Keresés

Részletes keresés

560707 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 9498

IGEN !

BJ szakértőasszony elhivatottságból segít, mert vannak még ilyen rendes emberek. Én is azok közé tartozom, akinek mindenféle ellenszolgáltatás nélkül segített ! Manapság nagyon ritka az ilyen ember, aki nem sajnálja sem a tudását megosztani másokkal, sem az idejét válaszolgatni, a kissé nyakatekerten megfogalmazott kérdéseinkre !

bandolesa Creative Commons License 2014.04.15 0 0 9497

BJ-szakértő és ezt te ingyen megcsinálod mindenkinek? Beadványok, kérelmek, jogszabály-változási módosulások, stb...

 

Akkor le a kalappal előtted, mert ez a szöveg úgymond olyan reklám jellegű felhívásnak tűnik!!!

 

De írd ide, díjazásom nincs-szociális elhivatottságból csinálod. Igazi mártír leszel majd.

 

Én sem fizettem senkinek semmilyen beadványért, kérelemért... Ebben nem tájékoztatom félre embertársaim, csak szólok ne fizessenek...

 

Fontosnak tartom, hogy az érdeklődők útmutatást kaphassanak, fellebbezést, keresetet is írok, ha van jogalapja, a tények ismeretében, tájékoztatom, mi mit jelent, mit tehet, vagy nem, mik az alternatívák, rehabilitációs gazdasági szakértőként, díjmentesen (Munkaadók kivételével), aki megtisztel hozzám fordulásával felülvizsgálat, ellátások, rehabilitáció, foglalkoztatás.  

 

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.

Szakmai weblapomon megtalálja elérhetőségem.

Előzmény: BJszakért (9488)
Szilárd Borsos Creative Commons License 2014.04.15 0 0 9496

Akik az orvosi vizsgálatra járnak a komplex minősítési alapján megvizsgálják. Hogyan lehetséges hogy az orvosi papír határozatot elküldi annak a személynek ami a határozat kimondja hogy az egészségi állapota 30% az egészségkárosodás mértéke 70% a második az hogy még nincs rá írva D vagy E kategória.

tahisi Creative Commons License 2014.04.15 0 0 9495
Szia azt nem tudom h munka mellett itélnek-e meg valamilyen ellátást. De h figyelembe veszik az biztos. Én is rehab járadékos voltam és fél éve a felül vizsgálaton az volt az első kérdés, „dolgozik”?
Előzmény: klaricsabi (9492)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.15 0 0 9494

Szia Shanta!
Ma megkaptam a papírt az Egészségbiztosítási pénztártól és 25 ezer forintot ítéltek meg.Gondolom hamarosan jön a pénz is állítólag levéllel egy időben küldik .Még egyszer köszönöm a válaszaidat :)

Előzmény: shanta (9432)
klaricsabi Creative Commons License 2014.04.15 0 0 9493

Köszönöm

klaricsabi Creative Commons License 2014.04.15 0 0 9492

Üdv!

 

Rehab járadékos vagyok 6 órában tudok dolgozni rehabos munkahelyen,most megyek komplex felülvizsgálatra,kizáró ok,hogy van munkám,ök ugy nézik,hogy rehabilitáltak?de 8 órában nem tudnék dolgozni .Ha jelenleg dolgozol és ugy mész komplexre akkor van esélyem,hogy kaphassak valamilyen ellátást?

BJszakért Creative Commons License 2014.04.14 0 0 9491

Na, mentem, szép estét

BJszakért Creative Commons License 2014.04.14 0 0 9490

Hát építsünk felelősen! Ez vonatkozik tisztelt döntéshozóinkra, képviselőinkre is!

BJszakért Creative Commons License 2014.04.14 0 0 9489

Embernek lenni pontosan annyit jelent, mint felelősnek lenni. Érezni, hogy a kővel, melyet lehelyez, a világot építi tovább. ~ Antoine de Saint-Exupery 

BJszakért Creative Commons License 2014.04.14 0 0 9488

bandolessa,

 

nem szabad félre tájékoztatni embertársaidat!

Értem én, hogy segíteni szeretne, de abban szabad segíteni, amiben biztos információkkal rendelkezik. Ön maga is tájékoztatásra szorul, amelyet meg is kapott tőlem, többször is többféleképpen.

 

Enduroo,

 

Figyelmen kívül kell hagynia bandolessa írását, ha jót akar.

Ha biztos információt szeretne, a hiteles forrás fontos. Csak a hiteles információk segítenek tájékozódni, a döntéseidben.

Más a szerepe 2012. júliusától a Nyugdíjbiztosító Igazgatóságnak, más a megyei Rehab Szakig Szerveknek, más az önkormányzatoknak, más minden állami intézménynek, nem sorolom.

 

Fontosnak tartom, hogy az érdeklődők útmutatást kaphassanak, fellebbezést, keresetet is írok, ha van jogalapja, a tények ismeretében, tájékoztatom, mi mit jelent, mit tehet, vagy nem, mik az alternatívák, rehabilitációs gazdasági szakértőként, díjmentesen (Munkaadók kivételével), aki megtisztel hozzám fordulásával felülvizsgálat, ellátások, rehabilitáció, foglalkoztatás.  

 

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.

Szakmai weblapomon megtalálja elérhetőségem.

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.14 0 0 9487

Köszönöm szépen a válaszokat.

Az összes szakorvosi leletem megvan már és csak a háziorvosnak kell megírni azt  ami az ő részére vonatkozik. 

Olyat is hallottam,hogy volt akinek 8 hónap alatt zajlott le állítólag... azért is kérdeztelek titeket. 

Előzmény: bandolesa (9486)
bandolesa Creative Commons License 2014.04.14 0 0 9486

Hát pontosítva a Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság bízza meg a NRSZH.-t a vizsgálattal.

 

A kérelmet a Kormányhivatal Nyugdíjbitzosítási Szervéhez kell beadni, mivel az ellátást megállapító határozatot is ő hozza.

 

NRSZH.-csak megbízást teljesít, azzal a Nyugdíjbiztosító felé, hogy megmondja az össz szervezeti egészségkárosodás mértékét.

 

A rehab kártya kiváltása tartozik az NRSZH.-irodájához, ide kell mennem nekm is.

 

Szóval a Nyugdíjbiztosító az atyaisten, ő számolja össze a munkaviszonyokat, ő hozza meg a határozatot, hogy mit kapsz az NRSZH.-véleménye alapján.

Előzmény: bv51 (9484)
bv51 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 9485

Szia!

Fordulj bizalommal a BJszakérthez!

Üdv

Előzmény: Törölt nick (9482)
bv51 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 9484

Szia!

Lehetőleg. ha felvilágosítást adtok valakinek lehetőleg a mai törvények szerin tegyétek.

A leszázalékolási kérelmet már nem Nyugdíjfolyositóhoz kell beadni, hanem a helyileg illetékes NRSZH kirendeltségén. Ismétlem a helyes és profi válaszért fordulj a BJszakérthez.

Üdv

Előzmény: bandolesa (9483)
bandolesa Creative Commons License 2014.04.14 0 0 9483

Én ahogy a Nyugdíjbiztosítási Igazgatósághoz beadtam a kérelmet, ők 30.-napon belül hívtak bizottság elé. Ez volt az első bizottsági vizsgálat 1.-fokon.

 

Ami hosszadalmas a Kórházi, pontosan szakorvosi leletek beszerzése. Először háziorvosi beutalók kellenek, utána a szakrendeléseken időpont kérés.

Van olyan szakrendelés, ahol 1.-hónapon belül van időpont, van ahol ez 3.-hónap.

 

Ha megvannak a leletek, vissza a háziorvoshoz, ő készít egy írásos véleményt az állapotodról, összegzi a leleteket.

 

Ha megvan minden, akkor add be a Nyugdíjbiztosítóhoz az igényedet az igénylőlappal, leletekkel, háziorvosi szakvéleménnyel együtt, és elvileg 30.-napon belül hívnak.

 

Előzmény: Törölt nick (9482)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.14 0 0 9482

Sziasztok! 

 

Milyen hosszadalmas folyamat a leszázalékolás? 

Körülbelül hány hónap átlagban a beadástól számítva?

 

A szolgálati időnél az igazolás módjához mit kell beírni?

 

Köszönöm a segítséget. 

lanygyos Creative Commons License 2014.04.14 0 0 9481

""Bravó""Strasbourg!!:

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.13 0 0 9480

Biztos láthattad már, de belinkelem:

 

http://www.origo.hu/itthon/20140410-hiaba-fordult-strasbourghoz-egy-magyar-rokkantnyugdijas.html

 

Egy rövid idézet belőle: az előírt felülvizsgálati eljárás még nem zárult le, és addig Kátai ugyanannyi pénzt kap az államtól, mint korábban, ezért nem érte jelentős anyagi kár.

Előzmény: Törölt nick (9466)
BJszakért Creative Commons License 2014.04.13 0 0 9479

Friderikusz: Békesi László közgazdász: Orbán Viktor konszolidációt létrehozhat-e:

Még nincs egy hónapja, hogy műsorunkban Békesi László egyetemi tanárral a maffiaállam gazdaságpolitikájáról beszélgettünk. Azt a nyugati világban eléggé példátlan jelenséget írta le és elemezte, ahogyan egy politikai vállalkozás üzleti vállalkozássá, az Orbán-kormány gazdaságpolitikája a maffiacsalád üzleti tervévé alakul át. Vasárnap szabad szemmel is jól látható fölénnyel győzött az az üzleti vállalkozás, amelynek az áldozatai megszámlálhatatlanok. Újra meghívtuk hát Békesi Lászlót.

http://frissvideok.hu/hirek/441623-video-friderikusz-2014-04-08?i=menu

Ruth22 Creative Commons License 2014.04.12 0 0 9478

Köszönöm szépen, mindenképpen kérem majd a segítségét, ha sor kerül rá. :-)

 

Előzmény: BJszakért (9477)
BJszakért Creative Commons License 2014.04.12 0 0 9477

Ruth22

2009-ben és 2011-ben is, amikor felülvizsgálaton volt, más rendszer létezett más jogszabályokkal, feltételekkel,..

Persze felülvizsgálatok mindig is voltak, hiszen van célzott (döntéshozók által bizonyos célcsoportok felülvizsgálata), soros (bizottság által meghatározott), kérelemre induló, egészségi állapot változása miatt indított, vagy olyan tényről vagy körülményről történő tudomásszerzés esetén, amely valószínűsíti, hogy a korábbi komplex minősítés során megállapított körülmény a megállapítás időpontjában nem állt fenn.

 

2007-2011. végéig más komplex minősítés volt a 2007. évi LXXXIV.tv. által szabályozva, minden megváltozott 2012. január 1-jétől a 2011. évi CXCI (XII.29.) tv. (Mmtv) értelmében.

Megváltozott a felülvizsgálatot végző Hivatal nem csak a neve ORSZI-ról NRSZH, hanem a működése, hatásköre, a komplex minősítés rendszere (7/2012. (II.14.) Nefmi r.), a határozatot hozó hivatal, hiszen a Nyugdíjbiztosító Igazgatóság helyett a megyei Rehab Szakig Szervek járnak el a megváltozott munkaképességű személyek ellátásai ügyében. Ez utóbbi is változott, mert ez az ellátás már nem a 1997. évi LXXXI.tv. (Tny) által szabályozott rokkantsági nyugellátást tartalmazza (szolgálati idő, átlagkereset, és egészségkárosodás alapján), hanem a megváltozott munkaképességű személyek ellátásai egészségbiztosítási ellátás, egy táppénzszerű alacsony összegű ellátás Mmtv. szerint.

Nem folytatom.

 

Mmtv szerint először is a jogosultságot kell emgszereznie (orvosi-, jogi feltételek), ezután történik az összeg megállapítása, ami sok mindentől függ. Ehhez a tényeket ismernem kell: pl. milyen ellátást kapott pontosan ezt megelőzően, volt-e munkaviszonya az igénybeadás előtti egy évben, milyen minősítésről kapott értesítést hivataltól (B1, B2, C1, C2, D, E),....

 

Fontosnak tartom, hogy az érdeklődők útmutatást kaphassanak, fellebbezést, keresetet is írok, ha van jogalapja, a tények ismeretében, tájékoztatom, mi mit jelent, mit tehet, vagy nem, mik az alternatívák, rehabilitációs gazdasági szakértőként, díjmentesen (Munkaadók kivételével), aki megtisztel hozzám fordulásával felülvizsgálat, ellátások, rehabilitáció, foglalkoztatás.  

 

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.

Szakmai weblapomon megtalálja elérhetőségem.

Szép hétvégét

Ruth22 Creative Commons License 2014.04.12 0 0 9476

Kedves Bv51, még annyit, hogy 2008-tól vagyok rokkant, és nem ez az első komplex vizsgálatom, mert már azóta voltam 2-n (2009, 2011) és mind ilyen komplex volt, mint ahogy mindenki írta szociális, meg mindenféle papírokkal.

Előzmény: bv51 (9474)
Ruth22 Creative Commons License 2014.04.12 0 0 9475

Köszönöm :-)

 

Előzmény: bv51 (9474)
bv51 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 9474

Szia Ruth 22!

Amennyiben behívnak az első komplex vizsgálatodra és megkapod a C2 minősítést akkor az előző havi ellátást felszorozzák 165 %.ra és annak a 60 %-át fogják részedre számolni.

Amennyiben pontos felvilágosítást szeretnél ,kérj tanácsot BJ szakérttől- igazán profi a témában.

üdv.

ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 9473

Egyszer egy politikus azt mondta, hogy "A nem termő fát ki kell vágni!" Nos, ezek vagyunk mi, nem termő fák.

bandolesa Creative Commons License 2014.04.11 0 0 9472

Hát ezek a hivatalok az emberek ellen vannak, nem az emberekért?

 

Még élek, pedig mindent megtesz az RSZSZ és az NRSZH ellene.-Sajnos én is így veszem észre.

Itt mi inkább kiszolgáltatottnak érezhetjük magunkat?

Előzmény: ezsuzsa1 (9471)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 9471

Köszönöm Ruth22! Még élek, pedig mindent megtesz az RSZSZ és az NRSZH ellene. Nagyon kellene az a másodfokú vizsgálat. Első fokon "csak" 8 betegséget hagytak ki, és még hozzá jött egy agyi infarktus és még egy-két "apróság". Remélem nem találtak ki még valamit, amivel húzni lehet az időt, ezért is idegesít, hogy miért határozat és miért nem behívó másodfokra?

Ruth22 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 9470

Sajnálom :-(

 

Előzmény: ezsuzsa1 (9469)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 9469

Nem. December 1.-től 0 Ft a jövedelmem. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!