Keresés

Részletes keresés

nagypolc Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2477
sziasztok,azért ez a jávorkút-nagyhárs téma egy kicsit túlzás.valakyy ezt honnan  gondolod???????valakyy azt szeretném kérdezni tölled , hogy aszalon voltál bent???mert én csak a biztonsági örrel tudtam beszélgetni a régi időkről...   a többi helyen voltam..cserépfalun át kellett mászni a keritésen , de nem örzik már esetleg hébe hóba ránéz valaki,..           a kérdésem még az lenne hogy a mátrában pontos hely hol van???? és hogy a dél bükki alagutakról nem hallott valaki.??régebben a fokuszban láttam rolla egy cikket de nem emlékszem rá de léteznek.     lyukóban pédig a buszvégálomásnál az út mellett az erdőben megtalájátok. udv mindenkinek!!!!!!! ui:várom az érdekes helyeket bunkerok alagutak bázisok-stb.....
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2476
Ha valamivel megerte lepattani akkkoriban nyugatra, az a vadaszgep volt.
Ott minden benne van egyszerre, ami az ellennnek kell:Radio frekvenciakkal, +terkep,+ellnseg-barat besugarzasjelzö+fegyverek+radar, vegeredmenyben ez dönti el hogy ellenseges gep vagy nem, a radaron ket különbözö tipus is egyforma.
Ezt anno sokan megleptek, hogy MIG -23-sal atrepültek Kubabol USA-ba, aholpersze tart karokkal vartak a gepet a müszaki megoldasok miatt.
Tehat tervet lopni szerintem nem kifizetödö.
Előzmény: Törölt nick (2472)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2475
Fenntröl mindent le tudtak fenykepezni, ha aartak, ha nem üholddal, akkor SR-71-el, vagy U-2vel
Előzmény: Volt tüzér (2473)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2474
En is igy tudtam abszolut.
Elöször ha jol tudom ezt NATO antennat nem Szentlelekre akartak felhuzni?
Voltam fennt a Dolkan,ott tenyleg volt valami kijaratfele a föld alol de az befalazva lett.
Milyen jol nezhetett ki müholdrol, hogy a Dolkara ut szinesre festett abroncsokkal volt kirakva?
Előzmény: Törölt nick (2472)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2473

"Mint rakétabázis soha nem műkjödött állítólag azért, mert épp hogy megépült, valami fejes lepattant a terveivel nyugatra. (csak hallomás!)"

Bizony hallomás. a kezdetektől (1960.) 1965-ig működött egy SZ-75 Dvina légvédelmi rakéta komplexummal felszerelt rakéta osztály. Ugyanakkor szűnt meg, amikor a 104. ezred egyik alárendeltje, Táborfalva. A két komplexumot bevonták, az egyikből oktató komplexum lett az ETI-n, a másikkal meg forgóalapot képeztek.

Gondolj bele! Akkor már működtek a különféle felderítő műholdak mindkét oldalon, így mindenféle tervek nélkül is todták, mi van ott. Ezen kívül a komplexum berendezéseinek frekvenciáit lehetett volna kivinni, amit műholdról ugyancsak meg lehetett mérni. Akkor meg mit vihettek volna még ki? Az állománytáblát? Mert az alakulat bizonyos képességeire az utal legjobban. Ám ilyesmit néhány áthelyezéssel meg lehetett volna oldani. Szerintem az a tervvekkel való lepattanás szerintem csak legenda.

Előzmény: Törölt nick (2472)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2471
En is igy tudtam mindent
Javorkuton nem volt semmi, nem volt repülö tarolo a hegy gyomraban.
Ami hegy gyomraban van a Matraban ; Jobbagyi mellett keletre oriasi bunker a hegyben.
Löszergyar volt vagy meg ma is az.
De a környekbeliek suttognak rola mint esetleges kormanybunker.
Előzmény: Volt tüzér (2470)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2470
Ami Miskolc környékén volt, az a honi légvédelmi rakéta fegyvernemhez tartozott, azok fix telepítésű eszközökkel rendelkeztek. Azoknak nem volt felvonulási körletük Miskolc védelmére. Amit biztosan tudok, az a következő: Miskolcon volt a 105. lérak ezred laktanyája. Pingyom tetőn volt a Technikai Osztály területe. Három közepes osztállyal rendelkezett, mégpedig Cserépfalu, Szakáld, és Tardona. Valamikor Aszalón is volt egy közepes osztály, de azt az első körben, valamikor a hatvanas évek közepén szüntették meg. Azóta az az állásterület kiképző bázisként működött. Mindennek az ezrednek Lillafüreden volt a védett vezetési pontja. Nem volt automatizált vezetési rendszerük, a vezetést teljesen hagyományos módon csinálták. Ez a harcálláspont egyébként 1979-ig? a 2. h.lé hadosztály vezetési pontjaként is funkcionált. Az apróbb bázisok helyéről és szerepéről nincs információm.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (2463)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2469
Tudok ajanlani meg egy ket helyet:
Kaposszekcsö-volt orosz laktanya
Sormas, Egerag, Homokszentgyögy-Rt szazadok voltak
Előzmény: charlie21 (2412)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2468
Ez merre van Miskolcon????
Előzmény: nagypolc (2422)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2467
Hat ez hol van???
Miskolcon??
Előzmény: nagypolc (2441)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2466
Hat ez mi lehetett????
Merrefele van ez Lyukobanyan???
Ott is volt MN laktanya???
Előzmény: nagypolc (2453)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2465
Itt nem a Dolka tetön levö adohazra gondolsz??
Ott voltam fennt egyszer kb. 2eve, szet volt verve az egsz+benötte a gaz.
Előzmény: Törölt nick (2458)
M62 265 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2464
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2463
Szentleleken ha jo emlekszem Radarok voltak(tavolfelderitö)+adohaz ez is Lillafüredhez tartozott mind, ott volt HAP , meg talan legvedelmi raketafelvonulasi körlet Miskolc vedelmere.
A Baj az hogy ehhez a Miskolc temahoz kevesen szolunk hozza, a többseg nem ereefele volt katona.
Előzmény: Valakyy (2461)
Valakyy Creative Commons License 2006.06.20 0 0 2462
Elvileg nincs ott már semmi. Turistapark, vendégházzal, magánember tulajdona. De ettől függetlenül katonai terület.
Előzmény: monfondir (2457)
Valakyy Creative Commons License 2006.06.20 0 0 2461
Nos, nem vitatkozni szeretnék veled, s senkivel sem, mivel nagyra tisztelem az itt jelenlévők szakmai hozzáértését. De Szentlélekről tudom, hogy légiirányító kp. volt. Jávorkúton pedig a hegy gyomrából jöttek ki a repülők. Ez így elég nyersen hangzik, de így van. Nem hiába volt a Bükkben felhőtlen időben is annyi mennydörgés anno. Ma Szentlélek egy Turistapark. Néha nagy távcsövekkel csoportok felmennek, és az eget nézik. De az év nagy részében zárva van. El van kerítve drótkerítéssel, és vadiúj táblára ki van írva, hogy "kutyával őrzött katonai terület, belépés saját felelősségre". Na, csak ennyit akartam mondani. De ezzel nem azt mondom, hogy nincs igazad. Lehet, én tudom rosszul.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (2460)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2006.06.20 0 0 2460
Üdv!

Taszaron voltam katona, a kepek jok!
Amikor en voltam az amcsik mindet elpakoltak, sajnos. A magyaroke mar nem volt akkor a bazis.
Mindenstre kar eltekozolni, mint repülöteret, lehetne a konkurenciaja Ferihegynek siman, a fapados legiközlekedeshez nem kell sok hely, csak jo ar es sok turista erre a Balaton a jo pelda.
De ez igaz a volt szovjet repülöterkre is siman, hisz Ivanek nem sporoltak a betonnal(lasd: Kunmadaras, Sarmellek, Tököl, Szentistvan, stb).
U.I:
Szakald, Aszalo, Tardona, Cserepfalu mind legvedelmi raketa bazisok voltak, hogy milyen raktaosztaly nem tudom, azt hiszem Nyeva, vagy Volhov, az egyetlen Vega volt Mezöfalva.Ma mar nem titok, a központ Lillafüreddel (legiranyito központ, nem Szentlelek), körbe mindenfel adohazzal. pl. Dolka tetö.
Pingyom tetö raketa javito, szerelö bazis volt a legvedelmi raketaknak ugyanugy mint Kaposvar a Füredi II.:, a maradek: Nagyhars, Bankut , Szentlelek adohaz, hogy hova sugarzott mikrohullamon az titok, de müködött(Val.szeg Kekes tetö).
Nagyharsat örzi ma a Bornemissza Gergely Felderitö Zaszloalj Egerböl.
Mint volt katonakent ennyit tudok, de vannak meg itt szakemberek köztünk...
Előzmény: Valakyy (2455)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.20 0 0 2459

Megnéztem a képtárat, nagyon érdekes.

Jó ez a topic, kár, hogy csak most leltem rá.

Nem mintha aktív résztvevője akarnék lenni, de képeket nézegetni és olvasgatni is szeretek.:)

Előzmény: charlie21 (2443)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.20 0 0 2458
Vm a Lillafüred fölötti "Bagolyvár".Teszek legk a megmaradt romjairól képet.
Előzmény: Valakyy (2455)
monfondir Creative Commons License 2006.06.19 0 0 2457
Szentlélkekről jó az infód? Eddig ezt nem hallottam itt még. Ez most már kihalt, nem?
Előzmény: Valakyy (2455)
LeX Creative Commons License 2006.06.19 0 0 2456
Földalatti bunkerkedvelőknek csámcsognivaló: svéd haditengerészeti kikötő, http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?t=65025
Valakyy Creative Commons License 2006.06.19 0 0 2455
Üdv!

Nos, fejből mondok Neked szívesen néhányat. Bár szerintem ezekről itt már volt szó.
Tardona, Cserépfalu, Lillafüredi laktanya, Lillafüred-Szikla, Szakáld, Aszaló, Mezőkövesd, Anodrnaktálya, Pingyom tető, Jávorkút (Nagyhárs), Szentlélek (volt légiirányító központ), Bánkút, valamint a Bükkben tudomásom van még 2-3 területről, ahol olyan katonai objektumok vannak, amelyeket nem lehet látni, de mégis ott vannak. Jól elkerített területek, s nem látják szívesen az embert a környéken. Tapasztalatból tudom. Biztos hiányos a listám, de majd korrigálok.

Az a helyzet, hogy engem nem kizárólag a kihalt, elhagyatott laktanyák érdekelnek. Alapjában véve minden, ami ezzel kapcsolatos. Mellesleg nem tudsz valamit a zempléni hegységben található helyekről? Úgy vettem észre, az a terület nincs igazán az érdeklődés középpontjában... volt ott valami egyáltalán?

A www.parancsnoksag.hu oldalon van egy rakás kép a taszári bázisról, valamelyik nap találtam. Már, csak az érdekesség kedvéért írom.

Na, egyenlőre ennyi...
Előzmény: nagypolc (2452)
nagypolc Creative Commons License 2006.06.19 0 0 2454
múlt hétvégi kirándulás, lyukóbánya.miskolc .pár kép
nagypolc Creative Commons License 2006.06.19 0 0 2453
nagypolc Creative Commons License 2006.06.19 0 0 2452
szia, biztos nem én voltam,bár már megfordultam már egy párszor ott.én miskolci vagyok. tudnál nekem mondani pár helyet amiröl tudomásod van a környéken??,elöre is köszi....
Valakyy Creative Commons License 2006.06.19 0 0 2451
Nem :) Nem erről van szó. Én és a haverom is érdeklődünk a kihalt, és még működő katonai laktanyák, bázisok iránt, és ha ritkán is, de azért ellátogatunk az érdekesebb helyekre. Környékbeliek lévén jól ismerjük az itteni objektumokat. Szombat délután találkoztunk Tardonán két fickóval, pont odabent, rájuk is köszöntünk, aztán gondoltuk, biztos innen lehettek ketten. De hamar elmentek. Nos, csak ezért kérdeztem.
Előzmény: nagypolc (2449)
nagypolc Creative Commons License 2006.06.18 0 0 2450
hallott már valaki harnekop-ról,?????
nagypolc Creative Commons License 2006.06.18 0 0 2449
valakyy.miért kérdezed? biztonságiör vagy???
Valakyy Creative Commons License 2006.06.18 0 0 2448
Üdv! Járt 17-én délután a tardonai objektum területén valamelyikőtök? Ha igen, akkor jelezze! Köszönöm!
rali Creative Commons License 2006.06.14 0 0 2447
várjuk a képeket
Előzmény: sweethome (2446)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!