Keresés

Részletes keresés

python 357 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149485

Huhh!:)))))Sokkal jártasabb és naprakészebb vagy az órákkal kapcsolatban,-mint én,-ahogy látom!!!De már megbocsáss,nem tehetek róla,-engem a Breitling formavilága fogott meg,ezért szereztem be még a régi szögletesebb arab számozású fekete számlapos Super Ocean Professional automatámat,aztán ugyanezzel a számozással egy kék számlapos chronot is magamhoz édesgettem!:))) Igy kezdődött!!!!! Az Orosz Gabi amit mondott ezekről,-én abból merítkeztem!:))))

Előzmény: Wreck Diver (149481)
python 357 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149484

:))))))))))

Előzmény: glashuette (149480)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149483

Pontosan. :)

Előzmény: rtivi (149482)
rtivi Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149482

Nem tudom, hogy jól értem-e, de mintha a fogyasztói társadalom luxus-divattermékeit gyártó profitérdekelt vállalkozásairól lenne szó, akik az összes létező pszchotechnikát, megengedett vagy megengedethetetlen manipulációt bevetik a naív, hozzá nem értő fogyasztók megnyerése érdekében. Könnyű persze Katit táncba vinni ha táncolni akar, aki meg nem akar, azt nem tudják kényszeríteni. 

Előzmény: Wreck Diver (149481)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149481

OFF:

 

Te macskás vagy.
A macska mitől csinálja azt, hogy két lábra áll,

csak hogy elérje az ember tenyerét, és tövig nyomja bele az orrát?
Azt hinném, nem szereti, ha piszkálják az orrát...

 

 

ON:

 

Glashuette-nek igaza van.

Attól, hogy a svájci óraipar próbálja árulni a mítoszt,

a genfi csíkozást a Chopard-nál is félautomata gépsoron végzik

a zsíros hajú festett szőke, mutatóujjukon gyűrűt hordó kisjányok,

vidáman rágógumizva közben. Nézd meg videón...

 

Ezek a kékített csavar, genfi csík, etirage, anglage, perlage, és

minden, ami -ázs végződésű a szótárban akkor mentek ritkaságszámba,

amikor még kézzel készültek.

 

Ma leül Jenő, bocs, Johann a gép elé, és egy 2 hónapos tanfolyam után tologatja fel-alá egész nap.

Akár egy kis kínai az ájfon gyárban, ő is betanított munkásként csinálja ugyanazt nonstop.

Az egyetlen különlegesség a svájci órabér, amiért ezt csinálja. :)

 

A gépesítés kezdetétől az amerikai gyártók tonnaszám okádták a gyáraikból

a gyönyörűen genfi csíkozott, perlázsolt werkeket már az 1800-as évek végén.

Akadnak az Illinois és hasonló gyárakból fekete-fehér videók, érdemes megnézni.

Előzmény: python 357 (149467)
glashuette Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149480

Őszintén örülök neki. Az "óra"gyárak pedig még nálam is jobban örülnek ;-)

Előzmény: python 357 (149466)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149479

"Én csak arra hívtam fel a figyelmet,hogy nem ugyanaz a minőségi osztály van

egy olcsóbb kategóriában,-mint egy prémiumban!!! És ebben közös az  egyetértés!!!!!"

 

 

Ööö...

 

Beraktam neked két linket, ahol top illetve kronométer grade

ETA szerkezeteket tokoztak be harmad, negyed, ötödáron pár nagy márkához képest.

 

Ezek a szerkezetek ugyanolyan apró részlezetekkel hagyják el a gyárat, mint mondjuk a Breitlinges társaik.

 

Ezért raktam be őket.


Rakhattam volna Christopher Ward karórát is,

de ők - saját ebvallásuk szerint - "elaboré" minőségi osztályt tokoznak,

amelynek részletei ( billegő, hajszálrugó stb. anyaga ) eltérnek valóban a feljebb említettektől.

 

De amiket mutattam neked, azok nem. Azok pont olyanok, mint a bretyóé.

 

A minőség pedig nem értelmezhető így egyszerűen.

Mit értünk alatta? Ugyanannyi időközönként kell szervizelni,

ugyanolyan pontos 2 árban különböző COSC kronométer,

ugyanolyan 316L acélból vannak a tokok, ugyanolyan kínai zafír van bennük.

 

És a beszélgetés a szerkezetkről zajlott-zajlik, nem arról, hogy a Breitling

vagy az Omega féjszíja nem csípi be úgy a szőrt, mint a Certináé,

vagy hogy a Breitling tokja finomabb munka-e.

 

És pont az a vicc, hogy amíg a Breitling Superocean-ben ugyanaz a werk ketyeg,

mint egy COSC Tissot-ban, addig a gyár maga szolgáltatja az alapot az összemosásra...

 

( Mondom ezt úgy, hogy a régi Breitling Superocean Steelfish szerintem egy elképesztően klassz óra.. )

Előzmény: python 357 (149458)
fiktív Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149478

De mostmár vágom, mi a helyzet... Itt nyugodtan túlérhet... Beépítve már nem...Ok! Azt hittem, hogy ez maga 1 óra...  :-l

fiktív Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149477

Aha, ahogy nézem, az általad linkelt kép inkább markting-kép, illetve lehet, hogy csak látványterv. Azon ugyanis a mutató vége által húzott kör kívül esik a tokon. Jócskán el van nagyolva a képen. Más képeken már látom, hogy elfér a mutató. Kicsit lejjebb a linken.

 

http://www.mechanikus.hu/cal_ETA_directory.htm

 

Előzmény: tomcat (149476)
tomcat Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149476

Nagyjából így lehet elképzelni:

 

tomcat

Előzmény: tomcat (149474)
rtivi Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149475

OFF

Farmer"öltönyhöz" hordom..., a többit kifogytam:-)))

ON

Előzmény: python 357 (149473)
tomcat Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149474

Szögletes óraszerkezetet kerek tokba építeni akkora kihívás? Ha a kerek tok belső átmérője nagyobb, mint a téglalap átlója, akkor menni fog. Néhány gyártónak egész jól sikerült. :))

 

tomcat

Előzmény: fiktív (149472)
python 357 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149473

:))) Azt hiszem senki nem szégyenkezne ezzel a Longines automatával,hiszen egy letisztult nagyon  elegáns öltönyös óra! 

Én is szívesen hordanám!!!!:)))

A Rolex iránti vonzalmadat őszintén megértem!!!

Előzmény: rtivi (149470)
fiktív Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149472

Ezen az ETA-n azok rendes mutatók? Hogy tud lejjebb menni 3 óra irányába, hiszen a nagymutató hosszát nagyobbnak látom, mint a keret oldalát?

Előzmény: tomcat (149469)
python 357 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149471

Én benne vagyok,-szeretem kihívásokat,de csak a Certinát tudom benevezni a megmérettetésre,-mert a Breitlingek automaták,és azok nyilván nincsenek versenyben egy  kvarc werkkel pontosság tekintetében! A Certina viszont tényleg nagyon pontos 1 hónapja van nálam, és eddig tized mp-re szinkronban van egy műhold jelt vevő asztali kvarccal!Oldicebeartól vettem egyébként az órát!!!:)))

Előzmény: tomcat (149469)
rtivi Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149470

Az igazat megvallva én is így vagyok némelyik (az igazat megvallva szinte mindegyik) órámmal, hiába is van benne ETA, hiába tokozó terméke, akkor is nagyon kedvelem őket, mivel mindegyiknek meg van a maga sármja, mint pl. ennek a ma viselt "letisztult jószágnak", amit egyáltalán nem szégyenkezve hurcovászok így a nyár végén. 

 

 

Persze lehet, hogy a mai eszemmel - és a fórum sok olvasgatása után - már megfontolnám, hogy csak vagyontárgyakat vegyek (acél karóra 250 EFt felett, ill. aranyóra), de azért nem bánom, hogy a döntő többség a futottak még kategóriába sorolható. Ugyanakkor egy fehér számlapos 16013-as, pálcika indexes Rolex még miondíg elcsavarja a fejemet. :-)   

 

 

Előzmény: python 357 (149466)
tomcat Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149469

Nem vagyok sértődős. :)

Egyébként van egy javaslatom. Van egy ilyenem:

http://www.eta.ch/index.php?id=134&L=2

7 köves ETA 988.333 kvarc

Ez volt a Breitling Calibre 56 (pontosabban az elődje, a 988.332) az Aerospace-ben. (Azért az az összehasonlítási alap, mert ez az óra is titán tokos és zafír üveges, csak épp egy nagyságrenddel olcsóbb).

Szinkronba hoztam most az órát a time.is szerverrel és beállítottam a gugli naptáramba figyelmeztetést fél és egy év elteltének jelzésére.

Be fogom írni, mekkora járáseltérést tapasztaltam.

Ha gondolod, párhuzamosan mérheted bármelyik Breitling vagy Certina órádat. :)

 

tomcat

Előzmény: python 357 (149467)
python 357 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149468

"Montblanc" természetesen,-elnézést!!!

python 357 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149467

:))))Nézd,-nekem a Breitlingek a "mániám"! Hál istennek olyan anyagi körülményeket teremtettem meg,hogy anyagi összeomlás nélkül be tudtam szerezni párat,-Tag Hauer Pilot-ot,Montbanc GMT-t stb. Most nemrég egy Certina DS Blue Ribbont csíptem meg,és annak ellenére,hogy "csak"egy COSC  superkvarc werk van benne,imádom!!!! Nagyon pontos egy mp alatt van a járás pontossága /év!!!Az előbbi órák majd tíz éve megvannak,és nagyon elégedett vagyok velük!

A cicus becézésért ne haragúdj,vannak macskáim,annyira szeretem őket,mint az Amerikai Bulldogjaimat!!!!!Nem sértésnek szántam!!!!:))))

Előzmény: tomcat (149464)
python 357 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149466

Ha figyeltél volna,-írtam hogy részemről lezártam!!!!:))))

Azt a pár Breitlinget,Montblancot, Certinát;-amim van,-ezek után még nagyobb imádattal fogom körűl rajongani,-csak a ti kedvetekért!!!!!;)))))))))))

 

Előzmény: glashuette (149465)
glashuette Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149465

A kékített csavaroktól meg a gyöngyözéstől pont úgy lesz jobb az ETA szerkezet, mint a lakótelepeken látható Swiftek attól, hogy aluminiumküszöböt csavaroz rá a tulaj, meg sportkipufogót. Szánalmas már, hogy millió feletti órákban is zömében a 7750, 2892A2, stb. ketyeg. Kisker nagyker árrés, áfa, üzletbér és már kész is a kommersz műremek, mind ugyanaz, bármi is legyen a számlapon. A többi blabla maszlag meg ködfújás.

 

A mai egyedi szerkezeteket meg olyan áron adják, hogy azt fizetésből nem lehet megvenni.

Előzmény: python 357 (149463)
tomcat Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149464

Pár éve pont a 2824 kapcsán veséztük ki a kérdést elég alaposan. Akkor a top grade werk ára volt 120-150 dollár körül.

Egy listaáron 400 EUR-os Camel Active divatórát sikerült akkor lőnöm ebayen kb. harmadáron top grade werkkel.

Egy rotor gravírozását vagy genfi csíkozását azért ne tekintsük már komoly kihívásnak - szerintem. A kékített csavar meg egyenesen vicc kategória, semmit nem ad hozzá az óraszerkezet pontosságához, megbízhatóságához, ráadásul gyakorlatilag pénzbe sem kerül.  Na jó, mondjuk csavaronként egy tized cent.

A COSC kérdésben ajánlom Mechanikus méréseit.

 

tomcat

Előzmény: python 357 (149458)
python 357 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149463

Igen,-4 változat van nem öt,-utána néztem!:)))

Más: Az én véleményen az,-hogy ha egy alkatrész jobb anyagból van, az alkatrészek össze vannak válogatva, esetleg fel vannak polírozva, rodiumozva,élre polírozva,diszítések vannak,genfi csíkozás,kékített csavarok,stb.,-az igenis minőségi külömbség!!!!

De részemről befejeztem,nem gond,-ha nem egyezik a véleményünk, elég unalnas lenne az életünk,ha mindenben mindenki egyet értene!!!!:))))

Előzmény: innovations (149461)
andfer Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149462

Vásároltam egy Chronoss Szürke fém óraforgatót 1 óra számára.

Tetszetős kis készülék. Bekapcsolva szépen muzsikál.

Előzmény: Exebeche (149408)
innovations Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149461

Orosz Gábort is kiragoztuk már ezerszer. Minden tiszteletem az övé, de mint azt tudjuk nem minden szava maga a szentírás. MInt ahogyan azt a jelen példa is mutatja. Vagy csak te idézed helytelenül.

Szóval száz szónak is egy a vége: jelentős különbségek pedig nincsenek. Bárhogyan is próbálod most ezt magyarázni. Az általad említett apró részletek pedig ebben az esetben jelentéktelenek.

Előzmény: python 357 (149459)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149460

Sziasztok, még egy kérdésem lenne: az önfelhúzós órák mennyi hordást igényelnek naponta? Ha csak alkalmankként viselném, akkor vegyek inkább kézi felhúzósat, vagy kvarcot? És nem megy tönkre vagy nem áll be, ha nincs hordva, meg forgatva (mármint az önfelhúzós)? Köszi a láma kérdéseimre adott türelmes választ :-)

python 357 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149459

"OG"-vel kapcsolatban: Neki azért,-mint órásmester,-meglehetősen bejáratott "brandja" van!!!!!

Más:hogy is lehetne lényegi különbség,ha a werk tipus száma megegyezik a kérdéses márkáknál?

A különbségek a finom részletekben vannak,de ezt mindannyian tudjuk!!!!;)

Előzmény: innovations (149457)
python 357 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149458

Eltértünk kicsit a tárgyról!:))))

Én csak arra hívtam fel a figyelmet,hogy nem ugyanaz a minőségi osztály van egy olcsóbb kategóriában,-mint egy prémiumban!!!

És ebben közös az  egyetértés!!!!! Az,-hogy a brandot a top márkáknál meg kell fizetni,nos azt senki sem vitatja!De azért minőségben egy Breitling  Superócean Professionalt összemosni egy Certinával vagy egy Tissot-tal hiba volna!!!

 

Előzmény: Wreck Diver (149455)
innovations Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149457

Teljesen mmindegy, hogy mit mond. Lényegi különbség igazán nincs.  Kiragoztuk már ezt itt többször is.. Marketing van és blabla. Állitom ezt a tapasztalataim tükrében és nem pedig annak függvényében, hogy OG mit maszatol az újságban.

Előzmény: python 357 (149451)
öccse Creative Commons License 2013.09.13 0 0 149456

Régeben egy korábbi Fábry Show-ban azt találta mondani, hogy az apjától örökölt egy IWC-t. Persze ő Schaffhausent mondott.

Előzmény: Exebeche (149447)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!