Keresés

Részletes keresés

Czimby Peti Creative Commons License 2011.05.23 0 0 1002

Köszi az infót!

Előzmény: frigóbáró (1001)
frigóbáró Creative Commons License 2011.05.23 0 0 1001

heló

az elektroluxot javasolnám

jobbak mint az olasz gépek

Előzmény: Czimby Peti (1000)
Czimby Peti Creative Commons License 2011.05.23 0 0 1000

Sziasztok!

 

Nagymamának szeretnénk hűtőt venni mivel a 10 éves zanussi már nem hűt rendesen.(Tavaj volt gázcsere, eddig bírta)

Az olcsóbb hűtők közül mi az amit érdems megvenni 40-50e Ft körül szánnánk rá.

Nincs szükség fagyasztóra, mert van külön láda.

 

Gorenjét néztem, de ahogy itt olvasom nem ajánlott.

Az alábbiak küzül mejik megbízható minőség?

Electrolux ERT16002W8 

Whirlpool ARC 903 AP A+

 

Más ajánlásokat is szívesen veszek!

Eladó555 Creative Commons License 2011.05.15 0 1 999

Lehel, 120 literes hűtő,megkímélten, helyhiány miatt eladó. Fémrácsos polcokkal. eva.hu@freemail.hu

 

 

Eladó555 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 998

Kiválóan hűt,kevés helyet foglal,kombinált hűtő eladó, költözés miatt.eva.hu@freemail.hu

 

bacskait Creative Commons License 2011.05.14 0 0 997

Megnéztük az alábbi hűtőt:

http://www.electropark.hu/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=3&category_id=558&flypage=flypage.tpl&lang=hu&page=shop.product_details&product_id=7546

 

Tudtok ajánlani valami jobbat cca. 160e-ig, amelyik ilyesmi széles, de nem amerikai stílusú. A feleségem fehéret szeretne, de a fent említett készülékből nincs, csak a 1921-es típusból, ami nem No-Frost-os.

Ami nagyon zavar, hogy 44dB a zajszintje. Ez valami nagyon hangos lehet. Vagy tévedek?

Voltunk ma Bp-en a grx.hu-nál, de csak olyanok voltak, amelyek ajtaja rettenetesen össze volt törve (legalábbis ami szóbajött)

 

tripleflow Creative Commons License 2011.05.13 0 0 996

Egy szakértő válasza a modern hűtők furcsa zajaival kapcsolatban úgy tűnik egyértelművé teszi, ami a keresésem során egyre jobban felsejlett: ez van.

 

Tehát:

"A kérdést ketté kell választani:

1.  hagyományos, hátfali elpárologtatós (a hűtő belső hátfalán található hideg felület) készülékek (ilyeneket néztél te is ki)

2.  No frost-os készülékek (általában side by side elrendezésűek, de vannak hagyományos kivitelűek is).

 

1.

Az alapvető probléma az, hogy az új (környezetbarát) gázzal működő készülékek eleve zajosabbak, recsegnek-ropognak (ez egyébként mindkét készülékcsaládra igaz).

Ennek oka az, hogy a most használt R600a Izobután gáz egész más tulajdonságokkal rendelkezik, mint a régen használt R12 Freon.

Azért tudnak manapság A+, vagy A++ hűtőket gyártani, mert az R600a gáznak egész mások az  elpárolgási értékei, így gyakorlatilag képes - a beindulás után azonnal - akár -30C fokot produkálni az elpárologtatóban. Ez ugye a gyakorlatban azt jelenti, hogy a +6, esetleg +8C fokos felület (ennyire engedi a működési szünetekben a hőfokszabályzó felmelegedni az elpár.-t, hogy azért le is olvadjon), a kompresszor beindulása után hirtelen elképesztő módon lehűl, és bizony ezt az anyagok zajos recsegéssel-ropogással hálálják meg…

Az R12-nél ez a folyamat (a -30C fok elérése) több percet is igénybe vett, így ott a fokozatosság miatt elmaradt a zaj.

Természetesen a gyorsabb, ezáltal rövidebb üzemnek köszönhetően az R600a-s rendszerek jóval gazdaságosabbak…

A lényeg: ezt a problémát egyik készüléknél sem lehet elkerülni sajna, bár a gyártók nyílván törekednek arra, hogy ezt a zajt csillapítsák, több kevesebb sikerrel…

 

2.

Fentiekhez jön hozzá a no-frost technológiánál alkalmazott plusz ventillátorok zaja, melyek a direkt jegesedést hivatottak csökkenteni (itt az elpár.-t máshol helyezik el, nem a hátfalon, és úgymond „lefújják” róla a hideget). Ráadásul ennél a rendszernél, még fel is fűtik az elpár.-t a szünetekben, a gyors, biztos és folyamatos leolvasztás miatt…

No itt aztán van hő tágulás-zaj mikor beindul a hideg-gyártás, plusz még a ventilátor zajok is… szóval kész zaj-kavalkád. Feltehetően a szüleidnek is ilyen készülékük lehet…

 

Összességében szerintem nincs ember aki megmondja, hogy melyik a bizton csöndesebb készülék a választottak közül, ráadásul ezek azonos típuson belül, darabonként is változhatnak a „hova folyt több szigetelőhab,vagy ragasztó” elvén…:)"

tripleflow Creative Commons License 2011.05.11 0 0 995

Persze, átolvastam kereseve a márkanevekre a fórumot és látom, hogy ez kb. általános probléma.

 

Ezek szerint ennyi, el kell viselni és kész az új hűtőközeg technológiájából származó hátrányt?

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.10 0 0 994

Kicsit visszaolvasol és sok hasznos tanácsot kaphatsz, pl hogy egyik gépet se javasolják a fórumon, több helyen írnak a hangokról is.

Előzmény: tripleflow (993)
tripleflow Creative Commons License 2011.05.10 0 0 993

Sziasztok,

A++ energiahatékonyságú hűtőt szeretnék venni, a versenyben ezek maradtak:

Bosch KGV36Y42
Electrolux 34300W

Nincsenek különösebben nagy igényeim (ezek sima, egykompresszoros, statikus elvű kombinált hűtők), egy dolog viszont nagyon zavarna: a hangos működési zaj. A szüleimnek van egy jó drága prémium kategóriás Whirlpool kombinált hűtőjük és az elképszető hangokat produkál: szörcsög, bugyborékol hűtés közben, mindezt olyan hangerővel ami alapján én már simán visszavittem volna a boltba, ők persze elvannak vele.

Egyik nagy elektronikai áruházban kérdeztem, hogy lehet-e esetleg a zajszintet tesztelni, mondták hogy nem, nem tudják egy pillanatra sem üzembe helyezni a hűtőt. Ha viszont így "látatlanban"megveszem, hazaviszem és otthon kiderül hogy hangos, akkor csak szakvélemény elkészítése után lehetséges csak egyáltalán azt megállapítani, hogy a hűtő hibás-e vagy egyszerűen csak gyárilag ilyen zajos.

Szomorú hogy 2011-ben vannak még hangos hűtők, mindenesetre szeretném elkerülni előrel ezt a lehetséges problémát.

Szívesen venném, ha esetleg valaki akinek van bármelyik a két típusból és megosztaná a zajjal kapcsolatos megfigyeléseit.

Köszi,
TF

Perillustris Creative Commons License 2011.05.05 0 0 992

Mi lett? A 8 napos elállási jog egyébként megilletett téged is, ha más nem ezt érvényesíthetted (volna).

 

Amúgy a bolt valóban korrekt.

Előzmény: abalog13 (986)
frigóbáró Creative Commons License 2011.05.03 0 0 991

helló

egy uj konstrukció a samsung th... hűtők nem nofrost autómata olvasztás nem mechanikus szabályzó vezérli hanem elektronika

beépített szondával ,nem lehet tudni még a szondák élettartalmát itt nem lehet cserélni mint a no frostos rendszernél

Előzmény: Tatárbifsztek2000 (989)
frigóbáró Creative Commons License 2011.05.03 0 0 990

ha Lg syde by syde hűtőd van nem árt a dugaljból kihúzni mind két ajtót kinyitni egy pár órára ha van jegesedés ha nincs akkor is mert te nem látod ajeget mert az a műanyag burkolat alatt van

egy évben 1x leszoktam olvasztatni a készülékeket nekem is ilyen van énis megcsinálom az a lényeg ,hogy álljon egy fél napot áramtalanítva nyitott ajtóknál

Előzmény: tressz73 (988)
Tatárbifsztek2000 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 989

Sziasztok!

 

Hűtőszekrényt vennék 80-100.000,- Ft körül. A Samsung Rl 39-et néztem ki egyelőre, van valakinek tapasztalata vele? Esetleg képben van valaki, hogy mi a különbség a különböző típusjelű változatai között (THCS, THCTS, THCSW - gondolom a szín, mindenesetre nem világos). Illetve általánosságban a Samsung-ok jók? Más típus, illetve márka is érdekel, ha van valami tipp.

 

Előre is köszi! 

tressz73 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 988

helló!

lg amerikai tipusú hűtőm van (no frost)-os, most akarom először kitakarítani a fagyasztó részét, ahhoz nem kellene áramtalanítani vagy vmi hasonló? Igaz, h nem jegesedik, és semmi egyéb, de jó lenne kicsit megtakarítani.

javaslat?

 

frigóbáró Creative Commons License 2011.04.06 0 0 987

általába a no-froszt technológiás gépek hangossabbak mint a sima au olv készülékek ez minden tipusra álltalába jellemző  

Előzmény: abalog13 (986)
abalog13 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 986

Sziasztok,

 

SOS segítséget szeretnék kérni

 

vettem egy Indesit NBA 13 NFNX TOTAL No Frost kombinált hütöt, beüzemelés után észleltük, hogy az eddig megszokott hütök után, elég hangos. ráadásul nekünk amerikai konyhank van...

 

Bemutatoterem.hu oldalon rendeltem a hütöt, korrektül felajánlottak egy 72 órás cseregaranciát, de ugyanarra a termékre.

 

Légyszi, segítsetek abban hogy minden Indesit ilyen hangos? vagy csak én fogtam ki?

 

vagy kérjek mas márkát?

 

köszi!!!!

 

frigóbáró Creative Commons License 2011.03.31 0 0 985

ha  hközeg hiányos akkor nem

Előzmény: bliccmen (984)
bliccmen Creative Commons License 2011.03.31 0 0 984

Nos, kicseréltem a termosztátot, remélem nálunk is megoldja a problémát.

Előzmény: VKOrsi (964)
frigóbáró Creative Commons License 2011.03.28 0 0 982

LG

Előzmény: Törölt nick (971)
frigóbáró Creative Commons License 2011.03.28 0 0 981

az nem no-frost technológia hanem sima autómatikus olvasztás ami azt jelenti  hogy a hőfokszabályzó ekapcsolja a készüléket a kívánt hőmérsékleten és majd úgy kapcsol vissza ha a hátfal el éri a plussz hőm tartományt és ezen tartománynál már leolvad a hátlap jege

Előzmény: borcsok1 (978)
Funghi Creative Commons License 2011.03.28 0 0 979

"No-Frost – A No Frost jelentése a hűtőszekrény információs lapján azt jelöli, hogy a hűtőt nem kell leolvasztani, az jegesedésmentesen üzemel. A technológia lényege, hogy a hűtőszekrény belsejéből, levegőkeringtetéssel, elvonják a nedvességet."

azaz amelyik automata leolvasztós az nem NO FROST-os.

Előzmény: borcsok1 (978)
borcsok1 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 978

Tesó ennél a Zanussinál oda van írva automatikus leolvasztás,az ugye a NO Frost vagy nem?:)

Előzmény: Törölt nick (977)
borcsok1 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 976

Okés kolléga,de az asszony mekeg hogy a Zanussi 3 fakkos a mélyhütő része( 92 l) a Samsungé csak kettős( 61 l) és van automata leolvasztás is a Zanussinál míg itt nincs? árban egál most mit mondjak erre megbízhatóbb sokkal a Samsung? mivel veri meg a Zanussit testvér?:)

Előzmény: Törölt nick (975)
borcsok1 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 974

Samsung RL 39 THCS Hűtőszekrény, hűtőgép

 

 

ez találtam ami szóba jöhet,akkor ez magasan jobb szakmailag mint a másik kettő mester?

Előzmény: Törölt nick (973)
borcsok1 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 972

Jó de melyik tipus konkrétan árba ki kell jönnie és méretbe is:)

Előzmény: Törölt nick (971)
borcsok1 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 970

Sziasztok gyerekek!:)

 

Holnap rendelnem kell hűtőt mert két gyerekkel itt állunk cucc nélkül kb 70-75e tudunk elmenni több nem fér bele.Mivel az asszony sok mélyhűtös dolgot akar eltenni nagyobb méret kell kettőt nézett ki:

 

 Zanussi ZRB 634W 72.000 Ft-ért l  no frost  stb,tehát ez eléggé nagy nekünk a fagyasztó része

 

Indesit CA  55  65.000 fT-ÉRT  ez is kb akkora mint a Zanussi

 

 

Most olvasgattalak titeket úgy látom egyiket sem ajánlanátok még az ellenségeiteknek sem:) de mégis mit tegyek melyik legyen ezek közül illetve ajánljatok 75e-ig mást ha pár szót irnátok melyik miért nem fasza megköszöném.S.O.S-be várom a válaszokat,köszönettel!

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.24 0 0 968

Ez egy nagyon valószínű megoldás.

Köszönjük a tapasztalatod.

Előzmény: VKOrsi (964)
bliccmen Creative Commons License 2011.03.23 0 0 966

Gázvesztésnél nem kellene a kompresszornak folyamatosan mennie?

Előzmény: Törölt nick (965)
VKOrsi Creative Commons License 2011.03.22 0 0 964

nekünk szintén zanussiban a termosztát ment tönkre, előtte csinálta ugyenezt jópár hétig

azt mondta a szerelő, hogy 5 év után ez normális és ez a tünete, amit mi is érzékeltünk, kicserélte, azóta működik rendesen

6e Ft volt - vidéken lakunk -

Előzmény: bliccmen (963)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!