Keresés

Részletes keresés

B. Imre Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9846
Köszönöm.
Előzmény: Törölt nick (9836)
zoli1122 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9845
A napokban kevesebbet voltam itt,de igy 2 unnep kozott kivanok minden citruskedvelonek kellemes unnepeket. Nalam eppen a legnagyobb viragzasba vannak a novenyek,mind megbolondult,pedig amennyire lehet csokkentem a homersekletet,most is nyitva a nagyablakok,1-2 fok van kint. A 2 "egyszeru"citromfa(nevet nem tudom) szazaval viragzik es koti a termeseket, az olasz oriascitrom viragjai kinyilnak es utana lepotyognak a viragok,egy sem kot meg. A Clementini mandarin is ugy latszik megkoti a termeseket. Jozsotol az oriascitrom is most furtokben hozza bimboit.Imretol a Meyer citrom is ki se latszik a bimboktol.Nem tudom miert,de a narancs mar ugy 40% levelet lehullajtotta,a citromok,mandarinok szinte 1-2 levelet,nincs tulontozve sem,nem tudom miert.
Ales. Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9844
Van egy tetőtéri világos szobám, amit nem fűtök. Ott általában 10-12C van, itt telelnek a növénykéim. Kumquat, mitruszlevelű nari, calamondin, grapefruit, hibiscusok, stb.
A c.medica jól megrázta magát, bizony dobálta a leveleit egy ideig (kb.50%) de aztán most szépen telelget, még virágokat is hoz dögivel.
Előzmény: kurdilaci (9840)
kurdilaci Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9843
Így már biztos,hogy nem ugyanaz a növényünk van.Örülök,hogy a tiéd bevált,finom terméseket nevel.Az enyém inkább csak esztétikai célokra jó:-((
Előzmény: bombaba (9842)
bombaba Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9842
Köszönöm.
Persze, megkóstoltam a tahitit. Savas, mellékíz nélkül, talán leginkább a 2/3 citromlé + 1/3 narancslé keveréke, nagyon kellemes. A héja egyáltalán nem válik el. Valószínű nem ugyanaz a fajta, mint a Tied. A foltosodás olyan, mintha a zölden maradt részt nyáron, ill. egész szezonban takarták volna a levelek. A tavalyi termés márciusban érett be, és szintén foltos volt a héja, a bele sem lett színesebb.
Igazad van, a télnek a különféle citrusok szüretelése az egyik szépsége a ropogó hó mellett.
Előzmény: kurdilaci (9839)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9841
Nagyon csipem ezt a növényt.Én kettévágtam ugy illatozott sokáig.Ami a kihivás,hogy nekem elég macerás a teleltetés-lehet csak nekem-ez az egyetlen növény ami a rendes temperált részében van a lakásnak.Most a letermettség után kezdte szép uj levelei kihozni.Neked mi a tapasztalatod?
Előzmény: Ales. (9838)
kurdilaci Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9840
Érdekes termés.Te hogy telelteted a "Buddha kezét",hiszen állítólag elég kényes,igényes citrus?
Előzmény: Ales. (9838)
kurdilaci Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9839

Megkóstoltad a tahitit?Érdekes,hogy zöldessárgán,foltosan érett be nálad,s a terméshús is világosabb,mint az enyémekben.Külsőleg hasonlítanak,de egyre inkább az az érzésem,hogy nem ugyanaz a citrusunk van.Az én c. latifóliám még egyetlen gyümölcsöt sem pottyantott le,pedig gyönyörű narancssárgák.Nem is igazán puhulnak meg,pedig a héjuk könnyen leválik.A gerezdek íze kissé semmitmondó,édeskés,hiányzik a savasság belőle,ugyanakkor van egy kis mellékíze,ami állítólag ennek a citrusfélének sajátsága.Valaki úgy fogalmazott,hogy terpentines utóíz.Lehet,hogy így van,de én még terpentint nem kóstoltam:-))Persze így is megeszegetem mindet előbb-utóbb,hiszen saját termés.Igazán kellemes íze a kumkvatnak és a narancsnak van,de a jól beérett,szinte már ráncosodó kalamondin is élvezhető,amit én héjastul szoktam megenni.

S persze gratulálok a termésedhez,hiszen nagy szó a saját nevelésű citrusokról szüretelni!

Előzmény: bombaba (9825)
Ales. Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9838
Sziasztok!

Ez kérem egy összeaszott "buddha-keze", kb. 4x ekkora volt, és hihetetlenül illatozik még most is, 2 hónap után.
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 9837
Fontos a megnézés,főleg igy,hogy már csak kisebb nővények vannak.Miért nem vársz tavaszig,küszködjön a teleltetéssel más ne te.Akkor meg akár olthatsz is vagy legalábbis nem veszel zsákbamacskát.Normális időben viszont piszok jó olasz származásu citrus cserepesei vannak/tavasszal/.Én ezt tanácsolnám,de te döntesz.
Előzmény: beetee (9835)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 9836
Szia.Akérdésedre a C.aurantium myrtifolia "Chinotto" az narancssárgaára kell,hogy érjen.A mellékelt kép alján látod a felsö zöldek mellett az elérendő szint.
Előzmény: B. Imre (9834)
beetee Creative Commons License 2009.12.28 0 0 9835

Köszönöm.

Bombaba is ezt ajánlotta. Sajnos az egy növény értékhatár alatt van, valami mást is ki kell nézni, és a szállítás sem olcsó (persze barátibb, mint elmenni Pécs mellé)

Azért vszínű rendelni fogok onnan, ha nincs másnak közelebbi tippje, amit vásárlás előtt meg is lehet nézni...

Előzmény: Törölt nick (9833)
B. Imre Creative Commons License 2009.12.28 0 0 9834
Sziasztok ! Besárgultak a mirtuszlevelü narancsaim, de nem tudom, hogy citromsárgának, vagy narancssárga szinűnek kell lenni, ha megérnek. Akinek van legyenszíves mondja el nekem,.

Elöre köszönöm. Üdv. Imre.
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 9833
Belekotyogok,bocs.Nem tudom hol laksz.De ha Pécshez közel akkor figyelmedbe ajánlom a Cserkut Kertcentrum-ot Meyer hibriddel kapcsolatban.Ha távolabb akkor is van onl.rendelésü részük de a szállitás időjárás témát át kell gondolni.Most már csak kisebb növényaik vannak/de ezek árai is barátságosak/.A mellékelt képen lévö is innen származik:
Előzmény: beetee (9827)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 9832
Nagyon köszönöm a kedveséged.Nem tudom mikor lesz a tali.De oda mindenképpen akarok menni és ha ez időben esetleg nem jó/az oltáshoz akkor még szolok neked és megoldom segitségeddel.Szervusz,kösz Jóska
Előzmény: vica46 (9830)
bombaba Creative Commons License 2009.12.28 0 0 9831
Üdv, Vica46!
Nem feltétlen vagyok kedves, de a kérdésemnek spec. nem volt éle, nem értem, miből érezted így. Előfordul, hogy az ember nem biztos a növény fajtájában, sokszor hoznak forgalomba téves névvel citrust (is).
Hogy a pontosabb megnevezés érdekel-e, azért kérdeztem, mert a limequat-nak (ha így keresel képeket a guglival, rengeteg találatot kapsz, zöld és sárga gyümölcsökkel) van három általam ismert fajtája, a Tavares, az Eustis és a Lakeland, különböző keresztezések eredményeként. Ezek közül a Tied biztos nem Lakeland, mert az a gömbölyű termésű.
Előzmény: vica46 (9829)
vica46 Creative Commons License 2009.12.28 0 0 9830

Szia Jozsefh

Ha jösz tavasszal a talira szivesen viszek neked ha az  az időpont jó ,csak emlékeztess rá el ne felejtsem

Előzmény: Törölt nick (9826)
vica46 Creative Commons License 2009.12.28 0 0 9829

Üdvözöllek Bombaba

Milyen kedves ember vagy ,mindig van valami éle a mondanivalódnak.

Azért kérdeztem rá ,mert a lajmkvat nevet valaki mondta nekem, de az eddig képen feltett citrusoktól az enyém igazán eggyikre sem hasonlit,ezért szerettem volna tudni hátha van másnak is ehez hasonló növénye, és tuja a pontos meghatározását.

A lajmkvatról mások által feltett képeken zöld gömbalaku gyümölcsök voltak nem láttam még citromsárgában ,ilyen hosszukás formájut .Igaz most az én képemen is zöld gyümölcs van mert éretlen ,sajnos érett állapotban nincs róla képem .Várni kell rá még kicsit

Előzmény: bombaba (9824)
bombaba Creative Commons License 2009.12.28 0 0 9828
Most pl. itt:
http://cserkert.hu/termek/254/citrus_limon_meyer_citrom.html
Ne oltványt várj, ez a méret (az árának megfelelően) dugvány.
Tavaly nyáron a New Gardenben is volt, oltvány, más árkategóriában. Időnként feltűnik valahol.
Előzmény: beetee (9827)
beetee Creative Commons License 2009.12.28 0 0 9827

Meyer citromot hol lehet beszerezni?

 

Előzmény: bombaba (9825)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 9826
Tavasszal jelentkezhetek egy oltóágért?Arról amire fajtatippet probálgattam.Cserélnénk valamire amit kérsz vagy mutogattam.
Előzmény: vica46 (9822)
bombaba Creative Commons License 2009.12.28 0 0 9825
Év végi citrushelyzet nálam:
ez évben a tavalyinál korábban érett a tahiti lime, 24-én lepotyogott 6 db. Kisebbek a tavalyinál, de több van, mint már említettem. Tegnapra megérett a 'Rappai-féle limaquat' alias Lipo vagy óriáscitrom. Citromszinten savas, némi más ízzel keverve, amit nem ismerek (nem grapefruit-szerű íz), rengeteg maggal és elég sok lével. Súlya 40 dkg, egyetlen termés - illetve van még egy tojásnagyságú, azon még molyolni fog egy darabig. A Meyerek sárgulnak, kumkvat még a 2008.évi virágzásból érik néhány db. A máltai lime (La Valletta) összes termése beérett, ez az egyik kedvencem. A normál citrom viszonylag későn kötött, még teljesen zöldek a termések.
A fotókon tahiti és a Lipo (?).
bombaba Creative Commons License 2009.12.28 0 0 9824
Másik topikban leírtad, hogy limaquat. Ez most ellenőrző kérdés? Vagy a limaquat-nál pontosabb megnevezést szeretnél?
Előzmény: vica46 (9814)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.27 0 0 9823
Akkor jó helyen tapogatoztunk.
Előzmény: vica46 (9822)
vica46 Creative Commons License 2009.12.27 0 0 9822

Olyan nagy mint a kumkvat

Előzmény: Törölt nick (9821)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.27 0 0 9821
Kösz és átlagban mekkora/kb./Nagyon szép formák a gyümölcsei.És jó sok van rajta.
Előzmény: vica46 (9820)
vica46 Creative Commons License 2009.12.27 0 0 9820
valószinonek látszik köszönöm,ha beérik citromsárga nem zöld és nem narancs szinü.
Előzmény: Törölt nick (9819)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.27 0 0 9819
Előfordulhat.
Előzmény: sjohn (9818)
sjohn Creative Commons License 2009.12.27 0 0 9818
"C.medica egy érdekes változata,de még növekszik egy kissé:":))
Miből gondolta Maestro , hogy aki ezt a topicot olvassa , az a másikat nem?
Előzmény: Törölt nick (9817)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.27 0 0 9817
Most akkor én egy kis fejtörő:ez mi lehet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!