Keresés

Részletes keresés

petya71 Creative Commons License 2009.12.24 0 0 9807
NAGYON BOLDOG,BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDENKINEK!
Tamás927 Creative Commons License 2009.12.24 0 0 9806
Boldog karácsonyt és ,,növényekben" gazdag Boldog Új évet kívánok mindenkinek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ragusa. Creative Commons License 2009.12.24 0 0 9805

MINDEN KERTBARATNAK KIVANOK BEKES BOLDOG KARACSONYT

http://www.youtube.com/watch?v=b3YHmY52AUk&feature=related

 

 

LACI  koszonom a narancsot )))))

jozso48 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 9804
Ajándékban gazdag-Békés Boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánok minden növénybarátnak! Józsi
szaguaro Creative Commons License 2009.12.23 0 0 9803
,,Magyar narancsos" karácsonyt, űjévet mindenkinek!
kurdilaci Creative Commons License 2009.12.22 0 0 9802
Ez nagyon biztatóan hangzik,s persze nem engedem 0 fokra hülni a telelőt.
Előzmény: gáborke (9801)
gáborke Creative Commons License 2009.12.22 0 0 9801
Ha kellően szárazon tartod őket a teleltetés végeredménye egyértelmű, nálam 0 fokban sem lett baja egyikek sem:)
Előzmény: kurdilaci (9800)
kurdilaci Creative Commons License 2009.12.21 0 0 9800

Marika!Megéheztem a képeidtől:imádom a kocsonyát!Hálából küldök neked egy félkilós ,saját termésű narancsot:-))

Végzek egy teleltetési kísérletet is:A kalamondint és a tahiti mandarint is a többi citrusfélével együtt,az alig fűtött üvegházban teleltetem,ahol ma is csak +4 fok volt(odakint -15).Elvileg ezeket a növényeket 15-18 fokon kellene tartani,ám az USD zónás besorolásuk ennek ellentmond.Remélem nem nyírom ki őket.

Előzmény: ragusa. (9795)
viharboszorka Creative Commons License 2009.12.21 0 0 9799

Szia,

 

Köszi a gyors választ! :)

Már keresem is elő az Actarát és nekiesek. Kis gyapjast láttam már (előszeretettel falatoznak a leanderen), de nem tudtam, hogy ilyen nagy izé lesz belőlük, ha megnőnek.

 

Előzmény: sjohn (9798)
sjohn Creative Commons License 2009.12.21 0 0 9798
Ha nem tévedek , akkor ez egy jól táplált gyapjastetű.
Actarával lemosópermetezés 7 naponta 3x , plusz a földjére is önthetsz a lötyiből.
Előzmény: viharboszorka (9797)
viharboszorka Creative Commons License 2009.12.21 0 0 9797

Sziasztok,

 

Tudnátok segíteni beazonosítani a képen látható "szörnyet", aki a citromfámon legelészik?Telefonnal készült így a minősége nem a legjobb, de talán felismerhető.

Előre is nagyon köszönöm!

Mivel érdemes eltüntetni? Szedegessem le, vagy locsoljam be valami Actara / Karate akármi löttyel? (Múltkor lemostam az összes levelét szappanos vízzel egyenként, de most megint eszegetné ez a valaki, így inkább beöntözném az egész fácskát a szerrel, mert naponta mazsolázni a leveleket kissé időigényes).

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.20 0 0 9796
Most hajnalban a kocsonyát nem,majd késöbb-nagyon jól néz ki-de a pogit azt igen.minden mennyiségben.
Előzmény: ragusa. (9795)
ragusa. Creative Commons License 2009.12.17 0 0 9795

 

 

 

 )))))))))))))))))) a termeszet csodai kepekben ,, van off is de ilyenkor uborkaszezonban az is elmegy ...))))a pogacsat es a kocsonyat fogyasszatok egeszseggel ))))

bombaba Creative Commons License 2009.12.13 0 0 9794
Egy kis OFF a 3. fotóhoz:
(a készítője - remélem, utólag hozzájárul a képei közzétételéhez - által adott képcímek:aliens arrive, alien skin, alien open, surgery, humanity wins)
aliens arrivealien_skinalien_open
surgeryhumanity wins
ON
Előzmény: kurdilaci (9793)
kurdilaci Creative Commons License 2009.12.12 0 0 9793
Múlt hónap közepén trópusi gyümölcs kiállítás és vásár volt a Füvészkertben.Sajnos nem tudtam elmenni,ám budapesti barátom képei segítségével egy kissé én is részese lehettem ennek a nem mindennapi élménynek.Szeretném megosztani veletek.
Inki1989 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 9792
Sziasztok!
Miért van az, hogy szépen elkezd növekedni a kis banánfám, de valamiért mindig elkezd befeketedni a levelek széle és petyhüdt lesz utána. Muszáj voltam külön cserépbe tenni a két sarjhajtásomat októberben, mert az anyanövény gombás lett. Szerencsére kigyógyult belőle és hozott még 2 sarjhajtást, az egyik már 15cm a másik alig 3-4 cm. A nagyobbik is és a másik kettő is elkezdett feketedni... Amit már külön ültettem kivittem a folyosóra, ott 15 fok körül van, amik még együtt vannak az anyanövénnyel azok itt vannak a szobában. Itt 20-24 fok szokott lenni.
Tudtok segíteni?
Köszönöm!
Pepe7 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 9791
A termett gyümölcs mennyiségére gondoltam :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 9790
Fantasztikus.A narancstól meg elvagyok képedve,hogy milyen méretes.Gratula.
Előzmény: kurdilaci (9773)
jozso48 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 9789
Minden elismerésem ,gratulálok a gyönyörű növényeidhez.Sajnos nekem az idén alig
jut idő a növényekre (ez persze meg is látszik rajtuk),ide is csak ritkán tévedek be,jó
ha arra van időm,hogy gyorsan beleolvassak.Talán majd a télen.Még egyszer gratulá-
lok és jó egészséget hozzá.
Előzmény: kurdilaci (9773)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.10 0 0 9788

Sziasztok,

 

Quicktor57 nagyon nagy sajnálattal hallom hogy az öreg Meyeredel baj van.

Sajna hosszú távollétem miatt nekem is kipurcant a Calamondinom és lehet hogy a Mexicói Lime is elmegy.

Az idén sikerült egy helységet epiteni nekik, eddig úgy nézz ki hogy minden OK velük de a java még hátra van, sajnos. Nem olyan nagy a helység de a célnak megfelel egyelöre. A fütést fütöventilátoral van amit egy digitális termosztát vezérrel, a fenyt meghosszabitom naponta 2 órával egy automata fenyérzékelös idözitövel + egy páraérzékelös ventilátor figyeli a páratartalmot. Az asztal háta mögött vannak a nagyok: clementin, narancs és citrom + rengeteg magonc, mediteran mandarin, narancs, citromok és Lipok. Amit hiányzik nagyon az a Meyer de majd talán lesz az is.

Sikerült Citrus Aurantium maghoz hozzáférnem de egyelőre a 25 dbol csak egy bujt ki.

 

Itt egy kép ahogy szunyokálnak a 'drágaságok' :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rengeteget tanultam itt tőletek és köszönök mindent de azért nagy köszönet Jozsonak aki megosztotta velünk az óriási tapasztalatát, főleg a teleltetést kiírtam magamnak valamelyik hozzászólásából ahol nagyon szépen le van írva hogy mit kell tenni hogy túl éljek a citrusok a telet. Ez a legnehezebb feladat és ha nem tud az ember megfelelő körülményeket teremteni + oda figyelést akkor sokat elfog veszíteni.

Laci neked meg gratulálok és gyönyörködőm + csatlakozok sjohn-hoz hogy ilyen meg a Tescoban sincs.

 

Üdv.

Chez

 

Előzmény: Quicktor57 (9787)
Quicktor57 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 9787
Sajnos nálam is ledobálta a leveleit az "öreg" Meyer citrom. Kibontottam a gyökerét, és sajnálattal kellett megállapítanom, hogy az eredeti tőzeges tápkocka szinte teljesen tönkretette, pedig én nem tartozom a túllocsolók közé. Szerencsére a két idei dugványom jól tartja magát. Bízom benne, hogy két év múlva ezek már teremni fognak. (A virágokat most sem győzöm lecsipkedni.)
Előzmény: bombaba (9775)
ragusa. Creative Commons License 2009.12.10 0 0 9786

 Lacikam  OK is nagymesterek ... nagyon irigyellek benneteket DE igazan nagyon megdolgoztok  veluk....megerdemlitek a sikereket . ,,

 En mar a ferjem szemebe sem merek nezni, ha a az elveszitett novenyekre gondolok.

 Tejoeg mennyi penzt el....tam .

 azert mazsaszam vehetnek  a boltban---meg is veszem ---  tudom nemolyanaz .. tudom.. de micsi ha nekem is az SK lenne a jo....

 Nekem is -- pedig nagyon kimeletes vagyok veluk-- ezt az egyetlen mirtuszt kiveve ugy deugy !peregnek a levelek ... szinte sirva nezem ...((( es zsedegetem fel  aloluk..

 Ha arra gondolok, hogy az erdeti termohelyukon , rajuk se tojnak szinte  ... megis teremnek,, mi meg itthon mit ossze gürizünk....))))

Előzmény: kurdilaci (9785)
kurdilaci Creative Commons License 2009.12.09 0 0 9785
Örülök a sikereidnek Marika,Téged nem kell attól félteni,hogy feladod!Viszont kissé könnyelműen osztogatod a kinevezéseket,hisz akkor milyen címet adnál Jozsónak,vagy a "Citrusnevelési útmutató"-t összeállító Iminek?:-))
Előzmény: ragusa. (9774)
kurdilaci Creative Commons License 2009.12.09 0 0 9784
A tahiti nálam is így viselkedik.Amikor megvettem,akkor volt rajta egy db alma nagyságú,azután viszont hozott kb 40 db jóval kisebbet,legfeljebb 5 centiseket.Azokból van még most is rajta,amit nem ettem meg:-))
Előzmény: bombaba (9775)
kurdilaci Creative Commons License 2009.12.09 0 0 9783
A meghívás természetesen érvényben van4Csak rajtad áll,hogy mikor élsz vele:-))
Előzmény: Arth_ur (9776)
kurdilaci Creative Commons License 2009.12.09 0 0 9782

Ez a mandarinfa teljesen egészségesnek tűnik...

A citrusfélék teleltetésének egyébként csak annyi a titka,hogy kevés locsolás mellett minél több fényt,magas páratartalmat,s kellően alacsony hőmérsékletet kell biztosítani számukra.Sajnos ez lakásban szinte megoldhatatlan,hiszen a fűtés miatt túl magas a hőmérséklet,főleg központifűtésnél túl száraz a levegő,a fényviszonyok pedig még ablak előtt is elég szegényesek.Szerencsétlen citrus a levelei eldobálásával igyekszik csökkenteni a párologtató felületet,megóvni magát a kiszáradástól.Nekem szerencsém van,mert a polikarbonátház a nyáron szabadban tartott citrusoknak nagyszerű átmeneti szállást biztosít,s télen pedig az alig fűtött(jelenleg teljesen fűtetlen)üvegház ideális körülményeket teremt a teleléshez.S persze az internet nagyon sokat segített,hiszen én is rengeteg citrust elveszítettem,mire rátaláltam erre a fórumra,s ellestem a talajkeverék,gondozás,teleltetés,nyári elhelyezés titkait a tapasztaltabb topiktársaktól.Igen,valóban jólesnek az elismerő szavak,de ha szépek a citrusaim,akkor a dícséret igazából ezt a topikot illeti.Tudomásom szerint Te is építettél üvegházat,tehát nem szabad feladnod,hiszen a citrusok tartása nem boszorkányság,s Te jóval kényesebb,igényesebb növényeket is sikerrel nevelsz évek óta.

Előzmény: pianta (9777)
kurdilaci Creative Commons License 2009.12.09 0 0 9781
Köszönöm mindenkinek!
Rózsaromantika Creative Commons License 2009.12.09 0 0 9780
Ha valakinek lenne tavaszra eladó vérnarancsa kérem jelezze az e-mail címemre.
sjohn Creative Commons License 2009.12.09 0 0 9779
Melyikben látsz Te ilyen minőséget?
Előzmény: Pepe7 (9778)
Pepe7 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 9778
Tyűazannyaköcsögit

TESCOnak szállítasz?
Előzmény: kurdilaci (9773)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!