Keresés

Részletes keresés

buga1 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22216

Egy kérdés:

 

Ezt a két ágat kellene valahogyan egybe tartanom... A mostani módszer sem rosszz, csak elég hamar "kinövi" a fa és ha nem figyelek oda, csúnya sebet hagy.

Mi lenne, ha ezt a két ágat átfúrnám és egy 10 -es menettel összefognám? S ha terjeszkedni van kedve az ágnak, ezt a 10-es lyukat könnyebben "benőné". 

 

Vélemények?

 

 

 

 

Ali-bá Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22215

Laskagombát kell telepíteni a tönkre. (Mikor az almásom ideje lejárt igy tettem. Sok-sok ehető gombám lett és 2 év mulva egy rugással kibillent a helyéről a 20-25 cm átmérőjű farönk.) http://www.laskagomba.hu/termekeink/gombacsira/

Előzmény: hamvasat (22212)
OldPiet Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22214

A csonk jó lett volna piknikasztalnak, oszt meg van oldva a probléma;-)

 

Előzmény: hamvasat (22212)
hamvasat Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22213

Mi dombtetőn lakunk, itt mindig nagyobb a szél sajnos. Ma a gutaütés kerülgetett, mikor kinéztem a kertbe. Vízszinteshez közeli pózban jógáznak a fáim :-) Nem éppen porzós idő a méheknek, pedig most van fővirágzásban a jonagold és a földieper...

Előzmény: OldPiet (22210)
hamvasat Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22212

Sziasztok!

 

A szomszédomban pont most lett kivágva 3 db 20 méteres vagy nagyobb nyárfa. Itt a fáért cserébe kivágták az ügyeskezű ismerősök. A fa helyét majd valamikor be szeretnék füvesíteni, de nem bírták kiszedni a hatalmas csonkot. 

 

Eddig annyit csináltak, hogy megfúrkálták és glialkát öntöttek bele. Tőlem is kérdezték, de nem tudtam semmi hasznosat mondani, hogy mivel lehetne gyorsítani a korhadását, hogy minél előbb ki lehessen szedni valahogyan? Van ötletetek esetleg?

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22211

1. A helyi rendelet elolvasása, hogy: kell-e a jegyzővel vacakolni?

2. jófogás, szuperinfo, stb. hirdetések átnézése, hogy ki vállal ilyesmit a környéken.

    (vagy az ismerősök kifaggatása...)

+1 a tűzoltók, kertészek, ilyesmik zargatása, rossz ötlet >> drágák.

Előzmény: Morning555 (22208)
OldPiet Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22210

Most a szélvihar után kinéztél már, áll még az a fa? ;-))))

Előzmény: Morning555 (22208)
Antisystem Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22209

Ja, hogy beteg - ezt nem írtad eddig. Hát akkor tényleg az marad, hogy keress a közelben egy olyan fakivágást vállaló vállalkozót, akit már ajánlott valaki... ott szerintem olcsóbban fogsz találni, mint a nagyvárosokban.

 

ÜdV

Előzmény: Morning555 (22208)
Morning555 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22208

Az a baj, hogy szétrágták a bogarak a belsejét. Van olyan ág, ami teljesen üres belülről, szinte csak a kéreg tartja. Egyszerűen életveszélyes.

Vidéken van, nem  a fővárosban.

Előzmény: Antisystem (22207)
Antisystem Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22207

 Gyomirtóval nem lehet kipusztítani? 

De, megfelelően sok gyomírtóval biztos... de most őszintén, szerinted ez egy ép gondolat? Mert egy kiszáradt fa sokkal nagyobb eséllyel fog a házadra dőlni, mint egy egészséges fa. Egyébként meg Budapesten valóban engedélyköteles a dolog, és mondjuk a párom nagyszülei (volt) házának kertjében álló 2 nagy platánt úgy nyilvánította védetté az Erzsébeti önkormányzat, mint a villám...

Másfelől mi magyarok szeretjük a fákat, nem véletlen, hogy az "Év fája" versenyen többször nyertünk - 2013 után idén is:

http://www.piacesprofit.hu/klimablog/bataszeki-tolgy-lett-az-ev-europai-faja/

 

Persze ettől még létezik az a fa, ami sajnos olyan mértékig károsodott, megdőlt, hogy vágni kell... de ott ugye pont nem megoldod a helyzetet, hanem sokszorosára növeled a veszélyt a fa kiszárításával, további gyengítésével

 

ÜdV

Előzmény: Morning555 (22195)
nézek Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22206

Nem is olyan messze, itt a II.kerben van az a kft, amelyik garantálta, hogy még ág sem esik át a szomszédba...üvegtető, szaletli, stb..

Amikor vágták a fákat, kérték, hogy fotózzak...a szomszédok halálra izgulták magukat...de láttam azt a hatalmas rutint, magabiztosságot, felkészültséget, és felszerelést amivel ilyen megoldhatatlannak tűnő fakivágást végzik, bizony tátva maradta szám.

Tényleg nem esett ár egy ág sem, ráadásul úgy, hogy nem léptek át szomszéd ingatlanra....ma sem értem...a pénzükért megdolgoztak, az biztos

Több köbméternyi fát szállítottak el.

 

Itt a környéken akadnak olyan, magukat favágónak hírdető, nagyon olcsó szakemberek, akiknél már az első vágásnál lehet hallani, hogy baj van a fűrész minőségével, és a kezelésével is..volt olyan vállakozó,aki egyedül akarta visszavágni a húszméteres jegenyét, először mászóvas nélkül...aztán rájött, hogy ott fönn, ahol a sasok szállnak, nem is olyan egyszerű..   elment, máig sem jött vissza.

 

szerencsére engem már nem érint...kilenc óriási fám volt...

OldPiet Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22205

Nem tudják garantálni a házradőlést:-)))

Biztos van biztosításuk!

Előzmény: beetee (22203)
OldPiet Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22204

Ha már Budán, tavaly  aVárosmalyornál a posta mellett nagy felhajtással vágtak ki fát . A megbízóval beszélgettem,70 eFt-ba került, +  engedély, útlezárás , ilyesmi. Egy hét múlva mentem arra , a fa ott volt, levágtak róla 3 ágat ami az utcára lógott. D

Előzmény: nézek (22196)
beetee Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22203

Jut eszembe ezekről a "vállalkozókról"...

Garantálnak valamit esetleges házradőlés esetén?

 

Előzmény: Törölt nick (22197)
OldPiet Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22202

Ne is mond, nekem a kerítés körbe volt ültetve fenyőfával vagy 20 db. Sorra mind kiszáradt (50 év alatt) Volt amelyik 15 méteres volt, felmásztam  és darabonként levágtam (2-3m-es darabokban, ill. áganként) Hozzá teszem hogy 64 éves vagyok! Most mát csak 4 db-ot kell kivágnom.

Egyébként egyiket se volt hová döntenem, még leereszteni is alig volt hely.

A nyárfát könnyű vágni,(túl) hamar törik. Fel kell mászni rá ameddig lehet, az ágakat is kikötni, levágni és szépen leereszteni, ha van hely.

Előzmény: Morning555 (22195)
beetee Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22201

Merre van településileg?

 

Ki lehet pusztítani, nem is kell hozzá különösebb szer, de az jobb, ha kiszáradtan még jobban törik, esetleg borul rá a házadra?

 

 

Előzmény: Morning555 (22195)
beetee Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22200

Nyárfát senki nem fog a fa áráért kivágni. Pláne, ha macerás...

kosaras kocsi, közeli épület, más megvédendő...

 

Egy ekkora méretű fa meg egy nagyságrenddel nagyobb tétel...

Tudom, mert nekem is kellett ilyenhez vállalkozót keresni.

Előzmény: Törölt nick (22197)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22199

Magánterületen álló (és külön rendelettel/törvénnyel nem védett) fa esetén lazábbak a szabályok.

HA NINCS külön szabály a MAGÁNterületi fára IS az önkormányzati rendeletben, akkor a tulajdonosa szabadon  dönt.

 

Közterületen viszont mindig a jegyző az illetékes hatóság.

Külön rendelettel/törvénnyel védett magánterületi fa esetén is.

 

Közvetlen vészhelyzetben mindig ki lehet vágni a közterületi (külön nem védett) fát is, de utólag be kell jelenteni a tényt.

Előzmény: nézek (22196)
buga1 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22198

Ha sikerülne is valamilyen vegyszerrel elpusztítani a fát, attól még a helyén marad... Úgyhogy így is úgy is vágni kell...

Előzmény: Morning555 (22195)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22197

Vannak "vállalkozók" a piacon, akik a fáért cserébe is kivágják.

Bár nyárfa esetén lehet, hogy elkérnek azért 10-20 ezret mégis...

Előzmény: Morning555 (22195)
nézek Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22196

Nekem itt Budán természetesen engedély kellett...kijött egy bizottság, megsasolták, szörnyülködtek, hogy mekkora,(a szomszédok még jobban)aztán a kiváló állapota, és mérete miatt csak tíz méternyi visszavágást engedélyeztek..megjött a (korrekt) határozat, melyben felhívták a figyelmem, hogy egy év múlva  ellenőrizni fogják, nehogy a fa véletlenül kiszáradjon...mert ki szokott...akkor bírságolnak..

 

nos néhány cég ajánlatából sikerült a legjobbat kiválasztanom..Két fiatalember kosaras-kocsiról levágta az adott méretre..nagyon jól dolgoztak, károkozás nem volt(pedig volt izgalom)  ritka az ilyen, hogy mindenki meg van elégedve.

 

most már szépen zöldel a maradék tíz méter. ez olyan erős, hogy meg sem rezdül a mostani viharban.

 

ha ezt nevezzük növényvédelemnek, akkor meg lett védve.

Előzmény: Morning555 (22195)
Morning555 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22195

Sziasztok!

 

Van a kertemben egy hatalmas nyárfa. Legalább 20 méter magas, a törzsét 3 ember sem tudja átölelni. Rengeteg gondot okoz. Gyomirtóval nem lehet kipusztítani? A tűzoltók 200 ezerért vágnák ki, így ez esélytelen. Rá fog dőlni a házamra és akkor nekem annyi.

TINTUS Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22194

Monilia ellen virágzásban védekezünk  2 vagy ha szükséges 3 alkalommal. erről lekéstél. Vagdosd le a gyanus hajtásokat. Gyümölcséréskor is kell permetezni de erről már írtak.

Előzmény: 9M31 (22191)
alfi13 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22193

A körtét nem támadja meg a monília legalább is most nem majd az éréshez közeli időben mikor valamilyen mechanikai sérülés éri a körtét és a gyümölcsön körkörös rothadás foltok jelentkeznek.

 A cseresznyén jelentkező virágszáradás majd az utána következő ágak leszáradásának a megakadályozásával már elkéstél. 10l vízhez keverd a 4.5 gramm chorus 50 wg-t.

Előzmény: 9M31 (22191)
TINTUS Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22192

Szerintem ez csak monilia. Mikor és mivel permeteztél? pontosan írd le. És most folicur solo, systane duplo   .                                                              

Előzmény: pikubá (22177)
9M31 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22191

Üdv mindenkinek!

Monília ellen szeretném lepermetezni körtét és a cseresznyét, de a Chorus 50wg adatlapját olvasva lehet már elkéstem?Ha igen mit tudtok ajánlani amit a héten még megtehetek? Illetve ha a Chorus még jó, akkor a 4,5 grammot hány liter vízhez keverjem?

Kulicz Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22190

Köszönöm a választ, megnyugtató!

Előzmény: Antisystem (22180)
Jani71 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 22189

Köszi, végül kaptak tegnap egy kis Actarat. Figyelem, mi lesz a következmény.

Szilván is találtam, alaposan besodródott levelekben. Ugyanazt kapták.

Az almán már látszanak a levélpirosító tetű által sodrott levelek, egyet megnéztem,

nem csodálkoztam, hogy meg is találtam a kártevőket a fonákon. De a katicabogár is ott volt... :-)

Úgy láttam, eléggé 'felügyelte' a díszes társaságot. Erre a fára egyelőre nem használok rovarirtót.

Idén nem is szórnék rá, ha egyensúlyt tapasztalok, viszont a moly miatt sajnos mégis muszáj lesz.

Tavaly óta vértetves is...  :-(

Az a gond, hogy ez egy nagy fa, és emiatt gyakorlatilag semmilyen lemosózásban

nem tudom részesíteni. Se bordói, se Vegesol, se mészkénlé, semmi. Csak lombos állapotában...

Előzmény: bezzeg Jani (22186)
Antisystem Creative Commons License 2016.04.23 0 1 22188

Nincs mit, és hát ja, lehet drótféreg is... az ellen meg pont ugyanezek a szerek lehetnek hatékonyak, amiket linkeltem, ebben nincs különbség.

 

ÜdV

Előzmény: Andrea555 (22187)
Andrea555 Creative Commons License 2016.04.23 0 0 22187

Köszönöm a segítséged! Nagyon rossz lett a kép ,valóban. De úgy néz ki ez drótféreg (másik fórumos társunk segítségével). Most keresgetek,de nem nagyon találok hatásos gyors megoldást ellene ...

Előzmény: Antisystem (22185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!