Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

TDI.16V Creative Commons License 2011.03.12 0 0 12898

Sziastok

 

A benzines motorokhoz annyira nem értek.

Szeretem a disel parfümöt:-)

 

Nekem lenne egy olyan kérdésem,ki tudja hogy a fedélzeti honna kapja az adatikat maiből számolja az átlag fogyit,az elfogyasztott üzit meg ilyesmiket?

AAAAAAAAAAAAAAA
otto16V1,6i Creative Commons License 2011.03.12 0 0 12897

Nem vagyok biztos benn, de mindha itt olvastam volna eladó tetőcsomagtartóról.???

mumtaz Creative Commons License 2011.03.11 0 0 12896

Nem akartam mondani, mert gondoltam, hogy esetleg lehurrogtok miatta. Szóval én kipróbáltam a Norauto 4 pólusú gyertyáját és nekem bejött. Ha jól számolom, akkor kb 20000 Km van bennük és tökéletesen néznek ki. Teszik a dolgukat, nincs gyújtás kimaradás. Mondjuk én az LPG miatt egyel nagyobb hőértékűt vettem, mint ami a motoromhoz ajánlott. Viszont azóta is ugyanazok a gyertyák vannak a motorban.

Arról nem tudok nyilatkozni, hogy benzinnel is ilyen jól helytállnak-e, de nincs okom kételkedni bennük.

 

 

joci-01 Creative Commons License 2011.03.11 0 0 12895

Én Bosch Super 4 nezetű 4 polusos gyertyát használok  maximálisan meg vagyok elégedve ! Jól birja nem eszi az elektrodát ,szerintem jó égést biztosít , nem kormolodik el! De ugy is a hőértéke számít azt kell megnézni és az biztosít jó minőségű égést!

Előzmény: Vlad19 (12884)
Ulna2 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 12894

Nem akarok tömörülni így is van egy pár kiló amit le kéne adnom. Hátha még összetömörülök.

Előzmény: Törölt nick (12888)
Vlad19 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 12893

Unix webshopjában néztem, ott motorkód alapján ezt is kidobta többek közt, szóval jó kell hogy legyen. Nem kísérletezek mindenféle idegen cuccal, amiatt ne aggódjatok :-)

Előzmény: kapufa00 (12886)
lezli4ever Creative Commons License 2011.03.10 0 0 12892

Hello szerintem henger kimaradás van mert a hanja is olyan traktoros és pár másodperc mulva meg ha megrugdosom a gázt ismét minden a régi megy mint disznó.

Előzmény: szalaiistvan (12891)
szalaiistvan Creative Commons License 2011.03.10 0 0 12891

Biztos, hogy henger kimaradás van? Nem csak egszerűen nem megy a kocsi? Mert akkor esetleg ac pumpa, vagy akár teljesen eltömődött katalizátor is lehet még.

Előzmény: lezli4ever (12885)
Nick_X14XE Creative Commons License 2011.03.10 0 0 12890

" támogassuk egymás párbajait szavazatainkkal."

??? Azt meg mi a tökömnek? :)

Túl sok ValóVilágot nézel asszem... :)

Előzmény: Törölt nick (12888)
xj2000 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 12889

Sziasztok!

 

Tudtok valamit Szeles Gáborról? Egy hete próbálom elérni telefonon sikertelenül.

 

Köszi!

Nick_X14XE Creative Commons License 2011.03.10 0 0 12887

Sztm a gyári gyertyától nem kell jobb. Vmi 800 max. 1000 Ft darabja.

Előzmény: Vlad19 (12884)
AAAAAAAAAAAAAAA
kapufa00 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 12886

Szia!!

 

Bár nekem most diesel Vecim van, de korábban 25 éven keresztül benzines autóim voltak.

Tapasztalatom, hogy a Bosch nem egy rossz márka, de ha rám hallgatsz magadhoz veszed a kocsid forgalmiját és olyan autós boltba mész, ahol szakmailag jól felkészült eladók dolgoznak. Ők tudni fogják a motorszám alapján, hogy melyik típusú gyertyára van szüksége a járgányodnak.

Mint sok minden máson, ezen sem érdemes spórolni!!

Előzmény: Vlad19 (12884)
lezli4ever Creative Commons License 2011.03.10 0 0 12885

Hello köszi a választ ,nekem nem a motortérben van az ECU hanem a kesztyütartó mögött bent a kabinban.A trafot már csereberéltem mert van kettő, igaz az egyikkel jobban csinálja mint a másikkal.Tegnap áttesett egy injektortisztittó kurán is a vas,meg megnéztük az egr szelepet is és meglepő hogy csak minimális korom volt rajt tehát az is oké tiszta lett ,a membránis oké semmi bibi.Azóta viszont jobban megyeget de a traktorozás még megmaradt de azért nem annyira durva meg rövidebb ideig csinálja.Nos mikor ezt csinálta kissé megrugdalom a gázt aztán ugytünik megszünik és minden normális.Az a ronda helyzet hogy semmi hibalámpa és ezért találgassuk mint macska az esőt. Van olyan gondolat ac relé, vagy vizhőfok jeladó.

Remélem nincsigazad abban hogy Ecu hiba mer akkor befonom hajamat.Ja amugy meg nem szabályoz le 4500 nál ,mert nekem csak akkor csinált olyat mikor behalt a vezértengely jeladó, na akkor dobott  sárga lámpát meg nem is pörgött 4500 felé.De most hogy néha traktoroz utánna minden oké elpörög leszabályzásig.

Előzmény: kiskaldi! (12881)
Vlad19 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 12884

Üdv Srácok! Szeretnék gyertyákat cserélni a Vecin, és szeretnék tőletek egy kis segítséget kérni ezügyben! Kinéztem Bosch Super Plus (Yttrium) gyertyákat, egypólusúak. Van bárkinek ezekkel tapasztalata? Jöhet pozitiv és negatív is :-) Vagy ha bárki tud még elérhető áron jó gyertyákat ajánlani nyitott vagyok bármire :)

Köszi előre is

Zafira70 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 12883

Üdv mindenkinek!

Opelem most lesz 4 éves, szeretném megvenni a garanciát az 5. évre is.

Ehhez azonban szükségem lenne "ismerősre" valamelyik szalonban, mivel a hosszabbítás elvileg fix árából, legálisan le lehet faragni pár 10 ezer ft-ot.

Ha valaki tud segíteni, kérem írjon:

 

Köszönettel

szalaiistvan Creative Commons License 2011.03.10 0 0 12882

Szia

Elsőkörön hiba kiolvasás ( valószínű égés kimaradás lesz)  aztán utána vagy trafósor vagy computer, sajnos én már mindkettő cserén túl vagyok, egymás után mindkettő tönkre ment, ugyan olyan hiba jelenséggel.

Előzmény: lezli4ever (12880)
kiskaldi! Creative Commons License 2011.03.10 0 0 12881

Ha valamelyik jeladó elmegy akkor vagy nem indul vagy vészprogramba áll át és csak 4500ig lehet kipörgetni ott letilt. Olyat nem csinál, hogy elvesz 1-2 hengert.

Tudtommal neked 1.8as van... Az 1.8asnak a motorvezérlő a motoron van és szeret meghalni a pára, hőnek és egyébb igényvetételnek kitétel miatt. Talán még a trafó sor lehet ami meghalt. Az még a jobbik eset, mert abból még az új is olyan 30ezer körül van még a motorvezérlő imóval 40körül ha találsz olcsón.

Találnod kellene egy másik 1.8ast és abból átrakni a trafósort és ha nem produkálja a hibákat akkor nyugodt szívvel vedd meg az új trafosort. Viszont ha akkor is csinálja akkor motorvezérlő lesz :S

 

 

Mi egy 1.6os astrást győzködtünk ezmiatt. Jött, hogy ő már az x. szerelőtől jött ide. Nem megy időközönként egy henger. Motorvezérlő természetesen már a motortérben van annak is a hengerfejre fogatva. Mondtuk, hogy gyujtótrafó sort kellene cserélni. Megrendeltünk és rimánkodtunk, hogy ez legyen a baja, mert ha nem akkor mi nekünk kellett volna benyelni azt a 30at. Kicseréltük és új életre kellt a gép, mert visszajött az 1es henger. 3. indítás után a motorkontrol lámpa is elaludt.

Előzmény: lezli4ever (12880)
lezli4ever Creative Commons License 2011.03.09 0 0 12880

Hali mindenkinek ,segitsetek abban hogy mitől van az hogy még nem üzemmeleg motornál sokszor kihagy egy két henger ,mert olyan igazi traktoros hangja lessz.Gondolokodok azon is nem e mondjuk főtengely jeladó ,vagy vezértengely jeladó szarakodik? Esetleg vizhőfok jeladó, estleg ac relé lehet a bünös.Segitsetek mert a szerelők csak a vállukat vonogassák, de semmi ötlettel se probálkoznak csak azt mondják nemtudom.Ja és amiota ezt a hengerkimaradást spontán müveli azota még néha az alapjárat is leesik szinte leáll a motor.

Tisztelt uraim kérlek bennetek segitsetek,mert mindet nemtudok kicserélni pénzügyi okok miatt.

kiskaldi! Creative Commons License 2011.03.09 0 0 12879

Tapasztalatok? Miylen szemszögből bézve?

A műhelyben mi szeretjük ha valaki etanolt tankol. A gyári AC nem szereti és meghal egy idő után. A sok dzsungát kimossa a tankból eltömíti az üzemanyag szűrőt. Megkergül a motorvezérlő, éd és számotvetően többet eszik.

 

Kollegám mind 2 yarisában kipróbálta az 1.0 és az 1.3ban is és egyszer keverte azóta soha többet. sokan járnak azmiatt, hogy a motor kontrol lámpa világít az etanol miatt...

Előzmény: otto16V1,6i (12878)
otto16V1,6i Creative Commons License 2011.03.09 0 0 12878

Srácok valaki próbálta az E85-öt?  Ha igen milyen fogyaztási tapaszatlatok vannak?

Pikta Creative Commons License 2011.03.09 0 0 12877

Ha találkozom a G astrás sráccal megérdeklődöm tőle, neki mennyire működik a navi, és ha engedi készítek egy-két képet is.

Előzmény: veciv6 (12876)
AAAAAAAAAAAAAAA
veciv6 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 12876

Gyárilag volt-e passzolom.Amikről én tudok és láttam is az omegából volt átrakva.......

 

Angol képeket,pedig nem ér betenni,mert az egyedi "piac" volt(vauxhall)és az SRI B-s vectra is csak náluk volt...... :-)

Előzmény: Pikta (12870)
otto16V1,6i Creative Commons License 2011.03.09 0 0 12875

A tolatókamerával meg úgy vagyok, hogy felesleges játékszer. Ha valaki tolat a hangjelzés többet ér, mert a szeme az oldalakat tudja figyelni a fülei, meg a távolságot érzékeli.

Előzmény: TDI.16V (12873)
otto16V1,6i Creative Commons License 2011.03.09 0 0 12874

Van egy ismerősömnek Németből behozott Vekijében ilyen sz......r. Legalábis amit panaszkodik a haver abból ezt szüröm le. Hol jó hol nem. De személyes tapasztalatom nincs. A tapasztalatom azt mondja, hogy a beépített cuccokkal az a gond, hogyha elromlik, vagy frissíteni kell az horror sok pénz. Én külön GPS-t vettem  de az nagyon jó.

Előzmény: kiskaldi! (12871)
TDI.16V Creative Commons License 2011.03.09 0 0 12873

A szines kijelzönek talán azért több az értelme,mert legalább lehet rákötni tolató kamerát.Én nem tudom hogy a sors társak mennyire látnak ki hátrafelé ezzekból a "fantasztikusan nagy" tükrökből.De én alig.Az apán 89-es fordjából sokkal többet látok.

 

Ezeket be lehet kötni egy átlag pár soros kijelző helyére? ?

Mennyibe kerülhet kompletten az átalakítás?

Előzmény: Pikta (12870)
mumtaz Creative Commons License 2011.03.08 0 0 12872

Megkaptam. Küldtem választ is.

Előzmény: MBman (12867)
kiskaldi! Creative Commons License 2011.03.08 0 0 12871

Tök jó lehet egy ilyen a kocsiban. Biztos van hozzá 2011 Márciusi frissítés is XD

Viccet félre téve. Szerintem oylan fejlett lehet mint az első IGO amit magyarországról kiadtak. Szerinte mikor mentem monoron mamánékhoz vége lett magyarországnak XD

Arra nagyon jó, hogy egy interface-val ráköthesd a dvds fejegységre, meg, hogy színesen írja ki a dolgokat aztán itt véget is ért a hasznossága sajna :/

Előzmény: Pikta (12870)
Pikta Creative Commons License 2011.03.08 0 0 12870

Sziasztok!

Létezett B vecrában monocrom grafikus (GID) valamint szines kijelző (CID). sőt G astrában is találkoztam ilyennel NCDR 1100 vagy 1500 as tipusú rádió kell hozzá.

 

Előzmény: veciv6 (12859)
kiskaldi! Creative Commons License 2011.03.08 0 0 12869

Szívesen. Mi mikro vizsgára viszünk egy kocsit mindig ugyan így járunk el a fékekkel. Szóval szakmai titkot osztottam meg veletek :P :D. Örülök, hogy tudtam segíteni :). Legalább még egy biztonságosabb autóval több szaladgál az úton :D

Előzmény: TDI.16V (12855)
Vlad19 Creative Commons License 2011.03.08 0 0 12868

Áhh, bármennyire is csábító volt az ingyen sör arra, az az állítólagos 6 km-es dugó meg beállt 3mas főút meg satöbbik elrettentettek attól hogy arra menjek és szivaccsal tunkoljak egy kis sört :-) A 31es főúton szépen végig lehetett viszont jönni az Erdőteleki felhajtóig, méghozzá forgalommentesen. Úgyhogy nem sok épkézláb autós volt aki gondolt ilyen "alternatív" útvonalra nekem úgy tűnt. :-)
De mellesleg nem kicsit kiábrándító, hogy valamikor délelőtt borult fel állítólag a kamion, és még délután 16 óra körül sem indították meg azt a tetves forgalmat az M3mason, legalábbis kelet felé. Kajak nem értem mi tarthat a takaritásnál meg műszaki mentésnél ennyi ideig. Nem hogy hívtak volna valamelyik közeli falu kocsmájából pár törzsvendéget, azok percek alatt tisztára nyalták volna az aszfaltot XD

Előzmény: mumtaz (12862)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!