lényeg a macska hogy van..én vidzont szeretek utánna járni a dolgoknal

Antisystem Creative Commons License 2011.07.09 0 0 13204

Nem feltétlen csak leukózis miatt... vannak genya kórokozók pl., amelyeket csak az átlagosnál jóval hosszabb, 15 vagy akár 30 napos antibiotikum-kúrával lehet megbízhatóan kipusztítani. Ezekből egy a macsek tüdögyulladásoknál is előfordulhat, a chlamydia (más néven mikoplazma). De legegyszerűbb, ha megkérded a dokidtól, hogy mire gondolt.

 

ÜdV

Előzmény: nécica66 (13203)
nécica66 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 13203

köszönöm,tegnap nem kapott injekciót csak a gyógyszert adom,igy nagyon félek,hogy visszaesik....egyébként az első szurikor megszünt a köhögés és adoki azt mondta csütörtökön miután meghallgatta a tüdőt,hogy lényegesen jobb....de , az orvosok is mondták lehet 2 nap mulva visszaesik ha leállunk a gyógyszerrel,étvágy nem túl jó,de eszeget,nem értem szerinted miért nem lehet meggyógyitani egy tüdőgyulladást és ha sikerül is,miért eshet vissza rövid idő mulva?csak a leukózisra tudok gondolni

Antisystem Creative Commons License 2011.07.09 0 0 13202

Nézd, ilyen általános immunerősító szerek, mint a VetriDMG meg a macska-Béres nyilván jót tesznek az általános állapota szempontjából, ahogy a  vitamin-félék is. Lényeges, hogy figyelj oda, hogy elegendő folyadékot és táplálékot vegyen fel. Ha lázas, az megnöveli mindkettőből a napi szükségletet, ahogy vitaminokból meg nyomelemekből is.

És egyébként jobban van már?

 

ÜdV

Előzmény: nécica66 (13200)
Antisystem Creative Commons License 2011.07.09 0 0 13201

Szia!

 

Szerintem izgulni semmi esetre sem kell, ha egyébként normális a cica közérzete, viselkedése. Meg kell nézni másodszor is, mi a helyzet. Egyébként friss, piros vér a székleten simán lehet erölködéstől. Ha egyedi eset, akkor ennyi, ha gyakori, akkor meg kell könnyíteni a székletürítést az étrend variálásával - az előbb itten tárgyalt ebünknél is előfordult ilyesmi, és akkor le kellett csökkenteni a kajája csont-tartalmát, és kapott némelykor tejfélét, olajoshal olaját, szóval olyant, ami meghajtja valamennyire. A cicáknál is be szokott jönni a tejtermék ilyen célra (ismertem kockasajt-függővé váló macskát is, másnapi 1 kockasajt tökéletesen biztosította neki a normál székletet pl.:)). Valóban kemény székletnél meg ugye paraffinolaj.

 

ÜdV

Előzmény: ancus75 (13193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!